Smlouvy Dotace Platy Úřady Zakázky ▶ PastVina
❤ Podpořte nás Přihlásit se Registrace

Textová podoba smlouvy Smlouva č. 26239939: SUPŠ Bechyně - Smlouva o poskytnutí dotace na kofinancování projektu

Příloha FV_NOVÁ_Smlouva_KOFI_SUPŠ_Bechyně_1.pdf

Upozornění: Text přílohy byl získán strojově a nemusí přesně odpovídat originálu. Zejména u strojově nečitelných smluv, kde jsme použili OCR. originál smlouvy stáhnete odsud


                        Smlouva o poskytnutí dotace Jihočeského kraje na kofinancování projektu „Vybavenost
        a zázemí školy“ schváleného Ministerstvem pro místní rozvoj pro financování
                 z Integrovaného regionálního operačního programu 2021 – 2027

uzavřená ve smyslu § 159 a násl. zákona č. 500/2004 Sb., správní řád, ve znění pozdějších předpisů
                                       (číslo smlouvy SDO/OEZI/2043/23)

                                                                   I.
                                                      Obecná ustanovení

1. Zastupitelstvo Jihočeského kraje rozhodlo svým usnesením č. 337/2021/ZK-11 ze dne
        20. 10. 2021 podle § 36 odst. 1 písm. c) zákona č. 129/2000 Sb., o krajích, ve znění pozdějších
        předpisů, v souladu se zákonem č. 250/2000 Sb., o rozpočtových pravidlech územních rozpočtů,
        ve znění pozdějších předpisů (dále jen „zákon o rozpočtových pravidlech územních rozpočtů“), a
        ve smyslu Zásad Jihočeského kraje pro poskytování veřejné finanční podpory SM/107/ZK
        o poskytnutí dotace na kofinancování projektu (dále jen „dotace”) ve výši a za podmínek dále
        uvedených v této smlouvě.

2. Tato smlouva je uzavírána na podkladě projektu „Vybavenost a zázemí školy“ schváleného
        Ministerstvem pro místní rozvoj.

                                              II.
                         Poskytovatel a příjemce dotace

1. Poskytovatelem dotace je:
        Jihočeský kraj
        U Zimního stadionu 1952/2, 370 76 České Budějovice
        IČ: 70890650,
        DIČ: CZ70890650
        zastoupený Pavlem Hrochem, náměstkem hejtmana
        (dále jen „poskytovatel”)

2. Příjemcem dotace je:

Střední uměleckoprůmyslová škola, Bechyně, Písecká 203

Písecká 203, 391 65 Bechyně

IČ: 60061880

Plátce DPH:  ano             ne

Možnost odpočtu DPH na vstupu v rámci projektu:  ano        ne

zastoupená Mgr. Otakarem Novákem, ředitelem

(dále jen „příjemce”)

                                                                  III.
                                                       Předmět smlouvy

1. Předmětem této smlouvy je poskytnutí dotace Jihočeského kraje na kofinancování projektu
        „Vybavenost a zázemí školy“ (dále jen „projekt”), který je schválen Rozhodnutím řídícího orgánu
        Integrovaného regionálního operačního programu 2021 – 2027 o poskytnutí dotace č.j. MMR-
        23686/2023-55/1 ze dne 23. 3. 2023 k financování a realizaci. Rozhodnutí o poskytnutí dotace
        č. Z170201000309 je přílohou této smlouvy.

2. Příjemce potvrzuje, že projekt uvedený v odst. 1 tohoto článku nezakládá nedovolenou veřejnou
        podporu.

3. Příjemce je povinen použít dotaci jen k účelu stanovenému ve schváleném projektu
        a může být použita pouze za podmínek uvedených v Rozhodnutí o poskytnutí dotace
        č. Z170201000309.

                                                                                                    1
4. Z poskytnuté dotace lze hradit pouze způsobilé výdaje spojené s realizací projektu, které jsou
        specifikovány v Rozhodnutí o poskytnutí dotace č. Z170201000309.

5. Prostředky z dotace nesmí příjemce poskytnout jiným právnickým nebo fyzickým osobám,
        pokud nejde o úhrady spojené s realizací projektu, na který byly poskytnuty.

                                                                  IV.
                                                    Výše a čerpání dotace

1. Celkový příslib Jihočeského kraje na kofinancování a předfinancování způsobilých výdajů
        projektu „Vybavenost a zázemí školy“ schválený usnesením č. 337/2021/ZK-11 činí
        7 480 711,72 Kč1 a je složen z přímých investičních výdajů v celkové výši 2 312 662,09 Kč,
        dále z přímých neinvestičních výdajů v celkové výši 4 678 657,27 Kč a nepřímých nákladů
        v celkové výši 489 392,36 Kč. Celková schválená částka ve výši 7 480 711,72 Kč bude
        poskytnuta z důvodu plánované fakturace najednou v jedné splátce ve výši 100 % z celkového
        objemu prostředků poskytnutých Jihočeským krajem na kofinancování a předfinancování
        způsobilých výdajů projektu (tj. dotace na kofinancování a návratná finanční výpomoc)
        na základě žádosti příjemce o proplacení dotace Jihočeského kraje na kofinancování způsobilých
        výdajů projektu, a to bezhotovostním převodem z účtu poskytovatele č. 250000310/0300
        na účet příjemce č. 9993150257/0100.

2. Dotace v celkové výši 748 071,17 Kč bude poskytnuta dle harmonogramu uvedeného v odst.
        3 tohoto článku na základě žádosti příjemce o vyplacení dotace na kofinancování způsobilých
        výdajů. Součástí žádosti o proplacení dotace musí být podrobný rozpočet projektu.

3. Harmonogram předkládání žádostí o proplacení dotace ve výši uvedené v odst. 2 tohoto článku
        bude následující:

         Harmonogram předkládání žádostí o proplacení dotace

         Termín předložení  Výše dotace v Kč
                žádosti
 Žádost                     Přímé investiční Přímé neinvestiční  Nepřímé náklady

    1.                      výdaje      výdaje                      48 939,23
CELKEM                                                              48 939,23
         Říjen 2023         231 266,21  467 865,73

                            231 266,21  467 865,73

Harmonogram předkládání žádostí o proplacení dotace lze upravit pouze písemným dodatkem
k této smlouvě.

4. O užití prostředků z dotace vede příjemce oddělenou průkaznou účetní evidenci s výjimkou
        nepřímých nákladů, které se v rámci Integrovaného regionálního operačního programu 2021 –
        2027 neprokazují, a zavazuje se uchovávat tuto účetní evidenci po dobu 10 (deseti) let
        po skončení realizace projektu.

5. Příjemce je povinen dodržet stanovený procentní podíl finančních prostředků poskytnutých
        poskytovatelem na kofinancování projektu, uvedený v tabulce v odst. 6 tohoto článku.

6. Stanovení závazných podílů na financování způsobilých výdajů projektu dle usnesení
        č. 337/2021/ZK-11 a Rozhodnutí o poskytnutí dotace č. Z170201000309, které se tímto stávají
        nedílnou součástí této smlouvy, je uvedeno v tabulce níže.

1 Usnesením č. 337/2021/ZK-11 ze dne 20. 10. 2021 byl schválen Zastupitelstvem Jihočeského kraje tento projekt
s celkovými způsobilými výdaji (CZV) ve výši 7 500 000,00 Kč, přičemž poskytnutí dotace Jihočeského kraje na
kofinancování bylo schváleno ve výši 10 % CZV projektu, tj. 750 000,00 Kč, a poskytnutí návratné finanční
výpomoci ve výši 90 % CZV projektu, tj. 6 750 000,00 Kč. Dle Rozhodnutí o poskytnutí dotace č. Z170201000309
je projekt schválen s nižšími celkovými způsobilými výdaji ve výši 7 480 711,72 Kč, z toho kofinancování ve výši
10 % CZV, tj. 748 071,17 Kč a dotace ve výši 90 % CZV, tj. 6 732 640,55 Kč.

