Snadné přidání nového datasetu

Tiskové konference vlády ČR 180333


Tisková konference k rozhodnutí vlády o uzavření všech obchodů kromě prodejen potravin, lékáren, drogerií, čerpacích stanic a dalších, 14. března 2020 ze dne 14. března 2020

Audio záznam: Zvukový záznam


Zúčastněné osoby: Radek Bartoníček, Marek Opatrný


Radek Bartoníček (*1974) Aktuálně.cz (délka minuta )

     
Dobrý den, pane premiére. Myslím, že každý vám drží palce, věřím tomu a táhneme za jeden provaz, ale přece jen: Nejsou některá opatření opožděná? Vy zase řeknete: Všechno je v pořádku neudělal jsem žádnou chybu, ale lékaři v první linii prostě často nemají ochranné prostředky a nepřicházejí a vypadá to, že přijdou pozdě. Jak je to možné? Vy odpovídáte, ale ta odpověď není moc konkrétní. Kdy ty ochranné prostředky přijdou? Není tu ministr zdravotnictví, což možná na lidi nepůsobí zrovna nejlépe. Proč tady není? Alespoň prosím tento dotaz. Já se pak zeptám víc, ale vy když dostanete víc dotazů, tak vždycky zapomenete ty další a neodpovíte.

Radek Bartoníček (*1974) Aktuálně.cz (délka do minuty )

     
Pane premiére, nepochybuji, že se maximálně snažíte. Ale myslíte si, že je správné, že vidím, že vy děláte telefonní linku, zároveň objíždíte velkoobchody a další věci? Není lepší to rozvrstvit na více lidí? A s tím souvisí dotaz: Můžete říct, nebo alespoň přibližně, se kterými odborníky tyto věci konzultujete? Protože vy jste známý jako velký individualista. V noci jste se rozhodli, že uzavřete ráno velkoobchody. To znamená, máte kolem sebe tým odborníků? A důležitý dotaz: Jak moc na tyto odborníky dáváte?

Radek Bartoníček (*1974) Aktuálně.cz (délka minuta )

     
Já za to děkuji, protože si myslím, že řada lidí tyto odpovědi uvítá, protože některé zazněly vůbec poprvé. A určitě, pane premiére, bude čas se vrátit, až snad vše pomine, k tomu, jestli nešlo ochranné prostředky objednávat dřív, jestli nešlo objednat dřív více míst k testování atd. Na to teď asi není čas, na tyto dotazy. Zeptám se proto ještě na ty ochranné prostředky. Vy říkáte a bodujete tím, že tam a tam je taková situace. Ale možná by bylo dobré na internet umístit naprosto konkrétní informace pro spoustu praktických ordinací, pro lékaře, kteří nejsou v nemocnicích, pro sestřičky. Myslím si, že by uvítali přesné informace, kdy přijdou ochranné prostředky, jaké přesně budou, jakým způsobem a kdy se dostanou do různých míst, nejen do krajských nemocnic. A pak se zeptám ještě na to testování: Budete ještě dál rozšiřovat místa na testování? Protože se zdá, že těch míst je pořád málo. Vy říkáte: Přidáme jednu sanitku, ale zřejmě jedna sanitka nebude stačit. Jestli můžete tedy k tou testování, byť vím, že je to spíš otázka na pana ministra nebo na pana náměstka Prymulu.

Marek Opatrný (*1974) ČTK (délka do minuty )

     
Dobrý den, možná už to zaznělo, tak se omlouvám, ale chtěl bych se zeptat: Včera mělo být dodáno nemocnicím 60 000 respirátorů. Tak kolik to skutečně bylo, jestli byste mohl sdělit přesná čísla, kam byly dodány a co se dá očekávat v příštích dnech. Děkuji.

Související dokumenty:

Zdroj: https://www.vlada.cz/cz/media-centrum/tiskove-konference/tiskova-konference-k-rozhodnuti-vlady-o-uzavreni-vsech-obchodu-krome-prodejen-potravin--lekaren--drogerii--cerpacich-stanic-a-dalsich--14--brezna-2020-180333/


Záznam v JSON https://api.hlidacstatu.cz/api/v2/datasety/tiskove-konference-vlady/zaznamy/180333
Popis API

Databáze nově na Hlídači

Pokud máte tip na zajímavý zdroj dat, podělte se s ostatními. Anebo se koukněte na nápady ostatních.

Chybí vám zde nějaká data? Přidejte je a pomozte i ostatním, je to snadné.