Upozornění: Text přílohy byl získán strojově a nemusí přesně odpovídat originálu. Zejména u strojově nečitelných smluv, kde jsme použili OCR. originál dokumentu stáhnete odsud
Celý záznam 213251000560017 najdete zde
MIMOŘÁDNÉ VYSÍLÁNÍ ČESKÉ TELEVIZE K ÚMRTÍ VÁCLAVA HAVLA
Předkládá: Mgr. Renata Týmová, vedoucí výzkumu programu a auditoria
Zpracoval: Výzkum programu a auditoria ČT ve spolupráci s radním Michalem Jankovcem
HODNOCENÍ VEŘEJNÉ SLUŽBY
1. pololetí 2013
KOMPARATIVNÍ GRAFICKÉ VÝSTUPY OD r. 2011
ÚVODNÍ SHRNUTÍ
Červenec 2013
Materiál shrnuje Hodnocení veřejné služby za první pololetí 2013 a graficky porovnává výsledky s předchozími dvěma lety. Obsahuje tři části: Plnění obecných cílů, uspokojování potřeb diváckých skupin a vývoj základních ukazatelů.
ČT plní všech šest cílů stanovených pro média veřejné služby modifikované pro ČT na základě platných legislativních norem. Ve všech případech se hodnocení opírá o stabilní ukazatele z minimálně tří nezávislých zdrojů. Můžeme konstatovat, že v porovnání s rokem 2012 jsou výsledky minimálně na stejné úrovni a v řadě ukazatelů došlo ke zlepšení
Z hlediska uspokojování potřeb diváckých skupin zůstává nezměněna věková, vzdělanostní i socioekonomická struktura diváků ČT. U diváků orientovaných na zpravodajství došlo ke zvýšení prakticky ve všech ukazatelích – dáváme to do souvislosti s významnými politickými i společenskými události 1. pololetí 2013 (volba prezidenta, povodně, pád vlády).
Vývoj základních ukazatelů (metodika RQI) má stabilní charakter. Celkový zásah ČT v populaci zůstává stejný jako v roce 2012, tedy na úrovni 78 %. Spokojenost s pořady pak vzrostla o 1 p.b. (z 81 % na 82 %). Do hodnocení byly zařazeny dva nové ukazatele: celková míra originality pořadů vysílaných ČT a míra zaujetí pořady ČT. Tyto ukazatele jsou u pořadů ČT na vysoké úrovni.
2
POZNÁMKA
Červenec 2013
Pokud není u grafu uvedeno jinak, reachem (zásahem) se myslí podíl diváků starších 15ti let, kteří daný týden sledovali vysílání kontinuálně alespoň 15 minut, zdroj je označen ATO – MEDIARESEARCH
Spokojenost se v roce 2013 měří podle nové metodiky, údaje za r. 2011 a 2012 jsou zkalibrovány pro možnost porovnání. Indikátory originality a zaujetí jsou měřeny od roku 2013, ve všech případech se jedná o diváky starší 15ti let, zdroj je označen DKV ČT
Respondenti Trackingu ČT jsou starší 18ti let
3
1. PLNĚNÍ OBECNÝCH CÍLŮ
Červenec 2013
OBECNÝ CÍL 1 - Zvyšování informovanosti, udržování a rozvoj občanské společnosti a demokracie
Zdroje: ATO Mediaresearch, Tracking ČT, DKV ČT
4
1. PLNĚNÍ OBECNÝCH CÍLŮ
Červenec 2013
OBECNÝ CÍL 1 - Zvyšování informovanosti, udržování a rozvoj občanské společnosti a demokracie
Mimo uvedené vyhodnocování kvality zpravodajství podle vnímání a chování diváků se ještě zpracovává hodnocení kvality zpravodajství podle expertního posouzení na základě obsahové analýzy, které bude k dispozici do konce září.
5
1. PLNĚNÍ OBECNÝCH CÍLŮ
Červenec 2013
OBECNÝ CÍL 2 – Podpora vzdělanosti a vzdělávání
Zdroje: ATO Mediaresearch, Tracking ČT, AOP ČT, DKV ČT
6
1. PLNĚNÍ OBECNÝCH CÍLŮ
Červenec 2013
Poznámka: *Indikátor bude zjišťován/měřen na podzim 2013.
OBECNÝ CÍL 3 – Stimulace kreativity a kvality v kultuře 1/3
Zdroje: ATO Mediaresearch, Tracking ČT
7
1. PLNĚNÍ OBECNÝCH CÍLŮ
Červenec 2013
OBECNÝ CÍL 3 – Stimulace kreativity a kvality v kultuře 2/3
Zdroje: Tracking ČT, AOP ČT, DKV ČT
8
1. PLNĚNÍ OBECNÝCH CÍLŮ
Červenec 2013
OBECNÝ CÍL 3 – Stimulace kreativity a kvality v kultuře 3/3
9
1. PLNĚNÍ OBECNÝCH CÍLŮ
Červenec 2013
Publicistické pořady Náboženské pořady Dokumentární pořady Sportovní pořady
2011 2012 1.pol. 2013 2011 2012 1.pol. 2013 2011 2012 1.pol. 2013 2011 2012 1.pol. 2013
Zásah ( reach 15+) 27% 26% 27% 2% 2% 1% 35% 37% 41% 24% 27% 24%
Spokojenost 80% 81% 82% 78% 81% 84% 81% 83% 84% 81% 82% 83%
Originalita 71% 72% 77% 53%
Zaujetí 74% 70% 82% 62%
Hlavní kanál ČT 76% 68% 67% x x x 84% 75% 58% 88% 70% 68%
Dramatické pořady Hudební pořady Zábavní pořady Dětské pořady*
2011 2012 1.pol. 2013 2011 2012 1.pol. 2013 2011 2012 1.pol. 2013 2011 2012 1.pol. 2013
Zásah ( reach 15+) 58% 58% 57% 7% 5% 3% 46% 48% 48% 27% 28%
Spokojenost 79% 80% 81% 80% 82% 86% 80% 82% 81% 81% 82% 82%
Originalita 65% 71% 69% 65%
Zaujetí 67% 71% 75% 61%
Hlavní kanál ČT x x x x x x 25% 27% 25% 53% 38% 40%
Výkonnost jednotlivých programových typů
Zdroje: ATO Mediaresearch, Tracking ČT, DKV ČT
10
1. PLNĚNÍ OBECNÝCH CÍLŮ
Červenec 2013
OBECNÝ CÍL 4 – Prezentace České republiky, regionů a komunit 1/2
Zdroje: ATO Mediaresearch, Tracking ČT, AOP ČT, DKV ČT
11
1. PLNĚNÍ OBECNÝCH CÍLŮ
Červenec 2013
OBECNÝ CÍL 4 – Prezentace České republiky, regionů a komunit 2/2
12
1. PLNĚNÍ OBECNÝCH CÍLŮ
Červenec 2013
OBECNÝ CÍL 5 – Přibližování světa občanům České republiky 1/2
Zdroje: ATO Mediaresearch, AOP ČT, DKV ČT
13
1. PLNĚNÍ OBECNÝCH CÍLŮ
Červenec 2013
OBECNÝ CÍL 5 – Přibližování světa občanům České republiky 2/2
Podíl evropských (včetně ČR) a mimoevropských pořadů na všech podle jednotlivých žánrů
Zdroj: AOP ČT
14
1. PLNĚNÍ OBECNÝCH CÍLŮ
Červenec 2013
Poznámka: Za rok 2011 validní data pouze od srpna do prosince, za červen 2013 použit odhad
OBECNÝ CÍL 6
Průměrný počet unikátních uživatelů za měsíc
Zdroj: NetMonitor
15
SHRNUTÍ - PLNĚNÍ OBECNÝCH CÍLŮ 1/2
Červenec 2013
CÍL 1 - Zvyšování informovanosti, udržování a rozvoj občanské společnosti a demokracie
Ve všech parametrech hodnocení, které jsou v danou chvíli kvantifikovatelné, dosáhla ČT mírného zlepšení.
