Upozornění: Text přílohy byl získán strojově a nemusí přesně odpovídat originálu. Zejména u strojově nečitelných smluv, kde jsme použili OCR. originál dokumentu stáhnete odsud
Celý záznam 216251000560018 najdete zde
ZPRÁVA
O PLNĚNÍ ROZPOČTU A HOSPODAŘENÍ
______________________________________________________________________________________________________________________________________
ZA 1. POLOLETÍ 2016
24. srpna 2016
OBSAH
_______________________________________________________________
1. PŘEHLED HLAVNÍCH UKAZATELŮ HOSPODAŘENÍ .............................................................. 3
2. VÝNOSY A NÁKLADY............................................................................................................ 4
3. ROZVAHA ............................................................................................................................ 7
4. POHLEDÁVKY A ZÁVAZKY.................................................................................................... 8
5. PŘEHLED O PENĚŽNÍCH TOCÍCH ....................................................................................... 10
6. TELEVIZNÍ POPLATKY ........................................................................................................ 12
7. INVESTICE.......................................................................................................................... 13
8. ZÁVĚR................................................................................................................................ 15
ZPRÁVA O PLNĚNÍ ROZPOČTU A HOSPODAŘENÍ | za 1. pololetí 2016 2
1. PŘEHLED HLAVNÍCH UKAZATELŮ HOSPODAŘENÍ
____________________________________________________________________________________________________________
Během 1. pololetí 2016 hospodařila Česká televize v souladu s rozpočtem. Níže uvedené hlavní ukazatele
shrnují výsledky hospodaření za 1. pololetí 2016 v porovnání s rozpočtem na celý rok 2016, stav finančního
majetku a počty evidovaných televizních přijímačů v porovnání s koncem roku 2015.
NÁKLADY
Rozpočet 2016 (12 měsíců) Skutečnost 6 měsíců 2016
2 275 000
1 798 000 1 791 000
V TIS. KČ 56 %
49,7 % 45 %
MZDY ZAMĚSTNANCŮ A NÁKLADY NA VÝROBU PROVOZNÍ A REŽIJNÍ NÁKLADY
ZÁKONNÉ POJIŠTĚNÍ KE MZDÁM (VÝROBNÍ ÚKOL)
V TIS. KČ VÝNOSY V TIS. KČ PŘÍJEM TV POPLATKŮ
Rozpočet 2016 (12 měsíců) Rozpočet 2016 (12 měsíců)
Skutečnost 6 měsíců 2016 Skutečnost 6 měsíců 2016
622 000 5 660 000
50 % 51 %
VÝNOSY Z PODNIKATELSKÉ ČINNOSTI PŘÍJEM Z TELEVIZNÍCH POPLATKŮ
FINANČNÍ MAJETEK STAV EVIDOVANÝCH TV
PŘIJÍMAČŮ
2,351 3 530 907 3 525 198
2,049
V MLD. KČ POČET
PLÁN KONEC ROKU SKUTEČNÝ STAV K STAV K 31.12.2015 STAV K 30.6.2016
2016 30.6.2016
ZPRÁVA O PLNĚNÍ ROZPOČTU A HOSPODAŘENÍ | za 1. pololetí 2016 3
2. VÝNOSY A NÁKLADY
_______________________________________________________________________________
Výnosy a náklady za 1. pololetí 2016
Rozpočet výnosů a nákladů České televize je schvalován v ročních objemech jednotlivých kapitol. Přehled
o plnění rozpočtu uvedený v tabulce níže ukazuje, jaké jsou skutečně dosažené výnosy a náklady za 1.
pololetí roku 2016 v porovnání s objemem schváleného rozpočtu na celý rok. U položek nákladů mzdy a
zákonné pojištění a provozní a režijní náklady je skutečnost za 6 měsíců pod 50 % celoročního schváleného
rozpočtu. U nákladů na výrobu je skutečnost nad 50 % celoročního rozpočtu, což bylo způsobeno větším
objemem dokončených a pořízených pořadů v 1. pololetí roku. Jednalo se především o ME v kopané a
hranou tvorbu. Tento vývoj je zcela v souladu s plánem.
