Parametr
|
Hodnota parametru
|
Komentář
|
|
Podíl smluv bez ceny
ukázat detail
|
|
Skrývá ceny u 10 smluv.
|
Číselná hodnota parametru je 0,06.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv bez ceny přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0641 odpovídá 6,41 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv uzavřených se soukromými společnostmi za kalendářní rok, které mají skrytou cenu. Cenu je možné skrýt pouze z důvodu bankovního a obchodního tajemstvía tato výjimka je velmi často zneužívána pro utajení hodnoty smlouvy. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá skrytou cenu, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv se skrytou cenou.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv bez ceny?
|
|
Podíl smluv s nedostatkem
ukázat detail
|
|
Smlouvy bez zásadních nedostatků.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s nedostatkem přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0000 odpovídá 0,00 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, u kterých jsme při analýze našli zásadní nedostatky. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá zásadní nedostatky, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv se zásadními nedostatky.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s nedostatkem?
|
|
Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany
ukázat detail
|
|
Uzavřeli 12 smluv s firmami, jejichž majitelé či ony samy sponzorovali politické strany.
|
Číselná hodnota parametru je 0,08.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0769 odpovídá 7,69 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které jsou uzavřeny s firmou, která má vazbu na politiku, neboli sponzorovala politickou stranu, nebo je přímo či nepřímo vlastněna sponzorem politické strany anebo ji přímo či nepřímo vlastní politik. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva s takovou firmou uzavřená není, hodnota 0.5 znamená, že polovina smluv je uzavřena s takovými firmami.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany?
|
|
Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek
ukázat detail
|
|
Velmi málo smluv má hodnotu blízkou limitům pro veřejné zakázky.
|
Číselná hodnota parametru je 0,01.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0064 odpovídá 0,64 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, jejichž hodnota je pouze o malou částku nižší než je zákonný limit, nad kterým by se zakázka musela soutěžit podle zákona o zadávání veřejných zakázek. Typicky se jedná o limit 6 miliónů korun pro stavební zakázky a 2 miliony pro ostatní.Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva není u limitu, hodnota 1.0 znamená všechny smlouvy u limitu.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek?
|
|
Podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami
ukázat detail
|
|
Nemá smlouvy s nově založenými firmami.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0000 odpovídá 0,00 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které jsou uzavřeny z nově založenou firmou. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva takto uzavřená není, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv uzavřenou s novými firmami.
|
|
Podíl smluv s výrazným začerněním
ukázat detail
|
|
Zveřejnili 2 významně začerněné smlouvy.
|
Číselná hodnota parametru je 0,01.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s výrazným začerněním přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0128 odpovídá 1,28 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které obsahují alespoň jednu stranu smlouvy začerněnou z více než 20%. Začerňování smluv je v pořádku pro odstranění osobních údajů. To tvoří obvykle malé procento začernění. V rámci skrytí podstatných náležitostí smlouvy (často s výmluvou na obchodní tajemství) dochází k začernění velkých částí smluv a to je již rizikové. Pokud počet takto hodně začerněných částí smluv tvoří významnou část všech smluv organizace, je to fakt, který se negativně projeví na hodnotě K-Indexu.Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá významně začerněné stránky, hodnota 0.2 znamená, že 20% smluv takto začerněné jsou.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s výrazným začerněním?
|
|
Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů
ukázat detail
|
|
Žádný dodavatel nedominuje nad ostatními.
|
Číselná hodnota parametru je 0,14.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.Koncentraci dodavatelů počítáme pouze pro soukromé dodavatele, tzn. pouze pro smlouvy mezi organizací a soukromými dodavateli. Pro výpočet používáme upravený Herfindahl Hirschman Index a způsob výpočtu podrobně popisujeme v metodice. Hodnota 0 znamená ideální stav, ideální konkurenci mezi dodavateli, neboli že všichni dodavatelé mají pouze 1 smlouvu ve stejné výši.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená vysokou koncentraci dodavatelů až monopolní postavení jednoho z nich.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Jaké jsou obvyklé hodnoty tohoto parametru?
