Smlouvy Dotace Platy Úřady Zakázky ▶ PastVina
❤ Podpořte nás Přihlásit se Registrace

Textová podoba smlouvy Smlouva č. 21967297: Smlouva o dodávkách a skladování zem. produktů

Příloha příloha č. 1.pdf

Upozornění: Text přílohy byl získán strojově a nemusí přesně odpovídat originálu. Zejména u strojově nečitelných smluv, kde jsme použili OCR. originál smlouvy stáhnete odsud


                        Primagra, a. s., Nádražní 310, 262 31 Milín
Divize Západ

Příloha č. 1

Všeobecné a jakostní podmínky nákupu
pro rok 2022

 

 

 

::_„ jméno ]Íuňi;:e 0 jdaum
zpracoval - Hana Sedláčková obchodní ředitel 15.6.2022 —
| schválil Ing. Jiří Mašek předseda 15. 6. 2022

m 20 : edstavenstva l

Všeobecné podmínky nákupu zemědělských výrobků pro rok 2022

I. Cenové podmínky:

- © Čeny jsou dohodnuty za výrobky v jakosti dle jakostních podmínek nákupu pro dodávky obilovin,
luštěnin a olejnin odvozených od základních hodnot.

-  Čeny se rozumějí za přepočtenou hmotnost na základní jakostní znak.

- © Čeny jsou dohodnuty franco sklad kupujícího, není-li stanoveno jinak.

2. Nákupní organizace prověří jakost

-© uobilovin do 48 hodin po nákupu

-© Wolejnin do 48 hodin po nákupu

- © u ječmene sladovnického do 96 hodin po nákupu
- © nežádoucí látky dle Plánu kontrol do 2 měsíců

3. Pokud prodávající nesouhlasí s výsledkem jakostního rozboru, bude po dohodě smluvních stran tento
vzorek odeslán k rozhodčímu rozboru v akreditované laboratoři.

4. Jakostní přejímky za zemědělský podnik se zúčastní jím pověřený pracovník v době od 8.00 do 16.00
hod. následující den po dodávce. Pokud se prodávající nezúčastní rozboru ve stanovené lhůtě, platí
rozbor kupujícího.

5. Započítávání dodávek na plnění této smlouvy se provádí v přepočtené hmotnosti na základní jakost.

6. Případné dodávky PRV neodpovídající hodnotám těchto jakostních podmínek budou řešeny operativně
s odpovědnými pracovníky společnosti Primagra, a.s. (VVNS, obchodní oddělení RV).

7. Obiloviny, luštěniny a olejniny se dopravují pouze v zakrytých a utěsněných dopravních prostředcích,
aby nebyla při přepravě ohrožena jakost vlivem nepříznivých klimatických podmínek. Dopravní
prostředky k přepravě obilovin, luštěnin a olejnin musí být čisté, suché, s nepoškozenou podlahou,
střechou a stěnami, prosté plísní a obilních škůdců, bez cizích pachů a zbytků jiných cí ch látek,
které by mohly zhoršit jakost nebo ohrozit zdravotní nezávadnost dopravovaných obilovin, luštěnin a
olejnin.

   

8. V průběhu sklizně (po celkovou max. dobu 90 dní) je dovoleno využívat necertifikované pře pravy
zemědělských produktů od pěstitele, V ostatních případech je nutno použít GMP+ a non- GMO
certifikovaného dopravce, aby zboží mohlo být značeno a zpra

ČKA ala ní ara záteí PRE voresr eh n
UV) certitikac UČMÍ AGEKVÍ DALFEn Droti Kol

   
  

9. Požadavky organizace svozu

-© požadavky na odvoz obilovin, luštěnin a olejnin na následující den bude prodávající uplatňovat
do 12.00 hod.

- © Při požadavku na přepravu sdělí pracovník prodávajícího druh, množství, vlhkost a místo nakládky,
Nahlašované množství musí odpovídat skutečnému množství připravenému k odběru,

- © Při zjištěném rozdílu na váze bude vozidlo odstaveno a prodávající bude přizván ke kontrolnímu vážení.

