Smlouvy Dotace Platy Úřady Zakázky ▶ PastVina
❤ Podpořte nás Přihlásit se Registrace

Textová podoba smlouvy Smlouva č. 7248267: Smlouva o investičním úvěru

Příloha Pokyny_Investicni_uvery_6. kolo.pdf

Upozornění: Text přílohy byl získán strojově a nemusí přesně odpovídat originálu. Zejména u strojově nečitelných smluv, kde jsme použili OCR. originál smlouvy stáhnete odsud


                        Pokyny pro poskytování podpor
Podpůrným a garančním rolnickým a lesnickým fondem, a.s. v rámci programu – „Investiční úvěry“

                     čj. PGRLF, a.s. 119798/2017

A.1. Vymezení pojmů

A.1.1.  "Podporou" se rozumí poskytnutí úročeného úvěru Podpůrným a garančním rolnickým a lesnickým fondem, a.s. (dále jen
A.1.2.  „PGRLF, a.s.“) s možností snížení jistiny uvedeného úvěru v režimu de minimis. Úvěr a Podpora v režimu de minimis mohou
        být poskytnuty pouze při splnění podmínek uvedených v těchto Pokynech pro poskytování podpor Podpůrným a garančním
        rolnickým a lesnickým fondem v rámci programu – „Investiční úvěry“ (dále jen „Pokyny“).
        "Žadatelem" nebo "Příjemcem podpory" může být pouze subjekt, který splňuje všechna kritéria uvedená pod písm. a) nebo
        písm. b) nebo písm. c) nebo písm. d), a který zároveň splňuje kritéria uvedená pod písm. e) a f):

        a)· je podnikatelem ve smyslu § 420 a násl. zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, který se zabývá zemědělskou

            prvovýrobou ve smyslu bodu A.1.5. těchto Pokynů nebo který se zabývá zpracováním zemědělských produktů ve smyslu
            bodu A.1.4. těchto Pokynů;

         ∙ v prvním účetním období, které následuje po období, ve kterém došlo k podání žádosti, musí dosahovat příjmů

            ze zemědělské prvovýroby či ze zpracování zemědělské produkce alespoň ve výši 25 % z celkových příjmů a dále
            uvedených příjmů dosahovat po dobu splácení Úvěru (výpočet výše poměru příjmů ze zemědělské prvovýroby/zpracování
            zemědělské produkce viz část E Pokynů);

        b)∙ je podnikatelem ve smyslu § 420 a násl. zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, nebo je obcí či dobrovolným svazkem

            obcí ve smyslu zákona č. 128/2000 Sb., o obcích, ve znění pozdějších předpisů;

         ∙ je vlastníkem, nájemcem (pachtýřem) nebo vypůjčitelem lesa, který hospodaří dle schváleného lesního hospodářského

            plánu (dále jen „LHP“) nebo převzaté platné lesní hospodářské osnovy (dále jen „LHO“);

         ∙ není státním podnikem;

        c)∙ je podnikatelem ve smyslu § 420 a násl. zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, který se zabývá činnostmi uvedenými

            v CZ-NACE 2.10, 2.20, 2.40, 16.10, 16.21, 16.23, nebo výrobou palivového dřeva nebo lisovaného dřeva uvedenou
            v CZ-NACE 16.29 (viz část F Pokynů) nebo odpovídajícími činnostmi, které jsou zapsány v živnostenském rejstříku;

         · v případě podnikatelů zabývajících se činnostmi uvedenými v CZ-NACE 2.10, 2.20, 2.40, 16.10, 16.21, 16.23, nebo

            výrobou palivového dřeva nebo lisovaného dřeva uvedenou v CZ NACE 16.29, musí příjmy z těchto činností v prvním
            účetním období, které následuje po období, ve kterém došlo k podání žádosti, dosahovat více než 25 % z celkových příjmů
            (výpočet výše poměru příjmů z hospodaření v lesích, zpracování dřeva a dalších činností viz část E Pokynů);

         · v případě podnikatelů provozujících lesní školkařskou činnost v lesních školkách (§ 2 písm. x) a y) zákona č. 149/2003 Sb.)

            je veden v ústřední evidenci držitelů licence k uvádění do oběhu reprodukčního materiálu lesních dřevin (§ 20 zákona
            č. 149/2003 Sb.) (IS ERMA2);

         · není státním podnikem;

        d)· je obcí či dobrovolným svazkem obcí ve smyslu zákona č. 128/2000 Sb., o obcích, ve znění pozdějších předpisů nebo je

            podnikatelem ve smyslu § 420 a násl. zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, a zároveň je příspěvkovou organizací
            obce nebo právnickou osobou, jíž je obec zakladatelem;

         · zabývá se činnostmi uvedenými v CZ-NACE 16.10 a 16.21, 16.23, nebo výrobou palivového dřeva nebo lisovaného dřeva

            uvedenou v CZ NACE 16.29 (viz část F Pokynů) nebo odpovídajícími činnostmi, které jsou zapsány v živnostenském
            rejstříku;

        e)· Žadatel nesmí mít k datu podání žádosti nedoplatky vůči státu nebo dalším, ve znění programu vyjmenovaným, institucím

            tzn. vůči České správě sociálního zabezpečení, Finančnímu úřadu, Státnímu pozemkovému úřadu, Státnímu
            zemědělskému a intervenčnímu fondu (dále také „SZIF“), Ministerstvu zemědělství (dále také „MZe“), zdravotním
            pojišťovnám a PGRLF, a.s. (viz bod A.3.7.);

        f) · není podnikem v obtížích (viz bod A.1.8.);

        v případě žádosti o snížení jistiny (viz bod A.2.6.) také

        • splňuje podmínky pro poskytnutí podpory v režimu de minimis dle nařízení Komise (EU) č. 1407/2013 ze dne 18. prosince
            2013 o použití článků 107 a 108 Smlouvy o fungování Evropské unie na podporu de minimis
            nebo
            splňuje podmínky pro poskytnutí podpory v režimu de minimis dle nařízení Komise (EU) č. 1408/2013 ze dne 18. prosince
            2013 o použití článků 107 a 108 Smlouvy o fungování Evropské unie na podporu de minimis v odvětví zemědělství (platí pro
            podnikatele v oblasti prvovýroby zemědělských produktů - zemědělské prvovýrobce ve smyslu bodu A.1.5. těchto Pokynů)

                                                                                                                                                                                 1
A.1.3. "Úvěrem" se rozumí úročený úvěr, poskytnutý PGRLF, a.s. v rámci vyhlášeného programu PGRLF, a.s. „Investiční úvěry“.
           Úvěrové prostředky mohou být použity pouze k pořízení investic uvedených části C. 1. těchto Pokynů. Budoucí použití Úvěru je
           popsáno v Podnikatelském záměru Žadatele o poskytnutí Úvěru (viz bod A.1.7.). Úvěr je poskytován v českých korunách.

A.1.4. "Zpracováním zemědělských produktů“ se pro účely těchto Pokynů rozumí jakékoliv zpracování zemědělského produktu,
           jehož výsledkem může být zemědělský produkt nebo produkt, který zemědělským produktem ve smyslu bodu A. 1. 6. není,
           s výjimkou činností probíhajících v zemědělských podnicích potřebných pro přípravu živočišných nebo rostlinných produktů
           k prvnímu prodeji. Výsledným produktem musí být produkt určený pro potravinářské účely nebo krmiva pro zvířata poskytující
           potraviny.

A.1.5. "Zemědělskou prvovýrobou" se rozumí produkce produktů rostlinné a živočišné výroby uvedených v příloze I Smlouvy
           o fungování EU, aniž byly provedeny jakékoli další operace měnící povahu těchto produktů. Příloha I Smlouvy o fungování EU
           je uvedena v těchto Pokynech v části D.

A.1.6. "Zemědělskými produkty“ se rozumí produkty uvedené v příloze I Smlouvy s výjimkou produktů rybolovu a akvakultury
           uvedených v nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 1379/2013 - viz část D těchto Pokynů.

A.1.7. "Podnikatelským záměrem" se rozumí dokument obsahující popis projektu nebo činností a přínosy projektu, včetně jejich
           finančního vyjádření, na jehož financování bude použit Úvěr, a to zejména ve smyslu části C. 1. těchto Pokynů. Obsahové
           náležitosti Podnikatelského záměru budou zveřejněny na internetových stránkách PGRLF, a.s.

