Parametr
|
Hodnota parametru
|
Komentář
|
|
Podíl smluv bez ceny
ukázat detail
|
|
U smluv neskrývá ceny.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv bez ceny přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0000 odpovídá 0,00 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv uzavřených se soukromými společnostmi za kalendářní rok, které mají skrytou cenu. Cenu je možné skrýt pouze z důvodu bankovního a obchodního tajemstvía tato výjimka je velmi často zneužívána pro utajení hodnoty smlouvy. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá skrytou cenu, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv se skrytou cenou.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv bez ceny?
|
|
Podíl smluv s nedostatkem
ukázat detail
|
|
Smlouvy bez zásadních nedostatků.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s nedostatkem přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0000 odpovídá 0,00 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, u kterých jsme při analýze našli zásadní nedostatky. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá zásadní nedostatky, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv se zásadními nedostatky.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s nedostatkem?
|
|
Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany
ukázat detail
|
|
Uzavřeli 8 smluv s firmami, jejichž majitelé či ony samy sponzorovali politické strany.
|
Číselná hodnota parametru je 0,07.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0727 odpovídá 7,27 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které jsou uzavřeny s firmou, která má vazbu na politiku, neboli sponzorovala politickou stranu, nebo je přímo či nepřímo vlastněna sponzorem politické strany anebo ji přímo či nepřímo vlastní politik. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva s takovou firmou uzavřená není, hodnota 0.5 znamená, že polovina smluv je uzavřena s takovými firmami.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany?
|
|
Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek
ukázat detail
|
|
Velmi málo smluv má hodnotu blízkou limitům pro veřejné zakázky.
|
Číselná hodnota parametru je 0,01.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0091 odpovídá 0,91 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, jejichž hodnota je pouze o malou částku nižší než je zákonný limit, nad kterým by se zakázka musela soutěžit podle zákona o zadávání veřejných zakázek. Typicky se jedná o limit 6 miliónů korun pro stavební zakázky a 2 miliony pro ostatní.Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva není u limitu, hodnota 1.0 znamená všechny smlouvy u limitu.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek?
|
|
Podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami
ukázat detail
|
|
Nemá smlouvy s nově založenými firmami.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0000 odpovídá 0,00 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které jsou uzavřeny z nově založenou firmou. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva takto uzavřená není, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv uzavřenou s novými firmami.
|
|
Podíl smluv s výrazným začerněním
ukázat detail
|
|
Zveřejnili 1 významně začerněnou smlouvu.
|
Číselná hodnota parametru je 0,01.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s výrazným začerněním přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0091 odpovídá 0,91 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které obsahují alespoň jednu stranu smlouvy začerněnou z více než 20%. Začerňování smluv je v pořádku pro odstranění osobních údajů. To tvoří obvykle malé procento začernění. V rámci skrytí podstatných náležitostí smlouvy (často s výmluvou na obchodní tajemství) dochází k začernění velkých částí smluv a to je již rizikové. Pokud počet takto hodně začerněných částí smluv tvoří významnou část všech smluv organizace, je to fakt, který se negativně projeví na hodnotě K-Indexu.Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá významně začerněné stránky, hodnota 0.2 znamená, že 20% smluv takto začerněné jsou.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s výrazným začerněním?
|
|
Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů
ukázat detail
|
|
Většinu peněz dostali 2 dodavatelé z 72.
|
Číselná hodnota parametru je 0,27.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.Koncentraci dodavatelů počítáme pouze pro soukromé dodavatele, tzn. pouze pro smlouvy mezi organizací a soukromými dodavateli. Pro výpočet používáme upravený Herfindahl Hirschman Index a způsob výpočtu podrobně popisujeme v metodice. Hodnota 0 znamená ideální stav, ideální konkurenci mezi dodavateli, neboli že všichni dodavatelé mají pouze 1 smlouvu ve stejné výši.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená vysokou koncentraci dodavatelů až monopolní postavení jednoho z nich.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Jaké jsou obvyklé hodnoty tohoto parametru?
