Parametr
|
Hodnota parametru
|
Komentář
|
|
Podíl smluv bez ceny
ukázat detail
|
|
U většiny smluv netají ceny.
|
Číselná hodnota parametru je 0,02.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv bez ceny přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0227 odpovídá 2,27 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv uzavřených se soukromými společnostmi za kalendářní rok, které mají skrytou cenu. Cenu je možné skrýt pouze z důvodu bankovního a obchodního tajemstvía tato výjimka je velmi často zneužívána pro utajení hodnoty smlouvy. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá skrytou cenu, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv se skrytou cenou.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv bez ceny?
|
|
Podíl smluv s nedostatkem
ukázat detail
|
|
Zásadní nedostatky u 3 smluv.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s nedostatkem přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0005 odpovídá 0,05 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, u kterých jsme při analýze našli zásadní nedostatky. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá zásadní nedostatky, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv se zásadními nedostatky.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s nedostatkem?
|
|
Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany
ukázat detail
|
|
Uzavřeli 825 smluv s firmami, jejichž majitelé či ony samy sponzorovali politické strany.
|
Číselná hodnota parametru je 0,13.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,1308 odpovídá 13,08 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které jsou uzavřeny s firmou, která má vazbu na politiku, neboli sponzorovala politickou stranu, nebo je přímo či nepřímo vlastněna sponzorem politické strany anebo ji přímo či nepřímo vlastní politik. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva s takovou firmou uzavřená není, hodnota 0.5 znamená, že polovina smluv je uzavřena s takovými firmami.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany?
|
|
Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek
ukázat detail
|
|
Velmi málo smluv má hodnotu blízkou limitům pro veřejné zakázky.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0040 odpovídá 0,40 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, jejichž hodnota je pouze o malou částku nižší než je zákonný limit, nad kterým by se zakázka musela soutěžit podle zákona o zadávání veřejných zakázek. Typicky se jedná o limit 6 miliónů korun pro stavební zakázky a 2 miliony pro ostatní.Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva není u limitu, hodnota 1.0 znamená všechny smlouvy u limitu.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek?
|
|
Podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami
ukázat detail
|
|
Nemá smlouvy s nově založenými firmami.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0000 odpovídá 0,00 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které jsou uzavřeny z nově založenou firmou. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva takto uzavřená není, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv uzavřenou s novými firmami.
|
|
Podíl smluv s výrazným začerněním
ukázat detail
|
|
Zveřejnili 5 významně začerněných smluv.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s výrazným začerněním přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0008 odpovídá 0,08 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které obsahují alespoň jednu stranu smlouvy začerněnou z více než 20%. Začerňování smluv je v pořádku pro odstranění osobních údajů. To tvoří obvykle malé procento začernění. V rámci skrytí podstatných náležitostí smlouvy (často s výmluvou na obchodní tajemství) dochází k začernění velkých částí smluv a to je již rizikové. Pokud počet takto hodně začerněných částí smluv tvoří významnou část všech smluv organizace, je to fakt, který se negativně projeví na hodnotě K-Indexu.Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá významně začerněné stránky, hodnota 0.2 znamená, že 20% smluv takto začerněné jsou.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s výrazným začerněním?
|
|
Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů
ukázat detail
|
|
Žádný dodavatel nedominuje nad ostatními.
|
Číselná hodnota parametru je 0,07.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.Koncentraci dodavatelů počítáme pouze pro soukromé dodavatele, tzn. pouze pro smlouvy mezi organizací a soukromými dodavateli. Pro výpočet používáme upravený Herfindahl Hirschman Index a způsob výpočtu podrobně popisujeme v metodice. Hodnota 0 znamená ideální stav, ideální konkurenci mezi dodavateli, neboli že všichni dodavatelé mají pouze 1 smlouvu ve stejné výši.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená vysokou koncentraci dodavatelů až monopolní postavení jednoho z nich.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Jaké jsou obvyklé hodnoty tohoto parametru?
