Upozornění: Text přílohy byl získán strojově a nemusí přesně odpovídat originálu. Zejména u strojově nečitelných smluv, kde jsme použili OCR. originál smlouvy stáhnete odsud
SES
Smlouva o poskytování energetických služeb se zaručeným výsledkem Dodatek č. 2
Dodatek č. 2
ke Smlouvě o poskytování energetických služeb
se zaručeným výsledkem
který dnešního dne, měsíce a roku uzavřely níže uvedené smluvní strany
Smluvní strany
Česká filharmonie
sídlo: Alšovo nábřeží 79/12, 110 00 Praha 1
IČ: 00023264
DIČ: CZ00023264
faxové spojení: +420 222 319 051
e-mail: info@cfmail.cz
bankovní spojení: ČSOB, a. s., č. ú.: 478646783/0300
zastoupený: MgA. Davidem Marečkem, Ph.D., generálním ředitelem
(dále jen „Klient“)
a
ENESA a.s.
sídlo: U Voborníků 852/10, 190 00 Praha 9
zapsán v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 10200
IČ: 27382052
DIČ: CZ27382052
e-mail: epc@enesa.cz
bankovní spojení: ČSOB, a.s., č. ú.: 198787039/0300
zastoupený: Ing. Ivo Slavotínkem, předsedou představenstva
(dále jen „ESCO“)
(ESCO a Klient dále společně označování jen jako "smluvní strany" a jednotlivě jako "smluvní strana")
Účel dodatku
Účelem tohoto dodatku je rozšíření Smlouvy o poskytování energetických služeb se zaručeným výsledkem na projekt „ČF – Modernizace energetického hospodářství budovy Rudolfina metodou EPC“ ze dne 5.5.2014 (dále jen „Smlouva“) včetně Dodatku č.1 ze dne 29.12.2014 o doporučená dodatečná opatření specifikovaná v Příloze č.2 tohoto Dodatku. Dále dochází k úpravě referenční hodnoty spotřeby tepla s ohledem na vyšší využití VZT jednotek pro prostor Sukovy síně a foyer.
Předmět dodatku
Ve výše uvedené Smlouvě se mění a doplňují následující články takto:
Článek 18. Cena za provedení opatření, odst.1
Tento odstavec se doplňuje takto:
Smluvní strany se dohodly, že cena za provedení doporučených dodatečných opatření specifikovaných v příloze č.2 tohoto Dodatku činí 1 995 592 Kč (slovy jeden milion devět set devadesát pět tisíc pět set devadesát dva korun českých). Cena je uvedena bez DPH.
Článek 18. Cena za provedení opatření, odst.2
Tento odstavec se doplňuje takto:
Cena za provedení doporučených dodatečných opatření specifikovaných v příloze č.2 tohoto Dodatku je uvedena v příloze č. 3 tohoto Dodatku a obsahuje cenu za provedení těchto opatření v členění po jednotlivých opatřeních.
Článek 25. Splatnost, odst. 1
Tento odstavec se doplňuje takto:
Splatnost vyúčtované ceny za provedení doporučených dodatečných opatření specifikovaných v příloze č.2 tohoto Dodatku se sjednává v délce 25 dnů ode dne doručení příslušné faktury.
Dále se smluvní strany dohodly na úpravě Příloh č. 1, 2, 3, 4, 5 a 6 jejichž úprava, případně nové znění je v příloze tohoto Dodatku. Dále byla doplněna Příloha č. 10, která v návaznosti na úpravu Přílohy č. 6, obsahuje výpočet snížení úspory dodatečným svícením v prostoru dvorany.
Ustanovení Smlouvy nedotčená tímto dodatkem se nemění a zůstávají v platnosti.
Smluvní strany prohlašují, že tento dodatek byl uzavřen bez výhrad po vzájemném projednání podle jejich pravé a svobodné vůle, nikoli v tísni za nápadně nevýhodných podmínek. Autentičnost tohoto dodatku potvrzují svými podpisy.
za Klienta:
Za ESCO:
V Praze, dne
V Praze, dne
MgA. David Mareček, Ph. D.
generální ředitel
Česká filharmonie
Ing. Ivo Slavotínek
předseda představenstva
ENESA a.s.
Příloha č. 1
Popis výchozího stavu včetně referenční spotřeby a referenčních nákladů
V Příloze č.1 se mění s účinností od 1.1.2015 Tab.1.1 takto:
Tab.1.1. Referenční hodnoty spotřeby tepla a odpovídající venkovní teplotní podmínky
Vzhledem k vyššímu využití VZT jednotek pro prostor Sukovy síně a foyer se smluvní strany dohodly na základě provedených měření na zvýšení referenční hodnoty spotřeby tepla o 150 GJ/rok ( viz výše uvedená upravená Tab.1.1 )
Ostatní znění Přílohy č. 1 zůstává beze změn.
Příloha č. 2
Popis základních opatření
Příloha č.2 se doplňuje o popis doporučených dodatečných opatření takto:
Dodatečná opatření:
0. Izolace rozvodů TUV a cirkulace
V suterénu nad podhledy je proveden tepelně neizolovaný okruh potrubí teplé vody a cirkulace. Z okruhu v suterénu jsou provedeny jednotlivé stoupačky, které také nejsou izolované. Stoupací potrubí je vedeno buďto přímo ve stěně, nebo v instalačních šachtách. Veškeré tepelné ztráty z potrubí přechází do podhledu v suterénu, nebo do stěn, případně šachet, které jsou tímto vytápěny. Při realizaci v suterénu musí dojít k demontáži podhledu, pro umožnění přístupu k potrubí. Přístup ke stoupacímu potrubí je možný pouze u větších instalačních šachet, buďto zespoda ze suterénu, nebo z revizních otvorů v jednotlivých patrech.
