Smlouvy Dotace Platy Úřady Zakázky ▶ PastVina
❤ Podpořte nás Přihlásit se Registrace

Textová podoba smlouvy Smlouva č. 22521805: Dodatek č. 1/22 ke kupní smlouvě č. 1004821454 - pozemky v k.ú. Poříčí

Příloha smlouva1004821454.pdf

Upozornění: Text přílohy byl získán strojově a nemusí přesně odpovídat originálu. Zejména u strojově nečitelných smluv, kde jsme použili OCR. originál smlouvy stáhnete odsud

česká republika - Státní pozemkový úřad
Sídlo; Husinecká 1024/1 la, 130 00 Praha 3,
kterou zastupuje Ing. František Dittrich, CSc., ředitel BCrajského pozemkového úřadu pro
Královéhradecký kraj
adresa Hořická 283, 50002 Hradec Králové
IČ: 01312774
DIČ; CZ01312774
Bankovní spojení: ČNB, pobočka Praha, se sídlem Na Příkopech 28
číslo účtu; 10014-3723001/0710
variabilní symbol: 1004821454
(dále jen "prodávající”)

FARMERS spol. s r. o., sídlo Voletinská 252, Trutnov - Poříčí, PSČ 54103, IČ 15039307,

zapsán v obchodním rejstříku, vedeném Krajským soudem v Hradci Králové, oddíl C,

vložka 761,                                    ‘

zast. na základě plné moci

(dálejen "kupující")

uzavírají tuto;

                                 kupní smlouvu

                                    č. 1004821454

     Státní pozemkový úřad jako prodávající je příslušný hospodařit ve smyslu zákona
č. 503/2012 Sb., o Státním pozemkovém úřadu a o změně některých souvisejících zákonů, ve
znění pozdějších předpisů, s níže uvedenými pozemky v majetku České republiky vedenými u
Katastrálního úřadu pro Královéhradecký kraj se sídlem v Hradci B^álové, Katastrální
pracoviště Trutnov na LV 10 002:

Obec                        Katastrální území  Parcelní číslo               Druh pozemku

Katastr nemovitostí - pozemkové

Trutnov               Poříčí u Trutnova        1030/1                       orná půda
                                                                            omá půda
Nově vytvořeno GP; číslo H&S-IS7/2013 zc dne 19.6.2013 z parcely č. 1030/1

Katastr nemovitostí - pozemkové

Trutnov               Poříčí u Trutnova        1031

(dále jen "pozemky”)

                                                  n.

     Tato smlouva se uzavírá podle § 12 odst. 4 písmeno b) zákona c. 503/2012 Sb., o Státním
pozemkovém úřadu a o změně některých souvisejících zákonů, ve znění pozdějších předpisů.

                                                         III.
     Prodávající touto smlouvou prodává kupujícímu pozemky specifikované v čl. I. této
smlouvy a ten je, ve stavu v jakém se nacházejí ke dni podpisu smlouvy, kupuje. Vlastnické
právo k pozemkům přechází na kupujícího vkladem do katastru nemovitostí na základě této

smlouvy.
                                                                                                  1

                                       IV.

    Katastrální               Parc.č.       Kupní cena  Před podpisem  Zbývá uhradit
       území                                   v Kč      zaplaceno na       v Kč
                                                        úhradu kupní
Poříčí u Trutnova             1030/1   395 130,00 Kč                   355 617,00 Kč
Poříčí u Trutnova              1031    78 130,00 Kč       ceny v Kč     70 317,00 Kč
                                                        39 513,00 Kč
                                                         7 813.00 Kč

     2) Část kupní ceny ve výši 47 326,00 Kč (slovy: čtyřicetsedmtisíctřistadvacetšest korun
českých) kupující zaplatili prodávajícímu před podpisem této smlouvy.

     3) Zbývající část kupní ceny ve výši 425 934,00 Kč (slovy:
čtyřistadvacetpěttisícdevětsettřícetčtyři koruny české) se při splácení nejpozději do lO let ode
dne nabytí účinnosti kupní smlouvy navyšuje o úrok ve výši 4,58 % p.a. vypočtený v souladu s
právem Evropské unie (sdělení Komise o revizi metody stanovování referenčních a diskontních
sazeb /2008/C 14/02/). Pohledávka a úrok budou hrazeny v ročních splátkách takto:

Datum       Pohledávka v Kč               Úrok v Kč     Splátka celkem v Kč
k 5.5.2015      42 593,00 Kc           11448,00 Kč              54 041,00 Kč
k 5.5.2016      42 593.00 Kc           11 448,00 Kč             54 041,00 Kč
k 5.5.2017      42 593,00 Kč           11 448,00 Kč             54 041,00 Kč
k 5.5.2018      42 593,00 Kč           11 448,00 Kč             54 041,00 Kč
k 5.5.2019      42 593,00 Kč           11 448,00 Kč             54 041,00 Kč
k 5.5.2020      42 593,00 Kč           11 448,00 Kč             54 041,00 Kč
k 5.5.2021      42 593,00 Kč           11 448,00 Kč             54 041,00 Kč
k 5.5.2022      42 593,00 Kč           11 448.00 Kč             54041,00 Kč
k 5.5.2023      42 593,00 Kč           11 448,00 Kč             54 041,00 Kč
k 4.5.2024      42 597,00 Kč           11444,00 Kč              54 041,00 Kč

         Poskytnutá výhoda splátek zaniká, pokud kupující před zaplacením celé kupní ceny
převáděných pozemků, převede vlastnické právo k pozemkům na jinou osobu.V tomto případě
je kupující povinen doplatit neuhrazenou část kupní ceny pozemků Státnímu pozemkovému
úřadu do 30 dnů ode dne nabytí právní moci rozhodnutí o povolení vkladu vlastnického práva k
převáděným pozemkům.

     Poskytnutá výhoda splátek dále zaniká, pokud vlastnické právo k pozemkům přešlo před
zaplacením celé kupní ceny na jinou osobu na základě výsledku dražby v rámci exekuce nebo
nedobrovolné dražby. V těchto případech je nabyvatel povinen doplatit zbývající část kupní
ceny Státnímu pozemkovému úřadu do 30 dnů od právní moci rozvrhového usnesení; v případě
nedobrovolné dražby, nebyla-Ii zmařena, do 30 dnů od pravomocného skončení dražby.

     Poskytnutá výhoda splátek nezaniká, převede-li zemědělský podnikatel podnik, včetně
pozemků, příbuznému v řadě přímé, sourozenci nebo manželovi (manželce). Převod na
takovouto osobu je nabyvatel povinen oznámit Státnímu pozemkovému úřadu do 30
kalendářních dnů ode dne, kdy byl vyrozuměn katastrálním úřadem o vkladu vlastnického práva
ve prospěch nového vlastníka, a doložit Státnímu pozemkovému úřadu, že nový nabyvatel je
jeho příbuzný v radě přímé, sourozenec, manžel (manželka).

     4) Nedodrží -li kupující lhůtu pro úhradu kupní ceny podle tohoto článku, je povinen podle
§ 1968 a násl. zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, zaplatit prodávajícímu úrok z prodlení.