                                                                                                                                        2
               Druh dotace             Výše v Kč         Podíl na celkových
                                dle rozpočtu projektu  způsobilých výdajích v
Dotace z krajského rozpočtu na
kofinancování projektu                748 071,17                   (%)
Dotace EU
Dotace ze SR                       5 236 498,20                  10 %
Vlastní podíl příjemce             1 496 142,35
Celkové způsobilé výdaje                                         70 %
                                                0,00             20 %
                                   7 480 711,72
                                                                   0 %
                                                               100 %

Celkové přímé výdaje            6 991 319,36
Celkové nepřímé náklady           489 392,36

Celkové nezpůsobilé výdaje      0,00

Celkové výdaje projektu         7 480 711,72

7. Všechny výdaje musejí být pro účely této smlouvy vykazovány bez daně z přidané hodnoty
        v případě, kdy je příjemce jejím plátcem a má možnost zažádat o její zpětné proplacení
        příslušného správce daně.

8. Příjemce je povinen doložit poskytovateli kopie všech případných dodatků a změn Rozhodnutí
        o poskytnutí dotace č. Z170201000309, a to neprodleně po jejich obdržení.

                                                                   V.
                                                     Finanční vypořádání

Po ukončení realizace projektu předloží příjemce poskytovateli nejpozději do 2 měsíců krátkou věcnou
zprávu a vyúčtování celkové realizace projektu ve výši způsobilých přímých výdajů projektu.
Vyúčtování provede příjemce formou soupisu dokladů o uskutečněných výdajích s uvedením výše
částky a účelu platby jednotlivých dokladů o úhradách, a to i z ostatních zdrojů. Příjemce je povinen
dodržet závazné procentuální podíly poskytovatele a příjemce uvedené v tabulce v čl. IV. odst. 6 této
smlouvy na celkových způsobilých výdajích. V případě, že celkové způsobilé výdaje projektu budou
nižší než původně stanovené, je příjemce povinen oznámit tuto skutečnost neprodleně po jejím zjištění
poskytovateli, aby mohl být proveden přepočet absolutní výše podílu poskytovatele a stanovena vratka
poměrné části prostředků z poskytnuté dotace, kterou příjemce poté odvede neprodleně, nejpozději
však do 15 pracovních dnů, na účet poskytovatele.

                                 VI.
Porušení rozpočtové kázně a výpověď smlouvy

1. Poruší-li příjemce povinnosti stanovené touto smlouvou, dojde k porušení rozpočtové kázně ve
        smyslu ust. § 22 zákona o rozpočtových pravidlech územních rozpočtů. Poskytovatel bude
        postupovat při ukládání odvodu a penále a jejich vymáhání podle příslušných ustanovení tohoto
        zákona.

2. Poskytovatel je oprávněn tuto smlouvu vypovědět z důvodů na straně příjemce, a to zejména v
        případě, že po uzavření této smlouvy nastane nebo vyjde najevo skutečnost, která
        poskytovatele opravňuje dotaci nebo její část odejmout. Takovými skutečnostmi jsou například
        zjištění poskytovatele, že došlo k ukončení/odstoupení, či nerealizaci smlouvy o poskytnutí
        dotace, popř. k nevyplacení dotace z příslušného dotačního titulu EU pro porušení podmínek
        daného dotačního titulu, dále že údaje, které mu příjemce sdělil a které měly vliv na rozhodnutí
        o poskytnutí dotace, jsou nepravdivé, příjemce nedodržel procentuální výši krajských prostředků
        uvedených v tabulce v čl. IV. odst. 6 této smlouvy nebo využití dotace není v souladu s účelem
        uvedeným v čl. III. odst. 1 této smlouvy.

3. Výpovědní lhůta činí 10 dní a začíná běžet dnem doručení písemné výpovědi příjemci.

4. V písemné výpovědi poskytovatel uvede zjištěné skutečnosti, které jej prokazatelně vedly
        k výpovědi smlouvy, a vyzve příjemce k vrácení dotace nebo její části. Příjemce
        je povinen tyto prostředky vrátit do 15 dnů od ukončení smlouvy bezhotovostním převodem na

                                                       3
        účet poskytovatele uvedený ve výpovědi. Pokud dotace ještě nebyla převedena na účet
        příjemce, má poskytovatel právo dotaci neposkytnout.

5. Poskytovatel je oprávněn požadovat úhradu penále za porušení rozpočtové kázně ve výši
        1 promile denně z neoprávněně použitých nebo zadržených prostředků, nejvýše však
        do výše této částky.

6. Příjemce je oprávněn tuto smlouvu vypovědět ze závažných důvodů, které je povinen
        poskytovateli sdělit. Výpovědní lhůta činí 1 měsíc a začíná běžet ode dne doručení písemné
        výpovědi poskytovateli. V případě vypovězení smlouvy ze strany příjemce nemá příjemce nárok
        na poskytnutí dotace. Poskytnutá plnění ze strany poskytovatele je povinen příjemce vrátit
        poskytovateli v plné výši bezhotovostním převodem do 15 dnů od doručení výpovědi
        poskytovateli na účet poskytovatele č. 250000310/0300.

                                                                  VII.
              Povinnosti příjemce při přeměně, insolvenci a likvidaci právnické osoby

1. V případě, že je příjemce právnickou osobou vyjma obce a má dojít k jeho přeměně podle
        příslušného zákona a příjemce má být zanikající právnickou osobou, má povinnost tuto
        skutečnost oznámit s dostatečným předstihem poskytovateli s žádostí o udělení souhlasu
        s přechodem práv a povinností z tohoto smluvního vztahu na právního nástupce. Přitom musí
        respektovat, že každá taková skutečnost musí být projednána v tom orgánu poskytovatele,
        který schválil poskytnutí dotace a smlouvu o jejím poskytnutí.

2. K žádosti o udělení souhlasu podle odstavce 1 musí příjemce prokázat příslušnými dokumenty,
        že práva a povinnosti z tohoto smluvního vztahu, včetně případné udržitelnosti, přejdou na
        právního nástupce a právní nástupce se zavazuje tyto povinnosti plnit (např. projekt fúze).
        Poskytovatel je oprávněn si vyžádat dodatečné podklady, pokud z dodaných podkladů nebude
        tato skutečnost vyplývat.

3. V případě, že poskytovatel žádosti vyhoví, spraví o tom bez zbytečného odkladu příjemce po
        projednání v příslušném orgánu poskytovatele a uzavře dodatek ke smlouvě, který bude
        obsahovat popis a důvod jeho uzavření s ohledem na přeměnu příjemce.

4. V případě, že žádosti poskytovatel nevyhoví, bezodkladně o tom spraví příjemce po projednání
        v příslušném orgánu poskytovatele. Poskytovatel je oprávněn posoudit dosavadní naplnění
        účelu smlouvy a rozhodne o vrácení poskytnuté dotace nebo její části. V takovém případě má
        příjemce povinnost vrátit doposud vyplacenou dotaci nebo její část způsobem a ve lhůtě, které
        stanoví ve výzvě poskytovatel.

5. V případě, že je příjemce příspěvkovou organizací jiného územního samosprávného celku, je
        povinen při sloučení, splynutí či rozdělení postupovat obdobně podle odstavce 1 (doložení např.
        formou usnesení zastupitelstva územně samosprávného celku). Poslední věta odstavce 2 platí
        obdobně.

6. V případě, že příslušný soud rozhodl o úpadku příjemce nebo má být příjemce zrušen s likvidací,
        je povinen tuto skutečnost neprodleně oznámit poskytovateli. Poskytovatel je oprávněn
        posoudit dosavadní naplnění účelu smlouvy a rozhodne o vrácení poskytnuté dotace nebo její
        části. V takovém případě má příjemce povinnost vrátit doposud vyplacenou dotaci nebo její část
        způsobem a ve lhůtě, které stanoví ve výzvě poskytovatel. Zároveň je povinen bezodkladně
        oznámit insolvenčnímu správci či likvidátorovi příjemce, že tento přijal dotaci z rozpočtu
        poskytovatele a váže ho povinnost vyplacenou dotaci vrátit zpět do rozpočtu poskytovatele.