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
Alliance Healthcare s.r.o. |
939 |
326 263 447 Kč |
|
|
PHOENIX lékárenský velkoobchod, s.r.o. |
688 |
193 866 819 Kč |
|
|
ROCHE s.r.o. |
241 |
154 426 769 Kč |
|
|
PROMEDICA PRAHA GROUP, a.s. |
542 |
122 441 642 Kč |
|
|
Merck Sharp & Dohme s.r.o. |
76 |
87 116 352 Kč |
|
|
PHARMOS, a.s. |
618 |
85 312 737 Kč |
|
|
BAYER s.r.o. |
104 |
57 609 283 Kč |
|
|
Janssen-Cilag s.r.o. |
104 |
57 477 307 Kč |
|
|
Amgen s.r.o. |
112 |
54 265 938 Kč |
|
|
AURA Medical s.r.o. |
4 |
52 049 295 Kč |
|
|
AbbVie s.r.o. |
112 |
43 756 054 Kč |
|
|
START Zelený s.r.o. |
2 |
43 186 664 Kč |
|
|
Sanofi s.r.o. |
48 |
43 074 972 Kč |
|
|
AMEDIS, spol. s r.o. |
2 |
41 015 226 Kč |
|
|
Olympus Czech Group, s.r.o., člen koncernu |
37 |
23 144 255 Kč |
|
|
Avenier a.s. |
78 |
22 534 980 Kč |
|
|
Aricoma Systems a.s. |
28 |
20 372 232 Kč |
|
|
SYNEKTIK Czech Republic, s.r.o. |
39 |
18 962 312 Kč |
|
|
Teva Pharmaceuticals CR, s.r.o. |
71 |
17 469 985 Kč |
|
|
ELI LILLY ČR, s.r.o. |
44 |
15 676 192 Kč |
|
|
Fresenius Medical Care - ČR, s.r.o. |
41 |
15 227 547 Kč |
|
|
Gilead Sciences s.r.o. |
37 |
14 517 613 Kč |
|
|
Fresenius Kabi s.r.o. |
111 |
13 999 569 Kč |
|
|
GlaxoSmithKline, s.r.o. |
43 |
12 837 161 Kč |
|
|
BIOTRONIK Praha, spol. s r. o. |
23 |
12 736 925 Kč |
|
|
Good at IT s.r.o. |
2 |
12 168 063 Kč |
|
|
Spolek pro budování a implementaci sdílených open source nástrojů, z. s. |
1 |
11 575 172 Kč |
|
|
HARTMANN - RICO a.s. |
84 |
9 230 763 Kč |
|
|
Zimmer Czech, s.r.o. |
75 |
8 495 641 Kč |
|
|
Up Česká republika s.r.o. |
1 |
8 070 038 Kč |
|
|
Takeda Pharmaceuticals Czech Republic s.r.o. |
32 |
8 015 366 Kč |
|
|
B. Braun Medical s.r.o. |
70 |
7 697 936 Kč |
|
|
CMI s.r.o. |
12 |
7 480 647 Kč |
|
|
Boston Scientific Česká republika s.r.o. |
55 |
7 051 969 Kč |
|
|
COMESA, spol. s r.o. |
55 |
5 864 744 Kč |
|
|
BioVendor - Laboratorní medicína s.r.o. |
31 |
5 550 827 Kč |
|
|
SNT Plus s.r.o. |
6 |
5 248 526 Kč |
|
|
S. A. B. Medical, s.r.o. |
34 |
4 977 755 Kč |
|
|
A.M.I. - Analytical Medical Instruments, s.r.o. |
6 |
4 941 596 Kč |
|
|
TKVintegration s.r.o. |
19 |
4 864 890 Kč |
|
|
Alcon Pharmaceuticals (Czech Republic) s.r.o. |
28 |
4 826 794 Kč |
|
|
Electric Medical Service, s.r.o. |
5 |
4 696 857 Kč |
|
|
Komtur Pharmaceuticals Czech s.r.o. |
3 |
4 212 880 Kč |
|
|
BARIA s.r.o. |
4 |
4 209 297 Kč |
|
|
CSL BEHRING s.r.o. |
33 |
4 006 128 Kč |
|
|
Johnson & Johnson, s.r.o. |
34 |
3 914 167 Kč |
|
|
TestLine Clinical Diagnostics s.r.o. |
17 |
3 884 661 Kč |
|
|
Medicontur CZ s.r.o. |
3 |
3 649 197 Kč |
|
|
Bracco Imaging Czech s.r.o. |
17 |
3 643 099 Kč |
|
|
PPD Czech Republic, s.r.o. |
1 |
3 024 351 Kč |
|
|
PANEP s.r.o. |
21 |
2 968 433 Kč |
|
|
Brainomix Europe Limited |
1 |
2 767 270 Kč |
|
|
Mediform, spol. s r.o. |
26 |
2 698 655 Kč |
|
|
FOMEI s.r.o. |
2 |
2 503 974 Kč |
|
|