10. Svoz najatými soupravami kupujícím bude prováděn z vyhovujících podjezdových zásobníků
S podjezdovou výškou minimálně 3,70 m, s řádně přístupnou komunikací,

11. Prodávající je povinen při každé dodávce předat kupujícímu dodací list. Na dodacích listech (ve dvojím
vyhotovení) uvede prodávající název dodavatele, datum, komoditu, hmotnost, SPZ, podpis

2

u

Jakostní podmínky nákupu pro dodávky obilovin, luštěnín a olejnin

Jakostní podmínky příjmu

Hmotností přejímka obilovin, luštěnin a olejnín bude prováděna v nákupní organizaci potvrzením dodacího
listu.

Jakost dodávky bude stanovena laboratorním rozborem dle plánu kontroly kvality PRV.

V případě, že při smyslovém posouzení vzorků vznikne podezření, že nečistoty a příměs přesahují
maximální hodnoty stanovené pro příjem, pozastaví se příjem dané dodávky a provede se rozbor vzorku i na
tyto znaky.

Stanovené hodnoty jakostních ukazatelů ovlivňují stanovení kupní ceny a ceny služeb za posklizňovou
úpravu v návaznosti na tzv. „základní hodnoty jakostních ukazatelů.“ (viz. Oddíl [IT)

Dodávané obiloviny, luštěniny a olejniny musí být zdravé, vyzrále, bez živých škůdců, závadných pachů,
nesmí obsahovat naplesnivělá a plesnivá zrna s netypickou barvou pro daný druh.

Obiloviny, luštěniny a olejniny musí být zdravotně nezávadné, bez škodlivých příměsí, snětivosti, salmonely
a jiných nežádoucích látek (např. rezidua pesticidů, dioxiny, mykotoxiny, aj.) v nadlimitních hodnotách (viz
normativní odkazy).

Podáva'ící čestně prohlašuje, že dodávané rostlinné produkty jsou výhradně non GMO a zajištěné GMP

LO0dAavVvzy

SA na toto odběratele předem

V případě dodávek rostlinných produktů GMO nebo bez certifikace GMP+ FS
písemně upozorní. Kupující není povinen tyto produkty v rámci plnění této smlouvy přijmout.

Dodávané krmné obiloviny a luštěniny musí odpovídat ustanovení zákona č. 91/1996 Sb. o krmivech
a jeho prováděcích předpisů ve znění pozdějších předpisů.

Vzorkování se provádí při dodávce pneumatickým nebo ručním vzorkovačem.

Stanovení vlhkosti se provádí na vlhkoměrech pro obíloviny, olejniny a luštěniny, které jsou stanovenými
měřidly.

Posuzování příměsí a nečistot se provádí podle technických požadavků jednotlivých předmětových norem
(ČSN) pro obiloviny, luštěniny a olejniny.

Normativní odkazy:
PN 186/08 Odběr vzorků rostlinných výrobků.

ČSN ISO 5223 zkušební síta pro obiloviny

PN 252/95 Zkoušení pšenice. Postup pro analýzu pšenice a mlýnských výrobků z pšenice metodou NIR
spektroskopie (N-látky, SEDI4iest a tuk)

ČSN EN ISO 659. Olejnatá semena - Stanovení obsahu oleje

ČSN ISO 7971 - část I Stanovení objemové hmotnosti zvané „hektolitrová váha“

ČSN EN ISO 3093 Obiloviny, Stanovení čísla poklesu

ČSN EN ISO 5529 Stanovení sedimentačního indexu

předmětové normy (ČSN) pro obiloviny, luštěniny a olejniny,

stanovení příměsí a nečistot se provádí dle KP 009.