Vliv novelizace zákona o účetnictví a prováděcí vyhlášky na výkaznictví České televize
K 1. 1. 2016 došlo k novelizaci zákona č. 563/1991 Sb., o účetnictví a prováděcí vyhlášky pro účetní
jednotky, u kterých hlavním předmětem činnosti není podnikání č. 504/2002 Sb. Tato novelizace přináší
řadu změn v účetních metodách a vykazování. Nově od 1. 1. 2016 se změna stavu zásob vlastní činnosti
vykazuje jako součást nákladů a nikoliv výnosů, jako tomu bylo do konce roku 2015. Struktura rozpočtu
ČT, která vychází z výkazu zisku a ztráty definovaného zákonem a vyhláškou, byla v souladu s novelizací
upravena tak, že došlo k přesunu řádku „změna stavu zásob, aktivace (pořady)“ z výnosů do nákladů.
V této zprávě uvádíme strukturu rozpočtu v souladu se zákonem a vyhláškou platnými od 1. 1. 2016 a
pro porovnání i ve verzi podle zákona a vyhlášky platnými do 31. 12. 2015. V dalších zprávách již bude
uváděna pouze struktura nová.
ZPRÁVA O PLNĚNÍ ROZPOČTU A HOSPODAŘENÍ | za 1. pololetí 2016 4
Struktura rozpočtu podle zákona o účetnictví a prováděcí vyhlášky č. 504/2002 Sb. ve znění platném od 1.
1. 2016.
Výnosy a náklady (v tis. Kč) Rozpočet 2016 Skutečnost Plnění %
výnosy z podnikatelské činnosti (12 měsíců) 6 měsíců 50 %
622 000 2016
311 547
ostatní výnosy 93 000 91 326 98 %
čerpání fondu televizních poplatků 6 187 000 2 686 957 43 %
VÝNOSY CELKEM 6 902 000 3 089 830 45 %
mzdy zaměstnanců a zákonné pojištění ke mzdám 1 798 000 894 149 49,7 %
odpisy dlouhodobého majetku 500 000 204 909 41 %
náklady na výrobu (výrobní úkol) 2 275 000 1 263 766 56 %
odpisy ocenitelných práv, aktivace (pořady)* 18 000 38 405 -
změna stavu zásob, aktivace (pořady)* -50 000 -396 157 -
DPH bez nároku na odpočet 570 000 272 326 48 %
provozní a režijní náklady 1 791 000 812 432 45 %
NÁKLADY CELKEM 6 902 000 3 089 830 45 %
Pozn. *) Řádky odpisy ocenitelných práv a změna stavu zásob představují nepeněžní náklady a ve struktuře rozpočtu
mohou být sloučeny.
Struktura rozpočtu podle zákona o účetnictví a prováděcí vyhlášky č. 504/2002 Sb. ve znění platném do
31. 12. 2015.
Výnosy a náklady (v tis. Kč) Rozpočet 2016 Skutečnost Plnění %
(12 měsíců) 6 měsíců
2016
výnosy z podnikatelské činnosti 622 000 311 547 50 %
ostatní výnosy 93 000 91 326 98 %
změna stavu zásob, aktivace (pořady) 50 000 396 157 -
čerpání fondu televizních poplatků 6 187 000 2 686 957 43 %
VÝNOSY CELKEM 6 952 000 3 485 987 50 %
mzdy zaměstnanců a zákonné pojištění ke mzdám 1 798 000 894 149 49,7 %
odpisy dlouhodobého majetku 500 000 204 909 41 %
náklady na výrobu (výrobní úkol) 2 275 000 1 263 766 56 %
odpisy ocenitelných práv, aktivace (pořady) 18 000 38 405 -
DPH bez nároku na odpočet 570 000 272 326 48 %
provozní a režijní náklady 1 791 000 812 432 45 %
NÁKLADY CELKEM 6 952 000 3 485 987 50 %
ZPRÁVA O PLNĚNÍ ROZPOČTU A HOSPODAŘENÍ | za 1. pololetí 2016 5
U hlavních položek rozpočtu se skutečnost během 1. pololetí 2016 vyvíjela následovně:
Výnosy z podnikatelské činnosti dosáhly za 1. pololetí 50 % celoročního plánovaného objemu,
což je v souladu s plánem prodeje reklamy, sponzoringu a práv i přijatými vklady do výroby.
