Upozornění: Text přílohy byl získán strojově a nemusí přesně odpovídat originálu. Zejména u strojově nečitelných smluv, kde jsme použili OCR. originál smlouvy stáhnete odsud
KUPNÍ SMLOUVA
uzavřená dle § 2085 a násl. zák. č. 89/2012 Sb., občanský zákoník (dále jen „OZ“), ve znění pozdějších
předpisů
mezi níže uvedenými smluvními stranami
I.
Smluvní strany
Vojenská nemocnice Brno www.vnbrno.cz
Sídlo: Brno, Zábrdovická 3 PSČ 615 00
Korespondenční adresa: Brno, Zábrdovická 3, PSČ 615 00
IČO: 60555530
DIČ: CZ60555530
E-mailová adresa: .....................
Bankovní spojení: ČNB pobočka Brno, číslo účtu: ............
Jednající: plk. gšt. MUDr. Petr KRÁL, MBA, ředitel nemocnice
dále jen „Kupující“ na jedné straně
a
Firma: medisap,s.r.o. www.medisap.cz
Sídlo: Na rovnosti 2244/5, 130 00 Praha 3
Zapsaná v OR Městský soud v Praze, sp. Zn. C14601
PSČ: 130 00
IČO: 48029360
DIČ: CZ48029360
E-mailová adresa: ...................
Bankovní spojení: ČSOB, a.s., č. účtu: ..............
Jednající:.....................jednatel společnosti
dále jen „Prodávající“ na straně druhé,
vzhledem k tomu, že smluvní strany dospěly ke vzájemné shodě o všech níže uvedených skutečnostech, uzavírají
níže uvedeného data v souladu s ustanoveními zák. č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku (dále jen jako „občanský
zákoník“) smlouvu na základě zadávacího řízení podle zákona č. 134/2016 Sb., o zadávání veřejných zakázek, ve
znění pozdějších předpisů (dále jen „zákon“) na veřejnou zakázku, zveřejněnou ve Věstníku veřejných zakázek pod
ev. č. Z2025-029291 pod názvem s názvem: „VN Brno – zdravotnická technika pro odborná oddělení - nákup“,
část 4 VZ s názvem Anesteziologický přístroj (dále jen „zadávací řízení“), v němž Poskytovatel předložil vítěznou
nabídku (dále jen „NABÍDKA“) zpracovanou podle zadávací dokumentace objednatele (dále jen „ZADÁVACÍ
DOKUMENTACE“). Obě smluvní strany se zavazují plnit podmínky obsažené v následujících ustanoveních této
smlouvy, přičemž za závazné se pro obě smluvní strany považuje rovněž NABÍDKA a ZADÁVACÍ
DOKUMENTACE.
V souvislosti s předmětem plnění byla mezi smluvními stranami uzavřena kromě této Kupní smlouvy také Servisní
smlouva (dále označena jako „SERVISNÍ SMLOUVA“), upravující provádění servisních služeb zdravotnických
prostředků dodaných v rámci plnění této kupní smlouvy.
II.
Předmět smlouvy
1. Prodávající se touto smlouvou zavazuje dodat Kupujícímu předmět koupě a převést na něj vlastnické právo k
němu. Kupující se naproti tomu touto smlouvou zavazuje předmět koupě převzít a zaplatit Prodávajícímu za
předmět koupě dohodnutou kupní cenu. Kupující se zavazuje přijmout předmět koupě do svého vlastnictví
tak, jak tento stojí a leží.
2. Předmětem koupě podle této smlouvy je dodávka zdravotnické techniky
Typového označení: anesteziologický přístroj Aisys CS2
Výrobce: Datex-Ohmeda, Inc.
Typového označení: pacientský monitor B155
Výrobce: GE Medical Systems Information Technologies, Inc.
Typového označení: modul E-NMT, modul E-ENTROPY, modul E-sCAiOVE
Výrobce: GE Healthcare Finland Oy
dále pro účely této smlouvy jen „přístroj“ včetně příslušenství, jehož technická specifikace je uvedena
v příloze č. 1 této smlouvy (technický list přístroje je uveden v příloze č. 2 této smlouvy). Dodaný přístroj
bude nový, dosud nepoužívaný a prvotřídní jakosti, odpovídající svou konstrukcí a dalšími vlastnostmi
současnému technickému vývoji.
Prodávající prohlašuje, že dodávaný přístroj je způsobilý k řádnému užívání ke sjednanému účelu a jeho
technický stav odpovídá technickým normám. Přístroj splňuje veškeré požadavky dle platné legislativy pro
jeho provoz ve zdravotnictví, především, že ve vztahu k přístroji byly splněny veškeré ohlašovací povinnosti,
zejména ke Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv, a byly vydány veškeré potřebné souhlasy, povolení nebo byly
splněny registrační povinnosti potřebné pro provoz přístroje ke sjednanému účelu.
3. Součástí dodávky je:
• doprava předmětu smlouvy do místa plnění vč. vybalení, likvidace odpadů a vč. pojištění přepravy;
• kompletní instalace přístrojů a jejich zprovoznění vč. veškerého materiálu potřebného ke kompletní
instalaci a zahájení provozu přístroje dle technické specifikace;
• návod v ČJ vč. instruktáže personálu Kupujícího, prohlášení o shodě, certifikace servisního střediska;
• záruční doba v délce trvání podle čl. VI. odst. 2 této smlouvy (tzv. plná záruka) zahrnující veškeré
náhradní díly a servisní práce po dobu záruční doby;
• provádění veškerého servisu a oprav v záruční době;
• záruční doba na výpočetní techniku, pouze pokud je součástí dodávky podle přílohy č. 1 této smlouvy a
současně je specifikována v tabulce „IT požadavky“, v tomto případě se podmínky a délka záruční doby
řídí příslušným ustanovením podle typu výpočetní techniky uvedené v tabulce „IT požadavky“, která je
v tomto případě součástí přílohy č. 1 Technické specifikace
4. U předmětu smlouvy Prodávající garantuje servisní podporu výrobce vč. náhradních dílů po dobu
deklarované životnosti přístroje, min. však po dobu 8 let od jeho předání Kupujícímu.
5. Prodávající dodá přístroje dohodnutým způsobem, v dohodnutém termínu a jakosti za podmínek
vyplývajících z této smlouvy a příslušných právních předpisů a norem. Obě smluvní strany se rovněž
zavazují plnit podmínky dle NABÍDKY a ZADÁVACÍ DOKUMENTACE.
6. Spotřební materiál
Předmětem této smlouvy jsou také dodávky spotřebního materiálu specifikovaného v příloze č.1 této
smlouvy, nezbytného pro provoz a plné využití dodaného Zařízení. Dodávky spotřebního materiálu se
uskuteční vždy na základě písemné výzvy Kupujícího k plnění (dále označena jako „objednávka“), v němž
bude specifikován druh a množství. Za písemnou formu se považuje e-mail doručený na adresu
Prodávajícího. Prodávají bezodkladně potvrdí převzetí písemné objednávky. Pokud nedojde
k bezodkladnému potvrzení objednávky, považuje se za doručenou v 18:00 hodin dne kdy byla tato
objednávka zaslána ze strany Kupujícího.
7. Prodávající garantuje, že po dobu min. 10 let od instalace Zařízení bude na území ČR dostupný spotřební
materiál specifikovaný v příloze č.1 této smlouvy. Spotřební materiál musí splňovat veškeré technické
požadavky stanovené pro jejich uvedení na trh a do provozu dle aktuálních právních předpisů a nařízení.
Dodávaný spotřební materiál musí být v souladu s požadavky nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU)
2017/746 o in vitro diagnostických zdravotnických prostředcích (IVDR), být označen značkou CE a
klasifikován jako in vitro diagnostický zdravotnický prostředek (IVD). Příbalové a bezpečnostní listy musí
být v českém jazyce.
8. Dodávky spotřebního materiálu bude Prodávající dodávat Kupujícímu i po splnění dodávky Zařízení a
ukončení záruční doby za Zařízení podle této smlouvy, a to po celou dobu trvání navazující servisní smlouvy.
9. Vyhrazené změny závazku ve vztahu k předmětu koupě:
Kupující jako zadavatel si v ZADÁVACÍ DOKUMENTACI vyhradil následující změnu závazku ze
smlouvy, kterou mohou smluvní strany provést, aniž by vznikla nutnost provedení nového zadávacího řízení
nebo povinnost postupu podle ustanovení § 222 zákona.
9.1. Dodání technicky vyššího typu přístroje:
Vyhrazená změna se týká dodávky přístroje a spočívá v dodání „technicky vyššího“ typu přístroje
oproti přístroji, který byl nabídnut v rámci NABÍDKY, za splnění následujících podmínek:
a) přístroj nabízený prodávajícím v NABÍDCE se již nevyrábí nebo je technicky zastaralý, případně
je možné dodat přístroj, který má lepší technické parametry;
b) Prodávající nemohl technicky vyšší přístroj zahrnout do NABÍDKY, neboť k účelu, k němuž má
daný přístroj sloužit plně vyhovoval přístroj nabízený v NABÍDCE nebo technicky vyšší přístroj
nebyl v době podání NABÍDKY na trhu dostupný;
c) změna přístroje nemění celkovou povahu původní veřejné zakázky;
d) cena technicky vyššího přístroje bude
• buď shodná s cenou přístroje, který prodávající nabídl v NABÍDCE,
• nebo se zvýší max. o 2 %, oproti ceně NABÍDKY, pokud na trhu není možné technicky
vyšší přístroj pořídit za cenu uvedenou v NABÍDCE;
e) technicky vyšší přístroj musí mít minimálně shodné nebo prokazatelně lepší technické parametry
než přístroj nabízený v nabídce;
f) změna přístroje musí být vždy projednána s Kupujícím a Kupujícím musí být schválena;
Prodávající nemůže vymáhat na Kupujícím účelově změnu přístroje, pokud s jeho záměnou
Kupující nevysloví souhlas.
9.2. Dodatečné plnění:
Vyhrazená změna se týká rozšíření rozsahu dodávek spočívající v dodání:
• vyššího počtu kusů dodaných přístrojů nebo jejich částí nebo jejich příslušenství dle přílohy č. 1
této smlouvy.
• dalšího příslušenství kompatibilního k dodaným přístrojům
za splnění následujících podmínek:
a) Kupující nemohl vyšší počet ks přístrojů, nebo jejich částí, nebo jejich příslušenství, nebo
dalšího příslušenství kompatibilního k nim, zahrnout do původní veřejné z důvodů nedostatku
finančních prostředků, které měl v době zadávacího řízení k dispozici; pokud se mu však podaří
další finanční prostředky získat, může zrealizovat větší rozsah dodávek;
b) přístroj (nebo jeho část, nebo jeho příslušenství) musí být Prodávajícím dodán minimálně ve
shodné kvalitě a ceně jako přístroj (nebo jeho část, nebo jeho příslušenství) sjednaný v této
smlouvě, další příslušenství k dodanému přístroji musí být s dodaným přístrojem kompatibilní;
c) cena za rozšíření dodávky musí odpovídat shodnému plnění dodávanému podle této smlouvy
nebo v případě dalšího příslušenství ceně podle katalogu Prodávajícího platného v době
uplatnění této vyhrazené změny;
d) změna závazku musí být sjednána mezi smluvními stranami dodatkem ke smlouvě;
e) změna závazku nesmí měnit celkovou povahu původní veřejné zakázky;
f) Kupující může uplatnit tuto vyhrazenou změnu do 36 měsíců od účinnosti této smlouvy.
9.3. Omezení předmětu koupě:
Kupující žádá na realizaci předmětu koupě prostředky ze státního rozpočtu MO ČR (dotaci).
Vlastní zdroje kupujícího (nad rámec poskytnuté dotace) jsou velmi omezené.
1) V případě, že prodávající v NABÍDCE předložil kupní cenu, která překračuje
předpokládanou hodnotu pořizovacích nákladů stanovenou v ZADÁVACÍ DOKUMENTACI
a kupující nebude mít dostatek finančních prostředků na její úhradu (z dotace nebo i
z omezených vlastních zdrojů), může kupující omezit předmět koupě dodatkem k této
smlouvě, který bude uzavřen současně s touto smlouvou.
2) Vyhrazenou změnu podle bodu 1) může kupující využít i v případě, že kupní cenu podle této
smlouvy bude kupující hradit výhradně z vlastních zdrojů, budou-li nedostatečné na její
úhradu.
III.
Cena a platební podmínky
1. Smluvní strany se dohodly, že kupní cena za předmět koupě dle čl. II. odst. 2 této smlouvy činí (na dvě
desetinná místa bez zaokrouhlení):
Cena bez DPH 1 727 000,00 Kč
Sazba DPH 21 %
DPH 362 670,00 Kč
Cena včetně DPH 2 089 670,00 Kč
2. Kupní cena uvedená v čl. III. odst. 1 této smlouvy je stanovena dohodou podle zák. č. 526/1990 Sb., o cenách
ve znění pozdějších předpisů a jedná se o cenu kompletní dodávky, v níž je zahrnuta doprava, instalace,
uvedení do provozu, vstupní revize, předvedení, provádění záručního servisu, clo, kursové rozdíly, obaly a
jejich likvidace, doklady k přístroji a veškeré další náklady Prodávajícího nutné ke splnění povinností dodat
předmět koupě dle této smlouvy. Celková kupní cena v Kč bez DPH je nejvýše přípustná. DPH bude
účtována v sazbě a výši platné ke dni uskutečněného zdanitelného plnění.