Platné kontrolní postupy a pracovní instrukce

Další normativní odkazy:
Směrníice EU 2002/32 o nežádoucích látkách v krmivech

Nařízení komise EU 396/2005 o max. limitech reziduí pesticidů v potravinách a krmivech — ve znění
pozdějších předpisů
GMP+BA1 Specifické hranice obsahu nežádoucích látek v krmivech

GMP+BCN DE 1 iiM Milch

Rostlinné výrobky ze sklizně 2022 budou posuzovány dle následujících jakostních znaků:

1. Pšenice potravinářská ČSN 46 1100 - 2
hodnoty jakost. ukazatelů:

základní znaky dodávání

vlhkost v % 14,0

objemová hmotnost v kg/hl 78,0 nejméně 77,0
obsah N látek v sušině (N x 5,7)v% 12,0 nejméně 12,0
obsah lepku v% ČSN 46 1011- část 9 25,0 nejméně 25,0
sedimentační index - SEDI test v ml 40,0 nejméně 40,0
číslo poklesu v s 250 nejméně 250
příměs celkem podle 3.1. v% 3,0 nejvýše 6,0
ztoho:

- zlomky zma podle 3.2. v % - nejvýše 3,0
- jiné obiloviny podle 3.5. v % nejvýše 5,0
- porostlá zrna podle 3.9. v % - nejvýše 2,5
nečistoty podle 3.10. v % 0,5 nejvýše 3,0
z toho: svízel - nejvýše 0,5

2. Pšenice ČSN 46 1200- 2 (mimo čl. 5 a čl. 6)

hodnoty jakost. ukazatelů:

základní znaky dodávání
vlhkost v % 14,0 nejvýše 20,0

obsah N látek (N x 6,25) v % 10,0 nejméně 10,0
(bez přepočtu na sušinu)

příměs celkem podle 3.1. v% 50 nejvýše 12,0
z toho:

- jiné obiloviny podle 3.5. v % nejvýše 7,0
- porostlá zrna podle 3.9. v % - nejvýše 4,0
nečistoty podle 3.10. v % 1,0 nejvýše 10,0
z toho:

- svízel - nejvýše 0,5
objemová hmotnost v kg/hl 72,0 nejméně 69,0

3. Žito (pro potr. účely) ČSN 46 1100 - 4 (mimo čl. 4.3. , čl. 5.1.a čl. 6.2.)

hodnoty jakost. ukazatelů:

základní znaky dodávání

vlhkost v % 14,0 nejvýše 16,0
objemová hmotnost v kg/hl 72,0 nejméně 72,0
číslo poklesu vs 130 nejméně 130
příměs celkem podle 3.1. v % 3,0 nejvýše 6,0
z toho:

- zlomky zrn podle 3.2. v % - nejvýše 5,0
- jiné obiloviny podle 3.5 v % nejvýše 4,0
- porostlá zrna podle 3.8. v % - nejvýše 1,0
nečistoty podle 3.9. v % 0,5 nejvýše 3,0
z toho:

- svízel - nejvýše 0,5
- námel - nejvýše 0,1

4. Žito (pro krmné účely) ČSN 46 1100 - 4 (mimo čl. 4.3. , či. 5.1.a čl. 6.2.)

vlhkost v %

příměs celkem podle 3.1. v %
z toho:

- porostlá zrna podle 3.8. v %
nečistoty podle 3.9. v %

z toho:

- svízel

- námel

hodnoty jakost. ukazatelů:

5. Ječmen slad. ČSN 46 1100 - 5 (mimo čl. 4.3 , čI..S.1. a ods. 6.1.)

vlhkost v%

přepad nad sítem 2,5 mm v % podle 3.1. %

zrnová příměs částečně sladařsky využitelná % 2,0

propad pod 2,2 mm x 20 mm %

(ČSN 461100-5 z r. 1994)
klíčivost v %

zrnová příměs sladařsky nevyužitelná %

ČSN 46 1011-část. 13
dusíkaté látky v % (N x 6,25) v sušině

základní znaky dodávání
pro krm. účely pro potr. účel
14,0 nejvýše 20,0
5,0 nejvýše
- nejvýše
1,0 nejvýše
- nejvýše
. nejvýše
hodnoty jakost. ukazatelů:
základní znaky dodávání
14,0
90,0 nejméně 80,0
nejvýše 6,0
2,0 nejvýše 5,0
98,0 nejméně 96,0
11,0 nejvýše 12,5
nejméně 10,0
2,0 nejvýše 3,0

Při dodávce musí být na dodacím listu uvedena odrůda.

