Smlouvy Dotace Platy Úřady Zakázky ▶ PastVina
❤ Podpořte nás Přihlásit se Registrace

Textová podoba smlouvy Smlouva č. 9488167: SML Distribuovaný optický vlákn. systém

Příloha VI146 an.pdf

Upozornění: Text přílohy byl získán strojově a nemusí přesně odpovídat originálu. Zejména u strojově nečitelných smluv, kde jsme použili OCR. originál smlouvy stáhnete odsud


                        * MOV C. ROOX 0.4.0108. 1D POŘ

MVCRX04181DP
prvotní identifikátor

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Smlouva

o poskytnutí účelové podpory
na řešení projektu výzkumu, vývoje a inovací s názvem

„Distribuovaný optický vláknový senzorický
systém pro ochranu perimetru a liniových staveb“

VI20192022146

uzavřená mezi smluvními stranami
Česká republika — Ministerstvo vnitra
a

DFC Design, s.r.o.

Č.j.MV- 56116-7/OBVV-2019
Počet stran: 15

Přílohy: 3

Smluvní strany
Česká republika — Ministerstvo vnitra

se sídlem: Nad Štolou 936/3, 170 34 Praha 7

IČ: 00007064

DIČ: CZ00007064

zastoupená ředitelem odboru bezpečnostního výzkumu a policejního vzdělávání
ee: Retrem Rozáken ne D.

rosa pro daničotání: Mslersto vnitra, odbor bezpečnostního výzkumu a policejního
vzdělávání (gesční útvar MV ČR pro oblast bezpečnostního výzkumu), Nad Štolou 936/3,
170 34 Praha 7, tel.: 974 832 746, e-mail: obv©Wmvcr.cz

(dále jen „poskytovatel“)

a
DFC Design, s.r.o.

se sídlem: Strmá 3001/11B, 616 00 Brno
IČ: 27688097
DIČ: CZ27688097
statutární zástupce: Ing. Michal Holý, jednatel, Ing. Soběslav Valach, jednatel
právnická osoba zapsaná v obchodním rejstříku vedeném u Krajského soudu v Brně, oddíl
C, vložka 52183
E oo PE Je PE S NEON KOKA EEA o PT
adresa Pro doručování: SIGlO příjemce

(dále j jen „příjemce“)

uzavírají v rámci Programu bezpečnostního výzkumu České republiky v letech 2015 - 2022
(BV 1/1. — VS), na. základě S 9 zákona č. 130/2002 | Sb., © o podpoře
výzkumu, experimentálního vývoje a inovací z veřejných prostředků a o změně některých
souvisejících zákonů ve znění pozdějších předpisů (dále jen „zákon č. 130/2002 Sb.“) a
v souladu se zákonem č. 89/2012 Sb., občanský zákoník (dále jen „občanský zákoník“) tuto

Smlouvu o poskytnutí účelové podpory
na řešení projektu výzkumu, vývoje a inovací
(dále jen „Smlouva“)

Článek 1

Předmět Smlouvy

1) Předmětem této Smlouvy je závazek příjemce řešit projekt výzkumu, vývoje a inovací
s názvem „Distribuovaný optický vláknový senzorický systém pro ochranu
perimetru a liniových staveb“ a identifikačním kódem „VI20192022146“ a závazek
poskytovatele poskytnout příjemci na tento projekt účelovou podporu z veřejných
prostředků (dále jen "podpora") v rozsahu a za podmínek stanovených Smlouvou.

2) Předmětem řešení projektu je průmyslový výzkum zaměřený na vývoj distribuovaného
optického vláknového senzorického systému pro krátké vzdálenosti (do 5km) určeného
ke snímání a měření fyzikálních veličin, jako jsou tlak a mechanické deformace v blízkém
okolí vláken.

3) Cíle projektu, předpokládané výsledky, rozpočet a harmonogram projektu, včetně dalších
údajů jsou uvedeny ve schváleném projektu, který je přílohou č. 1 Smlouvy (dále jen
„Projekt“).

Článek 2
Administrátor Projektu

1) Administrátor Projektu je zaměstnanec gesčního útvaru pro oblast bezpečnostního
výzkumu určený poskytovatelem, který je odpovědný za spolupráci a komunikaci
s příjemcem ve všech záležitostech věcného plnění Projektu a finančního využití
poskytnuté podpory.

2) Jméno a kontaktní údaje administrátora Projektu budou příjemci sděleny při předání
Smlouvy.

Článek 3
Manažer Projektu

Manažer Projektu určený příjemcem je odpovědný za řízení Projektu, včetně finančního
řízení, za spolupráci a komunikaci s poskytovatelem.
Článek 4

Hlavní řešitel Projektu
Za odbornou úroveň Amok: dle M 9 odst. 1 písm. e) zákona č. 130/2002 Sb. je příjemci

 

Článek 5

Mnou

Další účastníci Projektu

1) Dalším účastníkem Projektu může být organizační složka státu nebo organizační
jednotka Ministerstva obrany a Ministerstva vnitra zabývající se výzkumem a vývojem,
dále právnická osoba nebo fyzická osoba, jejíž účast na Projektu je vymezena v Projektu
a s níž příjemce uzavřel Smlouvu o účasti na řešení Projektu, která je přílohou č. 2
Smlouvy.

2) Dalšími účastníky Projektu jsou:

1. Czech optical solutions s. r. o.
2. Vysoké učení technické v Brně, Středoevropský technologický institut.

1)
2)

1)

2)

3)

4)

9)

6)

!)

Článek 6
Doba řešení Projektu
Příjemce je povinen zahájit řešení Projektu dne 1. 7. 2019.
Příjemce je povinen ukončit řešení Projektu nejpozději ke dni 30. 6. 2022.
Článek 7
Uznané náklady, výše podpory a platební podmínky

Uznané náklady* na řešení Projektu se stanovují ve výši 13062 200,- Kč (slovy:
třináctmilionůšedesátdvatisícedvěstěkorunčeských). Tato částka zahrnuje podporu ve
výši 10 054 200,- Kč (slovy: desetmilionůpadesátčtyřiticícedvěstěkorunčeských), která je
poskytovaná formou dotace z rozpočtové kapitoly Ministerstva vnitra, a vlastní zdroje
příjemce.

Členění uznaných nákladů na jednotlivé položky a pro jednotlivé roky řešení Projektu je
uvedeno v rozpočtu Projektu.

Nedojde-li vdůsledku rozpočtového provizoria podle zákona č. 218/2000 Sb.
o rozpočtových pravidlech a o změně některých souvisejících zákonů (rozpočtová
pravidla), ve znění pozdějších předpisů (dále jen „zákon o rozpočtových pravidlech“)
k regulaci čerpání rozpočtu, poskytovatel poskytne podporu příjemci v prvním roce řešení
Projektu ve Ihůtě do 60 kalendářních dnů ode dne nabytí účinnosti Smlouvy. V dalších
letech řešení poskytovatel poskytne podporu do 60 kalendářních dnů od začátku
kalendářního roku za podmínky, že jsou splněny závazky příjemce vyplývající ze
Smlouvy, zejména, že příjemce předložil roční zprávu včetně vyúčtování poskytnutých
finančních prostředků, a tato zpráva byla schválena poskytovatelem, a že jsou zařazeny
údaje do informačního systému výzkumu, vývoje a inovací v souladu se zákonem č.
130/2002 Sb., Nařízením vlády č. 397/2009 Sb., o informačním systému výzkumu,
experimentálního vývoje a inovací (dále jen „NV č. 397/2009 Sb.“) a se zvláštním
právním předpisem (zákon č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, ve
znění pozdějších předpisů).

Pokud v průběhu řešení Projektu dojde ke snížení plánovaných finančních prostředků na
výzkum a vývoj poskytovatele vrámci státního rozpočtu je poskytovatel oprávněn
jednostranně snížit podporu uvedenou v odstavci 1 tohoto článku a bude uzavřen
písemný dodatek ke Smlouvě, v němž se vymezí související úpravy Projektu.

Podpora bude poskytována vsouladu srozpočtem  bezhotovostním | převodem
z bankovního účtu poskytovatele na běžný korunový bankovní účet příjemce včetně její
části určené pro dalšího účastníka Projektu. Dalšímu účastníkovi Projektu je příjemce
povinen poskytnout příslušnou část podpory na řešení části Projektu ve výši, způsobem a
ve Ihůtě stanovené rozpočtem a na základě Smlouvy o účasti na řešení Projektu.

Příjemce se zavazuje poskytnout dle této Smlouvy příslušnou část podpory dalšímu
účastníkovi Projektu pouze za podmínky, že další účastník Projektu řádně plni závazky
vyplývající ze Smlouvy o účasti na řešení Projektu.

Příjemce má povinnost provést audit celého Projektu. Auditorskou zprávu předloží
příjemce poskytovateli spolu se závěrečným vyúčtováním Projektu. Audit se týká všech
nákladů Projektu. Do uznaných nákladů Ize zahrnout pouze náklady na provedení auditu
v závislosti na době realizace a účetní náročnosti Projektu až do výše 100 000,- Kč.

 

" Uznané náklady jsou takové způsobilé náklady, které poskytovatel schválil a které jsou zdůvodněné.

1)

2)

3)

4)

5)

6)

1)

2)

Článek 8
Změny Rozpočtu

Podstatnou změnou rozpočtu, pro jejíž provedení je nutný předchozí souhlas
poskytovatele se rozumí:

a) zdůvodněná změna celkové výše rozpočtu příjemce nebo dalšího účastníka projektu,

b) zdůvodněný přesun uvnitř rozpočtové skupiny mezi položkami přesahující 10 %
celkových nákladů této skupiny v rámci rozpočtu příjemce nebo dalšího účastníka
projektu v daném kalendářním roce, ve kterém se převod uskutečňuje,

c) zdůvodněný přesun mezi rozpočtovými skupinami přesahující 10 % celkového
rozpočtu příjemce nebo dalšího účastníka projektu v daném kalendářním roce,

d) zdůvodněný přesun finančních prostředků z jiných rozpočtových skupin do
rozpočtové skupiny osobní náklady a zdůvodněný přesun finančních prostředků mezi
jednotlivými položkami v rámci rozpočtové skupiny osobní náklady přesahující 10 %
celkových nákladů této skupiny.

Ostatní změny rozpočtu musí být se zdůvodněním oznámeny poskytovateli do 7
pracovních dnů od jejich provedení. Dojde-li k ostatní změně rozpočtu v měsíci prosinci,
oznámí ji příjemce v roční zprávě za příslušný rok za dodržení podmínek podle Článku
13 odst. 2 Smlouvy.

V případě, že součet objemu jednotlivých změn rozpočtu dle odstavce 2 tohoto článku
v daném kalendářním roce dosáhne hranice stanovené v odstavci 1 písm. b) nebo c)
tohoto článku, podléhá každá další změna rozpočtu předchozímu | souhlasu
poskytovatele.

Pokud příjemce neobdrží stanovisko poskytovatele do 15 pracovních dnů ode dne
odeslání informace o podstatné změně rozpočtu dle odstavce 1 tohoto článku nebo o
změně dle odstavce 3 tohoto článku, považuje se změna rozpočtu za schválenou
poskytovatelem, pokud není stanoveno jinak. Poskytovatel může lhůtu prodloužit o 15
pracovních dnů; je však povinen o prodloužení lhůty příjemce písemně informovat.

V případě změny celkové výše rozpočtu, při které dochází k navýšení podpory podle
tohoto článku odstavec 1 lze tuto změnu realizovat pouze uzavřením dodatku k této
Smlouvě.

Žádosti příjemce o předchozí souhlas poskytovatele podle odstavce 1 a 3 tohoto článku i
oznámení změny rozpočtu podle odstavce 2 tohoto článku předává příjemce
prostřednictvím formuláře zveřejněného na webových stránkách Ministerstva vnitra
včetně nové verze rozpočtu a komentáře popisujícího jeho změny.

Článek 9
Intenzita podpory

Intenzitou podpory se rozumí v procentech vyjádřený podíl výše podpory k uznaným
nákladům příjemce a dalšího účastníka Projektu v daném roce řešení Projektu.

Maximální povolená výše intenzity podpory činí:

1. u příjemce DFC Design, s.r.o. 80 %,

2. u dalšího účastníka Projektu Czech optical solutions s.r.o. 80 %,

3. u dalšího účastníka Projektu Vysoké učení technické v Brně, Středoevropský
technologický institut 100 %.

3)

1)
2)

3)

4)

5)

6)

7

8)

1)

2)

Maximální povolená výše intenzity podpory nesmí být u příjemce, ani u dalšího účastníka
Projektu, v žádném roce řešení Projektu překročena.

Článek 10
Subdodávky
V rámci řešení Projektu nebudou realizovány subdodávky.

Pokud se v průběhu řešení Projektu vyskytne potřeba realizace subdodávky, postupuje
příjemce podle zákona č. 134/2016 Sb., o zadávání veřejných zakázek (dále jen „zákon
č. 134/2016 Sb.“).

Subdodávky je příjemce povinen pořizovat za tržní ceny (tj. cena vmístě a čase
obvyklá). Toto je příjemce povinen poskytovateli doložit.

Subdodávky na výzkum nebo experimentální vývoj mohou být realizovány maximálně do
výše 20 % celkových uznaných nákladů Projektu.

Nové subdodávky musí být předem odsouhlaseny poskytovatelem a upraveny
písemným dodatkem ke Smlouvě.

Je-li subdodavatelem veřejně financovaná výzkumná organizace, mohou být předmětem
subdodávek pouze výzkum nebo experimentální vývoj za těchto podmínek:

a) výzkumná organizace poskytuje danou výzkumnou službu nebo provádí smluvní
výzkum za tržní cenu nebo

b) nelze-li určit tržní cenu, výzkumná organizace poskytne danou výzkumnou službu
nebo provede smluvní výzkum za cenu, která zahrnuje plné náklady a přiměřený zisk.

Je-li příjemce nebo další účastník Projektu výzkumnou organizací, může pořizovat
subdodávky pouze od jiné výzkumné organizace.

Při pořízení subdodávek v rozporu s tímto článkem bude postupováno dle Článku 21
Smlouvy.

Článek 11
Vedení účetnictví o uznaných nákladech Projektu

O vynaložených nákladech Projektu je příjemce povinen po celou dobu řešení Projektu
vést v účetnictví oddělenou evidenci podle zákona č. 563/1991 Sb., o účetnictví, ve znění
pozdějších předpisů v souladu s $ 8 odst. 1 zákona č. 130/2002 Sb.

Nezpůsobilými náklady projektu jsou zejména:

*e zisk,

« daň z přidané hodnoty (u příjemců, kteří jsou plátci této daně a kteří uplatňují její
odpočet nebo odpočet její poměrné části)*,

jiné daně (silniční daň, daň z nemovitosti, daň darovací, dědická, apod.),

náklady na marketing, prodej a distribuci výrobků,

úroky z dluhů,

náklady na finanční pronájem a pronájem s následnou koupí (např. leasing, aj.),
manka a škody,

náklady na pohoštění, dary a reprezentaci,

náklady na vydání periodických publikací, učebnic a skript,

 

2 Zákon č. 218/2000 Sb., o rozpočtových pravidlech a o změně některých souvisejících zákonů

3)

4)

5)

*« | náklady/výdaje na pořízení budov a pozemků,

« | opravy nebo údržba místností, stavby, rekonstrukce budov nebo místností, nábytek či

zařízení, která nejsou pevnou součástí místností, a další náklady, které

bezprostředně nesouvisejí s předmětem řešení projektu,

správní poplatky,

výdaje související s likvidací příjemce, nedobytné pohledávky,

platby příspěvků do soukromých penzijních fondů,

peněžitá pomoc v mateřství,

ostatní sociální výdaje na zaměstnance, které nejsou zaměstnavatelé povinni

odvádět dle zvláštních předpisů (např. dary k životním jubileím, příspěvky na rekreaci,

příspěvky na penzijní připojištění, životní pojištění apod.),

« | odstupné,

« | nájemné, kdy příjemce je vlastníkem nemovitosti nebo ji užívá zdarma,

« | výdaje na školení a vzdělávání personálu (pokud se nejedná o odborné akce přímo
související s řešením projektu).

Do uznaných nákladů na pořízení hmotného a nehmotného majetku lze zahrnout pouze
část ceny majetku, která odpovídá podílu užití majetku na řešení Projektu.

Příjemce DFC Design, s.r.o. účtuje doplňkové náklady související s Projektem metodou
kalkulace dodatečných nákladů (AC — Additional Costs). Další účastník Projektu
Czech optical solutions s.r.o. účtuje doplňkové náklady související s Projektem
metodou kalkulace dodatečných nákladů (AC — Additional Costs), další účastník
Projektu Vysoké učení technické v Brně, Středoevropský technologický institut
účtuje doplňkové náklady související s Projektem metodou kalkulace skutečných
nákladů (FC - Full Costs). Výše celkových doplňkových nákladů příjemce nebo dalšího
účastníka Projektu účtovaných metodou kalkulace dodatečných nákladů (AC - Additional
Costs) nesmí po celou dobu řešení Projektu překročit 10 % celkových uznaných přímých
nákladů Projektu příjemce nebo dalšího účastníka Projektu.

V případě, že příjemce projektu předpokládá nevyčerpání finančních prostředků daného
kalendářního roku, ale využil by je vrámci projektu v roce následujícím, je povinen
požádat poskytovatele o schválení využití těchto nespotřebovaných finančních
prostředků, a to do 15. listopadu daného kalendářního roku cestou změnového řízení.
V případě, že bude jeho Žádost poskytovatelem schválena, ponechá si příjemce projektu
tyto nespotřebované finanční prostředky na svém účtu. V případě, že žádost nebude
poskytovatelem schválena, příjemce tyto nespotřebované finanční prostředky převede
obratem na bankovní účet poskytovatele číslo SAT převodu finančních
prostředků příjemce uvede do Zprávy pro příjemce: -NESPOTREBOVANÉ
PROSTŘEDKY, kód projektu, svůj název).

6) Je-li příjemce projektu veřejnou výzkumnou institucí nebo veřejnou vysokou školou, může

!)

finanční prostředky, které nemohly být efektivně použity vroce, ve kterém byly
poskytnuty, nad rámec odstavce 5 tohoto článku, převést do fondu účelově určených
prostředků, a to do výše 5 % objemu těchto prostředků poskytnutých na Projekt v daném
kalendářním roce. Takto převedené prostředky mohou být použity pouze k účelu, ke
kterému byly poskytnuty“. Převod musí příjemce písemně oznámit poskytovateli a
odůvodnit.

Příjemce finanční prostředky daného kalendářního roku, u kterých předpokládá jejich

nevyčerpání v daném kalendářním roce a nepostupuje-li dle odstavce 5 a 6 tohoto
článku, převede nejpozději do konce listopadu daného kalendářního roku na bankovní

 

3 $ 18 odst. 9, 10 a 11 zákona č. 111/1998 Sb., o vysokých školách; $ 26 odst. 2 zákona č. 341/2005 Sb., o
veřejných výzkumných institucích

8)

9)

ee při převodu finančních prostředků příjemce
-NESPOTŘEBOVANÉ PROSTŘEDKY, kód

účet poskytovatele číslo S25:
uvede do Zprávy pro příjemce:
projektu, svůj název).