Soupis prací a dodávek, které jsou součástí tohoto opatření je uveden v rozpočtu v příloze č.3 tohoto Dodatku. Tento rozpočet obsahuje pouze místa přístupná pro zaizolování, neobsahuje místa, která jsou ve stěnách a nepřístupná místa v šachtách. Výpočet délky byl proveden na základě projektové dokumentace stávajícího stavu a vizuální prohlídky vedení potrubí v suterénu a šachtách po objektu.
Výpočet úspory tepla byl proveden na základě porovnání tepelné ztráty potrubí nezaizolovaného a potrubí zaizolovaného, pro jednotlivé dimenze a dané tloušťky izolace potrubí.
Cirkulace DN15-DN32 425m
Teplá voda DN15-DN50 465m
Původní tepelná ztráta potrubí 22,7 kW
Nová tepelná ztráta potrubí 7,2 kW
Úspora ztráty trasy potrubí 15,5 kW – 194 GJ/rok
0. Instalace FM a detekce CO2 v sukově síni
Stávající vzduchotechnické zařízení VZT09 – Sukova síň umožňuje pouze ruční zaregulování na předem vypočtený výkon a neumožňuje v průběhu provozu měnit průtokové množství vzduchu, tedy reagovat na množství lidí, popřípadě na nutnost vyššího přívodu energie.
V rámci tohoto opatření budou na stávající ventilátory osazeny frekvenční měniče pro možnost řízení jejich výkonu a do odtahového kanálu bude umístěno čidlo CO2. Dle tohoto čidla a rozdílu žádané a skutečné prostorové teploty budou následně řízeny otáčky ventilátorů.
Stávající potřeba tepla 190 GJ/rok
Nová potřeba tepla 108 GJ/rok
Úspora tepla 82 GJ/rok
Stávající potřeba el. energie 7 844 kWh/rok
Nová potřeba el. energie 1 961 kWh/rok
Úspora el. energie 5 883 kWh/rok
0. Úpravy na VZT Dvořákův sál – instalace FM na VZT jednotky 2, 3, 4
V rámci projektu EPC byly do prostoru Dvořákovy síně instalovány FM na VZT zařízení č. 1 a č. 5. Zařízení 3 a 4 byly propojeny uzavíratelnou klapkou. Zařízení je řízeno v kaskádě s plynulým náběhem VZT zařízení 1 a 5 s postupným připínáním zařízení 2, 3, 4 v plném výkonu.
V rámci tohoto opatření budou zbývající VZT zařízení (2, 3, 4) vybaveny frekvenčními měniči, aby bylo možné s jednotlivými ventilátory nabíhat v kaskádě postupně. Cílem tohoto opatření je kromě dosažení úspory energie i nalezení sníženého výkonnostního bodu, kdy bude možné provozovat vzduchotechniku Dvořákovy síně za snížených hlukových turbulencí na vyústkách.
Stávající potřeba tepla vybraných VZT 497 GJ/rok
Nová potřeba tepla 362 GJ/rok
Úspora tepla 135 GJ/rok
Stávající potřeba el. energie 61 824 kWh/rok
Nová potřeba el. energie 39 567 kWh/rok
Úspora el. energie 22 257 kWh/rok
0. Dvorana – instalace FM a čidel CO2
Stávající vzduchotechnické zařízení pracuje pouze v režimu ZAP/VYP. Nelze u něj ovládat otáčky. Systém v případě přetopení prostoru Dvorany v létě automaticky spíná a plným výkonem chladí prostor.
V rámci tohoto opatření bude stávající VZT zařízení vybaveno FM pro možnost regulace množství vzduchu, jak chladného, tak topného. Následně bude nainstalováno čidlo CO2 do odtahového potrubí, aby bylo možné registrovat přítomnost osob a koncentraci CO2 v odtahu.
Stávající potřeba 63 GJ/rok
Nová potřeba tepla 38 GJ/rok
Úspora tepla 25 GJ/rok
Stávající potřeba el. energie 16 100 kWh/rok
Nová potřeba el. energie 5 796 kWh/rok
Úspora el. energie 10 304 kWh/rok
0. Izolace potrubí u nového měřiče tepla - kolektor k ČVUT
V rámci tohoto opatření bude provedena nová tepelná izolace neizolované části potrubí u stávajícího měřiče tepla pro objekt Rudolfina. Jedná se o provedení izolace potrubí DN150 a patřičné redukce před a za měřičem tepla.
0. Přesun vyvíječe páry od VZT9 k VZT32 + posílení napájení pro strojovnu VZT A1
Bylo zjištěno, že v místnosti č. 1089 – Ladírna ženy není pro VZT č. 32 žádné vlhčení. Rozvod pro VZT č. 9 (Sukova síň) má zapojeny dvě jednotky vlhčení, kapacitně je pro ni dostačující jedna jednotka. V rámci přesunu vyvíječe páry dojde k odpojení a zaslepení přívodu studené vody, kanalizace, demontáži vedení páry a trysek v potrubí VZT, demontáži silového přívodu a přívodu MaR ve strojovně VZT B – u jednotky pro VZT č. 9.
Ve strojovně VZTA – u jednotky č. 32 dojde k osazení nového nosného rámu, napojení přívodu studené vody s filtrací, napojení kanalizace, zaústění páry pomocí nového potrubního vedení a nových trysek do potrubí VZT a provedení nové izolace potrubí páry. Při realizaci dojde k osazení nových čidel relativní vlhkosti a teploty do potrubí a vyhotovení SW pro přesné řízení dávkování páry do přívodního vzduchu.
