Upozornění: Text přílohy byl získán strojově a nemusí přesně odpovídat originálu. Zejména u strojově nečitelných smluv, kde jsme použili OCR. originál smlouvy stáhnete odsud
S m l o u v a o d í l o
SMLOUVA O DÍLO č. 6150/13/2018
uzavřená ve smyslu § 2586 a násl. zákona č. 89/2012 Sb. (občanský zákoník)
I.
SMLUVNÍ STRANY
Objednatel:
Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ)
se sídlem:
Na Šabatce 17, 143 06 Praha 4
statutární orgán:
xxx, ředitel ČHMÚ
IČ:
00020699
DIČ:
CZ00020699
(dále jen objednatel)
a
Zhotovitel:
DEA Energetická agentura, s.r.o.
se sídlem:
Benešova 425, 664 42 Modřice
statutární orgán:
xxxx, jednatel
IČ:
41539656
DIČ:
CZ41539656
bankovní spojení:
xxx
číslo účtu:
xxx
(dále jen zhotovitel)
II.
PŘEDMĚT SMLOUVY
1. Název akce:
„Projekt rekonstrukce vnitřních kanalizačních rozvodů včetně sociálních zařízení v pobočce ČHMÚ Brno – rozšíření projektových prací“
2. Projektové práce, jež jsou předmětem této smlouvy, navazují na „Projekt rekonstrukce vnitřních kanalizačních rozvodů včetně sociálních zařízení v pobočce ČHMÚ Brno“, který vypracovala projekční firma DEA Energetická agentura s.r.o., Sladkého 13, 617 00 Brno.
Na základě kamerových zkoušek byl zjištěn výrazně větší výskyt poruch kanalizačního potrubí, než bylo předpokládáno. Z tohoto důvodu budou projektové práce rozšířeny o další části kanalizačního systému, zároveň bude adekvátně členěn rozpočet se soupisem prací:
· dokumentace pro provedení stavby (DPS) + rozpočet se soupisem prací pro výběr zhotovitele
· čtyř svislých potrubí splaškové kanalizace S1, S1a, S12, S13
· pěti svislých potrubí dešťové kanalizace D1 až D5
· ležaté kanalizace A – bezvýkopová obnova
· ležaté kanalizace B – alt. 1 bezvýkopová obnova, alt. 2 rekonstrukce výkopem včetně připojovacích potrubí sociálního zařízení v suterénu
· ležaté kanalizace C – bezvýkopová obnova
· ležaté kanalizace D – bezvýkopová obnova od svislého potrubí S9 po odtok
· ležaté kanalizace E – vyčištění kuchyňských plastových ležatých rozvodů pod stropem nad místností archivu; alt. 1 bezvýkopová obnova kanalizace pod suterénem, alt. 2 rekonstrukce výkopem kanalizace pod suterénem
Rozpočet se soupisem prací bude členěn dle jednotlivých větví ležaté kanalizace A až E s příslušným svislým potrubím.
Použité označení kanalizace je uvedeno v půdorysu ležaté kanalizace, jenž je přílohou této smlouvy.
Vyhotovení: 6x paré tištěné dokumentace, 2x tištěný rozpočet + soupis prací, 2x digitální verze na CD, formáty *.pdf a *.dwg, výkaz výměr též *.xls nebo *.xlsx
· součástí ceny je rovněž prohlídka objektu, zaměření, fotodokumentace a další činnosti nutné pro zdárné plnění předmětu smlouvy.
Projekt bude zpracován ve struktuře a rozsahu dle příslušných částí vyhl. č. 499/2006 Sb., o dokumentaci staveb, a zákona č. 183/2006 Sb., o územním plánování a stavebním řádu (stavební zákon), v platném znění. Soupis prací bude zpracován ve struktuře a rozsahu dle příslušných částí vyhl. č. 169/2016 Sb., o stanovení rozsahu dokumentace veřejné zakázky na stavební práce a soupisu stavebních prací, dodávek a služeb s výkazem výměr.
III.
MÍSTO A DOBA PLNĚNÍ
1. Místo plnění:
pobočka ČHMÚ, Kroftova 2578/43, 616 67 Brno
2. Předpokládané termíny plnění:
DPS + rozpočet se soupisem prací bude odevzdán ke dni 31. 7. 2018.
IV.
CENA DÍLA A PLATEBNÍ PODMÍNKY
1. Smluvní cena díla byla sjednána na základě cenové nabídky zhotovitele.
Cena díla bez DPH
122 000,- Kč
DPH 21 %
25 620,- Kč
Cena včetně DPH
147 620,- Kč
Výše sazby DPH a celková cena včetně DPH sjednaná v této smlouvě bude upravena v případě změny sazby DPH u zdanitelného plnění nebo přijaté úplaty v souladu s aktuální změnou zákona o dani z přidané hodnoty v platném znění.
Při výkonu této činnosti není ČHMÚ osobou povinnou k DPH, z tohoto důvodu nelze použít režim přenesené daňové povinnosti.
2. Cena bude účtovaná na základě faktury se splatností 30 kalendářních dnů od doručení faktury objednateli.
V.