                                                                 VIII.
                                                        Ostatní ujednání

1. Pokud dojde v průběhu platnosti této smlouvy na straně příjemce ke změně podmínek,
        za kterých byla dotace poskytnuta, je příjemce povinen oznámit toto písemně poskytovateli
        neprodleně po zjištění změny.

2. Příjemce souhlasí se zveřejněním této smlouvy. Příjemce prohlašuje, že tato smlouva
        neobsahuje údaje, které tvoří předmět jeho obchodního tajemství ve smyslu § 504 zákona
        č. 89/2012 Sb., občanský zákoník.

                                                                                                                                        4
3. Příjemce se zavazuje plnit pravidla publicity, která se váže k poskytnuté dotaci, především
        zveřejnit ve vlastní režii nezbytně nutné informace o projektu, na který prostředky obdržel a
        zajistit informování veřejnosti o tom, že daný projekt byl podpořen peněžními prostředky kraje
        Jihočeského kraje a informovat poskytovatele o konání akce (např. zasláním pozvánky).
        Příjemce bere na vědomí, že povinnosti publicity projektu jsou uvedeny v metodickém pokynu
        Jihočeského kraje MP/97/KHEJ - Příručka pro publicitu, která je dostupná na https://www.kraj-
        jihocesky.cz. Tento metodický pokyn se považuje za součást této smlouvy.

4. Poskytovatel dává příjemci souhlas k užití znaku a logotypu Jihočeského kraje na informačních
        a propagačních materiálech projektu v souladu se směrnicí č. SM/40/RK - Zásady jednotného
        vizuálního stylu a pravidla pro užívání symbolů a logotypu Jihočeského kraje, která je dostupná
        na http://www.kraj-jihocesky.cz.

5. Poskytovatel dotace je oprávněn provádět u příjemce kontrolu realizace, výsledků a povinné
        udržitelnosti projektu a kontrolu účetnictví, příp. dalších skutečností, a to v rozsahu potřebném
        k posouzení, zda jsou podmínky projektu a ujednání této smlouvy dodržovány.

6. Příjemce dotace se zavazuje umožnit poskytovateli nebo jím písemně pověřeným osobám
        provést kdykoli (i v průběhu realizace projektu) komplexní kontrolu postupu a výsledků realizace
        projektu včetně použití prostředků z dotace a zpřístupnit na požádání veškeré doklady
        související s realizací projektu a s plněním závazků podle této smlouvy. Tímto ujednáním nejsou
        dotčena ani omezena práva kontrolních a finančních orgánů státní správy České republiky.

                                                                  IX.
                                                     Závěrečná ujednání

1. Smlouva bude uzavřena v elektronické podobě, kdy každá ze stran obdrží její originální
        elektronický obraz opatřený elektronickými podpisy. V případě, že by nebylo možné uzavřít
        smlouvu v elektronické podobě, bude smlouva vyhotovena ve 4 listinných stejnopisech majících
        povahu originálu, z nichž každá ze smluvních stran obdrží 2 výtisky.

2. Změny a doplňky této smlouvy lze provádět pouze formou písemných číslovaných dodatků,
        podepsaných oběma smluvními stranami.

3. Příjemce bere na vědomí, že v případě zjištění závažných nedostatků při realizaci projektu je
        poskytovatel oprávněn vyloučit v následujících 5 letech jeho žádosti o poskytnutí dotací,
        finančních darů a návratných finančních výpomocí z prostředků poskytovatele.

4. Tato smlouva nabývá platnosti dnem podpisu oprávněnými zástupci smluvních stran a účinnosti
        dnem zveřejnění v registru smluv.

5. Smluvní strany shodně prohlašují, že si tuto smlouvu před jejím podpisem řádně přečetly,
        že byla uzavřena po vzájemném projednání podle jejich pravé a svobodné vůle, určitě, vážně
        a srozumitelně. Smluvní strany potvrzují autentičnost této smlouvy svým podpisem.

V Českých Budějovicích ………………                    V Bechyni ………………

Elektronický podpis - 17.10.2023                        Mgr.  Otakar  Digitálně podepsal
Certifikát autora podpisu :                                           Mgr. Otakar Novák

  Jméno : Pavel Hroch                                   Novák Datum: 2023.10.05
                                                                                 10:12:11 +02'00'
   Vydal : PostSignum Qualified CA 4                            ……………………………….
    Platnost do : 22.2.2024 08:59:21-000 +01:00
                                                                   za příjemce
      ………………………………….
           za poskytovatele                                   Mgr. Otakar Novák
              Pavel Hroch
                                                                   ředitel
náměstek hejtmana Jihočeského kraje

Přílohou této smlouvy je:
     - Rozhodnutí o poskytnutí dotace č. Z170201000309

                                                                                                   5
                      Rozhodnutí o poskytnutí dotace

Poskytovatel:     Ministerstvo pro  Číslo jednací         MMR-23686/2023-55/1
                  místní rozvoj ČR  Identifikační číslo   Z170201000309
                  Staroměstské      akce IS ZED
                  náměstí 932/6     Registrační číslo     CZ.06.04.01/00/22_043/0002008
                  110 15 Praha 1    projektu              Ex post
                                    Typ financování

Program               Integrovaný regionální operační program
Priorita              Zlepšení kvality a dostupnosti sociálních a zdravotních služeb,
Název projektu        vzdělávací infrastruktury a rozvoj kulturního dědictví
                      Vybavenost a zázemí školy

Příjemce dotace:      Střední uměleckoprůmyslová škola, Bechyně, Písecká 203

Adresa:               Písecká 203
                      Bechyně
                      391 65

IČO:                  60061880
RČ:
Datum narození:

Statutární zástupce:  Otakar Novák
Telefon:              +420 381213121
E-mail:               reditel@supsbechyne.cz

Místo realizace:      Bechyně

Účel     Zkvalitnění vzdělávací infrastruktury v oblasti základního vzdělávání a zvýšení její
dotace:  dostupnosti.

                                    Harmonogram projektu

Datum zahájení        9. 6. 2021    Datum ukončení        31. 12. 2025
projektu:                                                 31. 12. 2025
Lhůta pro dosažení                  projektu:
účelu projektu –
datum zahájení:       9. 6. 2021    Lhůta pro dosažení

                                    účelu projektu –

                                    datum ukončení:

                                    Stránka 1 z 16
                              Finanční plán projektu (v Kč)

Poskytnutá dotace:                                                      6 732 640,55
                                                                      Celkem
Přehled zdrojů financování         Závaznost Procentní
                                                                        5 236 498,20
                                                podíly (v %)            1 496 142,35

Příspěvek Unie1                    max                   70                748 071,17
                                                                        7 480 711,72
Finanční prostředky ze státního    max                   20

rozpočtu2

Vlastní zdroje příjemce                                  10

Celková výše způsobilých výdajů                 100

Přímé výdaje                                                          6 991 319,36
Nepřímé náklady                                                         489 392,36

  Indikátory akce (projektu)         Měrná      Výchozí       Cílová      Datum
                                   jednotka     hodnota      hodnota      cílové
Počet podpořených škol či           zařízení                            hodnoty
vzdělávacích zařízení            uživatelé/rok   0,000        1,000   31. 12. 2025
Počet uživatelů nových nebo                     218,000
modernizovaných                      osoby                   210,000   1. 7. 2027
vzdělávacích zařízení za rok         osoby       0,000
Kapacita nových učeben v                                     20,000   31. 12. 2025
podpořených vzdělávacích            učebna       0,000
zařízeních                          učebna                   684,000 31. 12. 2025
Kapacita rekonstruovaných či                     0,000
modernizovaných učeben v                         0,000        1,000   31. 12. 2025
podpořených vzdělávacích                                      9,000   31. 12. 2025
zařízeních
Počet nových odborných
učeben
Počet modernizovaných
odborných učeben

Podmínky účasti státního rozpočtu

1 Podle ustanovení § 44 odst. 2 písm. f) zákona č. 218/2000 Sb., o rozpočtových pravidlech a o změně některých
  souvisejících zákonů, ve znění pozdějších předpisů.