Bio-Rad spol. s r.o. |
13 |
2 346 117 Kč |
|
|
Mölnlycke Health Care, s.r.o. |
25 |
2 322 107 Kč |
|
|
ASCO-MED,spol. s r.o. |
12 |
2 298 879 Kč |
|
|
Medinet s.r.o. |
20 |
2 294 327 Kč |
|
|
Stargen EU s.r.o. |
1 |
2 141 700 Kč |
|
|
Dräger Medical s.r.o. |
11 |
1 994 365 Kč |
|
|
ALICOM s.r.o. |
3 |
1 946 273 Kč |
|
|
Marián Gaabriel Mikulášových |
4 |
1 840 052 Kč |
|
|
RADIX CZ s.r.o. |
14 |
1 812 882 Kč |
|
|
Schubert CZ spol. s r.o. |
19 |
1 727 295 Kč |
|
|
Werfen Czech s.r.o. |
14 |
1 710 244 Kč |
|
|
Movianto Česká republika s.r.o. |
12 |
1 679 254 Kč |
|
|
STAPRO s. r. o. |
14 |
1 656 587 Kč |
|
|
DATRON, a.s. |
4 |
1 654 663 Kč |
|
|
DYNEX LabSolutions, s.r.o. |
8 |
1 642 530 Kč |
|
|
Abbott Laboratories, s.r.o. |
18 |
1 626 240 Kč |
|
|
Arthrex s.r.o. |
15 |
1 600 848 Kč |
|
|
PENTA PROJEKT s.r.o. |
2 |
1 579 000 Kč |
|
|
Novartis s.r.o. |
1 |
1 566 000 Kč |
|
|
Elektrocentrum GEPACK, s.r.o. |
4 |
1 565 181 Kč |
|
|
Hilding Anders Česká republika a.s. |
1 |
1 494 640 Kč |
|
|
Arjo Czech Republic s.r.o. |
4 |
1 398 236 Kč |
|
|
BioSolution, s.r.o. |
10 |
1 352 926 Kč |
|
|
Medtronic Czechia s.r.o. |
7 |
1 324 166 Kč |
|
|
Aspironix s.r.o. |
6 |
1 317 616 Kč |
|
|
ICON Clinical Research Limited |
1 |
1 300 000 Kč |
|
|
MALKOL CZO, spol. s r.o. |
18 |
1 255 828 Kč |
|
|
Askin & Co. s. r. o. |
14 |
1 146 917 Kč |
|
|
TG Therapeutics, Inc. |
1 |
1 123 281 Kč |
|
|
ABEL-Computer s.r.o. |
12 |
1 090 554 Kč |
|
|
CHIRANA T. Injecta, s.r.o. |
12 |
1 049 927 Kč |
|
|
Surgicare s.r.o. |
4 |
1 046 116 Kč |
|
|
Green Center s.r.o. |
4 |
1 041 476 Kč |
|
|
Getinge Czech Republic, s.r.o. |
6 |
1 023 783 Kč |
|
|
REJA spol. s r.o. |
8 |
966 135 Kč |
|
|
BAXTER CZECH spol. s r.o. |
7 |
960 123 Kč |
|
|
LACOMED, spol. s r.o. |
12 |
952 584 Kč |
|
|
MEDISTA spol.s r.o. |
6 |
947 649 Kč |
|
|
ViaPharma s.r.o. |
6 |
935 242 Kč |
|
|
BULLETIN.CZ s.r.o. |
3 |
929 944 Kč |
|
|
Vygon Czech Republic s.r.o. |
8 |
851 336 Kč |
|
|
Alcaserv Czech, a.s. |
2 |
844 852 Kč |
|
|
Rephachem Medical s.r.o. |
10 |
844 446 Kč |
|
|
BLACK STORM s.r.o. |
7 |
827 282 Kč |
|
|
WS Audiology CZ s.r.o. |
8 |
824 413 Kč |
|
|
Siemens Healthcare, s.r.o. |
6 |
821 146 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Nemocnice Jihlava, příspěvková organizace v 2025 ve výši 328 393 Kč
|
|
|
Koncentrace dodavatelů u smluv se skrytou cenou
ukázat detail
|
|
Zakázky se skrytou cenou se nekoncentrují u žádných dodavatelů.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.V tomto parametru zkoumáme koncentraci dodavatelů u smluv, které mají utajenou cenu. Jinak řečeno - jestli k utajování ceny nedochází pouze u některý vybraných dodavatelů. Hodnota 0 znamená ideální stav.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená, že utajování ceny se týká jen vybraného okruhu dodavatelů.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Jaké jsou obvyklé hodnoty tohoto parametru?