V současné době se předpokládá, že plánovaný celoroční objem výnosů z podnikatelské činnosti
bude dosažen.
Ostatní výnosy za 1. pololetí zahrnují výnosy z prodeje budov Staňkova a Rybnická v Brně. Tyto
výnosy nebyly do rozpočtu roku 2016 zahrnuty, protože se s nimi počítalo již v roce 2015. Prodej
byl však nakonec dokončen až v 1. polovině roku 2016.
Náklady na mzdy a zákonné pojištění ke mzdám dosáhly za 1. pololetí 49,7 % ročního
plánovaného objemu. Přesný vývoj ve druhém pololetí bude záviset na čerpání dovolených,
nemocnosti a objemu přesčasů, ale předpokládá se, že celoroční rozpočet bude dodržen.
Náklady na výrobu pořadů (výrobní úkol) dosáhly za 1. pololetí 56 % celkových ročních
plánovaných nákladů. Vývoj nákladů během roku závisí na průběhu a dokončování výroby pořadů
a nákupu licencí. Více pořadů bylo dokončeno nebo pořízeno v 1. polovině roku (zejména
sportovních – ME v kopané 2016 a dramatických pořadů). Do výroby jsou zařazovány jen pořady,
na které jsou naplánovány finanční prostředky, a zároveň se průběžně sleduje, zda nedochází
k překročení rozpočtu jednotlivých projektů, aby roční rozpočet na celou výrobu nebyl překročen.
V současné době se předpokládá, že plánovaný celoroční objem nákladů na výrobu pořadů bude
dodržen.
Náklady v podobě DPH bez nároku na odpočet představují část DPH, které musí Česká televize
zaplatit svým dodavatelům, ale nemůže si ho nárokovat zpět. Výše DPH bez nároku na odpočet v
daném období se odvíjí od objemu nákupů v dané sazbě DPH a koeficientu, který zase závisí na
dosažených výnosech. Výši DPH ovlivňují také zaplacené zálohy. DPH bez nároku na odpočet je
tedy mandatorním nákladem, který vychází ze struktury nákupů v daném roce.
Provozní a režijní náklady zahrnují zejména náklady spojené s distribucí signálu (náklady na
vysílací síť a přenosy), s programem (kolektivní správa autorů a provozovací honoráře) a s
výběrem televizních poplatků. Dalšími významnými položkami jsou náklady na opravy a udržování,
náklady na energie, ostatní osobní náklady, sociální náklady a výzkum sledovanosti a hodnocení
naplňování veřejné služby. Za 1. pololetí nedošlo k žádné události, která by měla významný vliv na
plánované provozní a režijní náklady a předpokládá se, že skutečnost za celý rok nepřesáhne
rozpočet.
Změna stavu zásob, odpisy ocenitelných práv a aktivace pořadů a odpisy dlouhodobého
majetku jsou účetní operace, které nepředstavují příjem nebo výdej finančních prostředků a jsou
ovlivněny skutečným dokončováním výroby, pořizováním pořadů a jejich odvysíláním, nákupem
majetku a přesným okamžikem jeho zařazení do používání.
