Smlouvy Dotace Platy Úřady Zakázky ▶ PastVina
❤ Podpořte nás Přihlásit se Registrace

Textová podoba smlouvy Smlouva č. 22018565: kupní smlouva - pozemky parc.č. 484/1, 486 v ulici Žižkova

Příloha Vlastníci č.p. 1206 - č.p. 1208 - Žižkova - prodej parc. č. 484-1 a parc. č. 486 v k. ú. Benešov u Prahy.pdf

Upozornění: Text přílohy byl získán strojově a nemusí přesně odpovídat originálu. Zejména u strojově nečitelných smluv, kde jsme použili OCR. originál smlouvy stáhnete odsud

„33257 c/ 2 /é~

                            KUPNÍ SMLOUVA

   uzavřená dle § 2079 a násl. zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník v platném znění

Město Benešov, se sídlem Masarykovo náměstí 100, Benešov, IČO 002 31 401
zastoupené starostou Ing. Jaroslavem Hlavničkou
Bankovní spojení: Česká spořitelna a.s., č. ú. 19-320035309/0800
dále jen „ prodávající“

a

Jana Kaltounková, b         Načeradec

Jana Kočová, bytem          Benešov, RČ

Jana Krausová, bytem                        Praha 5 — Radotín, RČ

Romana Kuchtová, byt        Benešov,

Ondřej Kudibal, bytem       Benešov, RČ

Julius Paulovčák, bytem     šov RČ

Libuše Paulovčáková, bytem  Benešov, RČ

Václav Peterka, bytem                 Praha 10 — Uhříněves, RČ

Iva Pokorná, bytem          Benešov, RČ

Stavební bytové družstvo Benešov u Prahy, se sídlem Čechova 1634, 256 01 Benešov,

IČO 000 34 894

Ludmila Škoulová, bytem     Benešov, RČ

Růžena Vopátková, bytem     Benešov, RČ

Jiří Žemla, bytem           Hustopeče nad Bečvou, RČ

dále jen „ kupující “

uzavírají tuto

                                             kupní smlouvu:

                                                         čl. I.
                                       Prohlášení vlastníka a předmět koupě

1.1 Prodávající má ve svém výlučném vlastnictví pozemky parc. č. 484/1 o výměře 2 657 rn2
(zastavěná plocha a nádvoří, společný dvůr) a parc. č. 486 o výměře 30 m2 (zastavěná plocha a
nádvoří), jehož součástí je stavba bez č. p./č. ev., jiná stavba, které jsou zapsány V katastru
nemovitostí na listu vlastnictví č. 10001 pro obec Benešov a katastrální území Benešov u Prahy u
Katastrálního úřadu pro Středočeský kraj, Katastrální pracoviště Benešov (dále jen „pozemek“).

1.2 Prodávající touto kupní smlouvou převádí na kupující do jejich podílového spoluvlastnictví
s podíly uvedenými níže v tomto odst. 1.2. této kupní smlouvy své vlastnické právo k pozemkům
uvedeným v čl. 1.1 spolu s jeho součástmi a příslušenstvím, všemi právy a povinnostmi a za kupní
cenu uvedenou V čl. II. této kupní smlouvy a kupující tímto pozemky přijímají do podílového
spoluvlastnictví ideálními podíly ve výši:
Jana Kaltounková, bytem        Načeradec, ideální podíl 307/7350

Jana Kočová, bytem             podíl 307/73 50

Jana Krausová, bytem           Praha 5— Radotín, ideálnípodí129/700

Romana Kuchtová, by m          Benešov, ideální podíl 307/7350

Ondřej Kudibal, bytem          Benešov, ideální podíl 29/700

Manželé Julius Paulovčák a Libuše Paulovčáková, oba bytem                  Benešov,

ideální podíl 307/7350         ho jmění manželů

Václav Peterka, by             Praha 10— Uhříněves, ideální podíl 307/7350

Iva Pokorná, bytem             Benešov,ideá1nípodí1 307/7350

Stavebni bytové družstvo Benešov u Prahy, se sídlem Čechova 1634, 256 01 Benešov, IČO 000