6. Ječmen ČSN 461200 - 3 (mímo čl. 5.1. a čl. 6)

vlhkost v %

příměs celkem podle 3.1. v %
ztoho:

- jiné obiloviny podle3.5. v %
- porostlá zrna podle 3.8. v %
nečistoty podle 3.9. v %
ztoho:

- svízel

objemová hmotnost v kg/hl

hodnoty jakost. ukazatelů:
základní znaky

12,0

50
10,0

0,5
0,1

14,0
5,0

dodávání

nejvýše 12,0
nejvýše 9,0
nejvýše 6,0
nejvýše 10,0

nejvýše 0,5
nejméně 58,0

7.Oves | ČSN 46 1200 - 4 (mimo či. 4.3., čl. 5.1., čl. 6)

vlhkost v %

příměs celkem podle 3.1. v %
z toho:

- porostlá zrna podle 3.8. v %

- zrma jiných obilovin podle 3.5 v %

nečistoty podle 3,9, v %
z toho:

- svízel

objemová hmotnost kg/hl

8. Oves nahý ČSN 461100 - 7

vlhkost v %

příměs celkem podle 3,1. v %
z toho:

- jiné obiloviny podle 3.5. v %
- porostlá zrna podle 3.8. v %
nečistoty podle 3.9. v %

z toho:

- svízel

objemová hmotnost kg/hl

hodnoty jakost. ukazatelů:

základní znaky dodávání
14,0 hejvýše j
5,0 nejvýše 12.0
- nejvýše : 6,0
- nejvýše : 5,0
10 nejvýše 10.0
nejvýše : 0,5
50,0 nejméně 50,0
hodnoty jakost. ukazatelů:
základní znaky dodávání

  

 

13,0
3,0

L0

62,0

9. Žitovec ( triticale) ČSN 46 1200 - 5 (mimo čl. 4.3, či. 5.1., čl. 6)

vlhkost v %

příměs celkem podle 3.1, v %
z toho:

- jiné obiloviny podle 3.5 v %
- porostlá zrna podle 3.8. v %
nečistoty podle 3.9. v %

z toho:

- svízel

hodnoty jakost. ukazatelů:

základní znak dodávání
14,0 nejvýše 20,0
5,0 nejvýše 12,0
nejvýše : 8,0
- nejvýše : 4,0
1,0 nejvýše 10,0

eIvýše

nejvýše : 6,0

  

nejvýše : 5.0
nejvýše : 2,5
nejvýše : 2.0

nejvýše : 0,5
nejméně 62,0

nejvýše : 0,5

10. Kukuřice ČSN 46 1200 — 6 (mimo čl. 4.3 a 6.2)

vlhkost v %

příměs celkem v %

z toho porostlá zma v %
nečistoty v %

H. Luštěniny krmné ČSN 46 1300 - 5

vlhkost v %

příměs v %

nečistoty v %

ztoho: a) anorganické neč. v %(2.3.a)
b) svízel v %

12. Semeno řepky ČSN 46 2300 - 2

vlhkost v %

semena porostlá + poškozená v %
nečistoty

tuk (při 8% vlhkosti)

kyselina eruková % (v tuku)

obsah glukosinulátů (v beztukové sušině)

hodnoty jakost. ukazatelů:

 

základní znaky dodávání
14,0 nejvýše 35,0
10,0 nejvýše 15,0
- nejvýše 5,0
1,0 nejvýše 8,0
hodnoty jakost. ukazatelů:
základní znaky dodávání

 

  

14,0 nejvýše 20,0
6,0 nejvýše 10,0
1,0 nejvýše 3,0
- nejvýše. 0,5
- nejvýše 03
hodnoty jakost. ukazatelů:

základní znaky dodávání

 

8,0
2,0
2,0
42,0

nejvýše 16,0
nejvýše 5,0
nejvýše 50
nejméně 40,0
nejvýše 2,0

nejvýše 30 umol/g

Cenové a množstevní srážky, ceny služeb.

u

a) Srážky cenové ( při odchylce od základní hodnoty )

- 77.0 - 77.9 kp/hl  srážka 60.- Kč/t

Pšenice potravinářská

OH (pšenice)
OH (ječmen)

OH

69,0 — 71,9 kg/hl
58,0 — 59,9 kg/hl

Přenice, ječmen, oves, triticale, žito pro krmné účely, luštěniny:

srážka 60.- Kč/t
srážka 60,- Kč/A

Pokud nebudou splněny jakostní ukazatelé pro dodání, může být zboží (nestandardní) převzato pouze
na základě předchozí dohody smluvních stran a stanovení obchodních podmínek.

