Smlouvy Dotace Platy Úřady Zakázky Sponzoři & firmy PastVina 
❤ Podpořte nás Přihlásit se Registrace

Textová podoba smlouvy Smlouva č. 30007396: Vodohospodářské funkce propojení jezera Libouš s vodní nádrží

Příloha sodlibousvltavaregistr.docx

Upozornění: Text přílohy byl získán strojově a nemusí přesně odpovídat originálu. Zejména u strojově nečitelných smluv, kde jsme použili OCR. originál smlouvy stáhnete odsud



                        S M L O U V A   O   D Í L O

S M L O U V A O D Í L O
č. smlouvy zhotovitele: 8302404A113
č. smlouvy objednatele: 901/2024
Název díla:
„Vodohospodářské funkce propojení jezera Libouš s vodní nádrží Nechranice
i v interakci s Vltavskou kaskádou“
Tato smlouva byla uzavřena mezi:
	Objednatel:
	Povodí Ohře, státní podnik
Bezručova 4219, 430 03 Chomutov

	IČO:
DIČ:
zastoupený: zástupce ve věcech smluvních: zástupce ve věcech technických:
	70889988
CZ70889988

	bankovní spojení: číslo účtu:
	Komerční banka, a. s., pobočka Chomutov

Povodí Ohře, státní podnik je zapsán v obchodním rejstříku Krajského soudu v Ústí nad
Labem v oddílu A, vložce č. 13052
(dále jen „objednatel“) na straně jedné a
Zhotovitel:
IČO:
DIČ:
Statutární orgán:
Smluvně oprávněn jednat: zástupce ve věcech technických: bankovní spojení: číslo účtu:
České vysoké učení technické v Praze – Fakulta stavební
Thákurova 7/2017, 166 29 Praha 6 Dejvice 68407700
CZ68407700
Komerční banka a.s., pobočka Praha 6

Stránka # z 11

Veřejná vysoká škola zřízená zákonemObchodní rejstřík:
Živnostenské oprávnění:

č. 111/1998 Sb., není zapsána v Obchodním rejstříku č.j.: ŽO/11315/2008/Rac/2 u Úřadu městské části Praha 6
(dále jen „zhotovitel“) na straně druhé.
Smluvní strany berou na vědomí, že Povodí Ohře, státní podnik, je povinen zveřejnit obraz smlouvy a jejích případných změn (dodatků) a dalších dokumentů od této smlouvy odvozených včetně metadat požadovaných k uveřejnění dle zákona č. 340/2015 Sb., o registru smluv. Zveřejnění smlouvy a metadat v registru smluv zajistí Povodí Ohře, státní podnik, který má právo tuto smlouvu zveřejnit rovněž v pochybnostech o tom, zda tato smlouva zveřejnění podléhá či nikoliv.
Vzhledem k tomu, že si objednatel přeje, aby zhotovitel provedl dílo, s názvem:
„Vodohospodářské funkce propojení jezera Libouš s vodní nádrží Nechranice i v interakci s Vltavskou kaskádou“, dále také studie
a přijal nabídku zhotovitele na provedení a dokončení tohoto díla, se smluvní strany dohodly na následujícím:
Čl. I. PŘEDMĚT SMLOUVY A PŘEDMĚT DÍLA
Předmětem smlouvy je zpracování díla „Vodohospodářské funkce propojení jezera Libouš s vodní nádrží Nechranice i v interakci s Vltavskou kaskádou“.
Cílem díla je vyhotovení studie s výše uvedeným názvem a obsahem podrobněji specifikovaným v příloze č. 1 této smlouvy.
(dále jen „dílo“)
Zhotovitel se zavazuje provést na své vlastní náklady a na svou odpovědnost ve prospěch objednatele dílo podle podmínek této smlouvy v termínu uvedeném v této smlouvě a zcela dokončené a bezvadné dílo předat objednateli. Objednatel se zavazuje zcela dokončené a bezvadné dílo ve sjednaném termínu od zhotovitele převzít a zaplatit zhotoviteli cenu díla specifikovanou dále v této smlouvě.
Čl. II . DÍLO A ZPŮSOB PROVEDENÍ DÍLA
Zhotovitel se zavazuje provést dílo v souladu s platnou legislativou, a to s odbornou péčí, v rozsahu a kvalitě podle této smlouvy a v termínu plnění, jak je definováno níže.
Průběh prací
Zhotovitel bude v průběhu plnění díla organizovat výrobní výbory (VV), a to jeden vstupní, minimálně dva pracovní a jeden závěrečný výrobní výbor. Ze všech výrobních výborů bude zhotovovat písemný záznam. Po úspěšném uzavření závěrečného výrobního výboru zhotovitel zajistí kompletaci díla a řádně dokončené dílo předá protokolárně zástupci objednatele ve věcech technických.
Zhotovitel odpovídá za to, že dílo bude provedeno v souladu s příslušnými platnými předpisy a technickými normami. Na vyžádání objednatele zhotovitel dodá další vyhotovení díla v požadovaném počtu za zvláštní úhradu. Objednatel se zavazuje řádně provedené dílo podle ustanovení této smlouvy převzít a zaplatit za dílo dohodnutou cenu.
Čl. III. TERMÍNY PLNĚNÍ
Zahájení díla:	Bez zbytečného odkladu po nabytí účinnosti smlouvy
Dílčí termín předání konceptu závěrečné zprávy studie: do 31. 03. 2025
Dokončení díla (fyzické předání celého díla):	do 15. 05. 2025
Termín dokončení díla může být přiměřeně prodloužen v případě, že dojde ke změně sjednaného rozsahu díla postupem v souladu s touto smlouvou, a to o dobu nezbytně nutnou k provedení takové změny.
Kompletní dílo bude předáno 1x v tištěné podobě a v digitální podobě na elektronickém nosiči ve formátu pdf, k tomu budou přiloženy veškeré zdrojové soubory ve formátech docx, xlsx, jpg, shp atd.
Místo plnění:
Povodí Ohře, státní podnik, Bezručova 4219, 430 03 Chomutov.
Čl. IV. CENA
Cena díla zahrnuje veškeré náklady zhotovitele související s realizací díla a činí celkem:
1 334 000,- Kč bez DPH
K ceně díla bude připočtena DPH ve výši stanovené zákonem v době uskutečnění zdanitelného plnění.
Výše ceny díla může být změněna jen písemnou dohodou objednatele a zhotovitele formou dodatku ke smlouvě o dílo.
Smluvní strany výslovně prohlašují, že touto smlouvou sjednaná cena za provedení díla není považována za skutečnost tvořící obchodní tajemství ve smyslu ustanovení § 504 občanského zákoníku.
Čl. V. SPOLUPRÁCE OBJEDNATELE
1. Objednatel poskytne zhotoviteli dostupné podklady správce vodního toku a správce povodí, zejména údaje z vodohospodářského dispečinku objednatele, technické podklady týkající se vodního díla Nechranice, problematiky záplavového území Ohře. Poskytne součinnost s ohledem na potřebnou spolupráci se státními podniky Povodí Vltavy a Povodí Labe.
2. Objednatel zajistí účast svých pověřených specialistů na výrobních výborech.
Čl. VI. PLATEBNÍ PODMÍNKY
1. Objednatel nebude poskytovat zhotoviteli zálohy.