A.1.8. "Podnikem v obtížích" se rozumí podnik, v jehož případě nastane alespoň jedna z následujících okolností:
           a) v případě společnosti s ručením omezeným (která není malým nebo středním podnikem, jehož existence nepřesahuje tři
            roky), kde v důsledku kumulace ztrát došlo ke ztrátě více než poloviny upsaného základního kapitálu. Tento případ nastává,
            když je výsledek odečtení kumulovaných ztrát od rezerv (a všech dalších prvků, jež se obecně považují za kapitál společnosti)
            negativní a svou výší překračuje polovinu upsaného základního kapitálu. Pro účely tohoto ustanovení se za „společnost
            s ručením omezeným“ považují zejména formy podniků uvedené v příloze I směrnice Evropského parlamentu a Rady
            2013/34/EU (31) a „základní kapitál“ zahrnuje případně jakékoli emisní ážio;
           b) v případě společnosti, v níž alespoň někteří společníci plně ručí za závazky společnosti (která není malým nebo středním
            podnikem, jehož existence nepřesahuje tři roky), kde v důsledku kumulace ztrát došlo ke ztrátě více než poloviny jejího kapitálu
            zaznamenaného v účetnictví této společnosti. Pro účely tohoto ustanovení se za „společnost, v níž alespoň někteří společníci
            plně ručí za závazky společnosti“ považují zejména formy podniků uvedené v příloze II směrnice 2013/34/EU;
           c) jestliže vůči podniku bylo zahájeno kolektivní úpadkové řízení nebo tento podnik splňuje kritéria vnitrostátního práva
            pro zahájení kolektivního úpadkového řízení na žádost svých věřitelů;
           d) jestliže podnik obdržel podporu na záchranu a zatím nesplatil půjčku nebo neukončil záruku nebo jestliže obdržel podporu
            na restrukturalizaci a stále se na něj uplatňuje plán restrukturalizace;
           e) v případě podniku, který není malým nebo středním podnikem, kde v uplynulých dvou letech:
              i) účetní poměr dluhu společnosti k vlastnímu kapitálu je vyšší než 7,5 a
              ii) poměr úrokového krytí hospodářského výsledku společnosti před úroky, zdaněním a odpisy (EBITDA) je nižší než 1,0;

A.1.9. "Podporou v režimu de minimis“ se rozumí podpora poskytnutá v režimu stanoveném nařízením Komise (EU) č. 1407/2013
           ze dne 18. prosince 2013 o použití článků 107 a 108 Smlouvy o fungování Evropské unie na podporu de minimis nebo
           nařízením Komise (EU) č. 1408/2013 ze dne 18. prosince 2013 o použití článků 107 a 108 Smlouvy o fungování Evropské unie
           na podporu de minimis v odvětví zemědělství (platí pro podnikatele v oblasti prvovýroby zemědělských produktů - zemědělské
           prvovýrobce ve smyslu bodu A.1.5. těchto Pokynů). Podpora v režimu de minimis může být poskytnuta pouze, je-li poskytnut
           Úvěr.

A.1.10. "Jedním podnikem" se rozumí veškeré subjekty, které mezi sebou mají alespoň jeden z následujících vztahů:
           a) jeden subjekt vlastní většinu hlasovacích práv, která náležejí akcionářům nebo společníkům, v jiném subjektu;
           b) jeden subjekt má právo jmenovat nebo odvolat většinu členů správního, řídícího nebo dozorčího orgánu jiného subjektu;
           c) jeden subjekt má právo uplatňovat rozhodující vliv v jiném subjektu podle smlouvy uzavřené s daným subjektem, nebo dle
           ustanovení v zakladatelské smlouvě nebo ve stanovách tohoto subjektu;
           d) jeden subjekt, který je akcionářem nebo společníkem jiného subjektu, ovládá sám, v souladu s dohodou uzavřenou s jinými
           akcionáři nebo společníky daného subjektu, většinu hlasovacích práv, náležejících akcionářům nebo společníkům, v daném
           subjektu.
           Subjekty, které mají jakýkoli vztah uvedený v písm. a) až d) prostřednictvím jednoho nebo více subjektů, jsou také považovány
           za jeden podnik.
           Podniky, které mají přímou vazbu na tentýž orgán veřejné moci (tj. obec, kraj apod.) a nemají žádný vzájemný vztah, se za
           „jeden podnik“ nepovažují.

A.1.11. "Ekonomicky spjatou skupinou (ESS)" se rozumí jakákoli následující situace:
           a) dvě nebo více fyzických či právnických osob, které, není-li prokázán opak, představují jediné riziko, neboť jedna z nich má
           přímou či nepřímou kontrolu nad druhou osobou nebo ostatními osobami;
           b) dvě nebo více fyzických či právnických osob, mezi nimiž neexistuje vztah kontroly uvedený v písmenu a), avšak na které je
           nutno pohlížet jako na osoby představující jediné riziko, neboť jsou vzájemně propojeny tak, že pokud by se jedna z nich
           dostala do finančních obtíží, zejména obtíží s financováním nebo se splácením, druhá osoba nebo všechny ostatní osoby by se
           pravděpodobně také ocitly v obtížích s financováním nebo se splácením.

                                                                                                                                                                                     2
A.1.12. „Začínajícím podnikatelem“ se pro účely těchto Pokynů rozumí podnikatel, který není zapsán v evidenci zemědělských
           podnikatelů déle než 24 měsíců před podáním žádosti o poskytnutí Úvěru nebo který nepodniká (nepůsobí) v oblasti
           zpracování zemědělských produktů, lesního hospodářství nebo zpracování dřeva déle než 24 měsíců před podáním žádosti o
           poskytnutí Úvěru (nemá příslušné oprávnění k podnikání v oblasti zpracování zemědělských produktů, lesního hospodářství
           nebo zpracování dřeva déle než 24 měsíců před podáním žádosti o poskytnutí Úvěru). Posouzení splnění podmínek pro
           zařazení Žadatele mezi Začínající podnikatele je prováděno ve vztahu k podnikatelské činnosti, v rámci které je žádáno o
           poskytnutí Podpory.

A.2. Příjem žádostí o Podporu, výše Podpory a Podpora v režimu de minimis

A.2.1. Termín zahájení příjmů Žádostí pro jednotlivá kola bude zveřejněn na internetových stránkách www.pgrlf.cz., a to zpravidla
            30 dnů před zahájením příjmů Žádostí. Společně se zveřejněním termínu zahájení příjmů Žádostí budou na internetových
            stránkách www.pgrlf.cz. zveřejněna pravidla programu „Investiční úvěry“ (Pokyny).
           Příjem Žádostí v jednotlivých kolech bude ukončen okamžikem, kdy bude zaregistrována 250. Žádost v rámci programů
            Investiční úvěry a Provozní úvěry. Každý z Žadatelů je při podání Žádosti automaticky generovaným emailem informován o
            pořadí, v jakém byla jeho Žádost zaevidována.

A.2.2. Jediný společník PGRLF, a.s. je oprávněn vyhlásit otevření, ukončení, pozastavení příjmu žádostí nebo naopak jeho opětovné
           otevření.

A.2.3. Výši Úvěru pro jednotlivé Žadatele stanovuje PGRLF, a.s. Kritériem pro poskytnutí Úvěru a jeho výši je ekonomická situace
           Žadatele, předložený Podnikatelský záměr, zajištění poskytnutého Úvěru, vždy však platí limity uvedené v bodě C. 1.1.1.
           Úroková sazba se stanovuje způsobem uvedeným v bodě A.2.4. těchto Pokynů.

A.2.4. Úrokovou sazbu Úvěru stanovuje PGRLF, a.s. v souladu se Sdělením Komise o revizi metody stanovování referenčních a
           diskontních sazeb, přičemž její výše vychází ze základní sazby založené na ročních sazbách peněžního trhu a z úvěrové marže
           stanovené podle ratingové kategorie klienta a kvality zajištění.

A.2.5. Úroky z Úvěru budou vypočítávány vždy k ultimu pololetí, tj. k 30. 6. resp. 31. 12. nebo ke dni úplného splacení Úvěru a jejich
           výši PGRLF, a.s. klientovi písemně oznámí spolu se lhůtou k jejich úhradě. Jistina Úvěru bude splácena dle splátkového
           kalendáře stanoveného PGRLF, a.s. s možností odkladu první splátky jistiny až o jeden rok.

