Parametr
|
Hodnota parametru
|
Komentář
|
|
Podíl smluv bez ceny
ukázat detail
|
|
Skrývá ceny u varujícího počtu 25 smluv z 102 smluv.
|
Číselná hodnota parametru je 0,25.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv bez ceny přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,2451 odpovídá 24,51 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv uzavřených se soukromými společnostmi za kalendářní rok, které mají skrytou cenu. Cenu je možné skrýt pouze z důvodu bankovního a obchodního tajemstvía tato výjimka je velmi často zneužívána pro utajení hodnoty smlouvy. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá skrytou cenu, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv se skrytou cenou.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv bez ceny?
|
|
Podíl smluv s nedostatkem
ukázat detail
|
|
Zásadní nedostatky u 2 smluv z 102 smluv.
|
Číselná hodnota parametru je 0,02.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s nedostatkem přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0196 odpovídá 1,96 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, u kterých jsme při analýze našli zásadní nedostatky. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá zásadní nedostatky, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv se zásadními nedostatky.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s nedostatkem?
|
|
Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany
ukázat detail
|
|
Uzavřeli 3 smlouvy s firmami, jejichž majitelé či ony samy sponzorovali politické strany.
|
Číselná hodnota parametru je 0,03.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0294 odpovídá 2,94 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které jsou uzavřeny s firmou, která má vazbu na politiku, neboli sponzorovala politickou stranu, nebo je přímo či nepřímo vlastněna sponzorem politické strany anebo ji přímo či nepřímo vlastní politik. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva s takovou firmou uzavřená není, hodnota 0.5 znamená, že polovina smluv je uzavřena s takovými firmami.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany?
|
|
Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek
ukázat detail
|
|
Velmi málo smluv má hodnotu blízkou limitům pro veřejné zakázky.
|
Číselná hodnota parametru je 0,03.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0294 odpovídá 2,94 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, jejichž hodnota je pouze o malou částku nižší než je zákonný limit, nad kterým by se zakázka musela soutěžit podle zákona o zadávání veřejných zakázek. Typicky se jedná o limit 6 miliónů korun pro stavební zakázky a 2 miliony pro ostatní.Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva není u limitu, hodnota 1.0 znamená všechny smlouvy u limitu.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek?
|
|
Podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami
ukázat detail
|
|
Nemá smlouvy s nově založenými firmami.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0000 odpovídá 0,00 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které jsou uzavřeny z nově založenou firmou. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva takto uzavřená není, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv uzavřenou s novými firmami.
|
|
Podíl smluv s výrazným začerněním
ukázat detail
|
|
Nemají významně začerněné smlouvy.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s výrazným začerněním přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0000 odpovídá 0,00 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které obsahují alespoň jednu stranu smlouvy začerněnou z více než 20%. Začerňování smluv je v pořádku pro odstranění osobních údajů. To tvoří obvykle malé procento začernění. V rámci skrytí podstatných náležitostí smlouvy (často s výmluvou na obchodní tajemství) dochází k začernění velkých částí smluv a to je již rizikové. Pokud počet takto hodně začerněných částí smluv tvoří významnou část všech smluv organizace, je to fakt, který se negativně projeví na hodnotě K-Indexu.Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá významně začerněné stránky, hodnota 0.2 znamená, že 20% smluv takto začerněné jsou.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s výrazným začerněním?
|
|
Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů
ukázat detail
|
|
Žádný dodavatel nedominuje nad ostatními.
|
Číselná hodnota parametru je 0,15.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.Koncentraci dodavatelů počítáme pouze pro soukromé dodavatele, tzn. pouze pro smlouvy mezi organizací a soukromými dodavateli. Pro výpočet používáme upravený Herfindahl Hirschman Index a způsob výpočtu podrobně popisujeme v metodice. Hodnota 0 znamená ideální stav, ideální konkurenci mezi dodavateli, neboli že všichni dodavatelé mají pouze 1 smlouvu ve stejné výši.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená vysokou koncentraci dodavatelů až monopolní postavení jednoho z nich.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Jaké jsou obvyklé hodnoty tohoto parametru?