2. Cena díla bude hrazena na základě dílčí faktury vystavené ve výši do 80 % ceny díla na základě předání a převzetí konceptu závěrečné zprávy studie podle čl. III a konečné faktury na základě vyúčtování po dokončení, předání a převzetí díla. U dílčí faktury se dnem uskutečnění plnění rozumí den podpisu předávacího protokolu konceptu studie, po dokončení díla bude dnem uskutečnění plnění den podpisu předávacího protokolu celého díla. Fakturu je zhotovitel povinen prokazatelně doručit objednateli nejpozději do 15 kalendářních dnů ode dne uskutečnění plnění.
3. Faktura musí splňovat náležitosti ve smyslu daňových a účetních předpisů platných na území České republiky, zejména zákona č. 563/1991 Sb., o účetnictví a zákona č. 235/2004 Sb., o DPH, v platném znění, a dále náležitosti stanovené smlouvou. V případě chybějících nebo chybných náležitostí vrátí objednatel zhotoviteli fakturu k opravě. Lhůta pro zaplacení pak počíná běžet od doby vrácení opravené faktury. Předat faktury lze i elektronicky na adresu: faktury-pr@poh.cz.
4. Zhotovitel na faktuře uvede při jejím vystavení číslo a název akce dle vzoru dodaného objednatelem. Samostatně budou vystaveny faktury na případné vícepráce.
5. Splatnost faktury je 15 dnů od data doručení faktury objednateli.
6. Peněžitý závazek (dluh) objednatele se považuje za splněný v den, kdy je dlužná částka připsána na účet zhotovitele.
Čl. VII. SANKCE
1. Pokud bude zhotovitel v prodlení proti jakémukoliv ujednanému dílčímu termínu provádění díla, je povinen zaplatit objednateli smluvní pokutu ve výši 0,1 % z ceny díla za každý i započatý den prodlení.
2. Pokud bude objednatel v prodlení s úhradou faktury proti termínu dokončení díla, je povinen zaplatit zhotoviteli úrok z prodlení ve výši 0,1 % z dlužné částky za každý i započatý den prodlení.
3. Sankce se nevztahují na případy, kdy prodlení nebo jiné porušení povinností bylo způsobeno okolnostmi vylučujícími odpovědnost ve smyslu § 2913 občanského zákoníku, pokud nesplnění povinnosti bylo způsobeno jednáním druhé smluvní strany nebo nedostatkem součinnosti, ke které byla druhá strana povinna, a v případech, kdy nesplnění smluvních závazků bylo způsobeno skutečnostmi, které vznikly po uzavření smlouvy o dílo, a žádná ze smluvních stran je nemohla předvídat ani odvrátit a ani nemohla mít vliv na jejich vznik a v jejich důsledku nebylo možné smlouvu dodržet (např. změny obecně závazných právních předpisů, směrnic či obdobných podmínek, živelné pohromy, teroristický čin apod.).
4. Sankci vyúčtuje oprávněná strana straně povinné písemnou formou. Ve vyúčtování musí být uvedeno to ustanovení smlouvy, které k vyúčtování sankce opravňuje, a způsob výpočtu celkové výše sankce.
5. Pro zajištění úhrady oprávněně vyúčtovaných sankcí je objednatel oprávněn provést zápočet vyúčtované sankce proti jakékoliv oprávněné pohledávce, kterou má nebo bude mít zhotovitel za objednatelem.
6. Strana povinná je povinna uhradit vyúčtované sankce nejpozději do 30 dnů od dne obdržení příslušného vyúčtování.
7. Zaplacením sankce není dotčen nárok objednatele na náhradu škody způsobené mu porušením povinnosti stanovené zhotoviteli smlouvou o dílo, na niž se sankce vztahuje.
8. Zaplacením smluvních pokut nejsou dotčeny nároky smluvních stran na náhradu škody.
Čl. VIII. ZAJIŠTĚNÍ ZÁVAZKU
1. Objednatel se zavazuje řádně provedené dílo bez vad a nedodělků podle ustanovení této smlouvy převzít a zaplatit za dílo dohodnutou cenu. Dílo má vadu, neodpovídá-li této smlouvě a její příloze.
2. Zhotovitel odpovídá za to, že dílo plně vyhoví podmínkám stanoveným platnými právními předpisy a podmínkám dohodnutým v této smlouvě. Zhotovitel je povinen při provádění díla a jeho částí dodržovat obecně závazné právní předpisy, platné české technické normy, ujednání této smlouvy a její přílohy.
3. Zhotovitel zodpovídá za vady díla, které budou zjištěny v době 60 kalendářních měsíců ode dne jeho předání objednateli.
4. Oznámení vad musí být zasláno zhotoviteli písemně bez zbytečného odkladu po jejich zjištění. V oznámení vad musí být vada popsána a uvedena volba objednatele, zda požaduje odstranění vady poskytnutím nového plnění v přiměřené lhůtě, či poskytnutí nového plnění v rozsahu vadné části, či požaduje přiměřenou slevu z ceny díla či odstoupení od smlouvy.
5. Odstranění vady nemá vliv na nárok objednatele na smluvní pokutu a náhradu škody.
6. Zhotovitel odpovídá za prokazatelné škody, které z důvodu porušení jeho povinností sjednaných touto smlouvou vzniknou objednateli nebo třetím osobám.
7. Nebude-li zhotovitel vyrozuměn o požadavku náhrady škody nejpozději do 90 dnů od data ukončení záruční doby, nelze požadavek na náhradu škody uplatnit.
Čl. IX. LICENČNÍ PODMÍNKY