2 Podle ustanovení § 44 odst. 2 písm. k) zákona č. 218/2000 Sb., o rozpočtových pravidlech a o změně některých
  souvisejících zákonů, ve znění pozdějších předpisů.

                                                     Stránka 2 z 16
                  Podmínky Rozhodnutí o poskytnutí dotace

                                               (dále jen „Podmínky“)

                                                          Část I
                                                Obecná ustanovení
1. Dotace3 je poskytnuta v souladu s Integrovaným regionálním operačním programem 2021-
    2027 (dále jen „IROP“) – Programovým dokumentem IROP 2021-2027 na základě
    Rozhodnutí o poskytnutí dotace (dále jen „Rozhodnutí“) vydaného podle § 14 odst. 4 ve
    spojení s § 14m zákona č. 218/2000 Sb., o rozpočtových pravidlech a o změně některých
    souvisejících zákonů, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „rozpočtová pravidla“).
2. Příjemce se zavazuje realizovat projekt v souladu se žádostí o podporu evidovanou
    v Monitorovacím systému 2021+ (dále jen „MS2021+“) pod registračním číslem uvedeným
    na Rozhodnutí, ve znění schválených Žádostí o změnu evidovaných v MS2021+.
3. Příjemce je povinen se od zahájení realizace až do ukončení doby udržitelnosti projektu
    řídit podmínkami výzvy IROP, Rozhodnutím, Podmínkami, Obecnými pravidly pro žadatele
    a příjemce včetně jejich příloh (dále jen „OPPŽP“), Specifickými pravidly pro žadatele
    a příjemce včetně jejich příloh (dále jen „SPPŽP“), Závaznými stanovisky Řídicího orgánu
    IROP (dále jen „ŘO IROP“) a Příručkou pro práci v MS2021+, jakož i právními předpisy
    a dokumenty, na které je výslovně odkazováno.
4. Od data nabytí účinnosti Rozhodnutí do ukončení udržitelnosti projektu je příjemce povinen
    se řídit vždy aktuálně účinnou verzí příslušného předpisu či dokumentu. V případě
    zadávání zakázek je příjemce povinen se řídit pravidly pro výběr dodavatele, účinnými
    v době, kdy byla daná zakázka zahájena; u změny závazku ze smlouvy na zakázku se
    použijí pravidla účinná v době uzavření dodatku, respektive v době provedení změny,
    nebyl-li dodatek uzavřen.

                                                         Část II
                                                Účel a cíle projektu
1. Projekt má definovaný neměnitelný účel vymezený v Rozhodnutí podle § 14 odst. 4 písm.
     d) rozpočtových pravidel.
2. Projekt má dále podrobně rozepsané cíle, kterých má být jeho realizací dosaženo a které
     je možné na žádost příjemce v odůvodněných případech upravovat. Cíle projektu jsou
     vymezeny v MS2021+ na záložce „Co je cílem projektu?“. Naplnění cílů projektu,
     dosažení cílové hodnoty indikátorů a jejich udržení po dobu udržitelnosti představuje
     nedílnou součást podmínek, za kterých je dotace poskytována ve smyslu § 14 odst. 4
     písm. g) rozpočtových pravidel.

3 Pojmem „dotace“ v Podmínkách se rozumí výše způsobilých výdajů nezahrnující podíl vlastního zdroje příjemce.

                                                     Stránka 3 z 16
3. Pro posouzení naplnění účelu projektu je rozhodné datum ukončení realizace projektu
     uvedené na Rozhodnutí / v MS2021+ na záložce Harmonogram4.

                                                         Část III

                                            Finanční rámec projektu

1. Celková částka poskytnuté dotace uvedená v Rozhodnutí nebude překročena. V případě,
    že v průběhu realizace projektu dojde ke snížení způsobilých výdajů, musí být vždy za celý
    projekt zachovány procentní podíly jednotlivých zdrojů financování.

2. Dotace je poskytována i na úhradu nepřímých nákladů ve výši 7 % přímých výdajů projektu.
    V případě, že v průběhu realizace projektu dojde ke snížení přímých výdajů, bude
    adekvátně ponížena výše nepřímých nákladů tak, aby za celý projekt byl zachován podíl
    nepřímých nákladů ve výši 7 % přímých výdajů projektu.

3. Celková částka poskytnuté dotace bude příjemci proplacena na základě výdajů
    vynaložených v souladu s pravidly způsobilosti uvedenými v OPPŽP a SPPŽP. Výdaje,
    které nejsou v souladu s pravidly způsobilosti (věcná, časová, místní způsobilost výdaje)
    a/nebo nejsou přiměřené (pravidla 3E) a/nebo správně vykázané, jsou nezpůsobilé, i kdyby
    jinak definici způsobilých výdajů odpovídaly. Nezpůsobilé výdaje hradí příjemce z vlastních
    zdrojů.

                                                         Část IV
                           Podmínky, na které je poskytnutí dotace vázáno
Tabulka finančních oprav5 za porušení podmínek, na které je poskytnutí dotace vázáno6:

Podmínka                              Finanční oprava

1. Účel a cíl projektu

a) Příjemce je povinen ve stanoveném  Pokud dojde k naplnění účelu projektu
    termínu prokázat splnění účelu    alespoň v termínu pro podání závěrečné
    projektu.                         zprávy o realizaci projektu, příjemce je
                                      vyzván k podání Žádosti o změnu na úpravu

4 Pokud příjemci již byla schválena Žádost o změnu projektu na úpravu termínu ukončení realizace projektu, ale
  nedošlo k vydání změnového Rozhodnutí, rozhodující je termín ukončení realizace projektu uvedený v MS2021+
  na záložce Harmonogram.

5 Pokud není uvedeno jinak, finanční oprava se uplatňuje z již proplacených peněžních prostředků a ze schválené
  částky k proplacení (tj. částka schválená v žádosti o platbu ze strany ŘO IROP, která nebyla příjemci ještě
  proplacena).

6 Pojmem „finanční oprava“ se rozumí odvod za porušení rozpočtové kázně ve smyslu rozpočtových pravidel.
  Pakliže je pochybení příjemce odhaleno před proplacením dotace, uplatní poskytovatel opatření podle § 14e odst.
  1 rozpočtových pravidel, přičemž výše nevyplacené části dotace bude vyčíslena v souladu s částí IV těchto
  Podmínek. Tam, kde lze dle části IV těchto Podmínek uplatnit finanční opravu nižší, než je částka porušení
  rozpočtové kázně, jde o snížený odvod za porušení rozpočtové kázně ve smyslu § 14 odst. 5 rozpočtových

                                                     Stránka 4 z 16
                                              termínu ukončení realizace       projektu
                                              a postupuje se podle bodu 5 d).

                                              Pokud není účel projektu naplněn ani
                                              v termínu pro podání závěrečné zprávy
                                              o realizaci projektu, činí finanční oprava
                                              100 % částky poskytnuté dotace.

b) Příjemce je povinen ve stanoveném          Finanční oprava bude stanovena ve výši
    termínu prokázat splnění cílů projektu.   výdajů připadajících na předmětný cíl
                                              projektu, který nebyl naplněn, případně jeho
                                              alikvótní část.

2. Způsobilost výdajů

Způsobilé výdaje projektu musí                Finanční oprava bude odpovídat výši
splňovat níže uvedená hlediska způsobilosti:  nezpůsobilého výdaje, případně částce
                                              porušující pravidla 3E (u výdaje, který v části
Věcná způsobilost výdaje: Výdaj musí být      porušuje pravidla 3E).

vynaložený  v souladu  s předpisy

a dokumenty uvedenými v části I odst. 3

Podmínek.

Přiměřenost výdaje: Výdaj je hospodárný,
účelný a efektivní (dále jen „pravidla 3E“)
a jeho výše odpovídá cenám v místě a čase
obvyklým.

Časová způsobilost výdaje: Výdaj je
časově způsobilý, pokud věcně spadá do
období od 1. 1. 2021 do data ukončení
realizace projektu.

Místní způsobilost výdaje: Výdaj je místně
způsobilý, pokud je realizován na území
stanoveném v příslušné výzvě IROP.