V případě, že příjemci zůstanou nevyužité finanční prostředky daného kalendářního roku,
s výjimkou postupu podle odstavce 5 až 7 tohoto článku, je povinen tyto prostředky
poskytovateli vrátit do pá unora následujícího roku převedením na bankovní účet
poskytovatele číslo Akt jaki (při převodu finančních prostředků příjemce uvede
do Zprávy pro příjemce: VŘÁTKA- -NEVYUŽITÉ PROSTŘEDKY, kód projektu, svůj
název). Tyto prostředky budou poskytovatelem odvedeny do státního rozpočtu.

V případě, že příjemci v letech následujících po prvním roce řešení zůstanou nevyužité
finanční prostředky, které si ponechal na svém účtu podle odstavce 5 tohoto článku, je
povinen tyto prostředky poskytovateli vrátit do 2 února pp edujícího roku převedením
na bankovní účet poskytovatele číslo 4 ání k převodu finančních
prostředků © příjemce uvede do Zprávy pro příjemce: VŘATKA-NEVYUŽITÉ
PROSTŘEDKY, kód projektu, svůj název). Tyto prostředky budou poskytovatelem
odvedeny do státního rozpočtu.

10) V posledním roce řešení převede příjemce finanční prostředky daného kalendářního

roku, které předpokládá nevyčerpat do konce řešení projektu, nejpozději do m os ce
daného kalendářního roku na bankovní účet poskytovatele číslo $5Rkem HRE:
převodu finančních prostředků příjemce uvede do Zprávy pro příjemce: VŘATKA-
KONEČNÉ NESPOTŘEBOVANÉ PROSTŘEDKY, kód projektu, svůj název).

11) V případě, že zůstanou na účtu příjemce ke dni 31. prosince daného kalendářního roku,

který je posledním rokem řešení projektu, nějaké nevyužité finanční prostředky daného
kalendářního roku a nevyužité finanční prostředky, které si ponechal na svém účtu podle
odstavce 5 a 6 tohoto článku, je povinen tyto prostředky poskytovateli vrátit. do 31. jedna.
následujícího roku převedením na bankovní účet poskytovatele číslo jkikkř Ategěns s č:
(při převodu finančních prostředků příjemce uvede do Zprávy pro příjemce: VRÁTKA-
KONEČNÉ NEVYUŽITÉ PROSTŘEDKY, kód projektu, svůj název) a provést finanční
vypořádání podpory se státním rozpočtem dle Článku 12 odst. 4 Smlouvy.

12) Nebude-li příjemce postupovat dle povinností uvedených v odstavci 5 až 11, může

poskytovatel postupovat dle Článku 21 odst. 3 Smlouvy.

13) Pokud příjemce nebo další účastník projektu uplatňuje rozdílný hospodářský rok, provádí

1)

2)

3)

vyúčtování nákladů na Projekt a poskytnuté podpory k 31. prosinci daného kalendářního
roku a při uzávěrce hospodářského roku provede kontrolu tohoto vyúčtování a příjemce o
výsledku písemně informuje poskytovatele.

Článek 12
Povinnosti příjemce

Příjemce je povinen postupovat při řešení Projektu v souladu s Projektem a dalšími
podmínkami uvedenými ve Smlouvě.

Příjemce je povinen použít podporu v souladu s podmínkami, účelem a způsobem
stanovenými © Smlouvou. © Použije-li příjemce © podporu  vrozporu © s podmínkami
stanovenými Smlouvou na jiný účel nebo jiným způsobem, závažným způsobem poruší
povinnosti stanovené Smlouvou. V takovém případě bude postupováno dle Článku 21
odst. 4 Smlouvy.

Příjemce je povinen dodržovat podmínky uvedené v Projektu, na jejichž základě byla
stanovena maximální povolená výše intenzity podpory. Porušení této povinnosti se

4)

5)

6)

!

8)

9)

pokládá za závažné porušení povinnosti a bude postupováno dle Článku 21 odst. 4
Smlouvy.

Příjemce je povinen provést finanční vypořádání poskytnuté dotace v souladu s $ 14
odst. 9 a 8 75 zákona o rozpočtových pravidlech a příslušnými předpisy pro zůčtování se
státním rozpočtem platnými pro daný rok. Finanční vypořádání zpracuje příjemce za
období týkající se celé doby trvání Projektu podle stavu k 31. prosinci roku, v němž bylo
ukončeno financování Projektu. Příjemce předloží poskytovateli podklady pro finanční
vypořádání dotace do 15. února roku následujícího po roce ukončení Projektu na
tiskopisu, jehož vzor je uveden v přílohách příslušných předpisů pro zúčtování se státním
rozpočtem platných pro daný rok.

Příjemce je povinen písemně informovat poskytovatele o veškerých podstatných
skutečnostech, které by mohly mít vliv na průběh a výsledek řešení Projektu
a které nastaly v době ode dne nabytí platnosti Smlouvy, a to ve lhůtě do 15
kalendářních dnů ode dne, kdy se o takové skutečnosti dozvěděl.

Podstatnou změnou, pro jejíž provedení je nutný předchozí souhlas poskytovatele je
změna harmonogramu projektu, změna výsledků projektu, změna data ukončení řešení
projektu, změna manažera Projektu a změna hlavního řešitele Projektu. Pokud příjemce
neobdrží stanovisko poskytovatele do 15 pracovních dnů ode dne odeslání informace o
podstatné změně, považuje se podstatná změna za schválenou poskytovatelem.
Poskytovatel může lhůtu prodloužit o 15 pracovních dnů; je však povinen o prodloužení
lhůty příjemce písemně informovat. Formulář pro informování poskytovatele příjemcem
dle tohoto ustanovení je zveřejněn na webových stránkách Ministerstva vnitra. Při
postupu příjemce v rozporu s tímto ustanovením, bude postupováno dle ustanovení
Článku 21 odst. 3 Smlouvy.

Změny členů řešitelského týmu je příjemce povinen se zdůvodněním oznámit
poskytovateli do 7 pracovních dnů od jejich provedení. Pokud by změnou ve složení
řešitelského týmu mělo dojít k přesunu finančních prostředků mezi jednotlivými položkami
v rámci rozpočtové skupiny osobní náklady, je příjemce povinen postupovat dle Článku 8
odst. 1 písm. d) Smlouvy. Oznámení o změně řešitelského týmu musí obsahovat
formulář čerpání osobních nákladů, který je s formulářem pro personální změnu
zveřejněn na webových stránkách Ministerstva vnitra. Při postupu příjemce v rozporu s
tímto ustanovením, bude postupováno dle ustanovení Článku 21 odst. 3 Smlouvy.

O ostatních změnách informuje příjemce poskytovatele průběžně, nejpozději v roční
zprávě dle Článku 13 odst. 2 Smlouvy.

Příjemce je povinen každou zahraniční pracovní cestu, jejíž náklady přesáhnou 100 000,-
Kč, předložit s předstihem nejméně 30 kalendářních dnů před zahájením zahraniční
pracovní cesty se zdůvodněním poskytovateli ke schválení. Nejpozději do 30
kalendářních dnů po ukončení cesty je příjemce povinen předložit poskytovateli
podrobnou zprávu o jejím průběhu a výsledcích ve vztahu k řešení Projektu.

10) Veškerá oznámení dle tohoto článku předává příjemce formou a ve lhůtách, které jsou

uvedeny ve Smlouvě.

11) Příjemce je povinen poskytnout i další údaje požadované poskytovatelem pro věcné

a finanční řízení Projektu, a to v termínech stanovených poskytovatelem.

1)

2)

3)

4)

5)

6)

7
8)

9)

Článek 13
Zprávy

Příjemce předkládá poskytovateli ke schválení v průběhu řešení Projektu zprávy o
průběhu řešení Projektu (roční zprávy, mimořádné zprávy). Po ukončení řešení Projektu
příjemce předloží poskytovateli závěrečnou zprávu.

Roční zprávu je příjemce povinen předložit poskytovateli za každý rok řešení Projektu
vždy ve lhůtě do 15. ledna následujícího kalendářního roku, nestanoví-li poskytovatel
písemně jinak. Roční zpráva obsahuje zejména informace o postupu řešení Projektu, o
dosažených výsledcích a způsobu jejich využití v uplynulém roce. V roční zprávě zároveň
příjemce upřesní postup řešení Projektu na další rok a předloží aktuální verzi
harmonogramu. Samostatnou částí roční zprávy je vyúčtování nákladů na Projekt a
poskytnuté podpory za uplynulý rok ve struktuře rozpočtu a aktuální verze rozpočtu.
Roční zprávu podle první věty je příjemce povinen předložit rovněž za poslední rok
řešení projektu. V případě oznámení změn v roční zprávě podle Článku 8 odst. 2 a
Článku 12 odst. 8 Smlouvy je povinností příjemce k roční zprávě přiložit příslušný
formulář pro změnové řízení zveřejněný na webových stránkách Ministerstva vnitra.

Mimořádnou zprávu předkládá příjemce poskytovateli v průběhu řešení Projektu na
vyžádání poskytovatele, který zároveň stanoví předmět zprávy a termín jejího předložení.

Závěrečnou zprávu z řešení Projektu předloží příjemce poskytovateli do 30 kalendářních
dnů ode dne ukončení řešení Projektu uvedeného v Článku 6 Smlouvy. Závěrečná
zpráva z řešení Projektu zahrnuje zejména informaci o dosažených cílech, výsledcích,
způsobu jejich využití a výstupech Projektu. Součástí závěrečné zprávy je vyúčtování
nákladů na Projekt a poskytnuté podpory za celé období řešení Projektu ve struktuře
rozpočtu. Přílohou závěrečné zprávy jsou materiály, kterými příjemce dokládá, že
výsledky existují a jejich funkčnost, jako jsou například technická dokumentace,
rozhodnutí nebo certifikace výsledků.

Příjemce a další účastník Projektu jsou povinni předkládat poskytovateli zprávu o využití
výsledků Projektu v souladu s Popisem výsledků projektu a plánem jejich využití, který je
přílohou č. 3 Smlouvy a Smlouvou o účasti na řešení Projektu, a to každoročně po dobu
5 let ode dne ukončení. Smlouvy, vždy ve lhůtě do 20. ledna následujícího kalendářního
roku.

U Projektů obsahujících utajované informace budou zprávy uvedené v tomto článku
zpracovávány v souladu se zákonem č. 412/2005 Sb., o ochraně utajovaných informací
a o bezpečnostní způsobilosti, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „zákon č. 412/2005
Sb.“).

Poskytovatel stanoví rozsah, strukturu a formu zpráv uvedených v tomto článku.

Poskytovatel schvaluje roční a mimořádné zprávy nejpozději do 30 kalendářních dnů ode
dne jejich doručení nebo v této lhůtě uplatní písemné připomínky a stanoví lhůtu pro
jejich vypořádání příjemcem.

Pokud příjemce nepředloží zprávy uvedené v odstavci 1 až 4 tohoto článku, bude
postupováno dle Článku 21 odst. 3 Smlouvy.

10

1)

2)

3)

4)

9)

6)

!)

8)

1)

2)

3)

4)

9)

6)

Článek 14
Kontroly

Poskytovatel je oprávněn ve smyslu $ 13 zákona č. 130/2002 Sb. provádět u příjemce
kontrolu plnění cílů Projektu, včetně kontroly čerpání a využívání podpory a účelnosti
vynaložených prostředků podle této Smlouvy.

Poskytovatel je oprávněn provádět finanční kontrolu v souladu se zákonem č. 320/2001
Sb., o finanční kontrole ve veřejné správě a o změně některých zákonů, ve znění
pozdějších předpisů a provádět kontrolu podle zákona č. 255/2012 Sb., o kontrole
(kontrolní řád).

Příjemce je povinen umožnit poskytovateli provedení všech kontrol uvedených v odstavci
1 a 2 tohoto článku a poskytnout mu při nich potřebnou součinnost, zejména poskytnout
na pracovištích příjemce i dalších účastníků Projektu volný přístup k osobám podílejícím
se na řešení Projektu, ke všem dokumentům, počítačovým záznamům a zařízením, která
přísluší k řešení Projektu.

Příjemce je povinen předložit na žádost poskytovatele pro potřeby kontroly Projektu
originály veškerých účetních dokladů vztahujících se k Projektu.

Příjemce je povinen předkládat poskytovateli na vyžádání přehledy jakýchkoliv účetních
záznamů vztahujících se k Projektu.

Osoby provádějící kontrolu jsou povinny předložit příjemci písemné pověření ředitele
věcně příslušného odboru poskytovatele k provedení kontroly.

Kontrolu je poskytovatel oprávněn provést kdykoliv v době řešení Projektu a následně ve
Ihůtě do 5 let ode dne ukončení Smlouvy. Příjemce je povinen po celou tuto dobu
uchovávat veškeré doklady týkající se Projektu.

Kontroly uvedené v tomto článku je poskytovatel oprávněn provádět i u dalších účastníků
Projektu.
Článek 15
Nákup a vlastnictví majetku pořízeného pro řešení Projektu

V rámci řešení Projektu bude pořizován hmotný a nehmotný majetek, nespecifikovaný
podle 8 8 odst. 4 zákona č. 130/2002 Sb.

Hmotný a nehmotný majetek nespecifikovaný řádně podle $ 8 odst. 4 zákona č.
130/2002 Sb. je příjemce povinen pořizovat postupem podle zákona č. 134/2016 Sb.

Pokud se v průběhu řešení Projektu vyskytne potřeba pořídit hmotný a nehmotný
majetek, postupuje se podle zákona č. 134/2016 Sb.

Hmotný a nehmotný majetek je příjemce povinen pořizovat za tržní ceny (tj. cena v místě
a čase obvyklá). Toto je příjemce povinen poskytovateli doložit.

Vlastníkem majetku, pořízeného z poskytnuté podpory je ve smyslu ustanovení $ 15
odst. 1 zákona č. 130/2002 Sb. příjemce.

Při pořízení majetku vrozporu stímto článkem bude postupováno dle Článku 21
Smlouvy.

11

1)
2)

3)

1)

2)

3)

4)

1)

2)

3)

Článek 16
Práva k výsledkům Projektu a jejich využití
Práva k výsledkům Projektu patří příjemci.

Při využití výsledků Projektu je příjemce povinen postupovat v souladu s ustanovením S
16 odst. 4 zákona č. 130/2002 Sb. a Popisem výsledků projektu a plánem jejich využití.

Příjemce odpovídá za to, že Smlouvou o účasti na řešení Projektu budou upravena práva
a povinnosti příjemce a dalšího účastníka Projektu ve vztahu k výsledkům Projektu
s přihlédnutím k jejich podílu na řešení Projektu.

Článek 17
Poskytování informací

Příjemce je povinen předávat poskytovateli veškeré informace o Projektu pro účely jejich
předání do informačního systému výzkumu, experimentálního vývoje a inovací ve formě
a termínech stanovených poskytovatelem v souladu se zákonem č. 130/2002 Sb. a NV
č. 397/2009 Sb., a další informace stanovené poskytovatelem.

Při jakémkoliv předávání nebo zveřejňování informací týkajících se Projektu a výsledků
Projektu, včetně konferencí, je příjemce povinen zveřejnit informaci o poskytnuté podpoře
poskytovatelem na základě Smlouvy a o příslušnosti k programu výzkumu a vývoje
poskytovatele.

Pokud je předmět řešení Projektu utajovanou informací podle zákona č. 412/2005 Sb.,
je příjemce povinen uvést stupeň důvěrnosti těchto údajů podle zákona č. 412/2005 Sb.,
a poskytnout poskytovateli konkrétní informace o Projektu a jeho výsledcích postupem
podle zákona č. 130/2002 Sb.

Příjemce je povinen při změně Smlouvy předat poskytovateli informace o změně údajů
zveřejňovaných v informačním systému výzkumu, experimentálního vývoje a inovací,
pokud k takovéto změně v důsledku změny Smlouvy dojde.

Článek 18
Povinnost mlčenlivosti

Poskytovatel a příjemce jsou povinni zajistit mlčenlivost o všech informacích, které jim
jako důvěrné byly poskytnuty a jejichž předání dalším subjektům by mohlo poškodit práva
toho, kdo je poskytl.

V případě, že jsou poskytovatel a příjemce na základě Smlouvy oprávnění poskytovat
informace třetím stranám, jsou povinni zajistit, aby tyto třetí strany zachovávaly
mlčenlivost

o těchto informacích, které jim byly poskytnuty jako důvěrné, a používaly je jen k účelům,
k nimž jim byly předány.

Poskytovatel a příjemce jsou zproštění povinnosti zachovávat mlčenlivost v případě:

a) že se obsah informací, které jim byly poskytnuty jako důvěrné, stane veřejně
přístupným, a to na základě jiných činností prováděných mimo rámec Smlouvy nebo
na základě opatření, která nesouvisí s řešením Projektu;

b) že byl požadavek zachovávat mlčenlivost odvolán těmi, v jejichž prospěch byla tato
povinnost stanovena.

12

1)
2)

3)

4)

1)

2)

Článek 19
Odpovědnost za škodu
Odpovědnost za škodu se řídí ustanoveními občanského zákoníku.

Poskytovatel neodpovídá za jednání nebo za nečinnost příjemce. Poskytovatel
neodpovídá za nedostatky výrobků vytvořených nebo služeb poskytnutých na základě
výsledků Projektu.

Příjemce se zavazuje, že odškodní třetí strany v případě uplatnění požadavku na
náhradu škody, která vznikla jednáním nebo nečinností příjemce nebo která souvisí
s nedostatky výrobků vytvořených nebo služeb poskytnutých na základě výsledků
Projektu, pokud neprokáže, že za tyto neodpovídá.

Prokáže-li třetí strana své nároky spojené s prováděním Smlouvy vůči poskytovateli, je
příjemce povinen poskytovateli poskytnout pomoc.

Článek 20
Odstoupení od Smlouvy
Poskytovatel je oprávněn od Smlouvy odstoupit v případě, že:

a) příjemce uvedl neúplné, nesprávné nebo nepravdivé údaje a skutečnosti
ve veřejné soutěži nebo při uzavření Smlouvy;

b) příjemce nesplnil povinnosti nebo jiné podmínky stanovené Smlouvou ani poté, co jej
poskytovatel k tomu písemně vyzval a stanovil mu náhradní dobu k jejich splnění;
náhradní doba k plnění nesmí být kratší než 30 kalendářních dnů;

c) příjemce vstoupil do likvidace nebo na něho byla vyhlášena nucená správa, vůči
majetku příjemce probíhá insolvenční řízení, v němž bylo vydáno rozhodnutí o
úpadku nebo insolvenční návrh nebyl zamítnut proto, že majetek nepostačuje
k úhradě nákladů insolvenčního řízení, nebo nebyl konkurs zrušen proto, že majetek
byl zcela nepostačující, byla povolena reorganizace nebo byl nařízen výkon
rozhodnutí prodejem podniku, pokud by tato skutečnost mohla dle názoru
poskytovatele ovlivnit řešení Projektu nebo zájmy poskytovatele;

d) dojde ke vzniku závažných ekonomických nebo technických důvodů, které podstatně
ovlivní řešení Projektu, nebo se výrazně sníží možnost využití poznatků Projektu;

e) z důvodu podstatného porušení Smlouvy podle $ 2002 odst. 1 občanského zákoníku.
Odstoupení od Smlouvy musí být odůvodněno a nabývá účinnosti dnem jeho doručení
příjemci.