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
OHLA ŽS, a.s. |
2 |
242 719 391 Kč |
|
|
COLAS CZ, a.s. |
2 |
14 095 133 Kč |
|
|
QUERCUS NÁBYTEK,s.r.o. |
2 |
3 235 103 Kč |
|
|
CB Auto a.s. |
1 |
1 523 137 Kč |
|
|
DYTEC, s.r.o. |
1 |
1 147 251 Kč |
|
|
BUGLATA, s.r.o. |
1 |
1 085 370 Kč |
|
|
KEYENCE INTERNATIONAL (Belgium) NV/SA |
1 |
997 931 Kč |
|
|
CULTURALGLASS s.r.o. |
1 |
665 500 Kč |
|
|
Daňový servis CB s.r.o. |
1 |
605 000 Kč |
|
|
Kadlec PROJEKT s.r.o. |
1 |
604 395 Kč |
|
|
SUNTECH computer s.r.o. |
1 |
519 507 Kč |
|
|
Universal Production Partners, a.s. |
1 |
484 000 Kč |
|
|
EG.D Montáže, s.r.o. |
1 |
478 279 Kč |
|
|
CHILLI PRODUCTION s.r.o. |
2 |
477 950 Kč |
|
|
DGline s.r.o. |
1 |
449 999 Kč |
|
|
Otta Kovařík |
1 |
395 000 Kč |
|
|
PhDr. Ivo Hajn |
3 |
390 000 Kč |
|
|
A.F.C. Controls, s.r.o. |
1 |
372 220 Kč |
|
|
Papriky s.r.o. |
2 |
355 000 Kč |
|
|
Markéta Dlouhá |
2 |
298 000 Kč |
|
|
Tasty Air s.r.o. |
1 |
295 000 Kč |
|
|
Ó DESIGN s.r.o. |
1 |
294 151 Kč |
|
|
PRECIS DIGITAL s.r.o. |
1 |
254 681 Kč |
|
|
EMBA, spol. s r. o. |
2 |
249 500 Kč |
|
|
Jan Cempírek |
1 |
247 800 Kč |
|
|
Kadavý Milan, Ak. mal. |
1 |
229 900 Kč |
|
|
euroAWK s.r.o. |
2 |
228 690 Kč |
|
|
Adam Bitljan, DiS. |
1 |
224 000 Kč |
|
|
Milan Škoda |
1 |
216 793 Kč |
|
|
COMPUTER HELP, spol. s r.o. |
1 |
214 170 Kč |
|
|
Montservis spol. s r. o. |
1 |
208 544 Kč |
|
|
Juraj Skúpy |
1 |
191 500 Kč |
|
|
BigMedia, spol. s r.o. |
2 |
190 031 Kč |
|
|
Robert Blíženec |
1 |
187 550 Kč |
|
|
ARTV Film s.r.o. |
2 |
174 845 Kč |
|
|
JTV a.s. |
1 |
169 400 Kč |
|
|
Ing.arch. DOSTÁL PETR |
2 |
162 527 Kč |
|
|
Mironet.cz a.s. |
1 |
151 206 Kč |
|
|
BOHEMIA COMPUTERS s.r.o. |
1 |
130 000 Kč |
|
|
STAVEX CB s. r. o. |
2 |
126 989 Kč |
|
|
OTIS a.s. |
1 |
124 146 Kč |
|
|
Bláha ús, s.r.o. |
1 |
122 573 Kč |
|
|
SU - servis s. r. o. |
1 |
119 790 Kč |
|
|
Ledum Kamara s.r.o. |
1 |
118 674 Kč |
|
|
Seguro s.r.o. |
1 |
118 096 Kč |
|
|
Bohumír Němec |
1 |
116 078 Kč |
|
|
CARSTORIES, s.r.o. |
1 |
110 118 Kč |
|
|
Continental Brno s.r.o. |
1 |
101 280 Kč |
|
|
Hasičská vzájemná pojišťovna, a.s. |
1 |
100 717 Kč |
|
|
TRIMA NEWS s.r.o. |
1 |
96 800 Kč |
|
|
Aricoma Systems a.s. |
1 |
88 808 Kč |
|
|
Českobudějovicko - Hlubocko, z.s. |
1 |
80 000 Kč |
|
|
Bud Media s.r.o. |
1 |
79 860 Kč |
|
|
GORDIC spol. s r.o. |
1 |
79 439 Kč |
|
|
Martin Míka |
1 |
75 000 Kč |
|
|
Aleš Nový |
1 |
75 000 Kč |
|
|
Pavel Krška |
1 |
75 000 Kč |
|
|
Mgr. Eva Nová |
1 |
75 000 Kč |
|
|
Pavla Michalík Svobodová, DiS. |