A.2.6. Jistina poskytnutého Úvěru může být k okamžiku poskytnutí Úvěru jednorázově snížena formou mimořádné splátky, a to
           Podporou v režimu de minimis.
           Uvedené snížení jistiny je možné pouze za dodržení podmínek stanovených:
           - nařízením Komise (EU) č. 1407/2013 ze dne 18. prosince 2013 o použití článků 107 a 108 Smlouvy o fungování Evropské
           unie na podporu de minimis (např. celková výše podpory de minimis, poskytnutá jednomu podniku (viz bod A.1.10.) za libovolná
           tři po sobě jdoucí jednoletá účetní období atd.)
           respektive
           - nařízením Komise (EU) č. 1408/2013 ze dne 18. prosince 2013 o použití článků 107 a 108 Smlouvy o fungování Evropské
           unie na podporu de minimis v odvětví zemědělství - platí pro podnikatele v oblasti prvovýroby zemědělských produktů -
           zemědělské prvovýrobce ve smyslu bodu A.1.5. těchto Pokynů – (např. celková výše podpory de minimis, poskytnutá jednomu
           podniku (viz bod A.1.10.) za libovolná tři po sobě jdoucí jednoletá účetní období atd.)

A.2.7. Pro účely těchto Pokynů platí, že maximální částka, o kterou může být jistina k okamžiku poskytnutí Úvěru snížena, je korunový
           (Kč) ekvivalent částky 15 000 EUR přepočtený referenčním kursem stanoveným Evropskou centrální bankou ke dni poskytnutí
           Podpory (platí jak pro oblast prvovýroby zemědělských produktů, tak pro ostatní odvětví), a to vždy za předpokladu, že budou
           dodržena všechna ustanovení příslušného předpisu Evropské unie o podporách de minimis tj. nařízení Komise (EU) č.
           1407/2013 ze dne 18. prosince 2013 o použití článků 107 a 108 Smlouvy o fungování Evropské unie na podporu de minimis
           nebo nařízení Komise (EU) č. 1408/2013 ze dne 18. prosince 2013 o použití článků 107 a 108 Smlouvy o fungování Evropské
           unie na podporu de minimis v odvětví zemědělství. Vždy však platí omezení uvedené v bodě A.2.8. těchto Pokynů.

A.2.8. Výše Podpory poskytnuté v režimu de minimis může činit maximálně 50 % z celkové výše poskytnutého Úvěru s výjimkou
           Začínajícího podnikatele (viz bod A.1.12.)., u kterého může výše Podpory poskytnuté v režimu de minimis činit maximálně 80 %
           z celkové výše poskytnutého Úvěru. Vždy platí, že nesmí být překročen limit uvedený v bodě A.2.7. těchto Pokynů.

A.2.9. V případě, že Žadatel o Podporu působí jak v oblasti zemědělské prvovýroby (viz bod A.1.5.), tak zároveň v ostatních oblastech
           uvedených v bodě A.1.2. těchto Pokynů, povede o realizaci podporované investice (o veškerých výdajích skutečně
           vynaložených na podporovanou investici) samostatnou analytickou účetní evidenci, nebo jinak oddělí účetnictví realizace
           podporované investice (např. střediskem nebo činností), pokud je příjemce účetní jednotkou. Pokud není účetní jednotkou,
           povede jiným způsobem samostatnou podrobnou evidenci realizované investice.

A.3. Ostatní

A.3.1.  Příjemce Podpory odpovídá za účelové použití Úvěru, které je popsáno v Podnikatelském záměru, jenž je přílohou žádosti
        o poskytnutí Podpory. Příjemce Podpory je povinen bez odkladu oznámit PGRLF, a.s. veškeré změny související s
A.3.2.  poskytováním Podpor PGRLF, a.s. a informovat PGRLF, a.s. o všech okolnostech, které mohou mít vliv na schopnost příjemce
A.3.3.  Podpory plnit povinnosti nebo závazky, ke kterým se smluvně zavázal.
        Podpora se neposkytuje na investice, které byly realizovány před podáním žádosti o poskytnutí Podpory.
        Na poskytnutí Úvěru ani Podpory v režimu de minimis není právní nárok, a o jejich poskytnutí a výších rozhoduje PGRLF, a.s.
        na základě žádostí a podkladů k nim předložených Žadatelem.

                                                                           3
A.3.4. Příjemce Podpory nesmí majetek pořízený z tohoto Úvěru smluvně převést (např. prodat nebo darovat třetí osobě), zatížit
           zástavními nebo jinými právy (např. věcným břemenem nebo jakýmkoliv věcným právem), pronajmout či propachtovat třetí
           osobě bez předchozího písemného souhlasu PGRLF, a.s. a to před splacením Úvěru a v případě, že Klient také čerpal
           Podporu v režimu de minimis, nesmí tak učinit po dobu 3 (tří) let od vyčerpání nebo od ukončení čerpání Úvěru.

A.3.5. Příjemce Podpory je povinen na vyžádání PGRLF, a.s. předložit i další dokumenty, které s předkládanou žádostí a poskytnutím
           Podpory souvisí.

A.3.6. Podpora nepřísluší Žadateli, který je v likvidaci nebo na jehož majetek byl prohlášen konkurs, probíhá konkursní nebo vyrovnací
           řízení, nebo byl návrh na prohlášení konkursu zamítnut pro nedostatek majetku, nebo probíhá řízení dle insolvenčního zákona,
           nebo na jehož majetek je nařízena exekuce.

A.3.7. Podpora se neposkytuje Žadatelům, kteří jsou v prodlení s úhradou splatných závazků vůči PGRLF, a.s., respektive neuzavřeli
           s PGRLF, a.s. příslušný splátkový kalendář, případně jinou dohodu o vypořádání, nebo v důsledku uzavřeného smluvního
           vztahu s takovou osobou vznikla PGRLF, a.s. ztráta. Podpora se neposkytuje rovněž Žadatelům, kteří tvoří s jinými osobami
           ekonomicky spjatou skupinu ve smyslu definice uvedené v bodě A.1.11 těchto Pokynů, a kterákoli z těchto osob tvořících se
           Žadatelem ekonomicky spjatou skupinu je v prodlení s úhradou splatných závazků vůči PGRLF, a.s., respektive neuzavřela s
           PGRLF, a.s. příslušný splátkový kalendář, případně jinou dohodu o vypořádání, nebo v důsledku uzavřeného smluvního vztahu
           s takovou osobou vznikla PGRLF, a.s. ztráta. V případě právnických osob se Podpora neposkytne rovněž Žadatelům, kteří mají
           ve svých strukturách (tj. zejména jako ovládajícího společníka, jednatele, členy představenstev, členy dozorčích rad či jiných
           statutárních a kontrolních orgánů) právnické a fyzické osoby, které jsou v prodlení s úhradou splatných závazků, respektive
           neuzavřely s PGRLF, a.s. příslušný splátkový kalendář, případně jinou dohodu o vypořádání, nebo v důsledku uzavřeného
           smluvního vztahu s těmito osobami vznikla PGRLF, a.s. ztráta. Podpora nebude rovněž poskytnuta Žadateli, který má ve svých
           strukturách osoby, které působily nebo působí jako ovládající společníci, členové statutárních nebo kontrolních orgánů
           právnické osoby, s níž PGRLF, a.s. uzavřel smlouvu o podpoře, a která je v prodlení s úhradou splatných závazků, respektive
           neuzavřela s PGRLF, a.s. příslušný splátkový kalendář, případně jinou dohodu o vypořádání, nebo v důsledku uzavřeného
           smluvního vztahu s takovou právnickou osobou vznikla PGRLF, a.s. ztráta.

A.3.8. Podpora se neposkytne Žadatelům, vůči kterým byl v návaznosti na rozhodnutí Komise o protiprávnosti a neslučitelnosti
           podpory s vnitřním trhem vystaven inkasní příkaz.