3. Úhrada sjednané ceny dle čl. III. odst. 1 této smlouvy bude provedena bezhotovostním převodem na účet
Prodávajícího na základě vystavené faktury se splatnostní min. 60 dnů ode dne jejího doručení Kupujícímu.
4. Konečná faktura bude vystavena Prodávajícím po podpisu předávacího protokolu za dodávku předmětu
plnění. Součástí faktury musí být dodací list potvrzený oprávněnou osobou Kupujícího podle čl. VII. odst. 1
této smlouvy, jinak faktura nebude proplacena. Prodávající se zavazuje po podpisu předávacího protokolu
vystavit konečnou fakturu nejpozději do dne nejzazšího smluvního termínu dodání dle čl. IV. odst. 1 této
smlouvy.
5. Dodací list je požadován v elektronické podobě ve zpracovatelném formátu pdk. U položek, u kterých bude
mít Dodavatel k dispozici UDI kódy, budou tyto kódy vždy součástí dodacího listu.
6. Cena spotřebního materiálu:
Cenou spotřebního materiálu podle čl. II. odst. 6 se rozumí jednotková cena v Kč bez DPH podle přílohy č. 1
této smlouvy. DPH bude účtována v sazbě a výši platné ke dni uskutečněného zdanitelného plnění. Dodací
list je požadován v elektronické podobě ve zpracovatelném formátu pdk. U položek, u kterých bude mít
Dodavatel k dispozici UDI kódy, budou tyto kódy vždy součástí dodacího listu.
7. Platební podmínky pro cenu spotřebního materiálu:
Kupující uhradí prodávajícímu cenu za vyžádaný spotřební materiál po jeho dodání Kupujícímu na základě
faktury vystavené Prodávajícím a doručené na adresu Kupujícího. Splatnost faktury je 60 kalendářních dnů
ode dne jejího doručení Kupujícímu. Úhrada faktury bude provedena bezhotovostním převodem na účet
Prodávajícího.
IV.
Dodání předmětu kupní smlouvy
1. Prodávající se zavazuje, že předmět koupě bude dodán nejpozději do 30. 11. 2025.
2. Místem plnění je sídlo Kupujícího.
3. Pro případ, že Prodávající bude v prodlení s dodáním předmětu koupě v termínu podle čl. IV. odst. 1 této
smlouvy nebo bude v prodlení s vystavením řádné konečné faktury v termínu podle čl. III. odst. 4 této
smlouvy uhradí Prodávající Kupujícímu smluvní pokutu ve výši 0,5 % z kupní ceny předmětu smlouvy, a to
za každý i započatý den prodlení. Prodávající bere na vědomí, že v případě prodlení s dodáním předmětu
koupě nebo s vystavením konečné faktury může dojít ze strany zřizovatele Kupujícího ke krácení dotace, na
základě, které je předmět koupě financován, čímž může vzniknout Kupujícímu škoda. Úhradou smluvní
pokuty tak není dotčeno právo Kupujícího na náhradu škody, která mu vznikla v příčinné souvislosti s
důvodem, na jehož základě je smluvní pokuta účtována a vymáhána.
4. O dodání předmětu koupě, včetně instalace, uvedení do provozu, prověření jeho bezchybné funkčnosti a jeho
předvedení v provozu Kupujícího, předání manuálů pro provoz a veškeré další dokumentace vztahující se k
přístrojům kupujícímu, sepíší smluvní strany předávací protokol, který bude podepsán oprávněnými zástupci
obou smluvních stran. Za Kupujícího podepisuje předávací protokol pověřený zaměstnanec uvedený v čl.
VII. odst. 1 této smlouvy. Pokud bude přístroj nebo jeho příslušenství dodáváno po částech, sepíší smluvní
strany předávací protokol na každou dodanou část. V takovém případě se řádným a úplným splněním
dodávky rozumí podpis protokolu na poslední část dodávky.
5. V souvislosti s instalací a uvedením přístroje do provozu je Prodávající povinen provést zaškolení obsluhy
přístroje a učinit o něm oficiální písemný zápis, který musí být potvrzen příslušným pracovníkem
Kupujícího. Písemný zápis musí obsahovat potvrzení o oprávněnosti vyškolených zaměstnanců Kupujícího
školit, co do obsluhy přístrojů další zaměstnance Kupujícího, popřípadě se Prodávající zavazuje po dobu
záruční doby na výzvu Kupujícího proškolit zdarma zaměstnance Kupujícího.
6. Prodávající je povinen uvědomit o datu dodávky přístroje pověřeného zaměstnance Kupujícího uvedeného
v čl. VII. odst. 1 této smlouvy vždy alespoň 3 pracovní dny před jejím uskutečněním.
7. Kupující je oprávněn nepřevzít přístroj, pokud Prodávající přístroj nedodá řádně a včas, zejména pokud
Prodávající nedodá přístroj v dohodnuté konfiguraci a kvalitě, přístroj bude poškozený nebo rozbitý,
Prodávající nedodá potřebnou dokumentaci k přístroji nebo neprovede činnosti podmiňující uvedení přístroje
do provozu a nezajistí jeho řádnou funkčnost.
8. Doba dodání spotřebního materiálu:
Prodávající dodá spotřební materiál na místo plnění do 168 hodin od objednávky. Dokladem o dodání
spotřebního materiálu je potvrzený dodací list ze strany Kupujícího. Dodací list je požadován vystavit také
v elektronické podobě ve zpracovatelném formátu pdk. U položek, u kterých bude mít Prodávající k dispozici
UDI kódy, budou tyto kódy vždy součástí dodacího listu.
9. Kupující je při přejímce dodaného spotřebního materiálu povinen zkontrolovat dodané množství, pokud zjistí
množstevní nedostatky, je povinen tyto vytknout Prodávajícímu okamžitě při přejímce před podpisem
dodacího listu.
10. V případě, že je Prodávající v prodlení s povinností dodat zboží v termínu dle čl. IV. odst. 8 této smlouvy,
může Kupující požadovat zaplacení smluvní pokuty ve výši 0,5 % z ceny spotřebního materiálu dle
objednávky za každý i započatý den prodlení až do splnění povinnosti řádného dodání.
V.
Práva z vadného plnění
1. Prodávající odpovídá za vady, které přistroj má v době jeho předání a za vady zjištěné po celou dobu záruční
doby.
2. Reklamaci zjevných vad přístroje Kupující uplatní u Prodávajícího při předání a převzetí, nejpozději do tří
pracovních dnů od podpisu protokolu o předání a převzetí.
3. Reklamaci ostatních vad je Kupující povinen uplatnit u Prodávajícího bez zbytečného odkladu.
VI.
Záruka za jakost a záruční servis
1. Prodávající zaručuje, že po dobu záruční lhůty bude mít přístroj vlastnosti stanovené touto smlouvou,
příslušnými právními předpisy či normami, příp. vlastnosti obvyklé.
2. Záruční doba činí 24 měsíců a počíná běžet okamžikem oboustranného podpisu předávacího protokolu.
Pokud je součástí dodávky podle přílohy č. 1 této smlouvy dodání příslušenství v podobě výpočetní techniky
a současně je tato výpočetní technika specifikována v tabulce „IT požadavky“ řídí se délka záruční doby
příslušným ustanovením podle typu výpočetní techniky uvedené v tabulce „IT požadavky“, která je v tomto
případě součástí přílohy č. 1.
3. Během trvání záruční doby se Prodávající zavazuje poskytovat Kupujícímu plnou záruku na dodaný předmět
koupě, tj. bezplatné opravy, pravidelné kontroly dle legislativy a bezplatné provádění všech výrobcem
požadovaných či doporučených úkonů (např. bezpečnostně technické kontroly, validace, kalibrace, servisní a
preventivní prohlídky, instruktáž apod. a to včetně veškerého spotřebního materiálu doporučeného výrobcem
k pravidelné obměně v rámci BTK, či jiné pravidelné kontroly (doporučené výrobcem) v místě plnění a to za
podmínek dle SERVISNÍ SMLOUVY. Pokud je součástí dodávky podle přílohy č. 1 této smlouvy dodání
příslušenství v podobě výpočetní techniky a současně je tato výpočetní technika specifikována v tabulce „IT
požadavky“ řídí se podmínky uplatnění a poskytnutí záruky za jakost příslušným ustanovením podle typu
výpočetní techniky uvedené v tabulce „IT požadavky“, která je v tomto případě součástí přílohy č. 1
Technická specifikace.
VII.
Ostatní ujednání
1. Kupující pověřil jednáním ve věcech smluvních:
.......................................................................
a ve věcech technických podle této smlouvy vč. převzetí předmětu koupě pracovníky Oddělení farmacie a
zdravotnické techniky (OFZT) Kupujícího.
2. Prodávající pověřil jednáním a úkony v technických záležitostech této smlouvy:
a. vedoucí zakázky .................
.........................................................
b. zástupce vedoucího zakázky .................
.......................................................
3. Ke změně pověřených pracovníků postačí písemné oznámení druhé smluvní straně datovou schránkou, a to
nejpozději do tří dnů ode dne, kdy k takové změně dojde.
4. Prodávající není oprávněn postoupit pohledávku plynoucí z této smlouvy třetí osobě bez písemného souhlasu
kupujícího.
5. Prodávající souhlasí se zveřejněním obsahu smlouvy nebo jejích částí podle zákona č. 106/1999 Sb., o
svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějších předpisů, zejména s povinností kupujícího
poskytnout informaci o ceně zboží a název a sídlo prodávajícího. Prodávající si je vědom skutečnosti, že
kupující, jako veřejný zadavatel je povinen zveřejnit tuto smlouvu v registru smluv vč. všech dodatků a
příloh. Prodávající je seznámen se skutečností, že poskytnutí těchto informací se dle citovaných zákonů
nepovažuje za porušení obchodního tajemství a s jejich zveřejněním tímto vyslovuje svůj souhlas.
6. Předmět plnění veřejné zakázky musí splňovat veškeré technické požadavky stanovené pro jeho uvedení na
trh a do provozu dle právních předpisů, zejména stanovené zákonem č. 22/1997 Sb., o technických
požadavcích na výrobky, a dále nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2017/745 o zdravotnických
prostředcích (dále jen „MDR“), případně nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2017/746 o
diagnostických zdravotnických prostředcích in vitro (dále i jen „nařízení“), a zákonem č. 375/2022 Sb., o
zdravotnických prostředcích a diagnostických zdravotnických prostředcích in vitro (dále jen „ZZP“), a to v
závislosti na povaze nabízeného plnění. Zejména používání UID kódů a požadavky na registraci v rámci
systému EUDAMED.
7. Prodávající bere na vědomí, že Kupující spadá do vyššího režimu opatření pro zabezpečení kybernetické
bezpečnosti a musí splňovat nejvyšší nároky na kybernetickou bezpečnost. Kupující z tohoto důvodu
povinen:
- Zohlednit a provádět pravidelnou analýzu rizik, identifikaci a řízení bezpečnostních rizik v souladu s
metodikou hodnocení rizik podle vyhlášky o kybernetické bezpečnosti.
- Zajistit implementaci bezpečnostních opatření, která odpovídají nejvyšším bezpečnostním
požadavkům, včetně technických a programových prostředků (např. procesor, paměť, firmware), které
mohou ovlivnit bezpečnost systému.
- Dodržovat klasifikaci informací podle stupňů důvěrnosti, přičemž nejvyšší stupeň (“přísně diskrétní”)
vyžaduje nejvyšší úroveň ochrany, přístup jen pro přesně určené osoby s písemnou evidencí přístupu.
Tedy naplnění kybernetické bezpečnosti v nejvyšší kategorii znamená komplexní přístup zahrnující právní
povinnosti, systematickou analýzu a řízení rizik, implementaci přísných bezpečnostních opatření, klasifikaci
a ochranu informací s nejvyšším stupněm důvěrnosti a pravidelný dohled a kontrolu plnění těchto požadavků
v souladu s platnou legislativou a metodikami NÚKIB.
Předmět plnění musí po celou dobu své životnosti splňovat veškeré požadavky vyplývající z platné
legislativy v oblasti kybernetické bezpečnosti v platném znění, prováděcími předpisy, metodikami Národního
úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB), a rovněž vnitřními směrnicemi a
bezpečnostními standardy Zadavatele.
VIII.
Závěrečná ustanovení
1. Tato smlouva nabývá platnosti dnem jejího podpisu oběma smluvními stranami a účinnosti zveřejněním
v registru smluv v souladu se zákonem č. 340/2015 Sb., o registru smluv.
2. Pokud jakékoli ustanovení této smlouvy je nebo se stane neplatným či nevymahatelným, nebude to mít vliv
na platnost a vymahatelnost ostatních ustanovení této smlouvy a smluvní strany se zavazují nahradit takovéto
neplatné nebo nevymahatelné ustanovení novým, jež bude nejlépe odpovídat záměru zamýšlenému touto
smlouvou.
3. Smluvní strany prohlašují, že tato smlouva byla sepsána podle jejich pravé a svobodné vůle, nikoli v tísni
nebo za jinak nevýhodných podmínek, po vzájemném projednání. Její text si oba účastníci smlouvy přečetli a
s jeho obsahem souhlasí, což stvrzují svými vlastnoručními podpisy.
4. Práva a povinnosti zde neupravené se řídí příslušným ustanovením zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník,
v platném znění.
Přílohy:
Příloha č. 1 – Specifikace dodávaných přístrojů
Příloha č. 2 - Technický list předmětu plnění
V Brně dne ...................................... V Praze dne ...........................