Vztahují-li se k předmětu díla autorská práva dle zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském, o právech souvisejících s právem autorským a o změně některých zákonů (autorský zákon), poskytuje zhotovitel objednateli nevýhradní právo ke všem způsobům užití a v neomezeném rozsahu. Autor svoluje k tomu, aby dílo bylo zveřejňováno, zpracováváno, spojeno s jiným dílem, zařazeno do díla souborného, to vše dle záměru objednatele. Autor poskytuje licenci bezúplatně dle § 2366 odst. 1 písm. b) občanského zákoníku.
Čl. X. OSTATNÍ USTANOVENÍ
1. Objednatel vytvoří podmínky pro provedení sjednaného díla tím, že bude spolupracovat se zhotovitelem při zajišťování podkladů a informací potřebných pro plnění předmětu díla.
2. Zhotovitel se zavazuje, že bude bezodkladně a úplně informovat objednatele o všech důležitých skutečnostech souvisejících se sjednaným předmětem plnění, zejména těch, které by ve svém důsledku mohly ohrozit termín plnění nebo mohly mít vliv na cenu díla.
3. Objednatel se zavazuje, že přistoupí na změnu závazku v případě, kdy se po uzavření smlouvy změní výchozí podklady rozhodující pro uzavření této smlouvy nebo vzniknou na jeho straně nové požadavky nad rámec rozsahu smlouvy o dílo.
4. V případě, že se strany po uzavření smlouvy písemně dohodnou na změně díla, je objednatel povinen zaplatit cenu dohodnutou v dodatku k této smlouvě.
5. Rozsah díla může být měněn pouze na základě oboustranné dohody vyjádřené formou písemného dodatku této smlouvy.
6. Zhotovitel může předmět díla použít pouze se souhlasem objednatele.
Čl. XI. COMPLIANCE DOLOŽKA
1. Smluvní strany níže svým podpisem stvrzují, že v průběhu vyjednávání o této Smlouvě vždy jednaly a postupovaly čestně a transparentně, a současně se zavazují, že takto budou jednat i při plnění této Smlouvy a veškerých činností s ní souvisejících.
2. Smluvní strany se dále zavazují vždy jednat tak a přijmout taková opatření, aby nedošlo ke vzniku důvodného podezření na spáchání trestného činu či k samotnému jeho spáchání (včetně formy účastenství), tj. jednat tak, aby kterékoli ze smluvních stran nemohla být přičtena odpovědnost podle zákona č. 418/2011 Sb., o trestní odpovědnosti právnických osob a řízení proti nim, nebo nevznikla trestní odpovědnost fyzických osob (včetně zaměstnanců) podle trestního zákoníku, případně aby nebylo zahájeno trestní stíhání proti kterékoli ze smluvních stran, včetně jejích zaměstnanců podle platných právních předpisů.
3. Zhotovitel prohlašuje, že se seznámil se zásadami, hodnotami a cíli Compliance programu Povodí Ohře, státní podnik (viz http://www.poh.cz/protikorupcni-a-compliance- program/d-1346/p1=1458), dále s Etickým kodexem Povodí Ohře, státní podnik, a Protikorupčním programem Povodí Ohře, státní podnik. Zhotovitel se při plnění této Smlouvy zavazuje po celou dobu jejího trvání dodržovat zásady a hodnoty obsažené v uvedených dokumentech, pokud to jejich povaha umožňuje.
4. Smluvní strany se dále zavazují navzájem si neprodleně oznámit důvodné podezření ohledně možného naplnění skutkové podstaty jakéhokoli z trestných činů v souvislosti s touto smlouvou, zejména trestného činu korupční povahy, a to bez ohledu a nad rámec případné zákonné oznamovací povinnosti; obdobné platí ve vztahu k jednání, které je v rozporu se zásadami vyjádřenými v tomto článku.
Čl. XII. OCHRANA A ZPRACOVÁNÍ OSOBNÍCH ÚDAJŮ
V případě, že v souvislosti s touto smlouvou dochází ke zpracovávání osobních údajů, jsou tyto zpracovávány v souladu s platnými právními předpisy, které upravují ochranu a zpracování osobních údajů, zejména s nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. 4. 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (obecné nařízení o ochraně osobních údajů). Informace o zpracování osobních údajů, včetně účelu a důvodu zpracování, naleznete na internetových stránkách státního podniku Povodí Ohře, konkrétně na http://www.poh.cz/informace-o-zpracovani-osobnich-udaju/d-1369/p1=1459.
Čl. XIII. ZÁVĚREČNÁ USTANOVENÍ
1. Zmaří-li se po uzavření smlouvy její základní účel, který v ní byl výslovně vyjádřen, a to v důsledku podstatné změny okolností, za nichž byla smlouva uzavřena, může strana dotčená zmařením účelu smlouvy od ní odstoupit. Smluvní strany se v takovém případě zavazují vypořádat své vzájemné závazky dohodou.
2. Pokud není ve smlouvě uvedeno jinak, řídí se všechny vztahy mezi smluvními stranami ustanoveními občanského zákoníku. Veškeré změny a dodatky této smlouvy musí být sepsány písemně formou dodatku. Návrh dodatku ke smlouvě předloží zhotovitel objednateli v elektronické podobě nejpozději 14 dnů před ukončením termínu plnění dle smlouvy.