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
Muzea Servis, spol. s r.o. |
8 |
12 072 240 Kč |
|
|
SEADON s.r.o. |
3 |
5 652 273 Kč |
|
|
COPYMARK s.r.o. |
2 |
933 927 Kč |
|
|
HSH projektstav s.r.o. |
2 |
923 343 Kč |
|
|
Ing. arch. Jiří Šťasta |
2 |
733 164 Kč |
|
|
Římskokatolická farnost Předklášteří |
1 |
466 964 Kč |
|
|
07635023 |
1 |
466 964 Kč |
|
|
Římskokatolická farnost Šlapanice u Brna |
1 |
466 964 Kč |
|
|
Asociace PCC, spol. s r.o. |
1 |
466 964 Kč |
|
|
ICE invest spol. s r.o. |
1 |
466 964 Kč |
|
|
Ing. arch. Václav Zvěřina |
1 |
466 964 Kč |
|
|
PROFILUX s.r.o. |
1 |
413 136 Kč |
|
|
29323368 |
1 |
378 974 Kč |
|
|
Bláha ús, s.r.o. |
1 |
258 940 Kč |
|
|
ELVOREV Projekce s.r.o. |
2 |
251 075 Kč |
|
|
Buriánek - klimatizace s.r.o. |
1 |
238 818 Kč |
|
|
Lingea s.r.o. |
1 |
203 275 Kč |
|
|
Trade FIDES, a.s. |
1 |
192 225 Kč |
|
|
Tomáš Starosta |
1 |
185 130 Kč |
|
|
POParch s.r.o. |
1 |
179 564 Kč |
|
|
ProfiSales s.r.o. |
1 |
175 565 Kč |
|
|
Nábytek Kyselka, s.r.o. |
1 |
174 010 Kč |
|
|
Ladislav Kisely |
1 |
165 165 Kč |
|
|
RM-CZ s.r.o. |
1 |
160 825 Kč |
|
|
MgA. Eva Kráslová |
2 |
157 784 Kč |
|
|
6953199 |
1 |
141 570 Kč |
|
|
ACONTE, s.r.o. |
1 |
130 415 Kč |
|
|
AiP Beroun s.r.o. |
1 |
125 027 Kč |
|
|
iPublishing, s.r.o. |
2 |
123 602 Kč |
|
|
Edita Nováková |
1 |
121 000 Kč |
|
|
Mgr. Vojtěch Nosek, Ph.D. |
1 |
121 000 Kč |
|
|
Mgr. art. Denisa Petrlová |
1 |
103 818 Kč |
|
|
Perfect System, s.r.o. |
1 |
100 430 Kč |
|
|
Vinš Stanislav, DiS. |
1 |
94 864 Kč |
|
|
Mgr. Dana Modráčková |
1 |
93 291 Kč |
|
|
2629997 |
1 |
87 120 Kč |
|
|
Marek Fantal |
1 |
69 696 Kč |
|
|
Artlite Studio, spol. s r.o. |
1 |
64 977 Kč |
|
|
ADG group s.r.o. |
1 |
64 124 Kč |
|
|
15198256 |
1 |
62 908 Kč |
|
|
COOL SERVIS s.r.o. |
1 |
62 178 Kč |
|
|
Moravia interier design s.r.o. |
1 |
61 928 Kč |
|
|
Centrála cestovního ruchu - Jižní Morava, z.s.p.o. |
1 |
60 500 Kč |
|
|
04680504 |
1 |
60 000 Kč |
|
|
ENVIFORM a.s. |
1 |
18 150 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Muzeum Brněnska, příspěvková organizace v 2025 ve výši 466 964 Kč
|
|
|
Koncentrace dodavatelů u smluv se skrytou cenou
ukázat detail
|
|
Zakázky se skrytou cenou se nekoncentrují u žádných dodavatelů.
|
Číselná hodnota parametru je 0,02.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.V tomto parametru zkoumáme koncentraci dodavatelů u smluv, které mají utajenou cenu. Jinak řečeno - jestli k utajování ceny nedochází pouze u některý vybraných dodavatelů. Hodnota 0 znamená ideální stav.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená, že utajování ceny se týká jen vybraného okruhu dodavatelů.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Jaké jsou obvyklé hodnoty tohoto parametru?