Za Kupujícího: Za Prodávajícího:
........................................................... ........................................................................
plk. gšt. MUDr. Petr KRÁL, MBA ..................
ředitel Vojenská nemocnice Brno jednatel společnosti medisap,s.r.o.
Příloha č. 1 Kupní smlouvy
Specifikace dodávaného přístroje
Tato příloha obsahuje specifikaci zboží dle parametrů požadovaných zadavatelem a parametrů nabízených
účastníkem zadávacího řízení podle Technické specifikace, která je součástí ZADÁVACÍ DOKUMENTACE tzn.
včetně vyplněné tabulky tak, jak byla předložena v NABÍDCE.
4. část veřejné zakázky – Anesteziologický přístroj
Klasifikace části 4 VZ
CPV
Anesteziologické přístroje 33172100-7
Opravy a údržba zdravotnických přístrojů 50421000-2
Instalace a montáž zdravotnických přístrojů 51410000-9
Popis: Anesteziologický přístroj pro oddělení ARO.
Identifikátor účastníka:
Název: medisap,s.r.o.
IČO: 48029360
Doplní účastník:
Název zdravotnického prostředku: Anesteziologický přístroj
Typ zdravotnického prostředku: New device/ Legacy device* Nehodící škrtněte
Třída zdravotnického prostředku: IIb
Do sloupce „parametr“ doplňte parametr vyznačený v řádku pro vámi nabízený přístroj, případně
uveďte číslo přílohy vaší nabídky, pokud je prostor řádku nedostatečný nebo pokud jsou vyžadovány
údaje uvedené v samostatných přílohách.
Technická specifikace předmětu dodávky:
Název: Anesteziologický přístroj 1 ks
Obchodní název nabízeného plnění:
anesteziologický přístroj Aisys CS2
monitor vitálních funkcí B155M
moduly E-NMT, E-Entropy, E-sCAiOVE
Zadání parametru Zadavatel
požaduje Splňuje Účastník nabízí
1.
Anesteziologický přístroj umožňující
anestezii všech věkových kategorií
pacientů
ANO ANO /
2.
Anestézie s malými průtoky čerstvých
plynů – low flow a minimal flow ANO ANO / NE
0,2 L- 15L/min (minimal
flow 0,5L/ min; low flow
1L/min)
3.
Monitorování vitálních funkcí, plynové
analýzy a pacientské spirometrie ANO ANO / NE
4. Připojení k centrálnímu rozvodu plynů a
současně zálohově k tlakovým lahvím ANO ANO / NE
umístěným na přístroji
5.
Pojízdné provedení, podvozek
s brzděnými antistatickými kolečky
nebo centrální brzdou, včetně držáku
na záložní tlakové láhve (2 ks 10l),
úchyty pro usnadnění transportu
ANO ANO / NE Vše požadované
6.
Min. 3 elektrické zásuvky 220 až 240 V
AC, 50 Hz umístěné přímo na
anesteziologickém přístroji, každá
zásuvka opatřena samostatným jističem
ANO ANO / NE
7.
Rozšiřitelný pracovní prostor v podobě
vyklápěcího stolku ANO ANO / NE
8.
Pacientský okruh se systémem odtahu
přebytečných plynů a návratem vzorku
plynu zpět do pacientského okruhu s
ventily pro omezení podtlaku a přetlaku
v odsávacím systému
ANO ANO / NE
9.
Malý objem pacientského okruhu a
absorbéru CO2 pro rychlý úvod do
anestézie
Hodnotící
kritérium
minimalizační
ANO / NE 3 litry
10.
Absorbér CO2, na opakované i
jednorázové použití, vyměnitelný za
provozu bez rozpojení okruhu
ANO ANO / NE
11.
Pacientský okruh využívající systém
stojatého měchu ve válci, umístěného v
zorném poli obsluhy pro vizuální
kontrolu těsnosti systému
ANO ANO / NE
12.
Samostatný, nezávislý a vestavěný
průtokoměr kyslíku případně směsi O2
vzduch, pro spontánní ventilaci
maskou/ nosní kanylou
ANO ANO / NE
13.
Elektronické průtokoměry
s elektronickým nastavením čerstvé
směsi
ANO ANO / NE
14.
Přednastavení pro obvykle používané
koncentrace a průtoky ANO ANO / NE
15.
Elektronické průtokoměry s kalibrací
pro low flow anestézii ANO ANO / NE
16.
Pozice pro upevnění odpařovačů
anestetik pro sevofluran a desfluran Min. 2 ANO / NE 3 pozice
17.
Validace přístroje pro použití
odpařovače na desfluran ANO ANO / NE
18.
Elektronické snímání spotřeby plynů a
anestetik a jejich zobrazení po každé
anestézii
ANO ANO / NE
19.
Aktuální informace o spotřebě a
nákladech na právě používané
anestetikum
ANO ANO / NE
20. Stand by režim ANO ANO / NE
21.
Hypoxické ochrana – automatická
regulace směšování čerstvé směsi pro
O2, N2O a vzduchu
ANO ANO / NE Funkce Ecoflow
22.
Rozsah průtoků pro O2 zobrazovaný na
displeji ventilátoru
V rozmezí min.
0,2 až max. 15
l/min
ANO / NE 0,2 až max. 15 l/min
23.
Samostatný výstup čerstvých plynů s
ovladačem jeho aktivace a přenosem
této informace na displej ventilátoru
jako hlášení pro obsluhu
ANO ANO / NE
24.
Integrovaná a nezávislá odsávačka s
regulací intenzity sání a 2 nádobky na
sekret, odsávací set, držák na nádobky
ANO ANO / NE
25. Vak pro ruční ventilaci na otočném
rameni ANO ANO / NE
26. Kvantitativní měření relaxace ANO ANO / NE
27. Modul pro měření svalové relaxace ANO ANO/NE
28.
Měření hloubky svalové relaxace
jedním modulem jako standardní EMG,
stimulací periferních nervů a měřením
mechanické odezvy mechanosenzorem
a elektrosenzorem (min. metodami
TOF, DBS, PTS)
Hodnotící
kritérium
A/N
ANO / NE Vše požadované
29.
Kvantitativní kontinuální měření
analgesie ANO ANO / NE Funkce SPI
30. Měření hloubky vědomí ANO ANO / NE Entropy
31.
Funkce automatického řízení anestezie
na základě měřených hodnot
vydechovaného kyslíku a anestetika
Hodnotící
kritérium A/N ANO / NE Et Control
32.
Záložní baterie pro plný provoz přístroje
na Min. na 90 min ANO / NE Min. na 90 min
Ventilátor
33. Pneumaticky poháněný elektronicky
řízený servoventilátor (vzduch jako ANO ANO / NE
řídící plyn)
34.
Barevný grafický LCD display o velikosti
min. 15“, na výklopném rameni, s
dotykovým ovládáním a pomocí
mechanického ovladače, a s tlačítky
(klávesami) rychlého přístupu pro
ovládání často používaných funkcí
ventilátoru
ANO ANO / NE 15“, vše požadované
35. Zobrazení více křivek najednou
Min. 3
uživatelem
volitelné křivky
ANO / NE Min. 3 volitelné křivky
36.
Spirometrie - zapnutí a vypnutí
zobrazení smyček min. objem-tlak,
objem-průtok, tlak-průtok, měřených,
dle volby obsluhy, ze senzorů v přístroji
nebo z tracheální rourky pacienta
ANO ANO / NE
37. Možnost připojení paralelního displeje ANO ANO / NE
38.
Automatická kompenzace změn
příkonu čerstvých plynů a poddajnosti
(compliance) ventilačního okruhu
ANO ANO / NE
39.
Ventilátor kontroluje přípustnou
úroveň nastavení směsi čerstvých plynů
pro jeho optimální využití a zajištění
dostatečnosti O2 v uzavřeném okruhu
podle stavu konkrétního pacienta
ANO ANO / NE
40. Zobrazení efektivity vedené inhalační
anestézie na displeji ventilátoru ANO ANO / NE
41.
Jednoduchý testovací režim, možnost
uvedení přístroje do provozu i ihned po
zapnutí
ANO ANO / NE
42.
Další volitelné jednotlivé testy těsnosti
pacientského okruhu a použitých
odpařovačů
ANO ANO / NE
43.
Rychlé uvedení přístroje do provozu
obejitím testů, emergentní stav použití
přístroje
ANO ANO / NE
44. Dechový objem Vt v rozsahu
Min. 5 ml –
1500ml
měřeného
objemu
ANO / NE 5 ml – 1500m
45. Rozsah poměrů I:E dle ventilačních
režimů Min. 2:1 až 1:6 ANO / NE Min 2:1 až 1:8
46. Maximální dechová frekvence Min. 100
cyklů/min ANO / NE Až 100 cyklů/min
47. Elektronicky řiditelný PEEP minimálně Min. 30 cm H2O ANO / NE Až 30 cm H2O
48. ¨
Řízená objemová a tlaková ventilace
IMV, PCV , tlaková ventilace s garancí ANO ANO / NE
objemu
49. Synchronizované ventilační režimy
SIMV, tlaková podpora PSV ANO ANO / NE
50. Ruční a spontánní ventilace pacienta v
uzavřeném okruhu s absorpcí CO2 ANO ANO / NE
Monitor VF, plynové analýzy a ventilace
51. 1
4
.
Kompatibilní modulární monitor
umístěný pro rychlou orientaci o stavu
pacienta v jednom zorném poli nad
ovládacím displejem ventilátoru na
jednom společném rameni s funkcí
nezávislého nastavení polohy displejů s
možností naklonění a otočení displejů o
min. 360°
ANO ANO / NE Vše požadované
52.
Barevný LCD display, velikosti min. 15“.
se softwarem pro anestézii, hmotnost
max. 6 kg (vč. baterie)
ANO ANO / NE Velikost 15“, hmotnost
5,2kg
53.
Obrazovka s min. 12 stopami pro
zobrazování křivek a numerických
hodnot měřených parametrů
ANO ANO / NE 12 stop
54. Profily zobrazení podle typu operace a
stavu pacienta ANO ANO / NE
55. 24h trendů pro anesteziologický
záznam ANO ANO / NE Až 168hodin
56. Včetně kompletního příslušenství
k provozu
ANO ANO / NE
Měřené parametry monitoru
57.
Min. 3-5 svodů EKG, základní arytmie,
HR, ST analýza, respirace, 2xIBP (Art,
CVP), hemodynamika, NIBP
s dvouhadicovým kabelem do
monitoru, SPO2, teplota
ANO ANO / NE Vše požadované
58. Měření SPV a PPV Hodnotící
kritérium A/N ANO / NE Vše požadované
59. Ochrana proti defibrilačnímu pulzu
360J ANO ANO / NE
60. Rozsah měření tlaku Min. 300 mmHg ANO / NE Až 300 mmHg
61.
Numerické zobrazení systolického,
středního a diastolického tlaku po
ukončení měření
ANO ANO / NE
62. Možnost nastavení automatického
intervalu měření NIBP
Min. po 1, 3,
5,10, 15 a 30
minutách, 2
hodinách
ANO / NE
63. Tepová frekvence Min. 240
pulzů/min ANO / NE Až 300 pulzů/min
64. Alarmové meze přizpůsobitelné
pacientu a výkonu ANO ANO / NE
Plynová analýza
65.
Plynová analýza měření inspirační a
exspirační hodnoty s nastavením limitů
alarmů pro každý parametr
ANO ANO / NE
66.
O2 (paramagneticky) grafické zobrazení
oxygram, N2O, CO2 kapnograf, volatilní
anestetika s jejich automatickou
detekcí
ANO ANO / NE
67. Automatická detekce a zobrazení všech
použitých anestetik ve směsi ANO ANO / NE
68.
Vyhodnocení minimální alveolární
koncentrace MACage a stav obsahu
zbývajících složek plynů ve směsi údaji
Balance
ANO ANO / NE
69.
Spirometrie měřená z tracheální rourky
pacienta nebo z ventilátoru dle výběru
uživatele
ANO ANO / NE
70.
Měřící systém bude obsahovat
odlučovač vody s možností jeho
vyprázdnění
ANO ANO / NE
71. 1
5
.
Uchazeč v případě výběru zajistí
zápůjčku příslušných odpařovačů
anestetik po dobu životnosti přístroje
ANO ANO / NE
72.
Export kompletních dat a aktivní
propojení softwaru s NIS (STAPRO).
Export dat v odpovídajích formátech,
připojení do NIS součástí nabídky.
ANO ANO / NE
Další požadavky (pro všechny uvedené předměty plnění této části)
73. Nový nerepasovaný přístroj ANO ANO / NE
74.
Kompletní uvedení do provozu a
předání příslušných certifikátů a
protokolů
ANO ANO / NE
75.
Veškerý spotřební materiál a
příslušenství pro okamžité zahájení
všech výše uvedených funkcionalit
součástí dodávky
ANO ANO / NE
76.
Kompatibilita spotřebního materiálu se
stávajícími přístroji (anesteziologické
přístroje řady Avance)
Hodnotící
kritérium
A/N
ANO / NE Plná kompatibilita
77.
Prohlášení o shodě, certifikace ISO, CE
certifikace pro systém. SW, databázi a
reagencie
ANO ANO / NE
78. Autorizovaný servis v ČR – uvést adresu
a kontaktní údaje PN Č. ANO / NE ....................
..............
79.
Všechny uvedené parametry uchazeč
doloží na vyžádání zadavatele návodem
k použití
ANO ANO
80. Seznam min. 3 pracovišť vybavených
nabízeným typem přístroje PN Č. ANO / NE
..................