Článek 21

Vrácení podpory a sankce

1) V případě odstoupení od Smlouvy podle ustanovení Článku 20 odst. 1 písm. a), b) ae)

2)

Smlouvy je příjemce povinen vrátit poskytnutou podporu poskytovateli v plné výši.
K vrácené podpoře je příjemce povinen zaplatit smluvní pokutu ve výši 0,1 % z částky
podpory uvedené v Projektu pro rok, v němž vznikl důvod k odstoupení od Smlouvy, a to
za každý den za dobu ode dne připsání poskytnuté podpory, která má být vrácena, na
bankovní účet příjemce do dne jejího připsání na účet poskytovatele.

V případě odstoupení od Smlouvy podle ustanovení Článku 20 odst. 1 písm. c) a d)
Smlouvy a v případě uzavření dohody o ukončení Smlouvy je příjemce povinen vrátit

13

3)

4)

9)

6)

!)

8)

9)

poskytnutou podporu v poměrné výši stanovené poskytovatelem, a to ve Ilhůtě do 30
kalendářních dnů ode dne doručení sdělení o odstoupení od Smlouvy nebo ode dne
nabytí účinnosti dohody o ukončení Smlouvy. Z poskytnuté podpory mohou být uhrazeny
jen uznané náklady Projektu použité příjemcem na poskytovatelem schválené výstupy
z Projektu, kterých bylo dosaženo do okamžiku odstoupení od Smlouvy, případně
ukončení Smlouvy dohodou.

V případě, že příjemce neinformuje poskytovatele dle Článku 8, Článku 11 odst. 5 až 11,
Článku 12 odst. 6 a 7, Článku 13 odst. 1 až 4 této Smlouvy, poskytovatel uloží příjemci
smluvní pokutu ve výši 2 % z částky podpory uvedené v Projektu pro rok, v němž vznikl
důvod k uložení smluvní pokuty. Podpora pro následující kalendářní rok bude příjemci
poskytnuta ve výši, snížené o uplatněnou smluvní pokutu.

V případě, že příjemce použije poskytnutou podporu nebo část poskytnuté podpory
vrozporu s podmínkami, účelem nebo způsobem stanovenými touto Smlouvou, je
poskytovatel oprávněn požadovat od příjemce vrácení takto použitých prostředků.
Příjemce je povinen tyto prostředky převést na účet poskytovatele, a to ve Ilhůtě do 30
kalendářních dnů ode dne, kdy byl tento požadavek poskytovatele písemně doručen
příjemci.

V případě, že příjemce nevyužije výsledky Projektu nebo neumožní jejich využití dle $ 16
odst. 4 zákona č. 130/2002 Sb., vrátí poskytovateli poskytnutou podporu v plné výši.

V případě, že u příjemce byly po ukončení Smlouvy zjištěny na základě provedené
kontroly závažné finanční nesrovnalosti nebo podvod, může poskytovatel od příjemce
písemně požadovat vrácení poskytnuté podpory vcelé výši. Kvrácené podpoře je
příjemce povinen zaplatit smluvní pokutu ve výši 0,1 % z poskytnuté podpory za každý
den, a to za dobu ode dne připsání poskytnuté podpory, která má být vrácena, na
bankovní účet příjemce do dne jejího připsání na účet poskytovatele.

Poskytnutá podpora nebo její poměrná část se vrací a smluvní pokuta se platí připsáním
na bankovní účet poskytovatele, který bude příjemci poskytovatelem sdělen.

Neoprávněné použití nebo zadržení podpory se posuzuje jako porušení rozpočtové
kázně podle zákona o rozpočtových pravidlech.

Poskytovatel je oprávněn přerušit nebo zastavit poskytování podpory příjemci, pokud jsou
naplněny skutkové podstaty, pro které může být Smlouva ukončena v souladu
s ustanovením Článku 20 odst. 1 Smlouvy. Ustanovením tohoto odstavce nejsou dotčena
práva poskytovatele stanovená Smlouvou. Příjemci nenáleží náhrada škody, která mu
vznikne v důsledku přerušení nebo zastavení poskytování podpory.

10) Tímto článkem není dotčen nárok poskytovatele na náhradu škody, která mu vznikne

1)

2)

v důsledku neplnění Smlouvy příjemcem.
Článek 22
Ukončení řešení Projektu a ukončení Smlouvy

Příjemce je povinen řešení Projektu ukončit nejpozději ke dni uvedenému v Článku 6
Smlouvy. Řešení Projektu se považuje za ukončené rovněž v případě předčasného
zastavení  řešení  Projektu v souvislosti sukončením  Smlouvy v souladu
s ustanovením tohoto článku odstavec 4 písm. b) a c) Smlouvy.

Po ukončení řešení Projektu poskytovatel provede závěrečné hodnocení Projektu,
zejména zhodnocení plnění cílů Projektu, včetně kontroly čerpání a využívání podpory,
účelnosti vynaložených prostředků Projektu podle Smlouvy a dále provede závěrečné
zhodnocení dosažených výsledků Projektu a jejich vztah k cílům Projektu.

14

3) Smlouva je splněna dnem schválení závěrečné zprávy poskytovatelem a úspěšným
závěrečným hodnocením Projektu poskytovatelem v souladu s S$ 13 odst. 4 zákona
č. 130/2002 Sb.

4) Smlouva je ukončena:
a) dnem ukončení Smlouvy stanoveným ve Smlouvě v Článku 26 odst. 2,
b) dnem doručení písemného odstoupení od Smlouvy poskytovatelem,
c) dnem nabytí účinnosti dohody smluvních stran o ukončení Smlouvy.

5) Po ukončení Smlouvy je poskytovatel oprávněn podle S 9 odst. 1 písm. k) zákona
č. 130/2002 Sb. provádět u příjemce a dalších účastníků Projektu kontrolu využití
výsledků Projektu v souladu s S 16 zákona č. 130/2002 Sb., Popisem výsledků projektu a
plánem jejich využití a Smlouvou o účasti na řešení Projektu, a to ve lhůtě do 5 let ode

dne ukončení Smlouvy.
Článek 23
Doručování písemností

1) Písemnosti dle Smlouvy se doručují na adresu poskytovatele nebo příjemce uvedenou
v této Smlouvě. V případě doručování prostřednictvím provozovatele poštovní služby je
náhradní doručení uložením zásilky možné. V takovém případě se považuje písemnost
za doručenou 10. kalendářní den ode dne oznámení o uložení zásilky na poště.

2) Písemnosti v elektronické formě lze doručovat do datové schránky poskytovatele nebo
příjemce podle zvláštního zákona“, s výjimkou ustanovení Článku 13 odst. 6 Smlouvy.
Písemnost se považuje za doručenou nejpozději 10. kalendářní den ode dne, kdy byl
dokument dodán do datové schránky.

Článek 24
Spory smluvních stran

Spory smluvních stran vznikající ze Smlouvy nebo v souvislosti sní, budou řešeny
příslušným soudem.

Článek 25
Závěrečná ustanovení

1) Smlouva, včetně příloh, může být doplňována, upravována a měněna pouze písemnými,
po sobě číslovanými dodatky ke Smlouvě, podepsanými smluvními stranami.

2) Nestanoví-li Smlouva jinak, návrh posledního dodatku ke Smlouvě lze doručit druhé
smluvní straně nejpozději 60 kalendářních dnů přede dnem ukončení řešení Projektu
uvedeným v Článku 6 Smlouvy.

3) Smlouva se řídí právním řádem České republiky.

4) Vztahy neupravené Smlouvou se řídí především zákonem č. 130/2002 Sb. a občanským
zákoníkem.

5) Příjemce odpovídá za to, že ve Smlouvě o účasti na řešení Projektu jsou v přiměřeném
rozsahu upravena práva a povinnosti příjemce a dalšího účastníka Projektu v souladu
s touto Smlouvou.

6) Základní ustanovení Smlouvy (Články 1 až 26 Smlouvy) mají v případě rozporu přednost
před ustanoveními Projektu.

4 Zákon č. 300/2008 Sb., o elektronických úkonech a autorizované konverzi dokumentů.

15

7) Nedílnou součástí Smlouvy jsou:
a) Příloha č. 1 - Projekt,
b) Příloha č. 2 - Smlouva o účasti na řešení Projektu,
c) Příloha č. 3 - Popis výsledků projektu a plán jejich využití,

8) Smlouva se vyhotovuje ve dvou stejnopisech, z nichž poskytovatel i příjemce obdrží po
jejich podpisu jedno vyhotovení.

9) Smluvní strany prohlašují a podpisem Smlouvy stvrzují, že jimi uvedené údaje, na jejichž
základě je uzavřena Smlouva a poskytnuta podpora poskytovatelem, jsou správné, úplné
a pravdivé.

10) Smluvní strany prohlašují, že si tuto Smlouvu přečetly, s jejím obsahem souhlasí a že
byla sepsána na základě jejich pravé a svobodné vůle, a na důkaz toho připojují své
podpisy.

Článek 26
Platnost a účinnost Smlouvy

1) Smlouva se uzavírá na dobu určitou a nabývá platnosti dnem podpisu obou smluvních
stran a účinnosti dne 1. 7. 2019, pokud právní předpis nestanoví jinak.

2) Smlouva je ukončena dnem 27. 12. 2022.

3) Ukončení Smlouvy před datem uvedeným v odstavci 2 tohoto článku je upraveno
v ustanovení Clánku 22 odst. 4 písm. b) a c) Smlouvy.

  
  

Za poskytovatele: Za příjemce:
* Digitálně podepsal
JUDr. Petr Novák, Ph.D. Ing. Michal Holý Ing. Michal ing. michal Holý
HOIy Datum.2019;06;20
15:16:37 +02'00
Ing.
V Praze dne: Ing. Soběslav Valach : Soběslav ž
Valach s
V Brně dne: 19.6.2019

Elektronický podpis - 24.6.2019
Certifikát autora podpisu :

Jméno : JUDr. Petr Novák, Ph.D.
Vydal : PostSignum Oualified C...
Platnost do : 30.4.2020 10:17:21-000 +02:0C

ě . 8

i ěň =

LL NET É
čěěšěšěně ČESKÉ REPUBLIKY

=== MINISTERSTVO VNITRA — Žádost o poskytnutí účelové podpory

 

P

 

© VI3VS/742

 

 

Distribuovaný optický vláknový senzorický
systém pro ochranu perimetru a liniových staveb

Program:

Uchazeč:

Další účastníci:

Hlavní obor:

Vedlejší obor:

Stupeň důvěrnosti údajů:

VaV Servis - MVČR

BV III/1-VS

DFC Design, s.r.o.

JA - Elektronika a optoelektronika, elektrotechnika

JB - Senzory, čidla, měření a regulace

C - vlastní předmět podléhá obchodnímu tajemství; údaje jsou

upraveny tak, aby byly zveřejnitelné

1/25

10.10.2018

 

 

Žádost o poskytnutí účelové podpory

 

Program: BV III/1-VS PID: VI3VS/742 Hlavní obor: JA Stupeň důvěrnosti: C

 

 

 

1. Identifikační údaje Programu a vyhlášení veřejné soutěže
1.1 Kód Programu

 

Kód Programu

VI

 

 

 

1.2 Název Programu

 

Název Programu

Program bezpečnostního výzkumu České republiky 2015-2022

 

 

 

1.3 Dílčí cíl, který nejvíce odpovídá zamýšlené oblasti uplatnění výsledků

 

Název tematické oblasti v rámci daného dílčího cíle Programu, která bude projektem řešena

2b) Zvyšování odolnosti kritické infrastruktury

 

 

 

 

1.4 Číslo a datum vyhlášení

 

Číslo a datum vyhlášení

Vyhlášení třetí VS z 23.08.2018.

 

 

 

VaV Servis - MVČR 2/25 10.10.2018

 

Žádost o poskytnutí účelové podpory

 

Program: BV III/1-VS PID: VI3VS/742 Hlavní obor: JA Stupeň důvěrnosti: C

 

 

 

2. Identifikace projektu

2.1 Název projektu

 

Název projektu

Distribuovaný optický vláknový senzorický systém pro ochranu perimetru a liniových staveb

 

 

 

2.2 Název projektu anglicky

 

Název projektu anglicky

Distributed fiber optic sensing system for use in perimeter and line structures protection

 

 

 

2.3 Anotace projektu

 

Anotace projektu

Distribuované optické vláknové systémy jsou díky svým vlastnostem (dosah, prostorové rozlišení, citlivost, jiskerná bezpečnost, atd.) nenahradi-
telné v bezpečnostním průmyslu. Vyššímu nasazení těchto systémů pro ochranu liniových staveb, či perimetru střežených objektů brání vysoké
pořizovací náklady. Výsledkem projektu by měl být cenově dostupný systém určený pro kratší vzdálenosti (maximálně jednotky kilometrů), který
by umožnil nasazení těchto systémů v ochraně kritických infrastruktur.

 

2.4 Anotace projektu anglicky

 

Anotace projektu anglicky

Distributed fiber optic systems are irreplaceable in the defence and oil industry due to their properties (measurement range, spatial resolution,
sensitivity, spark safety, etc.). The deployment of these systems for the protection of liner structures or the perimeter of guarded objects prevents
high costs. The result of the project should be an affordable, shorter distance system (maximum kilometer units) to deploy these systems in criti-
cal infrastructure protection.

 

2.5 Kategorie činnosti

 

Kategorie činnosti

průmyslový výzkum

 

2.6 Předpokládané datum zahájení projektu

 

Předpokládané datum zahájení projektu

01.07.2019

 

2.7 Datum ukončení projektu

 

Datum ukončení projektu

30.06.2022

 

2.8 Projekt má více uchazečů

 

Projekt má více uchazečů

ANO

 

2.9 Klíčová slova

 

Klíčová slova

distribuovaný senzor; optický vláknový senzor; perimetrická ochrana; ochrana kritických infrastruktur

 

2.10 Klíčová slova anglicky

 

Klíčová slova anglicky

distributed sensor; fiber optic sensor; perimeter protection; critical infrastructure protection

 

 

 

VaV Servis - MVČR 3/25 10.10.2018

Žádost o poskytnutí účelové podpory

Program: BV III/1-VS PID: VI3VS/742 Hlavní obor: JA Stupeň důvěrnosti: C

3. Identifikace uchazeče

3.1 Název uchazeče

Název uchazeče

DFC Design, s.r.o.

3.2 Právní forma

Právní forma

POO - právnická osoba zapsaná v obchodním rejstříku [$ 2 odst. 2 písm. a) a $ 27 obchodního zákoníku]

3.31Č

č
27688097

3.4 DIČ

DIČ
CZ27688097

3.5 Sídlo uchazeče

Státní příslušnost

CZ - Česká republika

Kraj Obec

Jihomoravský Brno

Ulice Č. popisné Č. orientační Psč
Strmá 3001 11B 61600
Telefon E-mail

+420604207725 s.valach©Wdspfpga.com

Web stránka

dfedesign.cz

3.7 Statutární zástupce/zástupci uchazeče

Titul před jménem Jméno Příjmení Titul za jménem
Ing. Michal Holý

Pracovní pozice osoby na pracovišti

Jednatel

Telefon Fax E-mail

+420733314176 m.holy©Adspfpga.com

Titul před jménem Jméno Příjmení Titul za jménem
Ing. Soběslav Valach

Pracovní pozice osoby na pracovišti

Jednatel

Telefon Fax E-mail

+420604207725 +420549241114 s.valach©Wdspfpga.com

3.8 Kategorie uchazeče

Kategorie uchazeče

MP - malý podnik

3.9 Popis předchozích zkušeností uchazeče v oblasti výzkumu a vývoje za posledních 5 let

Popis předchozích zkušeností uchazeče v oblasti výzkumu a vývoje za posledních 5 let

Společnost DFC Design se zaměřuje intenzivně na oblast výzkumu a vývoje ve čtyřech hlavních oborech činnosti:
+ vývoj elektroniky a elektronických systémů
+ vývoj firmwaru a IP funkcí pro FPGA a DSP
* zpracování obrazu z kamerových systémů
* vývoj a návrh testovacích průmyslových systémů.
Výsledky v oblasti VaV jsou následně přenášený do výroby nových produktů.
Výzkum a vývoj je realizován ve Výzkumném a vývojovém centru společnosti, které tvoří samostatnou jednotku oddělenou od výrobních procesu.
Výzkum je řízen dle interní směrnicí společnosti.

VaV Servis - MVČR 4/25 10.10.2018

Žádost o poskytnutí účelové podpory

Program: BV III/1-VS PID: VI3VS/742 Hlavní obor: JA Stupeň důvěrnosti: C

Popis předchozích zkušeností uchazeče v oblasti výzkumu a vývoje za posledních 5 let
Pro zintenzivnění výzkumu je zavedena spolupráce v oblasti VaV s vysokými školami. V roce 2015, 2016 a 2017 bylo vynaloženo na tuto činnost
více než 800tis Kč.
Celkové investice do VaV za poslední 3 roky činily 14 milionu Kč.
Řešitelský tým je složen z pracovníků, kteří se podíleli na mnoha projektech VaV jak v ČR, tak i v zahraničí.
* Patenty (spoluautor): 2009-430 a 2010-322
« Užitné vzory (spoluautor): 2009-21414 a 2010-22632
Projekty:

+ VI20172020110 - Redukce bezpečnostních hrozeb v optických sítích

+ FV30037 - Výzkum a vývoj nových řídicích systémů pro nákupní platformy

+ FR-TI3/703 - Výzkum a vývoj diagnostického systému pro včasnou detekci rizikových faktorů kardiovaskulárního systému

+ MSM6383917201 (Optická síť národního výzkumu a její nové aplikace)

+ Řídicí systém pro laboratoř nízkých teplot, funkční vzorek, Stanford University USA

« Electronic Control Units for Electric Vehicles Developed on a multi-system real-time embedded platform - POLLUX, ARTEMIS
Dalších cca 60 záznamů v RIV vztahujících se na pracovníky společnosti.