|
Dodavatel |
Počet smluv |
|
|
ROCHE s.r.o. |
4 |
|
|
Surgicare s.r.o. |
3 |
|
|
Angelini Pharma Česká republika s.r.o. |
2 |
|
|
AstraZeneca Czech Republic s.r.o. |
2 |
|
|
Merck Sharp & Dohme s.r.o. |
2 |
|
|
IQVIA RDS Czech Republic s.r.o. |
2 |
|
|
Boston Scientific Česká republika s.r.o. |
2 |
|
|
BioVendor - Laboratorní medicína s.r.o. |
2 |
|
|
AbbVie s.r.o. |
2 |
|
|
BULLETIN.CZ s.r.o. |
2 |
|
|
Boehringer Ingelheim, spol. s r.o. |
2 |
|
|
GlaxoSmithKline, s.r.o. |
2 |
|
|
Danone a.s. |
2 |
|
|
Berlin-Chemie/A.Menarini Ceska republika s.r.o. |
2 |
|
|
PROMEDICA PRAHA GROUP, a.s. |
2 |
|
|
SKORI, s.r.o. |
2 |
|
|
TestLine Clinical Diagnostics s.r.o. |
2 |
|
|
Eli Lilly Cork Limited |
2 |
|
|
Getinge Czech Republic, s.r.o. |
2 |
|
|
HARTMANN - RICO a.s. |
2 |
|
|
Teva Pharmaceuticals CR, s.r.o. |
2 |
|
|
SNT Plus s.r.o. |
2 |
|
|
BAYER s.r.o. |
2 |
|
|
FCC Česká republika, s.r.o. |
1 |
|
|
ExeMed CZ s.r.o. |
1 |
|
|
Acresia Consulting, s.r.o. |
1 |
|
|
MUDr. Lenka Jindřichová |
1 |
|
|
SONET, společnost s.r.o. |
1 |
|
|
Sandoz s.r.o. |
1 |
|
|
GML Health Care s.r.o. |
1 |
|
|
Glenmark Pharmaceuticals Distribution s.r.o. |
1 |
|
|
Herbacos Recordati s.r.o. |
1 |
|
|
Marián Gaabriel Mikulášových |
1 |
|
|
Opella Healthcare Czech s.r.o. |
1 |
|
|
Mediset-Chironax s.r.o. |
1 |
|
|
Granimex CZ s.r.o. |
1 |
|
|
BIOTRONIK Praha, spol. s r. o. |
1 |
|
|
STADA PHARMA CZ s.r.o. |
1 |
|
|
Viatris CZ s.r.o. |
1 |
|
|
CHEIRÓN a.s. |
1 |
|
|
TKVintegration s.r.o. |
1 |
|
|
FADOR s.r.o. |
1 |
|
|
Werfen Czech s.r.o. |
1 |
|
|
Siemens Healthcare, s.r.o. |
1 |
|
|
B. Braun Medical s.r.o. |
1 |
|
|
Coca-Cola HBC Česko a Slovensko, s.r.o. |
1 |
|
|
Datlowe, s.r.o. |
1 |
|
|
Amgen s.r.o. |
1 |
|
|
DYNEX TECHNOLOGIES, spol. s r.o. |
1 |
|
|
BAXTER CZECH spol. s r.o. |
1 |
|
|
accord healthcare polska sp. z o.o. |
1 |
|
|
Vygon Czech Republic s.r.o. |
1 |
|
|
DN FORMED Brno s.r.o. |
1 |
|
|
Zimmer Czech, s.r.o. |
1 |
|
|
Arthrex s.r.o. |
1 |
|
|
CHRIŠTOF, spol. s r.o. |
1 |
|
|
S. A. B. Medical, s.r.o. |
1 |
|
|
BALANCED HR s.r.o. |
1 |
|
|
Bio-Rad spol. s r.o. |
1 |
|
|
ELI LILLY ČR, s.r.o. |
1 |
|
|
Daniel Čejka |
1 |
|
|
Linde Gas a.s. |
1 |
|
|
Nadační fond HEDALGA |
1 |
|
|
PHARMOS, a.s. |
1 |
|
|
Payminator s.r.o. |
1 |
|
|
Zenas BioPharma LLC |
1 |
|
|
slp.blue s.r.o. |
1 |
|
|
Movianto Česká republika s.r.o. |
1 |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Nemocnice Jihlava, příspěvková organizace v 2025 ve výši 328 393 Kč
|
|
|
Koncentrace dodavatelů u smluv blízké u limitu VZ
ukázat detail
|
|
Zakázky s podezřelou cenou uzavřelo více dodavatelů, žádný nedominuje.
|
Číselná hodnota parametru je 0,12.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.V tomto parametru zkoumáme koncentraci dodavatelů u smluv, které mají cenu u limitu veřejných zakázek. Jinak řečeno - jestli se obcházení zákona o zadávání veřejných zakázek netýka pouze některých vybraných dodavatelů. Hodnota 0 znamená ideální stav.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená, že ceny smluv u limitu VZ se týká jen vybraného okruhu dodavatelů.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Jaké jsou obvyklé hodnoty tohoto parametru?
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
Alliance Healthcare s.r.o. |
6 |
39 685 533 Kč |
|
|
Spolek pro budování a implementaci sdílených open source nástrojů, z. s. |
1 |
11 575 172 Kč |
|
|
Avenier a.s. |
1 |
11 392 819 Kč |
|
|
Sanofi s.r.o. |
2 |
11 111 000 Kč |
|
|
Janssen-Cilag s.r.o. |
1 |
7 379 578 Kč |
|
|
Good at IT s.r.o. |
1 |
7 184 375 Kč |
|
|
CMI s.r.o. |
1 |
6 500 000 Kč |
|
|
BARIA s.r.o. |
1 |
3 892 494 Kč |
|
|
Merck Sharp & Dohme s.r.o. |
1 |
3 007 671 Kč |
|
|
ROCHE s.r.o. |
1 |
2 095 264 Kč |
|
|
PHOENIX lékárenský velkoobchod, s.r.o. |
1 |
1 996 021 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Nemocnice Jihlava, příspěvková organizace v 2025 ve výši 328 393 Kč
|
|
|
Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů u hlavních oborů činnosti
ukázat detail
|
|
Zakázky z jednotlivých oborů uzavřelo více dodavatelů, žádný výrazně nedominuje.
|
Číselná hodnota parametru je 0,11.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.Celkovou koncentraci dodavatelů počítáme v jiném parametru. Zde analyzujeme, zda nedochází ke koncentraci dodavatelů pouze v některých oblastech. Např. pouze v oblasti IT, právní služeb apod. Způsob výpočtu podrobně popisujeme v metodice K-Indexu.Hodnota 0 znamená ideální stav, ideální konkurenci mezi dodavateli, neboli že všichni dodavatelé mají pouze 1 smlouvu ve stejné výši.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená vysokou koncentraci dodavatelů až monopolní postavení jednoho z nich v nejdůležitějších oborech.