A.3.9. Příjemce Podpory umožní kontrolu vyjmenovanými subjekty (viz bod A. 4. 2. Pokynů).
A.3.10. Příjemce Podpory uděluje PGRLF, a.s. souhlas se zpracováním, a to zejména se shromažďováním, uchováváním a

           zveřejňováním svých údajů, včetně osobních údajů (dále jen „Údaje“), uvedených ve smlouvě o podpoře uzavřené s PGRLF,
           a.s. Údaje budou zpracovávány v databázi PGRLF, a.s. a zveřejňovány zejména ve společném zemědělském registru MZe.
A.3.11. Veškeré změny týkající se poskytování Podpor budou oznamovány na internetové adrese www.pgrlf.cz, prostřednictvím místně
           příslušných pracovišť SZIF či MZe nebo prostřednictvím jiných PGRLF, a.s. k tomu určených subjektů.
A.3.12. Jediný společník PGRLF, a.s. je oprávněn měnit Pokyny.
A.3.13. Představenstvo PGRLF, a.s. je oprávněno podat výklad k těmto Pokynům.
A.3.14. Na stejný záměr nesmí být Žadateli poskytnuta dotace nebo příspěvek z rozpočtu kapitoly Ministerstva zemědělství, z jiných
            rozpočtových kapitol státního rozpočtu nebo státních fondů či strukturálních fondů EU nebo Programu rozvoje venkova apod.
A.3.15. Úvěrem nebude financována vyměřená daň z přidané hodnoty (DPH) z nakupované investice.
A.3.16. Pro plátce DPH se poskytuje Podpora na ceny hrazené z Úvěrů bez DPH. Pro neplátce DPH se poskytuje Podpora na ceny
           hrazené z Úvěrů včetně DPH.

A.4. Podmínky pro čerpání Podpory a Kontrola

A.4.1.  Při nedodržení nebo porušení podmínek pro poskytnutí Úvěru nebo Podpory v režimu de minimis, stanovených Pokyny a
A.4.2.  ve smlouvách o Podpoře postupuje PGRLF, a.s. v souladu se smlouvami a Pokyny, a to včetně uplatnění sjednaných sankcí (tj.
        například vrácení již poskytnuté Podpory, úhrada smluvních pokut apod.).
A.4.3.  Kontrolu dodržování Pokynů zajišťuje PGRLF, a.s. svými zaměstnanci nebo jím zmocněnými subjekty (např. MZe), případně
        oprávněné instituce či orgány EU. Kontrolující zaměstnanci PGRLF, a.s., nebo zástupci ke kontrole zmocněných subjektů
        předloží kontrolovanému Příjemci Podpory (nebo Žadateli o Podporu) písemné pověření PGLRF, a.s. ke kontrole a prokáží
        svou totožnost služebním průkazem. Příjemce Podpory i Žadatel umožní přístup zástupcům zmocněných subjektů do svých
        provozních a administrativních prostor a umožní uskutečnit kontrolu tak, aby bylo možno posoudit dodržování podmínek
        stanovených smlouvou o podpoře a těchto Pokynů.
        Čerpání úvěru je možné pouze bezhotovostně na účty vedené u tuzemských bank, tuzemských poboček zahraničních bank,
        tuzemských spořitelních a úvěrových družstev apod.

B. Postup vyřizování žádostí

B.1. Žádost

B.1.1.  V případě žádosti o poskytnutí Podpory Žadatel předloží svoji žádost, postupem uvedeným v bodě B.1.2. těchto Pokynů,
        na předepsaném formuláři, jehož vzor stanoví PGRLF, a.s. Všechny požadované údaje je nutno vyplnit, a to včetně všech
        příloh, čestných prohlášení a v případech, kdy Žadatel žádá o snížení jistiny poskytnutého Úvěru, také čestné prohlášení
        k Podpoře v režimu de minimis.

                                              4
B.1.2.  Žádost se podává spolu s čestným prohlášením, souhlasem se zpracováním údajů a přílohami pouze elektronicky
B.1.3.  prostřednictvím internetových stránek www.pgrlf.cz (záložka podat žádost, investiční úvěry). Po podání Žádosti bude Žadateli
        doručen potvrzovací email na emailovou adresu uvedenou v Žádosti, který obsahuje potvrzení o podání Žádosti, čas podání
        Žádosti a informaci o pořadí, v jakém byla Žádost v rámci uvedeného kola příjmů žádostí doručena. PGRLF, a.s. může vedle
        výše uvedeného způsobu podání žádosti o poskytnutí Podpory, stanovit i jiný způsob podávání žádosti o poskytnutí Podpory,
        který uvede na svých internetových stránkách www.pgrlf.cz.
        Podáním Žádosti se rozumí datum registrace Žádosti uvedené v potvrzovacím emailu viz bod B.1.2. Podpora se poskytuje dle
        podmínek platných ke dni této registrace. Pro přiznání konkrétní výše Podpory je rozhodný den zaregistrování žádosti
        o poskytnutí Podpory.

B.2.    Vyřízení

B.2.1.  Žadatel předloží PGRLF, a.s. žádost o poskytnutí Podpory v rámci Programu Investiční úvěry včetně všech příloh a čestných
B.2.2.  prohlášení viz bod B těchto Pokynů. PGRLF, a.s. žádost projedná a rozhodne o poskytnutí a výši nebo neposkytnutí Podpory.
B.2.3.  PGRLF, a.s. poskytuje Úvěr a Podporu v režimu de minimis po podpisu smluvní dokumentace a splnění všech sjednaných
        podmínek pro čerpání Úvěru a pro poskytnutí Podpory v režimu de minimis .
B.2.4.  Konkrétní podmínky vztahu mezi PGRLF, a.s. a Žadatelem jsou upraveny ve smlouvě o Úvěru a ve smlouvě o poskytnutí
        Podpory v režimu de minimis , a to včetně sankcí za porušení konkrétní smlouvy, podmínek čerpání či formě zajištění
        poskytnutého Úvěru, apod.
        Čerpání Úvěru je upraveno ve smlouvě o Úvěru v závislosti na charakteru Úvěru, charakteru investice, poskytnutého zajištění
        závazku příjemce Podpory na základě požadavku PGRLF, a.s. a doložení účelovosti užití Podpory. Formou zajištění
        poskytnutého Úvěru se rozumí zejména zajišťovací převod práva ve smyslu příslušných ustanovení zákona č. 89/2012 Sb.,
        občanský zákoník, zástavní právo z pojistného plnění, blankosměnka apod.
        Nevyhoví-li PGRLF, a.s. Žádosti o poskytnutí Podpory, je Žadatel oprávněn podat PGRLF, a.s. námitky, a to do 15 dnů ode dne
        doručení sdělení PGRLF, a.s. o nevyhovění Žádosti o Podporu. O námitkách Žadatele rozhoduje představenstvo PGRLF, a.s.
        ve lhůtě 60 dnů od doručení námitek Žadatele o Podporu. Pokud Žadatel o Podporu námitky během lhůty dle předchozí věty
        doplní, lhůta pro vydání rozhodnutí počíná běžet od okamžiku doručení doplnění námitek PGRLF, a.s. Představenstvo
        PGRLF, a.s. po posouzení námitek Žadatele o Podporu původní rozhodnutí potvrdí, nebo ho změní. Rozhodnutí
        představenstva PGRLF, a.s. je konečné a nelze proti němu podat opravný prostředek.

B.2.5.  Standardní přílohy k žádosti o poskytnutí Podpory:
        1. Účetní výkazy podle formy účetnictví - vše kopie

              a. Žadatelé vedoucí účetnictví
                    - přiznání k dani z příjmů za 2 roky předcházející podání žádosti s podacím razítkem Finančního úřadu nebo
                    potvrzením o doručení z datové schránky - neplatí pro Začínající podnikatele a Žadatele, kteří nepodnikají (bez ohledu
                    na předmět podnikání) alespoň dva roky před podáním žádosti, kteří předkládají uvedené dokumenty v rozsahu, jaký
                    mají ke dni podání žádosti k dispozici;
                    - účetní závěrka, tj. rozvaha, výkaz zisku a ztráty, příloha k účetní závěrce za 2 roky předcházející podání žádosti -
                    neplatí pro Začínající podnikatele a Žadatele, kteří nepodnikají (bez ohledu na předmět podnikání) alespoň dva roky
                    před podáním žádosti, kteří předkládají uvedené dokumenty v rozsahu, jaký mají ke dni podání žádosti k dispozici;
                    - aktuální výkazy v rozsahu rozvahy a výkazu zisku a ztráty, k datu podání žádosti.

              b. Žadatelé vedoucí daňovou evidenci
                    - přiznání k dani z příjmů za 2 roky předcházející podání žádosti s podacím razítkem Finančního úřadu nebo
                    potvrzením o doručení z datové schránky, včetně příloh - neplatí pro Začínající podnikatele a Žadatele, kteří
                    nepodnikají (bez ohledu na předmět podnikání) alespoň dva roky před podáním žádosti, kteří předkládají uvedené
                    dokumenty v rozsahu, jaký mají ke dni podání žádosti k dispozici;
                    - aktuální stav příjmů a výdajů, evidenci majetku za aktuální období;
                   - vyplněný formulář s dalšími údaji potřebnými pro vyhodnocení kreditní kvality Žadatele viz www.pgrlf.cz –
                   ke stažení – investiční úvěry – Formulář pro žadatele vedoucí daňovou evidenci.

