Tiskové konference vlády ČR 183226


Tisková konference po jednání se saským premiérem Michaelem Kretschmerem, 21. srpna 2020 ze dne 21. srpna 2020

Audio záznam: Zvukový záznam


Zúčastněné osoby: Andrej Babiš


Ing. Andrej Babiš (*1954) předseda vlády ČR (délka 2 minuty )

    
Takže dobrý den, dámy a pánové, vážený pane premiére. Já jsem velice rád, že se znovu setkáváme, my se setkáváme relativně často. Já myslím, že máme velice přátelské vztahy a dnes jsme znovu mluvili o spolupráci mezi Českou republikou a Saskem. Máme tady samozřejmě celou řadu společných zájmů a i tady tato knihovna je historicky důkazem velice dobré spolupráce. My jsme dnes mluvili o strašně moc tématech. Samozřejmě jsme mluvili o koronaviru, o tom, že i v Sasku od 1. září děti nebudou mít roušky, že v Německu funguje semafor, že to vlastně funguje tak, jak my jsme o to rozhodli včera. Takže to bylo jedno téma. Samozřejmě ekonomická spolupráce, situace v evropském automobilovém průmyslu, situace v EU, Bělorusko. Probrali jsme samozřejmě náš velice důležitý projekt boje proti rakovině, tam jsme se i domluvili na spolupráci. Probrali jsme samozřejmě, je tady se mnou místopředseda vlády pan Havlíček, spolupráci ve vědě a výzkumu. My teď vlastně budeme účastni podpisu memoranda o porozumění mezi Fraunhofer-Gesellschaft a Technickou univerzitou Liberec. Probrali jsme spolupráci v lithiu, spolupráci ve výstavbě vodní cesty Labská – jez Děčín. Samozřejmě koronavirus a pandemie. Mě taky zajímalo, jak funguje v Německu kurzarbeit, který my teď budeme projednávat na vládě a chceme taky zavést tento zákon u nás doma. Takže my se známe dlouho, navzájem se navštěvujeme a máme excelentní vztahy, a já jsem velice rád, že jsme se zase po určité době tady společně setkali, a máme samozřejmě další společný program. Sasko pro nás je velice důležité teritorium, tvoří 7,7 procenta celkového obchodního obratu mezi Českou republikou a Německem. A samozřejmě máme strašně moc společných témat. Takže ještě jednou děkuju panu ministerskému předsedovi, že nás navštívil a že můžeme společně strávit dnešní den.

Ing. Andrej Babiš (*1954) předseda vlády ČR (délka do minuty )

    
Tak ohledně předsednictví České republiky. Ano, my to připravujeme. Německo má teď předsednictví a paní kancléřka je samozřejmě velice aktivní v otázce Běloruska. Ano, předsednictví se připravuje. Připravuje se celý plán, celý harmonogram akcí. Takže tam není žádný problém. Nevím o to, že bychom se měli dohadovat s ČSSD. Vláda to řeší, jednotlivá ministerstva spolupracují, jsou tam pracovní skupiny. Takže všechno je na nejlepší cestě, abychom předsednictví zvládli. A taky debatujeme o těch hlavních tématech, které by z našeho pohledu byly pro Evropu nejužitečnější.

Související dokumenty:

Zdroj: https://www.vlada.cz/cz/media-centrum/tiskove-konference/tiskova-konference-po-jednani-se-saskym-premierem-michaelem-kretschmerem--21--srpna-2020-183226/


Záznam v JSON https://www.hlidacstatu.cz/api/v1/DatasetItem/tiskove-konference-vlady/183226
Popis API

Databáze nově na Hlídači

Pokud máte tip na zajímavý zdroj dat, podělte se s ostatními. Anebo se koukněte na nápady ostatních.

Chybí vám zde nějaká data? Přidejte je a pomozte i ostatním, je to snadné.

Pomozte nám udržovat český stát transparentní

Za tři roky nám 526 lidí darovalo 1 455 918 Kč .

 • Kontrolujeme politiky a úředníky, zda s našimi penězi zacházejí správně.
 • Stali jsme se důležitým zdrojem informací pro novináře.
 • Zvyšujeme transparentnost českého státu.
 • Pomáháme státu zavádět moderní e-government.

Pomozte nám i vy