Jaké jsou obvyklé hodnoty tohoto parametru?
Obor IT
Počet smluv organizace se skrytou cenou v tomto oboru: 8, tj. 13,21 %.
Míra koncentrace dodavatelů v tomto oboru:
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
Spolek pro budování a implementaci sdílených open source nástrojů, z. s. |
1 |
11 575 172 Kč |
|
|
Aricoma Systems a.s. |
7 |
7 039 732 Kč |
|
|
Good at IT s.r.o. |
1 |
4 983 688 Kč |
|
|
Brainomix Europe Limited |
1 |
2 767 270 Kč |
|
|
TKVintegration s.r.o. |
14 |
2 719 390 Kč |
|
|
FOMEI s.r.o. |
1 |
2 413 224 Kč |
|
|
Hilding Anders Česká republika a.s. |
1 |
1 494 640 Kč |
|
|
ALICOM s.r.o. |
1 |
973 136 Kč |
|
|
STAPRO s. r. o. |
7 |
818 989 Kč |
|
|
Datlowe, s.r.o. |
2 |
690 183 Kč |
|
|
Green Center s.r.o. |
1 |
568 811 Kč |
|
|
CUTTER Systems spol. s r.o. |
2 |
527 400 Kč |
|
|
TIS Brno, s.r.o. |
2 |
427 130 Kč |
|
|
ALVAO s.r.o. |
1 |
420 218 Kč |
|
|
Acresia Consulting, s.r.o. |
1 |
328 393 Kč |
|
|
SONET, společnost s.r.o. |
1 |
328 393 Kč |
|
|
Eli Lilly Cork Limited |
1 |
328 393 Kč |
|
|
HARTMANN - RICO a.s. |
1 |
328 393 Kč |
|
|
slp.blue s.r.o. |
1 |
328 393 Kč |
|
|
DataBrothers s.r.o. |
1 |
326 700 Kč |
|
|
Payminator s.r.o. |
1 |
216 720 Kč |
|
|
CESNET, zájmové sdružení právnických osob |
1 |
100 000 Kč |
|
|
craftsys s.r.o. |
1 |
39 567 Kč |
|
|
ATLAS consulting spol. s r.o. |
1 |
33 740 Kč |
|
|
Thein Systems a.s. |
1 |
23 595 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Nemocnice Jihlava, příspěvková organizace v 2025 ve výši 328 393 Kč
|
Obor Právní a realitní služby
Počet smluv organizace se skrytou cenou v tomto oboru: 5, tj. 26,67 %.
Míra koncentrace dodavatelů v tomto oboru:
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
A.M.I. - Analytical Medical Instruments, s.r.o. |
1 |
1 064 781 Kč |
|
|
FADOR s.r.o. |
1 |
328 393 Kč |
|
|
Coca-Cola HBC Česko a Slovensko, s.r.o. |
1 |
328 393 Kč |
|
|
Daniel Čejka |
1 |
328 393 Kč |
|
|
Payminator s.r.o. |
1 |
328 393 Kč |
|
|
ANUME s.r.o. |
1 |
180 000 Kč |
|
|
RSM Payroll Centre CZ s.r.o. |
1 |
162 375 Kč |
|
|
Vantage Towers s.r.o. |
1 |
130 000 Kč |
|
|
Rostislav Matula |
1 |
63 500 Kč |
|
|
PROMEDICA PRAHA GROUP, a.s. |
1 |
60 000 Kč |
|
|
LACOMED, spol. s r.o. |
1 |
24 583 Kč |
|
|
Zásilkovna s.r.o. |
1 |
14 000 Kč |
|
|
Česká spořitelna, a.s. |
1 |
10 770 Kč |
|
|
+pharma Česká republika s.r.o. |
1 |
6 000 Kč |
|
|
T-Mobile Czech Republic a.s. |
1 |
1 200 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Nemocnice Jihlava, příspěvková organizace v 2025 ve výši 328 393 Kč
|
Obor Jiné služby
Počet smluv organizace se skrytou cenou v tomto oboru: 10, tj. 25,00 %.