................
....................
..................
....
81. Záruční doba Min. 24 měsíců ANO / NE 24 měsíců
PN č. = příloha nabídky číslo
Hodnotící kritéria:
Nabídková cena bez DPH 60%
Technická úroveň plnění 20%
Cena za spotřební materiál 10%
BTK, kontroly 5%
HZS pozáruční servis 2,5%
Jednotková cena za výjezd 2,5%
Subkritéria kritéria technická úroveň plnění:
Parametr
č.
Specifikace Hodnocení
9. Malý objem pacientského okruhu a absorbéru CO2 pro
rychlý úvod do anestézie Hodnotící kritérium minimalizační; 20%
28.
Měření hloubky svalové relaxace jedním modulem jako
standardní EMG, stimulací periferních nervů a měřením
mechanické odezvy mechanosenzorem a
elektrosenzorem (min. metodami TOF, DBS, PTS)
Hodnotící kritérium A/N; 8%
31. Funkce automatického řízení anestezie na základě
měřených hodnot vydechovaného kyslíku a anestetika Hodnotící kritérium A/N; 20%
58. Měření SPV a PPV Hodnotící kritérium A/N; 2%
75. Kompatibilita spotřebního materiálu se stávajícími
přístroji (anesteziologické přístroje řady Avance) Hodnotící kritérium A/N; 50%
Cena spotřebního materiálu: Účastník doplní ceny u uvedeného spotřebního materiálu do tabulky níže –
součet jejich ceny bude hodnocen. Dále účastník doplní tabulku o další spotřební materiál potřebný
k naplnění funkcí viz. Technická specifikace
Používaný spotřební
materiál
Cena za 1 ks bez
DPH
Cena za 1
balení bez
DPH
Množství v balení Hodnotící
kritérium
Pacientský okruh ..................
Mechanosenzorem
pro měření svalové
relaxace
...................
Elektrosenzor pro
měření svalové
relaxace
...................
Kč bez DPH DPH Kč vč DPH
Cena celkem za
uvedený spotřební
materiál
............................
Hodnotící
kritérium
minimalizační
Sensor Entropy,
25ks/bal jendorázové ............................
Hadice NIBP ADULT
2T DINACLICK ........................
Kabel pacientský 3-5
vodičový ..........................
Svody EKG (sada 3
svodů) ........................
Kabel pro připojení
jednoho teplotního
senzoru
........................
teplotní senzor ..........................
D-lite ............................
D-fend ........................
Vápno absorpční
Amsorb ..........................
Kabel propojovací
SpO2 ........................
Manžeta DURA-CUF ........................
Saturační Senzor
TruSignal ..........................
strana 16
Příloha č. 2 Kupní smlouvy
Technický list dodávaného přístroje
Tato příloha obsahuje přesnou specifikaci zboží dodávaného prodávajícím – technický list.
Aisys CS2
Automatizovaný systém pro
anesteziologickou péči
Zkušenost anesteziologického
pracoviště
• Konstruován ve spojení s monitory GE
CARESCAPE
• Zlepšení pomocí ultra kompaktních
Carescape respiračních modulu plynové
analýzy pro úplnou respirační analýzu
Vašich pacientů od neonatálních až po
dospělé.
• Zobrazení v každém dechovém cyklu
pacientská spirometrie tlaku v dýchacích
cestách průtoku, compliance objemu, PEEP
a odporu dýchacích cest měřených u
pacienta.
Výjimečné uživatelské ovládání
• 15" full barevná obrazovka využívající
povrchové akustické křivky dotykové
obrazovky
• Zjednodušené ovládání s nastavitelným
rychlým přístupem změny kyslíku a průtoku
čerstvých plynů.
• Autolimity alarmu pro optimalizaci řízení
alarmů každého pacienta.
Digitálně řízená TCA
• Et Control** automatiická regulace koncentrace
čerstvých plynů
• Rychlé a efektivní docílení a udržení
koncentrací cílových hodnot kyslíku na konci
výdechu a koncentrace anestetických plynů na
konci výdechu.
• Zobrazená hodnota MAC pomáhá nastavit
cílové hodnoty na konci výdechu.
•
Podpora pro řízení kyslíku při low flow
anestézii
• ecoFLOW zobrazuje spotřebu plynů aby vám
pomohla snížit přebytek čerstvých plynů a
zamezila vzniku hypoxické směsi
v pacientském okruhu během low flow
anestézii.
Pokrokové ventilační režimy pro neonatální
až dospělé pacienty
• ventilátor inspirovaný přístroji ICU
s digitálním řízením ventilů, která pomáhá
rychle dosáhnout nastavených tlaků a
objemu a maximalizuje čas pro výměnu
plynů v plících různých typů pacientů.
• Široký rozsah nabízených ventilačních režimů
zahrnuje: VCV, PCV, PSVPro, PCV-VG, SIMV
VCV, SIMV PCV, CPAP+PSV a nově SIMV
PCV-VG, pro podporu spontánně dýchajících
pacientů.
Automatizace Vitální Kapacity and
Cyklováním pro nabrání dechového objemu
• Pro řešení ventilačních problémů během
celkové anestézie.
• Vitální kapacita automatizuje stlačení a
držení vaku ruční ventilace.
• Cyklování poskytuje nástroj nastavení
sekvence inspiračních tlaků a PEEP
s automatizací jejich podání
Zdokonalený pacientský okruh (ABS)
• Speciálně konstruován pro low flow
poskytuje rychlou kinetiku plynů a rychlou
indukci anestézie a výplach anestetických
plynů.
Fyzická specifikace
Rozměry
Výška: 133.9 cm/52.7 in
Výška (s vertikálním ramenem): 190.5 cm/75.0 in
211 cm/83.1 in
šířka: 68 cm/26.8 in
hloubka: 82 cm/32.3 in
Hmotnost: 190 kg/419 lbs
Horní police
Limit hmotnosti: 45 kg/100 lb
šířka: 55 cm/21.65 in
Hloubka: 51.6 cm/20.31 in
Horní police druhá (varianta objednání)
Limit hmotnosti: 23 kg/50 lb
šířka: 54.8 cm/21.57 in
Hloubka: 44.4 cm/17.48 in
Pracovní plocha
Výška: 87.5 cm/34.4 in
Plocha: 2684.2 cm2/416 in2
Výklopný stolek (volitelně)
Limit hmotnosti: 12 kg/25 lb
Výška: 88.17 cm/34.7 in
šířka: 27.7 cm/10.91 in
Hloubka: 36.6 cm/14.41 in
DIN lišta (varianta objednání)
Po straně přístroje: 53.9 cm/21.22 in
Zásuvky (vnitřní rozměry)
Malá
Výška: 10.5 cm/4.13 in
Šířka: 37.80 cm/14.88 in
Hloubka: 37.64 cm/14.82 in
Velká
Výška: 15.0 cm/5.91 in
Šířka: 37.80 cm/14.88 in
Hloubka: 37.64 cm/14.82 in
Absorber držák Vak ruční ventilace
(volitelně)
délka: 39.8 cm/15.67 in
Výška (nastavitelná): 98 cm/38.6 in
123 cm/48.4 in
Kolečka
Průměr: 12.5 cm/5 in
Brzdy: Centralní
Stropní závěs (volitelně)*
Výška od země: 76 cm/29.92 in
Hmotnostní limit: 364 kg/800 lb
Specifikace provozu ventilátoru
Režimy (standardně)
Volume Control Mode s kompenzací dech. objemu
Režim ventilace (varianta objednání)
Pressure Control a PCV-VG (Pressure control
volume guarantee)
Synchronised Intermittent Mandpřiory Ventilpřiion
(SIMV)
(volume, pressure and PCV-VG)
PSVPro (Pressure Support společně Apnea záloha)
CPAP+PSV (Pressure support mode)
Upozornění na spontánní dýchání
Pacientem spuštěný nádech změní tlak a
průtokovou křivku barevně pro okamžité upozornění
anesteziologa.
Ventilační parametery
Rozsah: 5 ml až 1500 ml
(Volume Control, PCV-VG, SIMV a SIMV PCV-VG
režimy) 20 to 1500 mL
Přírůstek
50 to 100 mL (přírůstek 5 mL)
100 to 300 mL (přírůstek 10 mL)
300 to 1000 mL (přírůstek 25 mL)
1000 to 1500 mL (přírůstek 50 mL)
Rozsah minutové ventilace: Méně než 0.1 to 99.9
L/min
Tlak (P) Rozsah: 5 to 60 cmH2O
(přírůstek 1 cmH2O)
5 to 1500 mL dechový objem
Tlak (P) max rozsah: 12 to 100 cmH2O
(přírůstek 1 cmH2O)
Tlak podpory (P) support
Rozsah: Off, 2 to 40 cmH2O
(přírůstek 1 cmH2O)
Dechová frekvence: Rozsah: 4 to 100 za min
Pro Volume Control, Pressure Control
A PCV-VG; 2 to 60 za min
pro SIMV, PSVPro, SIMV PCV-VG; 4 až
60 dechů za min
CPAP+PSV
(přírůstek 1 nádech za min)
Ventilátor provozní specifikace
(pokračování)
Inspirační/exspirační
poměr: 2:1 to 1:8 (přírůstek of 0.5)
Inspirační doba: Inspirační doba: 0.2 to 5.0 sekundy
(přírůstek 0.1 sekundy)
(SIMV, PSVPro, SIMV PCV-VG
and CPAP+PSV)
Trigger window: 0 to 80% (přírůstek of 5%)
Flow trigger: 1 to 10 L/min (přírůstek of
0.5 L/min)
0.2 to 1 L/min (přírůstek 0.2 L/min)
Konec inspirace
hladina: 5 to 75% (přírůstek of 5%) -
krok 1-10 (PCV, PCV-VG,
SIMV, PSVPro, CPAP+PSV and
SIMV PCV-VG)
Inspirační Pause rozsah: 0-60%
Positive End Expirační Tlak (PEEP)
Typ: Integrovaný, elektronicky řízený
Rozsah: OFF, 4 to 30 cmH2O
(přírůstek 1 cmH2O)
Ventilátor výkon
Rozsah tlaku na vstupu: 240 kPa to 700 kPa/35
psig
to 102 psig
Špičkový flow: 120 L/min + fresh gas flow
Ventil průtoku rozsah: 1 to 120 L/min
Kompenzace průtoku
rozsah: 200 mL/min to 15 L/min
Pacientská spirometrie smyčky
Křivka tlak objem
Křivka objem průtok
Křivka tlak průtok
Tlak v dých cestách a křivky průtoku
Upravitelné alarmy dolní a horní limityalarmu pro
Ppeak a MVexp
Detekce pomocí tranducerů průtoku.
Ventilátor Přesnost
Dodávky plynů /monitoring Přesnost
Dodávka objemu: > 210 mL = lépe než 7%
≤ 210 mL = lépe než 15 mL
< 60 mL = lépe než 10 mL
Dodávka tlaku: ±10% nebo ±3 cmH2O
PEEP dodávka: ±1.5 cmH2O
Monitoring objemu: > 210 mL = lépe než 9%
≤ 210 mL = lépe než 18 mL
< 60 mL = lépe než 10 mL
Monitoring tlaku: ±5% nebo ±2 cmH2O
Nastavení alarmů
Dechový objem (VTE): Low: OFF, 1 až 1500 mL
Horní: 20 až 1600 mL, OFF
Minutový objem (VE): Low: OFF, 0.1 až 10 L/min
Horní: 0.5 až 30 L/min, OFF
Inspirovaný kyslík (FiO2): Low: 18 až 99%
Horní: 19 to 100%, OFF
Apnea alarm: Řízená ventilace ON:
< 5 mL měřeno v 10 až 30 sekund,
přírůstek 1 sekunda
Řízená ventilace OFF:
< 5 mL měřeno v10 až 30 sekundách,
přírůstek 1 sekunda
Low airway pressure: 4 cmH2O nad PEEP
High pressure: 12 až 100 cmH2O
(přírůstek 1 cmH2O)
Přetrvávající tlak v dých. cestách:
Řízena ventilace ON:
(P) max < 30 cmH2O,
Trvalý tlak 6 cmH2O
(P) max 30 to 60 cmH2O,
the sustained limit is 20% of (P) max
(P) max > 60 cmH2O,
the sustained limit is 12 cmH2O
PEEP a řízená ventilace ON:
Přetrvávající tlak v dých cestách:
při PEEP minus 2 cmH2O
Mechanical ventilpřiion OFF:
(P) max ≤ 60 cmH2O,
Přetrvávající limit 50% of (P) max
(P) max > 60 cmH2O,
Přetrvávající limit is 30 cmH2O
Subatmosférický tlak: Paw < -10 cmH2O
Utišení alarmu
počítadlo: 120 do 0 sekundy
Komponenty ventilátoru
Flow transducer
Type: flow sensor štěrbina
rozměry: 22 mm OD and 15 mm ID
Umístění: Inspirační výstup a
exspirační vstup
(také autoklávovatelný)
Kyslík sensor
Type: Optional galvanický nebo
paramagnetický v modulu
Obrazovka ventilátoru
Display velikost: 38 cm/15 in
Pixel formát: 1024 (H) x 768 (V)
Komunikační porty
RS-232C kompatibilní sériový interface
Ethernet Datex-Ohmeda device interface solutions
port USB port VGA Output
Aladin2 kazety
Anaesthetic agent delivery
Odpařovače: Aladin2 kazety –
Dostupnost Isoflurane, Desflurane,
Sevoflurane aEnflurane
Rozměry
Výška: 7 cm/2.76 in
hloubka: 24 cm/9.45 in
šířka: 14 cm/5.51 in
Prázdná hmotnost: 2.8 kg/6.2 lb
Zacházení s kazetou
Bez omezení v naklápění
Kapacita náplně
Celkově (Enf, Iso, Sev): 220 mL
Total (Des): 240 mL
když indikátor ukazuje prázdno
(Enf, Iso, Sev): 125 mL (95 mL reziduální objem)
Když indikátor ukazuje prázdno
(Des): 140 mL (100 mL residualní objem)
Přesnost
Všechny plyny v typickém pracovním prostředí.