Hlavní silový přívod elektro pro strojovnu VZT A1 je po přepočtu kapacity poddimenzovaný. Hlavní problém kapacity je při chodu zvlhčovačů. Z tohoto důvodu je navrhováno, aby za hlavní jističe byly osazeny analyzátory sítí. Dle skutečného odběru ze sítě bude omezován provoz vybraných zvlhčovačů tak, aby odběr z jednotlivých traf nepřesáhl 800 A a celkový odběr nepřesáhl 650 kW. Vzhledem k tomu, že adresy stávající sítě ModBus jsou téměř vyčerpány, bude doplněna nová stanice SAUTER EYL 230 F040, která bude využita i pro úpravy ovládání VZT ve strojovně A2 v rámci 2. etapy. Dále bude v rozvaděči RH vyměněn stávající jistič 250 A za nový 400 A. Na přívodu z RH bude paralelně napojen nový jistič FA2 250 A, od tohoto jističe povede nový kabel do rozvaděče R-VZT-A1.2 - pole 7. Na vstupu do rozvaděče R-VZT-A1.2 – pole 7 bude stávající vypínač (160 A) nahrazen vypínačem do 250 A se signalizačními kontakty a napěťovou spouští ovládanou stávajícím tlačítkem na dveřích rozvaděče.
Tento přesun zvlhčovače je funkční záležitost a nelze zde nikterak prokazovat úsporu.
0. Instalace čidel CO2 a FM pro VZT Foyer – zařízení č. 6 a č. 7
Stávající vzduchotechnické zařízení pracuje pouze v režimu ZAP/VYP. Nelze u něj ovládat otáčky. Systém není schopný reagovat na počty osob v prostoru.
V rámci tohoto opatření bude stávající VZT zařízení vybaveno FM pro možnost regulace množství vzduchu, jak chladného, tak topného. Následně bude nainstalováno čidlo CO2 do odtahového potrubí a do prostoru, aby bylo možné registrovat přítomnost osob a koncentraci CO2 v odtahu.
Stávající potřeba 260 GJ/rok
Nová potřeba tepla 100 GJ/rok
Úspora tepla 160 GJ/rok
Stávající potřeba el. energie 18 975 kWh/rok
Nová potřeba el. energie 4 674 kWh/rok
Úspora el. energie 14 301 kWh/rok
Příloha č. 3
Cena a její úhrada
Příloha č.3 se doplňuje o cenu doporučených dodatečných opatření takto:
A2) Cena za provedení dodatečných opatření
Cena za provedení dodatečných opatření specifikovaných v Příloze č.2 tohoto Dodatku je uvedena v Tab.3.1b
Cena za provedení dodatečných opatření celkem bez DPH 1 995 592,00 Kč
DPH 21% 419 074,00 Kč
Cena za provedení dodatečných opatření celkem včetně DPH 2 414 666,00 Kč
Tab. 3.2 b Cena za provedení dodatečných opatření - rozpočet
č.
ČF – Modernizace energetického hospodářství budovy Rudolfina metodou EPC II. Etapa
Investiční náklad
Kč bez DPH
DPH
Kč s DPH
1
Izolace rozvodů TUV a cirkulace
234 619
49 270
283 889
2
Instalace FM a detekce CO2 v Sukově síni
250 000
52 500
302 500
3
Úpravy na VZT Dvořákův sál, instalace FM na VZT jednotky 2,3,4
406 000
85 260
491 260
4
Dvorana instalace FM a čidel CO2
218 000
45 780
263 780
5
Izolace potrubí u nového měřiče tepla - kolektor k ČVUT
6 000
1 260
7 260
6
Přesun vyvíječe páry od VZT9 k VZT32
458 402
96 264
554 666
7
Instalace čidel CO2 a FM pro VZT FOYER zařízení č.6 a č.7
422 571
88 740
511 311
CENA CELKEM
1 995 592
2 414 666
ROZPOČET S VÝKAZEM VÝMĚR
Stavba: CFRU - II. Etapa
Objekt: Izolace potrubí TV + cirkulace
JKSO: 801 41
Objednatel:
Zpracoval: ENESA a.s.
Zhotovitel:
Datum: 05/2015
P.Č.
