Upozornění: Text přílohy byl získán strojově a nemusí přesně odpovídat originálu. Zejména u strojově nečitelných smluv, kde jsme použili OCR. originál smlouvy stáhnete odsud
Smlouva
č.j. DPMLJ:
………./2017
Dodatek č. 2
k Dohodě č. 10 o konkretizaci závazku veřejné služby k Rámcové smlouvě o závazku veřejné služby v městské hromadné dopravě
(ev.č. DPMLJ, a.s. 2 202 0910)
mezi
Dopravním podnikem měst Liberce a Jablonce nad Nisou, a. s.,
IČ 47311975
Mrštíkova 3, 461 71 Liberec 3,
Zastoupeným:
Ing. Pavlem Šulcem, předsedou představenstva a
Mgr. Jiřím Římánkem, místopředsedou představenstva
dále jen Dopravce, resp. DPMLJ, na straně jedné
a
Dopravním sdružením obcí Jablonecka, svazkem obcí,
IČ 60254041,
Mírové náměstí 19, 466 01 Jablonec nad Nisou,
Zastoupeným:
Bc. Tomášem Levinským, předsedou svazku obcí
dále jen Svazek, resp. DSOJ na straně druhé
uzavírají Dodatek č.2 k Dohodě č. 10 o konkretizaci závazku veřejné služby Rámcové smlouvě o závazku veřejné služby v městské hromadné dopravě ze dne 2.12.2009
Článek I.
Předmět dodatku
1. DSOJ a Liberecký kraj uzavřely dne 4. ledna 2017 Smlouvu o finanční spolupráci ve veřejné linkové osobní dopravě pro rok 2017 a 2018 č. OLP/5022/2016 (dále jen „Smlouva“). K této Smlouvě uzavřely Dodatek č. 1 (schválen Radou LK dne 8.8.2017), který byl ke Smlouvě přijat z důvodu navýšení finančního příspěvku Kraje o 762 769 Kč. Dále k této Smlouvě uzavřely Dodatek č. 2 (schválen Radou LK dne 5.12.2017, usnesení č.2296/17/RK), který byl ke Smlouvě přijat z důvodu navýšení finančního příspěvku Kraje o 1,171.880,- Kč.
2. Touto částkou dojde k navýšení úhrady Kraje z důvodu změny rozsahu výkonů a navýšení finančního příspěvku Kraje o 1,171.880 Kč v kalendářním roce 2017 v návaznosti na oboustranně odsouhlasený princip alokace na standardní a nadstandardní dopravní obslužnost.
3. Tento Dodatek č.2 k Dohodě č.10 je vypracován za účelem navýšení finančního příspěvku DSOJ o 1.171.880 Kč v kalendářním roce 2017 v návaznosti na oboustranně odsouhlasený princip alokace na standardní a nadstandardní dopravní obslužnost.
Článek II.
Změny Dohody č. 10
1. Dodatkem č. 2 dochází ke změně znění odst. 1 v Článku IV. Dohody č. 10 a Dod. č.1, který nově zní takto:
„1.
Dopravce a Svazek se dohodli, že výše prokazatelné ztráty nezahrnující přiměřený zisk na obnovu vozového parku nepřesáhne v roce 2017 částku 31,10 Kč na jeden ujetý kilometr dle čl.III, odst.1 a nepřesáhne celkovou částku za ujeté kilometry čl.III, odst.1 ve výši 48 237 374,- Kč (částka zahrnuje příspěvek 37 000 000 Kč od DSOJ a příspěvky od Libereckého kraje na kompenzaci 9 194 601 Kč a příspěvek na protarifovací ztrátu 2 042 773 Kč).
Poznámka: Výkaz nákladů a tržeb z přepravní činnosti v autobusové dopravě (Nařízení vlády z 1.9.2004 (částka 170, Sbírka zákonů č.493/2004)) pro rok 2016 bude zpracován až na základě podkladů subdodavatele dopravních služeb a bude řešen dodatkem k této dohodě.