3.10 Úspěšně vyřešené projekty uchazeče v oblasti výzkumu a vývoje v posledních deseti letech

Identifikátor Název

TE01020197 Jednotka pro přenos dat s velmi nízkým jitterem

Oblast výzkumu a vývoje
JA - Elektronika a optoelektronika, elektrotechnika

Výsledky evidované v RIV

RIV/00216305:26620/13:PR27322
- řešeno ve spolupráci s VUT v Brně

Identifikátor Název

4.2 PT03/794 Vývojové centrum DFC

Oblast výzkumu a vývoje
JA - Elektronika a optoelektronika, elektrotechnika

Výsledky evidované v RIV
Není vazba na RIV

Identifikátor Název

4.2 PT03/794 Vývojové centrum DFC Vývoj automatického testovacího zařízení pro pasivní elektronické součástky

Oblast výzkumu a vývoje
JA - Elektronika a optoelektronika, elektrotechnika

Výsledky evidované v RIV
Není vazba na RIV

3.11 Výsledky projektů výzkumu a vývoje uchazeče, které byly nebo jsou prokazatelně úspěšně využívány
komerčně

Identifikátor Název

ALEX-2.3 Jednotka pro přenos dat s velmi nízkým jitterem

Kým a po jakou dobu komerčně využíván, případně číslo patentu nebo jiného typu právní ochrany

Zařízení je využíváno pro galvanicky oddělenou komunikaci s nízkým jitterem v oblasti elektronové mikroskopie na rychlostech dosahujících
3,2Gbit/s. V roce 2015 bylo dodáno kolem 40 jednotek. V roce 2016 je plánováno dodání 100ks.

Uživatelé a cílový zákazníci jsou FEI a Intel.

Identifikátor Název

GAB-1.3 Multikanálový převodník HD-SDI na 10 Gbit Ethernet

Kým a po jakou dobu komerčně využíván, případně číslo patentu nebo jiného typu právní ochrany
Projekt byl úspěšně dokončen v roce 2014. V současností jsou přenášena data rychlostí 10Gbit/s. V současnosti spol. DFC Design dodává kolem
200 ks zařízení ročně na trhy mimo ČR.

Identifikátor Název

WEC-1.12 Vývoj automatického testovacího zařízení pro pasivní elektronické součástky

Kým a po jakou dobu komerčně využíván, případně číslo patentu nebo jiného typu právní ochrany

Interní vývojový projekt byl úspěšně dokončen, kdy zařízení jsou nasazována u výrobců el. komponent např. AVX, Toyota Tsusho, TRCZ a další.

VaV Servis - MVČR 5/25 10.10.2018

 

Žádost o poskytnutí účelové podpory

 

Program: BY Il1/1-VS PID: VI3VSs/742 Hlavní obor: JA Stupeň důvěrnosti: C

 

 

 

o

H mh ._-:5.-_::5:!.:-.:_:5_-!:- :'-_*

 

*Š*'_í—*iš

 

 

 

 

VaV Servis - MVČR 6/25 10.10.2018

Žádost o poskytnutí účelové podpory

Program: BV III/1-VS PID: VI3VS/742 Hlavní obor: JA Stupeň důvěrnosti: C

VaV Servis - MVČR 7125 10.10.2018

 

Žádost o poskytnutí účelové podpory

 

Program: BV III/1-VS PID: VI3VS/742 Hlavní obor: JA Stupeň důvěrnosti: C

 

 

 

4. Identifikace dalšího uchazeče 1

4.1 Název uchazeče

 

Název uchazeče

Czech optical solutions s.r.o.

 

 

 

4.2 Právní forma

 

Právní forma

POO - právnická osoba zapsaná v obchodním rejstříku [$ 2 odst. 2 písm. a) a $ 27 obchodního zákoníku]

4.31Č

č
04386990

 

 

 

 

 

 

 

4.4 DIČ

DIČ
CZ04386990

 

 

 

 

4.5 Sídlo uchazeče

 

Státní příslušnost

CZ - Česká republika

 

 

 

 

 

 

 

Kraj Obec

Zlínský Zlín

Ulice Č. popisné Č. orientační Psč
Vavrečkova 5262 760 01
Telefon E-mail

739409028 pitrun©Aczechos.cz

Web stránka

www.czechos.cz

 

 

 

4.7 Statutární zástupce/zástupci uchazeče

 

 

 

 

 

 

 

Titul před jménem Jméno Příjmení Titul za jménem
Ing. Martin Pitrun

Pracovní pozice osoby na pracovišti

jednatel

Telefon Fax E-mail

739409028 pitrun©Aczechos.cz

 

 

 

 

4.8 Kategorie uchazeče

 

Kategorie uchazeče

MP - malý podnik

 

 

 

4.9 Popis předchozích zkušeností uchazeče v oblasti výzkumu a vývoje za posledních 5 let

 

Popis předchozích zkušeností uchazeče v oblasti výzkumu a vývoje za posledních 5 let

Společnost Czech optical solutions, s.r.o. se zaměřuje intenzivně na oblast výzkumu a vývoje v oblasti optických a optoelektronických vláknových
systémů a subsystémů. Velké zkušenosti s VaV má firma v oblasti optických vláknových zesilovačů. Jelikož je firma licenčním partnerem sdružení
CESNET, podílí se na vývoji nejmodernějších telekomunikačních systémů, které propojují nejen například vysoké školy, nemocnice a Akademie
věd, ale i bezpečnostní objekty, jako jsou jaderné elektrárny. Firma se rovněž podílela na návrhu a realizaci několika dílčích komponent v rámci
výzkumného centra SIX.
Řešitelský tým je složen z pracovníků, kteří se podíleli na mnoha projektech VaV jak v ČR, tak i v zahraničí.
V oblasti bezpečnosti jsou to projekty:

+ VI20172020067 - Inteligentní technické textilie pro zvýšení bezpečnosti kritických infrastruktur

+ VI20172020072 - Detekce bezpečnostních hrozeb na aktivních prvcích kritických infrastruktur

+ VI20152020045 - Detekce Ohrožení Bezpečnosti Infrastruktur

+ VI20172020110 - Redukce bezpečnostních hrozeb v optických sítích

 

 

 

VaV Servis - MVČR 8/25 10.10.2018

 

Žádost o poskytnutí účelové podpory

 

Program: BV III/1-VS PID: VI3VS/742 Hlavní obor: JA Stupeň důvěrnosti: C

 

 

 

4.10 Úspěšně vyřešené projekty uchazeče v oblasti výzkumu a vývoje v posledních deseti letech

 

Identifikátor Název

COS-PhiOTDR Softwarové GUI pro základní zpracování a analýzu náměrů z fázového OTDR.

 

 

Oblast výzkumu a vývoje
JA - Elektronika a optoelektronika, elektrotechnika

 

Výsledky evidované v RIV
Řešeno v rámci projektu SIX. Čeká na export do RIV (výsledek za rok 2018)

 

 

Identifikátor Název

COS-UniEDFA Univerzální SW GUI pro EDFA moduly
Oblast výzkumu a vývoje

JA - Elektronika a optoelektronika, elektrotechnika

 

 

 

Výsledky evidované v RIV
Řešeno v rámci projektu SIX. Čeká na export do RIV (výsledek za rok 2018)

 

 

Identifikátor Název

COS-1315SLED Univerzální šasi pro koaxiální SLED
Oblast výzkumu a vývoje

JA - Elektronika a optoelektronika, elektrotechnika

 

 

 

Výsledky evidované v RIV
Řešeno v rámci projektu SIX. Čeká na export do RIV (výsledek za rok 2018)

 

 

 

4.11 Výsledky projektů výzkumu a vývoje uchazeče, které byly nebo jsou prokazatelně úspěšně využívány
komerčně

 

Identifikátor Název

COS-1315SLED Duální SLED zdroj

Kým a po jakou dobu komerčně využíván, případně číslo patentu nebo jiného typu právní ochrany

V roce 2018 byl ve spolupráci s VUT v Brně dokončen funkční vzorek zdroje záření SLED pro vlnové délky 1310 a 1550 nm. Výsledek "Duální
SLED zdroj" je výsledkem interního projektu a bude chráněn prostřednictvím užitného vzoru (vykázání do databáze RIV bude za rok 2018).

Aktálně probíhá dotažení do komerční podoby. Jsou prováděny dlouhodobé testy, finalizace systému do komeční fáze a předpokládá se uvedení
produktu na trh v roce 2019.

 

 

 

 

Identifikátor Název

COS-100PDLB Nízkošumový DFB laser s integrovaným nízkošumovým detektorem

 

 

Kým a po jakou dobu komerčně využíván, případně číslo patentu nebo jiného typu právní ochrany
V roce 2018 byl ve spolupráci s francouzskou výzkumnou firmou dokončen funkční vzorek řešení obsahující nízkošumový DFB laser s
integrovaným nízkošumovým detektorem na jedné desce. Společný výsledek je již v katalogu nabídky partnerské firmy a je tedy komercializován.

 

 

 

 

 

4.12 Řešitelský tým projektu

T E: m = ň

ř k reE zná kt

sss

   

VaV Servis - MVČR 9/25 10.10.2018

 

Žádost o poskytnutí účelové podpory

 

 

Program: BV III/1-VS

PID: VI3VS/742 Hlavní obor: JA

Stupeň důvěrnosti:

 

C

 

 

VaV Servis - MVČR

11/25

10.10.2018

Žádost o poskytnutí účelové podpory

Program: BV III/1-VS PID: VI3VS/742 Hlavní obor: JA Stupeň důvěrnosti: C

4. Identifikace dalšího uchazeče 2

4.1 Název uchazeče

Název uchazeče

Vysoké učení technické v Brně

Organizační jednotka

26620 - Středoevropský technologický institut

4.2 Právní forma

Právní forma

VVS - veřejná nebo státní vysoká škola (zákon č. 111/1998 Sb., o vysokých školách a o změně a doplnění dalších zákonů)

4.31Č

č
00216305

4.4 DIČ

DIČ
CZ00216305

4.5 Sídlo uchazeče

Státní příslušnost

CZ - Česká republika

Kraj Obec

Jihomoravský Brno

Ulice Č. popisné Č. orientační PSČ
Antonínská 548 1 60190
Telefon E-mail

541141111 vut© vutbr.cz

Web stránka

www.vutbr.cz

4.7 Statutární zástupce/zástupci uchazeče

Titul před jménem Jméno Příjmení Titul za jménem
prof. RNDr. Ing. Petr Štěpánek CSc.
Pracovní pozice osoby na pracovišti

Rektor

Telefon Fax E-mail

+420541145201 rektor vutbr.cz

4.8 Kategorie uchazeče

Kategorie uchazeče

VO - výzkumná organizace

4.9 Popis předchozích zkušeností uchazeče v oblasti výzkumu a vývoje za posledních 5 let

Popis předchozích zkušeností uchazeče v oblasti výzkumu a vývoje za posledních 5 let

VUT spolupracuje s řadou podniků při řešení společných projektů aplikovaného výzkumu a smluvního výzkumu — např. Škoda Auto i výzkumu
koncernu VW, Honeywell, Tescan, FEI, Microsoft, Bosch Diesel, Evektor, AŽD Praha a atd.

Nejvýznamnějšími (podle finančních objemů) projekty, které byly na VUT řešeny s partnery, jsou projekty OP VaVpl (řešení 2011-2015) — a to
centra VaV (Netme, CVVOZE, CMV, AdMaS, SIX), centra excelence (CEITEC, IT4Innovations) dále projekty OP VK zaměřené na spolupráci v
aplikovaném výzkumu (řešené 2011 — 2014).

Dále jsou významné projekty programu TIP MPO ČR =, projekty z programů TAČR, projekty podporované účasti českých subjektů v mezinárodní

spolupráci ve výzkumu vývoji společných technologických iniciativ ARTEMIS a ENIAC a projekty mezinárodní spolupráce ve VaV Rámcových
programů EU.

Příklady spolupráce:

* ELEKTROLETOUN VUT 051 RAY- Vědci z VUT v Brně vyvinuli letadlo na elektrický pohon VUT 051 RAY, které poprvé vzlétlo v srpnu 2014.
Experimentální letoun vznikl jako výsledek výzkumné spolupráce VUT v Brně a společnosti JIHLAVAN airplanes, s.r.o.

* CHYTRÝ AUTOPILOT- pro ultralighty sestrojil tým z Vysokého učení technického v Brně. Projekt chytrého autopilota zaujal mimo jiné porotu
Mezinárodního strojírenského veletrhu, která exponát ocenila Zlatou medailí MSV 2013. Na projektu spolupracovala firma Evektor a partnerem je

VaV Servis - MVČR 12/25 10.10.2018

 

Žádost o poskytnutí účelové podpory

 

Program: BV III/1-VS PID: VI3VS/742 Hlavní obor: JA Stupeň důvěrnosti: C

 

 

 

 

Popis předchozích zkušeností uchazeče v oblasti výzkumu a vývoje za posledních 5 let

také Technologická agentura ČR.

* MOBILNÍ DÁLKOVÁ LABORATOŘ RLIBS - Unikátní zařízení, které umožňuje analýzu vzorku pomocí laserového pulzu na vzdálenost až dva-
ceti metrů. rLIBS CEITEC v rámci MSV 2014, mezinárodní hodnotitelská komise vyhodnotila jako nejinovativnější exponát v rámci soutěže o Zla-
tou medaili MSV. rLIBS je výsledkem úzké spolupráce týmů z VUT v Brně, MU a společnosti TESCAN.

 

4.10 Úspěšně vyřešené projekty uchazeče v oblasti výzkumu a vývoje v posledních deseti letech

 

Identifikátor Název
7H11098 Internet of Energy for Electric Mobility
Oblast výzkumu a vývoje

Výzkum a vývoj HW, SW a protokolů pro bezpečnou a spolehlivou komunikaci s vysokou mírou interoperability v energetických sítích. Výzkum byl
směřován na distribuované vestavné systémy.

 

 

 

Výsledky evidované v RIV

RIV/00216305:26220/13:PU104758 - Proposal of security for smart metering
RIV/00216305:26220/13:PU104759 - Operating systems for smart metering devices
RIV/00216305:26220/13:PU104760 - Wireless communications in smart metering
RIV/00216305:26620/12:PU99996 - Object Model of Home Area Network Devices

 

 

Identifikátor Název
1ST-016969 Virtual Automation Network (VAN)
Oblast výzkumu a vývoje

Projekt se zabýval aspekty spolehlivé a bezpečné komunikace v oblasti průmyslových pevných a bezdrátových sítí. Byla řešena coexistence
různých technologií a přístupů.

 

 

 

Výsledky evidované v RIV

RIV/00216305:26220/08:PU75088 - Architectural Aspects of Virtual Automation Networks

RIV/00216305:26220/08:PU77606 - Virtual Automation Networks - Architectural Principles and the Current State of Development
RIV/00216305:26220/09:PU85154 - Implementation of Intrusion Detection System for Automation Devices within Virtual Automation Network
RIV/00216305:26220/08:PU73190 - Evaluation of Real-Time Behaviour in Virtual Automation Networks

 

 

Identifikátor Název

2C08002 Výzkum univerzální a komplexní autentizace a autorizace pro pevné a mobilní počítačové sítě

 

 

Oblast výzkumu a vývoje

Byly prozkoumány možnosti vytvoření modulárních, univerzálních autentizačních systémů. Dále byly prozkoumány možnosti vytvoření nových
autentizačních metod a možnosti jejich integrace s jinými technologiemi.

 

Výsledky evidované v RIV

RIV/00216305:26220/11:PR25718 - Access Control Protocol (ACP)
RIV/00216305:26220/12:PA20906 - Přístupový systém s autentizací osoby
RIV/00216305:26220/11:PR25461 - Terminál KAAPS

RIV/00216305:26220/11:PU93062 - Anonymous Authentication with Spread Revelation
RIV/00216305:26220/11:PU93442 - The Location-based Authentication with The Active Infrastructure
RIV/00216305:26220/11:PU93811 - Multifactor Authentication Device

 

 

 

4.11 Výsledky projektů výzkumu a vývoje uchazeče, které byly nebo jsou prokazatelně úspěšně využívány
komerčně

4.12 Řešitelský tým projektu
AL brneně

 

VaV Servis - MVČR 13/25 10.10.2018

VaV Servis - MVČR

14/25

10.10.2018

4.15 Kontaktní osoby

4.14 Další pracovníci projektového týmu

Program: BV III/1-VS

PID: VI3VS/742

Hlavní obor: JA

©

Stupeň důvěrnosti:

Zádost o poskytnutí účelové podpory


 

Žádost o poskytnutí účelové podpory

 

Program: BV III/1-VS PID: VI3VS/742 Hlavní obor: JA Stupeň důvěrnosti: C

 

 

 

5. Popis projektu

5.1 Hlavní cíl projektu a jeho charakteristika

 

Hlavní cíl projektu a jeho charakteristika

Hlavním cílem projektu je výzkum a vývoj distribovaného optického vláknového senzorického systému pro krátké vzdálenosti (do 5km) určeného
ke snímání a měření fyzikálních veličin, jako jsou tlak a mechanické deformace v blízkém okolí vláken. Kratší dosah umožní snížení požadavků
na klíčové optoelektronické komponenty a současně zlepšení některých parametrů systému. Výsledný systém umožní monitorování liniových
staveb, případně detekci možného narušení chráněného perimetru. Včasná detekce stavu a případných změn měřených veličin může zamezit
nežádoucím situacím, jako jsou např. zhoršení stavu mostních konstrukcí, úniky materiálů z produktovodů nebo narušení chráněného prosto-

ru v chemickém průmyslu, energetice nebo strategicky významných objektech. Systém tak nalézá významné uplatnění v oblasti zabezpečení
kritických infrastruktur.

 

5.2 Dílčí cíle projektu

 

Dílčí cíle projektu

Dílčí cíle projektu můžeme s ohledem na zapojení účastníků rozdělit na následující části:

* Analýza a výzkum metod generování ultra stabilních výkonných pulsů pro optické vláknové sytémy s přihlédnutím k minimalizaci nákladů.

* Výzkum metod pro detekci a zesílení slabých a zašumnělých signálů s přihlédnutím k minimalizaci nákladů.

* Analýza a výzkum metod vytváření vhodného FPGA pro generování vstupních signálů, snímání výstupních signálů z optického senzorického
systému a následné předzpracování.

* Výzkum metod pro zpracování a vyhodnocení naměřených dat ze senzorického systému.

* Výzkum a analýza vhodných parametrů dílčích komponent s přihlédnutím k minimalizaci nákladů.

* Kompletace vybraného zapojení a následná optimalizace.

* Testování vybraného zapojení v laboratorních i venkovních podmínkách.

* Vývoj softwaru pro zpracování dat a vyhodnocení, resp. identifikaci a separaci vybraných typů událostí.

Funkční vzorky, užitné vzory a software jsou hlavními výsledky projektu a jejich plné dokončení je plánováno na závěr projektu. Distribuovaný
optický vláknový senzorický systém bude plně kompatibilní s běžným telekomunikačním optickým vláknem, což zajistí variabilitu v možnosti nasa-
zení systémů a redukci nákladů.

 

 

 

5.3 Hlavní výsledky projektu

 

 

 

 

Kód Druh výsledku Počet

F výsledky s právní ochranou — užitný vzor, průmyslový vzor 4
G technicky realizované výsledky - prototyp, funkční vzorek 4
R software 2

 

5.4 Vedlejší výsledky projektu

 

 

 

 

 

Kód Druh výsledku Počet
D článek ve sborníku 6
J článek v odborném periodiku (časopise) 5

 

 

 

5.5 Popis současného stavu problematiky řešené oblasti

 

Popis současného stavu problematiky řešené oblasti

Optické vláknové senzory jsou v posledních letech rychle se rozvíjející oblastí. Zvláště pak distribuované vláknové systémy našly velké uplatnění
v mnoha oblastech a odvětvích průmyslu. Tyto systémy umožňují detekci, lokalizaci a klasifikaci událostí v blízkém okolí optických vláken/kabelů
na vzdálenost až sto kilometrů s rozlišením desítky metrů, přestože je hloubka uložení mnohdy až 1 metr pod zemí.