Popis
MJ
Množství celkem
Cena jednotková
Cena celkem
1
3
4
5
6
7
Izolace potrubí TV + Cirkulace
1
Montáž pojízdného lešení, nosnost do 200 kg/m2, šířky přes 0,9 do 1,2 m, délky do 3,2 m, výšky do 1,5m
kus
1
2 244 Kč
2 244 Kč
2
Příplatek za první a každý další den použití lešení
kus
20
1 150 Kč
23 000 Kč
3
Demontáž pojízdných věží
kus
1
1 750 Kč
1 750 Kč
4
Demontáž stávajících podhledových plechových desek
m2
225
30 Kč
6 750 Kč
5
Opětovná montáž podhledových plechových desek
m2
225
35 Kč
7 875 Kč
6
7
Montáž izolace tepelné potrubí potrubními pouzdry bez úpravy slepenými 1x tl izolace do 25 mm
m
280
69 Kč
19 320 Kč
8
Montáž izolace tepelné potrubí potrubními pouzdry bez úpravy slepenými 1x tl izolace do 25 mm - v instalačních šachtách - stížená montáž
m
130
109 Kč
14 170 Kč
9
izolace potrubí Mirelon Pro 18 x 13 mm
m
215
69 Kč
14 835 Kč
10
izolace potrubí Mirelon Pro 25 x 13 mm
m
195
73 Kč
14 235 Kč
11
Montáž izolace tepelné potrubí potrubními pouzdry s Al fólií staženými Al páskou 1x D do 50 mm
m
260
83 Kč
21 580 Kč
12
pouzdro potrubní izolační ROCKWOOL PIPO ALS 32/25 mm
m
50
115 Kč
5 750 Kč
13
pouzdro potrubní izolační ROCKWOOL PIPO ALS 42/30 mm
m
200
145 Kč
29 000 Kč
14
pouzdro potrubní izolační ROCKWOOL PIPO ALS 49/40 mm
m
10
155 Kč
1 550 Kč
15
Montáž izolace tepelné potrubí potrubními pouzdry s Al fólií staženými Al páskou 1x D do 100 mm
m
220
89 Kč
19 580 Kč
16
pouzdro potrubní izolační ROCKWOOL PIPO ALS 60/50 mm
m
220
184 Kč
40 480 Kč
17
Přesun hmot tonážní tonážní pro izolace tepelné v objektech v do 6 m
kpl
1
12 500 Kč
12 500 Kč
Celkem
234 619 Kč
ROZPOČET S VÝKAZEM VÝMĚR
Stavba: CFRU - II. Etapa
Objekt: Sukova síň – FM + CO2
JKSO: 801 41
Objednatel:
Zpracoval: ENESA a.s.
Zhotovitel:
Datum: 05/2015
P.Č.
Popis
MJ
Množství celkem
Cena jednotková
Cena celkem
1
3
4
5
6
7
Měření a regulace
1
snímač CO2 do VZT potrubí
kabelová průchodka Pg11
ks
1
15 906 Kč
15 906 Kč
2
servopohon klapkový s vratnou pružinou, 18Nm, napájení 24V/50Hz, řízení 0-10V
ks
2
6 898 Kč
13 796 Kč
3
univerzální regulátor novaFlex
(8DI, 6DO, 5AI-Ni1000, 5AI-U/I/R, 4AO)
ks
1
15 727 Kč
15 727 Kč
4
komunikační modul novaNet
ks
1
5 361 Kč
5 361 Kč
5
SW nového regulátoru
kpl
1
7 811 Kč
7 811 Kč
6
úprava SW stávající podstanice
kpl
1
9 650 Kč
9 650 Kč
7
SW úprava vizualizace
kpl
1
8 550 Kč
8 550 Kč
8
úpravy v rozvaděči silnoproudu
(kontrola/výměna jištění, demontáž tepelných rele...)
kpl
1
7 820 Kč
7 820 Kč
9
montáž a připojení nových frekvenčních měničů
ks
2
2 734 Kč
5 467 Kč
10
kabel ovládací JYTY-O 14x1
m
80
142 Kč
11 372 Kč
11
kabel silový stíněný NYCY-J 4x2.5
m
20
164 Kč
3 280 Kč
12
kabel JYTY-O 4x1
m
40
103 Kč
4 124 Kč
13
montáž a připojení nových periferií MaR
kpl
1
5 880 Kč
5 880 Kč
14
Frekvenční měnič pro přívodní ventilátor 7,5kW, 15,2A - 102P7K5T4E20H3, IP21
ks
1
41 776 Kč
41 776 Kč
15
Frekvenční měnič pro odtahový ventilátor 5,5kW, 11,4A - 102P5K5T4E20H3, IP21
ks
1
34 858 Kč
34 858 Kč
16
Elektroměr pro prokázání odběru před a po realizaci - osazení, zprovoznění
kpl
1
19 354 Kč
19 354 Kč
17
Montáž silového dopojení, vystavení revizí, zprovoznění, nastavení
kpl
1
24 767 Kč
24 767 Kč
18
projekt MaR
kpl
1
7 750 Kč
7 750 Kč
19
projekt silnoproudu
kpl
1
6 750 Kč
6 750 Kč
Celkem
250 000 Kč
ROZPOČET S VÝKAZEM VÝMĚR
Stavba: CFRU - II. Etapa
Objekt: Dvořákova síň - VZT 2,3,4 - FM
JKSO: 801 41
Objednatel:
Zpracoval: ENESA a.s.
Zhotovitel:
Datum: 05/2015
P.Č.
Popis
MJ
Množství celkem
Cena jednotková
Cena celkem
1
3
4
5
6
7
Měření a regulace
VZT2 - DS přízemí - východ
1
sonda pro měření průtoku ve VZT potrubí, XAFP100
ks
2
1 587 Kč
3 174 Kč
2
snímač tlakové diference (0-150Pa)
s nastavitelnou charakteristikou, EGP100 F302
ks
2
5 349 Kč
10 698 Kč
3
univerzální regulátor novaFlex
(8DI, 6DO, 5AI-Ni1000, 5AI-U/I/R, 4AO), EYR203
ks
1
15 727 Kč
15 727 Kč
4
komunikační modul novaNet, 374413001
ks
1
5 631 Kč
5 631 Kč
5
SW nového regulátoru
kpl
1
6 000 Kč
6 000 Kč
6
úprava SW stávající podstanice
kpl
1
5 040 Kč
5 040 Kč
7
SW úprava vizualizace
kpl
1
2 520 Kč
2 520 Kč
8
úpravy v rozvaděči MaR (osazení regulátoru, přepojení HW protimrazovky...)
kpl
1
6 900 Kč
6 900 Kč
9
montáž a připojení nových periferií MaR
kpl
1
1 680 Kč
1 680 Kč
10
kabel JYTY-O 4x1
m
60
103 Kč
6 180 Kč
11
úpravy v rozvaděči silnoproudu
(kontrola/výměna jištění, demontáž tepelných rele...)
