Upozornění: Text přílohy byl získán strojově a nemusí přesně odpovídat originálu. Zejména u strojově nečitelných smluv, kde jsme použili OCR. originál smlouvy stáhnete odsud
Č.sml. 0449/2019/VB/OMI
SMLOUVA
o zřízení věcného břemene – služebnosti inženýrské sítě na pozemku podle ustanovení
§ 1257-1266 a § 1299-1302 násl. občanského zákoníku č. 89/2012 Sb., v platném znění
mezi smluvními stranami:
1. Město Beroun
se sídlem: Husovo nám. 68, Beroun-Centrum, 26601 Beroun
IČ: 00233129, DIČ: CZ00233129
Číslo účtu: 19-326131/0100, KB – pobočka Beroun
Zastoupené: RNDr. Soňou Chalupovou, starostkou města
dále jen „povinný z věcného břemene - služebnosti“
a
2. Hrnčířská Beroun s.r.o.
se sídlem: Hrnčířská 642, Beroun-Město, 266 01 Beroun
IČO: 291 41 109
Vedená u Městského soudu v Praze, pod spisovou značkou C 203331
účtu: 262875552/0300, vedený u ČSOB, a.s.
Zastoupená: René Frankem, jednatelem společnosti
dále jen „oprávněný z věcného břemene - služebnosti“
(oba též jako „smluvní strana“ nebo „smluvní strany“)
I.
Úvodní ustanovení
1. Povinný prohlašuje, že je výlučným vlastníkem nemovitých věcí, a to: pozemků
st. 293/3, st. 293/4 a p.č. 2305/47 zapsaných na LV č. 10001 pro k.ú. Beroun, obec Beroun,
u Katastrálního úřadu pro Středočeský kraj, katastrální pracoviště Beroun (dále jen „služebný
pozemek“). Povinný dále prohlašuje, že vlastnictví ke služebnému pozemku ke dni podpisu této
smlouvy nepozbyl.
2. Povinný výslovně prohlašuje, že není žádným způsobem omezen v právu zřídit k pozemkům
věcné břemeno, že pozemky nejsou zatíženy žádným zástavním, předkupním, či jiným věcným
nebo závazkovým právem, kterým by byl znemožněn účel této smlouvy. Povinný z věcného
břemene prohlašuje, že mu nejsou známy žádné faktické nebo právní vady pozemků, kterými by
byl znemožněn účel této smlouvy.
3. Oprávněný je vlastníkem a vybudoval stavbu: „Bytový dům Hrnčířská Beroun – vodovodní
přípojka“ dále jen (vodovodní řad) v celkové délce 20,80 bm.
Přesný rozsah věcného břemene je zakreslen v geometrickém plánu
č. 6430-108/2019 ze dne 14. 8. 2019, vyhotoveném Ing. Zbyněk Zima, potvrzeném
dne 15. 8. 2019, PGP-1051/2019-202 Katastrálním úřadem pro Středočeský kraj, Katastrální
pracoviště Beroun.
II.
Předmět smlouvy
1. Povinný zřizuje ve prospěch oprávněného věcné břemeno spočívající v oprávnění uložení,
zřízení, provozování a provádění oprav vodovodní přípojky včetně jejího příslušenství
na pozemcích uvedených v čl. I. této smlouvy, v rozsahu vyznačeném v geometrickém plánu
pro vyznačení věcného břemene, který je nedílnou součástí této smlouvy.
2. Povinný zřizuje věcné břemeno pro oprávněného na dobu technologické životnosti vodovodní
přípojky.
3. Oprávněný pro sebe přijímá shora uvedená práva odpovídající věcnému břemeni a povinný
na sebe bere povinnost tato práva strpět.
4. Vodovodní řady (přípojky) a kanalizační stoky jsou chráněny ochrannými pásmy pro zajištění
jejich bezpečného a plynulého provozu. Dle § 23 zákona č. 274/2001 Sb., vzniká dnem nabytí
právní moci územního rozhodnutí ochranné pásmo v příslušném rozsahu.
