Upozornění: Text přílohy byl získán strojově a nemusí přesně odpovídat originálu. Zejména u strojově nečitelných smluv, kde jsme použili OCR. originál smlouvy stáhnete odsud
SMLOUVA O SPOLUPRÁCI č. 53113
podle ustanovení § 1746 odst. 2 zák. č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku, kterou níže uvedeného dne, měsíce a roku uzavřely smluvní strany
1. Pořadatel: Janáčkův máj, o.p.s.
se sídlem 28. října 2556/124, Moravská Ostrava, 702 00 Ostrava
zapsaný v rejstříku obecně prospěšných společností vedeném u Krajského soudu v Ostravě oddíl O, č. vložky 150
IČ: 26807882
DIČ: CZ26807882
bank. spojení: ČSOB Ostrava, č. ú. 185514525/0300
zastoupen: Mgr. Jaromírem Javůrkem, Ph.D. - ředitelem
(dále jen „Pořadatel“)
a
2. Společnost: Ostravské vodárny a kanalizace a.s.
se sídlem Nádražní 28/3114, Ostrava, PSČ 729 71
Ostrava – Moravská Ostrava
zapsaná v obchodním rejstříku vedeném u Krajského soudu v Ostravě, spisová značka B 348
IČ: 45193673
DIČ: CZ45193673
bank. spojení: Komerční banka Ostrava, č. ú.: 5302761/0100
zastoupena: Ing. Petrem Konečným, MBA, generálním ředitelem
(dále jen „Společnost“)
takto:
I.
Úvodní ustanovení
1.1. Pořadatel poskytuje služby v oblasti podpory a rozvoje kultury a je pořadatelem Mezinárodního hudebního festivalu Leoše Janáčka, v rámci kterého se koná řada hudebních a dalších kulturních akcí a aktivit a je rovněž pořadatelem dalších hudebních a kulturních akcí a za tímto účelem shromažďuje finanční prostředky a zajišťuje další související činnosti.
1.2. Společnost tímto prohlašuje, že má zájem být v rámci své podnikatelské činnosti prezentována jako partner Mezinárodního hudebního festivalu Leoše Janáčka, který se koná od 29.5. do 1.7. 2022 (dále jen „Festival“).
1.3. Společnost a Pořadatel uzavírají tuto smlouvu s cílem upravit podmínky vzájemné spolupráce.
II.
Předmět smlouvy
2.1. Pořadatel se zavazuje prezentovat Společnost jako partnera Festivalu v dohodnutém rozsahu a způsobem sjednaným a uvedeném v příloze č. 1 této smlouvy, za podmínek níže sjednaných v této smlouvě.
2.2. Společnost se zavazuje za prezentaci Společnosti jako partnera Festivalu ze strany Pořadatele, uhradit odměnu dle článku III. smlouvy.
III.
Odměna a platební podmínky
3.1. Společnost se zavazuje za svou prezentaci jako partnera Festivalu uhradit Pořadateli odměnu, která v souladu s dohodou smluvních stran činí 280.000,- Kč (slovy: dvěstěosmdesát tisíc korun českých) bez daně z přidané hodnoty v zákonné výši s tím, že k této odměně bude připočítána daň z přidané hodnoty v zákonné výši (DPH).
3.2. Společnost uhradí odměnu Pořadateli v celé výši najednou, a to na základě faktury/daňového dokladu vystaveného Pořadatelem, který bude obsahovat náležitosti daňového dokladu, splatnost faktury činí 14 dní od jejího vystavení. Doklad bude doručen na adresu sídla Společnosti uvedenou v záhlaví této smlouvy.
3.3. Úhradu odměny dle této smlouvy Společnost provede bezhotovostně na účet Pořadatele uvedený na faktuře. Uhrazením odměny dle této smlouvy se rozumí připsání odměny na účet Pořadatele.
3.4. V případě prodlení Společnosti s úhradou odměny dle bodu 3. 2. této části smlouvy je Pořadatel oprávněn vyúčtovat smluvní úrok z prodlení ve výši 0,05 % denně z dlužné částky za každý den prodlení s úhradou odměny.
3.5. V případě prodlení Pořadatele se splněním jeho závazku uskutečnit prezentaci Společnosti v rozsahu a způsobem sjednaným či ve sjednané době, je Společnost oprávněna vyúčtovat Pořadateli tímto sjednanou smluvní pokutu ve výši 2.000,- Kč za každý jednotlivý zjištěný případ porušení povinnosti.
IV.