kpl
1
5 581 Kč
5 581 Kč
12
montáž a připojení nových frekvenčních měničů
ks
2
2 100 Kč
4 200 Kč
13
kabel ovládací JYTY-O 14x1
m
60
142 Kč
8 520 Kč
14
kabel silový stíněný NYCY-J 4x2.5
m
10
164 Kč
1 640 Kč
15
Frekvenční měnič pro přívodní ventilátor 7,5kW - 102P7K5T4E20H3, IP21
ks
1
41 776 Kč
41 776 Kč
16
Frekvenční měnič pro odtahový ventilátor 5,5kW - 102P5K5T4E20H3, IP21
ks
1
34 858 Kč
34 858 Kč
17
projekt MaR
kpl
1
3 690 Kč
3 690 Kč
18
projekt silnoproudu
kpl
1
2 460 Kč
2 460 Kč
CELKEM VZT2
166 275 Kč
VZT3 - DS balkon - západ
1
sonda pro měření průtoku ve VZT potrubí, XAFP100
ks
2
1 587 Kč
3 174 Kč
2
snímač tlakové diference (0-150Pa)
s nastavitelnou charakteristikou, EGP100 F302
ks
2
5 349 Kč
10 698 Kč
3
univerzální regulátor novaFlex
(8DI, 6DO, 5AI-Ni1000, 5AI-U/I/R, 4AO), EYR203
ks
1
15 727 Kč
15 727 Kč
4
komunikační modul novaNet, 374413001
ks
1
5 631 Kč
5 631 Kč
5
SW nového regulátoru
kpl
1
6 000 Kč
6 000 Kč
6
úprava SW stávající podstanice
kpl
1
5 040 Kč
5 040 Kč
7
SW úprava vizualizace
kpl
1
2 520 Kč
2 520 Kč
8
úpravy v rozvaděči MaR (osazení regulátoru, přepojení HW protimrazovky...)
kpl
1
6 900 Kč
6 900 Kč
9
montáž a připojení nových periferií MaR
kpl
1
1 680 Kč
1 680 Kč
10
kabel JYTY-O 4x1
m
60
103 Kč
6 180 Kč
11
úpravy v rozvaděči silnoproudu
(kontrola/výměna jištění, demontáž tepelných rele...)
kpl
1
5 581 Kč
5 581 Kč
12
montáž a připojení nových frekvenčních měničů
ks
2
2 100 Kč
4 200 Kč
13
kabel ovládací JYTY-O 14x1
m
60
142 Kč
8 520 Kč
14
kabel silový stíněný NYCY-J 4x2.5
m
10
164 Kč
1 640 Kč
15
Frekvenční měnič pro přívodní ventilátor 4kW - 102P4K0T4E20H3, IP21
ks
1
18 546 Kč
18 546 Kč
16
Frekvenční měnič pro odtahový ventilátor 1,5kW - 102P1K5T4E20H3, IP21
ks
1
11 586 Kč
11 586 Kč
17
projekt MaR
kpl
1
3 690 Kč
3 690 Kč
18
projekt silnoproudu
kpl
1
2 460 Kč
2 460 Kč
CELKEM VZT3
119 773 Kč
VZT4 - DS balkon - východ
1
sonda pro měření průtoku ve VZT potrubí, XAFP100
ks
2
1 587 Kč
3 174 Kč
2
snímač tlakové diference (0-150Pa)
s nastavitelnou charakteristikou, EGP100 F302
ks
2
5 349 Kč
10 698 Kč
3
univerzální regulátor novaFlex
(8DI, 6DO, 5AI-Ni1000, 5AI-U/I/R, 4AO), EYR203
ks
1
15 906 Kč
15 906 Kč
4
komunikační modul novaNet, 374413001
ks
1
5 631 Kč
5 631 Kč
5
SW nového regulátoru
kpl
1
6 000 Kč
6 000 Kč
6
úprava SW stávající podstanice
kpl
1
5 040 Kč
5 040 Kč
7
SW úprava vizualizace
kpl
1
2 520 Kč
2 520 Kč
8
úpravy v rozvaděči MaR (osazení regulátoru, přepojení HW protimrazovky...)
kpl
1
6 900 Kč
6 900 Kč
9
montáž a připojení nových periferií MaR
kpl
1
1 680 Kč
1 680 Kč
10
kabel JYTY-O 4x1
m
60
103 Kč
6 180 Kč
11
úpravy v rozvaděči silnoproudu
(kontrola/výměna jištění, demontáž tepelných rele...)
kpl
1
5 581 Kč
5 581 Kč
12
montáž a připojení nových frekvenčních měničů
ks
2
2 100 Kč
4 200 Kč
13
kabel ovládací JYTY-O 14x1
m
60
142 Kč
8 520 Kč
14
kabel silový stíněný NYCY-J 4x2.5
m
10
164 Kč
1 640 Kč
15
Frekvenční měnič pro přívodní ventilátor 4kW - 102P4K0T4E20H3, IP21
ks
1
18 546 Kč
18 546 Kč
16
Frekvenční měnič pro odtahový ventilátor 1,5kW - 102P1K5T4E20H3, IP21
ks
1
11 586 Kč
11 586 Kč
17
projekt MaR
kpl
1
3 690 Kč
3 690 Kč
18
projekt silnoproudu
kpl
1
2 460 Kč
2 460 Kč
CELKEM VZT4
119 952 Kč
Celkem
406 000 Kč
ROZPOČET S VÝKAZEM VÝMĚR
Stavba: CFRU - II. Etapa
Objekt: Dvorana -FM + CO2
JKSO: 801 41
Objednatel:
Zpracoval: ENESA a.s.