ZPRÁVA O PLNĚNÍ ROZPOČTU A HOSPODAŘENÍ | za 1. pololetí 2016 6
3. ROZVAHA
_________________________________________________________________
Aktiva (v tis. Kč) v netto hodnotách Stav k Stav k Změna
31.12.2015 30.6.2016
1. STÁLÁ AKTIVA 92 265
Dlouhodobý nehmotný majetek 3 164 661 3 256 926 21 689
Dlouhodobý hmotný majetek 591 310 612 999 70 553
Dlouhodobý finanční majetek
2. OBĚŽNÁ AKTIVA 2 573 269 2 643 822 23
Zásoby 82 105 -113 855
Pohledávky 327 206
Finanční majetek 4 757 797 4 643 942
Přechodné účty aktivní 945 069 1 272 275 31 119
AKTIVA CELKEM 823 858 -323 463
854 977 -148 717
2 674 433 2 350 970
314 437 -21 590
165 720
7 922 458 7 900 868
Pasiva (v tis. Kč) Stav k Stav k Změna
31.12.2015 30.6.2016
1. VLASTNÍ ZDROJE 222 185
Vlastní jmění 6 770 722 6 992 907 7
Sociální fond 2 606 696 2 606 703 0
Fond tv poplatků
2. CIZÍ ZDROJE 22 964 22 964 222 178
Krátkodobé závazky 4 141 062 4 363 240 -243 775
Přechodné účty pasivní 1 151 736 -207 628
PASIVA CELKEM 1 112 406 907 961
904 778 -36 147
39 330 -21 590
7 922 458 3 183
7 900 868
U aktiv a pasiv došlo k následujícím významnějším změnám:
Největší přírůstek u dlouhodobého hmotného majetku představuje výstavba nové budovy pro TS
Brno a zvýšení dlouhodobého nehmotného majetku je dáno nárůstem akvizičních pořadů a
koprodukcí.
Zásoby zahrnují převážně rozpracované a dokončené pořady vlastní výroby, které zatím nebyly
odvysílány. U nedokončené výroby došlo k nárůstu díky zvýšené rozpracovanosti hrané,
dokumentární a dětské tvorby a sportovních pořadů. U hotové výroby došlo
ke snížení odvysíláním již dříve dokončených pořadů především dramatických, ale
i dokumentárních a kulturních.
Pohledávky a závazky viz kapitola č. 4
ZPRÁVA O PLNĚNÍ ROZPOČTU A HOSPODAŘENÍ | za 1. pololetí 2016 7
4. POHLEDÁVKY A ZÁVAZKY
__________________________________________________________________________________
Pohledávky a jiná aktiva (v tis. Kč) Stav k Stav k Rozdíl
Odběratelé a dohadné účty 31.12.2015 30.6.2016 35 680
Poskytnuté zálohy -90 181
Pohledávky z předepsaných televizních poplatků 191 821 227 501 26 281
Ostatní pohledávky 59 362
Opravná položka k pohledávkám 155 989 65 808
Jiná aktiva (zejména sportovní práva) -23
CELKEM 481 859 508 140 -148 717
-117 598
14 630 73 992
-20 441 -20 464
314 437 165 720
1 138 295 1 020 697
Pohledávky za odběrateli se vyvíjí v závislosti na prodaných objemech reklamy a ostatních komerčních
plnění. K 30. 6. 2016 nemá ČT žádné významné pohledávky z obchodních vztahů po splatnosti.
Poskytnuté zálohy zahrnují zejména předplacená televizní práva ke sportovním akcím. V 1. pololetí byly
vyúčtovány zálohy ke konaným sportovním akcím a došlo k jejich zaúčtování do nákladů.
Nárůst pohledávek z předepsaných televizních poplatků během 1. pololetí 2016 je běžnou skutečností,
která se opakuje každý rok (k 30. 6. 2015 činily pohledávky také 508 mil. Kč) a je dána tím, že se pravidelně
každý měsíc předepisují poplatky podle aktuálního stavu evidence poplatníků, ale některé platby
přicházejí se zpožděním a jsou následně běžným způsobem upomínány, aby byly co nejdříve zaplaceny.
Předpokládá se, že stav pohledávek na konci roku bude srovnatelný se stavem na konci roku 2015.
Nárůst u ostatních pohledávek představuje pohledávka z titulu DPH, která vychází z měsíčního daňového
přiznání a závisí na objemu nákupů a prodejů v daném měsíci. Ke konci roku 2015 vykazoval ČT z titulu
DPH závazek.