Práva a povinnosti smluvních stran
4.1. Smluvní strany se zavazují prezentovat se navzájem vždy tak, aby šířily své dobré jméno a kvalitu poskytovaných služeb, vždy v souladu se svými zájmy.
4.2. Pořadatel je výhradním pořadatelem Festivalu, v plném rozsahu odpovídá za organizaci a realizaci Festivalu a je tedy výhradním vlastníkem veškerých práv týkajících se Festivalu a nese plnou odpovědnost za řádné prezentování Společnosti jako partnera Festivalu za podmínek sjednaných touto smlouvou.
4.3. Dohodnutý rozsah a forma prezentace Společnosti jako partnera Festivalu tvoří obsah přílohy č. 1 této smlouvy.
4.4. Společnost se zavazuje poskytovat veškerou součinnost potřebnou k řádnému
a včasnému plnění povinností Pořadatele uvedených v bodě 4.3. této smlouvy. Společnost se zejména zavazuje dodávat řádně a včas na výzvu Pořadatele potřebné podklady týkající se prezentace Společnosti jako partnera Festivalu.
4.5. Společnost je oprávněna vyžádat si k nahlédnutí podklady, doklady zajišťované Pořadatelem týkající se propagace a prezentace Společnosti jako partnera Festivalu a Pořadatel je povinen na základě takové výzvy umožnit Společnosti do 5-ti pracovních dnů nahlédnutí do požadovaných podkladů či dokladů, resp. umožnit Společnosti zhotovení kopií těchto podkladů či dokladů.
4.6. Pořadatel je povinen nejpozději do 30. 9. 2022 předložit Společnosti doklady prokazující splnění povinností uvedených v bodě 4.3. této smlouvy.
4.7. Smluvní strany se dohodly, že osoby oprávněné zastupovat smluvní strany a smluvní strany zavazovat v rozsahu dle této smlouvy, jsou:
na straně Společnosti: Ing. Radka Vanková
na straně Pořadatele: Mgr. Jaromír Javůrek, Ph.D.
Veškeré změny v osobách zastupujících smluvní strany jsou si strany povinny písemně oznámit formou e-mailu, a to pokud možno předem. Do okamžiku doručení takovéhoto oznámení platí, že za smluvní strany jednají ty osoby, které jsou aktuálně uvedeny v této smlouvě nebo jejích dodatcích.
4.8. Smluvní strany shodně konstatují, že jsou si vědomy skutečnosti, že Pořadatel je subjektem, který je ve smyslu zák. č. 340/2015 Sb., o registru smluv (dále jen „ZRS“) povinen uveřejňovat uzavřené smlouvy v registru smluv za podmínek stanovených ZRS.
V.
Doba spolupráce
5.1. Tuto smlouvu uzavírají Společnost a Pořadatel na dobu určitou a to do 31. 12. 2022.
5.2. Pořadatel je oprávněn od této smlouvy odstoupit v případě jejího podstatného porušení Společností. Za podstatné porušení této smlouvy se považuje zejména neuhrazení odměny ve sjednané výši a/nebo v termínu dohodnutém smluvními stranami v článku III. bodu 3. 2. této smlouvy a neposkytnutí součinnosti dle článku IV. bodu 4.4. této smlouvy.
5.3. Společnost je oprávněna odstoupit od této smlouvy v případě jejího podstatného porušení ze strany Pořadatele. Za podstatné porušení této smlouvy se považuje zejména neuvedení Společnosti jakožto partnera Festivalu, nedodržení sjednaného rozsahu prezentace Společnosti jako partnera Festivalu uvedeného v příloze č. 1 této smlouvy.
5.4. Odstoupení bude provedeno písemně a je účinné okamžikem jeho doručení druhé smluvní straně. V pochybnostech se má za to, že odstoupení bylo doručeno uplynutím třetího dne ode dne podání k poštovní přepravě.
VI.
Závěrečná ujednání
6.1. Společnost jakož i Pořadatel prohlašují, že jsou způsobilí ke splnění svých závazků vyplývajících z této smlouvy.
6.2. Smluvní strany se zavazují zachovávat mlčenlivost o všech skutečnostech
a informacích, které získaly v souvislosti s činností dle této smlouvy, a které se týkají některé ze smluvních stran nebo této smlouvy, a to až do okamžiku, než se tyto skutečnosti stanou obecně známými.
6.3. Veškerá doplnění či změny této smlouvy lze činit toliko písemně formou dodatku k této smlouvě a po dohodě obou smluvních stran.