1 |
75 000 Kč |
|
|
Služba, výrobní družstvo |
1 |
73 572 Kč |
|
|
SOFTCOM GROUP, spol. s r.o. |
1 |
72 234 Kč |
|
|
Luboš Hajný |
1 |
72 190 Kč |
|
|
Good Agency s.r.o. |
1 |
69 230 Kč |
|
|
OFFISPACE s.r.o. |
1 |
65 812 Kč |
|
|
Petr Dvořák |
1 |
64 124 Kč |
|
|
Alena Sládková |
1 |
63 834 Kč |
|
|
COMPLETE CZ, spol. s r.o. |
1 |
62 895 Kč |
|
|
Anna Skoumalová |
1 |
62 100 Kč |
|
|
GEO-CZ s.r.o. |
1 |
61 408 Kč |
|
|
Petr Kabátek |
1 |
61 226 Kč |
|
|
Jan Dibala |
1 |
55 590 Kč |
|
|
Tempus artificum, z. s. |
1 |
52 000 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích v 2025 ve výši 3 229 221 Kč
|
|
|
Koncentrace dodavatelů u smluv se skrytou cenou
ukázat detail
|
|
Zakázky se skrytou cenou se nekoncentrují u žádných dodavatelů.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.V tomto parametru zkoumáme koncentraci dodavatelů u smluv, které mají utajenou cenu. Jinak řečeno - jestli k utajování ceny nedochází pouze u některý vybraných dodavatelů. Hodnota 0 znamená ideální stav.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená, že utajování ceny se týká jen vybraného okruhu dodavatelů.
|
|
Koncentrace dodavatelů u smluv blízké u limitu VZ
ukázat detail
|
|
Zakázky s podezřelou cenou se nekoncentrují u žádných dodavatelů.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.V tomto parametru zkoumáme koncentraci dodavatelů u smluv, které mají cenu u limitu veřejných zakázek. Jinak řečeno - jestli se obcházení zákona o zadávání veřejných zakázek netýka pouze některých vybraných dodavatelů. Hodnota 0 znamená ideální stav.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená, že ceny smluv u limitu VZ se týká jen vybraného okruhu dodavatelů.
|
|
Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů u hlavních oborů činnosti
ukázat detail
|
|
Dominance zakázek u dodavatelů je výrazná v 1 oboru.
|
Číselná hodnota parametru je 0,26.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.Celkovou koncentraci dodavatelů počítáme v jiném parametru. Zde analyzujeme, zda nedochází ke koncentraci dodavatelů pouze v některých oblastech. Např. pouze v oblasti IT, právní služeb apod. Způsob výpočtu podrobně popisujeme v metodice K-Indexu.Hodnota 0 znamená ideální stav, ideální konkurenci mezi dodavateli, neboli že všichni dodavatelé mají pouze 1 smlouvu ve stejné výši.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená vysokou koncentraci dodavatelů až monopolní postavení jednoho z nich v nejdůležitějších oborech.
Jaké jsou obvyklé hodnoty tohoto parametru?