Míra koncentrace dodavatelů v tomto oboru:
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
AURA Medical s.r.o. |
1 |
47 888 170 Kč |
|
|
AMEDIS, spol. s r.o. |
1 |
38 947 625 Kč |
|
|
Aricoma Systems a.s. |
1 |
5 200 803 Kč |
|
|
Olympus Czech Group, s.r.o., člen koncernu |
3 |
4 275 358 Kč |
|
|
BARIA s.r.o. |
1 |
3 892 494 Kč |
|
|
TestLine Clinical Diagnostics s.r.o. |
3 |
2 546 786 Kč |
|
|
Stargen EU s.r.o. |
1 |
2 141 700 Kč |
|
|
Electric Medical Service, s.r.o. |
1 |
1 999 888 Kč |
|
|
SNT Plus s.r.o. |
2 |
1 500 400 Kč |
|
|
PROMEDICA PRAHA GROUP, a.s. |
1 |
1 143 555 Kč |
|
|
DYNEX LabSolutions, s.r.o. |
1 |
1 141 764 Kč |
|
|
Marián Gaabriel Mikulášových |
1 |
1 076 900 Kč |
|
|
S. A. B. Medical, s.r.o. |
2 |
849 296 Kč |
|
|
Aspironix s.r.o. |
1 |
786 500 Kč |
|
|
A.M.I. - Analytical Medical Instruments, s.r.o. |
2 |
701 195 Kč |
|
|
Getinge Czech Republic, s.r.o. |
2 |
656 786 Kč |
|
|
G P S Praha, spol. s r.o. |
1 |
421 080 Kč |
|
|
Viatris CZ s.r.o. |
1 |
328 393 Kč |
|
|
Werfen Czech s.r.o. |
1 |
328 393 Kč |
|
|
Siemens Healthcare, s.r.o. |
1 |
328 393 Kč |
|
|
Linde Gas a.s. |
1 |
328 393 Kč |
|
|
MADISSON, s.r.o. |
1 |
201 780 Kč |
|
|
Vertiv Czech Republic s.r.o. |
1 |
164 076 Kč |
|
|
RQL s.r.o. |
1 |
149 435 Kč |
|
|
RESI Třeboň spol. s r.o. |
2 |
130 220 Kč |
|
|
MEDICAL VISION s.r.o. |
1 |
76 032 Kč |
|
|
GORO, spol. s r.o. |
1 |
55 902 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Nemocnice Jihlava, příspěvková organizace v 2025 ve výši 328 393 Kč
|
Obor Dary a dotace
Počet smluv organizace se skrytou cenou v tomto oboru: 4, tj. 13,64 %.
Míra koncentrace dodavatelů v tomto oboru:
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
A.M.I. - Analytical Medical Instruments, s.r.o. |
1 |
1 121 040 Kč |
|
|
Bosch Powertrain s.r.o. |
4 |
550 000 Kč |
|
|
FIDES AGRO, spol. s r.o. |
2 |
400 000 Kč |
|
|
Sandoz s.r.o. |
1 |
328 393 Kč |
|
|
Angelini Pharma Česká republika s.r.o. |
1 |
328 393 Kč |
|
|
B. Braun Medical s.r.o. |
1 |
328 393 Kč |
|
|
NA KOLE DĚTEM - nadační fond Josefa Zimovčáka |
1 |
190 000 Kč |
|
|
LEO Pharma s.r.o. |
2 |
141 688 Kč |
|
|
Nedoklubko z.s. |
1 |
112 784 Kč |
|
|
Nadace ČEZ |
2 |
100 515 Kč |
|
|
MALKOL CZO, spol. s r.o. |
1 |
74 787 Kč |
|
|
Zdeněk Chlád |
1 |
50 000 Kč |
|
|
Hofštetr Alois MUDr. s.r.o. |
1 |
50 000 Kč |
|
|
dm drogerie markt s.r.o. |
2 |
26 712 Kč |
|
|
Amgen s.r.o. |
1 |
12 100 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Nemocnice Jihlava, příspěvková organizace v 2025 ve výši 328 393 Kč
|
Obor Zdravotnictví
Počet smluv organizace se skrytou cenou v tomto oboru: 41, tj. 1,30 %.