3. Spory budou smluvní strany řešit v prvé řadě vzájemným jednáním se snahou dosáhnout dohody bez nutnosti soudního jednání. Spory, které nebudou vyřešeny smírně dohodou obou stran, budou postoupeny věcně a místně příslušnému soudu.
4. Objednatel je oprávněn odstoupit od smlouvy při podstatném porušení smlouvy zhotovitelem, a to zejména:
· pokud zhotovitel nezahájí provádění díla ve lhůtě do 6 týdnů po uzavření smlouvy o dílo,
· při prodlení zhotovitele se splněním termínu dokončení díla delším než 30 dnů.
5. Objednatel je oprávněn odstoupit od smlouvy také v případě, že zhotovitel vstoupí do likvidace nebo se ocitne v úpadku dle zákona č. 182/2006 Sb., o úpadku a způsobech jeho řešení (insolvenční zákon), ve znění pozdějších předpisů.
6. Odstoupení musí být učiněno písemně a smluvní strany se dohodly, že v tomto případě smlouva zaniká odstoupením ke dni doručení oznámení o odstoupení od této smlouvy. V případě odstoupení od smlouvy z důvodů na straně objednatele je objednatel povinen uhradit náklady, které zhotoviteli s prováděním díla do doby odstoupení vznikly.
7. Plnění předmětu této smlouvy před účinností této smlouvy se považuje za plnění podle této smlouvy a práva a povinnosti z něj vzniklé se řídí touto smlouvou.
8. Na svědectví tohoto smluvní strany tímto podepisují smlouvu. Tato smlouva je vyhotovena ve třech vyhotoveních, z nichž každé má platnost originálu. Objednatel obdrží dvě a zhotovitel jedno vyhotovení smlouvy.
9. Smluvní strany nepovažují žádné ustanovení smlouvy za obchodní tajemství.
10. Smlouva nabývá platnosti dnem jejího podpisu poslední ze smluvních stran a účinnosti zveřejněním v Registru smluv.
Přílohy
Příloha č. 1 – Obsah studie pod názvem: „Vodohospodářské funkce propojení jezera Libouš s vodní nádrží Nechranice i v interakci s Vltavskou kaskádou“
Příloha č. 2 – Čestné prohlášení o společensky odpovědném plnění veřejné zakázky
Příloha č. 3 – Čestné prohlášení k finančním sankcím
Chomutov, dne …………………
V Praze, dne ……………… 	