Jiná aktiva představují hlavně již pořízená televizní práva, jejichž licence začíná až po 30. 6. 2016 nebo se
vztahují k akcím, které se budou konat v následujících letech. Pokles zůstatku jiných aktiv je dán užitím
práv ke sportovním akcím, které se konaly v 1. polovině 2016.
Závazky a jiná pasiva (v tis. Kč) Stav k Stav k Rozdíl
Dodavatelé a dohadné účty 31.12.2015 30.6.2016 -163 741
Ostatní závazky -43 887
Jiná pasiva 804 975 641 234 -36 147
CELKEM
307 431 263 544 -243 775
39 330 3 183
1 151 736 907 961
ZPRÁVA O PLNĚNÍ ROZPOČTU A HOSPODAŘENÍ | za 1. pololetí 2016 8
Česká televize hradí své závazky v souladu s podmínkami dohodnutými se svými obchodními partnery.
Česká televize nemá závazky po lhůtě splatnosti, pouze eviduje závazky z důvodu smluvně dohodnutých
pozastávek nebo splátkového kalendáře.
Pokles závazků proti stavu k 31. 12. 2015 souvisí se zaplacením nákupů z posledních dvou měsíců před
koncem roku, kdy zejména objem dokončovaných investic je vyšší než v květnu a červnu. K stejnému
vývoji dochází pravidelně každý rok.
ZPRÁVA O PLNĚNÍ ROZPOČTU A HOSPODAŘENÍ | za 1. pololetí 2016 9
5. PŘEHLED O PENĚŽNÍCH TOCÍCH
________________________________________________________________________________
V červnu 2016 skončila jedna emise spořicích státních dluhopisů ve výši 450 mil. Kč. Na konci června má
Česká televize ve spořicích státních dluhopisech uloženo celkem 800 mil. Kč. U části dluhopisů je výnos
reinvestován připsáním dalších státních dluhopisů a navyšuje tak jejich hodnotu. K 30. 6. 2016 byl
reinvestován výnos ve výši 40 mil. Kč. Emise dluhopisů mají splatnost v rozmezí let 2017 až 2020.
Spořicí státní dluhopisy vydává Ministerstvo financí a patří mezi nejbezpečnější, konzervativní způsoby
spoření, neboť představují nástroj s garantovaným výnosem a garancí splacení dlužné částky. Výnos
z prémiového a reinvestičního spořicího dluhopisu je určen pevnou úrokovou sazbou a výnos z proti-
inflačního dluhopisu je pak dán procentní změnou indexu spotřebitelských cen. Výnosy z dluhopisů tedy
nejsou navázány na změny úrokových sazeb v ekonomice.
Změnu stavu finančního majetku během 1. pololetí 2016 ukazuje následující přehled o peněžních tocích.
Za 1. pololetí 2016 jsou běžné příjmy vyšší než běžné výdaje o 50 mil. Kč.
Přehled o peněžních tocích (cash flow) - v tis. Kč Skutečnost
1POL 2016
Výnosy celkem
Náklady celkem před DPH bez nároku na odpočet 3 485 987
Výsledek hospodaření před DPH bez nároku na odpočet 3 213 661
Úpravy o nepeněžní operace a mimořádné položky
272 326
Čistý provozní peněžní tok před změnami pracovního kapitálu 616 840
889 166
Změna stavu pracovního kapitálu -457 465
431 702
Čistý provozní peněžní tok před DPH bez nároku na odpočet
45 784
Přijaté úroky -209 203
Výdaje spojené s nabytím stálých aktiv (dlouhodobý majetek a ocenitelná práva)
Čistý peněžní tok z běžné provozní a investiční činnosti před DPH bez nároku 268 283
na odpočet
DPH bez nároku na odpočet k běžným činnostem -218 326
ČISTÁ ZMĚNA PENĚŽNÍCH PROSTŘEDKŮ A EKVIVALENTŮ Z BĚŽNÉ PROVOZNÍ
A INVESTIČNÍ ČINNOSTI 49 957
Mimořádné a převedené projekty celkem
-373 420
ZPRÁVA O PLNĚNÍ ROZPOČTU A HOSPODAŘENÍ | za 1. pololetí 2016 10
Počáteční stav peněžních prostředků a peněžních ekvivalentů 2 674 433
Čistá změna peněžních prostředků a peněžních ekvivalentů za období -323 463
Konečný stav peněžních prostředků a peněžních ekvivalentů 2 350 970
Finanční prostředky a ekvivalenty (spořicí státní dluhopisy) během první poloviny roku 2016 poklesly
v souladu s plánem a očekáváním o 323 463 tis. Kč. Pokles byl způsoben tím, že došlo
k úhradě mimořádných investic (výstavba nové budovy pro TS Brno a serverová technologie DNPS) a
investic a výdajů spojených s provozními činnostmi a výrobou, které byly převedeny
z roku 2015 a u nichž došlo k dílčí nebo úplné realizaci v 1. polovině roku 2016.