Distribuované optické vláknové senzorické systémy pracují převážně na jevech, které byly dříve brány spíše jen jako nežádoucí jevy v oblasti
datových přenosů. Díky rozvoji a stále větší dostupnosti optických komponent, jako jsou úzkopásmové stabilní laserové zdroje, různé typy
optických modulátorů pro vysoké optické výkony, apod., dochází k rozvoji a většímu nasazování senzorických systémů.

Převážná většina optických vláknových senzorických systémů pracuje na principu využití rozptylových jevů (Rayleighův, Brillouinův a Ramanův
rozptyl) nebo na principu jevu interference (pak lze využít zapojení např. Machova-Zehnderova interferometru, Michelsonova interferometru,
apod.). Současný výzkum se tedy převážně zaměřuje optimalizaci zapojení, redukci frekvenšního šumu, zvětšení dosahu systému, optimalizaci v
oblasti zpracování dat, apod. Výhoda použití rozptylových jevů je v relativně snadné lokalizaci události a vmožnosti měření pouze z jedné strany
vlákna.

Obecný princip fázového reflektometru jak s přímou, tak koherentní demodulací nepodléhá dle vlastní patentové rešerše provedené u dřívejších
projektů žádné ochraně. Ve světě existují společnosti nabízející systémy pro detekci akustických/mechanických vibrací, jako např.:

Silixa - nejvýznamnější společnost v oblasti distribuovaných optických vláknových systémů. Nabízí několik typů systémů pro měření až do
vdálenosti 100 km. Všechny jsou převážně určeny pro ropný a těžařský průmysl. Jenotky nabízí pouze formou pronájmu.

Omnisens - další významný představitel v oblasti snímaní na dlouhé vzdálenosti pro ropovody, plynovody, apod. Snímá namáhání a teplotu po-
mocí Brillouinova rozptylu.

Sensornet - společnost umožňuje detekci napětí a teploty podél optického vlákna na vzdálenost až 30 km. Využívá Brillouinova roptylu.

FFT Aura - společnost umožňuje detekci napětí podél optického vlákna na vzdálenost až 20 km. Využívá Rayleighova rozptylu.

 

 

VaV Servis - MVČR 15/25 10.10.2018

 

Žádost o poskytnutí účelové podpory

 

Program: BV III/1-VS PID: VI3VS/742 Hlavní obor: JA Stupeň důvěrnosti: C

 

 

 

 

Popis současného stavu problematiky řešené oblasti
Optasense - společnost umožňuje detekci napětí podél optického vlákna na vzdálenost až 50 km. Využívá Rayleighova rozptylu.

Existuje samozřejmě více společností nabízejících senzorické systémy využívající optická vlákna (v poslední době se objevilo několik společností
z ČLR, jejich systémy však nedosahují velkých kvalit jak po HW, tak SW stránce), nicméně všechny nabízené systémy jsou určeny spíše pro
ochranu produktovodů, kde nejsou vysoké pořizovací náklady limitujícím faktorem. V některých ekonomicky vyspělejších zemích jsou dané
systémy nasazovány i pro ochranu perimetru (hranice s Mexikem, ochrana vojenských areálů), v ČR aktuálně není nasazen ani jeden systém
(dle dostupných informací ze zprávy aliance výrobců optických senzorických systémů). Přestože jsou distribuované optické vláknové systémy
jedinečné svými parametry a možnostmi detekce, jejich nasazení brání pořizovací náklady. Všichni výrobci se zaměřují na realizaci univerzálního
řešení, které může pracovat od jednotek kilometrů až po desítky kilometrů, což ale znamená, že cena na pořízení systému pracujícího jen do
vzdálenosti např. 5 km stále je vysoká.

Hlavní řešitel na straně příjemce Czech optical Solutions, s.r.o. je vedoucím týmů, jak na VUT v Brně, tak i v CESNETu řešící problematiku
optických vláknových systémů. V posledních několika létech byl a stále je řešitelem několika výzkumých a vývojových projektů nejen v ob-
lasti optických vláknových distribuovaných systémů, ale i v oblasti bezpečnosti optických vláknových komunikací. V roce 2015 byl na VUT

v Brně dokončen prototyp fázového OTDR s možností detekce událostí na vzdálenost až 100 km. V roce 2018 získal tým vedený Ing. Pe-
trem Můnsterem, Ph.D. druhé místo na SPIE Innovation Village ve Štrasburku za modulární distrbuovaný senzorický systém. Někteří řešitelé
navrženého projektu MVČR jsou rovněž členy výše zmíněného týmu.

 

5.6 Přínosy a dopady projektu v oblasti bezpečnosti a cílů stanovených Programem

 

Přínosy a dopady projektu v oblasti bezpečnosti a cílů stanovených Programem
Předpokládáme následující přínosy projektu v oblasti bezpečnosti:

« zvýšení kvality již poskytovaných služeb díky včasné detekci možných hrozeb,

* zvýšení bezpečnosti kritických infrastruktur důležitých institucí (nemocnice, vládní objekty,...), kde díky včasné detekci možného narušení
může dojít k odvrácení hrozeb narušení kritické infrastruktury,

* ochrana produktovodů přilehlých k vláknové infrastruktuře,

* ochrana tunelů, mostních konstrukcí,

* zachycení nových trendů bezpečnostní problematiky ve světě,

+ potenciál pro rozvoj nových průmyslových odvětví v ČR, s vysokou přidanou hodnotou.

Díky včasné detekci možného narušení kritických infrastruktur může dojít k odvrácení hrozeb narušení kritických infrastruktur, a tím ke zvyšování
jejich ochrany.

Dalším významným přínosem projektu je samotná spolupráce mezi firmami a Evropským výzkumným institutem CEITEC VUT v Brně, a to
především z pohledu možnosti využití know-how a přístrojového vybavení, a rovněž z pohledu možnosti následné výroby a dodávek klíčových
senzorických systémů/subsystémů jako OEM výrobků pro další implementaci do bezpečnostních řešení.

Řešitelský kolektiv neshledává žádné kritické předpoklady, které by významným způsobem ovlivnily dosažení předpokládaných přínosů projektu.

 

 

 

5.7 Popis realizace projektu (zvolená metodologie, použité metody, technologie a postupy)

 

Popis realizace projektu (zvolená metodologie, použité metody, technologie a postupy)
Projekt je realizován společností DFC Design, s.r.o. (dále jen DFC) ve spolupráci s partnery specializujícími se na vývoj zakázkových optických
systému (COS) a výzkumné organizace (CEITEC VUT) zaměřené na zpracování dat ze senzorů. Koordinátor projektu DFC je zodpovědný za
řízení projektu, vývoj a návrh vlastní elektroniky senzoru s následnou integrací všech částí do jednoho kompaktního systému.
Vlastní realizace projektu je rozdělena na 3 základní úkoly dle účastníků.

« Návrh a vývoj vhodné sestavy optických komponent (COS)

« Návrh a vývoj hardware a firmware akviziční jednotky (DFC)

+ Řídící a uživatelský software (VUT)

Akviziční jednotka se bude skládat z několika části tvořící funkční celek:
+ Vstupní front-end pro data přicházející z detektorů vybavený sadou analogových zesilovačů a filtrů
« Přesná a stabilní časová základna s nízkým fázovým šumem (CRYSTEK, Abracon)
* AD/DA převodníky se vzorkovací frekvencí cca 250MHz /14-16bitů na vzorek dle ceny rozhraní JEDS204B nebo LVDS
* Hradlové pole typu SoC — FPGA + CPU (Xilinx Zyng/Zyng Ultrascale+, Altera Cyclone 10/Arria 10)
* Komunikace Ethernet 1G/10G
+ Paměti DDR3/DDR4 v případě potřeby pro akceleraci algoritmu ODR-IV
+ Firmware FPGA bude využívat jazyk VHDL, pro implementaci algoritmů se použijí techniky HLS
* Zabezpečení firmware bude používat technologii secure boot s autentizací zabezpečenou AES

Programovatelný hardware bude realizován v hranolovém poli Xilinx nebo Altera, pro inicializaci bude vyžívána paměť flash se šifrovaným bitstre-
amem a softwarem. Zpracování a vyhodnocení dat bude rozděleno na dvě části. První části jsou kritické, které by neměly byt ovlivněny zásahem
z vnějšku např. útokem na zařízení po síti. To bude zajištěno realizací vyhodnocovacího firmwaru v FPGA a části softwaru běžící v proceso-

ru ARM v asymetrickém režimu, kdy některé jádro bude dedikováno jen a pouze pro zpracování kritických dat bez možnosti přístupu k jiným
zdrojům systému.

Druhá část systému bude zaměřena na uživatelské rozhraní, které v případě útoku nebude dostupné, což ale neovlivní negativně činnost
senzorického systému.

Optická část systému bude rozdělena na dva samostatné subsystémy — vysílací modul a detekční modul. Optický vysílací modul se bude skládat
z několika částí tvořící funkční celek:

« Laserový zdroj záření s dostatečně dlouhou koherenční délkou a vysokou stabilitou

+ Modulátor pro vytvoření krátkých časových pulsů a současně pro vytvoření frekvenčního posunu

 

 

VaV Servis - MVČR 16/25 10.10.2018

 

Žádost o poskytnutí účelové podpory

 

Program: BY Il1/1-VS PID: VI3VSs/742 Hlavní obor: JA Stupeň důvěrnosti: C

 

 

 

 

Popis realizace projektu (zvolená metodologie, použité metody, technologie a postupy)
* Elektrický zesilovač pro vytvoření dostatečného výkonu budícího modulátor
* Pasivní optické vláknové komponenty s parametry splňujícími požadavky na vysoké energetické pulsy
* Komunikace RS232

Detekční modul se bude skládat z několika částí tvořící funkční celek:
* Vhodná fotodioda s integrovaným předzesilovačem a spektrální šířkou max 400 MHz.
*« Pasivní optické vláknové komponenty s parametry splňujícími požadavky na minimální vložný útlum a velkou izolaci sousedních kanálů
* Výstup zatížený 50 Ohm pro následný AD převod

Na základě předchozích zkušeností řešitelů COS bude realizována první verze jednotky senzorického systému (jak vysílací, tak detekční část),
která bude sloužit ke generování prvotních náměrů pro ostatní partnery projektu (prvotní vzorky dat pro přípravu akviziční jednotky a GUI).
Jednotka bude realizována z komponent, u kterých již dříve byla ověřena jejich funkčnost. Vzhledem k tomu, že dané komponenty umožňují
vytvoření systému s velkým dosahem, jejich pořizovací náklady (a rozměry) jsou příliš vysoké. Postupně bude proto probíhat optimalizace z po-
hledu jednotlivých subkomponent systému, tak aby bylo docíleno splnění plánovaných parametrů s minimalizací nákladů.

V projektu bude využito stávajícího vybavení účastníků projektu. Společnost DFC Design disponuje vlastním vývojovým centrem, kapacitami pro
osazování desek plošných spojů a dalším nezbytným zázemím pro vývoj a realizací vzorků souvisejících s řešením projektu.

Účastníci disponují dedikovanými vývojovými PC terminály, softwarem pro návrh plošných spojů (Altium, Cadence Allgro), vývojovými nástroji Xili-
nx VIVADO a simulačními nástroji. Dále disponují měřícími přístroroji různých výrobců (osciloskopy Keysight/Ra.S, generátory, obvodovým analy-
zator, PCI Express analyzátorem).

Pro verzování a ukládání projektů bude použit systém SVN, budou vytvořeny prezentace výsledků.

Součástí projektu je také publikační činnost výsledků. Jsou plánovány publikace v impaktovaných časopisech, ve SCOPUS a indexovaných časo-
pisech. Dále je plánováno prezentace výsledků na mezinárodních konferencích.

 

 

 

5.8 Způsob a podíl zapojení jednotlivých účastníků do realizace projektu

 

Způsob a podíl zapojení jednotlivých účastníků do realizace projektu

Díky hlubokým znalostem pracovníků uchazeče Czech optical solutions v oblasti optických vláknových prvků a systémů je firma Czech optical so-
lutions jako jedna z mála společností na trhu schopna projekt úspěšně vyřešit. Pracovníci společnosti mají dlouhodobé zkušenosti se spoluprácí s
Vysokými školami a výzkumnými pracovišti. Většina klíčových pracovníků přitom stále působí na vysoké škole, proto mají s výzkumem na těchto
institucích zkušenosti, které při této spolupráci mohou velmi dobře uplatnit. Firma je navíc licenčním partnerem CESNET, má tedy zkušenosti s
realizací optických systémů.

Společnost Czech optical solutions má k dispozici nejen specialisty s rozsáhlými znalostmi v oblasti optických vláknových systémů, ale také
přístup k bohatému přístrojovému a laboratornímu vybavení pro návrh, výrobu a testování vláknových optických prvků, které budou v rámci pro-
jektu nezbytné. Na straně účastníka je plánováno pořízení většiny materiálu nutného k realizaci optické části výsledného systému.

Výzkumné pracoviště CEITEC VUT v Brně má dlouholeté zkušenosti v oblasti výzkumu a vývoje. Zapojení VŠ do řešení tohoto projektu má
přinést především nalezení a ověření nových principů řešení dané problematiky a spolu s oběmi firmami připravit podmínky pro výrobu kvalitních
výsledků pro jejich následné uvedení do praxe. Jako hlavní výhodu zapojení vysoké školy do projektu vidíme kombinaci vědomostí, které umožní
dosáhnout požadované výstupy, nakolik se každé z daných pracovišť zabývá mírně odlišnou problematikou. Pracoviště na VUT v Brně disponuje
rozsáhlými vědomostmi a zkušenostmi v oblasti zpracování signálů a vývoje řídících systémů.

Nedílnou součástí projektu je elektronika měřící signály přicházející z optických detektorů a jejich následné zpracování a převedení do formy
pochopitelné pro člověka. Obvykle se jedná o zesilovací prvky, převodníky z analogových veličin na číslo s následným digitálním zpracováním.
Společnost DFC Design se dlouhodobě zaměřuje na výzkum a vývoj zpracování velkého objemu dat v reálném čase, má dlouholeté zkušeností s
realizací elektroniky v zahraničí i České republice. Znalostí v oblasti elektroniky jsou jedním z klíčových faktorů úspěšné realizace projektu.
Propojení všech klíčových znalostí jednotlivých účastníku v projektu předpokládá úspěšné dokončení realizace vytyčených cílů. Bez výše uve-
dené spolupráce a propojení znalostí by nebylo možné projekt úspěšně realizovat.

 

 

 

5.9 Intenzita podpory

 

Intenzita podpory - DFC Design, s.r.o.

Navrhovaný projekt obsahuje nové řešení, které dosud nebylo nikde realizováno, a které není a nebylo předmětem jiného řešeného projektu.

V rámci řešení projektu se předpokládá intenzivní spolupráce s univerzitou na řešení základních výzkumných aktivit. Bez dané podpory by bylo
obtížné realizovat projet v plném rozsahu a v přiměřeném časovém horizontu. Podpora bude použita pouze na krytí způsobilých nákladů/výdajů
projektu. Podíl složek EV/PV je v rozsahu 50%/50%.

 

 

Intenzita podpory - Czech optical solutions s.r.o.

Vzhledem k tomu, že práce spadají do plánovitého výzkumu, intenzita podpory je kategorie Průmyslový výzkum. Díky podpoře bude zajištěna
možnost potřebného financování projektu v intenzitě, kterou bysme si jinak nemohli dovolit financovat z vlastních zdrojů. Motivační účinek pod-
pory spatřujeme především v možnosti zapojení nových pracovníků a tím výrazného urychlení výzkumu. Vložení části vlastních prostředků do
výzkumu prokazuje náš zájem řešit danou problematiku.

 

 

Intenzita podpory - Vysoké učení technické v Brně / Středoevropský technologický institut

Uchazeč VUT v Brně je veřejná vysoká škola, jejíž jednou z činností vycházející ze zákona je výzkumná činnost. CEITEC jakožto součást VUT
v Brně je organizací pro výzkum a šíření znalostí provádějící nezávislý výzkum a šířící výsledky této činnosti věřejně formou výuky, publikací

či transferu znalostí. Současně splňuje podmínky definované poskytovatelem podpory na prokázání způsobilosti dle Zákona, žádá proto o
maximální intenzitu podpory odpovídající 100% požadovaných nákladů.

 

 

 

VaV Servis - MVČR 17 /25 10.10.2018

 

Žádost o poskytnutí účelové podpory

 

Program: BV III/1-VS PID: VI3VS/742 Hlavní obor: JA Stupeň důvěrnosti: C

 

 

 

5.10 Předpokládaní uživatelé výsledků

 

Předpokládaní uživatelé výsledků

Předpokládanými uživateli jsou:

* provozovatelé kritických infrastruktur pro ochranu infrastruktur (dálnice, mosty, produktovody, atd.),
* provozovatelé kritických objektů pro perimetrickou ochranu (vláda, armáda, atd.),

+ střední a velké firmy pro perimetrickou ochranu,

* stavební firmy (sesuvy půdy, průsaky spodních vod, úniky chemických látek),

Uživateli mohou být národní, ale i soukromé instituce/podniky, které obhospořadují různé druhy kritických infrastruktur typu: energetické zdroje, li-
niové stavby, produktovody, atd. Jedná se o takové instituce, pro které je narušení případně vznik kritických stavů nežádoucí.

 

5.11 Projekt počítá se subdodávkami

 

Projekt počítá se subdodávkami

NE

 

5.12 Harmonogram projektu

 

 

 

 

Název činnosti Uchazeč Období, kdy je činnost uskutečňována
1l2[a3[4[slelzlalolo|n|12
Rok 2019
1.1 Nárvh a realizace prvotního zapojení Czech optical solutions s.r.o. X|xÍ|xÍ|Íx|x|x

Prvotní zapojení bude bude sloužit ke generování základní sady měření. Výstupní data tak budou moci
být partnery využita pro návrh vhodného zapojení FPGA a rovněž GUI.