	 ředitel správy povodí
Povodí Ohře, státní podnik

	 tajemník Fakulty stavební
České vysoké učení technické v Praze – Fakulta stavební
Příloha č. 1
„Vodohospodářské funkce propojení jezera Libouš s vodní nádrží Nechranice
i v interakci s Vltavskou kaskádou“
Specifikace prací:
1. Přípravné práce
1.1. Příprava vstupních dat z podkladových studií
1.2. Rekapitulace variant propojení (v komunikaci se zpracovatelem studie proveditelnosti)
1.3. Zpracování charakteristik jezera Libouš pro stav po ukončení těžby a se zohledněním technického řešení propojení
1.4. Hydraulický výpočet kapacity variant propojení VD Nechranice a jezera Libouš
2. Vyhodnocení zásobní funkce propojení
2.1. Příprava hydrologických podkladů (řady průtoků, srážek a teplot vzduchu v povodí Ohře, Labe a Vltavy)
2.2. Hydrologický model – sestavení a kalibrace konceptuálního hydrologického modelu
2.2.1. Povodí Vltavy
2.2.2. Povodí Labe
2.2.3. Povodí Ohře – aktualizace
2.3. Model klimatické změny
2.3.1. Příprava scénáře trendu lineárního růstu teplot vzduchu
2.3.2. Simulace hydrologickým modelem pro dva časové horizonty klimatické změny
2.4. Model vodohospodářské bilance zásobní funkce (zahrnutí hlavních prvků hospodaření s vodou)
2.4.1. Vltavská kaskáda – aktualizace modelu
2.4.2. Nechranice-Libouš – aktualizace modelu
2.4.3. Komplexní model VH soustavy Labe, Vltava a Ohře po profil Hřensko
2.5. Simulace zásobní funkce propojení VD Nechranice a jezera Libouš v systému povodí Labe po profil Hřensko. Předpokládají se tyto varianty a jejich kombinace:
^ Provozní varianty: stávající režim řízení VD Nechranice dle dispečerského grafu do kóty 263 m. n. m., řízení celého zásobního prostoru po Hs,
^ Technické varianty: propojení štolou, propojení povrchovým přivaděčem, bez propojení
^ Varianty batygrafie jezera Libouš
^ Klima: současné klimatické podmínky a dva časové horizonty klimatické změny,
2.6. Posouzení vlivu variant propojení ve smyslu zásobní funkce
2.6.1. Nadlepšování průtoků pro dolní Ohři a dolní Labe po profil Hřensko s odhadem vlivu na SRN
2.6.2. Nadlepšování vodních stavů pro plavbu na dolním Labi
3. Vyhodnocení retenční funkce propojení
3.1. Příprava hydrologických podkladů (QN a TPVN pro výpočetní profily, kombinace Ohře a Labe)
3.2. Model retenční funkce propojení – aktualizace
3.2.1. Úprava parametrů modelu dle nových variant
3.2.2. Rozšíření modelu po soutok Ohře a Labe
3.3. Simulace teoretických povodňových vln TPVN v řešených variantách propojení
3.4. Posouzení vlivu variant na inundační území Labe. Podklady pro posouzení ekonomických přínosů v podobě snížení povodňových škod.
4. Syntéza výsledků
4.1. Vyhodnocení VH potenciálu variant propojení ve smyslu posílení zásobní a retenční funkce