Fresh gas flow rozsah 1.0 až 10 L/min. Ambient
teplota 18° až 25°C/
Enflurane, Isoflurane,
Sevoflurane: ±0.2% v/v plné stupnice ±10%
Z nastavení (co je vyšší)
Desflurane: ±0.5% v/v plné stupnice nebo±10%
nastavení (co je vyšší)
V jiném pracovním prostředí. Fresh gas flow rozsah
0.2 až 10 L/min. Okolní teplota 10° to 35°C/50°
Enflurane, Isoflurane,
Sevoflurane: ±0.4% v/v z celého rozsahu nebo
±20% nastavení (co je vyšší)
Desflurane: ±1.0% v/v plné stupnice nebor ±20% z
nastavení (co je vyšší)
Rozsah nastavení plynů
Enflurane a Isoflurane: OFF, 0.2 až 5% v čerstvých
plynech rozlišení 0.1%
Sevoflurane: OFF, 0.2 až 8% v čerstvých plynech,
rozlišení 0.1%
Desflurane: OFF, 1.0 to 18% v čerstvých plynech,
rozlišení 0.2%
CARESCAPE Respirační Moduly
Základní specifikace
E-sCAiO, E-sCAiOV, E-sCAiOE, E-sCAiOVE
Rozměry (W x D x H): 3.8 x 20.5 x 11.3 cm/1.5 x
8.1 x 4.4 in
Hmotnost: 0.7 kg/1.5 lb
Vzorek plynů: 120 ±20 mL/min
Automatická kompenzace proměnného
atmosférického tlaku
(500 to 800 mmHg), teplota, a CO2, O2, N2O a
anestetických plynů křížový efekt.
CARESCAPE Respirační Moduly
(pokračování)
Nerušivé kompenzované plyny
Ethanol, acetone, metanol, nitrogen, nitric oxide,
carbon monoxide, wpřier vapor, isopropanol, freon
R134A.
Maximum efekt na detekci: CO2 < 0.2 vol%; O2,
N2O < 2 vol%;
Anestetické plyny < 0.15 vol%
Kysličník uhličitý (CO2)
EtCO2: End-tidal CO2 koncentrace
FiCO2: Inspired CO2 koncentrace
CO2 waveform
Měřený rozsah: 0 to 15 vol%
(0 to 15 kPa, 0 to 113 mmHg)
Přesnost: ± (0.2 vol% +2% detekce)
GE Datex-Ohmeda infrared sensor
Nastavitelný low and high alarm limit pro EtCO2 a
FiCO2
Respirační frekvence (RR)
Měřený rozsah: 4 to 100 dechů/min
Detekce kriteria: 1% variace v CO2
Přesnost: ±1 dechů/min
(při 4 to 20 dechů/min)
± 5% (při 20 to 100 dechů/min)
Nastavitelný low a high alarm limit pro dechovou
frekvenci, alarm pro apnea
Kyslík (O2)
FiO2: Inspired O2 koncentrace
EtO2: End-tidal O2 koncentrace
FiO2-EtO2: Rozdíl Inspirované-expirované frakce
O2 křivka
Měřený rozsah: 0 až 100 vol%
Přesnost: ± (1 vol% + 2% detekce)
GE Datex-Ohmeda diferenční paraagnetický sensor
Nastavitelný low a high alarm limit pro FiO2 a EtO2
Nitrous Oxide (N2O)
Měřený rozsah: 0 až 100 vol%
Přesnost: ± (2 vol% + 2% detekce)
(0% 25 L/min
Alternativní záloha O2 (safety flow)
Rozsah: 500 mL/min minimum do 10 L/min
Indikátor: Flow tube
Indikátor Přesnost: ±5% rozsahu
Čerstvé plyny
Flow rozsah: 0 a 200 mL/min do 15 L/min
(schopnost minimal flow)
Celkový flow Přesnost: ±10% nebo ±40 mL/min
nastavení
(co je vyšší)
O2 flow Přesnost: ±5% nebo ±20 mL/min nastavení
(co je vyšší)
Balanční plyn
flow Přesnost: ±5% nebo ±20 mL/min nastavení
(co je vyšší) Air/N2O
* Mření neplatné ve směsi O2 a N2O
O2 koncentrace rozsah: 21% až 100%
(jeli dostupný vzduch)
O2 koncentrace
Přesnost: ±5% V/V pro průtoky < 1 L/min*
±2.5% nastavení pro průtoky > 1 L/min
Elektronický směšovač mixer
Doba odpovědi: 500 msec (10% až 90% flow step)
Kompenzace: Teplota a atm tlak
standard podmínky 20°C a 101.3 kPa
Hypoxic guard: Electronický
Materály
Všechny materiály spojené s dých. cestami
pacienta neobsahují přírodní latex
Environmental Specifikace
System provoz
Teplota: 10° až 35°C/50° až 95°F
Vlhkost: 15 až 95% nekondenzující
Nadmořský výška: -440 až 3000 m/
537 to 800 mmHg
System storage Uskladnění
Teplota: -25° až 60°C/-13° až 140°F
Humidity: 15 až 95%
Altitude: -440 taž 4880 m/
425 až 800 mmHg
Kyslíkové čidlo uskladnění: -15° až 50°C/5 až
122°F
10 to 95% relativní vlhkost
500 až 800 mmHg
Electromagnetická compatibilita
Odolnost: Odpovídá všem požadavkům EN 60601-
1-2
Emise: CISPR 11 Group 1
Class A
Approvals: AAMI ES60601-1, CSA C22.2 #601.1,
EN/IEC 60601-1, ISO 80601-2-13
Specifikace ventilačního okruhu
Provozní režim
Ventilační okruh je uzavřený mode; SCGO option je
změní na otevřený circuit mode
Kanistr pro odstranění CO2
Absorbent kapacita: 800 g
Integrovaný expirační větev
Porty a conektory
Exhalace: 22 mm OD ISO/15 mm ID taper
Inhalace: 22 mm OD ISO/15 mm ID taper
Vak ruční ventilace port: 22 mm OD/22 mm ID
(Australia)
Vak-Ventilátor přepínač
Typ: přepínač přklopení
Řízení: ventilátor a směr průtoku plynů
v okruhu
Přetlakový ventil (APL)
Rozsah: 0.5 až 70 cmH2O
Rozsah of rotpřiion: 0.5 to 30 cmH2O (0 to 230°)
30 to 70 cmH2O (230 to 330°)
Materiály
Všechny materiály v kontaktu s pacientem jsou
autoklávovatelné vyjma jednorázových flow
sensorů, O2 galv. čidla, a respiračních modulů.
(Autoklávovatelné flow sensory k objednání)
Neobsahuje přírodní latex.
GE Healthcare
.............
......................
...
www.gehealthcare.com
Parametry ventilačního okruhu
Compliance: Vak ruční ventilace: 1.82 mL/cmH2O
odpor
Odpor: Pexp Pexp
Bag Mode Vent Mode
Flow průtok pokles tlaku 5 L/min 0.46 cmH2O
0.46 cmH2O
30 L/min 1.47 cmH2O 1.55 cmH2O
60 L/min 3.80 cmH2O 4.09 cmH2O
Pozn.: Hodnoty zahrnují pac. hadice a Y spojka
(0.3 cmH2O při 60 L/min)
Odvod přebytečných plynů Anaesthetic gas
scavenging
Požadované připojení AGSS Type Hospital
extract Machine system required connection
High vacuum, High vacuum DISS evac
low flow with 36 L/min @ 12 in Hg
indikátor: (305 mmHg)
High vacuum, High vacuum DISS evac
variable flow with 30 L/min extract
bag indicpřior: flow @ 12 in Hg
(305 mmHg)
Dodané passive: Pasivní nebo externí 30 mm/1.2 in
active system M ISO taper
s vzduchovou brzdou
©
© 2013 General Electric Company – All rights reserved.
General Electric Company reserves the right to make
changes in specifikace and fepřiures shown herein,
or discontinue the product described při any doba without
notice or obligpřiion. Contact your GE Representpřiive
for the most current informpřiion.
GE and GE Monogram are trademarks
of General Electric Company.
Aisys, Carestpřiion, ABS, PSVPro, Pacient Spirometry,
CARESCAPE, INview, Aladin2, D-lite and Pedi-lite are
trademarks of Dpřiex-Ohmeda, Inc.
Dpřiex-Ohmeda, Inc., a General Electric company,
doing business as GE Healthcare.
NOT COMMERCIALLY AVAILABLE IN ALL MARKETS.
NOT CLEARED OR APPROVED BY THE U.S. FDA.
Pacientské monitory
B105M/B125M/B155M
Powering your performance.
Řada modulárních pacientských monitorů B1x5M
poskytuje propojený, špičkový klinický výkon ve všech
oblastech péče. Tyto přesné, škálovatelné a snadno
použitelné monitory umožňují jednoduché a intuitivní
pracovní postupy s výběrem 10, 12 nebo 15palcových
dotykových displejů.
Klinická přesnost
• Adekvátnost anesteziologických parametrů: Entropie™
1, neuromuskulární přenos (NMT) a Chirurgický
pletysmografický index (SPI)™ 2 zobrazené v přesném
okně BalView
• EK-Pro v14 EKG 4svodová simultánní analýza arytmií
• Neinvazivní měření krevního tlaku DINAMAP™
SuperSTAT
• Výběr z technologií SpO2: TruSignal™, Masimo
SET® nebo Nellcor™ OxiMax společnosti GE
Healthcare.
• Měření bočního proudu EtCO2, anestetických látek
a srdečního výdeje společnosti GE Healthcare.
• Funkce žilní stáze NIBP, která pomáhá lékařům snížit
počet neúspěšných pokusů o nalezení žíly pro žilní
kanylaci.
Škálovatelná platforma
• Škálovatelné monitorování současným připojením
3 parametrických e-modulů s jedním rámečkem vzadu
a volitelným dvouslotovým rámečkem pro parametrické
moduly.
• 3x USB port pro škálování připojení s několika
periferními zařízeními
• Podpora až 12 průběhů pro škálování akutnosti
pacienta podle potřeby
• Možnost dokumentace pomocí síťové laserové tiskárny,
termálního záznamníku nebo exportu dat na USB disk
ve formátu PDF
Intuitivní design. Nepřerušovaný
provoz.
Ztlumení alarmu gestem pouhým mávnutím ruky
před monitorem3
• Možnost použití USB snímače čárových kódů pro
rychlejší příjem pacientů
• Funkce NMT Hookup Advisor™, která umožňuje
správné připojení senzorů NMT.
• Komunikace mezi lůžky a automatické zobrazení při
poplachu (AVOA), které umožňuje prohlížet data
vzdáleného monitorování pacientů.
• Funkce Roving pro bezproblémový přechod
monitorování od jednoho lůžka k druhému v rámci sítě
CARESCAPE.
• NEWS2 a MEWS (Modified Early Warning Score,
modifikované skóre včasného varování), které umožňují
včasný zásah.
Propojená a bezpečná technologie
• Přímé připojení k anesteziologickým přístrojům
Carestation™ 6x0 pro spirometrii, ventilaci a sledování
plynů.
• Tisk monitorovacích a anesteziologických dat nebo
export přes HL7 out, síť S/5 nebo síť CARESCAPE™.