Při porovnání plánované změny peněžních prostředků za celý rok 2016 a skutečnosti za 1. pololetí jsou
prostředky vynakládány v souladu s rozpočtem. Běžné příjmy a běžné výdaje jsou pro rok 2016 plánovány
jako vyrovnané. Pozitivní je skutečnost, že již za 1. pololetí roku jsou běžné příjmy oproti běžným
výdajům o 50 mil. Kč vyšší.
ZPRÁVA O PLNĚNÍ ROZPOČTU A HOSPODAŘENÍ | za 1. pololetí 2016 11
6. TELEVIZNÍ POPLATKY
__________________________________________________________________________
Stav evidovaných televizních přijímačů k 30. 6. 2016
Evidované přijímače (v ks) Stav k Stav k Rozdíl %
31.12.2015 30.6.2016
Domácnosti -0,2 %
Právnické osoby 3 313 565 3 307 826 0,01 %
STAV EVIDOVANÝCH TV PŘIJÍMAČŮ -0,2 %
217 342 217 372
3 530 907 3 525 198
K 30. 6. 2016 evidovala Česká televize celkem 3 525 198 televizních přijímačů. Oproti počátku roku se
počet snížil o 5 709 přijímačů. U právnických osob došlo za 1. pololetí 2016 k mírnému nárůstu
evidovaných poplatníků. Na září 2016 je plánována oslovovací akce pro část domácností, které v minulosti
nereagovaly na výzvy k přihlášení se k placení televizního poplatku.
Příjem z televizních poplatků za 1. pololetí 2016
Příjem z televizních poplatků (v tis. Kč) Rozpočet Skutečnost Plnění %
Příjem z televizních poplatků 2016 6 měsíců 51 %
2016
5 660 000 2 887 124
Příjem z televizních poplatků se za 1. pololetí 2016 vyvíjel podle očekávání a dosáhl 51 % ročního plánu.
Skutečnost za 1. pololetí 2016 je v porovnání se stejným obdobím minulého roku
o 50 mil. Kč vyšší. Na tento příznivý vývoj měl vliv výrazně vyšší objem upomínacích akcí provedených
v únoru až dubnu 2016, které z důvodu přechodu na nový informační systém v roce 2015 byly přesunuty
do roku 2016.
Příjem z televizních poplatků ovlivňuje kromě počtu poplatníků i počet a úspěšnost upomínacích a
vymáhacích akcí. Proto se Česká televize zaměřuje na vymáhání dlužných poplatků a zároveň hledá nové
způsoby, jak dosáhnout v upomínání a vymáhání ještě větší úspěšnosti.
ZPRÁVA O PLNĚNÍ ROZPOČTU A HOSPODAŘENÍ | za 1. pololetí 2016 12
V TIS. KČ7. INVESTICE
_____________________________________________________________
Běžné investice
Rozpočet na pořízení běžných investic v roce 2016 byl schválen ve výši 270 mil. Kč. Dále byly
do roku 2016 převedeny prostředky z roku 2015 ve výši 128 mil. Kč. Jedná se o prostředky plánované na
nákup dlouhodobého majetku, které však nebyly vynaloženy, protože do konce roku 2015 nebyla
dokončena realizace těchto investic. Celkem je tedy na běžné investice v roce 2016 určeno 398 mil. Kč.