Výrazný nárůst (o 4 p.b.) je patrný u průměrného týdenního zásahu zpravodajských, aktuálně publicistických a diskusních pořadů.
CÍL 2 - Podpora vzdělanosti a vzdělávání
K zaznamenáníhodnému nárůstu došlo u parametru týdenního zásahu vzdělávacích pořadů v populaci (z 9 % na 12 %).
Nově jsou prezentovány (a týká se to i dalších žánrů) údaje o vnímané originalitě pořadů a jejich schopnosti zaujmout diváky (měřeno v rámci DKV od ledna 2013). Relevantní posouzení a hodnocení těchto parametrů však bude možné až na základě jejich vývoje v delším časovém horizontu.
CÍL 3 - Stimulace kreativity a kvality v kultuře
Týdenní zásah kulturních žánrů v populaci 15+ činí 73 %, 71 % diváků vnímá ČT jako leadra v této oblasti
Došlo k nárůstu podílu původní tvorby v oblasti dramatických, zábavných a dětských pořadů, konkrétně z 57 % na 61 %, podíl dramatické tvorby v programu ČT1 a ČT2 vzrostl během posledního půlroku z 9 % na 11 %.
Zároveň ale došlo k poklesu podílu premiér u dramatických, zábavních a dětských pořadech z 30 % na 25 %. Tento pokles byl způsoben především zařazením celé řady archivních pořadů u příležitosti oslav 60. výročí od zahájení televizního vysílání na území České republiky.
16
SHRNUTÍ - PLNĚNÍ OBECNÝCH CÍLŮ 2/2
Červenec 2013
CÍL 4 - Prezentace České republiky, regionů a komunit
Pokračoval trend nárůstu zásahu regionálních pořadů (v posledním půlroce z 11 % na 12 %).
Mírně poklesla celková spokojenost s regionálními pořady, a to z 83 % na 81 %.
V první polovině roku 2013 narostl kumulovaný podíl TS Brno a TS Ostrava na vysílání z 16 % na 19 % (u TS Brno nárůst o 2 p.b., u TS Ostrava o 1 p.b.)
CÍL 5 - Přibližování světa občanům České republiky
Ve srovnání s rokem 2012 mírně vzrostl zásah převzatých pořadů.
Spokojenost s převzatými pořady i podíl evropské tvorby zůstaly přibližně na úrovni roku 2012.
Meziročně vzrostl podíl dramatické evropské tvorby na 79 % (z původních 69 %).
CÍL 6 – Poskytování nových telekomunikačních služeb a technologií veřejnosti
K navýšení reálných uživatelů internetových stránek ČT došlo u kmenového webu České televize (ceskatelevize.cz), u iVysílání (ivysilani.cz) a také u ČT24 (ct24.cz)
Pokles návštěvnosti byl zaznamenám u ČT sport. Důvodem je, že první polovina roku 2013 nebyla z hlediska sportovní události tak atraktivní jako celý rok 2012, do kterého spadaly například LOH v Londýně či Mistrovství Evropy v kopané.
17
2. USPOKOJOVÁNÍ POTŘEB DIVÁCKÝCH SKUPIN
Červenec 2013
CÍLOVÁ SKUPINA: Diváci orientovaní na zpravodajství 1/4
Zdroje: ATO Mediaresearch
Diváci orientovaní na zpravodajství, kteří sledovali vysílání kontinuálně alespoň 15 minut (mimo horní řádek)
18
2. USPOKOJOVÁNÍ POTŘEB DIVÁCKÝCH SKUPIN
Červenec 2013
CÍLOVÁ SKUPINA: Diváci orientovaní na zpravodajství 2/4
Zdroj: ATO Mediaresearch
Diváci orientovaní na zpravodajství, kteří sledovali vysílání kontinuálně alespoň 15 minut
19
2. USPOKOJOVÁNÍ POTŘEB DIVÁCKÝCH SKUPIN
Červenec 2013
20
2. USPOKOJOVÁNÍ POTŘEB DIVÁCKÝCH SKUPIN
Červenec 2013
CÍLOVÁ SKUPINA: Diváci orientovaní na zpravodajství 3/4
21
2. USPOKOJOVÁNÍ POTŘEB DIVÁCKÝCH SKUPIN
Červenec 2013
CÍLOVÁ SKUPINA: Diváci orientovaní na zpravodajství 4/4
Zdroje: Tracking ČT, 18+
Poznámka: *Indikátor nebyl v roce 2011 zjišťován/měřen.
22
2. USPOKOJOVÁNÍ POTŘEB DIVÁCKÝCH SKUPIN
Červenec 2013
OČEKÁVÁNÍ OD VYSÍLÁNÍ - přání a očekávání v různých sociodemografických skupinách
Podíl osob s příslušným očekáváním od TV...