• Funkce Insite™ RSvP pro vzdálenou diagnostiku
a podpora elektronického doručování pro přístup
k nejnovější aktualizaci softwaru online
• Robustní kybernetická bezpečnost se zabezpečeným
HL7, zabezpečeným NTP, zabezpečeným Wi-Fi s FIPS
140-2 interně, řízením přístupu k síti s IEEE 802.1X
1 Pro pacienty starší 2 let.
2 SPI není k dispozici ve všech zemích a není schválen v USA a Japonsku.
3 K dispozici pouze s monitory B125M a B155M.
Technické údaje
Displej
Velikost B155M: 15,6 palce
(úhlopříčka) B125M: 12,1
palce (úhlopříčka) B105M:
10,1 palce (úhlopříčka)
Rozlišení B155M: 1366x768 (HD)
B125M / B105M: 1280x800 (WXGA)
Počet vlnových průběhů až 12
Rozložení a barvy
displeje
Uživatelsky konfigurovatelné
Ovládací prvky Kapacitní dotyková obrazovka
Parametry a moduly
Parametry Moduly4
EKG
Resp
Integrovaný
hemodynamický
modul
SpO2
NIBP
Teplota
2 kanály InvBP
Sidestream CO2 E-miniC5
Entropie E-Entropy6
Sidestream CO2, O2 a N2O E-sCO
Sidestream CO2, O2, sloučeniny a
N2O
E-sCAiO, N-CAiO
Srdeční výkon + 1 kanál InvIBP E-COP7
Neuromuskulární přenos E-NMT
Bispektální index E-BIS
EKG
Svody k dispozici Třísvodová, pětisvodová a
desetisvodová konfigurace
Rychlost snímání 12.5, 25 nebo 50 mm/s
Rozsah zisku 0,5x, 1x, 2x a 4x
Přesnost srdeční
frekvence
20 až 300 tepů za minutu, ±1 %
nebo ±1 tep za minutu, podle
toho, která hodnota je vyšší
Šířka pásma
EKG filtr Monitor: 0,5 až 40 Hz
ST: 0,05 až 40 Hz
Diagnostický: 0,05 až 145 Hz
Střední: 0,5 až 20 Hz
Detekce
kardiostimulátoru
Rozsah napětí: 2 až 700 mV
Šířka impulsu: 0,5 až 2 ms
Alarmy arytmie
Alarmy smrtelného
ohrožení
Asystolie, V Fib/ V Tach, V Tach
Alarmy srdečního tepu Bradykardie, tachykardie
Výstrahy ventrikulárního
systému
VT>2, R on T, V Brady, Couplet,
Bigeminy, Accelerated Ventricular,
trojklaný nerv, Multifokální PVCs
Atriální alarmy A Fib, vynechání tepu, pauza,
nepravidelná, SV tachy
Alarm PVC Časté PVC, Časté SVC
Analýza segmentu ST
Rozsah číselných údajů -20 mm až +20 mm (-2,0 mV
až +2,0 mV)
Přesnost ±0,2 mm nebo ±10 %, podle toho,
která hodnota je větší, v rozsahu
měření -8 až 8 mm
Číselné rozlišení 0,1 mm (0,01 mV)
Impedance hrudníku
Rozsah Dospělí/děti 0 až 120 dechů/min
Novorozenec: 0 až 200 dechů/min
Přesnost ±1 dech/min v rozsahu 0 až 120
tepů/min a ±3 tepů/min v
rozsahu 121 až 200 tepů/min.
Rozsah zisku 0,1 až 5 cm/Ohm
SpO2
TruSignal SpO2
Rozsah měření:
Pulzní oximetrie 1 až 100 %
Tepová frekvence 30 až 250 tepů/min.
PI (perfuzní index) 0 až 32
Přesnost měření
Saturace Bez pohybu – dospělí/děti
Prstový snímač 70 až 100 % ±2 %
Bez pohybu – novorozenci:
70 až 100 % ±3 %
Při pohybu – dospělí/děti/
novorozenci: 70 až 100 % ±3 %
Nízká perfuze – dospělí/děti
70 až 100 % ±3 % (<70 %
nespecifikováno)
Tepová frekvence Bez pohybu: ±2 tepů/min
(dospělí/děti/novorozenci)
4 Další informace naleznete v uživatelské příručce B105M/B125M/B155M.
5 Měření CO2 prostřednictvím modulu E-miniC je určeno pouze pro použití u
pacientů s hmotností
nad 5kg (11 lb).
6 Modul E-Entropy se smí používat pouze u pacientů starších 2 let.
7 Systém E-COP není určen k použití u novorozenců.
Nellcor OxiMax
Rozsah měření:
Pulzní oximetrie 1 až 100 %
Tepová frekvence 20 až 250 tepů/min.
Přesnost měření
Saturace Dospělí: 70 až 100 % ±2 %
Novorozenci: 70 až 100 % ±3 %
Nízká perfuze: 70 až 100 %
±2 % <70 % nespecifikováno
Tepová frekvence ±3 tepy/min
Masimo SET
Rozsah měření:
Pulzní oximetrie 1 až 100 %
Tepová frekvence 25 až 240 tepů/min.
Přesnost měření
Saturace Bez pohybu – dospělí/děti:
70 až 100 % ±2 %
Bez pohybu – novorozenci:
70 až 100 % ±3 %
Při pohybu – dospělí/děti/
novorozenci: 70 až 100 % ±3 %
Nízká perfuze: 70 až 100 %
±2 % (<70 % nespecifikováno)
Tepová frekvence Bez pohybu: ±3 tepy/min
Při pohybu: ±5 tepů/min
PI (perfuzní index) Ano
APOD (Adaptivní
detekce vypnutí sondy)
Ano
NIBP
Technika měření Oscilometrické měření
s postupnou deflací
Režimy měření Manuální, automatický (s vlastní
dobou cyklu série) a ST
Automatická doba cyklu Vlastní, 1, 2, 3, 4, 5, 10, 15,
20, 30 min, 1 h, 1,5 h a 2 h
Rozsahy měření NIBP
Systolický Dospělí/děti: 30 až 290 mmHg
Novorozenci: 30 až 140 mmHg
MAP Dospělí/děti: 20 až 260 mmHg
Novorozenci: 20 až 125 mmHg
Diastolický Dospělí/děti: 10 až 220 mmHg
Novorozenci: 10 až 110 mmHg
Klinická přesnost
Průměrný rozdíl ± 5 mmHg
Standardní odchylka ≤ 8 mmHg
Norma pro vykazování ANSI/AAMI ISO81060-2 a
IEC 80601-2-30
Bezpečnostní prvky
Výchozí počáteční tlak
nafouknutí
Dospělí/děti: 135 ±15 mmHg
Novorozenci: 100 ±15 mmHg
Maximální doba
stanovení
Dospělí/děti: 2 min
Novorozenci: 85 s
Sledování přetlaku Dospělí/děti: 300 ± 6 až 330 mmHg
Novorozenci: 150 ± 3 až 165 mmHg
Tepová frekvence z NIBP
Rozsah měření 30 až 250 tepů/min.
Přesnost ± 5 % nebo ± 5 tepů za minutu,
podle toho, která hodnota je vyšší
Funkce žilní stáze z NIBP
Použití u pacientů Dospělí a děti
Výchozí tlak ve stázi 80 mmHg
Invazivní krevní tlak
Z integrovaného hemodynamického měření
Rozsah měření: -40 až 320 mmHg
(-5,3 až 42,7 kPa)
Přesnost měření ±4 % nebo ± 2 mmHg, podle toho,
která hodnota je vyšší
Frekvenční odezva 4 až 22 Hz
Citlivost snímače 5μV/V/mmHg
Rozsah tepové
frekvence (PR)
30 až 250 tepů/min.
Přesnost PR ±2 % nebo ±2 bpm
Výpočty
SPV (odchylka
systolického tlaku)
SBPmax – SBPmin
(kde SBP je systolický krevní
tlak)
PPV (odchylka
pulzního tlaku)
(PPmax – PPmin)/[(PPmax +
PPmin)/2] x 100 (kde PP je pulzní
tlak)
Teplota
Číselné zobrazení T1, T2, Tblood
Z integrovaného hemodynamického měření (T1, T2)
Rozsah (T1, T2) 10 až 45 °C (50 až 113 °F)
Rozsah Tblood 17,5 až 43 °C (63,5 až 109,4 °F)
Přesnost měření ±0,1 °C bez sondy ±0,2 °C se
sondou od 25 do 45 °C ±0,3 °C se
sondou od 10 do 25 °C
(nezahrnuje 25 °C)
Rozlišení zobrazení 0,1 °C
SPI™ 8
Rozsah 0 až 100
Podporováno na GE HealthCare TruSignal™ SpO2
Síťové služby
Odchozí HL7® Přímé připojení k EMR nebo
systémům třetích stran pro číselný
trend
Služba NTP Synchronizace hodin zařízení z
externího serveru NTP
CARESCAPE Připojení k CIS / HIS prostřednictvím
CARESCAPE Gateway
Další síťové aplikace
Vzdálená služba Vzdálená diagnostika zařízení
prostřednictvím serveru
InSite™ RSvP
Síťové aplikace CARESCAPE
Okno Bed to Bed9
Zobrazovaná data Průběhy a číselné hodnoty šesti
parametrů, jeden vzdálený alarm a
vzdálené informace o lůžku.
Monitorovaná vzdálená
lůžka
Monitorování alarmů pro
zobrazení jednoho lůžka z až
2048 lůžek
AVOA (automatické zobrazení vzdálených lůžek v alarmu)9
Informace o hlášení
vzdáleného alarmu
Název jednotky a lůžka, alarmová
zpráva, alarmy pro více než 1 lůžko
Konfigurovatelné
upozornění na alarm
Zpráva, automatické zobrazení,
automatické zobrazení vždy
Roving
Funkčnost Roving (pohyb) mezi jednotkami a
lůžky; přidávání nových jednotek a
lůžek; výběr tiskárny
Výběrový seznam ADT
Funkčnost Dotazování a načítání údajů o
pacientech z brány CARESCAPE
Vstupní dotaz MRN pacienta, příjmení nebo
jméno
I/O periferie
Standardní konektory
Port Ethernet / Wi-Fi Podporuje HL7 a CARESCAPE Unity
N/W
3x USB 2.0 Port Stahování servisních protokolů;
import/export nastavení; export
číselných trendů ve formátu .csv;
export číselných/grafických trendů,
historie alarmů, snímků a všech
EKG křivek ve formátu PDF;
sériový výstup z 1xUSB na sériové
rozhraní S/5
Port HDMI Podporuje sekundární klonovací
displej B155M: 1366 x 768 pixelů
B125M/B105M: 1280 x 800 pixelů
Sériový port RS232 Export dat trendů o/p a alarmů
prostřednictvím protokolu DRI
Nestandardní konektory
Konektor pro přivolání
sestry
Připojuje se k systému volání
sester v nemocnici
Konektor pro
synchronizaci
defibrilátoru
Výstup pro synchronizaci
defibrilátoru
Konektor pro záznamník Samostatná termotiskárna
Záznamník B1X5-REC
Rámek B1X5-F2 Druhý rámek pro přídavné moduly
konektor
Zabezpečení sítě a dat
Certifikát Wi-Fi CE, FCC
Ověřování Wi-Fi Podpora WPA-Personal; WPA2-
Personal; WPA- Enterprise;
WPA2-Enterprise
Šifrování dat Wi-Fi Podpora WPA/WPA2 s TKIP a
AES CCMP
Připojení LAN / WLAN Podpora řízení přístupu k síti
(NAC) podle standardu IEEE
802.1X na bázi portů
Výměna souborů přes
USB
Všechny funkce USB jsou
chráněny heslem
Šifrovaný export dat pacienta,
uživatelská nastavení a protokoly
služeb
Souborový systém Šifrovaný
Služba NTP Zabezpečení NTP pomocí
technologie Network Time
Security (NTS)
Zabezpečení Wi-Fi FIPS 140-2 uvnitř
Montáž
Kompatibilní s GCX
Integrovaná rukojeť pro
přenášení
Čtečka čárových kódů
Podporovaný model CR1500
Podporované kódy QR kód a čárový kód
8SPI není schválen na všech trzích a není schválen FDA. (Úřad pro kontrolu
potravin a léčiv. USA) K dispozici pouze s technoologií GE
HealthCare’s TruSignal SpO2 technology.
9Kompatibilní pouze s pacientskými monitory B155M / B125(M/P) / B105(M/P)
VSP 4.0.
Tisk
Místní termální tiskárna
Metoda Termomatice bodových polí
Horizontální rozlišení 24 bodů/mm (600 dpi)
Vertikální rozlišení 8 bodů/mm (200 dpi)
Vlnové průběhy Možnost volby 1, 2 nebo 3
vlnových průběhů
Tisk číselných trendů Životní funkce, IBP, plyny,
spirometrie, nastavení
ventilace, teplota a CO,
neurologické parametry.
Šířka papíru 50 mm, šířka tisku 48 mm
Rychlost posunu
papíru
5, 10, 12.5 a 25 mm/s,
uživatelsky nastavitelná
Vzdálená tiskárna s centrální stanicí CARESCAPE
Podporované tisky Číselné trendy, všechny EKG
křivky, volitelné 1, 2 nebo 3
vlnové průběhy v reálném čase
Síťová laserová tiskárna
Umístění Nemocniční síť
Podporované tisky Číselné trendy, grafické trendy,
všechny vlnové průběhy EKG,
snímky a historie alarmů
Stojan na moduly (integrovaný)
Slot pro jeden modul 1 -
B1X5-F2 Druhý rámek (volitelný)
Přídavný druhý rámek až pro dva moduly
Údaje o výkonu
Alarmy
Priorita Nastavitelná priorita: Vysoká,
Střední, Nízká a Informační Místní
a dálkové ovládání z centrální
stanice
Vypuknutí alarmu Asystola, V Fib/V Tach, V Tach,
Brady, FiO2 níz, EtO2 níz a FiN2O
vys Konfigurovatelnost
alarmů
Definice rozsahu rychlosti VTach a
kritérií trvání pro udržitelný alarm
VTach; samostatná konfigurace pro
hlasitost a rytmus alarmu s nízkou
prioritou.
Upozornění Zvukové a vizuální
Tón alarmu IEC, obecný, ISO, ISO2
Nastavení Výchozí a individuální
Vizuální
upozornění na
poplach
Červená, žlutá, azurová
Zvuková zpráva o ztišení Obecná
alarmová zpráva
Nastavení mezní
hodnoty alarmu
Místní a dálkové ovládání
z centrální stanice
Pozastavení zvuku 2 min
Způsob
pozastavení zvuku
Dotyková ikona pozastavení
zvuku; pozastavení zvuku
pomocí gest (pouze monitory
B125M a B155M)
Umístění kontrolky
alarmu
Přední panel a zadní kryt (pouze u
monitorů B125M a B155M)
Rozsah hlasitosti
alarmu
1 až 10
Automatický tisk
alarmu
Až 23 alarmů
Trendy
Grafické zobrazení Všechny parametry, volitelná
časová stupnice od 20 min do 168
h (7 dní)
Číselné Všechny parametry, s možností
168 hodin (7 dní) vzorkování
trendových dat podle nastavení
času nebo po stanovení NIBP, CO
a PCWP; nastavení spirometrie a
ventilace z anesteziologických
přístrojů Carestation 6x0 a 750.
