Parametr
|
Hodnota parametru
|
Komentář
|
|
Podíl smluv bez ceny
ukázat detail
|
|
U většiny smluv netají ceny.
|
Číselná hodnota parametru je 0,04.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv bez ceny přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0377 odpovídá 3,77 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv uzavřených se soukromými společnostmi za kalendářní rok, které mají skrytou cenu. Cenu je možné skrýt pouze z důvodu bankovního a obchodního tajemstvía tato výjimka je velmi často zneužívána pro utajení hodnoty smlouvy. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá skrytou cenu, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv se skrytou cenou.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv bez ceny?
|
|
Podíl smluv s nedostatkem
ukázat detail
|
|
Smlouvy bez zásadních nedostatků.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s nedostatkem přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0000 odpovídá 0,00 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, u kterých jsme při analýze našli zásadní nedostatky. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá zásadní nedostatky, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv se zásadními nedostatky.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s nedostatkem?
|
|
Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany
ukázat detail
|
|
Uzavřeli 11 smluv s firmami, jejichž majitelé či ony samy sponzorovali politické strany.
|
Číselná hodnota parametru je 0,1.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,1038 odpovídá 10,38 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které jsou uzavřeny s firmou, která má vazbu na politiku, neboli sponzorovala politickou stranu, nebo je přímo či nepřímo vlastněna sponzorem politické strany anebo ji přímo či nepřímo vlastní politik. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva s takovou firmou uzavřená není, hodnota 0.5 znamená, že polovina smluv je uzavřena s takovými firmami.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany?
|
|
Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek
ukázat detail
|
|
Velmi málo smluv má hodnotu blízkou limitům pro veřejné zakázky.
|
Číselná hodnota parametru je 0,01.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0094 odpovídá 0,94 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, jejichž hodnota je pouze o malou částku nižší než je zákonný limit, nad kterým by se zakázka musela soutěžit podle zákona o zadávání veřejných zakázek. Typicky se jedná o limit 6 miliónů korun pro stavební zakázky a 2 miliony pro ostatní.Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva není u limitu, hodnota 1.0 znamená všechny smlouvy u limitu.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek?
|
|
Podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami
ukázat detail
|
|
Nemá smlouvy s nově založenými firmami.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0000 odpovídá 0,00 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které jsou uzavřeny z nově založenou firmou. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva takto uzavřená není, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv uzavřenou s novými firmami.
|
|
Podíl smluv s výrazným začerněním
ukázat detail
|
|
Nemají významně začerněné smlouvy.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s výrazným začerněním přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0000 odpovídá 0,00 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které obsahují alespoň jednu stranu smlouvy začerněnou z více než 20%. Začerňování smluv je v pořádku pro odstranění osobních údajů. To tvoří obvykle malé procento začernění. V rámci skrytí podstatných náležitostí smlouvy (často s výmluvou na obchodní tajemství) dochází k začernění velkých částí smluv a to je již rizikové. Pokud počet takto hodně začerněných částí smluv tvoří významnou část všech smluv organizace, je to fakt, který se negativně projeví na hodnotě K-Indexu.Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá významně začerněné stránky, hodnota 0.2 znamená, že 20% smluv takto začerněné jsou.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s výrazným začerněním?
|
|
Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů
ukázat detail
|
|
Žádný dodavatel nedominuje nad ostatními.
|
Číselná hodnota parametru je 0,08.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.Koncentraci dodavatelů počítáme pouze pro soukromé dodavatele, tzn. pouze pro smlouvy mezi organizací a soukromými dodavateli. Pro výpočet používáme upravený Herfindahl Hirschman Index a způsob výpočtu podrobně popisujeme v metodice. Hodnota 0 znamená ideální stav, ideální konkurenci mezi dodavateli, neboli že všichni dodavatelé mají pouze 1 smlouvu ve stejné výši.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená vysokou koncentraci dodavatelů až monopolní postavení jednoho z nich.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Jaké jsou obvyklé hodnoty tohoto parametru?