Obor Stavebnictví
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
OHLA ŽS, a.s. |
1 |
121 971 412 Kč |
|
|
COLAS CZ, a.s. |
1 |
13 949 611 Kč |
|
|
BUGLATA, s.r.o. |
1 |
1 085 370 Kč |
|
|
Kadlec PROJEKT s.r.o. |
1 |
604 395 Kč |
|
|
EG.D Montáže, s.r.o. |
1 |
478 279 Kč |
|
|
Ing.arch. DOSTÁL PETR |
2 |
162 527 Kč |
|
|
Pavel Krška |
1 |
75 000 Kč |
|
|
Jan Dibala |
1 |
55 590 Kč |
|
|
STAVEX CB s. r. o. |
1 |
20 517 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích v 2025 ve výši 3 229 221 Kč
|
Obor IT
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
SUNTECH computer s.r.o. |
1 |
519 507 Kč |
|
|
Universal Production Partners, a.s. |
1 |
484 000 Kč |
|
|
Tasty Air s.r.o. |
1 |
295 000 Kč |
|
|
Ó DESIGN s.r.o. |
1 |
294 151 Kč |
|
|
Mironet.cz a.s. |
1 |
151 206 Kč |
|
|
BOHEMIA COMPUTERS s.r.o. |
1 |
130 000 Kč |
|
|
Ledum Kamara s.r.o. |
1 |
118 674 Kč |
|
|
Aricoma Systems a.s. |
1 |
88 808 Kč |
|
|
GORDIC spol. s r.o. |
1 |
79 439 Kč |
|
|
SOFTCOM GROUP, spol. s r.o. |
1 |
72 234 Kč |
|
|
GEO-CZ s.r.o. |
1 |
61 408 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích v 2025 ve výši 3 229 221 Kč
|
Obor Reklamní a marketingové služby
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
CHILLI PRODUCTION s.r.o. |
2 |
477 950 Kč |
|
|
Otta Kovařík |
1 |
395 000 Kč |
|
|
Papriky s.r.o. |
2 |
355 000 Kč |
|
|
Markéta Dlouhá |
2 |
298 000 Kč |
|
|
euroAWK s.r.o. |
2 |
228 690 Kč |
|
|
BigMedia, spol. s r.o. |
2 |
190 031 Kč |
|
|
JTV a.s. |
1 |
169 400 Kč |
|
|
TRIMA NEWS s.r.o. |
1 |
96 800 Kč |
|
|
Českobudějovicko - Hlubocko, z.s. |
1 |
80 000 Kč |
|
|
Bud Media s.r.o. |
1 |
79 860 Kč |
|
|
Good Agency s.r.o. |
1 |
69 230 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích v 2025 ve výši 3 229 221 Kč
|
|
|
Bonus za transparentnost
ukázat detail
|
|
Nesplňuje podmínku pro udělení bonusu za transparentnost.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Bonus (proto má zápornou hodnotu) pro organizace, které jsou transparetní nad rámec zákona. Pokud vkládají do registru smluv smlouvy pod hodnotu 50.000 Kč (což nemusí), mohou dostat bonus. Pokud je podíl smluv pod 50.000 Kč o 25% vyšší než je obvyklé (průměr celého registru smluv), pak mají bonus 0.25 bodů. Pokud je podíl vyšší o více než 50%, pak je bonus 0.5 bodů. Pokud je podíl vyšší o více než 75%, pak je bonus 0.75 bodů.
|
|
Součet bodů = K–Index
ukázat detail
|
 |
Počet bodů 6,21
|
|
Počet bodů 6,21 znamená pro Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích celkově
924. místo z 1298.
Výpočet celkového počtu bodů je jednoduchý. Sečtou se body u jednotlivých parametrů a
výsledek se poté (pro lepší čitelnost) vynásobí deseti.
| Parametr |
Počet bodů |
| Podíl smluv bez ceny |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv s nedostatkem |
+ 0,0000 |
| Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů |
+ 0,2748 |
| Koncentrace dodavatelů u smluv se skrytou cenou |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek |
+ 0,0091 |
| Koncentrace dodavatelů u smluv blízké u limitu VZ |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv s výrazným začerněním |
+ 0,0091 |
| Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany |
+ 0,0727 |
| Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů u hlavních oborů činnosti |
+ 0,2553 |
Mezisoučet
(pro lepší čitelnost)
|
0,621
|
|
x 10 (pro lepší čitelnost)
|
6,21
|
|
Výsledný K-Index
|
6,210 |
|