Prokazování oprávněnosti výdaje:

• Výdaje podléhající režimu úplného
    vykazování:

Výdaj musí být prokazatelně vynaložen
a doložen příslušným účetním, daňovým či
jiným dokladem. Prostřednictvím dokladů
prokazuje příjemce časovou způsobilost,
přímou vazbu vynaloženého výdaje na
projekt a jeho nezbytnost pro realizaci
projektu.

pravidel. Pakliže Podmínky, resp. platná právní úprava, neumožňují za určité pochybení stanovit snížený odvod
za porušení rozpočtové kázně, zohlední poskytovatel při vyčíslování výše nevyplacené částky dotace podle § 14e
zásadu proporcionality.

                                                   Stránka 5 z 16
• Výdaje v režimu zjednodušených metod
     vykazování:

Jednotlivé výdaje se nedokládají.

3. Zadávání zakázek

Při realizaci projektu bude uskutečňováno      Finanční oprava bude stanovena v souladu
zadávání zakázek zejména v souladu             s Pokyny Evropské komise ke stanovení
se zákonem č. 134/2016 Sb., o zadávání         finančních oprav, jež mají být provedeny
veřejných zakázek, ve znění pozdějších         u výdajů financovaných Unií v rámci
předpisů (dále jen „ZZVZ“).                    sdíleného řízení v případě nedodržení
                                               pravidel pro veřejné zakázky. Výčet porušení
Pokud příjemce není povinen postupovat         a odpovídajících sazeb finančních oprav je
podle ZZVZ, postupuje v souladu                uveden v příloze OPPŽP č. 1 Finanční
s Metodickým pokynem pro oblast zadávání       opravy za nedodržení postupu, stanoveného
zakázek pro programové období 2021-2027        v ZZVZ a v MPZ.
(dále jen „MPZ“).

4. Zpráva o realizaci projektu, zpráva o udržitelnosti projektu

Příjemce je povinen v souladu s lhůtami
a pravidly pro podání dokumentů uvedených
v OPPŽP předkládat pravdivé a úplné
informace o průběhu realizace a udržitelnosti
projektu prostřednictvím následujících
dokumentů:

a) Zprávy o realizaci projektu příjemce        Za opožděné odevzdání dokumentů po
    předkládá mezi datem uvedeným              uplynutí dodatečné lhůty bude stanovena
    v MS2021+ na finančním plánu a dvacet      finanční oprava ve výši 10 000 Kč
    pracovních dní před tímto datem.           z poskytnuté částky dotace.

    Společně se zprávou o realizaci projektu
    musí příjemce podat i Žádost o platbu
    (dále jen „ŽoP“).

b) Zprávy o udržitelnosti projektu příjemce    Za opožděné odevzdání zprávy po uplynutí
    předkládá:                                 dodatečné lhůty bude stanovena finanční
                                               oprava ve výši 10 000 Kč z poskytnuté
   i. Průběžnou zprávu o udržitelnosti         částky dotace.
        projektu: každoročně po dobu 4 let, a
        to vždy nejpozději do deseti           Finanční oprava se uplatní i v případě, že
        pracovních dnů po uplynutí dalšího     příjemce zprávu nepředloží.
        roku od data zahájení doby
        udržitelnosti.

  ii. Závěrečnou zprávu o udržitelnosti
        projektu: nejpozději do deseti
        pracovních dnů ode dne ukončení
        udržitelnosti projektu.

                     Stránka 6 z 16
5. Změny v projektu

a) Příjemce je povinen oznámit níže          Za pozdní odevzdání Žádosti o změnu
    uvedené změny formou Žádosti             projektu bude stanovena finanční oprava ve
    o změnu projektu před vlastní realizací  výši 10 000 Kč z poskytnuté částky dotace.
    změny:
                                             Finanční oprava se uplatní i v případě, že
• plánovaný termín předložení průběžné       příjemce Žádost o změnu projektu
     ŽoP ve finančním plánu a s tím spojená  nepředloží nebo Žádost o změnu projektu
     změna termínů sledovaného období,       není možné schválit ani po 30 pracovních
                                             dnech na straně příjemce (bez ohledu na
• změny projektu, které mají vliv na         počet vrácení k dopracování).
     splnění cílů projektu,

• převod/svěření majetku získaného, byť
    i částečně, z dotace jinému subjektu7,

• zatížení majetku získaného, byť
    i částečně, z dotace jinými věcnými
    právy třetích osob (služebnosti, reálná
    břemena, právo stavby apod.) nebo
    zřízení zástavního práva, pokud k těmto
    nedochází ze zákona,

• vypůjčení  nebo    pronajmutí/

propachtování majetku získaného, byť

i částečně, z dotace jinému subjektu na

dobu delší než 24 hodin, změna

provozovatele výstupů projektu8,

• změnu v osobě příjemce, pakliže
    takovou změnu zákon připouští9.

7 Netýká se vztahů mezi obcí (resp. svazkem obcí) / krajem a jí/jím zřízenou či založenou organizací. Tyto změny
  stačí popsat ve zprávě o realizaci projektu / zprávě o udržitelnosti projektu.

8 Netýká se vztahů mezi obcí (resp. svazkem obcí) / krajem a jí/jím zřízenou či založenou organizací. Tyto změny
  stačí popsat ve zprávě o realizaci projektu / zprávě o udržitelnosti projektu.

9 Podle § 14d odst. 3 rozpočtových pravidel je připuštěno slučování, splývání a rozdělování školských právnických
  osob a příspěvkových organizací. Podle § 14da je dále možný prodej obchodního závodu. Povinnosti příjemců
  v případě přeměn obchodních společností a družstev podle § 14a a násl. rozpočtových pravidel jsou uvedeny ve
  zvláštním ustanovení těchto podmínek (vizte bod 5 písm. c) níže). Ostatní změny v osobě příjemce nejsou
  přípustné.

                                                     Stránka 7 z 16
b) Příjemce je povinen oznámit níže          Za pozdní odevzdání Žádosti o změnu
    uvedené změny formou Žádosti             projektu bude stanovena finanční oprava ve
    o změnu projektu bez zbytečného          výši 10 000 Kč z poskytnuté částky dotace.
    odkladu, nejpozději před koncem
    sledovaného období:                      Finanční oprava se uplatní i v případě, že
                                             příjemce Žádost o změnu projektu
• změnu plátcovství DPH, v případě, že       nepředloží.
     osoba příjemce nově získá nárok na
     odpočet ve vztahu k činnostem
     projektu, a u projektů nad 5 mil. EUR
     celkových výdajů změnu plátcovství
     DPH také u všech provozovatelů
     výstupů projektu,

• změnu v osobě skutečného majitele
    příjemce, dodavatelů, poddodavatelů,
    kterými prokazuje dodavatel kvalifikaci
    ve smyslu § 2 písm. e) zákona
    č. 37/2021 Sb., o evidenci skutečných
    majitelů 10 , ve znění pozdějších
    předpisů, a/nebo změnu kontaktních
    údajů skutečného majitele.

c) Jestliže příjemce, který má právní formu Za pozdní odevzdání Žádosti o změnu

obchodní společnosti nebo družstva, se projektu bude stanovena finanční oprava ve

chce zúčastnit fúze či rozdělení jako výši 10 000 Kč z poskytnuté částky dotace.

zanikající obchodní společnost nebo          Finanční oprava se uplatní i v případě, že
družstvo nebo převodu jmění na               příjemce Žádost o změnu projektu
společníka, a má zájem, aby na               nepředloží nebo Žádost o změnu projektu
právního nástupce přešly práva               není možné schválit ani po 30 pracovních
a povinnosti z Rozhodnutí, musí              dnech na straně příjemce (bez ohledu na
požádat formou Žádosti o změnu               počet vrácení k dopracování).
projektu o souhlas s přechodem práv
a povinností z Rozhodnutí nejpozději         V případě provedení změny v osobě
60 dnů přede dnem zveřejnění projektu        příjemce přes nesouhlas poskytovatele
fúze, rozdělení nebo převodu jmění na        dotace bude stanovena finanční oprava ve
společníka11.                                výši 100 % částky poskytnuté dotace.

d) Termín ukončení realizace projektu:       Za pozdní odevzdání Žádosti o změnu
                                             projektu na úpravu termínu ukončení
    Žádost o změnu projektu na prodloužení   realizace projektu uvedeného na Rozhodnutí
    termínu ukončení realizace projektu je   / v MS2021+ na záložce Harmonogram bude
    příjemce povinen podat před uplynutím    stanovena finanční oprava ve výši 10 000 Kč
                                             z poskytnuté částky dotace.