Zhotovitel:
Datum: 05/2015
P.Č.
Popis
MJ
Množství celkem
Cena jednotková
Cena celkem
1
3
4
5
6
7
Měření a regulace
1
sonda pro měření průtoku ve VZT potrubí, XASP100
ks
2
2 066 Kč
4 132 Kč
2
snímač tlakové diference (0-150Pa)
s nastavitelnou charakteristikou, EGP100 F302
ks
2
5 349 Kč
10 698 Kč
3
snímač CO2 do VZT potrubí, kabelová průchodka Pg11, EGQ212 F002 +0370560011
ks
1
15 906 Kč
15 906 Kč
4
snímač CO2 prostorový, krycí rámeček, EGQ222 F002 + 0313347001
ks
1
9 318 Kč
9 318 Kč
5
univerzální regulátor novaFlex
(8DI, 6DO, 5AI-Ni1000, 5AI-U/I/R, 4AO), EYR203
ks
1
15 727 Kč
15 727 Kč
6
komunikační modul novaNet, 374413001
ks
1
5 631 Kč
5 631 Kč
7
SW nového regulátoru
kpl
1
7 811 Kč
7 811 Kč
8
úprava SW stávající podstanice
kpl
1
6 561 Kč
6 561 Kč
9
SW úprava vizualizace
kpl
1
4 374 Kč
4 374 Kč
10
úpravy v rozvaděči MaR (osazení regulátoru, přepojení HW protimrazovky...)
kpl
1
8 982 Kč
8 982 Kč
11
montáž a připojení nových periferií MaR
kpl
1
3 280 Kč
3 280 Kč
12
kabel JYTY-O 4x1
m
150
103 Kč
15 465 Kč
13
úpravy v rozvaděči silnoproudu
(kontrola/výměna jištění, demontáž tepelných rele...)
kpl
1
7 311 Kč
7 311 Kč
14
montáž a připojení nových frekvenčních měničů
ks
2
2 734 Kč
5 467 Kč
15
kabel ovládací JYTY-O 14x1
m
60
142 Kč
8 529 Kč
16
kabel silový stíněný NYCY-J 4x2.5
m
10
164 Kč
1 640 Kč
17
Frekvenční měnič pro přívodní ventilátor 11kW - 102P7K5T4E20H3, IP21
kpl
1
44 625 Kč
44 625 Kč
18
Frekvenční měnič pro odtahový ventilátor 3kW - 102P5K5T4E20H3, IP21
kpl
1
17 271 Kč
17 271 Kč
19
Montáž silového dopojení, vystavení revizí, zprovoznění
kpl
1
16 272 Kč
16 272 Kč
20
projekt MaR
kpl
1
5 500 Kč
5 500 Kč
21
projekt silnoproudu
kpl
1
3 500 Kč
3 500 Kč
Celkem
218 000 Kč
ROZPOČET S VÝKAZEM VÝMĚR
Stavba: CFRU - II. Etapa
Objekt: Izolace potrubí v kolektoru
JKSO: 801 41
Objednatel:
Zpracoval: ENESA a.s.
Zhotovitel:
Datum: 05/2015
P.Č.
Popis
MJ
Množství celkem
Cena jednotková
Cena celkem
1
3
4
5
6
7
Izolace potrubí v kolektoru
1
Montáž izolace tepelné potrubí potrubními pouzdry s Al fólií staženými Al páskou 1x D přes 150 mm
m
4
190 Kč
760 Kč
2
pouzdro potrubní izolační ROCKWOOL PIPO ALS 159/100 mm
m
4
385 Kč
1 540 Kč
3
Zaplombování kalorimetru
kpl
3
650 Kč
1 950 Kč
4
Přesun hmot tonážní pro izolace tepelné v objektech v do 6 m, doprava
kpl
1
1 750 Kč
1 750 Kč
Celkem
6 000 Kč
ROZPOČET S VÝKAZEM VÝMĚR
Stavba: CFRU - II. Etapa
Objekt: Posílení napájení VZT A1 + přesun vyvíječe páry
JKSO: 801 41
Objednatel:
Zpracoval: ENESA a.s.
Zhotovitel:
Datum: 05/2015
P.Č.
Popis
MJ
Množství celkem
Cena jednotková
Cena celkem
1
3
4
5
6
7
Posílení napájení strojovny VZT A1 - silnoproudá elektroinstalace
Úpravy v rozvaděči RH - pole 9 - doplnění analyzátoru sítě na přívod z trafa T1
1
analyzátor sítě s integrovaným diplejem, - měřeni činné, jalové a zdánlivé energie - měření napětí a proudu jednotlivých fází - montáž do panelu - komunikace RS485 - ModBus RTU, PM810MG
kpl
1
24 474 Kč
24 474 Kč
2
proudový transformátor 1000/5A - na sběrnici - otvor 65x32, MTP16533
kpl
3
3 184 Kč
9 552 Kč
3
zkratovací svorkovnice
kpl
1
1 910 Kč
1 910 Kč
4
úpravy v rozvaděči RH (osazení analyzátoru na čelní desku rozvaděče, osazení měřících traf, pojistek, jejich prodrátování...)