6.5. Smlouva byla vypracována ve dvou vyhotoveních, majících povahu originálu, přičemž každá ze smluvních stran obdrží jedno její paré.
6.6. Smluvní strany prohlašují a níže svými podpisy stvrzují, že tato smlouva je výrazem jejich pravé a svobodné vůle.
V Ostravě dne 27. 5. 2022 V Ostravě dne 19. 5. 2022
............................................................... ...........................................................
za Janáčkův máj, o.p.s. za Ostravské vodárny a kanalizace a.s
Mgr. Jaromír Javůrek, Ph.D. Ing. Petr Konečný, MBA
ředitel generální ředitel
Příloha č. 1: Prezentace společnosti OVAK a.s. jako partnera Mezinárodního hudebního festivalu Leoše Janáčka 2022
Příloha č. 2: Partnerský koncert společnosti OVAK a.s. dne 16. 6. 2022
Příloha č. 1
Prezentace společnosti Ostravské vodárny a kanalizace a.s.
jako partnera Mezinárodního hudebního festivalu Leoše Janáčka 2022
· Uvedení loga společnosti v kategorii „OFICIÁLNÍ PARTNER“ na všech tiskových materiálech:
Programový katalog - náklad 5 000ks
programy jednotlivých koncertů – náklad 100-500ks
plakáty/letáky – v MHD Ostrava, infocentra atd.
· Tisková konference 2022 v Ostravě (festivalová kavárna Sádrový Ježek) a v Praze (v sídle Českého rozhlasu, Vinohradská ulice) – verbální prezentace (na společenských setkáních, na festivalových koncertech), prezentace prostřednictvím představitelů města primátorem Ing. Tomášem Macurou, MBA a náměstkem primátora Ing. Zbyňkem Pražákem, umístění loga na roll-upu všech partnerů MHF Leoše Janáčka 2022.
· Uvedení loga společnosti na outdoorové velkoplošné reklamě (Billboardy, polepy dopravních prostředků Ostrava (tramvaje, trolejbusy), panel před DKMO, City Gallery, minicube, na reklamních lavičkách v Hukvaldech a jiné.
· Uvedení loga společnosti na projekčních plochách, projekce na tiskových konferencích a v sakrálních prostorách (spot partnerů).
· Uvedení loga společnosti v inzerci u našich mediálních partnerů jako jsou např.: MF Dnes, Deník, Magazín Patriot, Harmonie, Respekt, Týdeník Rozhlas apod.
· Uvedení loga společnosti v on-line inzerci na portálech bannery eprogram, aktuálně.cz, Harmonie a Ostravan.cz.
· Umístění roll-upu společnosti (po předchozí domluvě a dodání) v předsálí místa konání koncertů.
· Inzerce společnosti v programu vybraného partnerského koncertu (v rozsahu jedné strany formátu DL, v nákladu 100 – 500ks).
· Uvedení loga společnosti na prezentačním panelu partnerů v předsálí míst konání koncertů.
· Uvedení loga společnosti na prezentačním roll-upu partnerů v předsálí míst konání koncertů.
· Uvedení loga společnosti na webových stránkách www.mhflj.cz v sekci „PARTNEŘI“ a na sociálních sítích (Facebook, Instagram).
· Uvedení loga společnosti v PR zprávách festivalu v denním a odborném tisku, ve festivalových tiscích, v tiskových zprávách.
· Čestné vstupenky na koncerty Mezinárodního hudebního festivalu Leoše Janáčka v min. počtu 8ks na zahajovací a závěrečný koncert, včetně společenského setkání po předchozí závazné mailové rezervaci na adrese asistent@mhflj, dále po 8 kusech vstupenek na 5 vybraných koncertů dle vlastního výběru, 8 ks vstupenek na partnerský koncert.
Příloha č.2
Partnerský koncert společnosti OVAK a.s. dne 16. 6. 2022
Čt 16/6
19:00/Ostrava, Dům kultury města Ostravy
Slovanský večer
Symfonický koncert
Valentin Silvestrov Tichá hudba pro smyčce 11‘
Valčík okamžiku
Večerní serenáda
Okamžik serenády
Zygmunt Noskowski Step, symfonická báseň op. 66 20‘
Přestávka
Ludwig van Beethoven Symfonie č. 5 c moll op. 67 „Osudová“ 29‘
Allegro con brio
Andante con moto
Scherzo. Allegro
Finale. Allegro
Yaroslav Shemet – dirigent
Sinfonia Varsovia
Jaromír Javůrek – úvodní slovo
6