Smlouvy Dotace Platy Úřady Zakázky ▶ PastVina
❤ Podpořte nás Přihlásit se Registrace

Textová podoba smlouvy Smlouva č. 6719731: Kupní smlouva na prodej nemovitostÍ

Příloha smlouva.docx

Upozornění: Text přílohy byl získán strojově a nemusí přesně odpovídat originálu. Zejména u strojově nečitelných smluv, kde jsme použili OCR. originál smlouvy stáhnete odsud

Česká republika - Státní pozemkový úřad
Sídlo: Husinecká 1024/11a, 130 00 Praha 3 - Žižkov,
kterou zastupuje Ing. Bohuslav Kabátek, ředitel Krajského pozemkového úřadu pro Liberecký kraj
adresa U Nisy 6a, 460 57 Liberec
IČO: 01312774
DIČ: CZ01312774
Bankovní spojení: ČNB, pobočka Praha, se sídlem Na Příkopech 28
číslo účtu:	10014-3723001/0710
variabilní symbol: 1007951812
(dále jen ”p r o d á v a j í c í”)

a

Kokonínská zemědělská, a.s.
Sídlo: Pulečný č. p. 166, Rychnov u Jablonce nad Nisou, PSČ 468 02, 
kterou zastupuje XXXXXX XXXXXXXXXX, místopředseda představenstva
IČO: 25937863
DIČ: CZ25937863
Zapsána v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, oddíl B, vložka 1337
(dále jen "k u p u j í c í")

uzavírají tuto:

KUPNÍ SMLOUVU

č. 1007951812

I.
Státní pozemkový úřad jako prodávající je příslušný hospodařit ve smyslu zákona č. 503/2012 Sb., o Státním pozemkovém úřadu a o změně některých souvisejících zákonů, ve znění pozdějších předpisů, s níže uvedenými pozemky v majetku České republiky vedenými u Katastrálního úřadu pro Liberecký kraj se sídlem v Liberci, Katastrální pracoviště Jablonec nad Nisou na LV 10 002:
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Obec	Katastrální území 	Parcelní číslo	Druh pozemku
Katastr nemovitostí - pozemkové
Pulečný	Pulečný	289/2	ostatní plocha

Katastr nemovitostí - pozemkové
Pulečný	Pulečný	409/5	ostatní plocha

Katastr nemovitostí - pozemkové
Pulečný	Pulečný	409/6	ostatní plocha

Katastr nemovitostí - pozemkové
Pulečný	Pulečný	409/7	ostatní plocha

Katastr nemovitostí - pozemkové
Pulečný	Pulečný	441/2	ostatní plocha
(dále jen ”pozemky”)

II.
Tato smlouva se uzavírá podle § 10 odst. 5 zákona č. 503/2012 Sb., o Státním pozemkovém úřadu a o změně některých souvisejících zákonů, ve znění pozdějších předpisů.

III.
Prodávající touto smlouvou prodává kupujícímu pozemky specifikované v čl. I. této smlouvy a ten je, ve stavu v jakém se nacházejí ke dni účinnosti smlouvy, kupuje. Vlastnické právo k pozemkům přechází na kupujícího vkladem do katastru nemovitostí na základě této smlouvy.

