Upozornění: Text přílohy byl získán strojově a nemusí přesně odpovídat originálu. Zejména u strojově nečitelných smluv, kde jsme použili OCR. originál smlouvy stáhnete odsud
SMLOUVA O PROVOZOVÁNÍ SLUŽBY SENIOR TAXI
uzavřená dle zákona č. 89/2012 Sb., Občanský zákoník
č. smlouvy …………………………
SMLUVNÍ STRANY
Objednatel:
Město Lysá nad Labem
Sídlo:
Husovo náměstí 23/1, 289 22 Lysá nad Labem
IČO:
00239402
DIČ:
CZ00239402
Číslo účtu:
0504268369/0800
Zastoupený:
Ing. Karlem Otavou, starostou města
(dále jen „objednatel“)
Provozovatel:
ADDUCO RBS s.r.o.
Sídlo:
Sídliště 1438/19, 289 22 Lysá nad Labem
IČO:
24773948
DIČ:
CZ24773948
Číslo účtu:
Zastoupený:
Mgr. Františkem Jaškem, jednatelem
(dále jen „provozovatel“)
Článek 1
ZÁKLADNÍ USTANOVENÍ
1. Smluvní strany prohlašují, že údaje uvedené v této smlouvě jsou v souladu se skutečností v době uzavření smlouvy.
2. Provozovatel výslovně prohlašuje, že je odborně způsobilý k zajištění předmětu plnění dle této smlouvy a je držitelem nezbytných oprávnění k podnikání.
Článek 2
PŘEDMĚT SMLOUVY
1. Předmětem této smlouvy je úprava práv a povinností smluvních stran při poskytování služby „Senior taxi“.
2. Provozovatel se zavazuje realizovat pro objednatele, ode dne účinnosti této smlouvy, službu „Senior taxi“ (dále jen „služba“) spočívající v přepravě osob za podmínek touto smlouvou sjednaných. Předmětem poskytované služby provozovatelem je přeprava osob s trvalým pobytem ve městě Lysá nad Labem a jeho částech (Lysá nad Labem, Litol, Byšičky, Dvorce), narození v roce 1953 a starší nebo jsou držiteli průkazu ZTP nebo ZTP/P bez věkového omezení (dále jen „oprávněná osoba"), včetně jejich doprovodu (max. 1 osoba) a bezúplatná přeprava běžných spoluzavazadel oprávněných osob, popř. francouzských holí apod. v souladu s podmínkami dle čl. 3 této smlouvy.
3. Službu bude provozovatel poskytovat svými vozidly nebo vozidly svých smluvních partnerů v režimu „příležitostná osobní silniční doprava“, dle zákona č. 111/1994 Sb., o silniční dopravě, ve znění pozdějších předpisů.
4. Objednatel se zavazuje hradit provozovateli za službu cenu dle ujednání čl. 4 této smlouvy.
Článek 3
DOBA, MÍSTO A ZPŮSOB POSKYTOVÁNÍ PLNĚNÍ
1. Provozovatel se zavazuje službu zabezpečovat každý pracovní den minimálně od 07:00 do 15:00 hod. Podle časových možností provozovatele lze dohodnout i pozdější termín.
2. Provozovatel se zavazuje přepravovat oprávněné osoby, dle jejich potřeb, z místa jejich trvalého pobytu na níže uvedená přepravní místa a z těchto přepravních míst do místa jejich trvalého pobytu.
3. Přepravní místa:
a. zdravotnická zařízení v rámci města Lysá nad Labem, Milovic a Nymburka (lékařské ordinace, rehabilitačních zařízení apod.)
b. lékárny a provozovny pro nákup zdravotních a kompenzačních pomůcek (např. Šporkova lékárna, Lékárna Dr. Max, oční optika) v Lysé nad Labem
c. Městský úřad Lysá nad Labem a jeho pracoviště
d. pobočka České pošty v Lysé nad Labem
e. vlakové nádraží v Lysé nad Labem
f. manikúra, pedikúra, kadeřník, holič v Lysé nad Labem
g. hřbitov města Lysá nad Labem
h. volnočasové aktivity pořádané pro seniory (např. „kavárnička dříve narozených“, kluby důchodců apod.) – přeprava dle časových možností provozovatele
4. Služba – přeprava bude realizována na základě předchozí telefonické objednávky. K tomuto účelu budou užívána tel. čísla: Mgr. Václav Kopecký +420 606 748 158, Mgr. František Jašek +420 602 475 560, dostupná každý pracovní den v době od 07:00 do 15:00 hod. Objednávku je nutno učinit minimálně 24 hod. před plánovanou přepravou a v objednávce je nutno uvést: jméno a příjmení oprávněné osoby, zda žádá o přepravu sama nebo s doprovodem, telefonní číslo, adresu pro přistavení vozidla, datum a čas přistavení vozidla, účel a cíl přepravy.
5. Pokud bude služba objednávána později než dle předchozího odstavce, není provozovatel povinen osobu přepravit, pokud mu to nedovolí volná kapacita.
6. Čekací doba na oprávněnou osobu je max. 15 min. od doby plánovaného přistavení vozidla, pokud není vozidlo plánováno pro přepravu dalšího zákazníka.
7. Provozovatel je povinen vést průkazným způsobem evidenci objednávek.
8. Provozovatel je povinen vést knihu jízd s uvedením data, času a místa zahájení přepravy, identifikačních údajů přepravované osoby (jméno, příjmení, rok narození, tel. číslo), účelu přepravy, zda byla osoba doprovázena, počtu ujetých km, celkové čekací doby, celkové ceny za přepravu včetně DPH, potvrzení příjmu platby dle odst. 9 tohoto článku a data, času a místa ukončení přepravy.
9. Provozovatel je povinen dodržet, aby nezávisle na vzdálenosti a času trvání služby platba oprávněné osoby za jednu jízdu v rámci města Lysá nad Labem a jeho částí (Lysá nad Labem, Litol, Byšičky, Dvorce) byla vždy ve výši 10,- Kč včetně DPH, a za jednu jízdu do Milovic nebo Nymburka ve výši 20,- Kč včetně DPH, přičemž jedna jízda je cesta tam, cesta zpět je považována za další jízdu. Tyto částky je povinna uhradit oprávněná osoba.
10. Provozovatel se zavazuje, že bude udržovat osobní motorová vozidla, jimiž bude služba poskytována, v řádném technickém stavu umožňujícím provoz na pozemních komunikacích a v čistotě vně i uvnitř. Ve vozidlech platí zákaz kouření. Provozovatel odpovídá za škodu způsobenou při výkonu předmětu plnění na majetku a zdraví osob.
11. Pro případ poruchy objednaného a potvrzeného dopravního prostředku zajistí provozovatel náhradní prostředek dle svých momentálních možností.
Článek 4
CENA
1. Cena je stanovena jako cena smluvní, pevná a nejvýše přípustná a musí zahrnovat veškeré náklady spojené s plněním předmětu smlouvy.
2. Obě smluvní strany se dohodly na tom, že cena za sjednanou službu činí nejvýše 50.000,- Kč + DPH měsíčně (kalendářní měsíc).
Článek 5
PLATEBNÍ PODMÍNKY
1. Provozovatel za řádně provedenou přepravu oprávněných občanů vystaví objednateli po uplynutí kalendářního měsíce, v němž byla doprava prováděna, daňový doklad (fakturu).
2. Přílohou daňového dokladu bude řádně vyplněná kniha jízd za předcházející kalendářní měsíc.
3. Za den uskutečnění zdanitelného plnění se považuje poslední den v měsíci, v němž bylo uskutečněno účtované plnění.
4. Faktury jsou splatné do 14 dnů od jejich doručení objednateli.
Článek 6
SMLUVNÍ POKUTA A ÚROK Z PRODLENÍ
1. Pro případ prodlení s úhradou ze strany objednatele se sjednává úrok z prodlení ve výši 0,01 % z dlužné částky za každý započatý den prodlení.
2. V případě nikoli nepatrného nedodržení povinností provozovatele stanovených touto smlouvou je objednatel oprávněn požadovat po provozovateli zaplacení smluvní pokuty ve výši 500,- Kč za každý zjištěný případ takového porušení smlouvy.
3. Zaplacením smluvní pokuty není dotčen nárok smluvních stran na náhradu škody ve výši převyšující výši smluvní pokuty ani na řádné plnění předmětu smlouvy.
Článek 7
DOBA TRVÁNÍ SMLOUVY, ODSTOUPENÍ OD SMLOUVY
1. Tato smlouva je uzavřena na dobu určitou od 02.05.2018 do 30.06.2018.
2. V případě hrubého porušení této smlouvy může objednatel odstoupit od smlouvy s okamžitou platností.
Článek 8
ZÁVĚREČNÁ UJEDNÁNÍ
1. Smluvní strany se dohodly, že na závazky účastníků ve smlouvě blíže neupravené se jinak uplatní obecný režim zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, ve znění pozdějších předpisů.
2. Tato smlouva se vyhotovuje ve třech stejnopisech, přičemž provozovatel obdrží po jednom vyhotovení, objednatel obdrží dvě vyhotovení.
3. Jakékoli změny nebo doplňky této smlouvy je možno provádět jen formou písemných vzestupně očíslovaných dodatků k této smlouvě.
4. Smluvní strany prohlašují, že si tuto smlouvu přečetly a s jejím obsahem souhlasí.
5. Smluvní strany prohlašují, že tuto smlouvu uzavírají ze své vážné a svobodné vůle, nikoliv v tísni nebo za nápadně nevýhodných podmínek. Na důkaz výše uvedeného prohlášení připojují zástupci smluvních stran své podpisy.
6. Smluvní strany výslovně souhlasí s tím, aby tato smlouva byla uvedena v souladu se zákonem č. 340/2015, o registru smluv, v Informačním systému registru smluv. Zveřejnění v tomto registru zajistí Město Lysá nad Labem. Účinnosti smlouva nabývá okamžikem zveřejnění v registru smluv. Smluvní strany výslovně souhlasí s tím, aby tato smlouva byla uvedena v přehledu nazvaném „Smlouvy uzavřené městem“ vedeném městem Lysá nad Labem, který obsahuje údaje o smluvních stranách, předmětu smlouvy, číselném označení smlouvy a datum jejího podpisu. Smluvní strany výslovně souhlasí, že tato smlouva může být bez jakéhokoliv omezení zveřejněna na oficiálních webových stránkách města Lysá nad Labem (www.mestolysa.cz), a to včetně všech případných příloh a dodatků. Smluvní strany prohlašují, že skutečnosti uvedené v této smlouvě nepovažují za obchodní tajemství a udělují svolení k jejich užití a zveřejnění bez stanovení jakýchkoli dalších podmínek.
7. Tato smlouva nabývá platnosti dnem jejího podpisu a účinnosti dnem zveřejnění v registru smluv.
8. Rada města Lysá nad Labem schválila uzavření této smlouvy usnesením č. 319 ze dne 02.05.2018.
V Lysé nad Labem dne 02.05.2018
……………………………..……
………………..…………………
Ing. Karel Otava, starosta
Mgr. František Jašek, jednatel
Město Lysá nad Labem ADDUCO RBS s.r.o.