Stav rozpracovanosti jednotlivých investic za 1. pololetí 2016 je v souladu s požadavky na realizaci a u
žádné investice nedochází k výraznému zpoždění v porovnání s plánem. Investice v hodnotě 214 mil. Kč,
což představuje 54 % z finančního objemu plánu běžných investic, jsou k 30. 6. 2016 ve stavu, kdy plnění
probíhá nebo již proběhlo. Procento uskutečněných a probíhajících plnění
za 1. pololetí roku 2016 je vyšší než za stejné období roku 2015.
INVESTICE BĚŽNÉ
Plán na rok 2016
Uskutečněná a probíhající plnění za 1POL 2016
397 867
54 %
Mimořádné investice
Pro rok 2016 byly schváleny prostředky na realizaci několika mimořádných investic:
Nová budova pro TS Brno a technika nového studia v Brně – stavba byla dokončena
30. března 2016 a souhlas s užíváním byl vydán 2. května 2016. Do konce června byla uskutečněná
plnění ve výši 83 mil. Kč. Následně je budova vybavována potřebnou technikou a vybavením a
probíhá přestěhování ze stávajících prostor. Za 1. pololetí 2016 došlo k plnění ve výši 28 mil. Kč.
Serverová technologie pro výrobu zpravodajství a sportu (DNPS II) – pro rok 2016 jsou plánovány
prostředky ve výši 67 mil. Kč. Realizace zakázky na dodávku serverové technologie pro výrobu
ZPRÁVA O PLNĚNÍ ROZPOČTU A HOSPODAŘENÍ | za 1. pololetí 2016 13
zpravodajství a sportu postupuje podle odsouhlaseného harmonogramu. Během 1. pololetí 2016
došlo k plněním ve výši 20 mil. Kč.
Rekonstrukce areálu ČT na Kavčích horách v Praze – areál České televize v Praze byl postaven v
60. a 70. letech 20. století a některé technologie, které zajištují chod areálu (elektřina, voda,
chlazení, topení, požární bezpečnost apod.) a vybavení pro výrobu pořadů (osvětlovací rošty
televizních studií) jsou stále původní a mnohdy dnes již za hranicí životnosti a je potřeba je
postupně obměnit. Celková obměna bude probíhat 3 až 5 let. Za 1. pololetí 2016 došlo k dílčím
plněním ve výši 22 mil. Kč.
ZPRÁVA O PLNĚNÍ ROZPOČTU A HOSPODAŘENÍ | za 1. pololetí 2016 14
8. ZÁVĚR
_____________________________________________________________
Hospodaření České televize za 1. pololetí 2016 bylo v souladu s plánem a na základě dosavadního vývoje
lze očekávat, že bude dodržen i schválený celoroční rozpočet.
Pravidelnému sledování a vyhodnocování hospodaření věnuje Česká televize mimořádnou pozornost.
Schválený rozpočet na rok je alokován na útvary a detailně rozepsán na jednotlivé nákladové druhy a
projekty. Vývoj skutečnosti je pak průběžně sledován a ředitelé na 1. stupni řízení dostávají pravidelně
během roku reporty o finanční situaci jejich útvarů, na základě kterého mohou rozpočet řídit. Nově
schvalované projekty (výroba pořadů) potom musí být v souladu s tříletými programovými plány, které
zase vycházejí z dlouhodobých ekonomických plánů. Ekonomické řízení České televize je nastaveno tak,
aby nedošlo k vynaložení prostředků, které nebyly schváleny, a aby mohlo být včas reagováno na případné
neočekávané události.
ZPRÁVA O PLNĚNÍ ROZPOČTU A HOSPODAŘENÍ | za 1. pololetí 2016 15