4.2. Vliv variant propojení na ostatní funkce VD Nechranice
4.3. Závěry a doporučení
Příloha č. 2
ČESTNÉ PROHLÁŠENÍ
o společensky odpovědném plnění veřejné zakázky
„Vodohospodářské funkce propojení jezera Libouš s vodní nádrží Nechranice i v interakci s Vltavskou kaskádou“
Zhotovitel, tj. České vysoké učení technické v Praze – Fakulta stavební, Thákurova 7/2017, 166 29 Praha 6 Dejvice, IČO: 68407700, za kterého jedná (dále jen „dodavatel“), tímto čestně prohlašuje, že zajistí po celou dobu provádění díla:
a) plnění veškerých povinností vyplývajících z právních předpisů České republiky, zejména pak z předpisů pracovněprávních, předpisů z oblasti zaměstnanosti a bezpečnosti ochrany zdraví při práci, a to vůči všem osobám, které se na plnění veřejné zakázky podílejí; plnění těchto povinností zajistí dodavatel i u svých poddodavatelů,
b) sjednání a dodržování smluvních podmínek se svými poddodavateli srovnatelných s podmínkami sjednanými ve smlouvě na plnění veřejné zakázky, a to v rozsahu výše smluvních pokut a délky záruční doby; uvedené smluvní podmínky se považují za srovnatelné, bude-li výše smluvních pokut a délka záruční doby shodná se smlouvou na veřejnou zakázku,
c) řádné a včasné plnění finančních závazků svým poddodavatelům, kdy za řádné a včasné plnění se považuje plné uhrazení poddodavatelem vystavených faktur za plnění poskytnutá k plnění veřejné zakázky, a to vždy do 3 pracovních dnů od obdržení platby ze strany zadavatele za konkrétní plnění.
	
tajemník Fakulty stavební
České vysoké učení technické v Praze – Fakulta stavební
Datum:	 	
Razítko:  	

Příloha č.3
ČESTNÉ PROHLÁŠENÍ K FINANČNÍM SANKCÍM
Zakázka: „Vodohospodářské funkce propojení jezera Libouš s vodní nádrží Nechranice i v interakci s Vltavskou kaskádou“
Objednatel: Povodí Ohře, státní podnik, Bezručova 4219, 430 03 Chomutov
ČESTNÉ PROHLÁŠENÍ
Zhotovitel:
České vysoké učení technické v Praze – Fakulta stavební, Thákurova 7/2017, 166 29 Praha 6 Dejvice, IČO: 68407700, jednající prostřednictvím
Zhotovitel čestně prohlašuje, že
a) proti němu, jeho přímým či nepřímým vlastníkům, ani jeho poddodavatelům (včetně jejich přímých nebo nepřímých vlastníků), kteří mu jsou ke dni podání nabídky známi, nejsou uvaleny
i. mezinárodní finanční sankce ve smyslu rozhodnutí a nařízení Rady EU vydaných z důvodu činnosti Ruska narušující nebo ohrožující územní celistvost, svrchovanost a nezávislost Ukrajiny, jakož i destabilizující situaci na Ukrajině, a to zejména ve smyslu nařízení Rady EU č. 269/2014 ze dne 17. března 2014 a č. 833/2014 ze dne 31. července 2014 (dále jen „Základní nařízení“), dalších nařízení Rady EU, kterým se mění Základní nařízení, popřípadě jež samostatně zavádí další mezinárodní finanční sankce sledující stejný účel jako ty ze Základních nařízení nebo
ii. jiné aplikovatelné sankce platné v České republice nebo zemi sídla dodavatele, kterými je sledován stejný účel jako těmi ze Základních nařízení;
a
b) zajistí po celou dobu plnění veřejné zakázky, že
i. k jejímu plnění nevyužije poddodavatele, na nějž byly takové sankce uvaleny, a to ať už se budou týkat přímo osoby poddodavatele nebo jeho přímých nebo nepřímých vlastníků, a
ii. v případě uvalení sankcí na kteréhokoliv svého poddodavatele nebo jeho přímého nebo nepřímého vlastníka v průběhu jeho poskytování plnění veřejné zakázky takového poddodavatele bez zbytečného odkladu nahradí v souladu se zněním smlouvy na veřejnou zakázku.

Toto prohlášení činím na základě své jasné, srozumitelné a svobodné vůle a jsem si vědom všech následků plynoucích z uvedení nepravdivých údajů.
	Jméno:
		
	Podpis:
		

	Datum:
		
	Razítko: