Upozornění: Text přílohy byl získán strojově a nemusí přesně odpovídat originálu. Zejména u strojově nečitelných smluv, kde jsme použili OCR. originál smlouvy stáhnete odsud
Dohoda
o náhradě za užívání pozemku
č. D5/70/2024
Obec Hněvnice
Se sídlem: Hněvnice č.p. 1, 330 23 Hněvnice
IČ: 47733454
Zastoupená:
a
Ředitelství silnic a dálnic s. p.
se sídlem: Na Pankráci 546/56, 140 00 Praha 4
IČO: 65993390
zastoupený:
kontaktní adresa:
se sídlem:
oprávněn jednat:
datová schránka: zjq4rhz
zapsaný v obchodním rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze, oddíl A, vložka 80478
investor stavby
uzavírají níže uvedeného dne, měsíce a roku tuto dohodu o poskytnutí náhrady dle § 1746
odst. 2 a § 2991 a násl. Občanského zákoníku.
ČI. I.
Obec Hněvnice je vlastníkem pozemků v katastrálním území Hněvnice p.č. 410, p.č.
485, p.č. 604, p.č. 613, p.č. 705, p.č. 709, p.č. 711 zapsaných na LV č. 10001 pro obec
Hněvnice vedeného u Katastrálního úřadu pro Plzeňský kraj, katastrální pracoviště Plzeň-
sever.
ČI. II.
Pozemek uvedený v ČI. I této Dohody byl v minulosti zastavěn stavbou Dálnice D5 ve
vlastnictví České republiky s právem hospodařit pro Ředitelství silnic a dálnic s. p. Do dnešního
dne nebylo dokončeno majetkoprávní vypořádání, a to v následujícím rozsahu:
P ozem ek p.č. K atastrální územ í Vým ěra pozem ku Poznám ka
k vypořádání pro
ŘSD ČR v m2
410 H něvnice 1010 N utné o d d ě lit G P
485 H ně vnice 949 N utné o d d ě lit G P
604 H něvnice 75 N utné o d d ě lit G P
1
613 H ně vnice 279 N utné o d d ě lit G P
705 H něvnice 11 N utné o dd ělit G P
709 H ně vnice 274 N utné o dd ělit G P
711 H něvnice 83 N utné o dd ělit G P
C e lk e m 2681
ČI. III.
Smluvní strany se dohodly, že Ředitelství silnic a dálnic s. p. zaplatí vlastníkovi
pozemkových parcel finanční náhradu za užívání pozemků bez právního důvodu, a to části
nemovitostí uvedené v ČI. II této dohody o výměře záboru 2681 m2 za období tří let zpět od
podpisu kupní smlouvy dne 26.05.2024.
Výše finanční náhrady je stanovena s přihlédnutím k Výměru MF č. 01/2021, Výměru MF č.
01/2022, Výměru MF č. 01/2023 a Výměru MF č. 01/2024 pro regulované nájemné; náhrada
pro katastrální území a obec Hněvnice pro rok 2021 činí 22,- Kč/m2/rok, pro roky 2022 - 2024
činí 24,- Kč/m2/rok.
Vypočet náhrady:
Za období od 27.05.2021 do 31.12.2021
tj. 22,- Kč/m2/rok x 2681 m2 x 219 dní/365 dní= 35.389,- Kč
Za období od 01.01.2022 do 31.12.2023
tj. 24,- Kč/m2/rok x 2681 m2 x 2 roky = 128.688,- Kč
Za období od 01.01.2024 do 26.05.2024
tj. 24,- Kč/m2/rok x 2681 m2 x 147 dní/366 dní = 25.843,- Kč
Náhrada celkem tedy činí: 189.920,-KČ
slovy: jedno sto osmdesát devět tisíc devět set dvacet korun českých
Částka 189.920,- Kč je dohodnutou cenou náhrady. Tato bude uhrazena Ředitelstvím silnic a
dálnic s. p. na účet vlastníka č. . do 90-ti
dnů ode dne podpisu této dohody.
ČI. IV.
Tato dohoda je vyhotovena ve třech stejnopisech, z nichž vlastník obdrží jeden a ŘSD s. p.
dva výtisky dohody.
2
V Hněvnicích dne 16.8.2024 / ^^ 7T >tzfikdne 1 9 - 08- 2024
O b & 4tp ěvnice
Ředitelství silnida dálnic s. p.
3