 

1.2 Návrh platformy pro detekci a zobrazení stavu senzoru Vysoké učení technické v Brně / X|X|XxÍ|x|x|x
Etapa se zaměřuje na návrh softwarové platformy pro vizualizaci a detekci stavu senzoru. Především se | Středoevropský technologický in-

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

jedná o analýzu ergonomie systému, splnění norem a bezpečnostních standardů včetně připojení do kri- stitut
tické infrastruktury.
1.3 Základní model systému DFC Design, s.r.o. XxÍX
Návrh základního modelu systém pro akvizici a zpracování a vyhodnocení dat. Cílem je navrhnout a
ověřit parametry vstupních obvodů pro akvizici signálů z fotodiod a generování synchronizačních pulzů
laserového modulátoru.
1.4 Vývoj akviziční jednotky DFC Design, s.r.o. X|Íx|Íx|x
Etapa bude zaměřená na vývoj akviziční jednotky na bázi FPGA typu SoC, jak z hlediska obvodového
schématu, tak i layoutu PCB včetně integrace vstupních a výstupních obvodů a rychlých AD převodníků.
Rok 2020
2.1 Implementace algoritmů pro akvizici a zpracování dat DFC Design, s.r.o. X|x|xÍ|x|x|x
Úkolem je ověření funkce navrženého řešení a postupná implementace jednotlivých algoritmů do SoC
— FPGA a procesor ARM. Především se jedná o AD převodníky, ukládání získaných dat pro analýzu,
přenos dat do nadřazeného systému a implementace algoritmů red
2.2 Metody kalibrace systému Vysoké učení technické vBmě/  (x|x|x|x|x|x
Návrh metod kalibrace senzorického systému a její zapracování do uživatelského softwaru. 4 anáíe technologický in-
stitu
2.3 Testovaní laserových zdrojů Czech optical solutions s.r.o. X|Íx|x|x
V rámci etapy bude provedeno měření koherenční délky vybraných typů laserových diod a rovněž bude
testována jejich stabilita, která je klíčová pro dané systémy.
2.4 Testování fotodetektorů Czech optical solutions s.r.o. X|ÍXx|x|Xx
Bude provedeno měření reálných parametrů vybraných fotodetektorů. Bude měřen jejich proud za tem-
na a jejich stabilita, tak aby detektor dokázal detekovat velmi slabé signály a vykazoval minimální vlastní
šum.
2.5 Diagnostika stavů systému Vysoké učení technické v Brně / X|X|XxÍ|x|x|x
Softwarové moduly pro diagnostiku senzoru, detekci poruch, stárnutí laseru, vláken a konektorů včetně | Středoevropský technologický in-
detekce dalších poruchových stavů. Nedílnou součástí bude návrh na zabezpečení detektoru proti stitut
útokům na komunikační rozhraní.
2.6 Návrh a implementace vyšších algoritmů zpracování a vyhodnocení DFC Design, s.r.o. X|X|IXxÍx|x|x
Realizace algoritmů optimální detekce a vyhodnocení změn v signálu z optického vlákna. Rozšíření ko-
operace mezi FPGA a procesorem. Implementace komunikace s nadřazeným systémem a testování sta-
bility, spolehlivosti navrženého řešení.
2.7 Optimalizace vysílací části systému Czech optical solutions s.r.o. X|x|xÍ|Íx|x|x
Na základě výsledků etapy "testování LD" bude provedena optimalizace zapojení vysílací části s ohle-
dem na minimalizaci počtu komponent a výběr komponent přesně dle výsledných požadavků na systém.
Rok 2021
3.1 Nastavení alarmů a ukládání jednotlivých stavů Vysoké učení technické vBmě/ |(x|x|x|x|x|x

Středoevropský technologický in-

Vývoj SW modulů pro nastavení konfigurace senzoru z hlediska zón, její citlivosti, požadavků na detekci ří
stitu

narušení a definici formy a míry narušení zabezpečeného prostoru. Řešení ukládání vzniklých událostí a
logování stavu systému. Definice práv uživatelů

 

3.2 Návrh a výroba druhé verze funkčního vzorku DFC Design, s.r.o. X|x|xÍx|x|x
Výsledkem této etapy bude druhý prototyp optimalizující nedostatky z provozu první verze. Druhým
přínosem by mělo být zmenšení rozměrů a zařízení, optimalizace spotřeby energie a také rozšíření
teplotního rozsahu pracovního rozsahu (-40 do 85*C).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3.3 Optimalizace přijímací části systému Czech optical solutions s.r.o. X|x|xÍx|x|x

VaV Servis - MVČR 18/25 10.10.2018

 

Žádost o poskytnutí účelové podpory

 

Program: BV III/1-VS PID: VI3VS/742 Hlavní obor: JA Stupeň důvěrnosti: C

 

 

 

 

Název činnosti Uchazeč Období, kdy je činnost uskutečňována
112131 415,61 7|8| 9|10|11|12

 

 

Na základě výsledků etapy "testování fotodetektorů" bude provedena optimalizace zapojení přijímací
části s ohledem na minimalizaci počtu komponent (především nákladné zesilvoače) a výběr komponent
přesně dle požadavků na výsledný systém.

 

3.4 Dlouhodobé testování Czech optical solutions s.r.o. X|x|xÍ|Íx|x|x
Výsledný systém bude podroben dlouhodobému testování nejen v laboratorních podmínkách, ale i na
reálné trase z důvodu zjištění stability výsledného zapojení

 

3.5 Integrace systému detektoru DFC Design, s.r.o. X|Xx|xÍ|ÍxÍx|x
Jedná se o integraci mechanických, optických a elektronických modulů do jednoho celku, tak by mohly
tvořit jediný funkční celek. Zařízení bude doplněno o diagnostiku a základní kalibrační funkce.

 

3.6 Reportování stavů do nadřazených systémů Vysoké učení technické v Brně / Xx[x|x|x|x|x
Moduly uživatelského softwaru pro komunikace s nadřazeným systémem, zabezpečení komunikace, re- | Středoevropský technologický in-
dundance přenosu dat, ochrana před útoky z vnějších narušitelů. stitut

 

Rok 2022

 

4.1 Kooperace a vyhodnocení dat z více senzorů Vysoké učení technické vBmě/ (x|x|x|x|x|x
Rozšíření uživatelského SW o podporu více paralelních senzorů s možností vzájemné kooperace v obla- | Středoevropský technologický in-
sti zabezpečení perimetru. stitut

 

4.2 Optimalizace výsledného zapojení Czech optical solutions s.r.o. X|x|xÍ|Íx|x|x
Na základě výsledků dlouhodobého testování bude provedena optimalizace výsledného zapojení a
vytvořena dokumentace k výslednému systému.

 

4.3 Verifikace systému DFC Design, s.r.o. X|x|xÍx|x|x
Bude provedena plná integrace firmware a software všech partneru, proběhne ověření funkčnosti
systému jako celku na referenčních trasách pro jednotlivé vzdálenosti. Předpokládá se dokončení úprav
mechanických komponentů a finalizace prototypu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5.13 Popis rizik projektu a jejich řízení

 

Popis rizik projektu a jejich řízení

Vyřešení projektu není podmíněno dokončením žádného jiného projektu nebo činnosti. Suma aktuálních znalostí potřebná k vyřešení projektu je
dostatečně velká, aby pojistila v současnosti všechny známé předpokládané i nepředpokládané problémy. Výsledky projektu jsou definovány vel-
mi jasně s ohledem na celou sumu znalostí vnášenou do projektu všemi řešiteli, a proto nelze předpokládat jakékoli omezení nebo nedokončení
výsledků definovaných v projektu.

Netechnická rizika a rozdělení odpovědnosti za jejich řešení je následující:

Riziko: Vysoká komplexnost projektu

Pravděpodobnost: střední

Dopad na projekt: střední

Potenciální důsledky: Neočekávané problémy v řešení

Řešení: Pečlivá koordinace projektu, monitoring stavu, průběžné řešení vzniklých problémů
Odpovědnost: Koordinátor projektu

Riziko: Harmonogram bez rezerv

Pravděpodobnost: nízká

Dopad na projekt: střední

Potenciální důsledky: Prodlevy v harmonogramu

Řešení: Pečlivý monitoring projektu, vyhodnocení plnění milníků
Odpovědnost: Realizační skupina

Riziko: Nejasnosti ve specifikaci cílů projektu

Pravděpodobnost: nízká

Dopad na projekt: vysoký

Potenciální důsledky: Nedorozumění, nenaplněná očekávání
Řešení: Dostatečně vyjasnit cíle projektu na pravidelných schůzkách
Odpovědnost: Realizační skupina

Riziko: Nerealistická očekávání na straně uchazečů
Pravděpodobnost: nízká

Dopad na projekt: vysoký

Potenciální důsledky: Požadavky na změnu projektu

Řešení: Správná komunikace cílů projektu v době přípravy návrhu
Odpovědnost: Realizační skupina

Riziko: Nesprávný odhad pracnosti

Pravděpodobnost: nízká

Dopad na projekt: střední

Potenciální důsledky: Zvýšení pracnosti projektu, nedodržení harmonogramu, zvýšení nákladů projektu

Řešení: Plánování na základě nejlepších zkušeností (již zahrnuto v harmonogramu), důsledné a pravidelné sledování průběhu projektu
Odpovědnost: Vedení příslušného uchazeče

Riziko: Překročení nákladů projektu
Pravděpodobnost: nízká

 

 

VaV Servis - MVČR 19/25 10.10.2018

 

 

Žádost o poskytnutí účelové podpory

 

Program: BV III/1-VS PID: VI3VS/742 Hlavní obor: JA Stupeň důvěrnosti: C

 

 

 

Popis rizik projektu a jejich řízení

Dopad na projekt: střední

Potenciální důsledky: Nárůst nákladů na straně uchazeče

Řešení: Důsledné a kvalitní plánování (již zahrnuto v rozpočtu projektu), průběžné řízení nákladů
Odpovědnost: Vedení příslušného uchazeče

Riziko: Nedostatečná spolupráce mezi řešiteli

Pravděpodobnost: nízká

Dopad na projekt: střední

Potenciální důsledky: Problémy v integračních aktivitách, problém v dosažení celkového cíle
Řešení: Eskalace na řídicí skupinu

Odpovědnost: Koordinátor projektu

Riziko: Uvedení na trh nových optických prvků (např. detekční systém) ke konci řešení projektu
Pravděpodobnost: nízká

Dopad na projekt: střední

Potenciální důsledky: Výsledek bude mít horší parametry než konkurence

Řešení: Sledování novinek na trhu, úprava plánu nákupu

Odpovědnost: Realizační skupina

Riziko: Konkurenční řešení

Pravděpodobnost: střední

Dopad na projekt: střední

Potenciální důsledky: Neuplatnění výlsedku na trhu

Řešení: Většina konkurenčních systémů nebude dosahovat daných parametrů. V případě srovnatelného řešení konkurence většinou

nedává k dispozici technické detaily. Navrhovaný projekt naopak poskytne technické informace k veřejné disputaci v rámci publikací, čímž bude
zajištěna aktuálnost řešení dle potřeb trhu.

Odpovědnost: Realizační skupina

 

5.14 Doplňující informace k projektu

 

Doplňující informace k projektu

Podpora fotonických systémů je aktálně jedním z hlavních cílů podpory, jak národních, tak evropských institucí. O tom svědčí např.
- rok 2015 byl vyhlášen rokem světla,

- národní výzva MPO - program TRIO - jedním z hlavních cílů je podpora fotonických systémů,

- Evropská výzva H2020 - jedním z hlavních cílů je podpora fotonických systémů.

 

 

 

VaV Servis - MVČR 20/25 10.10.2018

 

Žádost o poskytnutí účelové podpory

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Program: BV III/1-VS PID: VI3VS/742 Hlavní obor: JA Stupeň důvěmosti: ©
6. Financování a náklady projektu
6.1 Výše státní podpory projektu podle jednotlivých uchazečů
Způsobilé Ztoho Požadovaná Intenzita
Uchazeč Rok náklady projektu | | vlastní zdroje | státní podpora | podpory
(tis. Kč) (tis. Kč) (tis. Kč) (%)

DFC Design, s.r.o. Celkem 5484 1 647 3837 69.97

2019 903 271 632 69.99

2020 1804 542 1 262 69.96

2021 1804 542 1 262 69.96

2022 973 292 681 69.99

Czech optical solutions s.r.o. Celkem 6 091 1 361 4 730 77.66

2019 1382 312 1070 77.42

2020 1 967 437 1 530 77.78

2021 1857 412 1 445 77.81

2022 885 200 685 774

Vysoké učení technické v Brně / Středoevropský technologický institut Celkem 1 487.2 0 1 487.2 100

2019 247.9 0 247.9 100

2020 495.7 0 495.7 100

2021 495.7 0 495.7 100

2022 247.9 0 247.9 100

PROJEKT Celkem 13 062.2 3008 10 054.2 76.97

 

 

 

 

 

 

 

 

6.2 Rozpočet projektu

6.2.1 Výpočet maximální míry podpory uchazeče DFC Design, s.r.o.

 

Kategorie uchazeče

malý podnik

 

Kategorie výzkumu

průmyslový výzkum

 

Způsobilé náklady uchazeče (tis. Kč)

5484

 

 

Účastní se projektu alespoň dva nezávislé podniky?

ANO

 

Hradí každý podnik maximálně 70% nákladů projektu?

ANO

 

Účastní se projektu malý nebo střední nebo zahraniční podnik?

ANO

 

Účastní se projektu výzkumná organizace?

ANO

 

Je podíl výzkumné organizace na celkovém rozpočtu projektu vyšší než
10%?

ANO

 

Může výzkumná organizace zveřejnit své výsledky?

ANO

 

Budou výsledky projektu obecně šířeny?

ANO

 

 

Základní intenzita podpory (%)

50.00

 

Bonus (%)

30.00

 

Maximální intenzita podpory (%)

80.00

 

Maximální výše podpory (tis. Kč)

 

4 387.2

 

 

6.2.2 Náklady na mzdy/platy uchazeče DFC Design, s.r.o.

 

Druh

 

VaV Servis - MVČR

Hodinová | Průměrný |
>=

i RISE r 1

 

Náklady

 

10.10.2018

 

Žádost o poskytnutí účelové podpory

 

 

Program: BV III/1-VS PID: VI3VS/742

Hlavní obor: JA

Stupeň důvěrnosti:

C

 

 

 

6.2.3 Náklady uchazeče DFC Design, s.r.o. na pořízení majetku

6.2.4 Rozpočet nákladů uchazeče DFC Design, s.r.o.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Náklady/výdaje uchazeče (tis. Kč) 2019 2020 2021 2022 Celkem
Osobní náklady/výdaje - mezisoučet 753 1509 1509 753 4524
a) mzdy/platy na základě pracovního poměru 544 1 089 1089 544 3 266
b) osobní náklady/výdaje na základě dohody o pracovní činnosti 0 0 0 0 0
c) osobní náklady/výdaje na základě dohody o provedení práce 25 50 50 25 150
d) povinné pojistné na sociální zabezpečení 136 272 272 136 816
e) povinné pojistné na zdravotní pojištění 48 98 98 48 292
f) odvody do FKSP nebo sociálního fondu 0 0 0 0 0
g) cestovné 0 0 0 0 0
Náklady/výdaje na pořízení hmotného a nehmotného majetku - 0 0 0 0 0
mezisoučet
a) dlouhodobý hmotný majetek 0 0 0 0 0
b) dlouhodobý nehmotný majetek 0 0 0 0 0
c) drobný hmotný majetek 0 0 0 0 0
d) drobný nehmotný majetek 0 0 0 0 0
Další provozní náklady/výdaje - mezisoučet 70 135 135 60 400
Materiál na výrobu funkčních vzorků, osazení desek plošných spojů, výroba desek plošných spojů. 60 125 125 50 360
Propojovací kabely, optické kabely a konektory 10 10 10 10 40
Náklady/výdaje na služby - mezisoučet 0 0 0 80 80
a) subdodávky 0 0 0 0 0
b) ostatní služby 0 0 0 80 80
Audit projektu v posledním roce 0 0 0 80 80
Doplňkové náklady/výdaje - mezisoučet 80 160 160 80 480
Doplňkové náklady účtované metodikou AC 80 160 160 80 480
Celkové způsobilé náklady - mezisoučet 903 1 804 1 804 973 5 484
Celková státní podpora - mezisoučet 632 1 262 1 262 681 3837

 

 

 

 

 

 

VaV Servis - MVČR

22/25

10.10.2018

 

 

 

 

Žádost o poskytnutí účelové podpory

 

Program: BY Il1/1-VS PID: VI3VSs/742 Hlavní obor: JA Stupeň důvěrnosti: C

 

 

6.2.1 Výpočet maximální míry podpory uchazeče Czech optical solutions s.r.o.

 

Kategorie uchazeče | malý podnik

 

Kategorie výzkumu | průmyslový výzkum

 

Způsobilé náklady uchazeče (tis. Kč) | 6 091

 

 

Účastní se projektu alespoň dva nezávislé podniky? | ANO

 

Hradí každý podnik maximálně 70% nákladů projektu? | ANO

 

Účastní se projektu malý nebo střední nebo zahraniční podnik? | ANO

 

Účastní se projektu výzkumná organizace? | ANO

 

Je podíl výzkumné organizace na celkovém rozpočtu projektu vyšší než | ANO
10 %?

 

Může výzkumná organizace zveřejnit své výsledky? | ANO

 

Budou výsledky projektu obecně šířeny? | ANO

 

 

Základní intenzita podpory (%) | 50.00
Bonus (%) | 30.00

 

 

Maximální intenzita podpory (%) | 80.00

 

 

 

Maximální výše podpory (tis. Kč) | 4 872.8

 

6.2.2 Náklady na mzdy/platy uchazeče Czech optical solutions s.r.o.

 

Druh Hodinová | Průměrný Náklady
Jméno Pozice v projektu pracovní | mzdová počet Náklady na mzdy/platy v jednotlivých celkem
smlouvy sazba odprac. letech trvání projektu (tis. Kč) (tis. Kč)

(Kč) hodin

měsíčně

 

 

 

 

 

 

 

 

 

o be nnn l zn r en

 

i."'dl-
n

Poev;

 

6.2.3 Náklady uchazeče Czech optical solutions s.r.o. na pořízení majetku

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

T Cena Rok Upotřebi- Doba Podíl Náklady
Název Druh pořízení pořízení telnost užívání užití (tis. Kč)
(tis. Kč) (roky) (roky)
Jemnomechanické a optické přípravky pro měření, modulátory, schuttery DRHM 190 | 2019 1 3 1.00 190
výpočetní jednotky pro řízení systému, implementaci kódu a zpracování dat | | DRHM 80 | 2019 1 1 1.00 80

 

6.2.4 Rozpočet nákladů uchazeče Czech optical solutions s.r.o.

 

 

 

 

 

 

 

Náklady/výdaje uchazeče (tis. Kč) 2019 2020 2021 2022 Celkem
Osobní náklady/výdaje - mezisoučet 602 1 204 1 204 655 3 665
a) mzdy/platy na základě pracovního poměru 319 638 638 336 1 931
b) osobní náklady/výdaje na základě dohody o pracovní činnosti 0] 0 0 0] 0
c) osobní náklady/výdaje na základě dohody o provedení práce 124 248 248 124 744
d) povinné pojistné na sociální zabezpečení 80 160 160 84 484
e) povinné pojistné na zdravotní pojištění 29 58 58 31 176

 

 

 

 

 

 

 

 

VaV Servis - MVČR 23 / 25 10.10.2018

Žádost o poskytnutí účelové podpory
Program: BY III/1-VS PID: VI3VS/742 Hlavní obor: JA Stupeň důvěmosti: C
Náklady/výdaje uchazeče (tis. Kč) 2019 2020 2021 2022 Celkem
f) odvody do FKSP nebo sociálního fondu 0 0 0 0 0
g) cestovné 50 100 100 80 330
Náklady/výdaje na pořízení hmotného a nehmotného majetku - 270 0 0 0 270
mezisoučet
a) dlouhodobý hmotný majetek 0 0 0 0 0
b) dlouhodobý nehmotný majetek 0 0 0 0 0
c) drobný hmotný majetek 270 0 0 0 270
d) drobný nehmotný majetek 0 0 0 0 0
Další provozní náklady/výdaje - mezisoučet 370 305 305 45 1025
Moduly laserových zdrojů a detektorů záření, moduly optických zesilovačů (vzhledem k povaze a 300 200 200 0 700
účelu bude pořízeno jako materiál)
Spotřební materiál nutný k řešení projektu - propojovací RF/optické kabely, součátky a díly 70 105 105 45 325
Náklady/výdaje na služby - mezisoučet 15 280 180 105 580
a) subdodávky 0 0 0 0 0
b) ostatní služby 15 280 180 105 580
Ostatní služby související s řešením projektu (výroba speciálních chladičů, přesné frézování, UV poti- 15 150 50 25 240
sk, výkopové práce pro testovací polygon) a zákonné pojištění zaměstnanců
Pronájem a vytvoření temného kanálu pro snímání a sledování jeho interakcí 0 130 130 80 340
Doplňkové náklady/výdaje - mezisoučet 125 178 168 80 551
Doplňkové náklady ve výši 10% přímých nákladů 125 178 168 80 551
Celkové způsobilé náklady - mezisoučet 1 382 1 967 1 857 885 6 091
Celková státní podpora - mezisoučet 1070 1530 1 445 685 4 730

6.2.1 Výpočet maximální míry podpory uchazeče Vysoké učení technické v Brně / Středoevropský technologický institut

Kategorie uchazeče | výzkumná organizace

Kategorie výzkumu | průmyslový výzkum

Způsobilé náklady uchazeče (tis. Kč) | 1 487.2

Účastní se projektu alespoň dva nezávislé podniky? | ANO

Hradí každý podnik maximálně 70% nákladů projektu? | ANO

Účastní se projektu malý nebo střední nebo zahraniční podnik? | ANO

Účastní se projektu výzkumná organizace? | ANO

Je podíl výzkumné organizace na celkovém rozpočtu projektu vyšší než | ANO
10%?