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
Sachsisches Landesamt fur Umwelt, Landwirtschaft und Geologie |
1 |
36 815 989 Kč |
|
|
AGROPROJEKT PSO s.r.o. |
1 |
22 564 625 Kč |
|
|
D.I.SEVEN SERVICE s.r.o. |
1 |
8 304 787 Kč |
|
|
Carboneg Group s.r.o. |
2 |
2 745 006 Kč |
|
|
Asociace poskytovatelů služeb v pozemkových úpravách, z.s. |
2 |
2 181 521 Kč |
|
|
Statek Bureš, s.r.o. |
1 |
1 361 964 Kč |
|
|
Bc. Ondřej Bačina |
1 |
1 361 964 Kč |
|
|
Zemědělské družstvo Dolní Újezd |
1 |
1 361 964 Kč |
|
|
Farma Kovář, s.r.o. |
1 |
1 361 964 Kč |
|
|
AGROPROGRES Kateřinky s. r. o. |
1 |
1 361 964 Kč |
|
|
Zemědělské družstvo Unčovice |
1 |
1 361 964 Kč |
|
|
Řepařský institut, spol. s r.o. |
1 |
1 361 964 Kč |
|
|
Spolek pro inovace a udržitelné zemědělství, z. s. |
1 |
1 361 964 Kč |
|
|
Amentum Clean Energy s.r.o. |
4 |
884 558 Kč |
|
|
POS Media Europe s.r.o. |
2 |
826 610 Kč |
|
|
Ph.D. Ing. Jiří Holub |
3 |
695 000 Kč |
|
|
Louda Auto a.s. |
1 |
689 300 Kč |
|
|
Škoda Auto a.s. |
1 |
630 322 Kč |
|
|
Intermap Technologies, s.r.o. |
1 |
592 900 Kč |
|
|
Caleum a.s. |
1 |
591 027 Kč |
|
|
Kubík Partners advokátní kancelář s.r.o. |
1 |
363 000 Kč |
|
|
ARCDATA PRAHA, s.r.o. |
2 |
357 555 Kč |
|
|
Tomáš Karlík |
1 |
335 000 Kč |
|
|
TELINK, spol. s r.o. |
3 |
323 179 Kč |
|
|
Ekotechnika s.r.o. |
2 |
309 542 Kč |
|
|
Člověk v tísni, o.p.s. |
1 |
290 400 Kč |
|
|
LHProjekt a.s. |
1 |
289 916 Kč |
|
|
AgroScan s.r.o. |
1 |
264 022 Kč |
|
|
wf tech, s.r.o. |
2 |
263 175 Kč |
|
|
OZT Metal Chrášťany s.r.o. |
2 |
261 481 Kč |
|
|
RC Development, s.r.o. |
1 |
254 100 Kč |
|
|
EKOFARMA PROBIO s.r.o. |
1 |
235 950 Kč |
|
|
Jan ŠVAMBERG |
2 |
206 406 Kč |
|
|
Petr Ryba |
1 |
200 000 Kč |
|
|
EKODOMOV, z.s. |
1 |
191 180 Kč |
|
|
Ing. Miroslav Dumbrovský, CSc. |
1 |
181 500 Kč |
|
|
Typus Pro Praha s.r.o. |
2 |
176 139 Kč |
|
|
Algotech, a.s. |
1 |
133 100 Kč |
|
|
Chrama s.r.o. |
1 |
127 776 Kč |
|
|
ČSOB Pojišťovna, a. s., člen holdingu ČSOB |
2 |
122 580 Kč |
|
|
Inga Hartmann Babayan |
1 |
121 000 Kč |
|
|
Hotel Stará škola s.r.o. |
1 |
120 910 Kč |
|
|
LL-C (Certification) Czech Republic a.s. |
1 |
117 975 Kč |
|
|
ADCIS s.r.o. |
1 |
114 500 Kč |
|
|
Pavel Hess |
1 |
111 804 Kč |
|
|
ATLAS software a.s. |
1 |
108 900 Kč |
|
|
ANTHONY production, s.r.o. |
1 |
107 690 Kč |
|
|
Ekogroup Czech s.r.o. |
1 |
106 286 Kč |
|
|
ZEMCHEBA, s.r.o. |
1 |
96 195 Kč |
|
|
Agrio s.r.o. |
1 |
95 469 Kč |
|
|
Ing., Mgr. Aleš Nešpor |
1 |
95 106 Kč |
|
|
Agritec Plant Research s.r.o. |
1 |
94 380 Kč |
|
|
Mgr. Blanka Trojan Svobodová |
1 |
91 200 Kč |
|
|
SoftwareONE Czech Republic s.r.o. |
1 |
87 408 Kč |
|
|
AGERIS s.r.o. |
1 |
87 120 Kč |
|
|
GEMO DEVELOPMENT, spol. s r.o., člen koncernu GEMO |
1 |
81 796 Kč |
|
|
Mironet.cz a.s. |
1 |
81 615 Kč |
|
|
STORMWARE s.r.o. |
1 |
80 526 Kč |
|
|
Kristina Pecková |
1 |
79 500 Kč |
|
|