IV.
	1) Kupní cena prodávaných pozemků byla stanovena a je hrazena takto:  
	
Katastrální
území
	
Parc.č.
	Kupní cena
v Kč

	Před podpisem zaplaceno na úhradu kupní ceny v Kč
	
Zbývá uhradit
v Kč

	Pulečný
	289/2
	662 600,00 Kč
	66 260,00 Kč
	596 340,00 Kč

	Pulečný
	409/5
	16 050,00 Kč
	1 605,00 Kč
	14 445,00 Kč

	Pulečný
	409/6
	33 600,00 Kč
	3 360,00 Kč
	30 240,00 Kč

	Pulečný
	409/7
	39 900,00 Kč
	3 990,00 Kč
	35 910,00 Kč

	Pulečný
	441/2
	46 500,00 Kč
	4 650,00 Kč
	41 850,00 Kč

Celkem
	798 650,00 Kč
	79 865,00 Kč
	718 785,00 Kč

2) Část kupní ceny ve výši 79 865,00 Kč (slovy: sedmdesát devět tisíc osm set šedesát pět korun českých) kupující zaplatili prodávajícímu před podpisem této smlouvy.
	3) Zbývající část kupní ceny ve výši 718 785,00 Kč (slovy: sedm set osmnáct tisíc sedm set osmdesát pět korun českých) se při splácení nejpozději do 10 let ode dne účinnosti této smlouvy, která v souladu s ustanovením zákona č. 340/2015 Sb., o registru smluv, v platném znění, nabývá účinnosti dnem uveřejnění vyznačeným na poslední straně této smlouvy (doložka účinnosti smlouvy), není-li v textu této smlouvy stanoveno datum pozdější, navyšuje o úrok ve výši 5,12 % p.a. vypočtený v souladu s právem Evropské unie (sdělení Komise o revizi metody stanovování referenčních a diskontních sazeb /2008/C 14/02/). Pohledávka a úrok budou hrazeny v ročních splátkách takto:

Datum	Pohledávka v Kč	Úrok v Kč	Splátka celkem v Kč
k 19. 9. 2019	71 878,00 Kč	21 751,00 Kč	93 629,00 Kč
k 19. 9. 2020	71 878,00 Kč	21 751,00 Kč	93 629,00 Kč
k 19. 9. 2021	71 878,00 Kč	21 751,00 Kč	93 629,00 Kč
k 19. 9. 2022	71 878,00 Kč	21 751,00 Kč	93 629,00 Kč
k 19. 9. 2023	71 878,00 Kč	21 751,00 Kč	93 629,00 Kč
k 19. 9. 2024	71 878,00 Kč	21 751,00 Kč	93 629,00 Kč
k 19. 9. 2025	71 878,00 Kč	21 751,00 Kč	93 629,00 Kč
k 19. 9. 2026	71 878,00 Kč	21 751,00 Kč	93 629,00 Kč
k 19. 9. 2027	71 878,00 Kč	21 751,00 Kč	93 629,00 Kč
k 18. 9. 2028	71 883,00 Kč	21 748,00 Kč	93 631,00 Kč

Poskytnutá výhoda splátek zaniká, pokud kupující před zaplacením celé kupní ceny převáděných pozemků, převede vlastnické právo k pozemkům na jinou osobu. V tomto případě je kupující povinen doplatit neuhrazenou část kupní ceny pozemků Státnímu pozemkovému úřadu do 30 dnů ode dne nabytí právní moci rozhodnutí o povolení vkladu vlastnického práva k  převáděným pozemkům.
Poskytnutá výhoda splátek dále zaniká, pokud vlastnické právo k pozemkům přešlo před zaplacením celé kupní ceny na jinou osobu na základě výsledku dražby v rámci exekuce nebo nedobrovolné dražby. V těchto případech je nabyvatel povinen doplatit zbývající část kupní ceny Státnímu pozemkovému úřadu do 30 dnů od právní moci rozvrhového usnesení; v případě nedobrovolné dražby, nebyla-li zmařena, do 30 dnů od pravomocného skončení dražby.
Poskytnutá výhoda splátek zaniká, pokud dojde k odnětí vlastnického práva k pozemkům vyvlastňovacím řízením ve smyslu zákona č. 184/2006 Sb., o odnětí nebo omezení vlastnického práva k pozemku nebo stavbě (zákon o vyvlastnění), ve znění pozdějších předpisů. Dojde-li k vyvlastnění zástavy spočívajícím v odnětí vlastnického práva k zástavě, dnem zániku poskytnuté výhody splátek je den nabytí právní moci rozhodnutí o vyvlastnění. V tomto případě je kupující povinen doplatit neuhrazenou část kupní ceny pozemků prodávajícímu do 30 dnů ode dne nabytí právní moci rozhodnutí o odnětí vlastnického práva k vyvlastněným pozemkům.
	Poskytnutá výhoda splátek nezaniká, převede-li zemědělský podnikatel obchodní závod, včetně pozemků, příbuznému v řadě přímé, sourozenci, manželovi nebo partnerovi podle zákona upravující registrované partnerství, nebo v případě, převodu pozemků na obchodní korporaci, jejímž je společníkem a která na příslušných pozemcích hospodaří. Převod na takovouto osobu je nabyvatel povinen oznámit Státnímu pozemkovému úřadu do 30 kalendářních dnů ode dne, kdy byl vyrozuměn katastrálním úřadem o vkladu vlastnického práva ve prospěch nového vlastníka, a doložit Státnímu pozemkovému úřadu, že nový nabyvatel je jeho příbuzný v řadě přímé, sourozenec, manžel nebo je obchodní korporací, jejímž je společníkem nebo členem a která na tomto pozemku hospodaří.