10 Včetně povinností plynoucí ze zákona č. 304/2013 Sb., o veřejných rejstřících právnických a fyzických osob
  a o evidenci svěřeneckých fondů, ve znění pozdějších předpisů.

11 Podle ustanovení § 14a rozpočtových pravidel.

                                                     Stránka 8 z 16
termínu uvedeného na Rozhodnutí /               Finanční oprava se uplatní i v případě, že
v MS2021+ na záložce Harmonogram12.             příjemce Žádost o změnu projektu
                                                nepředloží.

6. Plnění indikátorů

Příjemce je povinen nejpozději při podání       Výše finanční opravy při nenaplnění cílové
závěrečné zprávy o realizaci projektu           hodnoty indikátorů bude vyčíslena v rozmezí
prokázat, že indikátory I. – VI. byly naplněny  0–100 %. Konkrétní výše je stanovena podle
v termínu 13 a cílové hodnotě uvedené na        následujících pravidel:
Rozhodnutí / v MS2021+14.
                                                a) U indikátorů bez stanoveného
Naplnění cílové hodnoty indikátoru VII.             tolerančního pásma (indikátor I. až III.)
uvedené v MS2021+ je příjemce povinen               bude stanovena finanční oprava
vykázat při podání první Zprávy                     v poměrné výši zohledňující dosaženou
o udržitelnosti projektu.                           hodnotu indikátoru k Rozhodnému datu
                                                    a cílovou hodnotu indikátoru.
Indikátory:

I. 500 002 - Počet podpořených škol či          b) V ostatních případech bude finanční
      vzdělávacích zařízení
                                                oprava stanovena v poměrné výši

                                                zohledňující dosaženou hodnotu

II. 509 051 - Počet nových odborných            indikátoru  k Rozhodnému    datu
       učeben
                                                a minimální hranici tolerančního pásma

III. 509 041 - Počet modernizovaných            indikátoru v případě, kdy nedojde
        odborných učeben
                                                k naplnění cílové hodnoty u indikátoru:

IV. 509 021 - Kapacita nových učeben v          • IV. a V. na 90 % a více,

podpořených           vzdělávacích              • VI. na 95 % a více z rozdílu mezi
                                                    výchozí a cílovou hodnotou,
zařízeních

V. 509 031 - Kapacita rekonstruovaných          • VII. za období prvního roku
                                                    udržitelnosti na 80 % a více.
či modernizovaných učeben v

podpořených           vzdělávacích              Překročení 15 cílové hodnoty indikátorů
                                                nepodléhá finanční opravě.
zařízeních

VI. 323 000 - Snížení konečné spotřeby
        energie u podpořených subjektů

VII. 500 501 - Počet uživatelů nových
         nebo modernizovaných vzdělávacích
         zařízení za rok

12 Pokud příjemci již byla schválena Žádost o změnu projektu na úpravu termínu ukončení realizace projektu, ale
  nedošlo k vydání změnového Rozhodnutí, rozhodující je termín ukončení realizace projektu uvedený v MS2021+
  na záložce Harmonogram.

13 Datum cílové hodnoty se považuje za Rozhodné datum pro naplnění indikátoru. Dosažená hodnota vykazovaná
  k tomuto datu se považuje za tzv. dosaženou hodnotu k Rozhodnému datu. Touto hodnotou projekt prokazuje
  naplnění indikátoru a vztahují se k ní další postupy v udržitelnosti projektu (bod 8).

14 Pokud příjemci již byla schválena Žádost o změnu projektu na úpravu cílové hodnoty indikátoru, ale nedošlo
  k vydání změnového Rozhodnutí, rozhodující je hodnota uvedená v MS2021+.

15 Překročení cílové hodnoty znamená dosažení lepšího než plánovaného stavu.

                                                     Stránka 9 z 16
Pro příjemce jsou závazné pouze indikátory
uvedené v Rozhodnutí.

7. Plnění podmínek udržitelnosti

a) Příjemce je povinen po celou dobu          Finanční oprava bude vyčíslena s ohledem
    udržitelnosti zachovat účel, na který mu  na dobu, po kterou nebyl účel projektu
    byla dotace poskytnuta.                   zachován podle vzorce: x=(b/a)*c, kdy:

                                              • x = výše finanční opravy,

                                              • a = doba od ukončení realizace projektu
                                                 do ukončení udržitelnosti,

                                              • b = skutečná doba neplnění podmínky,

                                              • c = částka proplacené dotace.

                                              Doba trvání podmínky a neplnění podmínky
                                              je počítána ve dnech.

b) Příjemce je povinen po celou dobu          Finanční oprava bude stanovena ve výši
    udržitelnosti zachovat cíle, na které mu  výdajů připadajících na předmětný cíl
    byla dotace poskytnuta.                   projektu, který nebyl zachován, případně
                                              jeho alikvótní část. Při výpočtu finanční
                                              opravy bude taktéž zohledněna doba, po
                                              kterou nebyl cíl projektu nebo jeho část
                                              zachován podle vzorce: x=(b/a)*c, kdy:

                                              • x = výše finanční opravy,

                                              • a = doba od naplnění cíle do ukončení
                                                 udržitelnosti,

                                              • b = skutečná doba neplnění podmínky,

                                              • c = částka proplacené dotace připadající
                                                 na část cíle projektu, která nebyla
                                                 zachována.

                                              Doba trvání podmínky a neplnění podmínky
                                              je počítána ve dnech.

8. Udržení indikátorů

Příjemce je povinen v době udržitelnosti      Výše finanční opravy při neudržení
přinejmenším zachovat výši uvedených          dosažené hodnoty indikátorů k Rozhodnému
indikátorů dosaženou k Rozhodnému datu.16     datu bude vyčíslena v rozmezí 0–100 %.
                                              Konkrétní výše je stanovena podle
Indikátory:                                   následujících pravidel:

   I. 500 002 - Počet podpořených škol či     a) U indikátorů, u kterých došlo k aplikaci
         vzdělávacích zařízení                    finanční opravy podle bodu 6 (vyjma

16 Pokud nastane, že dosažená hodnota k Rozhodnému datu je vyšší než hodnota cílová, je povinností příjemce
  udržet alespoň stanovenou cílovou hodnotu.

                                                    Stránka 10 z 16
II. 509 051 - Počet nových odborných                 indikátoru VII.) a u indikátorů bez
       učeben509                                     stanoveného tolerančního pásma
                                                     (indikátor I. až III.), bude stanovena
III. 509 041 - Počet modernizovaných                 finanční oprava v poměrné výši
        odborných učeben                             zohledňující skutečně udrženou hodnotu
                                                     indikátoru a dosaženou hodnotu
IV.                                                  indikátoru k Rozhodnému datu.

V. 509 021 - Kapacita nových učeben v            b) V ostatních případech bude stanovena
                                                     finanční oprava v poměrné výši
     podpořených          vzdělávacích               zohledňující skutečně udrženou hodnotu
                                                     indikátoru a minimální hranici
     zařízeních                                      tolerančního pásma indikátoru v případě,
                                                     kdy nedojde k udržení u indikátoru:
VI. 509 031 - Kapacita rekonstruovaných
                                                     • IV. a V. na 90 % cílové hodnoty a více,
     či modernizovaných učeben v
                                                     • VI. na 95 % a více z rozdílu mezi
     podpořených          vzdělávacích                   výchozí a cílovou hodnotou,

     zařízeních                                      • VII. na 80 % cílové hodnoty a více.