v populaci 18+ mezi muži mezi ženami ve skupině 18-29 let ve skupině 30-44 let ve skupině 45-59 let ve skupině 60 a více let
1. pol. 2013 podzim 2012 1. pol. 2013 podzim 2012 1. pol. 2013 podzim 2012 1. pol. 2013 podzim 2012 1. pol. 2013 podzim 2012 1. pol. 2013 podzim 2012 1. pol. 2013 podzim 2012
Pobavení, zábava 80% 81% 74% 77% 86% 84% 84% 81% 79% 81% 79% 79% 80% 81%
Humor 77% 77% 74% 75% 81% 80% 77% 77% 75% 77% 80% 77% 77% 79%
Zajímavý příběh 71% 72% 62% 60% 80% 84% 66% 71% 67% 68% 75% 71% 76% 79%
Zapomnění na starosti, odreagování 70% 72% 64% 66% 76% 78% 73% 72% 71% 72% 72% 72% 66% 73%
Zpravodajství 64% 62% 71% 71% 58% 54% 48% 39% 64% 62% 66% 66% 75% 75%
Napínavý, vzrušující zážitek 60% 61% 62% 61% 58% 60% 66% 76% 61% 62% 64% 61% 52% 47%
Užitečné, praktické informace, rady a návody 51% 55% 49% 49% 53% 60% 36% 33% 47% 55% 56% 57% 62% 69%
Citový prožitek, dojetí 38% 39% 19% 18% 56% 59% 36% 32% 29% 38% 43% 37% 44% 49%
Kulturní zážitek 37% 43% 31% 33% 43% 53% 27% 34% 34% 36% 42% 43% 44% 58%
Podněty k zamyšlení 35% 38% 36% 36% 34% 40% 24% 28% 36% 38% 38% 41% 38% 43%
Populárně vzdělávací informace 34% 38% 36% 42% 31% 35% 28% 30% 31% 39% 41% 39% 34% 43%
Znění otázky: Co očekáváte od sledování televize? Co by vám televize měla přinášet?
Zdroj: Tracking ČT, 18+
23
2. USPOKOJOVÁNÍ POTŘEB DIVÁCKÝCH SKUPIN
Červenec 2013
OČEKÁVÁNÍ OD VYSÍLÁNÍ - míra uspokojování potřeb diváckých skupin podle přání a očekávání
Podíl divácké skupiny podle přání a očekávání, kteří souhlasí s výrokem „ČT nabízí dostatek pořadů, které odpovídají mému vkusu a mým zájmům.“
Zdroj: Tracking ČT, 18+
24
2. USPOKOJOVÁNÍ POTŘEB DIVÁCKÝCH SKUPIN
Červenec 2013
Vyváženost programové nabídky podle zásahu čt v jednotlivých sociodemografických skupinách
Podíl diváků, kteří sledovali vysílání kontinuálně alespoň 15 minut / Zdroj: ATO Mediaresearch
25
2. USPOKOJOVÁNÍ POTŘEB DIVÁCKÝCH SKUPIN
Červenec 2013
Podíl diváků, kteří sledovali vysílání kontinuálně alespoň 15 minut / Zdroj: ATO Mediaresearch
Vyváženost programové nabídky podle zásahu čt v jednotlivých sociodemografických skupinách
26
www.ceskatelevize.cz
SHRNUTÍ - USPOKOJOVÁNÍ POTŘEB DIVÁCKÝCH SKUPIN
Červenec 2013
Průměrný týdenní zásah zpravodajských, publicistických a diskusních pořadů ČT ve skupině diváků orientovaných na zpravodajství narostl z 63 % na 68 %. Oproti roku 2012 se tedy jedná o výrazné zlepšení.
Rovněž zásah v základní cílové skupině narostl, konkrétně o čtyři procentní body (z 51 % na 54 %).
Výrazný nárůst je patrný u průměrného týdenního počtu minut sledování zpravodajství ČT1 diváků orientovaných na zpravodajství, který byl v prvním pololetí roku 2013 v porovnání s rokem 2013 téměř zvlášť patrný (nárůst z 58 minut na 70 minut). Do značné míry to bylo způsobeno mimořádnými událostmi, které se během prvního pololetí odehrály, zejména prezidentskými volbami, povodněmi, či vládní krizí. Nárůst počtu minut strávených u zpravodajství bylo možné pozorovat také u ČT24 (ze 100 minut na 126 minut).
Podíl osob uvádějících ČT1 jako svou hlavní stanici pro sledování zpravodajství sice narostl jak v obecné populaci, tak u diváků orientovaných na zpravodajství (z 31 % na 33 %), zároveň však došlo k propadu preference ČT24 coby hlavního zdroje zpráv (ze 41 % na 34 %).
69% diváků z cílové skupiny orientované na zpravodajství je přesvědčeno, že ČT předává pravdivý obraz skutečnosti, což znamená mírný nárůst ve srovnání s rokem 2012. Necelé tři čtvrtiny ze stejné skupiny diváků (73 %) jsou přesvědčeny, že ČT prezentuje ve vysílání dostatečně rozmanité názory. K mírnému nárůstu došlo také u parametru všestrannosti, objektivity a vyváženosti informací.
73 % dotázaných diváků uvedlo, že ČT nabízí pořady, které odpovídají jejich vkusu a zájmům. Oproti roku 2012 se jedná o nárůst o 2 p.b.
27
www.ceskatelevize.cz
SHRNUTÍ - USPOKOJOVÁNÍ POTŘEB DIVÁCKÝCH SKUPIN
Červenec 2013
K mírnému poklesu zásahu ČT došlo u skupiny 15-34 let. Míra zásahu ve starších cílových skupinách zůstává na konstantní úrovni. Jak víme i z jiných šetření, problém „odpadání“ mladších ročníků od televize jako média se netýká pouze ČT, ale i ostatních stanic, a to i mimo rámec České republiky. Jedná se o výraznou životně-stylovou změnu, kdy mladí čím dál tím více od televize přecházejí k internetu o novým médiím obecně.
Z hlediska vzdělání registrujeme mírně vyšší zásah u VŠ publika (nárůst z 80 % na 82 %).
28
3. VÝVOJ ZÁKLADNÍCH UKAZATELŮ (RQI)
Červenec 2013
Poznámka: *Indikátor bude zjišťován/měřen na podzim 2013.
RQI – Česká televize jako celek
Zdroje: ATO Mediaresearch, Tracking ČT, AOP ČT, DKV ČT
29
3. VÝVOJ ZÁKLADNÍCH UKAZATELŮ (RQI)
Červenec 2013
TABULKA DAT:
PRŮMĚRNÝ TÝDENNÍ ZÁSAH
2011 2012 1.pol.
2013
ČT1 69% 69% 69%
ČT2 35% 40% 42%
ČT24 29% 32% 36%
ČT Sport 24% 27% 25%
RQI – Kanály ČT – Průměrný týdenní zásah (R)
Podíl diváků, kteří sledovali vysílání kontinuálně alespoň 15 minut / CS 15+ / Zdroj: ATO Mediaresearch
30
3. VÝVOJ ZÁKLADNÍCH UKAZATELŮ (RQI)
Červenec 2013
TABULKA DAT:
SPOKOJENOST S POŘADY
2011 2012 1.pol.