2. Dodatkem č. 2 dochází ke změně znění Článku V. Dohody č. 10 a Dod. č. 1, který nově zní takto:
„Svazek se zavazuje zaplatit Dopravci za podmínek stanovených „Rámcovou smlouvou“ částku stanovenou v čl. IV., odst.1 v pravidelných měsíčních splátkách a to v termínech a ve výši:
a)
á 3 080 000,- Kč (slovy: třimilionyosmdesáttisíckorunčeských)
do 10.dne měsíce
b)
á 666 000,- Kč (slovy: šestsestšedesátšesttisíckorunčeských)
do 18.dne měsíce
c)
á 106 000,- Kč (slovy: stošesttisíckorunčeských)
do 18.dne měsíce
d)
á 762 769,- Kč (slovy: sedmsetšedesátdvasedmšedesátdevět-
korunčeských)
do 31.10.2017
e)
á 1 171 880,- Kč (slovy: jedenmiliónstosedmdesátjedentisícosmsetosmdesát-
korunčeských)
do 31.12.2017
Poznámka: Položky /a),b),c)/, které nemohly být z nějakých důvodů uhrazeny v pravidelných měsíčních splátkách, budou po jejich vyjasnění či uvolnění vždy uhrazeny jednorázově v kumulaci za uplynulá období a to v nejbližším možném pravidelném termínu.
Dorovnání rozdílu mezi splátkami a dohodnutou hodnotou prokazatelné ztráty dle v čl. IV., odst.1 bude provedeno v rámci splátek za měsíc prosinec 2017.
Výši těchto měsíčních splátek lze upravit vždy po dohodě se Svazkem.
Článek III.
Ostatní
1. Ostatní články, oddíly a odstavce, resp. vlastní ujednání (text) Dohody č. 10 zůstávají v platnosti beze změny.
2. Dodatek nabývá platnosti dnem podpisu účastníků a vyhotovuje se ve 2 stejnopisech, po jednom pro každou smluvní stranu.
3. Smluvní strany berou na vědomí, že tato smlouva bude uveřejněna v registru smluv podle zákona č. 340/2015 Sb., o zvláštních podmínkách účinnosti některých smluv, uveřejňování těchto smluv a o registru smluv (zákon o registru smluv).
4. Smluvní strany berou na vědomí, že jsou povinny označit údaje ve smlouvě, které jsou chráněny zvláštními zákony (obchodní, bankovní tajemství, osobní údaje, …) a nemohou být poskytnuty, a to šedou barvou zvýraznění textu. Neoznačení údajů je považováno za souhlas s jejich uveřejněním a za souhlas subjektu údajů. Smluvní strana, která smlouvu zveřejní, za zveřejnění neoznačených údajů podle předešlé věty nenese žádnou odpovědnost.
5. Smlouva nabývá účinnosti nejdříve dnem uveřejnění v registru smluv podle § 6 odst. 1 zákona č. 340/2015 Sb., o zvláštních podmínkách účinnosti některých smluv, uveřejňování těchto smluv a o registru smluv (zákon o registru smluv).
6. Smluvní strany berou na vědomí, že plnění podle této smlouvy poskytnutá před její účinností jsou plnění bez právního důvodu a strana, která by plnila před účinností této smlouvy, nese veškerou odpovědnost za případné škody takového plnění bez právního důvodu, a to i v případě, že druhá strana takové plnění přijme a potvrdí jeho přijetí.
Smluvní strany prohlašují, že tento Dodatek č. 2 uzavřely na základě vážné a svobodné vůle, nikoli v tísni za nápadně nevýhodných podmínek a na důkaz toho připojují své vlastnoruční podpisy.
Příloha:
--
V Liberci dne …………..2017
V Jablonci nad Nisou dne ……….....2017
Za Dopravce:
Za Svazek:
……………………………………….…
……………………………………….…
Ing. Pavel Šulc
Bc. Tomáš Levinský
předseda představenstva
předseda svazku obcí
Za Dopravce:
……………………………………….…
Mgr. Jiří Římánek
místopředseda představenstva
2/3