Snímek Až 200 snímků Ruční nebo
alarmové spuštění
Snímky událostí s průběhem (na
centrální stanici CARESCAPE)
Trend OxyCRG Pouze režim novorozence
Zobrazení v reálném čase nebo
snímky Ukládá až 70 snímků Doba
trvání snímku 6 min před a 2 min po
události OxyCRG
Úplné informace
Karta/stránka: všechny EKG, Hemo
Zobrazení všech EKG Vlnové průběhy EKG I, II, III, aVL,
aVR, aVF, V1, V2, V3, V4, V5 a V6.
Zobrazení Hemo Vlnové průběhy EKG II, IBP1, IBP2,
IBP4, SpO2 a Resp
Podporované
parametry
ECG, SpO2, IBP a RESP
Ukládání 72 hodin se všemi daty vlnových
průběhů Konfigurovatelná rychlost přehledu vlnových průběhů
Integrované propojení s historií alarmů
Úplné zobrazení přehledu konkrétního alarmu
Úplné zobrazení přehledu v určitém čase
EWS (Early Warning Score, systém včasného
varování)
Národní skóre
včasného varování
2(NEWS2)
Pulzní HR/PR, systolický tlak, LOC
(úroveň vědomí), TEMP, SpO2,
dechová frekvence a vzduch nebo
kyslík.
Modifikované skóre
včasného varování
(MEWS)
Pulsní HR/PR, systolický tlak, teplota,
LOC (úroveň vědomí) a hodinová
moč po dobu 2 hodin.
Historie s podobnými hodnotami parametrů a dílčími skóre
Skóre EWS na hlavní obrazovce s barevným kódováním a
časovými razítky
Skóre EWS odeslané do EMR prostřednictvím HL7
Klinická odpověď a skóre jednotlivých parametrů s barvami ve
vyhrazeném okně
Přehled klinických rizik EWS a pokyny EWS
Adekvátnost anestezie (AoA)
Podporované
parametry
SPI, Entropie, a NMT
Zobrazení Rozdělená obrazovka s BalView
NMT Hookup Advisor™
Úspěšné připojení Indikováno zeleným zaškrtnutím
Neúspěšné připojení Indikováno červeným zaškrtnutím
Přizpůsobené oznámení o několika parametrech
Podporované
seskupení parametrů
3
Počet instancí
pro každý parametr
6
Specifikace prostředí
Provozní podmínky
Teplota 5 až 40 °C (41 až 104 °F)
Relativní vlhkost 15 až 90 % nekondenzující
Atmosférický tlak: 700 až 1060 hPa (525 až 795
mmHg)
Skladovací a přepravní podmínky
Teplota -20 až 60°C (-4 až 140°F)
Relativní vlhkost 10 až 90 % nekondenzující
Atmosférický tlak: 700 až 1060 hPa (525 až 795
mmHg)
Údaje o napájení
Vstup střídavého proudu 100 až 240 V ±10 %, 50/60 Hz
Spotřeba energie Monitor ≤150 VA
B1x5-F2 Druhý rámek ≤50 VA
Ochrana Třída I
Baterie 1 lithium-iontová – možnost výběru
ze základní a vysoké kapacity
Doba nabíjení < 4 h až 90 % kapacity
Doba provozu >4.0 h pro B155M / B125M >4,5
h pro B105M v typické
konfiguraci: EKG, doba cyklu
NIBP 15 min, SpO2, jas displeje
70 %.
Fyzikální specifikace
Monitor
Rozměry (V x Š x H) B155M: 305 x 405 x 175 mm
B125M: 280 x 312 x 175 mm
B105M: 275 x 265 x 175 mm
Hmotnost (s baterií
a bez modulů)
B155M: ≤ 5,5 kg (12,1 lb)
B125M: ≤ 4,2 kg (9,3 lb)
B105M: ≤ 3,8 kg (8,4 lb)
Ochrana proti vniknutí IP22
Druhý rámek B1X5-F2
Rozměry (V x Š x H) 160 x 132 X 266 mm s montážní
deskou
Hmotnost 1,4 kg (30,9 lb) s montážní deskou
Certifikáty
Testováno podle normy
IEC 60601-1
Označení CE podle nařízení EU o zdravotnických
prostředcích (EU) 2017/745
Označení UL
Certifikát CB
Systém
Operační systém Linux®
Systém chlazení Přirozená konvekce, žádný vnitřní
ventilátor pro chlazení
Ne všechny produkty nebo funkce jsou dostupné na všech trzích. Úplná technická specifikace produktu je k dispozici
na vyžádání. Více informací vám poskytne zástupce společnosti GE Healthcare. Navštivte prosím stránku
www.gehealthcare.com/promotional-locations.
Údaje se mohou změnit.
© 2023 GE HealthCare.
CARESCAPE, DINAMAP, Entropy, NMT Hookup Advisor a TruSignal jsou ochranné známky společnosti GE
HealthCare. GE je ochranná známka společnosti General Electric Company používaná na základě licence k ochranné
známce.
Masimo a SET jsou ochranné známky společnosti Masimo Corporation. Nellcor a OxiMax jsou ochranné známky
společnosti Medtronic. HL7 je registrovaná ochranná známka společnosti Health Level Seven (HL7), Inc. Linux je
registrovaná ochranná známka Linuse Torvaldse v USA a dalších zemích. Všechny ostatní ochranné známky třetích
stran jsou majetkem příslušných vlastníků.
Kopírování v jakékoli formě je bez předchozího písemného souhlasu společnosti GE zakázáno. Nic v tomto materiálu
se nesmí používat k diagnostice nebo léčbě jakéhokoli onemocnění nebo stavu. Čtenáři se musí poradit se
zdravotnickým pracovníkem.
B125M, B105M, B155M
DOC2781606 1/2023
GE Healthcare
CARESCAPE Respirační
Moduly E-sCO(V), E�sCAiO(V), E-sCAiO(V),
E-sCOVX, E-sCAiOVX
Monitorování respiračních a ventilačních
parametrů pro dospělé, děti a neonatální pacienty
Tato rodina kompaktních respiračních modulů je určena pro
měření respiračních plynů v anestézii a intenzívní péči.
V závislosti na typu modulu a softwarové verzi monitoru ve
kterém je použit a klinické aplikaci poskytuje měření všech
respiračních plynů, koncentrace inhalačních anestetik s jejich
automatickou identifikací a plná metabolická měření stavu
pacienta.
Přednosti
• Respirační plyny jsou měřeny metodou side stream.
• Pro různá klinická použití je dostupných 8 verzí modulů.
• Všechny hodnoty parametrů jsou snímány proximálně u
pacienta pomocí jedné vzorkovací hadičky, flow senzoru D�lite(+)* nebo Pedi- lite(+) společně s doplňujícími
spirometrickými hadičkami.
• Hodnoty Et a Fi se mění s každým dechem pacienta
• Rychlé a přesné měření hodnot spotřeby kyslíku FiO2 EtO2
• Automatická identifikace anestetik
• Automaticky detekuje okluzi v inspiraci a exspiraci a
zobrazuje hodnoty Static Plat, Static PEEPi+e a Static
Compliance
• Doplňková hodnota balančních plynů slouží pro odhad
koncentrace N2 a ostatních nemetabolizovaných plynu
pacienta
• Velmi kompaktní velikost, nízká hmotnost a malá spotřeba
energie.
Klinická měření
• Hodnoty CO2 a N2O - GE infrared technologie: Inspirované
hodnoty a hodnoty na konci výdechu, CO2 křivky a dechová
frekvence
• Dechová frekvence je vypočtená z křivky CO2
- Anestetické plyny - GE infrared technologie
- Měří a identifikuje všech 5 anestetických plynů a
dvě směsi: halothane, enflurane, isoflurane,
sevoflurane a desflurane
- MAC (Minimum Alveolar Concentration)
- MACage podle věku s kompenzací teploty a
okolního tlaku
• Měření kyslíku – GE technologie paramagnetické kyslíkové
čidlo (O2): Inspirační hodnoty, hodnoty na konci výdechu a
rozdíl Fi-Et, křivky
• Pacientská Spirometrie – Navržená pro měření skutečných
pacientských hodnot nezávisle na ventilátoru pomocí GE
patentovaného průtokového senzoru D-lite(+) a Pedi-lite(+)
a odběru vzorku u pacienta
- Číselné hodnoty pro tlak v dýchacích cestách, minutový
a dechový objem, complianci, odpor a hodnoty
poměru I:E, průtokové a tlakové křivky
- Kontinuální měření intrinsického, extrinsického a
celkového PEEP
- Spirometrické křivky Tlak objem a průtok –objem
- Možnost uložit a vytisknout až 6 křivek
- Vyvolání uložených křivek a porovnání s reálnou
stávající spirometrickou křivkou
- Tlačítka na modulu pro uložení křivek a jejich změn
- Metabolický monitor – Neinvazívní a kontinuální
měření
- Spotřeba Kyslíku (VO2) a produkceCO2 (VCO2)
- Hodnot energetického výdeje (EE) a respiračního
kvocientu (RQ)
Technická specifikace
Základní
Při monitorování neonatálních pacientů nebo jiných pacientů
s velkou dechovou frekvencí nebo nízké dechové objemy lez
tyto moduly použít s limity dechové frekvence a dechového
objemu
Měření přesnost.
Vzorkovací průtok 120 ±20 ml/min
Velikost a vhodnost příslušenství respiračního měření má vliv
na koncentraci plynů při malých dechových objemech. Vždy se
FiO2ujistěte v použití vhodného příslušenství dle pacienta a
aplikace.
Automatická kompenzace atmosférického tlaku variace (660-
1060 mbar), teploty a CO2, O2, N2O, anestetik efekt křížové
kompenzace. Aktualizace zobrazení parametrů typicky každý
nádech.
Funkční alarmy pro
• Odpojitelná kondenzační nádobka
• Okluze vzork. hadička nebo kondenzační nádobka
• Malý průtok plynu
• Ucpaná vzork. hadička nebo kondenzační nádobka
• Výstup plynu
Písmena na modulu značí
s = Single- module C = CO2 a N2O
Ai = Anestetika a identifikace
O = Pacient O2
V = Pacient Spirometrie
E = End-tidal control podpora pro Aisys* CS2
X = Gas Exchange metabolics VO2, VCO2, RQ a EE
Kompenzované rušivé plyny
• Ethanol, acetone, isopropanol, methane, nitrogen, nitric
oxide, CO, vodní páry a freon R134A (pro CO2, O2 a N2O).
• Maximální efekt rušivých plynů:
O2 & N2O <2vol%, CO2 < 0.2 vol%, AA < 0.15 vol%.
Kysličník uhličitý(CO2)
GE technologie absorpce infračerveného světla
CO2 křivka
EtCO2 koncentrace ve výdechu CO2
FiCO2 Inspirovaná koncentrace CO2
Měření rozsah 0 až 15 vol%
(0 až 15 kPa, 0 až 113 mmHg)
Přesnost ±(0.2 vol% + 2% of reading)
Rychlost <260 ms
Upravitelný průtok and high alarm limits for EtCO2 or FiCO2
Respirace (RR)
Měření rozsah 4 až 100 dechů/min
Kritéria detekce 1 vol% změna in CO2 úrovně
Alarm zaslán do monitoru pokud není detekovaná
respirace po dobu 20 vteřin.
Kyslík (O2)
GE diferenční paramagnetický senzor
Křivka O2
Fi O2
Et O2
Inspirační koncentrace O2
End-tidal O2 koncentrace
FiO2-EtO2 Inspired-expired uptake
Měření rozsah 0 až 100 vol%
Přesnost ±(1 vol% + 2% detekce)
Nástup <260 ms
Oxid dusný (N2O)
Senzor GE absorpce infračerveného světla
FiN2O Inspirační N2O
EtN2O End-tidal N2O
Měření rozsah 0 to 100 vol%
Přesnost ±(2 vol% + 2% detekce) N2O <
85%
Poznámka: zobrazen je N2O na CARESCAPE* ANE and PACU software
Anestetika (AA)
Senzor GE absorpce infračerveného světla
Křivka anestetik
FiAA
Inspirační koncentrace
EtAA
End-tidal koncentrace
MAC nebo MACage hodnota
Detekce směsi plynů
Měření rozsah
Sevoflurane 0 až 8 vol%
Desflurane 0 až 20 vol%
Isoflurane, enflurane,
halothane 0 až 6 vol%
Přesnost ±(0.15 vol% + 5% z detekce)
Identifikace anestetika
Identifikační práh 0.15 vol%
Detekční doba <20 sec
Pacientská Spirometrie
Křivka tlak objem, průtok objem, tlak v dýchacích cestách a
křivky průtoku aktualizované v každém dech. cyklu
Nastavitelný dolní a horní limit alarmu pro Ppeak, PEEPtot a
MVexp
Zprávy MVexp << MVinsp a pro hodnoty low flow
Zvolením D-lite nebo Pedi-lite gas sampling a flow sensor z
menu, lze použít tuto specifikaci:
Přítomnost xenonu nebo helia v pac. okruhu je příčinou
nesprávně změřených hodnot.