2013
ČT1 80% 81% 81%
ČT2 80% 82% 83%
ČT24 81% 82% 81%
ČT Sport 80% 82% 83%
RQI – Kanály ČT – Spokojenost s pořady (Q)
Hodnocení spokojenosti s pořady na škále / CS 15+ / Zdroj: DKV ČT
31
3. VÝVOJ ZÁKLADNÍCH UKAZATELŮ (RQI)
Červenec 2013
TABULKA DAT:
(1.pololetí 2013)
Spokojenost Originalita Zaujetí
ČT1 81% 66% 71%
ČT2 83% 74% 73%
ČT24 81% 57% 62%
ČT Sport 83% 54% 63%
RQI – Kanály ČT – Spokojenost, originalita a zaujetí pořady (1.pol. 2013)
Hodnocení spokojenosti s pořady na škále / CS 15+ / Zdroj: DKV ČT
32
SHRNUTÍ - VÝVOJ ZÁKLADNÍCH UKAZATELŮ (RQI)
Červenec 2013
Celkový zásah ČT v populaci zůstává stejný jako v roce 2012, tedy na úrovni 78 %.
Celková spokojenost s pořady vzrostla o 1 p.b. (z 81 % na 82 %).
Celková míra originality pořadů vysílaných ČT činí 69 %, míra zaujetí pořady pak 65 %. Jedná se o základní hodnoty, ke kterým budou vztahovány údaje zjištěné v následujícím období.
Podíl vlastní tvorby na vysílání ČT činí 74 % (nárůst o 3 p.b.), podíl premiér na celku vysílání 46 % (pokles o 1 p.b. způsobený zařazením tematických pořadů k 60. výročí ČT).
Průměrný týdenní zásah vzrostl u kanálů ČT24 a ČT2, ve druhém případě i přesto, že odstartoval ryze dokumentární kanál Prima Zoom.
Týdenní zásah ČT 1 zůstává na úrovni roku 2012, mírný pokles u ČT Sport lze vysvětlit mimořádnými sportovními událostmi v roce 2012.
Celková spokojenost s pořady vysílanými na jednotlivých programech se v porovnání s rokem 2012 v podstatě nezměnila.
Z hlediska míry originality pořadů a jejich schopnosti zaujmout diváky je na tom ve vzájemném srovnání nejlépe kanál ČT2.
33
48%79%51%65%61%67%68%80%55%67%63%71%69%81%60%64%0%10%20%30%40%50%60%70%80%90%100%
Průměrný týdenní zásah (reach) zpravodajských, aktuálně-
publicistických a diskusních pořadů (ATO)
Vnímaná schopnost ČT předávat pravdivý obraz
skutečnosti (TRA)
Vnímaná schopnost ČT pomoci porozumět světu, ve
kterém žijeme (TRA)
Vnímaná rozmanitost názorů prezentovaných ve vysílání
(TRA)
Vnímaná objektivita, všestrannost a vyváženost informací
(TRA)
Spokojenost se zpravodajskými, aktuálně-publicistickými a
diskusními pořady (DKV)
Originalita zpravodajských, aktuálně-publicistických a
diskusních pořadů (DKV)
Zaujetí zpravodajskými, aktuálně-publicistickými a
diskusními pořady (DKV)
201120121. pololetí 2013
Graf1
0.48 0.51 0.55
Vnímaná schopnost ČT předávat pravdivý obraz skutečnosti (TRA) 0.647 0.67
Vnímaná schopnost ČT pomoci porozumět světu, ve kterém žijeme (TRA) 0.607 0.63
Vnímaná rozmanitost názorů prezentovaných ve vysílání (TRA) 0.673 0.71
Vnímaná objektivita, všestrannost a vyváženost informací (TRA) 0.677 0.69
0.79 0.8 0.81
Originalita zpravodajských, aktuálně-publicistických a diskusních pořadů (DKV) Originalita zpravodajských, aktuálně-publicistických a diskusních pořadů (DKV) 0.6
Zaujetí zpravodajskými, aktuálně-publicistickými a diskusními pořady (DKV) Zaujetí zpravodajskými, aktuálně-publicistickými a diskusními pořady (DKV) 0.64
2011
2012
1. pololetí 2013
Sheet1
Průměrný týdenní zásah (reach) zpravodajských, aktuálně-publicistických a diskusních pořadů (ATO) Vnímaná schopnost ČT předávat pravdivý obraz skutečnosti (TRA) Vnímaná schopnost ČT pomoci porozumět světu, ve kterém žijeme (TRA) Vnímaná rozmanitost názorů prezentovaných ve vysílání (TRA) Vnímaná objektivita, všestrannost a vyváženost informací (TRA) Spokojenost se zpravodajskými, aktuálně-publicistickými a diskusními pořady (DKV) Originalita zpravodajských, aktuálně-publicistických a diskusních pořadů (DKV) Zaujetí zpravodajskými, aktuálně-publicistickými a diskusními pořady (DKV)
2011 48% 79%
2012 51% 65% 61% 67% 68% 80%
1. pololetí 2013 55% 67% 63% 71% 69% 81% 60% 64%
11%1%1%3%0%81%9%67%62%0%0%3%0%83%12%70%64%0%0%2%0%83%79%77%0%10%20%30%40%50%60%70%80%90%100%
Průměrný týdenní zásah (reach) vzdělávacích a osvětových
pořadů (ATO)
Vnímaný přínos ČT ke vzdělanosti diváků (TRA)Vnímaný přínos ČT k právnímu vědomí občanů ČR (TRA)Podíl jazykových kurzů na vysílání - ČT1 a ČT2 (AOP)Podíl jazykových kurzů pro děti na všech dětských
pořadech - ČT1 a ČT2 (AOP)
Podíl titulkovaných pořadů na vysílání - ČT1 a ČT2 (AOP)Podíl titulkovaných pořadů pro děti na všech dětských
pořadech - ČT1 a ČT2 (AOP)
Spokojenost se vzdělávacími a osvětovými pořady (DKV)Originalita vzdělávacích a osvětových pořadů (DKV)Zaujetí vzdělávacími a osvětovými pořady (DKV)
201120121.polovina 2013
Graf1
0.109 0.094 0.12
Vnímaný přínos ČT ke vzdělanosti diváků (TRA) 0.673 0.7
Vnímaný přínos ČT k právnímu vědomí občanů ČR (TRA) 0.62 0.64
0.005 0 0
0.011 0 0
0.03 0.028 0.02
0 0 0
0.81 0.83 0.83
Originalita vzdělávacích a osvětových pořadů (DKV) Originalita vzdělávacích a osvětových pořadů (DKV) 0.79