        2. Podnikatelský záměr obsahující popis projektu nebo činností – záměr, na jehož financování bude použit Úvěr. Součástí
            podnikatelského záměru jsou také informace o stávající činnosti Žadatele.

        3. Potvrzení prokazující, že Žadatel nemá nedoplatky vůči České správě sociálního zabezpečení, zdravotním pojišťovnám
            (Žadatel předkládá potvrzení pouze od těch zdravotních pojišťoven, vůči kterým má povinnost hradit pojistné. Ve vztahu
            k ostatním zdravotním pojišťovnám Žadatel deklaruje uvedenou skutečnost prostřednictvím čestného prohlášení, které je
            součástí Žádosti) a vůči Finančnímu úřadu. V žádosti o poskytnutí Podpory poskytne Žadatel souhlas s ověřením této
            skutečnosti také u Státního zemědělského intervenčního fondu, MZe a Státního pozemkového úřadu, které provede
            PGRLF, a.s.

        4. Cenová nabídka na pořizovanou investici.
        5. Žadatel, který pořizuje sadbový materiál pro výsadbu vinic na základě povolení pro novou výsadbu, předkládá kopii

            rozhodnutí o povolení pro novou výsadbu dle čl. 62 odst. 2 a čl. 68 odst. 1 nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č.
            1308/2013, které není starší 3 let.
        Žadatel dle A. 1. 2. písm. b) dále doloží:
        6. Kopii rozhodnutí o schválení LHP orgánem státní správy lesů nebo kopii protokolu o převzetí vlastnického separátu LHO.
        7. Kopii listu vlastnictví nebo dokladu o nájmu (pachtu) či výpůjčce lesního majetku tj. nájemní smlouvu, smlouvu pachtovní,
            smlouvu o výpůjčce.

        5
C.1. Program Investiční úvěry

C.1.1.  Účelem Úvěru poskytnutého PGRLF, a.s. v rámci programu Investiční úvěry je pořízení investičního majetku, který souvisí se
        zemědělskou prvovýrobou, se zpracováním zemědělských produktů, lesním hospodářstvím nebo zpracováním dřeva ve smyslu
        těchto Pokynů. Úvěr nesmí být použit na nákup (pořízení) nemovitého majetku. Nákup sadbového materiálu pro výsadbu vinic
        na základě povolení pro novou výsadbu je podporovanou investicí v rámci tohoto programu.

        C. 1.1.1. Výše investičního úvěru a doba splatnosti

        Doba splatnosti Úvěru na investice uvedené v bodě C. 1. 1. nepřesáhne 15 let (od podpisu smlouvy o poskytnutí Úvěru). Úvěr
        bude poskytnut ve výši od 100 tis. Kč do 10 mil. Kč.

        C. 1.1.2 Specifická kritéria

         Příjemce Podpory nesmí majetek pořízený z tohoto Úvěru smluvně převést (např. prodat nebo darovat třetí osobě),
              zatížit zástavními nebo jinými právy (např. věcným břemenem nebo jakýmkoliv věcným právem), pronajmout či
              propachtovat třetí osobě bez předchozího písemného souhlasu PGRLF, a.s. a to před splacením Úvěru a v případě,
              že Klient také čerpal podporu v režimu de minimis, nesmí tak učinit po dobu 3 (tří) let od vyčerpání nebo od ukončení
              čerpání Úvěru.

         Úroky z Úvěru budou vypočítávány vždy k ultimu pololetí, tj. k 30. 6. resp. 31. 12. nebo ke dni úplného splacení Úvěru
              a jejich výši PGRLF, a.s. klientovi písemně oznámí spolu se lhůtou k jejich úhradě. Jistina Úvěru bude splácena dle
              splátkového kalendáře stanoveného PGRLF, a.s. s možností odkladu první splátky jistiny až o jeden rok.

C.1.2.  Právním základem tohoto programu je zejména zákon č. 252/1997 Sb., o zemědělství, ve znění pozdějších předpisů.
        Úrokovou sazbu Úvěru stanovuje PGRLF, a.s. v souladu s metodikou EU (viz Sdělení Komise o revizi metody stanovování
        referenčních a diskontních sazeb Úř. věst. C 14, 19.1. 2008, s. 6); nařízení Komise (EU) č. 1407/2013 ze dne 18. prosince 2013
        o použití článků 107 a 108 Smlouvy o fungování Evropské unie na podporu de minimis – (Úř. věst. L 352, 24. 12. 2013, s. 1 -
        8.); nařízení Komise (EU) č. 1408/2013 ze dne 18. prosince 2013 o použití článků 107 a 108 Smlouvy o fungování Evropské
        unie na podporu de minimis v odvětví zemědělství – (Úř. věst. L 352, 24. 12. 2013, s. 9 – 17); zákon č. 253/2008 Sb.,
        o některých opatřeních proti legalizaci výnosů z trestní činnosti nebo financování terorismu.

C.1.3. Tyto Pokyny se vztahují na žádosti zaregistrované PGRLF, a.s. počínaje dnem 2. 1. 2018.

                                                                                                6
                                              Část D Pokynů PGRLF, a.s.

                               Příloha I Seznam podle článku 38 Smlouvy o fungování EU

Číslo bruselské  Popis zboží
nomenklatury

Kapitola 1       Živá zvířata

Kapitola 2       Maso a poživatelné droby

Kapitola 3       Ryby, korýši a měkkýši

Kapitola 4       Mléko a mléčné výrobky; ptačí vejce; přírodní med

Kapitola 5

05.04            Střeva, měchýře a žaludky ze zvířat (jiných než ryb), celé a jejich části

05.15            Produkty živočišného původu jinde neuvedené ani nezahrnuté; mrtvá zvířata kapitol 1 nebo 3, nevhodná
                 k lidské spotřebě

Kapitola 6       Živé rostliny a květinářské produkty

Kapitola 7       Jedlá zelenina, rostliny, kořeny a hlízy

Kapitola 8       Jedlé ovoce; slupky citrusových plodů a melounů

Kapitola 9       Káva, čaj, koření, kromě maté (čísla 09.03)

Kapitola 10      Obiloviny

Kapitola 11      Mlýnské výrobky; slad; škroby; lepek; inulin

Kapitola 12      Olejnatá semena a olejnaté plody; různá zrna a plody, průmyslové a léčivé rostliny; sláma a pícniny

Kapitola 13

ex13.03          Pektin

Kapitola 15

15.01            Vepřové sádlo a jiný lisovaný nebo tavený vepřový tuk; lisovaný nebo tavený drůbeží tuk

15.02            Hovězí, ovčí nebo kozí lůj, surový nebo tavený, též „premier jus“

15.03            Stearin z vepřového sádla, olein z vepřového sádla, oleostearin a oleomargarin, neemulgované,
                 nesmíchané ani jinak neupravené

15.04            Tuky a oleje z ryb a z mořských savců, též rafinované

15.07            Ztužené rostlinné oleje, tekuté nebo pevné, surové, čištěné nebo rafinované

15.12            Tuky a oleje živočišné nebo rostlinné, hydrogenované, též rafinované, ale jinak neupravené

15.13            Margarin, umělé vepřové sádlo a jiné upravené potravinové tuky

15.17            Zbytky po zpracování živočišných tuků nebo živočišných nebo rostlinných vosků

Kapitola 16      Přípravky z masa, ryb, korýšů nebo měkkýšů

Kapitola 17

17.01            Řepný a třtinový cukr, v pevném stavu

17.02            Ostatní cukry; cukerné sirupy; umělý med (též smíšený s přírodním medem); karamel

17.03            Melasa, též odbarvená

17.05            Aromatizované nebo barvené cukry, sirupy a melasy (včetně vanilkového cukru nebo vanilínu), vyjma
                 ovocných šťáv s přísadou cukru v jakémkoli poměru

