Upozornění: Text přílohy byl získán strojově a nemusí přesně odpovídat originálu. Zejména u strojově nečitelných smluv, kde jsme použili OCR. originál smlouvy stáhnete odsud
Smlouva o auditorské činnosti
Smlouva o auditu
uzavřená mezi níže uvedenými účastníky:
společností
Sdružené zdravotnické zařízení Krnov, příspěvková organizace
se sídlem
I. P. Pavlova 552/9, Pod Bezručovým vrchem, 794 01 Krnov
IČ:
008 44 641
DIČ:
CZ00844641
vedená v obchodním rejstříku Krajského soudu v Ostravě,
spisová značka Pr 876
jednající
MUDr. Ladislavem Václavcem MBA, ředitelem
(dále „objednatel“ nebo „společnost“) na straně jedné
a
společností
FRH AUDIT s.r.o.
se sídlem
Janáčkova 1455, 739 11 Frýdlant nad Ostravicí
IČ:
042 68 091
DIČ:
CZ04268091
Bankovní spojení:
Česká spořitelna, pobočka Frýdlant nad Ostravicí
č. účtu:
xxxxxxxxxx/xxxx,
zapsaná v obchodním rejstříku Krajského soudu v Ostravě,
oddíl C, vložka 63002
registrovanou Komorou auditorů ČR s oprávněním č. 562
jednající
Ing. Hanou Fraisovou, jednatelem
(dále „kontrolor“ nebo „auditor“) na straně druhé
společně dále jen „smluvní strany“ za těchto následujících podmínek:
1.
Předmět smlouvy
1.1.
Tato smlouva vymezuje práva a povinnosti auditora a objednatele v souvislosti
s poskytováním auditorských služeb podle zákona č.93/2009 Sb., o auditorech v platném znění.
1.2. Auditor ověří účetní závěrku společnosti zpracovanou k 31.12.2022 podle zákona č.563/1991 Sb., v platném znění. V souladu se zákonem o auditorech a v souladu s podmínkami uvedenými v této smlouvě připraví písemnou zprávu auditora, ve které uvede svůj výrok.
2. Práva a povinnosti smluvních stran
2.1. Při provádění auditu bude auditor postupovat v souladu s mezinárodními auditorskými standardy a souvisejícími aplikačními doložkami KAČR a za podmínek stanovených touto smlouvou. Standardy vyžadují, abychom dodrželi etické požadavky a naplánovali audit tak, abychom získali přiměřenou jistotu, že účetní závěrka neobsahuje významné (materiální) nesprávnosti.
2.2. Auditor se bude snažit získat dostatečné, nikoliv však absolutní ujištění o tom, že účetní závěrka společnosti je bez významných chyb a nesrovnalostí vzniklých omylem či v důsledku podvodu. Je tedy možné, že významná chyba zůstane neodhalena. Ačkoliv cílem auditu není odhalování chyb a podvodů, které nejsou pro účetní závěrku významné, auditor upozorní na všechny takovéto chyby nebo podvodná či nezákonná jednání, která během auditu zjistí. Nastane-li mimořádný případ, kdy nebude možné audit dokončit, nebo pokud nebude auditor schopen se k účetní závěrce ze závažných důvodů vyjádřit, je v souladu s profesními standardy možné vydat výrok, ve kterém se k účetní závěrce nevyjádří.
2.3. Auditorské postupy jsou navrženy tak, aby poskytly přijatelnou jistotu v oblasti daňových závazků společnosti, a to na základě výkladu příslušné legislativy auditorem. Auditorské postupy aplikované auditorem při plnění předmětu smlouvy nejsou navrženy tak, aby poskytly úplné ujištění o daňových závazcích z případných daňových kontrol provedených finančními úřady. Nelze tedy zcela vyloučit možnost vzniku dodatečných daňových závazků, například při odlišné interpretaci daňových zákonů finančními úřady.
2.4. Plán auditu, pokud jde o jeho charakter, časový harmonogram a rozsah, vychází z posouzení systému vnitřních kontrol společnosti, nicméně úkolem auditu není poskytnout záruky ohledně systému vnitřních kontrol ani identifikovat jeho nedostatky. Auditor však nese odpovědnost za to, že vrcholové vedení bude informováno o nedostatcích, které budou v průběhu auditu zjištěny.
2.5. Pracovní materiály vytvořené v souvislosti s auditem jsou majetkem auditora, představují důvěrné informace a auditor je bude dále archivovat.
2.6. Za sestavení účetní závěrky a opravu případných významných chyb a nesrovnalostí v ní odpovídá vedení společnosti. V souladu s požadavky mezinárodních auditorských standardů se bude auditor na vedení společnosti i na další pracovníky obracet s dotazy, jimiž bude prověřovat informace zpracované v účetní závěrce i efektivnost systému vnitřních kontrol společnosti. Tyto standardy také vyžadují, aby auditor obdržel prohlášení potvrzující správnost a úplnost údajů předložených společností pro účely auditu. Tímto vyjádřením vedení společnosti též potvrzuje, že případné zjištěné chyby či nepřesnosti nemají jednotlivě ani ve svém souhrnu na účetní závěrku jako celek významný vliv. Výsledky ověřování auditora, reakce na dotazy auditora a písemné prohlášení vedení společnosti ke správnosti a úplnosti údajů tvoří základ, z něhož bude auditor vycházet při formulaci výroku auditora k účetní závěrce.