kpl
1
5 828 Kč
5 828 Kč
Úpravy v rozvaděči RH - pole 7 - doplnění analyzátoru sítě na přívod z trafa T2
5
analyzátor sítě s integrovaným diplejem, - měřeni činné, jalové a zdánlivé energie - měření napětí a proudu jednotlivých fází - montáž do panelu - komunikace RS485 - ModBus RTU, PM810MG
kpl
1
24 474 Kč
24 474 Kč
6
proudový transformátor 1000/5A - na sběrnici - otvor 65x32, MTP16533
kpl
3
3 184 Kč
9 552 Kč
7
zkratovací svorkovnice
kpl
1
1 910 Kč
1 910 Kč
8
úpravy v rozvaděči RH (osazení analyzátoru na čelní desku rozvaděče, osazení měřících traf, pojistek, jejich prodrátování...)
kpl
1
5 828 Kč
5 828 Kč
9
kabel TCEKPFLE 2Px0.8 vč. uložení na příchytkách
m
100
54 Kč
5 397 Kč
Úpravy v rozvaděči RH - napojení ModBus - napojení na podcentrálu ve str. VZT A2 instalovanou pro 2. Etapu
10
kompaktní automatizační stanice s návazností na cizí systémy - komunikace Modbus RTU (16DI, 7DO, 4AI-NÍ1000, 4AI-U/I/R, 3AO) osazena v rozvaděči RA2
ks
1
75 006 Kč
75 006 Kč
11
SW nové AS
kpl
1
19 908 Kč
19 908 Kč
12
SW zaintegrování zařízení na Modbus - analyzátor šitě z T1 - analyzátor sítě z T2 - vyhodnocování odběru a odpínání vybraných zařízení přes komunikaci novaNet
kpl
1
18 528 Kč
18 528 Kč
13
SW úprava vizualizace
kpl
1
14 871 Kč
14 871 Kč
Úpravy v rozvaděči RH - pole 5 - výměna stávajícího jističe pro str. VZT A1 stávající 250A nahradit 400A
14
demontáž stávajícího jističe na náhradní díly R1 ,A1 VZT
ks
1
486 Kč
486 Kč
15
jistič: spínací blok vč. montážního materiálu + nadproudová spoušť 160-400A nastaveno 345A
ks
1
12 999 Kč
12 999 Kč
16
úpravy v rozvaděči RH (osazení nového jističe, úprava připojení...)
kpl
1
971 Kč
971 Kč
Úpravy v rozvaděči R-VZT-A1.1 - pole 1 - doplnění novéhojističe, oddělení jištění R-VZT-A1.1 a R-VZT-A1.2
17
jistič: spínací blok vč. montážního materiálu + nadproudová spoušť 100-250A nastaveno 190A + napěťová spoušť
ks
1
11 573 Kč
11 573 Kč
18
úpravy v rozvaděči R-VZT-A1.1 - pole 1 (osazení nového jističe, úprava připojení,...)
kpl
1
1 850 Kč
1 850 Kč
19
odpojení kabelu B24.1-A1 - typ CYKY 3x70+50 - stávající jistič zůstane ponechám jako rezerva
ks
1
450 Kč
450 Kč
Úpravy v rozvaděči R-VZT-A1.2 - pole 7 - výměna hl. vypínače - 250A místo 160A
20
demontáž stávajícího vypínače FA1 na náhradní díly
ks
1
450 Kč
450 Kč
21
jistič: spínací blok vč. montážního materiálu + blok odpínače + napěťová spoušť + signalizační kontakty
ks
1
9 500 Kč
9 500 Kč
22
úpravy v rozvaděči R-VZT-A1.2 - pole 7 (osazení nového vypínače, úprava připojení,...)
kpl
1
1 350 Kč
1 350 Kč
23
demontáž a ekologická likvidace stávajícího kabelu B24.1-A1 - typ CYKY 3x70+50 - napájení rozvaděče R-VZT-A1.2
kpl
1
966 Kč
966 Kč
24
nový kabel WL R1A1.2 - typ CYKY 3x95+50 - vč. uložení do stávající trasy - napájení rozvaděče R-VZT-A1.2 z 1.pole R-VZT-A1.1
m
30
1 115 Kč
33 459 Kč
25
Realizační projekt silové části
kpl
1
15 000 Kč
15 000 Kč
26
Dokumentace skutečného provedení
kpl
1
14 000 Kč
14 000 Kč
27
Uvedení do provozu, odzkoušení, revize...