Kapitola 18

18.01            Kakaové boby, též ve zlomcích, surové nebo pražené

18.02            Kakaové skořápky, slupky a ostatní kakaové odpady

Kapitola 20      Přípravky ze zeleniny, poživatelných rostlin, ovoce nebo z jiných rostlin nebo částí rostlin

Kapitola 22

22.04            Hroznový mošt částečně zkvašený nebo hroznový mošt, jehož kvašení bylo zastaveno jinak než přidáním
                 alkoholu

22.05            Víno z čerstvých hroznů; hroznový mošt z čerstvých hroznů, jehož kvašení bylo zastaveno přidáním
                 alkoholu

22.07            Ostatní kvašené nápoje (jablečné, hruškové, medovina)

ex22.08          Ethylalkohol denaturovaný či nedenaturovaný, o jakémkoli obsahu alkoholu, získávaný ze zemědělských
ex22.09          produktů uvedených v příloze I Smlouvy, vyjma destilátů, likérů a jiných lihových nápojů a složených
                 lihových přípravků (tzv. koncentrované extrakty) pro výrobu alkoholických nápojů

22.10            Stolní ocet a jeho náhražky

Kapitola 23      Zbytky a odpady v potravinářském průmyslu; připravené krmivo

Kapitola 24

24.01            Nezpracovaný tabák, tabákový odpad

Kapitola 45

45.01            Surový přírodní korek, korkový odpad; granulovaný nebo na prach rozemletý

Kapitola 54

54.01            Len surový, máčený, třený, vochlovaný nebo jinak zpracovaný, avšak, nespředený, koudel a odpad (včetně
                 rozvlákněného materiálu)

Kapitola 57

57.01            Pravé konopí (Cannabis sativa) surové, máčené, třené, vochlované nebo jinak zpracované, avšak
                 nespředené, koudel a odpad (včetně rozvlákněného materiálu)

                                                                                                                         7
                                                  Část E Pokynů PGRLF, a.s.

1. Výpočet výše příjmů ze zemědělské výroby

Výpočet výše příjmů ze zemědělské výroby pro Žadatele vedoucí daňovou evidenci

Vzorec pro výpočet:  Příjmy ze zemědělské činnosti x 100
                                Celkové příjmy

Položky zahrnuté do čitatele:
(+) Tržba za prodej vlastních výrobků1 a služeb2 souvisejících se zemědělskou, lesnickou činností a zpracováním zemědělských

    produktů
(+) Změna stavu zásob související se zemědělskou, lesnickou činností a zpracováním zemědělských produktů
(+) Aktivace výrobků ze zemědělské, lesnické produkce a ze zpracování zemědělských produktů
(+) Tržby z prodeje zvířat základního stáda
(+) Předpis uznaného nároku na úhradu mank a škod na polních plodinách a zvířatech
(+) Předpis pohledávky za pojišťovnou v důsledku pojistné události3
(+)Dotace k úhradě nákladů nebo k úhradě jiné ekonomické újmy
Položky zahrnuté do jmenovatele:
(+) celkové příjmy
(–) příjmy z finančních aktivit
(–) mimořádné příjmy
(–) příjmy z prodeje dlouhodobého hmotného majetku (bez Tržeb z prodeje zvířat základního stáda)

Pozn.: (+) přičitatelná položka
           (–) odčitatelná položka

Výpočet výše příjmů ze zemědělské výroby pro Žadatele vedoucí účetnictví

Vzorec pro výpočet:  Výnosy ze zemědělské činnosti x 100
                                Celkové provozní výnosy

Položky zahrnuté do čitatele:
(+) Tržby za prodej vlastních výrobků4 a služeb5 souvisejících se zemědělskou, lesnickou činností a zpracováním zemědělských

    produktů

(+) Tržby z prodeje zvířat základního stáda

(+) Předpis uznaného nároku na úhradu mank a škod na polních plodinách a zvířatech
(+) Předpis pohledávky za pojišťovnou v důsledku pojistné události 6

(+) Dotace k úhradě nákladů nebo k úhradě jiné ekonomické újmy
(-) Změna stavu zásob7 související se zemědělskou, lesnickou činností a zpracováním zemědělských produktů
(-) Aktivace8 výrobků ze zemědělské, lesnické produkce a ze zpracování zemědělských produktů

Položky zahrnuté do jmenovatele:
(+) Tržby za prodej vlastních výrobků a služeb 9
(+) Tržby za prodej zboží 9

(+) Tržby z prodeje zvířat základního stáda
(+) Ostatní provozní výnosy 9
(-) Změna stavu zásob7
(-) Aktivace8

Pozn.: (+) přičitatelná položka
           (–) odčitatelná položka

1 tržby za zemědělské produkty, uvedené níže v Příloze I Seznam podle článku 38 Smlouvy o fungování EU
2 včetně služeb pro organizace zabývající se zemědělskou činností, lesnickou činností, zpracováním zemědělských produktů a služeb

 pro obce
3 V případě, že byla potvrzena do dne uzavírání účetních knih výše náhrady na polních plodinách a zvířatech
4 Tržby za prodej vlastních výrobků a služeb (Výkaz zisku a ztráty – I.), tržby z potravinářské a vedlejší produkce např. tržby

  z bioplynových stanic, peletek atd.
5 včetně služeb pro organizace zabývající se zemědělskou činností, lesnickou činností, zpracováním zemědělských produktů a služeb

 pro obce
6 V případě, že byla potvrzena do dne uzavírání účetních knih výše náhrady škod na polních plodinách a hospodářských zvířatech
7 Změna stavu zásob vlastní činnosti (Výkaz zisku a ztráty – C.)
8 Aktivace (Výkaz zisku a ztráty – B.)
9 Výkaz zisku a ztráty

                                                                                                                                                                                     8
2. Výpočet výše příjmů ze zpracování zemědělských produktů

Výpočet výše příjmů ze zpracování zemědělských produktů pro Žadatele vedoucí daňovou evidenci

Vzorec pro výpočet:  Příjmy ze zpracování zemědělských produktů x 100
                                Celkové příjmy

Položky zahrnuté do čitatele:
(+) Tržba za prodej vlastních výrobků1 a služeb2 souvisejících se zpracováním zemědělských produktů
(+) Aktivace výrobků ze zpracování zemědělských produktů
(+) Předpis uznaného nároku na úhradu mank a škod souvisejících se zpracováním zemědělských produktů
(+) Předpis pohledávky za pojišťovnou v důsledku pojistné události3
(+) Dotace k úhradě nákladů nebo k úhradě jiné ekonomické újmy spojených se zpracováním zemědělských produktů
Položky zahrnuté do jmenovatele:

(+) celkové příjmy
(–) příjmy z finančních aktivit

(–) mimořádné příjmy
(–) příjmy z prodeje dlouhodobého hmotného majetku

Pozn.: (+) přičitatelná položka
           (–) odčitatelná položka

Výpočet výše příjmů ze zpracování zemědělských produktů pro Žadatele vedoucí účetnictví

Vzorec pro výpočet:  Výnosy ze zpracování zemědělských produktů x 100
                                Celkové provozní výnosy

Položky zahrnuté do čitatele:
(+) Tržby za prodej vlastních výrobků4 a služeb5 souvisejících se zpracováním zemědělských produktů

(+) Předpis uznaného nároku na úhradu mank a škod souvisejících se zpracováním zemědělských produktů
(+) Předpis pohledávky za pojišťovnou v důsledku pojistné události6

(+) Dotace k úhradě nákladů nebo k úhradě jiné ekonomické újmy spojených se zpracováním zemědělských produktů
(-) Změna stavu zásob7 související se zpracováním zemědělských produktů
(-) Aktivace8 výrobků ze zpracování ze zemědělských produktů

Položky zahrnuté do jmenovatele:

(+) Tržby za prodej vlastních výrobků a služeb9

(+) Tržby za prodej zboží9
(+) Ostatní provozní výnosy9
(-) Změna stavu zásob7

(-) Aktivace8

Pozn.: (+) přičitatelná položka
           (–) odčitatelná položka

_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

1 tržby za zemědělské produkty, uvedené níže v Příloze I Seznam podle článku 38 Smlouvy o fungování EU, tržby z potravinářské a
 vedlejší produkce např. tržby z bioplynových stanic, peletek atd.

