Smlouvy Dotace Platy Úřady Zakázky ▶ PastVina
❤ Podpořte nás Přihlásit se Registrace

Textová podoba smlouvy Smlouva č. 33111372: Kupní smlouva na prodej nemovitosti k.ú. Onšovice u Dechtářů

Příloha smlouvaregistr.docx

Upozornění: Text přílohy byl získán strojově a nemusí přesně odpovídat originálu. Zejména u strojově nečitelných smluv, kde jsme použili OCR. originál smlouvy stáhnete odsud

Č.j. SPU 090198/2025/520100/SK
UID: spuess97ff4a96

Česká republika - Státní pozemkový úřad
Sídlo: Husinecká 1024/11a, 130 00 Praha 3 - Žižkov
kterou zastupuje Mgr. Silvie Hawerlandová, LL.M., ředitelka Krajského pozemkového úřadu 
pro Kraj Vysočina
adresa: Fritzova 4, 58601 Jihlava
IČO: 01312774
DIČ: CZ01312774
ID DS: z49per3
Bankovní spojení: ČNB, pobočka Praha, se sídlem Na Příkopě 28
číslo účtu: 10014-3723001/0710
variabilní symbol: 1001932548
(dále jen ” p r o d á v a j í c í ”)

a

SPV Pelhřimov, a.s.
Sídlo: Plevnice 42, Olešná, PSČ 39301
IČO: 25157507
zapsán v obchodním rejstříku, vedeném Krajským soudem v Českých Budějovicích, oddíl B, vložka 824
zast.: 	Ing. Petr Coufal, místopředseda představenstva
Ing. Helena Lhotková, člen představenstva
(dále jen  "k u p u j í c í")

uzavírají tuto:
KUPNÍ SMLOUVU

č. 1001932548

I.
Státní pozemkový úřad jako prodávající je příslušný hospodařit ve smyslu zákona č. 503/2012 Sb., o Státním pozemkovém úřadu a o změně některých souvisejících zákonů, 
ve znění pozdějších předpisů, s níže uvedenými pozemky v majetku České republiky vedenými u Katastrálního úřadu pro Vysočinu, Katastrální pracoviště Pelhřimov na LV 10 002:
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Obec	Katastrální území 	Parcelní číslo	Druh pozemku
Katastr nemovitostí - stavební
Dehtáře	Onšovice u Dehtářů	st. 44/1	zastavěná plocha a nádvoří

Katastr nemovitostí - pozemkové
Dehtáře	Onšovice u Dehtářů	136/3	zahrada
 (dále jen ”pozemky”)

II.
Tato smlouva se uzavírá podle §10 odst. 3 zákona č. 503/2012 Sb., o Státním pozemkovém úřadu a o změně některých souvisejících zákonů, ve znění pozdějších předpisů.

III.
Prodávající touto smlouvou prodává kupujícímu pozemky specifikované v čl. I. této smlouvy a ten je, ve stavu, v jakém se nacházejí ke dni účinnosti smlouvy, kupuje. Vlastnické právo k pozemkům přechází na kupujícího vkladem do katastru nemovitostí na základě této smlouvy.

IV.
	1) Kupní cena prodávaných pozemků byla stanovena a je hrazena takto: 
	Katastrální
území
	Parc.č.
	Kupní cena

	Onšovice u Dehtářů
	 st. 44/1
	178 000,00 Kč

	Onšovice u Dehtářů
	 136/3
	242 250,00 Kč

	                                            Celkem
	420 250,00 Kč

	2) Kupní cenu uhradil kupující prodávajícímu před podpisem této smlouvy.

V.
1)	Obě smluvní strany shodně prohlašují, že jim nejsou známy žádné skutečnosti, které by uzavření smlouvy bránily. Kupující bere na vědomí skutečnost, že prodávající nezajišťuje zpřístupnění a vytyčování hranic pozemků.
Smluvní strany berou na vědomí, že na pozemcích může být umístěno vedení nebo zařízení veřejné technické infrastruktury, k nimž existují oprávnění, jakož i omezení užívání pozemků vzniklá podle předchozích právních úprav, která se nezapisovala do pozemkových knih, evidence nemovitostí, ani katastru nemovitostí. Tato omezení a oprávnění přecházejí na nabyvatele pozemků.
2) Užívací vztah k prodávaným pozemkům je řešen nájemní smlouvou č. 5N22/48, kterou se Státním pozemkovým úřadem uzavřel kupující, jakožto nájemce. 
3) Kupující nabývá pozemky ve smyslu § 1918 zákona č. 89/2012 Sb., Občanský zákoník tak, jak stojí a leží. V souladu s ustanovením § 1916 odst. 2 zákona č. 89/2012 Sb., Občanský zákoník se pak kupující vzdává svého práva z vadného plnění a zavazuje se, že nebude po prodávajícím uplatňovat jakákoliv práva z vad předávaných pozemků.

VI.
1) Smluvní strany se dohodly, že prodávající podá návrh na vklad vlastnického práva na základě této smlouvy u příslušného katastrálního úřadu do 30 dnů ode dne účinnosti této smlouvy.
2) V případě, že katastrální úřad zamítne, a to z jakéhokoliv důvodu, návrh na povolení vkladu vlastnického práva kupujícího k předmětu převodu dle této smlouvy do katastru nemovitostí, zavazují se smluvní strany poskytnout si vzájemně součinnost tak, aby v takovém případě došlo k odstranění odstranitelných vad, a to nejpozději do 1 (jednoho) měsíce od výzvy k doplnění, případně právní moci zamítavého rozhodnutí katastrálního úřadu.