PODMÍNKY PROVÁDĚNÍ DÍLA
1. Zhotovitel prohlašuje, že je oprávněn a odborně způsobilý provádět činnost podle čl. II smlouvy. Tuto činnost provede osobně (vlastními pracovníky) a v případě, že svůj závazek přenese i na jiné odborně způsobilé osoby, nese za ně odpovědnost, jako by prováděl dílo sám. Smluvní strany prohlašují, že cena díla uvedená v čl. IV této smlouvy zahrnuje i odměnu za vypracování a šíření díla dle autorského zákona č.121/2000 Sb. a zákona č. 360/1992 Sb. o výkonu povolání autorizovaných architektů a o výkonu povolání autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě; objednatel je oprávněn užít dílo jen v rozsahu nezbytném k dosažení účelu smlouvy. Další použití nebo poskytnutí je vyloučeno bez předchozího písemného souhlasu zhotovitele.
2. Zhotovitel je povinen průběžně projednávat s odpovědným pracovníkem objednatele koncepci řešení v průběhu zpracování dokumentace.
3. Povinnost provést dílo je splněna jeho řádným ukončením a předáním bez vad a nedodělků a podepsáním protokolu o předání a převzetí díla oběma smluvními stranami.
4. Zhotovitel odpovídá za vady, které má dílo v době jeho odevzdání objednateli a za vady, které se projeví v průběhu záruční doby.
5. Konec záruční doby za předané dílo je totožný s ukončením záruky za provedenou stavbu.
6. Zhotovitel se ocitne v prodlení s provedením díla tehdy, nebude-li dílo provedeno ve sjednané lhůtě, nebo jestliže objednatel oprávněně odmítne dílo převzít z důvodu vady díla.
7. Zhotovitel je povinen na žádost objednatele či příslušného kontrolního orgánu jako osoba povinná poskytnout součinnost při výkonu finanční kontroly (viz § 2 písm. e) zákona č. 320/2001 Sb. o finanční kontrole).
8. Objednatel je oprávněn odstoupit od smlouvy, jestliže zjistí, že zhotovitel nabízel, dával, přijímal nebo zprostředkovával nějaké hodnoty s cílem ovlivnit chování nebo jednání kohokoliv, ať již státního úředníka či kohokoli jiného, přímo nebo nepřímo, v zadávacím řízení nebo při provádění smlouvy; neboli zkresloval skutečnosti za účelem ovlivnění zadávacího řízení nebo provádění smlouvy ke škodě objednatele, včetně užití podvodných praktik k potlačení a snížení výhod volné a otevřené soutěže.
VI.
SMLUVNÍ POKUTY
1. V případě prodlení s provedením díla podle čl. III. této smlouvy je objednatel oprávněn požadovat po zhotoviteli zaplacení smluvní pokuty ve výši 0,05 % z ceny díla za každý den prodlení až do doby řádného provedení díla.
2. V případě nedodržení sjednané lhůty platby podle čl. IV. je zhotovitel oprávněn účtovat objednateli smluvní pokutu ve výši 0,05 % z dlužné částky za každý den prodlení až do úplného zaplacení.
3. Smluvní strany se dohodly, že zaplacení smluvní pokuty se nedotýká nároku na náhradu škody a povinnosti splnit závazky vyplývající z této smlouvy.
VII.
DOLOŽKA ZÁKONA O REGISTRU SMLUV
1. ČHMÚ je povinen ve smyslu ustanovení § 2 odst. 1 zákona č. 340/2015 Sb., o zvláštních podmínkách účinnosti některých smluv a o registru smluv (zákon o registru smluv) a zákona č. 134/2016 Sb., o zadávání veřejných zakázek, zveřejnit obsah této smlouvy ve veřejných seznamech za podmínek příslušných zákonů.
VIII.
ZÁVĚREČNÁ UJEDNÁNÍ
1. Zhotovitel není oprávněn poskytnout výsledek své činnosti tvořený předmětem díla podle této smlouvy třetí osobě k využití bez předchozího písemného souhlasu objednatele v případě, že nebyla uhrazena cena za tuto část díla v plném rozsahu.
2. Tato smlouva nabývá platnosti dnem podpisu smluvních stran a účinnosti uveřejněním v registru smluv na základě zákona č. 340/2015 Sb., zákon o zvláštních podmínkách účinnosti některých smluv a o registru smluv (zákon o registru smluv) způsobem dle ustanovení § 5 zákona o registru smluv.
3. Odstoupením od smlouvy nezaniká nárok smluvních stran na náhradu případné škody, která jim takto vznikne.
4. Smlouva je vyhotovena ve dvou stejnopisech, z nichž každá smluvní strana obdrží po jednom výtisku.
5. Smlouvu lze doplňovat nebo měnit pouze písemnými dodatky podepsanými oběma smluvními stranami.
6. Smluvní strany závěrem prohlašují, že jim nejsou známy žádné okolnosti, které by účinnost této smlouvy znemožnily nebo omezily a na důkaz toho připojují své podpisy.
Příloha: půdorys ležaté kanalizace
V Praze dne:
.................................................
......................................................
za objednatele
za zhotovitele
xxx ředitel ČHMÚ
xxxxjednatel
1
Český hydrometeorologický ústav
PAGE
3
Český hydrometeorologický ústav