2 včetně služeb pro organizace zabývající se zpracováním zemědělských produktů
3 V případě, že byla potvrzena do dne uzavírání účetních knih výše náhrady
4 Tržby za prodej vlastních výrobků a služeb (Výkaz zisku a ztráty) za zemědělské produkty uvedené níže v Příloze I Seznam podle článku 38 Smlouvy o

  fungování EU
5 včetně služeb pro organizace zabývající se zpracováním zemědělských produktů
6 V případě, že byla potvrzena do dne uzavírání účetních knih výše náhrady škod související se zpracováním zemědělských produktů
7 Změna stavu zásob vlastní činnosti (Výkaz zisku a ztráty – C.)
8 Aktivace (Výkaz zisku a ztráty – B.)
9 Výkaz zisku a ztráty

                                                                                                                                                                                     9
3. Výpočet výše příjmů z hospodaření v lesích, zpracování dřeva a dalších činností uvedených v bodě
    A.1.2. písm. c) Pokynů

Výpočet výše příjmů z hospodaření v lesích, zpracování dřeva a dalších činností uvedených v bodě A.1.2. písm. c)
Pokynů, pro Žadatele vedoucí daňovou evidenci

Vzorec pro výpočet:  Příjmy z hospodaření v lesích a zpracování dřeva x 100
                                           Celkové příjmy

Položky zahrnuté do čitatele:
(+) Tržba za prodej vlastních výrobků1 a služeb2 souvisejících s hospodařením v lesích a zpracováním dřeva
(+) Změna stavu zásob související s hospodařením v lesích a zpracováním dřeva
(+) Aktivace výrobků z lesnické produkce a ze zpracování dřeva
(+) Předpis uznaného nároku na úhradu mank a škod na lesních porostech
(+) Předpis pohledávky za pojišťovnou v důsledku pojistné události3
(+) Dotace k úhradě nákladů nebo k úhradě jiné ekonomické újmy spojených s hospodařením v lesích a zpracováním dřeva
Položky zahrnuté do jmenovatele:
(+) celkové příjmy
(–) příjmy z finančních aktivit
(–) mimořádné příjmy
(–) příjmy z prodeje dlouhodobého hmotného majetku

Pozn.: (+) přičitatelná položka
           (–) odčitatelná položka

1 tržby z lesního hospodářství a jiné činnosti v oblasti lesnictví uvedené pod č. 02.10, tržby z těžby dřeva uvedené pod č. 02.20,
 tržby z podpůrné činnosti pro lesnictví uvedené pod č. 02.40, tržby z výroby pilařské a impregnace dřeva uvedené pod č. 16.10, tržby z výroby dýh a

desek na bázi dřeva uvedené pod č. 16.21, tržby z výroby ostatních dřevěných, korkových, proutěných a slaměných výrobků, kromě nábytku uvedené
pod č. 16.29, tržby z výroby ostatních výrobků stavebního truhlářství a tesařství uvedené pod č. 16.23 klasifikace ekonomických činností (CZ-NACE),
2 včetně služeb pro organizace a obce zabývající se činnostmi v lesním hospodářství a jinými činnostmi v oblasti lesnictví uvedené pod

 č. 02.10, těžbou dřeva uvedené pod č. 02.20, tržby z podpůrné činnosti pro lesnictví uvedené pod č. 02.40, tržby z výroby pilařské a impregnace dřeva
uvedené pod č. 16.10, tržby z výroby dýh a desek na bázi dřeva uvedené pod č. 16.21, tržby z výroby ostatních dřevěných, korkových, proutěných a
slaměných výrobků, kromě nábytku uvedené pod č. 16.29, tržby z výroby ostatních výrobků stavebního truhlářství a tesařství uvedené pod č. 16.23
klasifikace ekonomických činností (CZ-NACE)
3 V případě, že byla potvrzena do dne uzavírání účetních knih výše náhrady na lesních porostech
4 Tržby za prodej vlastních výrobků a služeb (Výkaz zisku a ztráty – I.) související s činnostmi v lesním hospodářství a jinými činnostmi

 v oblasti lesnictví uvedené pod č. 02.10, těžbou dřeva uvedené pod č. 02.20, tržby z podpůrné činnosti pro lesnictví uvedené pod č. 02.40, tržby z
výroby pilařské a impregnace dřeva uvedené pod č. 16.10, tržby z výroby dýh a desek na bázi dřeva uvedené pod č. 16.21, tržby z výroby ostatních
dřevěných, korkových, proutěných a slaměných výrobků, kromě nábytku uvedené pod č. 16.29, tržby z výroby ostatních výrobků stavebního truhlářství
a tesařství uvedené pod č. 16.23 klasifikace ekonomických činností (CZ-NACE)
5 včetně služeb pro organizace a obce zabývající se činnostmi v lesním hospodářství a jinými činnostmi v oblasti lesnictví uvedené pod

 č. 02.10, těžbou dřeva uvedené pod č. 02.20, tržby z podpůrné činnosti pro lesnictví uvedené pod č. 02.40, tržby z výroby pilařské a impregnace dřeva
uvedené pod č. 16.10, tržby z výroby dýh a desek na bázi dřeva uvedené pod č. 16.21, tržby z výroby ostatních dřevěných, korkových, proutěných a
slaměných výrobků, kromě nábytku uvedené pod č. 16.29, tržby z výroby ostatních výrobků stavebního truhlářství a tesařství uvedené pod č. 16.23
klasifikace ekonomických činností (CZ-NACE)
6 V případě, že byla potvrzena do dne uzavírání účetních knih výše náhrady škod na lesních porostech
7 Změna stavu zásob vlastní činnosti (Výkaz zisku a ztráty – C.)
8 Aktivace (Výkaz zisku a ztráty – B.)
9 Výkaz zisku a ztráty

                                                                                                                                                                                   10
Výpočet výše příjmů z hospodaření v lesích, zpracování dřeva a dalších činností uvedených v bodě A.1.2. písm. c)
Pokynů, pro Žadatele vedoucí účetnictví

Vzorec pro výpočet:  Výnosy z hospodaření v lesích a zpracování dřeva x 100
                                           Celkové provozní výnosy

Položky zahrnuté do čitatele:
(+) Tržby za prodej vlastních výrobků4 a služeb5 souvisejících s hospodařením v lesích a zpracováním dřeva
(+) Předpis uznaného nároku na úhradu mank a škod na lesních porostech
(+) Předpis pohledávky za pojišťovnou v důsledku pojistné události6
(+) Dotace k úhradě nákladů nebo k úhradě jiné ekonomické újmy spojených s hospodařením v lesích a zpracováním dřeva
(-) Změna stavu zásob7 související s hospodařením v lesích a zpracováním dřeva
(-) Aktivace8 výrobků lesnické produkce a ze zpracování dřeva

Položky zahrnuté do jmenovatele:
(+) Tržby za prodej vlastních výrobků9
(+) Tržby za prodej zboží9
(+) Ostatní provozní výnosy9
(-) Změna stavu zásob7
(-) Aktivace 8

Pozn.: (+) přičitatelná položka
           (–) odčitatelná položka

1 tržby z lesního hospodářství a jiné činnosti v oblasti lesnictví uvedené pod č. 02.10, tržby z těžby dřeva uvedené pod č. 02.20,
 tržby z podpůrné činnosti pro lesnictví uvedené pod č. 02.40, tržby z výroby pilařské a impregnace dřeva uvedené pod č. 16.10, tržby z výroby dýh a

desek na bázi dřeva uvedené pod č. 16.21, tržby z výroby ostatních dřevěných, korkových, proutěných a slaměných výrobků, kromě nábytku uvedené
pod č. 16.29, tržby z výroby ostatních výrobků stavebního truhlářství a tesařství uvedené pod č. 16.23 klasifikace ekonomických činností (CZ-NACE),
2 včetně služeb pro organizace a obce zabývající se činnostmi v lesním hospodářství a jinými činnostmi v oblasti lesnictví uvedené pod

 č. 02.10, těžbou dřeva uvedené pod č. 02.20, tržby z podpůrné činnosti pro lesnictví uvedené pod č. 02.40, tržby z výroby pilařské a impregnace dřeva
uvedené pod č. 16.10, tržby z výroby dýh a desek na bázi dřeva uvedené pod č. 16.21, tržby z výroby ostatních dřevěných, korkových, proutěných a
slaměných výrobků, kromě nábytku uvedené pod č. 16.29, tržby z výroby ostatních výrobků stavebního truhlářství a tesařství uvedené pod č. 16.23
klasifikace ekonomických činností (CZ-NACE)
3 V případě, že byla potvrzena do dne uzavírání účetních knih výše náhrady na lesních porostech
4 Tržby za prodej vlastních výrobků a služeb (Výkaz zisku a ztráty – I.) související s činnostmi v lesním hospodářství a jinými činnostmi

 v oblasti lesnictví uvedené pod č. 02.10, těžbou dřeva uvedené pod č. 02.20, tržby z podpůrné činnosti pro lesnictví uvedené pod č. 02.40, tržby z
výroby pilařské a impregnace dřeva uvedené pod č. 16.10, tržby z výroby dýh a desek na bázi dřeva uvedené pod č. 16.21, tržby z výroby ostatních
dřevěných, korkových, proutěných a slaměných výrobků, kromě nábytku uvedené pod č. 16.29, tržby z výroby ostatních výrobků stavebního truhlářství
a tesařství uvedené pod č. 16.23 klasifikace ekonomických činností (CZ-NACE)
5 včetně služeb pro organizace a obce zabývající se činnostmi v lesním hospodářství a jinými činnostmi v oblasti lesnictví uvedené pod

 č. 02.10, těžbou dřeva uvedené pod č. 02.20, tržby z podpůrné činnosti pro lesnictví uvedené pod č. 02.40, tržby z výroby pilařské a impregnace dřeva
uvedené pod č. 16.10, tržby z výroby dýh a desek na bázi dřeva uvedené pod č. 16.21, tržby z výroby ostatních dřevěných, korkových, proutěných a
slaměných výrobků, kromě nábytku uvedené pod č. 16.29, tržby z výroby ostatních výrobků stavebního truhlářství a tesařství uvedené pod č. 16.23
klasifikace ekonomických činností (CZ-NACE)
6 V případě, že byla potvrzena do dne uzavírání účetních knih výše náhrady škod na lesních porostech
7 Změna stavu zásob vlastní činnosti (Výkaz zisku a ztráty – C.)
8 Aktivace (Výkaz zisku a ztráty – B.)
9 Výkaz zisku a ztráty

                                                                                                                                                                                   11
                                                       Část F Pokynů PGRLF, a.s.

Klasifikace ekonomických činností (CZ-NACE)

02.10 Lesní hospodářství a jiné činnosti v oblasti lesnictví
Zahrnuje:
- pěstování dříví nastojato: výsadbu, přesazování, probírku stromů a péči o les
- pěstování podrostu, vlákninového dříví a dříví na otop
- provoz lesních školek
Tyto činnosti lze provádět jak v přírodních, tak v uměle vysazených lesích.
Nezahrnuje:
- pěstování vánočních stromků (01.29)1
- provoz stromových školek, kromě lesních školek (01.30)1
- sběr hub a jiných divoce rostoucích lesních materiálů (02.30)1
- výrobu štěpek a třísek ze dřeva (16.10)1

02.20 Těžba dřeva
Zahrnuje:
- produkci kulatiny pro dřevozpracující průmysl
- produkci kulatiny používané v neopracované formě, např. důlního dřeva, plotových kůlů a telegrafních sloupů
- sběr a produkci dřeva pro účely výroby energií
- sběr zbytků vzniklých při těžbě dřeva pro účely výroby energií
- produkci dřevěného uhlí v lese (tradičními metodami)
Produktem této činnosti jsou klády, odřezky nebo palivové dříví.
Nezahrnuje:
- pěstování vánočních stromků (01.29) 1
- pěstování dříví nastojato: výsadbu, přesazování, probírku stromů a péči o les (02.10) 1
- sběr jiných divoce rostoucích lesních materiálů (02.30) 1
- výrobu štěpek a třísek ze dřeva (16.10) 1
- produkci dřevěného uhlí na základě destilace (20.14) 1

02.40 Podpůrné činnosti pro lesnictví
Tato třída zahrnuje také části lesnických činností vykonávané na základě smlouvy nebo dohody.
Zahrnuje:
- poskytování služeb pro lesnictví:
• evidence dřevin
• poradenství v oboru lesnictví
• hodnocení dřeva
• protipožární ochrana
• kontrola a regulace škůdců v lesnictví
- poskytování služeb pro těžbu dřeva:
• doprava klád v lese
Nezahrnuje:
- provoz lesních školek (02.10)
- odvodňování lesních ploch (43.12)
- vyklízení stavenišť (43.12)

16.1 Výroba pilařská a impregnace dřeva
16.10 Výroba pilařská a impregnace dřeva
Zahrnuje:
- řezání pilou, hoblování a jiné strojní obrábění dřeva
- krájení na plát, dělení nebo rozřezání na třísky, hobliny
- výrobu dřevěných železničních pražců
- výrobu podlahové krytiny ze dřeva, nemontované, nekompletované
- výrobu dřevité vlny, dřevité moučky, třísek, pilin
Zahrnuje také:
- sušení dřeva
- impregnaci anebo chemickou úpravu dřeva konzervačními nebo jinými hmotami
Nezahrnuje:
- těžbu a produkci surového dřeva (02.20)1
- výrobu dýh dostatečně tenkých pro zpracování na překližky, desky a panely (16.21)1
- výrobu šindelů, obrub, obkladů a lišt (16.23)1
- výrobu palivového dřeva nebo lisovaného dřeva (16.29)1

                                                                                                                                                                                   12
16.2 Výroba dřevěných, korkových, proutěných a slaměných výrobků, kromě nábytku
Tato skupina zahrnuje výrobu dřevěných, korkových, proutěných anebo slaměných výrobků, a to jak v základních formách, tak ve formě
sestavených, kompletovaných výrobků.
16.21 Výroba dýh a desek na bázi dřeva
Zahrnuje:
- výrobu dýh, které jsou dostatečně tenké a vyhovují pro dýhování, zpracování na překližky nebo k jiným účelům:
• hlazené, barvené, potahované, impregnované, vyztužené (na zadní straně papírem nebo tkaninou)
• zpracování formou motivů
- výrobu překližek, dýhovaných desek (panelů) a podobných vrstvených (laminátových) dřevěných desek a listů
- výrobu OSB desek (její štěpky jsou složené do 3 vrstev k sobě kolmo orientovaných) a jiných dřevotřískových desek
- výrobu středně silných dřevovláknitých izolačních desek (MDF) a jiných dřevovláknitých desek
- výrobu zhuštěného dřeva
- výrobu klíženého vrstveného dřeva, vrstvených dřevěných dýh

16.23 Výroba ostatních výrobků stavebního truhlářství a tesařství
Zahrnuje:
- výrobu dřevěných výrobků určených především pro použití ve stavebnictví:
• trámů, nosníků, krokví a vaznic
• klížených, vrstvených a kovem spojených, prefabrikovaných dřevěných konstrukcí krovů
• dveří, oken, okenic a jejich rámů, bez nebo s kováním, např. panty, závěsy, čepy, zámky
• schodů, zábradlí (plotů, ohrad)
• dřevěných lišt a vlisů, krytinových desek a šindelů
- výrobu prefabrikovaných celků budov nebo částí, převážně ze dřeva, např. saun
- výrobu mobilních domků
- výrobu příček ze dřeva (kromě volně stojících)
Nezahrnuje:
- výrobu kuchyňských, šatních skříní, knihoven atd. (31.01, 31.02, 31.09)
- výrobu volně stojících příček ze dřeva (31.01, 31.02, 31.09)

16.29 Výroba ostatních dřevěných, korkových, proutěných a slaměných výrobků, kromě nábytku
Pro účely tohoto programu pouze:
- výroba palivového dřeva a pelet, z lisovaného dřeva nebo náhradních materiálů z kávového nebo sójového odpadu

________________________________________________________________________________________

1 https://www.czso.cz/documents/10180/23174387/vysvetlivky_cz_nace.pdf/f530ebeb-f949-40c7-a27d-f8888503d791?version=1.0

                                                                                                                                                                                   13