STYLIZACE - reklamní servis, s.r.o. |
1 |
79 346 Kč |
|
|
Jan Hrabánek |
1 |
78 962 Kč |
|
|
geoobchod, s.r.o. |
1 |
73 689 Kč |
|
|
NOHO Energy a.s. |
1 |
69 575 Kč |
|
|
BARACOM a. s. |
1 |
68 728 Kč |
|
|
Jan Poš |
1 |
66 550 Kč |
|
|
ZELENÝ OSTROV s.r.o. |
1 |
66 550 Kč |
|
|
UPS Technology a.s. |
1 |
66 163 Kč |
|
|
B2B Partner s.r.o. |
1 |
65 079 Kč |
|
|
MSD, spol. s r.o. |
1 |
60 500 Kč |
|
|
WIA spol. s r.o. |
1 |
58 769 Kč |
|
|
MDPI AG |
1 |
50 290 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Výzkumný ústav monitoringu a ochrany půdy, v. v. i. v 2025 ve výši 1 090 761 Kč
|
|
|
Koncentrace dodavatelů u smluv se skrytou cenou
ukázat detail
|
|
Zakázky se skrytou cenou se nekoncentrují u žádných dodavatelů.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.V tomto parametru zkoumáme koncentraci dodavatelů u smluv, které mají utajenou cenu. Jinak řečeno - jestli k utajování ceny nedochází pouze u některý vybraných dodavatelů. Hodnota 0 znamená ideální stav.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená, že utajování ceny se týká jen vybraného okruhu dodavatelů.
|
|
Koncentrace dodavatelů u smluv blízké u limitu VZ
ukázat detail
|
|
Zakázky s podezřelou cenou se nekoncentrují u žádných dodavatelů.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.V tomto parametru zkoumáme koncentraci dodavatelů u smluv, které mají cenu u limitu veřejných zakázek. Jinak řečeno - jestli se obcházení zákona o zadávání veřejných zakázek netýka pouze některých vybraných dodavatelů. Hodnota 0 znamená ideální stav.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená, že ceny smluv u limitu VZ se týká jen vybraného okruhu dodavatelů.
|
|
Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů u hlavních oborů činnosti
ukázat detail
|
|
Dominance zakázek u dodavatelů se objevuje v 2 oborech.
|
Číselná hodnota parametru je 0,2.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.Celkovou koncentraci dodavatelů počítáme v jiném parametru. Zde analyzujeme, zda nedochází ke koncentraci dodavatelů pouze v některých oblastech. Např. pouze v oblasti IT, právní služeb apod. Způsob výpočtu podrobně popisujeme v metodice K-Indexu.Hodnota 0 znamená ideální stav, ideální konkurenci mezi dodavateli, neboli že všichni dodavatelé mají pouze 1 smlouvu ve stejné výši.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená vysokou koncentraci dodavatelů až monopolní postavení jednoho z nich v nejdůležitějších oborech.
Jaké jsou obvyklé hodnoty tohoto parametru?
Obor Stavebnictví
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
AGROPROJEKT PSO s.r.o. |
1 |
22 564 625 Kč |
|
|
RC Development, s.r.o. |
1 |
254 100 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Výzkumný ústav monitoringu a ochrany půdy, v. v. i. v 2025 ve výši 1 090 761 Kč
|
Obor Věda, výzkum a vzdělávání
Počet smluv organizace se skrytou cenou v tomto oboru: 3, tj. 4,44 %.