Míra koncentrace dodavatelů v tomto oboru:
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
Alliance Healthcare s.r.o. |
646 |
215 060 364 Kč |
|
|
PHOENIX lékárenský velkoobchod, s.r.o. |
327 |
108 735 437 Kč |
|
|
ROCHE s.r.o. |
81 |
92 584 571 Kč |
|
|
PROMEDICA PRAHA GROUP, a.s. |
344 |
89 337 292 Kč |
|
|
PHARMOS, a.s. |
576 |
80 315 368 Kč |
|
|
BAYER s.r.o. |
98 |
54 988 953 Kč |
|
|
Sanofi s.r.o. |
46 |
42 557 308 Kč |
|
|
Janssen-Cilag s.r.o. |
31 |
22 223 841 Kč |
|
|
AbbVie s.r.o. |
46 |
20 062 670 Kč |
|
|
Avenier a.s. |
55 |
19 260 539 Kč |
|
|
Olympus Czech Group, s.r.o., člen koncernu |
32 |
18 475 547 Kč |
|
|
Teva Pharmaceuticals CR, s.r.o. |
68 |
16 868 125 Kč |
|
|
ELI LILLY ČR, s.r.o. |
43 |
15 383 067 Kč |
|
|
Fresenius Kabi s.r.o. |
106 |
13 527 370 Kč |
|
|
Fresenius Medical Care - ČR, s.r.o. |
28 |
12 483 557 Kč |
|
|
GlaxoSmithKline, s.r.o. |
32 |
10 743 586 Kč |
|
|
HARTMANN - RICO a.s. |
78 |
8 270 048 Kč |
|
|
Takeda Pharmaceuticals Czech Republic s.r.o. |
32 |
8 015 366 Kč |
|
|
Zimmer Czech, s.r.o. |
61 |
7 233 351 Kč |
|
|
Gilead Sciences s.r.o. |
11 |
6 810 742 Kč |
|
|
CMI s.r.o. |
2 |
6 670 717 Kč |
|
|
B. Braun Medical s.r.o. |
42 |
4 756 100 Kč |
|
|
Komtur Pharmaceuticals Czech s.r.o. |
3 |
4 212 880 Kč |
|
|
Amgen s.r.o. |
34 |
4 103 073 Kč |
|
|
AURA Medical s.r.o. |
2 |
3 809 576 Kč |
|
|
SNT Plus s.r.o. |
4 |
3 748 126 Kč |
|
|
Medicontur CZ s.r.o. |
2 |
3 549 000 Kč |
|
|
BioVendor - Laboratorní medicína s.r.o. |
27 |
3 327 091 Kč |
|
|
PPD Czech Republic, s.r.o. |
1 |
3 024 351 Kč |
|
|
Alcon Pharmaceuticals (Czech Republic) s.r.o. |
16 |
2 665 903 Kč |
|
|
Electric Medical Service, s.r.o. |
2 |
2 342 000 Kč |
|
|
A.M.I. - Analytical Medical Instruments, s.r.o. |
2 |
2 054 580 Kč |
|
|
Novartis s.r.o. |
1 |
1 566 000 Kč |
|
|
Schubert CZ spol. s r.o. |
16 |
1 461 649 Kč |
|
|
Movianto Česká republika s.r.o. |
11 |
1 350 861 Kč |
|
|
Arjo Czech Republic s.r.o. |
3 |
1 248 555 Kč |
|
|
TG Therapeutics, Inc. |
1 |
1 123 281 Kč |
|
|
Medtronic Czechia s.r.o. |
3 |
1 034 044 Kč |
|
|
RADIX CZ s.r.o. |
7 |
1 000 810 Kč |
|
|
CSL BEHRING s.r.o. |
9 |
1 000 201 Kč |
|
|
Mölnlycke Health Care, s.r.o. |
12 |
987 613 Kč |
|
|
Surgicare s.r.o. |
3 |
985 179 Kč |
|
|
ASCO-MED,spol. s r.o. |
2 |
952 875 Kč |
|
|
LACOMED, spol. s r.o. |
11 |
928 001 Kč |
|
|
Dräger Medical s.r.o. |
7 |
908 240 Kč |
|
|
Rephachem Medical s.r.o. |
9 |
758 442 Kč |
|
|
ViaPharma s.r.o. |
3 |
699 754 Kč |
|
|
Bio-Rad spol. s r.o. |
2 |
679 841 Kč |
|
|
TestLine Clinical Diagnostics s.r.o. |
7 |
674 489 Kč |
|
|
IQVIA RDS Czech Republic s.r.o. |
2 |
656 786 Kč |
|
|
Boehringer Ingelheim, spol. s r.o. |
2 |
656 786 Kč |
|
|
NIMOTECH, s.r.o. |
2 |
647 136 Kč |
|
|
BLACK STORM s.r.o. |
5 |
640 054 Kč |
|
|
Marián Gaabriel Mikulášových |
2 |
638 153 Kč |
|
|
BULLETIN.CZ s.r.o. |
2 |
601 551 Kč |
|
|
Promedeus s.r.o. |
1 |
598 172 Kč |
|
|
MEDISTA spol.s r.o. |
1 |
592 900 Kč |
|
|
Saegeling Medizintechnik, s.r.o. |
2 |
576 400 Kč |
|
|
Boston Scientific Česká republika s.r.o. |
2 |
546 500 Kč |
|
|
ONE Vision s.r.o. |
1 |
546 115 Kč |
|
|
Merck Sharp & Dohme s.r.o. |
1 |
505 434 Kč |
|
|
Abbott Laboratories, s.r.o. |
5 |
499 504 Kč |
|
|
Siemens Healthcare, s.r.o. |
5 |
492 753 Kč |
|
|
Mediset-Chironax s.r.o. |
2 |
487 393 Kč |
|
|
MEDIN, a.s. |
7 |
471 475 Kč |
|
|
Vygon Czech Republic s.r.o. |
