Smlouvy Dotace Platy Úřady Zakázky ▶ PastVina
❤ Podpořte nás Přihlásit se Registrace

Textová podoba smlouvy Smlouva č. 2870206: směnná smlouva - pozemek p.č. 1057/1 za pozemek p.č. 1058/6, k. ú.

Příloha SS_FC_SLOVAN_Liberec.pdf

Upozornění: Text přílohy byl získán strojově a nemusí přesně odpovídat originálu. Zejména u strojově nečitelných smluv, kde jsme použili OCR. originál smlouvy stáhnete odsud

SMĚNNÁ SMLOUVA

                                            (dále jen „smlouva“)
                                            CJ MML 110068/17

uzavřená ve smyslu ust. § 2184 a násl. zákona č. 89/2012, občanský zákoník, mezi těmito
účastníky:

1. STATUTÁRNÍ MĚSTO LIBEREC, nám. Dr. Edvarda Beneše l, 460 59 Liberec l,
        zastoupené primátorem Tiborem Batthyánym,
         IČ: 00262978,
        DIČ: CZ 00262978
        /dále jen „město“/

2. FC SLOVAN LIBEREC a. s.
        se sídlem: Na Hradbách 1300/17, Liberec 1 – Staré Město, 460 01
        zastoupená: Ing. Zbyněk Štiller, předseda představenstva
        IČ: 61326461
        spisová značka: Obchodní rejstřík vedený Krajským soudem v Ústí nad Labem, oddíl
        B, vložka 593
        /dále jen „FC Slovan Liberec“/

Účastníci smlouvy uzavírají tuto směnnou smlouvu:

                                                        I.
                                Úvodní ustanovení – vlastnické vztahy
1. Město prohlašuje, že je na základě zák. č. 172/1991 Sb., o přechodu některých věcí
     z majetku České republiky do vlastnictví obcí, vlastníkem pozemku par.č. 1057, druh
     zastavěná plocha a nádvoří, o výměře 351 m2, zapsaném na LV č. 1 pro k.ú. Růžodol I,
     obec Liberec, u Katastrálního úřadu pro Liberecký kraj, KP Liberec.

2. Geometrickým plánem č. 1372-79/2012 ze dne 23. 10. 2012, který je nedílnou součástí
     této smlouvy a tvoří přílohu č. 1 této smlouvy , byl rozdělen pozemek p,.č. 1057 o vým.
     351 m2 na pozemky parc. č. 1057/1 o vým. 314 m2 a pozemek p.č. 1057/2, k. ú. Růžodol
     I, obec Liberec.

3. Pozemek parc. č. 1057/1, k. ú. Růžodol I je předmětem této směny (dále jen „předmět
     směny č. 1“)

4. Znalecký posudek předmětu směny č. 1 vyhotovil znalec Ing. Miroslav Bureš, Horská
     200, Liberec 14, dne 16. 5. 2017, pod č. 1261/2017, znalec z oboru ekonomika, odvětví
     ceny a odhady nemovitostí. Hodnota této nemovitosti je dle uvedeného znaleckého
     posudku 410 000,- Kč, bez DPH. Dodání nemovité věci podléhá dani z přidané hodnoty
     na základě zákona č. 235/2004 Sb., o dani z přidané hodnoty, ve znění pozdějších
     předpisů. Částka DPH je v zákonné výši 21% a činí 86 100,- Kč.

2500/17/0237
5. FC Slovan Liberec prohlašuje, že je na základě kupní smlouvy ze dne 19. 9. 2005
     vlastníkem pozemku p.č. 1058/1, sportoviště a rekreační plocha, o výměře 29 178 m2,
     zapsaném na LV č. 1630, pro k.ú. Růžodol I, obec Liberec, u Katastrálního úřadu pro
     Liberecký kraj, KP Liberec.

6. Geometrickým plánem č. 1313-64/2011 ze dne 29. 8. 2011, který je nedílnou součástí této
     smlouvy a tvoří přílohu č. 2 této smlouvy, se z pozemku parc. č. 1058/1 o výměře 29 178
     m2 oddělil pozemek parc. č. 1058/6 o výměře 1 560 m2, k. ú. Růžodol I, obec Liberec.

7. Pozemek parc. č. 1058/6, v k. ú. Růžodol I je předmětem této směny (dále jen „předmět
     směny č. 2“), (dále společně předmět směny č. 1 a předmět směny č. 2 „předměty
     směny“).

8. Znalecký posudek předmětu směny č. 2 vyhotovil znalec Ing. Miroslav Bureš, Horská
     posudku 1 688 000,- Kč bez DPH.

                                                       II.
                                              Předmět smlouvy
1. Po splnění podmínek uložených zákonem č. 128/2000 Sb., o obcích, ve znění pozdějších
     předpisů a v souladu s usnesením č. 157/2017 z 6. zasedání Zastupitelstva města Liberec,
     konaného dne 29. 6. 2017 (zveřejněno v době od 9. 3. 2017 do 31. 3. 2017), účastníci
     touto smlouvou směňují nemovitosti uvedené v článku I. odst. 3 a odst. 7 této smlouvy
     tak, že předmět směny č. 1 přejímá do vlastnictví FC Slovan Liberec a předmět směny č.
     2 přejímá do svého výlučného vlastnictví město.

                                                       III.
                                                   Závazky
1. Město ke směnné smlouvě vystaví a zašle FC Slovan Liberec daňový doklad v souladu se
     zákonem č. 235/2004 Sb., o dani z přidané hodnoty, ve znění pozdějších předpisů, na
     částku 496 100,- Kč (410 000,- Kč + 21% DPH ve výši 86 100,- Kč)
     /slovy:čtyřistadevadesátšesttisícjednostokorun českých/. FC Slovan Liberec vystaví a
     zašle ke směnné smlouvě daňový doklad v souladu se zákonem č. 235/2004 Sb., o dani
     z přidané hodnoty, ve znění pozdějších předpisů, na částku 1 688 000,- Kč
     /slovy:jedenmilionšestsetosmdesátosmtisíckorun českých/.
2. Smluvní strany se dohodly, že FC Slovan Liberec uhradí ½ nákladů spojených se směnou
     (znalečné) tj. ve výši 4 450,- Kč /slovy:čtyřitisícečtyřistapadesátkorun českých/ na
     základě daňového dokladu, který město vystaví a zašle FC Slovan Liberec spolu
     s dokladem na částku 496 100,- Kč.

2500/17/0237
3. FC Slovan Liberec uhradí náklady spojené se směnou ve výši 4.450,- Kč
     /slovy:Čtyřitisícečtyřistapadesátkorun českých/, a to do třiceti dnů po obdržení
     vyrozumění o provedení vkladu od příslušného katastrálního pracoviště, na účet odboru
     ekonomiky statutárního města Liberec č. 4096142/0800, var. symbol 2500170237.

4. Po obdržení daňových dokladů od města vystaví FC Slovan Liberec zápočtový list na
     částku 496100,- Kč, který zašle městu k odsouhlasení. Smluvní strany se dále dohodly, že
     doplatek ve výši 1 191 900,- Kč (slovy:jedenmilionstodevadesátjedentísícdevětsetkorun
     českých) uhradí město FC Slovan Liberec do třiceti dnů po obdržení vyrozumění o
     provedení vkladu od příslušného katastrálního pracoviště.

5. Úhrada doplatku bude provedena bezhotovostním převodem na účet FC Slovan Liberec

vedený u banky, č.ú.  .