V ochranném pásmu je zakázáno provádět činnosti, které by ve svých důsledcích ohrozily
vodovodní a kanalizační zařízení včetně jeho příslušenství, spolehlivost a bezpečnost jeho
provozu, zejména stavební činnosti, zemní práce, umisťování konstrukcí, zřizování skládek a
uskladňování materiálů apod., není-li oprávněným stanoveno jinak.
5. Při ukládání a následném užívání vodovodní přípojky se oprávněný zavazuje v největší možné
míře šetřit majetek vlastníka. Po provedení uložení přípojky, stejně jako po provedení veškerých
oprav a údržby uvede bez zbytečného odkladu pozemek na vlastní náklady do původního či
náležitého stavu, nebo se s vlastníkem dohodne na přiměřené náhradě.
III.
Úhrada za zřízení věcného břemene
1. Věcné břemeno je zřízeno úplatně. Smluvní strany se dohodly na jednorázové úhradě, jejíž výše
bude odpovídat úhradě za uložení vodovodní přípojky na pozemcích st. 293/3, st. 293/4 a
p.č. 2305/47. Dohodnutá částka za zřízení věcného břemene na pozemku je stanovena
následovně:
Parc.číslo druh pozemku délka/bm Kč/bm celkem
st. 293/3 - stavební 10,0 bm 2.500,-/bm 25.000,-Kč
st. 293/4 - stavební 6,3 bm 2.500,-/bm 15.750,-Kč
p.č. 2305/47 - ostatní komunikace 4,5 bm 115,-/bm 518,-Kč
..........................................................................................................................................................
CELKEM 41.268,- Kč (bez DPH)
Celková částka za věcné břemeno činí 41.268,- Kč (slovy: čtyřicetjedentisícdvěstěšedesátosm
korun českých) bez DPH dle stanoveného sazebníku města Beroun schváleného Zastupitelstvem
města Beroun dne 21. 10. 2002, usnesením č.7/2002-III/9.
Základ daně činí 41.268,- Kč základní sazba daně z přidané hodnoty 21%, vypočtená daň
8.666,- Kč. Úhrada včetně daně z přidané hodnoty činí 49.934,- Kč (slovy:
čtyřicetdevěttisícdevětsettřicetčtyři korun českých).
2. Vzájemně dohodnutá úhrada bude oprávněným z věcného břemene provedena ve prospěch
povinného z věcného břemene na základě faktury vystavené povinným z věcného břemene, a to
se splatností do 20 dnů ode dne vystavení. Povinný z věcného břemene je oprávněn vystavit
fakturu až po doručení vyrozumění o povolení vkladu práva odpovídajícího věcnému břemeni
dle této smlouvy do katastru nemovitostí. Faktura bude obsahovat náležitosti požadované
platnými právními předpisy a dále číslo „Smlouvy“.
Náklady spojené s vyhotovením této smlouvy a geometrického plánu, se zavazuje uhradit
oprávněný.
IV.
Ostatní ujednání
1. Smluvní strany se dohodly, že návrh na zahájení řízení o povolení vkladu práva odpovídajícího
věcnému břemeni, zřizovanému touto smlouvou, k pozemku do katastru nemovitostí bude podán
příslušnému katastrálnímu úřadu oprávněným z věcného břemene. Správní poplatek za návrh
na zahájení řízení o povolení vkladu práva do katastru nemovitostí uhradí oprávněný z věcného
břemene.
2. Povinný z věcného břemene tímto zmocňuje oprávněného z věcného břemene, aby ho
zastupoval v řízení před příslušným katastrálním pracovištěm ve věci zřízení práva k pozemku
podle této smlouvy a aby za něj podepsal a podal návrh na vklad práva k pozemkům. Udělení
zmocnění a jeho přijetí smluvní strany potvrzují svými podpisy této smlouvy o zřízení věcného
břemene.
3. Věcné břemeno podle této smlouvy vzniká v souladu s ustanovením občanského zákoníku