34 894 ideální podíl 663/1225

Ludmila Škoulová, bytem        Benešov, ideální podíl 307/7350

Růžena Vopátkov                Benešov, ideální podíl 307/7350

Jiří Žemla, bytem              Hustopeče nad Bečvou,ideá1nípodíl 307/7350

                                                                   čl. II.
                                                              Kupni cena

2.1 Prodávající prodává kupujícím pozemky za cenu v čase a místě obvyklou stanovenou znaleckým
    posudkem č. 15921-563/2022 ze dne 20.03.2022, který vypracovala společnost XP invest, s.r.o.
    Mánesova 1374/53, 120 00 Praha 2, ve výši 2.980.000 Kč, slovy dva miliony devět set osmdesát
    tisíc korun českých (osvobozeno od DPH) a znaleckým posudkem č. 16789-1431/2022 ze dne
     11.07.2022, který vypracovala společnost XP invest, s.r.o. Mánesova 1374/53, 120 00 Praha 2, ve
    výši 62.000 Kč, slovy šedesát dva tisíc korun českých (osvobozeno od DPH).

2.2 Kupní cena dle spoluvlastnických podílů

    Jana Kaltounková ve Výši 127.060,40 Kč (pozemek) + 1083,30 Kč (poplatky) = 128.143,70 Kč
    Jana Kočová ve výši 127.060,40 Kč (pozemek) + 1083,30 Kč (poplatky) = 128.143,70 Kč
    Jana Krausová ve výši 126.025,60 Kč (pozemek) + 1083,30 Kč (poplatky) = 127.108,90 Kč
    Romana Kuchtová ve výši 127.060,40 Kč (pozemek) + 1083,30 Kč (poplatky) = 128.143,70 Kč
    Ondřej Kudibal ve výši 126.025,60 Kč (pozemek) + 1083,30 Kč (poplatky) = 127.108,90 Kč
    Manželé Julius Paulovčák a Libuše Paulovčáková ve výši 127.060,40 Kč (pozemek) +
     1083,30 Kč (poplatky) = 128.143,70 Kč
    Václav Peterka ve výši 127.060,40 Kč (pozemek) + 1083,30 Kč (poplatky) = 128.143,70 Kč
    Iva Pokorná ve výši 127.060,40 Kč (pozemek) + 1083,30 Kč (poplatky) = 128.143,70 Kč
    Stavební bytové družstvo Benešov u Prahy ve výši 1.646.405,20 Kč (pozemek)
    + 1083,70 Kč (poplatky) = 1.647.488,90 Kč
    Ludmila Škoulová ve výši 127.060,40 Kč (pozemek) + 1083,30 Kč (poplatky) = 128.143,70 Kč
    Růžena Vopátková ve výši 127.060,40 Kč (pozemek) + 1083,30 Kč (poplatky) = 128.143,70 Kč
    Jiří Žemla ve výši 127.060,40 Kč (pozemek) + 1083,30 Kč (poplatky) = 128.143,70 Kč
2.3 Kupující za tuto kupní cenu pozemky kupují do podílového spoluvlastnictví dle ideálních podílů
     stanovených V čl. 1. odst. 1.2 této kupní smlouvy (přičemž kupující Manželé Julius Paulovčák a
     Libuše Paulovčáková nabývají takto stanovený ideální podíl na pozemcích do společného jmění
     manželů).

2.4 Kupující uhradí prodávajícímu kupní cenu - každý z kupujících ve výši dle čl. II odst. 2.2. této kupní
     smlouvy - a poplatek, tj. podíl na nákladech převodu vlastnických práv, na základě faktury vystavené
    prodávajícím po uzavření této smlouvy se splatností 14 dnů. Návrh na vklad vlastnického práva do
    katastru nemovitostí bude podán prodávajícím po uhrazení kupní ceny a poplatku (p0 uhrazení všech
     dílů kupní ceny a poplatku jednotlivými kupujícími) na účet prodávajícího. Nebude-lí kupní cena
    nebo její část zaplacena ve lhůtě splatnosti faktury, má prodávající právo od této smlouvy odstoupit.

2.5 Poplatek, tj. podíl na nákladech převodu vlastnických práv dle této smlouvy, sestává z podílu na
     správním poplatku za podání návrh na vklad do katastru nemovitostí ve výši 2.000 Kč a z podílu na
    náklady na vyhotovení znaleckých posudků ve výši 11.000 Kč včetně DPH, které hradil nebo
    V budoucnu uhradí prodávající. Každá kupující strana (kupující manželé Julius Paulovčák a Libuše
    Paulovčáková se považují dohromady za jednu kupující stranu) je povinna uhradit poplatek ve výši
     1/12 těchto nákladů, tedy částku 1.083,30 Kč. Vznikne-li prodávajícímu povinnost uhradit další