Může výzkumná organizace zveřejnit své výsledky? | ANO

Budou výsledky projektu obecně šířeny? | NE

Základní intenzita podpory (%) | 50.00
Bonus (%) | 50.00

Maximální intenzita podpory (%) | 100.00

Maximální výše podpory (tis. Kč) | 1 487.2

6.2.2 Náklady na mzdy/platy uchazeče Vysoké učení technické v Brně / Středoevropský technologický institut

Druh Hodinová | Průměrný Náklady
Jméno Pozice v projektu pracovní | mzdová počet Náklady na mzdy/platy v jednotlivých celkem
smlouvy sazba odprac. letech trvání projektu (tis. Kč) (tis. Kč)
(Kč) hodin
měsíčně

ai nee

VaV Servis - MVČR 24/25 10.10.2018

 

Žádost o poskytnutí účelové podpory

 

 

 

 

 

 

Program: BY Il1/1-VS PID: VI3VSs/742 Hlavní obor: JA Stupeň důvěrnosti: C
Druh Hodinová | Průměrný Náklady
Jméno Pozice v projektu pracovní | mzdová počet Náklady na mzdy/platy v jednotlivých celkem
smlouvy sazba odprac. letech trvání projektu (tis. Kč) (tis. Kč)
(Kč) hodin
měsíčně
2019 2020 : | 2021 | 2022

 

 

 

 

 

 

 

Technický personál

 

Podpůrný personál

Uchazeč celkem | 160 | 320 | 320 | 160 | 960

 

 

 

 

6.2.3 Náklady uchazeče Vysoké učení technické v Brně / Středoevropský technologický institut na pořízení majetku

6.2.4 Rozpočet nákladů uchazeče Vysoké učení technické v Brně / Středoevropský technologický institut

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Náklady/výdaje uchazeče (tis. Kč) 2019 2020 2021 2022 Celkem

Osobní náklady/výdaje - mezisoučet 216.8 433.6 433.6 216.8 1 300.8
a) mzdy/platy na základě pracovního poměru 160 320 320 160 960
b) osobní náklady/výdaje na základě dohody o pracovní činnosti 0 0 0 0 0
c) osobní náklady/výdaje na základě dohody o provedení práce 0 0] 0 0 0
d) povinné pojistné na sociální zabezpečení 40 80 80 40 240
e) povinné pojistné na zdravotní pojištění 14.4 28.8 28.8 14.4 86.4
f) odvody do FKSP nebo sociálního fondu 2.4 4.8 4.8 2.4 14.4
g) cestovné 0 0 0 0 0]
Náklady/výdaje na pořízení hmotného a nehmotného majetku - 0 0 0 0 0
mezisoučet

a) dlouhodobý hmotný majetek 0 0 0 0 0
b) dlouhodobý nehmotný majetek 0 0 0] 0 0]
c) drobný hmotný majetek 0] 0 0 0] 0
d) drobný nehmotný majetek 0 0 0 0 0]
Další provozní náklady/výdaje - mezisoučet 0 0 0 0 0
Náklady/výdaje na služby - mezisoučet 0.7 1.4 1.4 0.7 4.2
a) subdodávky 0 0 0] 0 0]
b) ostatní služby 0.7 1.4 1.4 0.7 4.2
Zákoné pojištění zaměstnavatele 0,42% z mezd 0.7 1.4 1.4 0.7 4.2
Doplňkové náklady/výdaje - mezisoučet 30.4 60.7 60.7 30.4 182.2
Režie 30.4 60.7 60.7 30.4 182.2
Celkové způsobilé náklady - mezisoučet 247.9 495.7 495.7 247.9 1 487.2
Celková státní podpora - mezisoučet 247.9 495.7 495.7 247.9 1 487.2

6.2.5 Rozpočet nákladů za celý projekt
Náklady/výdaje za celý projekt (tis. Kč) 2019 2020 2021 2022 Celkem

Osobní náklady/výdaje 1 571.8 3 146.6 3 146.6 1 624.8 9 489.8
Náklady/výdaje na pořízení hmotného a nehmotného majetku 270 0 0 0 270
Další provozní náklady/výdaje 440 440 440 105 1425
Náklady/výdaje na služby 15.7 281.4 181.4 185.7 664.2
Doplňkové náklady/výdaje 235.4 398.7 388.7 190.4 1 213.2
Celkové způsobilé náklady 2 532.9 4 266.7 4 156.7 2 105.9 13 062.2
Celková státní podpora 1 949.9 3 287.7 3 202.7 1 613.9 10 054.2

 

 

VaV Servis - MVČR 25 / 25 10.10.2018

 

Žádost o poskytnutí účelové podpory

 

Program: BV III/1-VS

 

PID: VI3VS/742

Hlavní obor: JA

Stupeň důvěrnosti: C

 

Souhlas statutárního zástupce uchazeče DFC Design, s.r.o. s návrhem projektu,
se zveřejněním údajů v rozsahu požadovaném CEP a potvrzení správnosti údajů

předkládaných k žádosti a souhlas s postupem stanoveným v zadávací dokumentaci.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Datum podpisu Místo podpisu Otisk razítka uchazeče projektu
Titul před jménem Jméno Příjmení Titul za jménem Podpis
Ing. Michal Holý
Titul před jménem Jméno Příjmení Titul za jménem Podpis
Ing. Soběslav Valach

 

VaV Servis - MVČR

10.10.2018

 

 

 

Žádost o poskytnutí účelové podpory

 

Program: : BY IlI/1-VS

 

PID: VI3VS/742

Hlavní obor: JA

Stupeň důvěrnosti: C

 

Souhlas statutárního zástupce uchazeče Czech optical solutions s.r.o. s návrhem
projektu, se zveřejněním údajů v rozsahu požadovaném CEP a potvrzení správnosti údajů
předkládaných k žádosti a souhlas s postupem stanoveným v zadávací dokumentaci.

 

 

 

 

 

 

 

 

Datum podpisu Místo podpisu Otisk razítka uchazeče projektu
Titul před jménem Jméno Příjmení Titul za jnménem Podpis
Ing. Martin Pitrun

 

 

 

 

VaV Servis - MVČR

10.10.2018

 

 

 

Žádost o poskytnutí účelové podpory

 

Program: : BY IlI/1-VS

PID: VI3VS/742

Hlavní obor: JA

Stupeň důvěrnosti: C

 

 

Souhlas statutárního zástupce uchazeče Vysoké učení technické v Brně / Středoevropský
technologický institut s návrhem projektu, se zveřejněním údajů v rozsahu požadovaném
CEP a potvrzení správnosti údajů předkládaných k žádosti a souhlas s postupem

stanoveným v zadávací dokumentaci.

 

Datum podpisu

 

Místo podpisu

 

Otisk razítka uchazeče projektu

 

 

Titul před jménem

prof. RNDr. Ing.

 

Jméno

Petr

 

Příjmení

Štěpánek

 

Titul za jménem

CSc.

 

 

Podpis

 

 

VaV Servis - MVČR

Elektronický podpis - 24.6.2019
Certifikát autora podpisu :
Jméno : JUDr. Petr Novák, Ph.D.

Vydal : PostSignum Oualified C...
Platnost do : 30.4.2020 10:17:21-000 +02:0C

 

 

SMLOUVA O ÚČASTI NA ŘEŠENÍ PROJEKTU
A O VYUŽITÍ VÝSLEDKŮ

Číslo smlouvy: 009434/2019/00

 

 

uzavřená dle ustanovení $ 1746 odst. 2 zák. č. 89/2012 Sb., občanského zákoniku, ve znění pozdějších předpisů, a v souladu s příslušnými
ustanoveními zákona č. 130/2002 Sb., o podpoře výzkumu, experimentálního vývoje a inovací z veřejných prostředků a o změně některých
souvisejících zákonů (zákon o podpoře výzkumu a vývoje), ve znění pozdějších předpisů

DFC Design, s.r.o.

Sídlem: Strmá 3001/11B, 616 00 Brno
Kč: 27688097
DIČ: | CZZ7688097

  

deda o uE A a E th

apsána v obchod nlm rejstn u vedeném u Krajského soudu v Brne, oddll C, vložka 52183
Odpovědný zaměstnanec za příjemce-koordinátora: Ing. Soběslav Valach
dále v textu též jako „příjemce“

 

a

Czech optical solutions s.r.o.

Sídlem: Vavrečkova 5262, 760 01 Zlín
č: 04386990
DIČ: | c204385990 |

   

dále v textu též jako „další účastník 1“
a

Vysoké učení technické v Brně

Sídlem: Antoníinská 548/1, 601 90 Brno
lč 00216305 (veřejná vysoká škola, nezapisuje se do OR)
DIČ: c200216305 a

 

Odpovědný zaměstnanec za přuemce y
dále v textu též jako „další účastník 2“

Předmět smlouvy

L Předmětem této smlouvy je stanovení podmínek spolupráce smluvních stran na řešení projektu
z oblasti výzkumu a vývoje předkládaného ve třetí veřejné soutěži programu Ministerstva vnitra České
republiky s názvem „Program bezpečnostního výzkumu České republiky v letech 2015 až 2022 (BV
il1/1-V5)“.

a. ldentifikace projektu:

Název: Distribuovaný optický vláknový senzorický systém pro ochranu perimetru a liniových
staveb

Reg.č.: VI3V5/742

Strana 1 (celkem 8)

II.
Řešení projektu

1. Řešení projektu je rozloženo do období od 01. 07. 2019 do 30. 06. 2022

a Předmětem řešení projektu je distribuovaný optický vláknový senzorický systém pro ochranu
perimetru a liniových staveb

% Cíle projektu: výzkum a vývoj distribuovaného optického vláknového senzorického systému pro
krátké vzdálenosti (do 5km) určeného ke snímání a měření fyzikálních veličin, jako jsou tlak
a mechanické deformace v blízkém okolí vláken. Kratší dosah umožní snížení požadavků na klíčové
optoelektronické komponenty a současně zlepšení některých parametrů systému. Výsledný systém
umožní monitorování liniových staveb, případně detekci možného narušení chráněného perimetru.
Včasná detekce stavu a případných změn měřených veličin může zamezit nežádoucím situacím, jako
jsou např. zhoršení stavu mostních konstrukcí, úniky materiálů z produktovodů nebo narušení
chráněného prostoru v chemickém průmyslu, energetice nebo strategicky významných objektech.
Systém tak nalézá významné uplatnění v oblasti zabezpečení kritických infrastruktur.

4. Předpokládané výsledky: užitný vzor, průmyslový vzor, prototyp, funkční vzorek, software
5 Za řízení projektu je odpovědný příjemce, který zejména:

a) sleduje a kontroluje řádný průběh prací na řešení projektu tak, aby řešení probíhalo v souladu
s harmonogramem řešení dle schváleného návrhu projektu,

b) na základě podkladů vlastního řešitelského týmu a podkladů řešitelského týmu smluvního
partnera kompletuje a předkládá poskytovateli pravidelné zprávy o řešení projektu a čerpání
prostředků účelové podpory,

c) kontroluje nakládání s prostředky rozpočtu projektu, zejména z hlediska způsobilosti
vynaložených nákladů na řešení.

11.
Věcná náplň spolupráce příjemce a dalšího účastníka

1. Smluvní strany se za účelem naplnění účelu této smlouvy zavazují spolupracovat tak, aby
byla zajištěna plynulá součinnost a výkon veškerých potřebných činností řešitelských týmů
smluvních stran, jakož i dalších činností nezbytných pro administraci a splnění cílů projektu.

2. Věcná náplň řešení projektu je mezi příjemce další účastníky rozložena takto:

Příjemce: zajistí řízení a vedení projektu po technické stránce, dále navrhne koncepci
platformy hardwaru snímače včetně vývoje a realizace funkčního vzorku.

Další účastník 1: zajistí podporu v oblasti optických prvků a soustav nutných pro realizaci
projektu.

Další účastník 2: poskytne znalosti v oblasti vývoje softwarových modulů, pro zobrazování
a prezentaci získaných, navrhne databázový systém pro ukládání a archivaci dat.

IV.
Finanční zajištění projektu

i Příjemce se na základě této smlouvy zavazuje dalším účastníkům projektu převést na řešení výše
uvedené věcné náplně projektu neinvestiční účelové finanční prostředky takto:

Dalšímu účastníkovi 1 ve výši 4 730 000,- Kč,
a to v roce 2019 ve výši 1 070 000,- Kč,

v roce 2020 ve výší 1 530 000,-Kč,

v roce 2021 ve výši 1 445 000,-Kč,

Strana 2 (celkem 8)

v roce 2022 ve výši 685 000,-Kč.

Dalšímu účastníkovi 2 ve výši 1 487 200,- Kč,
a to v roce 2019 ve výši 247 900,- Kč,

v roce 2020 ve výši 495 700,-Kč,

v roce 2021 ve výši 495 700,-Kč,

v roce 2022 ve výši 247 900,-Kč.

2. Účelové finanční prostředky je příjemce povinen dalším účastníkům projektu uhradit vždy
bezhotovostním převodem na jeho bankovní účet uvedený v odst. 1.2 nejpozději do 20-ti dnů od
obdržení účelových prostředků od poskytovatele.

3 V případě, že poskytovatel rozhodne o poskytnutí odlišné částky na řešení projektu, než je
uvedena v návrhu projektu, zavazují se smluvní strany upravit poměrně výši účelových prostředků
dodatkem k této smlouvě.

4. Převáděné účelové finanční prostředky nejsou předmětem DPH.

5 Účelové finanční prostředky dle této smlouvy jsou příjemcem dalším účastníkům projektu
poskytovány na úhradu skutečně vynaložených provozních nákladů účelově vymezených touto
smlouvou.

6. | Smluvní strany ujednávají, že jejich finanční vklad do spolupráce na řešení projektu je:
ze strany příjemce: 1 647 000,- Kč
ze strany dalšího účastníka 1: 1 361 000,- Kč
ze strany dalšího účastníka 2: 0,- Kč

V.
Podmínky použití poskytnutých účelových finančních prostředků

i Další účastník projektu je povinen:

a) Použít účelové finanční prostředky výhradně k úhradě prokazatelných, nezbytně nutných
nákladů přímo souvisejících s plněním cílů a parametrů řešené části projektu, a to v souladu
s podmínkami stanovenými obecně závaznými právními předpisy.

b) Vést o čerpání a užití účelových finančních prostředků poskytnutých na řešení projektu
samostatnou účetní evidenci tak, aby tyto prostředky a nakládání s nimi bylo odděleno od
ostatního majetku dalšího účastníka projektu. Tuto evidenci uchovávat po dobu 10-ti let od
poskytnutí účelových finančních prostředků na řešení části projektu. Při vedení této účetní
evidence je další účastník projektu povinen dodržovat obecně závazné právní předpisy, běžné
účetní zvyklosti a příslušné závazné podmínky uvedené v zásadách, pokynech, směrnicích nebo
v jiných předpisech uveřejněných ve Finančním zpravodaji Ministerstva financí, nebo jiným
obdobným závazným způsobem.

c) Provádět pravidelnou kontrolu dalšího řešitele a dalších osob ve věci čerpání, užití a evidence
účelových finančních prostředků poskytnutých mu příjemcem v souvislosti s řešením části
projektu.

d) Dosáhnout stanovených cílů a parametrů části projektu.

e) Dodržet v rámci celkových nákladů skutečně vynaložených na řešení části projektu stanovený
poměr mezi náklady hrazenými z účelových finančních prostředků poskytnutých ze státního
rozpočtu a ostatními stanovenými formami financování části projektu.

f) Předložit příjemci nejpozději do dne 31. 12. kalendářního roku, ve kterém trvá řešení projektu,
písemnou roční zprávu o realizaci části projektu v průběhu daného roku. Do 12. 1.

