Smlouvy Dotace Platy Úřady Zakázky ▶ PastVina
❤ Podpořte nás Přihlásit se Registrace

Textová podoba smlouvy Smlouva č. 31626204: Darovací smlouva S/OM/6021/23/MZ - pozemky

Příloha S_OM_6021_23_MZ.pdf

Upozornění: Text přílohy byl získán strojově a nemusí přesně odpovídat originálu. Zejména u strojově nečitelných smluv, kde jsme použili OCR. originál smlouvy stáhnete odsud

S/OM/6021/23/MZ

Níže uvedeného  dne, měsíce a roku uzavřely tyto smluvní strany, svéprávné  k právnímu

jednání,        město Žamberk, IČO: 00279846              .

    e:

                se sídlem Masarykovo náměstí 166, 564 01 Zamberk

                zastoupené starostou Mgr. Jiřím Mencákem

                č.ú.:

                účet veden u

                Pardubický kraj, IČO: 70892822                      i

                se sídlem Komenského náměstí 125, Pardubice, PSC 532 11

                zastoupený hejtmanem JUDr. Martinem Netolickým, Ph.D.

                                                   OO a

                                                .  ň .       vů  =

                         darovací smlouvu

                podle ust. $ 2055 a násl. zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku,
                                v platném znění (dále jen občanský zákoník)

                                                             I.
Dárce tímto prohlašuje, že je výlučným vlastníkem pozemků označených jako p. p. č. 3182/1
trvalý travní porost o výměře 4.896 m“ a p. p. č. 3832 ostatní plocha — ostatní komunikace
o výměře 839 m“, vše v obci a katastrálním území Žamberk. Nemovité věci jsou zapsány na
listu vlastnictví č. 10001 pro katastrální území Žamberk u Katastrálního úřadu pro Pardubický
kraj, Katastrálního pracoviště Ústí nad Orlicí.

Geometrickým plánem č. 3702-043/2024 pro katastrální území Žamberk byl z pozemku
označeného jako p. p. č. 3182/1 oddělen pozemek nově označený jako p. p. č. 3182/13
trvalý travní porost o výměře 26 m“. Geometrický plán je nedílnou součástí smlouvy.

Geometrickým plánem č. 3658-455/2023 pro katastrální území Žamberk byl z pozemku
označeného jako p. p. č. 3832 oddělen pozemek nově označený jako p. p. č. 3832/4 ostatní
plocha — ostatní komunikace o výměře 785 m*“. Geometrický plán je nedílnou součástí
smlouvy.

Nemovité věci, které jsou předmětem darování ve smyslu této smlouvy, jsou pozemky nově
označené jako p. p. č. 3182/13 trvalý travní porost o výměře 26 m“ a p. p. č. 3832/4 ostatní
plocha — ostatní komunikace o výměře 785 m?, vše v obci a katastrálním území Žamberk,
a to se všemi jejich součástmi a příslušenstvím.

  , a II. a a ži ý >
Dárce touto smlouvou bezplatně převádí vlastnické právo k nemovitým věcem uvedeným
v čl. I. této smlouvy se všemi jejich součástmi a příslušenstvím do vlastnictví obdarovaného
a obdarovaný tento dar se všemi součástmi a příslušenstvím do svého vlastnictví přijímá.
výše ocenění předmětu darování ve smyslu ust. $ 25 odst. 6 zákona č. 563/1991 Sb.,

účetnictví, ve znění pozdějších předpisů, činí celkem 29.437 Kč (slovy:

dvacetdevěttisícčtyřistatřicetsedm korun českých), z toho:

p. P. Č. 3182/13        78,00 Kč

p. p. č. 3832/4         29.359,00 Kč

Obdarovaný naváže na výši ocenění v účetnictví dárce, tj. vybrané účetní jednotky, která
o tomto majetku naposledy účtovala.

Důvod obdarování: jedná se o pozemky, které jsou součástí areálu příspěvkové organizace
Pardubického kraje Albertinum, odborný léčebný ústav, Žamberk.

                                      II.

Dárce prohlašuje, že na předmětu darování neváznou zástavní práva, diuhy, věcná

břemena, jiné právní povinnosti či práva třetích osob, vyjma věcného břemene služebnosti

inženýrské sítě uvedeného na listu vlastnictví č. 10001 pro k. Ú. Žamberk, zřízeného

k původnímu pozemku označenému jako p. p. č. 3832 ostatní plocha 7— ostatní komunikace

v obci ak. ú. Žamberk.                                      + .

Obdarovaný prohlašuje, že se seznámil s faktickým stavem předmětu darování a stvrzuje
zejména, že se ve smyslu ust. $ 980 a násl. občanského zákoníku seznámil se zapsanými

údaji v katastru nemovitostí.

                                                            IV.
Obdarovaný nabude vlastnické právo k předmětu darování vkladem práva do katastru
nemovitostí. Návrh na zahájení řízení o povolení vkladu do katastru nemovitostí podle této
smlouvy podá obdarovaný a zároveň uhradí správní poplatek ve výši 2.000 Kč za jeho přijetí.
Za den předání předmětu darování se považuje den nabytí vlastnického práva obdarovaným.

Bezúplatné nabytí majetku je předmětem daně z příjmů ve smyslu zákona
č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů, ve znění pozdějších předpisů.

                                                            V.