Ječmen sladovnický

 

Jakostní znaky
N-látky
propad pod sítem 2,2 mm

přepad nad sítem 2,5 mm

Semeno řepky

p

 

Jakostní znak

smluvní základní

hodnoty

110%

20%

00,0%

obsah oleje při vlhkosti semene 8% +

Cenové srážky a přirážky

 

l—

k

l
+

Cenová srážka v %

 

 

 

 

 

1% 2% | 3% | 5%
n8 - | 116-12,0 12,1-125
-) 21-30 | 31040 | 41-50

| 899-87,5| 874-85,0| 849 820 819 800

 

 

 

 

 

Parametr

'+1/-1%

„odzákladní hodnoty - |

—20,040,4 %

- 40%

mee—mmm m " ev m * mh

Srážka v Kč/t

RE k

0'.
o každé 0,1 % pod hranicí 40 % |
obsahu oleje bude cenová Š

 

m e mE m m nn

„ srážka - 100,-

 

40,5-40,9% —
43,1 -43,5 %

e a m e uc

srážka - 50,-

srážka 0,15 % ze smluvní ceny ]

O,'

příplatek + 50,-

 

 

 

š
|

„příplatek » 100,-

Prodávající je povínen deklarovat původ osiva, např. kopií faktury, Pokud neprokáže původ dodávané řepky
ručí za případné škody způsobené jinými obsahy kyseliny erukové a glukosinulátů,
než předpokládanými (vyšší než udává předmětná norma).

Výše způsobené škody kupujícímu, budou prodávajícímu vyúčtovány k tíži na základě řádného
reklamačního řízení.
Nestandardní semeno řepky může být převzato pouze po dohodě smluvních stran.

8

b) Srážky množstevní

Neodpovídá-li jakost základním hodnotám (vlhkost, nečistoty) provádí se hmotnostní srážky podle technické
normy jakosti PN 272/99 a ČSN 46 10 i0 na základní jakost takto:

- za každé vyšší 0,5 % vlhkosti srážka 0,6 % ze skutečné hmotnosti

- - za každé vyšší započaté 1,0 % nečistot celkem srážka 1,0 % z hmotnosti stanovené přepočtem
na základní vlhkost

- „ za každé vyšší započaté 1,0 % porostlých a poškozených semen řepky na základní hodnotu srážka
1,0 % z hmotnosti stanovené přepočtem na základní vlhkost

- - za každé vyšší započaté 1,0 % příměsí u obilovin a luštěnín nad základní hodnotu srážka 1,0 %
z hmotnosti stanovené přepočtem na základní vilhkost.

c) Ceny služeb za posklizňovou úpravu a skladování

1. Sušení
Ceny za sušení merkantilních výrobků se rozumějí za 1,0 % vyšší vlhkosti.

nad 14,4 % u zrna obilovin (s výjimkou ovsa nahého)
nad 14,4 % u zrna luštěnín

nad 8,4% u semene řepky

nad 13,4 % u ovsa nahého

* o o *

2. Čištění
Ceny za čištění merkantilních výrobků se rozumějí za jedno čištění na každých i započatých 5,0 %
nečistot nad tuto hodnotu:

* pšenice potravinářská, žito potravinářské 05%
e pšenice, ječmen, oves, triticale, žito, kukuřice 1,.0%
e luštěniny 10%

  

e řepka 20%

 

Iv,

Platnost Všeobecných a jakostních podmínek nákupu

Tyto podmínky jsou platné pro období od 1. 7. 2022 do 31. 8. 2022. Případné změny budou provedeny
písemnou formou v podobě dodatků.

V případě nákupů, realizovaných v období 1. 9. 2022 až 30. 6. 2023 tyto podmínky platí dále, pokud
nebudou dohodou stanoveny a v kupní smlouvě uvedeny jiné.