Strana 3 (celkem 8)

následujícího roku musí příjemci předložit podrobné vyúčtování hospodaření s poskytnutými
účelovými finančními prostředky. Návazně je další účastník projektu povinen vrátit příjemci
do dne 31.1. následujícího kalendářního roku účelové finanční prostředky, které nebyly dalším
účastníkem projektu dočerpány do konce kalendářního roku s tím, že vrácené účelové finanční
prostředky budou příjemci avizovány předem a ten je povinen je následně do 15. 2. vrátit
do státního rozpočtu. Stanoví-li zvláštní právní předpis či rozhodnutí poskytovatele odlišné
podmínky pro vyúčtování či finanční vypořádání, jsou příjemce a další účastník povinni tyto
podmínky dodržet.

e) V případě, že vznikne povinnost vrácení účelových finančních prostředků z jiných důvodů, než
na podkladě finančního vypořádání, je další účastník projektu povinen neprodleně písemně
požádat příjemce o sdělení podmínek a způsobu vypořádání těchto prostředků.

h)  Umožnit poskytovateli a příjemci či jimi pověřeným osobám provádět komplexní kontrolu jak
výsledků řešení projektu, tak i účetní evidence a použití účelových finančních prostředků, které
byly na řešení části projektu poskytnuty ze státního rozpočtu, a to kdykoli v průběhu řešení
projektu nebo do 10-ti let od ukončení poskytování finančních prostředků ze státního rozpočtu
na část projektu. Tímto ujednáním nejsou dotčena ani omezena práva kontrolních a finančních
orgánů státní správy České republiky.

i) Postupovat při nakládání s účelovými finančními prostředky získanými na základě rozhodnutí
poskytovatele a této smlouvy a s majetkem a právy za ně pořízenými v souladu s obecně
závaznými právními předpisy týkajícími se hospodaření se státním majetkem (např. zák. č.
134/2016 Sb., o zadávání veřejných zakázek, ve znění pozdějších předpisů; zák. č. 218/2000
Sb., o rozpočtových pravidlech a o změně některých souvisejících zákonů, ve znění pozdějších
předpisů),

j) Informovat příjemce o případné své neschopnosti plnit řádně a včas povinnosti vyplývající pro
něj z této smlouvy a o všech významných změnách svého majetkoprávního postavení, jakými
jsou zejména vznik, spojení či rozdělení společnosti, změna právní formy, snížení základního
kapitálu, vstup do likvidace, zahájení insolventního řízení, zánik příslušného oprávnění
k činnosti apod., a to bezprostředně poté, co tyto změny nabydou právní platnost.

k) Vrátit příjemci veškeré poskytnuté účelové finanční prostředky včetně majetkového
prospěchu získaného v souvislosti s jejich použitím a to do 30-ti dnů ode dne, kdy oznámí, nebo
kdy měl oznámit příjemci ve smyslu předchozího odstavce, že nastaly skutečnosti, na jejichž
základě další účastník projektu nebude moci nadále plnit své povinnosti vyplývající pro něj z
této smlouvy.

I) Dodržovat další povinnosti vyplývající ze Zadávací dokumentace k vyhlášení třetí veřejné
soutěže ve výzkumu, experimentálním vývoji a inovacích Programu bezpečnostního výzkumu
České republiky v letech 2015 až 2022 (BVIII/1-VS).

PA Jestliže další účastník 2 v příslušném kalendářním roce nedočerpá všechny účelové finanční
prostředky poskytnuté mu na dané období příjemcem, je v takovém případě oprávněn část
nedočerpaných účelových finančních prostředků až do výše 5 % celkové účelové podpory poskytnuté
mu příjemcem na dané období převést do fondu účelově určených prostředků a užít tyto finanční
prostředky v následujícím roce. Ujednání předchozí věty nelze užít v posledním roce spolupráce
smluvních stran v souvislosti s touto smlouvou.

VI.
Práva k hmotnému majetku

i; Vlastníkem hmotného majetku, nutného k řešení projektu a pořízeného z poskytnutých
účelových prostředků, je ta smluvní strana, která si uvedený majetek pořídila nebo ho při řešení
projektu vytvořila. Byl-li tento majetek pořízen či vytvořen příjemcem a dalším účastníkem nebo
dalšími účastníky společně, je jejich podíl na vlastnictví tohoto majetku stejný, nedohodnou-li se jinak.

Strana 4 (celkem 8)

2. | S majetkem, který další účastník projektu získá v přímé souvislosti s plněním cílů projektu a který
pořídí z poskytnutých účelových finančních prostředků, není další účastník projektu oprávněn nakládat
ve vztahu k třetím osobám v rozporu s touto smlouvou bez předchozího písemného souhlasu příjemce,
a to až do doby úplného vyrovnání všech závazků, které pro dalšího účastníka projektu vyplývají z této
smlouvy.

3.. Smluvní strany se zavazují zpřístupnit si vzájemně zařízení potřebná k řešení projektu, a to
hardwarové prostředky (karty, moduly, optické převodníky, SW pro analýzu získaných dat, kódy pro
FPGA, drivery), přístup k měřící a testovací infrastruktuře.

VII.
Ochrana duševního vlastnictví

L Strany této smlouvy výslovně prohlašují, že všechny informace vztahující se k řešení projektu
včetně jeho návrhu, k vkládaným znalostem, k výsledkům řešení projektu anebo jejich částem považují
za důvěrné, případně za své obchodní tajemství, pokud se v konkrétním případě výslovně nedohodnou
jinak. Za důvěrné budou smluvní strany považovat všechny informace technické nebo obchodní povahy
týkající se projektu, které jedna strana zpřístupní jiné straně, pokud poskytující strana výslovně při
jejich předání neuvede, že důvěrný charakter nemají. Smluvní strany se zavazují dbát o utajení všech
důvěrných informací s náležitou péčí a nepředat důvěrné informace získané od jiné smluvní strany bez
jejího předchozího písemného souhlasu třetí osobě. S důvěrnými informacemi se mohou seznámit jen
takoví pracovníci smluvní strany a její subdodavatelé, kteří je potřebují znát pro řádné plnění projektu.
Závazek k ochraně důvěrných informací se nevztahuje na informace již oprávněně zveřejněné a na
informace povinně předávané poskytovateli dotace, kontrolním orgánům v souvislosti s poskytnutou
dotací a do Rejstříku informací o výsledcích (RIV). Pokud jsou předmětem projektu též utajované
skutečnosti podle zvláštního zákona, řídí se nakládání s nimi platnou legislativou.

2. | Znalosti vkládané do projektu:

a) Smluvní strany vstupují do projektu s následujícími dovednostmi, know-how a jinými právy
duševního vlastnictví, které jsou potřebné pro realizaci projektu (vkládané znalosti):
Příjemce: Vývoj hardwarových prostředků na bázi FPGA (návrh plošných spojů, výpočty pro VF
části), low-level firmware pro FPGA, CPU (HDL, C) a další řídící obvody, vysokorychlostní
komunikace a protokoly (PCle, Ethernet), akvizice signálů AD/DA převodníky.

Další účastník 1: Generátory a zdroje optických signálů, směšování, filtrace, modulace
optických svazků.

Další účastník 2: Vývoj API a middleware, testování a nasazení platformy v jazyce CH, analýza,
výzkum a vývoj algoritmů sítí, znalost databázového sytému a WEB GUI API.

b) Vkládané znalosti zůstávají vlastnictvím strany, která je do projektu vložila.

c) Ostatní smluvní strany jsou oprávněny použít vkládané znalosti pro práce na projektu, pokud
jsou nezbytně potřebné, po dobu trvání projektu zdarma.

d) Smluvní strany mají právo na nevýhradní licenci za tržních podmínek k vkládaným znalostem
ve vlastnictví jiné strany, pokud je nezbytně potřebují pro využití vlastních výsledků projektu,
protože bez nich by bylo užití vlastních výsledků technicky nebo právně nemožné. O licenci je
třeba požádat do dvou let od skončení projektu.

e) Smluvní strany nejsou oprávněny použít vkládané znalosti k jinému účelu a jiným způsobem,
pokud si předem písemně nesjednají jinak zvláštní smlouvou.

f) Smluvní strany používají vkládané znalosti druhé strany na vlastní nebezpečí a berou na
vědomí, že jsou jim vkládané znalosti zpřístupněny bez jakékoli záruky, zejména, co se týče
jejich správnosti, přesnosti a vhodnosti pro konkrétní účel. Smluvní strana, která vkládané
znalosti jiné strany použije, je sama odpovědná za případná porušení práv duševního
vlastnictví třetích osob.

3. Ochrana duševního vlastnictví:

Strana 5 (celkem 8)

4.

a)

b)

Vlastník výsledků je povinen na svůj náklad a odpovědnost navrhnout a realizovat vhodnou
ochranu duševního vlastnictví ztělesněného v dosažených výsledcích. Ochrana duševního
vlastnictví spočívá zejména v podání domácích a/nebo zahraničních přihlášek technického
řešení jako patentově chráněný vynález, užitný vzor a průmyslový vzor, utajení informací o
výsledcích, případně ochrana autorským právem.

Pokud výsledek vlastní smluvní strany společně, podají přihlášku k ochraně společně a to tak,
aby se smluvní strany staly spolumajiteli (spoluvlastníky) příslušného ochranného institutu. Pro
vztahy mezi smluvními stranami jako spolumajiteli příslušného předmětu práv průmyslového
vlastnictví se použijí ustanovení obecně závazných právních předpisů upravující podílové
spoluvlastnictví; na nákladech spojených se získáním a udržováním ochrany, se strany podílejí
podle spoluvlastnických podílů. K převodu předmětu práv průmyslového vlastnictví, zejména
převodu patentu anebo užitného vzoru, k nabídce licence předmětu práv duševního vlastnictví
či k uzavření licenční smlouvy s třetí osobou bude vždy zapotřebí písemného souhlasu všech
spoluvlastníků. Každý ze spoluvlastníků je oprávněn samostatně uplatňovat nároky
z prokazatelných porušení práv k předmětu (předmětům) duševního vlastnictví. Výnosy
z licencování společných výsledků třetím osobám se rozdělí podle výše spoluvlastnických
podílů.

Smluvní strany jsou povinny zajistit si vůči nositelům chráněných práv duševního vlastnictví

vzniklých v souvislosti s realizací části projektu možnost volného nakládání s těmito právy (zejména
řádně a včas uplatnit vůči původci právo na zaměstnanecký vynález, užitný vzor nebo průmyslový vzor,
popřípadě se vypořádat s původci a autory smluvně). Každá ze stran je zodpovědná za vypořádání
nároků autorů a původců na své straně.

5

Pokud se smluvní strany nedohodnou písemně jinak, uplatní se ustanovení tohoto článku

obdobně na nároky k výsledkům projektu v případě předčasného ukončení smlouvy.

i

M

a)

b)

a)

b)

VIII.
Práva k výsledkům a využití výsledků

Práva k výsledkům:

Výsledky projektu, kterých bude v rámci projektu dosaženo pouze jednou smluvní stranou,
budou zcela ve vlastnictví strany, která tyto výsledky vyvinula (vytvořila vlastní tvůrčí prací).
Výsledky projektu, které budou dosaženy v rámci projektu více stranami společně tak, že
jednotlivé tvůrčí příspěvky smluvních stran nelze oddělit bez ztráty jejich podstaty, budou ve
společném vlastnictví smluvních stran. Pokud nelze určit tvůrčí podíly jednotlivých smluvních
stran na výsledku a strany se nedohodly jinak, platí, že jsou spoluvlastnické podíly rovné.

Využití výsledků:

Smluvní strana je oprávněna k nevýhradnímu užití výsledků ve vlastnictví druhé smluvní strany,
pokud jsou nezbytné pro užívání výsledků projektu vlastněných touto smluvní stranou,
za obvyklých tržních podmínek, o licenci je třeba požádat do dvou let od skončení projektu.
Výsledky ve společném vlastnictví smluvních stran je oprávněna samostatně užívat každá
smluvní strana. Výsledek ve společném vlastnictví více smluvních stran je oprávněn používat
ke komerčním účelům každý ze spoluvlastníků, je však povinen předtím uzavřít s ostatními
spoluvlastníky smlouvu o využití předmětného výsledku, která stanoví způsob dělení příjmů
z komerčního využití.

Ustanovení předchozích odstavců nebrání tomu, aby smluvní strany po vzájemné dohodě

upravily vlastnická a užívací práva k výsledkům projektu v jednotlivých případech odlišně
při respektování platné legislativy a podmínek projektu stanovených poskytovatelem.

Štrana 6 (celkem 8)

4. © Pokud se smluvní strany nedohodnou písemně jinak, uplatní se ustanovení tohoto článku
obdobně na nároky k výsledkům projektu v případě předčasného ukončení smlouvy.

IX.
Odpovědnost a sankce

1. | Zakaždé závažné (podstatné) porušení povinností vyplývajících z této smlouvy je smluvní strana,
která svou povinnost porušila, povinna uhradit ostatním smluvním stranám smluvní pokutu ve výši
0,05 % z celkové výše poskytnutých účelových finančních prostředků. Tímto ujednáním o smluvních
sankcích není dotčeno právo smluvní strany na náhradu vzniklé škody, kterou je oprávněna vymáhat
samostatně.

3 Pokud by došlo k porušení pravidel (podmínek) spolupráce vymezených v této smlouvě některou
ze smluvních stran, je strana, která porušení způsobila, povinna nahradit ostatním stranám
prokazatelnou škodu.

X.
Závěrečná ustanovení

a Další účastníci se bezvýhradně zavazují, že se budou řídit smlouvou o poskytnutí podpory na
řešení projektu uzavřenou mezi poskytovatelem a příjemcem, včetně všech jejích příloh. Další účastníci
jsou dále povinni poskytnout příjemci veškerou potřebnou součinnost za účelem dodržení povinností
mu plynoucích ze smlouvy o poskytnutí podpory uzavřené s poskytovatelem.

2. Smluvní pokuty sjednané touto smlouvou nesaturují případný nárok poškozené strany
na náhradu škody.

3. Zásady, které nejsou touto smlouvou upraveny, se řídí zákonem č. 89/2012 Sb., občanským
zákoníkem, v platném znění, a právními předpisy na občanský zákoník pro účely této smlouvy
navazujícími, a to zejména zákonem č. 130/2002 Sb., o podpoře výzkumu, experimentálního vývoje
a inovací z veřejných prostředků a o změně některých souvisejících zákonů (zákon o podpoře výzkumu
a vývoje), ve znění pozdějších předpisů.

4. Tuto smlouvu lze měnit pouze písemně, její změna v jiné formě je vyloučena. Za písemnou formu
se pro tento účel nepovažuje jednání učiněné elektronickými či jinými technickými prostředky (e-mail,
fax). Smluvní strany mohou namítnout neplatnost změny této smlouvy z důvodu nedodržení formy
kdykoliv, i poté, co bylo započato s plněním.

5. —— Tato smlouva o vzájemných vztazích mezi příjemci se uzavírá s účinností od data zahájení řešení
projektu, na dobu určitou do ukončení řešení projektu a vyrovnání všech závazků smluvních stran s tím
souvisejících, avšak s výjimkou přežívajícího článku Vll a VIII této smlouvy. V případě, že nebude
poskytovatelem uzavřena smlouva o poskytnutí podpory nebo přiznána a poskytnuta podpora na
řešení projektu a s řešením projektu tudíž nebude započato, tato smlouva nevstoupí v účinnost a její
platnost automaticky skončí dnem zveřejněním rozhodnutí, resp. oznámení poskytovatele o nepřiznání

podpory.

6. Kterákoliv smluvní strana může tuto smlouvu vypovědět. Výpovědní doba je v takovém případě
dvouměsíční a její běh začíná prvým dnem měsíce následujícího po doručení výpovědi. Výpověď musí
být učiněna v písemné formě, jinak je neplatná. Smluvní strany deklarují vůli řešit veškeré případné
neshody smírně tak, aby bylo umožněno řádné pokračování spolupráce při řešení projektu, a považují
výpověď smlouvy a ukončení spolupráce za krajní způsob řešení sporů.

i Smluvní strany podpisem této smlouvy potvrzují, že jsou si vědomy, že se na smlouvu vztahuje
povinnost jejího uveřejnění dle zákona č. 340/2015 Sb. o registru smluv, v platném znění. Uveřejnění
smlouvy zajišťuje VUT.

Strana 7 (celkem 8)

8. Smlouva je vyhotovena v pěti (5) stejnopisech s platností originálu, z nichž příjemce a další
účastník 1 obdrží jeden (1) stejnopis, další účastník 2 obdrží dva (2) stejnopisy a jeden (1) stejnopis je
určen pro potřeby poskytovatele.

9, Tato smlouva obsahuje úplné ujednání o předmětu smlouvy a všech náležitostech, které strany
měly a chtěly ve smlouvě ujednat, a které považují za důležité pro závaznost této smlouvy. Žádný
projev stran učiněný při jednání o této smlouvě ani projev učiněný po uzavření této smlouvy nesmí být
vykládán v rozporu s výslovnými ustanoveními této smlouvy a nezakládá žádný závazek žádné ze stran.

10. | Smluvní strany výslovně potvrzují, že tato smlouva je výsledkem jejich jednání a každá ze stran
měla příležitost ovlivnit její základní podmínky.

V Brně dne Ve Zlíně dne V Brně dne 3) 45-208

=

PES o 3 žonl

 

Strana 8 (celkem 8)

 

U

m

*
4

|)
4

 

V Brně 24. května 2019
Cj.: 036/90110/19

PLNÁ MOC

Já, níže podepsaný
prof. RNDr. Ing. Petr Štěpánek, CSc., dr. h. c.,
rektor Vysokého učení technického v Brně,
IČ 00216305, se sídlem Antonínská 548/1, 601 90 Brno,
zřízeného dle zákona č. 111/1998 Sb., o vysokých školách,

zmocňuji
prof. RNDr. Miroslava Doupovce, CSc., dr. h. c.,
narozeného 29, července 1960,

prorektora pro studium Vysokého učení technického v Brně,

aby mne v plném rozsa
od 26. do 30

  

 

Elektronický podpis - 24.6.2019
TL Certifikát autora podpisu :
Jméno : JUDr. Petr Novák, Ph.D.
Vydal : PostSignum Oualified C...
Platnost do : 30.4.2020 10:17:21-000 +02:00


 

n
tka

 

 

Datum podpisu m

KT JENY
PS o Dot

 

 

10.10.2018
Místo podpisu Brno
Otisk razítka uchazeče DFC 8.0.
Strmá 3001/11B, 616 00 Brno
e-mail: in

 

Jméno, příjmení a podpis
uchazeče, resp. statutárního
zástupce uchazeče

 

 

 

 

 

 

 

Metodika 2013
(zadávací dokumentace + elektronická přihláška)

Metodika 2017+

 

   

název výsledku

 

název výsledku

kód
výsledku

 

 

 

  

 

Software

  

 

poloprovoz, ověřená technologie z

  

 

software

 

 

 

specializovaná veřejná databáze

 

poloprovoz

 

 

  
 

 

 

 

 

ověřená technologie

 

 

 

Metodika

 

 

státní správy, do jehož kompetence daná
problematika spadá

  
  

Nimes

 

metodiky certifikované oprávněným
orgánem

Nero

 

metodiky a postupy akreditované
oprávněným orgánem

Nmeta

 

specializovaná mapa s odborným
obsahem

Nmap

 

  

promítnuté do právních předpisů, norem, směrnic

Výsledky promítnuté do předpisů nelegislatvní povahy

 

 
     
 
 

 
 

 

  

(fv rámci kompetence příslušného

 
 

jedky promítnuté do směríca |-
předpisů nelegislatívní povahy závazných | |,

 

výsledky promítnuté do schválených

  
 

orgánů státní nabo veřejně správy

-strategických a koncepčních dokumentů |

 

 

 

výzkumná zpráva obsahující utajované informace

 

výzkumná zpráva

 

 

 

Elektronický podpis - 24.6.2019
Certifikát autora podpisu :

Jméno : JUDr. Petr Novák, Ph.D.
Vydal : PostSignum Oualified C...
Platnost do : 30.4.2020 10:17:21-000 +02:00