3 |
467 486 Kč |
|
|
Dialab spol. s r.o. |
1 |
454 658 Kč |
|
|
Bracco Imaging Czech s.r.o. |
2 |
451 575 Kč |
|
|
Arthrex s.r.o. |
2 |
440 500 Kč |
|
|
DYNEX TECHNOLOGIES, spol. s r.o. |
2 |
388 893 Kč |
|
|
Viamed s.r.o. |
1 |
370 018 Kč |
|
|
ExeMed CZ s.r.o. |
1 |
328 393 Kč |
|
|
AstraZeneca Czech Republic s.r.o. |
1 |
328 393 Kč |
|
|
GML Health Care s.r.o. |
1 |
328 393 Kč |
|
|
Glenmark Pharmaceuticals Distribution s.r.o. |
1 |
328 393 Kč |
|
|
BIOTRONIK Praha, spol. s r. o. |
1 |
328 393 Kč |
|
|
Danone a.s. |
1 |
328 393 Kč |
|
|
SKORI, s.r.o. |
1 |
328 393 Kč |
|
|
BAXTER CZECH spol. s r.o. |
1 |
328 393 Kč |
|
|
DN FORMED Brno s.r.o. |
1 |
328 393 Kč |
|
|
Eli Lilly Cork Limited |
1 |
328 393 Kč |
|
|
Zenas BioPharma LLC |
1 |
328 393 Kč |
|
|
CELLTRION, Inc. |
1 |
318 334 Kč |
|
|
POLYMED medical CZ, a.s. |
3 |
286 090 Kč |
|
|
MAPO medical s.r.o. |
4 |
270 771 Kč |
|
|
SPIRIT MEDICAL spol. s r.o. |
2 |
235 278 Kč |
|
|
Johnson & Johnson, s.r.o. |
2 |
139 057 Kč |
|
|
BATIST Medical a.s. |
2 |
136 082 Kč |
|
|
Mediform, spol. s r.o. |
1 |
130 222 Kč |
|
|
medisap,s.r.o. |
2 |
121 000 Kč |
|
|
Chironax, spol. s r.o. |
1 |
121 000 Kč |
|
|
Advance Hospital Analytics s.r.o. |
1 |
121 000 Kč |
|
|
Life Technologies Czech Republic s.r.o. |
1 |
118 580 Kč |
|
|
Medsol s.r.o. |
1 |
109 021 Kč |
|
|
ResMed CZ s.r.o. |
1 |
98 500 Kč |
|
|
Askin & Co. s. r. o. |
1 |
97 664 Kč |
|
|
Getinge Czech Republic, s.r.o. |
1 |
87 120 Kč |
|
|
KC SOLID, spol. s r. o. |
1 |
79 593 Kč |
|
|
SEBIA Czech republic s.r.o. |
1 |
77 945 Kč |
|
|
Becton Dickinson Czechia, s.r.o. |
1 |
67 254 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Nemocnice Jihlava, příspěvková organizace v 2025 ve výši 328 393 Kč
|
|
|
Bonus za transparentnost
ukázat detail
|
|
Nesplňuje podmínku pro udělení bonusu za transparentnost.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Bonus (proto má zápornou hodnotu) pro organizace, které jsou transparetní nad rámec zákona. Pokud vkládají do registru smluv smlouvy pod hodnotu 50.000 Kč (což nemusí), mohou dostat bonus. Pokud je podíl smluv pod 50.000 Kč o 25% vyšší než je obvyklé (průměr celého registru smluv), pak mají bonus 0.25 bodů. Pokud je podíl vyšší o více než 50%, pak je bonus 0.5 bodů. Pokud je podíl vyšší o více než 75%, pak je bonus 0.75 bodů.
|
|
Součet bodů = K–Index
ukázat detail
|
 |
Počet bodů 4,56
|
|
Počet bodů 4,56 znamená pro Nemocnice Jihlava, příspěvková organizace celkově
508. místo z 1298.
Výpočet celkového počtu bodů je jednoduchý. Sečtou se body u jednotlivých parametrů a
výsledek se poté (pro lepší čitelnost) vynásobí deseti.
| Parametr |
Počet bodů |
| Podíl smluv bez ceny |
+ 0,0227 |
| Podíl smluv s nedostatkem |
+ 0,0005 |
| Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů |
+ 0,0662 |
| Koncentrace dodavatelů u smluv se skrytou cenou |
+ 0,0034 |
| Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek |
+ 0,0040 |
| Koncentrace dodavatelů u smluv blízké u limitu VZ |
+ 0,1151 |
| Podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv s výrazným začerněním |
+ 0,0008 |
| Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany |
+ 0,1308 |
| Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů u hlavních oborů činnosti |
+ 0,1126 |
Mezisoučet
(pro lepší čitelnost)
|
0,456
|
|
x 10 (pro lepší čitelnost)
|
4,56
|
|
Výsledný K-Index
|
4,560 |
|