Sensor specifikace
D-lite(+) Pedi-lite(+)
Mrtvý prostor 9.5 ml 2.5 ml
Kompatibilita
• CARESCAPE Monitor B850
• CARESCAPE Monitor B650
• CARESCAPE Monitor B450
• B40 Pacientský monitor (2060600-002)
• Aisys CS2
• Avance* CS2
• S/5 Anesthesia Monitor, software version L-ANE06(A)
24.1 or later
• S/5 Critical Care Monitor, software version L-ICU06(A)
24.1 or later
• S/5 Compact Anesthesia Monitor, software version L�CANE05(A) 19.6 or later
• S/5 Compact Critical Care Monitor, software version L�CICU05(A) 19.6 or later
Zobrazená data (zahrnují, ale nemění TV, MV, RR, Raw a
N2O) trendy a alarmy se mohou lišit v závislosti na monitoru.
Specifikace uvedena na modulech. Všechny moduly měření
varianty (Ai, V, X) nemusí být dostupné na všech přístrojích.
Pro další informace vždy nahlédněte do manuálu přístroje,
kde je modul používán.
D-lite(+) Pedi-lite(+)
Respirace 4 až 35
dechů/min
4 až70
dechů/min
Dechový objem
Měření rozsah 150 to 2000 ml 5 to 300 ml
Přesnost ±6% nebo30 ml ±6% nebo 4 ml
Minutový objem
Měření rozsah 2 až 20 l/mln 0.1 až 5 l/mln
Tlak v dýchacích cestách
Měření rozsah -20 až +100
cmH2O
-20 až +100
cmH2O
Přesnost ±1 cmH2O ±1 cmH2O
Jednotky zobrazené cmH2O, mmHg, kPa, mbar, hPa
Průtok
Měření rozsah -100 až +100
l/min
-25 až +25
l/min
I:E
Měření rozsah
Compliance
1:4.5 až 2:1 1:4.5 až 2:1
Měření rozsah 4 až 100
ml/cmH2O
1 až 100
ml/cmH2O
Airway resistance
Měření rozsah 0 až 200
cmH2O/l/s
0 až 200
cmH2O/l/s
Výměna plynů a metabolické hodnoty 1
VO2 Spotřeba kyslíku
VCO2 Produkce CO2
Měření rozsah 20 až 999 ml/min
VCO2 a VO2 Přesnost
Platí pro frekvenci 4 až
35 dechů/min (dospělý), 8 až 35
dechů/min (dítě)
FiO2 <65 vol%: ±10% nebo 10 ml,
co je víc
FiO2 65...85 vol%: ±15% nebo 15
ml, co je víc
CARESCAPE monitory B850 a B650 vypočítávají a zobrazují
Energy expenditure (EE) a Respiratory Quotient (RQ).
EE* Energy expenditure
Display rozsah 0 až 6000 kcal/d or
0 až 25120 kJ/d
RQ* Respiratory Quotient (VCO2/VO2)
Display rozsah 0.6 to 1.3
Přítomnost xenonu, helia v pac. okruhu je příčinou špatně
změřených hodnot.
t Měření not applicable for neonatal patients
•Calculated by host device. For more information on other host devices, refer to their
user documentation.
Operating conditions
Teplota a relativní
vlhkost okolní tlak
Uskladnění
Teplota a relativní
vlhkost okolní tlak
10 až 40°C (50 až 104°F)
10 až 98%, nekondenzující
660 až 1060 mbar
-25 až 60°C (-13 až 140°F)
10 až 90%, nekondenzující
500 až 1060 mbar
About GE Healthcare
GE Healthcare provides transformational medical technologies and
services to meet the demand for increased access, enhanced quality
and more affordable healthcare around the world. GE (NYSE: GE)
works on things that matter - great people and technologies taking on
tough challenges. From medical imaging, software & IT, patient
monitoring and diagnostics to drug discovery, biopharmaceutical
manufacturing technologies and performance improvement solutions,
GE Healthcare helps medical professionals deliver great healthcare to
their patients.
GE Healthcare Finland ............................................
......
www.gehealthcare.com © 2015 General Electric Company - All rights reserved. General
Electric Company reserves the right to make changes in specifications and features shown herein, or
discontinue the product described at any time without notice or obligation. Contact your GE
representative for the most current information. GE and the GE Monogram are trademarks of the General
Electric Company. *Trademarks of General Electric Company. Always refer to the user manual that
accompanies the monitor/module. General Electric Company, by and through its GE Healthcare division.
DOC1550781 Rev 4 1/15
Specifikace životního
prostředí
Fyzické rozměry
Míry (H x W x D),
Bez kondenzační nádobky 11.3 x 3.8 x 20.5 cm
(4.4 x 1.5 x 8.1 in)
Hmotnost 0.7 kg (1.5 lb)
GE Healthcare
Modul pro
neuromuskulární
přenos, E-NMT
integrované měření hladiny
neuromuskulárního bloku
Modul pro neuromuskulární přenos, E-NMT, zasunutím do
slotu modulárního monitoru jedinečným způsobem integruje
měření hladiny neuromuskulárního přenosu do monitoru.
Rysy
• poskytuje kvantitativní, automatické měření reakce svalů
na elektrické impulzy;
• nabízí všechny běžné stimulační režimy: čtyři následné
reakce (TOF), jeden záškub (ST), dvojitá stimulace (DBS) a
tetanická stimulace;
• pokrývá celý rozsah neuromuskulární blokády;
• nabízí dva druhy měřicích senzorů: jednoduché měření
mechanosenzorem (KMG) pro rutinní klinické použití a
elektrosenzor (EMG) pro výzkum;
• mechanosenzor nabízí dvě možnosti měření:
pro dospělé a pro pediatrické pacienty;
• umožňuje automatické nastavení
supramaximálního proudu;
• poskytuje automatické měření v intervalu,
který si uživatel zvolí;
• je možné nastavit poznámku, která upozorní na
vyčerpání bloku;
• funkce odezvy umožňuje přenést modul s pacientem
bez ztráty referenčních hodnot a naměřeného
supramaximálního proudu;
• kromě integrovaného měření neuromuskulárního bloku
umožňuje modul lokalizaci nervu pro místní blok pomocí
pulsu 40 µs.
M1034896/0305
Start-spuštění Automaticky spustí měření nastavením
-
Stimulační proud
current Supramaximalního proudu, refereční
hodnoty
přesnost 10% nebo ±3 mA, co je větší
hodnoty a cyklu Max odpor pro 70mA 3 kO
starting cycle Max napětí 300 V
Stop/Pokračování Stopne měření / pokračuje měřením u
stejného pacienta
Režim regionálního
bloku
Rozměry a hmotnost
Stimulatiční režim
intervaly
Single twitch
1, 2, 3 sekundy
Velikost modulu
(WxDxH)
37 x 186 x 112 mm/1.5 x 7.3 x 4.4 in Stimulační puls Square wave, knstantní proud
Hmotnost 0.35 kg/0.8 lb Šíře pulsu 40 µs
Rozsah stimul.proudu
current range
0 to 5.0 mA šíře 0.1 mA kroku
NMT Přesnost
Technická data
Přímá funkční tlačítka
Stimulační režimy
20% nebo 0,3 mA co je větší
Číselné zobrazení
Interval měření pro
TOF/DBS
Train of four, TOF Double burst,
DBS (3,3)
Single twitch, ST
50 Hz tetanic & post tetanic count,
PTC
TOF%/DBS%, Count, T1%, PTC
Manualně, 10 sec, 12 sec,
15 sec, 20 sec, 1 min, 5 min, 15 min in
Anesthesia Monitor a Compact
Anesthesia Monitor
Objednávka
Popis Objednací kód
Manuálně, 20 sec, 1 min, 5 min,
15 min, 30 min, 60 min, 120 min
Neuromuscular Transmission Module
NMT Sensor Cable,
E-NMT
in Critical Care Monitor and 3.3 m/11 ft 888414
Interval měření pro
Compact Critical Care Monitor 1.5 m/5 ft 888415
ST Manuálně, 1 sec, 10 sec, 20 sec NMT MechanoSensor 888418
Stimulační puls Square wave, constant current NMT MechanoSensor, pediatrický 897439
Šíře pulsu 100, 200 nebo 300 ps NMT ElectroSensor 888416
Rozsah proudu supramax 10 až 70 mA manualně 10
do 70 mA s kroky po
5 mA
NMT Regional Block Adapter
NMT Electrodes 30 pcs
888417
57268
GE Healthcare
................................................
............................
....................
© 2005 General Electric Company - All rights reserved. GE
and GE Monogram are trademarks of General Electric
Company.
GE Healthcare Finland Oy, a General Electric company,
going to market as GE Healthcare.
www.datex-ohmeda.com
imagination at work
GE Healthcare
Modul měření vědomí
Entropy Module, E-ENTROPY
Klíčové měření pro optimální anestézii
Modul E-ENTROPY je úzký zásuvný modul s unikátním
algoritmem Entropy™. Je validován pro dospělé a dětské
pacienty starší 2 let ve zdravotnických zařízeních pro
monitorování stavu mozkové aktivity.
Přednosti měření Entropy
U dospělých pacientů použití Entropy pomůže lékařům:
• Zajistit rychlou a více předvídanou fázi vzbuzení pacienta a
možnost extubace.
• Zlepšit podávání medikamentů
• Redukovat použití určitých hypnotických medikamentů
1
•
Metoda měření
• Využívá intuitivního, publikovaného Entropy algoritmu
inovace GE Datex-Ohmeda2
• Pracuje na základě zachycení a zpracování signálu EEG a
FEMG
• Charakteristické jsou dva parametry Entropy
Response Entropy (RE) – rychlý reakční parametr
detekující aktivaci obličejových svalů
State Entropy (SE) – stabilní a a steady and robust
parameter for assessing the effect of anesthetic drugs in
the brain
Zobrazení
• Informace Entropy information integrated into GE Datex�Ohmeda modular anesthesia monitor screens
• Digital display and trending of the Entropy parameters and
Burst Suppression Ratio (BSR)
• Entropy EEG waveform display, one channel
Technická Data
Tlačítka přímé volby
Entropy Otevírá menu Entropy Vzorkovací frekvence 1600 Hz
Kontrola senzoru Měří impedanci elektrod Rozlišení 60 nV
Rozměry a hmotnost
Šíře modulu (WxDxH) 37 x 186 x 112 mm/
1.5 x 7.3 x 4.4 in
Hmotnost modulu 0.35 kg/0.8 lb
Zobrazení křivek (Jeden kanál záznamu EEG)
Rozsah 800 pVpp
stupnice ±25/50/100/250/400 pV
Posun 12.5/25/50 mm/s
Zesilovač
Zesílení vstupu měřeného dynamického rozsahu nastavuje
rozsah frekvenční pásma , úrovně šumu a vstupní impedanci
CMRR
Ochrana při defibrilaci
10000
±500 pV
±300 mV
0.5 - 118 Hz
<0.5 pV @ 0.5 - 118 Hz
1 MQ @ 50 Hz
>100 dB
3000 V, 130 J
Entropy
Měření je založeno na zachycení a zpracování záznamu EEG a
signálu FEMG s využitím algoritmu Entropy. Signál se měří pomocí
elektrod umístěných na čele. Monitorování Entropy pomůže
anesteziologovi ověřit efekt účinku konkrétních anestetik na vědomí
a mozek pacienta.
Zobrazení čísel (RE, SE and BSR)
Rozsah
Přesnost resolution
frekvence změny
RE 0-100 SE 0-
91 BSR 0-
100%
±1 or ±1%
1 digit
1 s
A/D konverze
Informace k objednání
Měření impedance Popis Objednací číslo
Měření Entropy Modul E-ENTROPY
frekvence
Proud
75 Hz
10 pA
Entropy Sensory, 25/pkg
ENT-3 Entropy Sensor kabel,
8002858
Rozsah 0-30 kW 3.5 m/11.5 ft 8002964
Rozlišení 0.1 kW
přesnost ±1 kW or ±10 % Ne všechny kabely a senzory jsou dostupné ve všech zemích
Doba měření Pro zjištění dostupnosti prosím kontaktujte místního zástupce
Všechny svody 5 s GE Healthcare .
Detekce odpadlé lektrody > 3 MW, continuous
Začátek měření manual/automatic E-ENTROPY je dostupná pouze s anest. monitorem a kompaktním
Anesthesia Monitor využívající software L-ANE03(A) a
L-CANE03(A) or later.
Poznámky:
1 - reference: ...........................................
- reference: .............................................
2 - reference: ...........................................................
© 2008 General Electric
Company - All rights reserved.
GE and GE Monogram are
trademarks of General
Electric Company. Entropy is
a trademark of GE Healthcare
Finland Oy.
GE Healthcare Finland Oy, a General Electric company, doing business as GE Healthcare.
Healthcare Re-imagined
GE is dedicated to helping you transform healthcare
delivery by driving critical breakthroughs in biology and
technology.
Our expertise in medical imaging and information technologies,
medical diagnostics, patient monitoring systems, drug discovery,
and biopharmaceutical manufacturing technologies is enabling
healthcare professionals around the world discover new ways to
predict, diagnose and treat disease earlier. We call this model of
care "Early Health." The goal: to help clinicians detect disease
earlier, access more information and intervene earlier with more
targeted treatments, so they can help their patients live their
lives to the fullest. Re-think, Re-discover, Re-invent, Re-imagine.
GE Healthcare
...............................................................
..........
www.gehealthcare.com
EMEA M1034923-1 11/08 cz
Global version 491792 9/08