kpl
1
7 750 Kč
7 750 Kč
28
Komplexní zkoušky
kpl
1
4 250 Kč
4 250 Kč
29
Zaškolení obsluhy
kpl
1
1 250 Kč
1 250 Kč
Celkem - Posílení napájení strojovny VZT A1
333 543 Kč
Přesun vyvíječe páry ze strojovny VZT B - č.9 do strojovny VZT A - č.32
Strojní část - Zdravotechnika, vzduchotechnika
1
Odpojení potrubí vodovodu, kanalizace od stávajícího vyvíječe a zaslepení potrubí
kpl
1
3 230 Kč
3 230 Kč
2
Připojení nového vyvíječe na rozvody vody, kanalizace, osazení nového kulového kohoutu DN15, filtru DN15, vypuštění vodovodu, propláchnutí nového potrubí
kpl
1
4 350 Kč
4 350 Kč
3
Demontáž parních hadic, demontáž parního distributoru v rozvodu VZT, zaplátování rozvodů VZT, nová izolace potrubí VZT
kpl
1
3 930 Kč
3 930 Kč
4
Přesun vyvíječe páry, D+M nové nosné kosntukce, osazení vyvíječe na novou konstruk
kpl
1
4 450 Kč
4 450 Kč
5
D+M nových flexibilních parních hadic, kotvení
m
8
1 650 Kč
13 200 Kč
6
D+M nového parního distributoru do VZT potrubí
kpl
1
5 450 Kč
5 450 Kč
7
D+M nové izolace parních hadic
m
8
345 Kč
2 760 Kč
Celkem Přesun vyvíječe páry - strojní část
37 370 Kč
Elektro + MaR pro přemístěný vyvíječ páry
8
Periferie - D+M např. prostorového čidla relativní vlhkosti 0-10V
ks
1
19 137 Kč
19 137 Kč
9
Montážní a spojovací materiál ( MaR + silnoproud)
ks
1
16 042 Kč
16 042 Kč
10
Montážní a demontážní práce
ks
1
11 236 Kč
11 236 Kč
11
Úprava v rozvaděčích
ks
1
14 891 Kč
14 891 Kč
12
Zprovoznění, odladění a zaregulování systému, revize
kpl
1
11 076 Kč
11 076 Kč
13
projekt (MaR + silnoproud)
kpl
1
8 026 Kč
8 026 Kč
14
SW - parametrování stanic
kpl
1
5 218 Kč
5 218 Kč
15
SW - generování adres dispečinku
kpl
1
1 862 Kč
1 862 Kč
Celkem Přesun zvlhčovače - část elektro + MaR
87 489 Kč
Celkem - Posílení napájení, přesun vyvíječe
458 402 Kč
Příloha č. 4
Harmonogram realizace projektu
Příloha č.4 se doplňuje o harmonogram realizace doporučených dodatečných opatření takto:
Základní termíny realizace doporučených dodatečných opatření:
15.8.2015 - podpis Dodatku č.2 smlouvy
15.8.2015 – 31.10.2015 - realizace všech dodatečných opatření specifikovaných v příloze č.2 tohoto Dodatku
15.10.2015 – 30.11.2015 - odladění SW a vizualizace NovaPro Open
30.11.2015 - předání a převzetí dodatečných opatření
Příloha č. 5
Výše garantované úspory, sankce za nedosažení garantované úspory a prémie za překročení garantované úspory
V Příloze č.5 se mění část A) následovně:
A) Výše garantované úspory
Garantovaná úspora pro jednotlivá zúčtovací období je uvedena v Tab.5.1.
Tab.5.1 Garantovaná úspora
Rok (zúčtovací období)
Garantovaná úspora GÚZO v Kč bez DPH
od 1.1.2015 do 31.12.2015
2 520 000,-
od 1.1.2016 do 31.12.2016
2 917 000,-
od 1.1.2017 do 31.12.2017
2 917 000,-
od 1.1.2018 do 31.12.2018
2 917 000,-
od 1.1.2019 do 31.12.2019
2 917 000,-
od 1.1.2020 do 31.12.2020
2 917 000,-
od 1.1.2021 do 31.12.2021
2 917 000,-
od 1.1.2022 do 31.12.2022
2 917 000,-
od 1.1.2023 do 31.12.2023
2 917 000,-
Přičemž pro první zúčtovací období je očekávaná úspora technických jednotek na teple 3 247 GJ/rok a na elektrické energii 319 340 kWh/rok a pro následující zúčtovací období na teple 3 848 GJ/rok a na elektrické energii 372 085 kWh/rok.
Příloha č. 6
Vyhodnocování dosažených úspor
V Příloze č.6 dochází s účinností od 1.1.2016 k následujícím změnám položek vstupujících do výpočtu úspory energií a nákladů:
E_OSTm [kWh] úspora elektrické energie ve vyhodnocovaném měsíci díky úsporným opatřením na osvětlení, na oběhových čerpadlech, ventilátorech, motorech ventilátorů VZT zařízení a na frekvenčních měničích pro tyto motory se navyšuje o 4 012 kWh, což představuje nárůst měsíční úspory elektrické energie díky instalaci dodatečných opatření specifikovaných v Příloze č.2 tohoto Dodatku (frekvenčních měničů, řízení dle CO2), od kterého je odečten nárůst spotřeby el. energie prodloužením provozu umělého osvětlení v prostoru dvorany v důsledku instalovaných opatření.
Snížení úspory el. energie bylo zapříčiněno zastíněním prostoru dvorany jinými úspornými opatřeními. Tato úsporná opatření prodloužila dobu svícení umělého osvětlení.
Hodnota snížení úspory el. energie ve výši 4 600 kWh/rok (383 kWh/měsíc) byla stanovena na základě měření a výpočtů. Výsledky měření a příslušné výpočty jsou uvedeny v Příloze č. 10. Jedná se o řízený dokument č. 64, který je součástí dokumentace k provádění úsporných opatření a byl odsouhlasen oběma smluvními stranami.
Příloha č. 10
Snížení úspory dodatečným svícením v prostoru dvorany
Smlouva o poskytování energetických služeb se zaručeným výsledkem Dodatek č. 2
CFRU_SES_DOD_2 (ID 90262) strana 2 (celkem 30)
Smlouva o poskytování energetických služeb se zaručeným výsledkem Dodatek č. 2
CFRU_SES_DOD_2 (ID 90262) strana 25 (celkem 30)
za Klienta:
Za ESCO:
V Praze, dne
V Praze, dne
MgA. David Mareček, Ph. D.
generální ředitel
Česká filharmonie
Ing. Ivo Slavotínek
předseda představenstva
ENESA a.s.
CFRU_SES_DOD_2 (ID 90262) strana 30 (celkem 30)
image1.emf
image2.emf
image3.emf
image4.emf
image5.emf
image6.png
image7.png
image8.png
image9.png
image10.png
image11.png
image12.png
image13.png