Zaujetí vzdělávacími a osvětovými pořady (DKV) Zaujetí vzdělávacími a osvětovými pořady (DKV) 0.77
2011
2012
1.polovina 2013
Sheet1
Průměrný týdenní zásah (reach) vzdělávacích a osvětových pořadů (ATO) Vnímaný přínos ČT ke vzdělanosti diváků (TRA) Vnímaný přínos ČT k právnímu vědomí občanů ČR (TRA) Podíl jazykových kurzů na vysílání - ČT1 a ČT2 (AOP) Podíl jazykových kurzů pro děti na všech dětských pořadech - ČT1 a ČT2 (AOP) Podíl titulkovaných pořadů na vysílání - ČT1 a ČT2 (AOP) Podíl titulkovaných pořadů pro děti na všech dětských pořadech - ČT1 a ČT2 (AOP) Spokojenost se vzdělávacími a osvětovými pořady (DKV) Originalita vzdělávacích a osvětových pořadů (DKV) Zaujetí vzdělávacími a osvětovými pořady (DKV)
2011 11% 1% 1% 3% 0% 81%
2012 9% 67% 62% 0% 0% 3% 0% 83%
1.polovina 2013 12% 70% 64% 0% 0% 2% 0% 83% 79% 77%
Podíl jazykových kurzů pro děti na všech dětských pořadech - ČT1 a ČT2 (AOP)
72%74%58%69%44%62%59%53%65%65%73%62%71%65%60%54%71%71%0%10%20%30%40%50%60%70%80%90%100%
Průměrný týdenní zásah (reach) "kulturních" žánrů (ATO)Vnímaná schopnost ČT podněcovat kulturně-společenské
aktivity diváků (TRA)
Vnímání vedoucího postavení ČT v oblasti kulturních
pořadů (TRA)
Vnímaná inovativnost České televize (TRA)*Existence pořadů uspokojujících vkus a zájmy diváka (TRA)Vnímaný přínos ČT k národnostní a etnické toleranci (TRA)Vnímaný přínos ČT k náboženské toleranci (TRA)Míra uspokojování nároků diváků orientovaných na
odpočinkové formáty (TRA)
Míra uspokojování nároků diváků orientovaných na
zábavné formáty (TRA)
201120121. polovina 2013
Graf1
0.723 0.738 0.73
Vnímaná schopnost ČT podněcovat kulturně-společenské aktivity diváků (TRA) 0.577 0.62
Vnímání vedoucího postavení ČT v oblasti kulturních pořadů (TRA) 0.687 0.71
Vnímaná inovativnost České televize (TRA)* 0.444 Vnímaná inovativnost České televize (TRA)*
Existence pořadů uspokojujících vkus a zájmy diváka (TRA) 0.62 0.65
Vnímaný přínos ČT k národnostní a etnické toleranci (TRA) 0.587 0.6
Vnímaný přínos ČT k náboženské toleranci (TRA) 0.533 0.54
Míra uspokojování nároků diváků orientovaných na odpočinkové formáty (TRA) 0.654 0.71
Míra uspokojování nároků diváků orientovaných na zábavné formáty (TRA) 0.65 0.71
2011
2012
1. polovina 2013
Sheet1
Průměrný týdenní zásah (reach) "kulturních" žánrů (ATO) Vnímaná schopnost ČT podněcovat kulturně-společenské aktivity diváků (TRA) Vnímání vedoucího postavení ČT v oblasti kulturních pořadů (TRA) Vnímaná inovativnost České televize (TRA)* Existence pořadů uspokojujících vkus a zájmy diváka (TRA) Vnímaný přínos ČT k národnostní a etnické toleranci (TRA) Vnímaný přínos ČT k náboženské toleranci (TRA) Míra uspokojování nároků diváků orientovaných na odpočinkové formáty (TRA) Míra uspokojování nároků diváků orientovaných na zábavné formáty (TRA)
2011 72%
2012 74% 58% 69% 44% 62% 59% 53% 65% 65%
1. polovina 2013 73% 62% 71% 65% 60% 54% 71% 71%
60%8%33%5%2%80%71%57%9%30%5%2%82%74%61%11%25%4%2%82%67%72%0%10%20%30%40%50%60%70%80%90%100%
Spokojenost s pokrytím špičkových domácích a
zahraničních sportovních akcí (TRA)
Podíl původní tvorby v oblasti dramatických, zábavných a
dětských pořadů (AOP)
Podíl původní dramatické tvorby v celé programové
nabídce - ČT1 a ČT2 (AOP)
Podíl premiér na dramatických, zábavních a dětských
pořadech (AOP)
Podíl pořadů rozvíjejících kulturní identitu národnostních
a etnických menšin - ČT1 a ČT2 (AOP)
Podíl pořadů s duchovní a náboženskou tématikou - ČT1 a
ČT2 (AOP)
Spokojenost s "kulturními" žánry (DKV)Originalita "kulturních" žánrů (DKV)Zaujetí "kulturními" žánry (DKV)
201120121.polovina 2013
Graf1
Spokojenost s pokrytím špičkových domácích a zahraničních sportovních akcí (TRA) 0.71 0.74
0.602 0.566 0.61
0.083 0.094 0.11
0.328 0.302 0.25
0.049 0.049 0.04
0.022 0.021 0.02
0.8 0.82 0.82
Originalita "kulturních" žánrů (DKV) Originalita "kulturních" žánrů (DKV) 0.67
Zaujetí "kulturními" žánry (DKV) Zaujetí "kulturními" žánry (DKV) 0.72
2011
2012
1.polovina 2013
Sheet1
Spokojenost s pokrytím špičkových domácích a zahraničních sportovních akcí (TRA) Podíl původní tvorby v oblasti dramatických, zábavných a dětských pořadů (AOP) Podíl původní dramatické tvorby v celé programové nabídce - ČT1 a ČT2 (AOP) Podíl premiér na dramatických, zábavních a dětských pořadech (AOP) Podíl pořadů rozvíjejících kulturní identitu národnostních a etnických menšin - ČT1 a ČT2 (AOP) Podíl pořadů s duchovní a náboženskou tématikou - ČT1 a ČT2 (AOP) Spokojenost s "kulturními" žánry (DKV) Originalita "kulturních" žánrů (DKV) Zaujetí "kulturními" žánry (DKV)
2011 60% 8% 33% 5% 2% 80%
2012 71% 57% 9% 30% 5% 2% 82%
1.polovina 2013 74% 61% 11% 25% 4% 2% 82% 67% 72%
14%13%12%9%6%2%2%2%2%11%10%13%25%25%22%39%43%49%
201120121.pololetí