VII. 323 000 - Snížení konečné spotřeby          Do vzorce výpočtu bude promítnuta délka
         energie u podpořených subjektů          zkoumaného období a bude zohledněna
                                                 délka doby, po kterou příjemce indikátory
VIII. 500 501 - Počet uživatelů nových           neudržel.
          nebo modernizovaných vzdělávacích
          zařízení za rok                        V případě indikátorů (VII.) naplňovaných za
                                                 1. rok udržitelnosti je jejich udržení
Pro příjemce jsou závazné pouze indikátory       zkoumáno až od 2. roku udržitelnosti a je
uvedené v Rozhodnutí.                            postupováno vždy dle bodu b).

                                                 Udržování vyšší17 než cílové hodnoty či další
                                                 zlepšení dosažené hodnoty k Rozhodnému
                                                 datu v době udržitelnosti nepodléhá finanční
                                                 opravě.

9. Zachování majetku v udržitelnosti

Příjemce je povinen v době udržitelnosti         Finanční oprava bude stanovena v poměru
zachovat majetek18, získaný byť i částečně,      odpovídajícímu výši částky proplacené
z dotace, případně ho ve stejné nebo vyšší       na pořízený majetek a délky doby, po kterou
kvalitě a kvantitě pořídit opětovně z vlastních  nebyl majetek zachován.
zdrojů.

10. Nakládání s majetkem

Po celou dobu realizace projektu a v době
udržitelnosti příjemce musí majetek využívat

17 Udržování vyšší než cílové hodnoty znamená udržování lepšího než plánovaného či dosaženého stavu.
18 Výklad pojmu „majetek“ je uveden v OPPŽP.

                                                    Stránka 11 z 16
v souladu s účelem a cíli projektu a nesmí
bez souhlasu ŘO IROP19:

a) Majetek získaný, byť i částečně,             Pokud se jedná o změnu, se kterou ŘO IROP
    z dotace, převést/svěřit jinému subjektu.   nesouhlasí, bude finanční oprava vyčíslena
                                                v poměru odpovídajícímu výši částky
b) Majetek získaný, byť i částečně,             proplacené na pořízený majetek a délky
                                                doby, po kterou nebyl majetek zachován,
z dotace,  vypůjčit      nebo                   nebo využíván v souladu s účelem a cíli
                                                projektu. Pokud bude souhlas ŘO IROP
pronajmout/propachtovat  jinému                 udělen dodatečně a majetek po celou dobu
                                                sloužil účelu a cílům projektu, za
subjektu na dobu delší než 24 hodin.            neoznámení změny se při stanovení finanční
                                                opravy postupuje podle bodu č. 5a).

c) Majetek získaný, byť i částečně, Finanční oprava bude stanovena ve výši
    z dotace, zatížit jinými věcnými právy 10 % z částky proplacené na pořízený
    třetích osob (služebnosti, reálná majetek.
    břemena, právo stavby apod.) nebo
    zřídit zástavní právo, pokud k těmto
    nedochází ze zákona.

11. Archivace, informační povinnost a součinnost při kontrolách

Příjemce je povinen řádně uchovávat             Finanční oprava bude stanovena ve výši
veškerou dokumentaci a účetní doklady20,        20 000 Kč z poskytnuté částky dotace.
související s realizací projektu, minimálně do
konce roku 2035. Pokud je v českých
právních předpisech stanovena lhůta delší
než v evropských předpisech, musí být
použita pro úschovu delší lhůta.

Příjemce je povinen minimálně do konce
roku 2035 poskytovat informace
a dokumentaci vztahující se k projektu
zaměstnancům nebo zmocněncům
pověřených orgánů (Centra pro regionální
rozvoj ČR (dále jen „Centrum“), Ministerstva
pro místní rozvoj ČR, Ministerstva financí
ČR, Evropské komise (dále jen „EK“),
Evropského účetního dvora (dále jen „EÚD“),
Nejvyššího kontrolního úřadu (dále jen
„NKÚ“), Auditního orgánu (dále jen „AO“),
Platebního orgánu (dále jen „MF - PO“),
příslušného orgánu finanční správy a dalších

19 V případě podmínek 10a) a 10b) se netýká vztahů mezi obcí (resp. svazkem obcí) /krajem a jí/jím zřízenou či
  založenou organizací. Tyto změny stačí popsat ve zprávě o realizaci projektu / zprávě o udržitelnosti projektu.

20 Netýká se výdajů v režimu zjednodušených metod vykazování.

                                                    Stránka 12 z 16
oprávněných orgánů státní správy) a je

povinen      informovat   Centrum

o skutečnostech majících vliv na realizaci

projektu, především pak o jakýchkoli

kontrolách a auditech provedených

v souvislosti s projektem. Příjemce je též

povinen na žádost poskytovatele dotace, ŘO

IROP, Centra, MF - PO nebo AO poskytnout

veškeré informace o výsledcích těchto

kontrol a auditů včetně protokolů z kontrol a

zpráv o auditech. Zároveň je příjemce

povinen vytvořit podmínky k provedení

kontroly nebo auditu, podrobit se jejich

provedení a poskytnout součinnost pro jejich

výkon.

Příjemce je povinen zajistit, aby stejné

povinnosti týkající se součinnosti při

kontrolách,  poskytování  informací

a archivace do roku 2035 plnili dodavatelé,

podílející se na realizaci projektu, a osoby

povinné ve vztahu k realizaci projektu.

12. Skutečný majitel

a) Příjemce je povinen kdykoliv na vyzvání     Finanční oprava bude stanovena ve
    ŘO IROP, Centra, AO, MF – PO, NKÚ,         výši 20 000 Kč z poskytnuté částky dotace.
    EK nebo EÚD osvědčit, že je osobou,
    která nemá skutečného majitele, nebo
    předložit průkazné dokumenty, které
    u příjemce, jako evidující osoby,
    dokládají správnost údajů o jeho
    skutečném majiteli zapsaných v evidenci
    skutečných majitelů.

b) Příjemce je povinen při výběru              Finanční oprava bude stanovena ve výši
    dodavatele pro plnění veřejné zakázky      100 % částky poskytnuté dotace, resp.
    zajistit soulad s § 4b zákona č. 159/2006  100 % výdajů za danou zakázku.
    Sb., o střetu zájmů, ve znění pozdějších
    předpisů.

c) Příjemce nesmí být po celou dobu Finanční oprava bude stanovena ve výši
    realizace a udržitelnosti projektu osobou, 100 % částky poskytnuté dotace.
    které je zakázáno poskytnout dotaci ve
    smyslu § 4c zákona č. 159/2006 Sb.,
    o střetu zájmů, ve znění pozdějších
    předpisů.

                                         Stránka 13 z 16
d) Příjemce je v termínech stanovených          Finanční oprava bude stanovena ve výši
    v OPPŽP povinen poskytovateli dotace        10 000 Kč z poskytnuté částky dotace.
    poskytnout informaci o všech skutečných
    majitelích dodavatele, kterého využívá
    pro plnění projektu či jeho části ve
    smyslu čl. 3 bodu 6 směrnice (EU)
    2015/849, resp. § 2 písm. e) zákona
    č. 37/2021 Sb., o evidenci skutečných
    majitelů, ve znění pozdějších předpisů,
    a sice jméno (jména) a příjmení, datum
    narození a identifikační číslo (čísla) pro
    účely DPH nebo daňové identifikační
    číslo (čísla) těchto skutečných majitelů.

13. Účetnictví

Příjemce je povinen v průběhu realizace         Finanční oprava bude stanovena ve
projektu oddělovat všechny příjmy a úplně       výši 20 000 Kč z poskytnuté částky dotace.
vykazované výdaje projektu od ostatních
výdajů a příjmů realizovaných příjemcem.

14. Zákaz dvojího financování

Příjemce nesmí na částku dotace hrazenou        Finanční oprava bude odpovídat výši výdaje,
z IROP v rámci jednotlivých výdajů projektu     který již byl uhrazen z jiného dotačního titulu,
čerpat finanční prostředky z jiného dotačního   jiného operačního programu, jiných
titulu, jiného operačního programu, jiných      prostředků krytých z rozpočtu EU
prostředků krytých z rozpočtu EU                a národních veřejných rozpočtů, krajských
a národních veřejných rozpočtů, krajských       dotačních titulů, či z jiných finančních
dotačních titulů, ani z jiných finančních       mechanismů nebo nástrojů finančního
mechanismů nebo nástrojů finančního             inženýrství.
inženýrství.