2.7. Objednatel se zavazuje poskytnout auditorovi veškeré požadované doklady a jiné písemnosti, informace a vysvětlení potřebná k řádnému provedení auditu. Auditor je oprávněn být přítomen při inventarizaci majetku a závazků společnosti nebo si vyžádat provedení inventarizace v oblasti, ve které byly zjištěny nedostatky. Auditor je dále oprávněn vyžádat si písemné pověření o přístupu k informacím vedeným o společnosti u bank. Objednatel se zavazuje poskytnout auditorovi v této souvislosti maximální součinnost.
2.8. Objednatel prohlašuje, že auditor byl určen v souladu s § 17 zák. 93/2009 Sb. nejvyšším orgánem společnosti.
3.
Doba plnění smlouvy
3.1. Zahájení auditorských prací specifikovaných v bodě 1. této smlouvy předpokládá auditor dne 10.10.2022, termín ukončení je sjednán na 13.03.2023.
3.2. Pokud tento termín nebude možné dodržet z důvodu nesplnění povinností objednatele platí, že k výše uvedenému plnění dojde do jednoho měsíce po splnění této povinnosti, pokud se smluvní strany nedohodnou jinak.
4.
Honorář a platební podmínky
4.1. Výše honoráře je sjednána dohodou ve výši 85.000,- Kč + DPH.
4.2. Uvedená výše honoráře vychází z předpokladu, že účetnictví a účetní závěrka budou kompletně a řádně připraveny a včas předloženy auditorovi. V ceně jsou zahrnuty i věcné náklady, které auditor nutně nebo účelně vynaložil při plnění svého závazku.
5.
Předání zprávy auditora
5.1. Auditor předá společnosti zprávu auditora nejpozději do 13.3.2023 za předpokladu, že společnost v plné míře splnila své závazky vůči auditorovi a poskytla mu veškeré požadované dokumenty, informace a vysvětlení.
6.
Povinnost mlčenlivosti a ochrany důvěrných informací
6.1.
Auditor je povinen zachovávat mlčenlivost o všech důvěrných informacích.
6.2.
Auditor se zavazuje, že důvěrné informace využije výhradně v rámci splnění účelu vzájemné spolupráce a v žádném případě je nevyužije pro sebe a/nebo někoho jiného a/nebo neposkytne třetí osobě důvěrné informace a/nebo dokumenty, které mu byly nebo budou zpřístupněny objednatelem v souvislosti se vzájemnou spoluprací, a dále zajistí ochranu důvěrných informací a/nebo dokumentů před jejich krádeží, odcizením, zcizením či jiným zpřístupněním jakékoliv nepovolané osobě.
6.3.
Auditor se zavazuje, že bude zachovávat důvěrný charakter všech důvěrných informací a/ nebo dokumentů, a to v souladu s platnými právními předpisy. Pokud je to nezbytné pro technické zabezpečení dokumentů a/nebo důvěrných informací, zajistí bezpečné skladování, uložení, přesun nebo přepravu těchto dokumentů a/nebo důvěrných informací jak v manuální, tak v elektronické podobě a před případným elektronickým posíláním důvěrných informací a/nebo dokumentů zajistí přiměřenou antivirovou kontrolu zaměřenou minimálně na nejznámější počítačové viry nebo o potřebě vytvořit uvedená opatření písemně informuje objednatele.
6.4.
Auditor nebude reprodukovat, rozšiřovat resp. zpřístupňovat třetím stranám, ať už vcelku, nebo po částech, žádné osobní údaje, důvěrné informace a/nebo dokumenty Poskytovatele, s výjimkou, pokud k tomu od objednatele nedostane předchozí písemný souhlas, nebo pokud mu to neukládá právní předpis.
6.5.
Auditor se zavazuje, že bude dbát na ochranu práv duševního vlastnictví a průmyslového vlastnictví objednatele, především bez předchozího písemného souhlasu objednatele sám nepoužije, nebo nedá příležitost třetím osobám použít nebo zneužít jakékoliv právem chráněné označení, logo, obchodní jméno, ochranné známky nebo jiná práva duševního (průmyslového) vlastnictví objednatele nebo jeho spřízněných osob, klientů, obchodních partnerů a ostatních osob, které mu byly zpřístupněny z důvodu vzájemné spolupráce.
6.6.
Veškeré záznamy obsahující důvěrné informace, ať už v listinné nebo elektronické podobě (originály nebo kopie dokumentů, elektronická pošta, elektronický obsah zaznamenaný na jiném trvanlivém médiu jako je CD, DVD, USB klíč, paměťová karta apod.) budou na požádání neprodleně vráceny objednateli, nebo auditor po dohodě s objednatelem zajistí zničení příslušných záznamů obsahujících důvěrné informace a objednateli o jejich zničení vydá na požádání písemné potvrzení.
6.7.
Smluvní strany se zavazují dodržovat veškeré povinnosti vyplývající z nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679, ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (obecné nařízení o ochraně osobních údajů) a dále toto nařízení použít na všechny záležitosti týkající se ochrany základních práv a svobod při zpracování osobních údajů, na které se nevztahují specifické povinnosti stanovené ve směrnici Evropského parlamentu a Rady 2002/58/ES 18.
7 Závěrečná ustanovení
7.1. Smlouva se řídí právem České republiky. Práva vzniklá z této smlouvy nesmí být postoupená bez předchozího písemného souhlasu druhé strany.
7.2. Obě smluvní strany prohlašují, že tato smlouva byla sepsána podle jejich pravé a svobodné vůle, s jejím obsahem souhlasí a na důkaz toho ji vlastnoručně podepisují.
V Krnově, dne 04.března 2022
…………………………………..
……………………………….
MUDr. Ladislav Václavec MBA
Ing. Hana Fraisová
zadavatel zakázky
auditor
4