|
Dodavatel |
Počet smluv |
|
|
COPYMARK s.r.o. |
2 |
|
|
Ing. arch. Jiří Šťasta |
1 |
|
|
Římskokatolická farnost Předklášteří |
1 |
|
|
07635023 |
1 |
|
|
Římskokatolická farnost Šlapanice u Brna |
1 |
|
|
Asociace PCC, spol. s r.o. |
1 |
|
|
ICE invest spol. s r.o. |
1 |
|
|
Ing. arch. Václav Zvěřina |
1 |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Muzeum Brněnska, příspěvková organizace v 2025 ve výši 466 964 Kč
|
|
|
Koncentrace dodavatelů u smluv blízké u limitu VZ
ukázat detail
|
|
Zakázky s podezřelou cenou se nekoncentrují u žádných dodavatelů.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.V tomto parametru zkoumáme koncentraci dodavatelů u smluv, které mají cenu u limitu veřejných zakázek. Jinak řečeno - jestli se obcházení zákona o zadávání veřejných zakázek netýka pouze některých vybraných dodavatelů. Hodnota 0 znamená ideální stav.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená, že ceny smluv u limitu VZ se týká jen vybraného okruhu dodavatelů.
|
|
Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů u hlavních oborů činnosti
ukázat detail
|
|
Dominance zakázek u dodavatelů se objevuje v 3 oborech.
|
Číselná hodnota parametru je 0,2.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.Celkovou koncentraci dodavatelů počítáme v jiném parametru. Zde analyzujeme, zda nedochází ke koncentraci dodavatelů pouze v některých oblastech. Např. pouze v oblasti IT, právní služeb apod. Způsob výpočtu podrobně popisujeme v metodice K-Indexu.Hodnota 0 znamená ideální stav, ideální konkurenci mezi dodavateli, neboli že všichni dodavatelé mají pouze 1 smlouvu ve stejné výši.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená vysokou koncentraci dodavatelů až monopolní postavení jednoho z nich v nejdůležitějších oborech.
Jaké jsou obvyklé hodnoty tohoto parametru?
Obor Stavebnictví
Počet smluv organizace se skrytou cenou v tomto oboru: 3, tj. 10,53 %.
Míra koncentrace dodavatelů v tomto oboru:
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
Muzea Servis, spol. s r.o. |
4 |
9 488 951 Kč |
|
|
SEADON s.r.o. |
3 |
5 652 273 Kč |
|
|
Ing. arch. Jiří Šťasta |
1 |
466 964 Kč |
|
|
Ing. arch. Václav Zvěřina |
1 |
466 964 Kč |
|
|
Bláha ús, s.r.o. |
1 |
258 940 Kč |
|
|
ELVOREV Projekce s.r.o. |
2 |
251 075 Kč |
|
|
POParch s.r.o. |
1 |
179 564 Kč |
|
|
Ladislav Kisely |
1 |
165 165 Kč |
|
|
RM-CZ s.r.o. |
1 |
160 825 Kč |
|
|
ADG group s.r.o. |
1 |
64 124 Kč |
|
|
15198256 |
1 |
62 908 Kč |
|
|
HSH projektstav s.r.o. |
1 |
30 250 Kč |
|
|
ENVIFORM a.s. |
1 |
18 150 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Muzeum Brněnska, příspěvková organizace v 2025 ve výši 466 964 Kč
|
Obor Zdravotnictví
Počet smluv organizace se skrytou cenou v tomto oboru: 3, tj. 100,00 %.