15. Publicita

Příjemce provádí informační a propagační        Povinný informační a propagační nástroj
opatření v souladu s předpisy a dokumenty       chybí zcela – v případě neprovedení
uvedenými v části I odst. 3 Podmínek.           opatření k nápravě ve stanovené lhůtě bude
                                                stanovena finanční oprava ve výši 1 %
                                                z celkové částky dotace uvedené
                                                v Rozhodnutí.

                                                Na nástroji chybí nebo je chybně:

                                                • logo EU včetně povinného textu (rozměr,
                                                    umístění apod.),

                                                • předepsaný rozměr nástroje.

                                                V případě neprovedení opatření k nápravě
                                                ve stanovené lhůtě bude stanovena finanční

                               Stránka 14 z 16
                                                               oprava ve výši 0,5 % z celkové částky dotace
                                                               uvedené v Rozhodnutí.

                                                               Na nástroji je uvedeno nadbytečné logo
                                                               zvýrazňující podporu EU (jiné logo, nežli
                                                               znak EU s doprovodným textem
                                                               „Spolufinancováno Evropskou unií“) –
                                                               v případě neprovedení opatření k nápravě
                                                               ve stanovené lhůtě bude stanovena finanční
                                                               oprava ve výši 0,1 % z celkové částky dotace
                                                               uvedené v Rozhodnutí.

                                                         Část V

                             Nevyplacení, pozastavení nebo vrácení dotace

1. V případě, že nesplnění některé z výše uvedených podmínek (část IV) má vliv na plnění
    kritérií hodnocení, na jejichž základě byl projekt doporučen a vybrán k poskytnutí dotace,
    bude zahájeno řízení o odnětí dotace podle § 15 odst. 1 rozpočtových pravidel.

2. Při porušení více bodů Podmínek (část IV) jedním skutkem nesmí být finanční oprava vyšší
    než celková částka poskytnuté dotace uvedená v Rozhodnutí, respektive vyšší než
    celková částka proplacené dotace (v případě již proplacených peněžních prostředků).

3. Administrace Žádosti o platbu může být na nezbytně nutnou dobu pozastavena, pokud
    u příjemce dojde k podezření na porušení ustanovení předpisů a dokumentů uvedených
    v části I odst. 3 Podmínek nebo bude zjištěno podezření na nesrovnalost, a ve věci probíhá
    šetření nebo bylo zahájeno řízení jiným příslušným orgánem, jehož výsledek může mít vliv
    na konečné posouzení případu.

4. Jestliže bude po vyplacení dotace zjištěno, že příjemce dotace porušil povinnost
    stanovenou právním předpisem (s výjimkou povinností, jejichž nedodržení není
    neoprávněným použitím ve smyslu § 3 písm. e) rozpočtových pravidel) nebo porušil nebo
    nesplnil povinnost vyplývající z předpisů a dokumentů uvedených v části I odst. 3
    Podmínek, ŘO IROP vyzve příjemce dotace po splnění zákonných povinností podle § 14f
    odst. 1 rozpočtových pravidel k provedení opatření k nápravě, nebo k vrácení dotace či její
    části ve výši stanovené podle části IV a odst. 1 a 2 části V Podmínek. Pokud příjemce
    dotace neprovede uložená opatření k nápravě nebo nevrátí dotaci nebo její část ve
    stanovené lhůtě, bude případ předán místně příslušnému finančnímu úřadu jako podezření
    na porušení rozpočtové kázně podle § 44 a násl. rozpočtových pravidel.

5. Jestliže bude zjištěno, že příjemce nemůže řádně a včas splnit účel dotace, ŘO IROP
    zahájí řízení o odnětí dotace podle § 15 odst. 1 písm. d) rozpočtových pravidel, pokud již
    nedošlo k zahájení daňové kontroly, jejímž předmětem je zjištění, zda došlo k porušení
    rozpočtové kázně. ŘO IROP zahájí řízení o odnětí dotace podle § 15 odst. 1 rozpočtových
    pravidel též v ostatních případech stanovených rozpočtovými pravidly.

6. Při uplatňování finančních oprav za porušení podmínek, na které je poskytnutí dotace
    vázáno, je zohledňována zásada proporcionality mezi závažností porušení a výší
    uplatňované finanční opravy.

                                                    Stránka 15 z 16
                                                         Část VI

                                                  Veřejná podpora

1. Dotace poskytnutá příjemci na realizaci projektu byla na základě údajů poskytnutých
    příjemcem vyhodnocena jako opatření nezakládající veřejnou podporu podle čl. 107 odst.
    1 Smlouvy o fungování EU, příjemce však bere na vědomí, že slučitelnost podpory se
    společným trhem posuzuje a závazně v této věci rozhoduje pouze Evropská komise.
    Příjemce dotace současně bere na vědomí, že Evropská komise může uložit příjemci
    navrácení veřejné podpory spolu s příslušným úrokem zpět poskytovateli, pokud shledá,
    že poskytnutá dotace představuje nedovolenou veřejnou podporu podle článku 107 odst.
    1 Smlouvy o fungování EU.

                                                        Část VII

                                              Závěrečná ustanovení

1. Rozhodnutí s Podmínkami je vyhotoveno v elektronické podobě, uložené v MS2021+.

2. Nabytím účinnosti Rozhodnutí příjemce souhlasí s tím, že bude uveden na
    zveřejněném seznamu příjemců v příslušných informačních systémech, a to včetně názvu
    projektu a výše dotace z veřejných zdrojů.

Poučení

Proti tomuto Rozhodnutí není v souladu s ustanovením § 14q odst. 2 rozpočtových pravidel
přípustné odvolání ani rozklad. Obnova řízení se nepřipouští. Přezkumné řízení se nepřipouští,
s výjimkou postupu podle ustanovení § 153 odst. 1 písm. a) zákona č. 500/2004 Sb., správní
řád, ve znění pozdějších předpisů.

Na poskytnutí dotace není dle ustanovení § 14 odst. 1 rozpočtových pravidel právní nárok.

Vypracoval:  Ing. Štěpánka Moravcová

E–mail:      Oddělení finanční administrace
Schválil:    programů EU

             Stepanka.moravcova@mmr.cz

             Ing. Rostislav Mazal            Razítko,  Podepsáno elektronicky
                 ředitel odboru              datum
                                             a podpis

             Stránka 16 z 16
Metadata konvertovaného dokumentu v systému MS2021+

Identifikátor               :  460709

Alternativní identifikátor  :  JSRBPHE0WUAP0GG_LPAHWW

Revize                      :  1

Jméno souboru               :  Rozhodnutí a Podmínky_mimo režim VPo_2008.pdf

Typ souboru                 :  application/pdf

Velikost                    :  370357

Otisk : EPBUdlFy0VB0xDP9mjXC86QAcEld+thczag6gESDtScwgX6ncFuEB9Pyt33k9lvkSUoX+XFcpgakXByYfDK2nQ==

Dokument je opatřen následujícími podpisy :

Datum podpisu               :  23.03.2023 16:15:58

Použitý certifikát

          Vystavitel :      CN=PostSignum Qualified CA 4, O="Česká pošta, s.p.", OID.2.5.4.97=NTRCZ-47114983, C=CZ

          Subjekt           :  SERIALNUMBER=P179326, G=Rostislav, SN=Mazal, CN=Ing. Rostislav Mazal, OU=3103,

O="Česká republika, Ministerstvo pro místní rozvoj", OID.2.5.4.97=NTRCZ-66002222, C=CZ

          Platnost od       :  29.11.2022 12:32:21

          Platnost do       :  17.11.2023 0:00:00

          Sériové č.        :  015BAE06

          Krypt. otisk      :  AB6A59BB9DD7BA75796A9F253F48FDB122F68E79

Všechny uvedené podpisy jsou v okamžiku konverze k datu 04.05.2023 14:06:37 platné.