Míra koncentrace dodavatelů v tomto oboru:
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
D.I.SEVEN SERVICE s.r.o. |
1 |
8 304 787 Kč |
|
|
Carboneg Group s.r.o. |
2 |
2 745 006 Kč |
|
|
Asociace poskytovatelů služeb v pozemkových úpravách, z.s. |
2 |
2 181 521 Kč |
|
|
Amentum Clean Energy s.r.o. |
4 |
884 558 Kč |
|
|
POS Media Europe s.r.o. |
2 |
826 610 Kč |
|
|
Intermap Technologies, s.r.o. |
1 |
592 900 Kč |
|
|
Tomáš Karlík |
1 |
335 000 Kč |
|
|
TELINK, spol. s r.o. |
3 |
323 179 Kč |
|
|
Ekotechnika s.r.o. |
2 |
309 542 Kč |
|
|
AgroScan s.r.o. |
1 |
264 022 Kč |
|
|
wf tech, s.r.o. |
2 |
263 175 Kč |
|
|
OZT Metal Chrášťany s.r.o. |
2 |
261 481 Kč |
|
|
Petr Ryba |
1 |
200 000 Kč |
|
|
Ph.D. Ing. Jiří Holub |
2 |
195 000 Kč |
|
|
ARCDATA PRAHA, s.r.o. |
1 |
181 500 Kč |
|
|
Typus Pro Praha s.r.o. |
2 |
176 139 Kč |
|
|
Algotech, a.s. |
1 |
133 100 Kč |
|
|
Hotel Stará škola s.r.o. |
1 |
120 910 Kč |
|
|
ADCIS s.r.o. |
1 |
114 500 Kč |
|
|
ATLAS software a.s. |
1 |
108 900 Kč |
|
|
ANTHONY production, s.r.o. |
1 |
107 690 Kč |
|
|
Ekogroup Czech s.r.o. |
1 |
106 286 Kč |
|
|
Ing., Mgr. Aleš Nešpor |
1 |
95 106 Kč |
|
|
Mgr. Blanka Trojan Svobodová |
1 |
91 200 Kč |
|
|
SoftwareONE Czech Republic s.r.o. |
1 |
87 408 Kč |
|
|
AGERIS s.r.o. |
1 |
87 120 Kč |
|
|
Mironet.cz a.s. |
1 |
81 615 Kč |
|
|
Jan Hrabánek |
1 |
78 962 Kč |
|
|
geoobchod, s.r.o. |
1 |
73 689 Kč |
|
|
BARACOM a. s. |
1 |
68 728 Kč |
|
|
WIA spol. s r.o. |
1 |
58 769 Kč |
|
|
MDPI AG |
1 |
50 290 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Výzkumný ústav monitoringu a ochrany půdy, v. v. i. v 2025 ve výši 1 090 761 Kč
|
Obor Dary a dotace
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
Sachsisches Landesamt fur Umwelt, Landwirtschaft und Geologie |
1 |
36 815 989 Kč |
|
|
Statek Bureš, s.r.o. |
1 |
1 361 964 Kč |
|
|
Bc. Ondřej Bačina |
1 |
1 361 964 Kč |
|
|
Zemědělské družstvo Dolní Újezd |
1 |
1 361 964 Kč |
|
|
Farma Kovář, s.r.o. |
1 |
1 361 964 Kč |
|
|
AGROPROGRES Kateřinky s. r. o. |
1 |
1 361 964 Kč |
|
|
Zemědělské družstvo Unčovice |
1 |
1 361 964 Kč |
|
|
Řepařský institut, spol. s r.o. |
1 |
1 361 964 Kč |
|
|
Spolek pro inovace a udržitelné zemědělství, z. s. |
1 |
1 361 964 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Výzkumný ústav monitoringu a ochrany půdy, v. v. i. v 2025 ve výši 1 090 761 Kč
|
|
|
Bonus za transparentnost
ukázat detail
|
|
Nesplňuje podmínku pro udělení bonusu za transparentnost.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Bonus (proto má zápornou hodnotu) pro organizace, které jsou transparetní nad rámec zákona. Pokud vkládají do registru smluv smlouvy pod hodnotu 50.000 Kč (což nemusí), mohou dostat bonus. Pokud je podíl smluv pod 50.000 Kč o 25% vyšší než je obvyklé (průměr celého registru smluv), pak mají bonus 0.25 bodů. Pokud je podíl vyšší o více než 50%, pak je bonus 0.5 bodů. Pokud je podíl vyšší o více než 75%, pak je bonus 0.75 bodů.
|
|
Součet bodů = K–Index
ukázat detail
|
 |
Počet bodů 5,07
|
|
Počet bodů 5,07 znamená pro Výzkumný ústav monitoringu a ochrany půdy, v. v. i. celkově
649. místo z 1298.
Výpočet celkového počtu bodů je jednoduchý. Sečtou se body u jednotlivých parametrů a
výsledek se poté (pro lepší čitelnost) vynásobí deseti.
| Parametr |
Počet bodů |
| Podíl smluv bez ceny |
+ 0,0641 |
| Podíl smluv s nedostatkem |
+ 0,0000 |
| Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů |
+ 0,1421 |
| Koncentrace dodavatelů u smluv se skrytou cenou |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek |
+ 0,0064 |
| Koncentrace dodavatelů u smluv blízké u limitu VZ |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv s výrazným začerněním |
+ 0,0128 |
| Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany |
+ 0,0769 |
| Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů u hlavních oborů činnosti |
+ 0,2047 |
Mezisoučet
(pro lepší čitelnost)
|
0,507
|
|
x 10 (pro lepší čitelnost)
|
5,07
|
|
Výsledný K-Index
|
5,070 |
|