2013
Podíl jednotlivých pod-žánrů na dokumentárních pořadech
Zdroj: AOP ČTUmění a médiaHumanitní vědyPřírodní vědyMedailonPřírodopisy a cestopisyNeurčeno
Graf1
0.142 0.088 0.017 0.106 0.253 0.393
0.1343269679 0.0621332091 0.0173575532 0.1020648968 0.2502716969 0.4338767272
0.12 0.02 0.02 0.13 0.22 0.49
Umění a média
Humanitní vědy
Přírodní vědy
Medailon
Přírodopisy a cestopisy
Neurčeno
Podíl jednotlivých pod-žánrů na dokumentárních pořadech
Zdroj: AOP ČT
List1
Umění a média Humanitní vědy Přírodní vědy Medailon Přírodopisy a cestopisy Neurčeno
2011 14% 9% 2% 11% 25% 39%
2012 13% 6% 2% 10% 25% 43%
1.pololetí 2013 12% 2% 2% 13% 22% 49%
8%3%82%11%58%3%83%12%62%3%81%63%68%0%10%20%30%40%50%60%70%80%90%100%
Průměrný týdenní zásah (reach) regionálních pořadů
(ATO)
Vnímaný přínos ČT k vytváření společného prožitku a
posilování dobrých vztahů ve společnosti (TRA)
Podíl regionálního vysílání na celkovém vysílacím čase
(AOP)
Spokojenost s regionálními pořady (DKV)Originalita regionálních pořadů (DKV)Zaujetí regionálními pořady (DKV)
201120121.pololetí 2013
Graf1
0.083 0.106 0.12
Vnímaný přínos ČT k vytváření společného prožitku a posilování dobrých vztahů ve společnosti (TRA) 0.583 0.62
0.034 0.0257 0.03
0.82 0.83 0.81
Originalita regionálních pořadů (DKV) Originalita regionálních pořadů (DKV) 0.63
Zaujetí regionálními pořady (DKV) Zaujetí regionálními pořady (DKV) 0.68
2011
2012
1.pololetí 2013
Sheet1
Průměrný týdenní zásah (reach) regionálních pořadů (ATO) Vnímaný přínos ČT k vytváření společného prožitku a posilování dobrých vztahů ve společnosti (TRA) Podíl regionálního vysílání na celkovém vysílacím čase (AOP) Spokojenost s regionálními pořady (DKV) Originalita regionálních pořadů (DKV) Zaujetí regionálními pořady (DKV)
2011 8% 3% 82%
2012 11% 58% 3% 83%
1.pololetí 2013 12% 62% 3% 81% 63% 68%
8%8%10%8%8%9%84%84%81%
201120121.pololetí
2013
Podíl jednotlivých studií na vysílání ČT
Zdroj: AOP ČTTS BrnoTS OstravaTS Praha
Graf1
0.08 0.081 0.84
0.078 0.078 0.843
0.1 0.09 0.81
TS Brno
TS Ostrava
TS Praha
Podíl jednotlivých studií na vysílání ČT
Zdroj: AOP ČT
List1
TS Brno TS Ostrava TS Praha
2011 8% 8% 84%
2012 8% 8% 84%
1.pololetí 2013 10% 9% 81%
54%94%80%56%93%81%58%93%82%0%10%20%30%40%50%60%70%80%90%100%
Průměrný týdenní zásah (reach) převzatých pořadů (ATO)Podíl evropské tvorby (včetně ČR) na všech pořadech ČT
(AOP)
Spokojenost s převzatými pořady (DKV)
201120121.pololetí 2013
Graf1
0.54 0.56 0.58
0.94 0.926 0.93
0.8 0.81 0.82
2011
2012
1.pololetí 2013
Sheet1
Průměrný týdenní zásah (reach) převzatých pořadů (ATO) Podíl evropské tvorby (včetně ČR) na všech pořadech ČT (AOP) Spokojenost s převzatými pořady (DKV)
2011 54% 94% 80%
2012 56% 93% 81%
1.pololetí 2013 58% 93% 82%
76%100%98%92%100%100%90%100%100%24%2%8%10%
DramatickéZábavnéHudebníSportovníZpravodajskéPublicistickéDokumentárníVzdělávacíNáboženské
2011
Evropská tvorbaMimoevropská tvorba
69%99%96%95%100%100%88%99%98%31%1%4%5%12%1%2%
DramatickéZábavnéHudebníSportovníZpravodajskéPublicistickéDokumentárníVzdělávacíNáboženské
2012
Evropská tvorbaMimoevropská tvorba
79%99%98%94%100%100%84%99%100%21%1%2%6%16%1%0%
DramatickéZábavnéHudebníSportovníZpravodajskéPublicistickéDokumentárníVzdělávacíNáboženské
1.polovina 2013
Evropská tvorbaMimoevropská tvorba
Graf1
0.7625617096 0.2374382904
0.9984933765 0.0015066235
0.9847662406 0.0152337594
0.9236414927 0.0763585073
0.9993642879 0.0006357121
1 0
0.8958799756 0.1041200244
1 0
1 0
Evropská tvorba
Mimoevropská tvorba
2011
List1
Evropská tvorba Mimoevropská tvorba
Dramatické 76% 24%
Zábavné 100% 0%
Hudební 98% 2%
Sportovní 92% 8%
Zpravodajské 100% 0%
Publicistické 100% 0%
Dokumentární 90% 10%
Vzdělávací 100% 0%
Náboženské 100% 0%
Graf1
0.6867550047 0.3132449953
0.9916941455 0.0083058545
0.9572516711 0.0427483289
0.9476041715 0.0523958285
0.99991161 0.00008839
1 0
0.8762694059 0.1237305941
0.992301422 0.007698578
0.9845446951 0.0154553049
Evropská tvorba
Mimoevropská tvorba
2012
List1
Evropská tvorba Mimoevropská tvorba
Dramatické 69% 31%
Zábavné 99% 1%
Hudební 96% 4%
Sportovní 95% 5%
Zpravodajské 100% 0%
Publicistické 100% 0%
Dokumentární 88% 12%
Vzdělávací 99% 1%
Náboženské 98% 2%
Graf1
0.79 0.21
0.99 0.01
0.98 0.02
0.94 0.06
1 0
1 0
0.84 0.16
0.99 0.007698578
1 0
Evropská tvorba
Mimoevropská tvorba
1.polovina 2013
List1
Evropská tvorba Mimoevropská tvorba
Dramatické 79% 21%
Zábavné 99% 1%
Hudební 98% 2%
Sportovní 94% 6%
Zpravodajské 100% 0%
Publicistické 100% 0%
Dokumentární 84% 16%
Vzdělávací 99% 1%
Náboženské 100% 0%
48%62%55%36%30%62%29%51%68%63%36%32%60%30%55%73%68%39%37%64%28%0%10%20%30%40%50%60%70%80%90%100%
Průměrný týdenní zásah (reach) zpravodajských, public. a
diskusních pořadů ČT (ATO - standardní 15+)