Míra koncentrace dodavatelů v tomto oboru:
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
COPYMARK s.r.o. |
2 |
933 927 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Muzeum Brněnska, příspěvková organizace v 2025 ve výši 466 964 Kč
|
Obor Kancelář
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
Muzea Servis, spol. s r.o. |
2 |
2 232 632 Kč |
|
|
PROFILUX s.r.o. |
1 |
413 136 Kč |
|
|
29323368 |
1 |
378 974 Kč |
|
|
ProfiSales s.r.o. |
1 |
175 565 Kč |
|
|
Nábytek Kyselka, s.r.o. |
1 |
174 010 Kč |
|
|
MgA. Eva Kráslová |
1 |
91 234 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Muzeum Brněnska, příspěvková organizace v 2025 ve výši 466 964 Kč
|
Obor Sociální služby
Počet smluv organizace se skrytou cenou v tomto oboru: 2, tj. 25,00 %.
Míra koncentrace dodavatelů v tomto oboru:
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
Římskokatolická farnost Předklášteří |
1 |
466 964 Kč |
|
|
Ing. arch. Jiří Šťasta |
1 |
266 200 Kč |
|
|
Buriánek - klimatizace s.r.o. |
1 |
238 818 Kč |
|
|
iPublishing, s.r.o. |
1 |
51 703 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Muzeum Brněnska, příspěvková organizace v 2025 ve výši 466 964 Kč
|
Obor Právní a realitní služby
Počet smluv organizace se skrytou cenou v tomto oboru: 3, tj. 66,67 %.
Míra koncentrace dodavatelů v tomto oboru:
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
Římskokatolická farnost Šlapanice u Brna |
1 |
466 964 Kč |
|
|
ICE invest spol. s r.o. |
1 |
466 964 Kč |
|
|
Edita Nováková |
1 |
121 000 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Muzeum Brněnska, příspěvková organizace v 2025 ve výši 466 964 Kč
|
Obor Reklamní a marketingové služby
Počet smluv organizace se skrytou cenou v tomto oboru: 2, tj. 20,00 %.
Míra koncentrace dodavatelů v tomto oboru:
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
07635023 |
1 |
466 964 Kč |
|
|
6953199 |
1 |
141 570 Kč |
|
|
Mgr. Vojtěch Nosek, Ph.D. |
1 |
121 000 Kč |
|
|
iPublishing, s.r.o. |
1 |
71 898 Kč |
|
|
Centrála cestovního ruchu - Jižní Morava, z.s.p.o. |
1 |
60 500 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Muzeum Brněnska, příspěvková organizace v 2025 ve výši 466 964 Kč
|
|
|
Bonus za transparentnost
ukázat detail
|
|
Nesplňuje podmínku pro udělení bonusu za transparentnost.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Bonus (proto má zápornou hodnotu) pro organizace, které jsou transparetní nad rámec zákona. Pokud vkládají do registru smluv smlouvy pod hodnotu 50.000 Kč (což nemusí), mohou dostat bonus. Pokud je podíl smluv pod 50.000 Kč o 25% vyšší než je obvyklé (průměr celého registru smluv), pak mají bonus 0.25 bodů. Pokud je podíl vyšší o více než 50%, pak je bonus 0.5 bodů. Pokud je podíl vyšší o více než 75%, pak je bonus 0.75 bodů.
|
|
Součet bodů = K–Index
ukázat detail
|
 |
Počet bodů 6,98
|
|
Počet bodů 6,98 znamená pro Muzeum Brněnska, příspěvková organizace celkově
1058. místo z 1298.
Výpočet celkového počtu bodů je jednoduchý. Sečtou se body u jednotlivých parametrů a
výsledek se poté (pro lepší čitelnost) vynásobí deseti.
| Parametr |
Počet bodů |
| Podíl smluv bez ceny |
+ 0,2451 |
| Podíl smluv s nedostatkem |
+ 0,0196 |
| Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů |
+ 0,1468 |
| Koncentrace dodavatelů u smluv se skrytou cenou |
+ 0,0247 |
| Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek |
+ 0,0294 |
| Koncentrace dodavatelů u smluv blízké u limitu VZ |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv s výrazným začerněním |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany |
+ 0,0294 |
| Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů u hlavních oborů činnosti |
+ 0,2030 |
Mezisoučet
(pro lepší čitelnost)
|
0,698
|
|
x 10 (pro lepší čitelnost)
|
6,98
|
|
Výsledný K-Index
|
6,981 |
|