Průměrný týdenní zásah (reach) zpravodajských,
publicistických a diskusních pořadů ČT (ATO)
Průměrný týdenní zásah (reach) zpravodajských pořadů ČT
(ATO)
Průměrný týdenní zásah (reach) publicistických pořadů ČT
(ATO)
Průměrný týdenní zásah (reach) diskusních pořadů ČT
(ATO)
Průměrný týdenní zásah (reach) zpravodajských pořadů
NOVA (ATO)
Průměrný týdenní zásah (reach) zpravodajských pořadů
PRIMA FAMILY (ATO)
201120121.pololetí 2013
Graf1
0.48 0.51 0.55
0.62 0.68 0.73
0.55 0.63 0.68
0.36 0.36 0.39
0.3 0.32 0.37
0.62 0.6 0.64
0.29 0.3 0.28
2011
2012
1.pololetí 2013
Sheet1
Průměrný týdenní zásah (reach) zpravodajských, public. a diskusních pořadů ČT (ATO - standardní 15+) Průměrný týdenní zásah (reach) zpravodajských, publicistických a diskusních pořadů ČT (ATO) Průměrný týdenní zásah (reach) zpravodajských pořadů ČT (ATO) Průměrný týdenní zásah (reach) publicistických pořadů ČT (ATO) Průměrný týdenní zásah (reach) diskusních pořadů ČT (ATO) Průměrný týdenní zásah (reach) zpravodajských pořadů NOVA (ATO) Průměrný týdenní zásah (reach) zpravodajských pořadů PRIMA FAMILY (ATO)
2011 48% 62% 55% 36% 30% 62% 29%
2012 51% 68% 63% 36% 32% 60% 30%
1.pololetí 2013 55% 73% 68% 39% 37% 64% 28%
11838806534158581007035197701268629050100150200250
Průměrný týdenní počet minut sledování zpravodajství ČT1
+ ČT24 (ATO)
Průměrný týdenní počet minut sledování zpravodajství ČT1
(ATO)
Průměrný týdenní počet minut sledování zpravodajství
ČT24 (ATO)
Průměrný týdenní počet minut sledování zpravodajství
NOVA (ATO)
Průměrný týdenní počet minut sledování zpravodajství
PRIMA FAMILY (ATO)
201120121.pololetí 2013
Graf1
118 158 197
38 58 70
80 100 126
65 70 86
34 35 29
2011
2012
1.pololetí 2013
Sheet1
Průměrný týdenní počet minut sledování zpravodajství ČT1 + ČT24 (ATO) Průměrný týdenní počet minut sledování zpravodajství ČT1 (ATO) Průměrný týdenní počet minut sledování zpravodajství ČT24 (ATO) Průměrný týdenní počet minut sledování zpravodajství NOVA (ATO) Průměrný týdenní počet minut sledování zpravodajství PRIMA FAMILY (ATO)
2011 118 38 80 65 34
2012 158 58 100 70 35
1.pololetí 2013 197 70 126 86 29
38%28%29%27%34%32%23%22%24%10%11%10%2%5%5%
201120121.pololetí
2013
Deklarovaný hlavní kanál pro sledování zpravodajských pořadů
Podíl kanálů uváděných jako hlavní zdroj zpravodajství / CS 18+ / Zdroj: Tracking ČTČT1ČT24NOVAPrima FamilyJiný kanál
Graf1
0.38 0.27 0.23 0.1 0.02
0.28 0.34 0.22 0.11 0.05
0.29 0.32 0.24 0.1 0.05
ČT1
ČT24
NOVA
Prima Family
Jiný kanál
Deklarovaný hlavní kanál pro sledování zpravodajských pořadů
Podíl kanálů uváděných jako hlavní zdroj zpravodajství / CS 18+ / Zdroj: Tracking ČT
List1
ČT1 ČT24 NOVA Prima Family Jiný kanál
2011 38% 27% 23% 10% 2%
2012 28% 34% 22% 11% 5%
1.pololetí 2013 29% 32% 24% 10% 5%
100% 0.00%
35%31%33%22%41%34%29%17%22%11%9%10%2%2%1%
201120121.pololetí
2013
Deklarovaný hlavní kanál pro sledování zpravodajských pořadů
Podíl kanálů uváděných jako hlavní zdroj zpravodajství / Zdroj: Tracking ČTČT1ČT24NOVAPrima FamilyJiný kanál
Graf1
0.354 0.224 0.289 0.109 0.02
0.309 0.407 0.171 0.091 0.022
0.33 0.34 0.22 0.1 0.01
ČT1
ČT24
NOVA
Prima Family
Jiný kanál
Deklarovaný hlavní kanál pro sledování zpravodajských pořadů
Podíl kanálů uváděných jako hlavní zdroj zpravodajství / Zdroj: Tracking ČT
List1
ČT1 ČT24 NOVA Prima Family Jiný kanál
2011 35% 22% 29% 11% 2%
2012 31% 41% 17% 9% 2%
1.pololetí 2013 33% 34% 22% 10% 1%
100% 0.00%
68%66%71%71%69%67%73%72%0%10%20%30%40%50%60%70%80%90%100%
Vnímaná schopnost ČT předávat pravdivý obraz
skutečnosti (TRA)*
Vnímaná schopnost ČT pomoci porozumět světu, ve
kterém žijeme*
Vnímaná rozmanitost názorů prezentovaných ve vysílání
(TRA)*
Vnímaná objektivita, všestrannost a vyváženost informací
(TRA)*
201120121.pololetí 2013
Graf1
Vnímaná schopnost ČT předávat pravdivý obraz skutečnosti (TRA)* 0.679 0.69
Vnímaná schopnost ČT pomoci porozumět světu, ve kterém žijeme* 0.659 0.67
Vnímaná rozmanitost názorů prezentovaných ve vysílání (TRA)* 0.71 0.73
Vnímaná objektivita, všestrannost a vyváženost informací (TRA)* 0.709 0.72
2011
2012
1.pololetí 2013
Sheet1
Vnímaná schopnost ČT předávat pravdivý obraz skutečnosti (TRA)* Vnímaná schopnost ČT pomoci porozumět světu, ve kterém žijeme* Vnímaná rozmanitost názorů prezentovaných ve vysílání (TRA)* Vnímaná objektivita, všestrannost a vyváženost informací (TRA)* Průměrný týdenní zásah (reach) zpravodajských pořadů PRIMA FAMILY (ATO) Vnímaná schopnost ČT předávat pravdivý obraz skutečnosti (TRA)* Vnímaná schopnost ČT pomoci porozumět světu, ve kterém žijeme* Vnímaná rozmanitost názorů prezentovaných ve vysílání (TRA)* Vnímaná objektivita, všestrannost a vyváženost informací (TRA)*
2011 31%
2012 68% 66% 71% 71% 32% 68% 66% 71% 71%
1.pololetí 2013 69% 67% 73% 72%
70%82%80%80%76%78%69%70%70%70%69%67%73%82%81%81%80%79%76%75%74%74%74%72%
0%10%20%30%40%50%60%70%80%90%100%
Celá divácká obecPopulárně vzdělávací informaceZpravodajstvíPodněty k zamyšleníKulturní zážitekUžitečné, praktické informace, rady a návodyCitový prožitek, dojetíZajímavý příběhPobavení, zábavaHumorZapomnění na starosti, odreagováníNapínavý, vzrušující zážitek
20122013
Graf1
0.698 0.73
0.821 0.82
0.799 0.81
0.796 0.81
0.758 0.8
0.776 0.79
0.687 0.76
0.7 0.75
0.697 0.74
0.696 0.74
0.688 0.74
0.665 0.72
2012
2013
Sheet1
Celá divácká obec Populárně vzdělávací informace Zpravodajství Podněty k zamyšlení Kulturní zážitek Užitečné, praktické informace, rady a návody Citový prožitek, dojetí Zajímavý příběh Pobavení, zábava Humor Zapomnění na starosti, odreagování Napínavý, vzrušující zážitek
2012 70% 82% 80% 80% 76% 78% 69% 70% 70% 70% 69% 67%
2013 73% 82% 81% 81% 80% 79% 76% 75% 74% 74% 74% 72%
77%76%77%46%66%79%84%89%91%78%77%79%45%66%81%86%90%92%78%77%79%43%64%81%86%91%92%0%10%20%30%40%50%60%70%80%90%100%
Populace 15+MužiŽeny15-24 let25-34 let35-44 let45-54 let55-64 let65 nebo více let
201120121.pololetí
2013
Graf1
0.765 0.77975 0.78
0.7554692308 0.7689807692 0.77
0.7735884615 0.7898942308 0.79
0.4593865385 0.4529076923 0.43
0.6581173077 0.6578211538 0.64
0.7864153846 0.8123423077 0.81
0.8404826923 0.8564096154 0.86
0.8921711538 0.9030038462 0.91
0.9056692308 0.9167673077 0.92
2011
2012
1.pololetí 2013
Sheet1
Populace 15+ Muži Ženy 15-24 let 25-34 let 35-44 let 45-54 let 55-64 let 65 nebo více let
2011 77% 76% 77% 46% 66% 79% 84% 89% 91%
2012 78% 77% 79% 45% 66% 81% 86% 90% 92%
1.pololetí 2013 78% 77% 79% 43% 64% 81% 86% 91% 92%
77%65%80%77%79%78%82%78%74%73%78%66%82%79%80%79%85%79%76%75%78%65%81%79%82%78%75%75%79%75%0%10%20%30%40%50%60%70%80%90%100%
Populace 15+ZákladníStředoškolské bez maturityStředoškolské s maturitouVysokoškolskéSocio-ekonomická skupina ASocio-ekonomická skupina BSocio-ekonomická skupina CSocio-ekonomická skupina DSocio-ekonomická skupina E
201120121.pololetí 2013
Graf1
0.77 0.78 0.78
0.65 0.66 0.65
0.8 0.82 0.81
0.77 0.79 0.79
0.79 0.8 0.82
0.78 0.79 0.78
0.82 0.85 0.75
0.78 0.79 0.75
0.74 0.76 0.79
0.73 0.75 0.75
2011
2012
1.pololetí 2013
Sheet1
Populace 15+ Základní Středoškolské bez maturity Středoškolské s maturitou Vysokoškolské Socio-ekonomická skupina A Socio-ekonomická skupina B Socio-ekonomická skupina C Socio-ekonomická skupina D Socio-ekonomická skupina E
2011 77% 65% 80% 77% 79% 78% 82% 78% 74% 73%
2012 78% 66% 82% 79% 80% 79% 85% 79% 76% 75%
1.pololetí 2013 78% 65% 81% 79% 82% 78% 75% 75% 79% 75%
77%80%43%27%69%76%44%78%81%43%44%73%71%47%78%82%65%69%39%74%46%0%10%20%30%40%50%60%70%80%90%100%
Týdenní zásah ČT v populaci (R, ATO)Spokojenost s pořady ČT (Q, DKV)Originalita pořadů ČT (Q, DKV)Zaujetí pořady ČT (Q, DKV)Některý z kanálů ČT jako hlavní kanál diváka (Q, TRA)Inovativnost ČT (Q, TRA)*Důvěryhodnost ČT (Q, TRA)*Podíl vlastní tvorby na celku vysílání ČT (Q, AOP)Podíl premiér na celku vysílání ČT (Q, AOP)
201120121.pololetí 2013
Graf1
0.765 0.78 0.78
0.8 0.81 0.82
Originalita pořadů ČT (Q, DKV) Originalita pořadů ČT (Q, DKV) 0.65
Zaujetí pořady ČT (Q, DKV) Zaujetí pořady ČT (Q, DKV) 0.69
0.43 0.43 0.39
0.269 0.444 Inovativnost ČT (Q, TRA)*
0.691 0.732 Důvěryhodnost ČT (Q, TRA)*
0.761 0.706 0.74
0.444 0.472 0.46
2011
2012
1.pololetí 2013
Sheet1
Týdenní zásah ČT v populaci (R, ATO) Spokojenost s pořady ČT (Q, DKV) Originalita pořadů ČT (Q, DKV) Zaujetí pořady ČT (Q, DKV) Některý z kanálů ČT jako hlavní kanál diváka (Q, TRA) Inovativnost ČT (Q, TRA)* Důvěryhodnost ČT (Q, TRA)* Podíl vlastní tvorby na celku vysílání ČT (Q, AOP) Podíl premiér na celku vysílání ČT (Q, AOP)
2011 77% 80% 43% 27% 69% 76% 44%
2012 78% 81% 43% 44% 73% 71% 47%
1.pololetí 2013 78% 82% 65% 69% 39% 74% 46%
0%20%40%60%80%100%
ČT1ČT2ČT24ČT SPORT201120121. pololetí 2013
Graf1
0.687 0.694 0.69
0.352 0.399 0.42
0.288 0.318 0.36
0.236 0.268 0.25
2011
2012
1. pololetí 2013
Sheet1
ČT1 ČT2 ČT24 ČT SPORT
2011 69% 35% 29% 24%
2012 69% 40% 32% 27%
1. pololetí 2013 69% 42% 36% 25%
69% 69%
35% 40%
29% 32%
24% 27%
0%20%40%60%80%100%
ČT1ČT2ČT24ČT Sport201120121.pololetí 2013
Graf1
0.8 0.81 0.81
0.8 0.82 0.83
0.81 0.82 0.81
0.8 0.82 0.83
2011
2012
1.pololetí 2013
Sheet1
ČT1 ČT2 ČT24 ČT Sport
2011 80% 80% 81% 80%
2012 81% 82% 82% 82%
1.pololetí 2013 81% 83% 81% 83%
0%20%40%60%80%100%
ČT1ČT2ČT24ČT SportSpokojenostOriginalitaZaujetí
Graf1
0.81 0.66 0.71
0.83 0.74 0.73
0.81 0.57 0.62
0.83 0.54 0.63
Spokojenost
Originalita
Zaujetí
Sheet1
ČT1 ČT2 ČT24 ČT Sport
Spokojenost 81% 83% 81% 83%
Originalita 66% 74% 57% 54%
Zaujetí 71% 73% 62% 63%