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
LT-BAU s.r.o. |
3 |
6 787 841 Kč |
|
|
Stavby Žitenice s.r.o. |
1 |
2 037 334 Kč |
|
|
S-BAU BOHEMIA spol. s r.o. |
1 |
1 882 190 Kč |
|
|
PROFISTAV Czech s.r.o. |
1 |
1 813 239 Kč |
|
|
JOB ARENA, s.r.o. |
5 |
1 552 529 Kč |
|
|
BauGeo, s.r.o. |
2 |
1 322 140 Kč |
|
|
MDA Praha, s.r.o. |
1 |
1 210 000 Kč |
|
|
PPZ - truhlářství, s.r.o. |
1 |
596 499 Kč |
|
|
UX Fans s.r.o. |
2 |
564 586 Kč |
|
|
Profit Invest, s.r.o. |
3 |
495 034 Kč |
|
|
Perfect System, s.r.o. |
1 |
460 000 Kč |
|
|
Helena Osvaldová |
3 |
414 250 Kč |
|
|
Caleum a.s. |
2 |
383 727 Kč |
|
|
Tisk Horák a.s. |
2 |
372 300 Kč |
|
|
3dsense s.r.o. |
1 |
341 946 Kč |
|
|
BEMOP s.r.o. |
2 |
325 993 Kč |
|
|
státní Muzeum Auschwitz-Birkenau ( Osvětim ) |
1 |
320 000 Kč |
|
|
Gabriel s.r.o. |
1 |
271 185 Kč |
|
|
MAFRA, a.s. |
1 |
247 214 Kč |
|
|
Mgr. Jakub Grafnetter, advokát |
1 |
242 000 Kč |
|
|
MOBA studio s.r.o. |
1 |
242 000 Kč |
|
|
PROJEKTMEDIA, s.r.o. |
1 |
229 200 Kč |
|
|
Libor Dufek |
1 |
225 000 Kč |
|
|
BOKS s.r.o. |
1 |
221 261 Kč |
|
|
KODAP Liberec, s.r.o. |
1 |
220 220 Kč |
|
|
Adjust art PRO, s.r.o. |
2 |
186 800 Kč |
|
|
Tomáš Belien |
1 |
184 000 Kč |
|
|
Tomáš Višňák |
2 |
180 750 Kč |
|
|
OKIM spol. s r.o. |
2 |
180 000 Kč |
|
|
Nina Wanča, Ph.D. |
1 |
156 695 Kč |
|
|
Mediaboard s.r.o. |
2 |
154 700 Kč |
|
|
Ing. Tomáš Kostka |
1 |
150 000 Kč |
|
|
Jugendherberge Ravensbrück |
1 |
146 879 Kč |
|
|
SIHASO a.s. |
1 |
141 570 Kč |
|
|
Marcela Karausová |
2 |
139 150 Kč |
|
|
ARTEG s.r.o. |
1 |
139 150 Kč |
|
|
Top Party Stany s.r.o. |
1 |
136 730 Kč |
|
|
SPS projekt, spol. s r.o. |
1 |
136 428 Kč |
|
|
EXON s.r.o. |
1 |
134 000 Kč |
|
|
LB BOHEMIA, s.r.o. |
1 |
133 100 Kč |
|
|
spol. Atlas consulting s.r.o. |
1 |
127 050 Kč |
|
|
Linea podlahy, s.r.o. |
1 |
125 000 Kč |
|
|
Ing.arch. Igor Kovačević |
1 |
121 000 Kč |
|
|
HANEL, spol. s r.o. |
1 |
118 822 Kč |
|
|
Sweney Matthew |
1 |
108 900 Kč |
|
|
Textilní výroba Smolka s.r.o. |
1 |
90 000 Kč |
|
|
akad.architekt Václav Hejna |
1 |
90 000 Kč |
|
|
GASTRO SIMI Servis s.r.o. |
1 |
84 700 Kč |
|
|
Zdeněk Rous |
1 |
83 224 Kč |
|
|
POST BELLUM, z. ú. |
1 |
82 885 Kč |
|
|
Josef Tajovský |
1 |
82 419 Kč |
|
|
Radek Procházka |
1 |
82 419 Kč |
|
|
FANTA-velkoobchod s.r.o. |
1 |
81 000 Kč |
|
|
MEGAPIXEL s.r.o. |
1 |
79 999 Kč |
|
|
Vydavatelství KAM po Česku s.r.o. |
1 |
78 650 Kč |
|
|
DEKONTA, a.s. |
1 |
78 045 Kč |
|
|
Jakub Šelder |
1 |
77 440 Kč |
|
|
Tomáš Višňák s.r.o. |
1 |
75 000 Kč |
|
|
Chaloupková Helena, JUDr., advokátka |
1 |
72 600 Kč |
|
|
MgA. Zuzana Bosák Ondroušková |
1 |
70 000 Kč |
|
|
COMPUTER HELP, spol. s r.o. |
1 |
66 000 Kč |
|
|
Barvy Málek a spol. s.r.o. |
1 |
65 000 Kč |
|
|
INDIGOPRINT s.r.o. |
1 |
65 000 Kč |
|
|
SmartGuide s.r.o. |
1 |
61 000 Kč |
|
|
Meta Platforms Ireland Limited |
1 |
60 500 Kč |
|
|
GP-Services s.r.o. |
1 |
60 500 Kč |
|
|
Dopravní značení Litoměřice s.r.o. |
1 |
57 000 Kč |
|
|
Gaube Petr |
1 |
2 723 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Památník Terezín v 2025 ve výši 310 506 Kč
|
|
|
Koncentrace dodavatelů u smluv se skrytou cenou
ukázat detail
|
|
Zakázky se skrytou cenou uzavřelo více dodavatelů, žádný nedominuje.
|
Číselná hodnota parametru je 0,14.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.V tomto parametru zkoumáme koncentraci dodavatelů u smluv, které mají utajenou cenu. Jinak řečeno - jestli k utajování ceny nedochází pouze u některý vybraných dodavatelů. Hodnota 0 znamená ideální stav.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená, že utajování ceny se týká jen vybraného okruhu dodavatelů.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Jaké jsou obvyklé hodnoty tohoto parametru?
|
Dodavatel |
Počet smluv |
|
|
JOB ARENA, s.r.o. |
5 |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Památník Terezín v 2025 ve výši 310 506 Kč
|
|
|
Koncentrace dodavatelů u smluv blízké u limitu VZ
ukázat detail
|
|
Zakázky s podezřelou cenou se nekoncentrují u žádných dodavatelů.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.V tomto parametru zkoumáme koncentraci dodavatelů u smluv, které mají cenu u limitu veřejných zakázek. Jinak řečeno - jestli se obcházení zákona o zadávání veřejných zakázek netýka pouze některých vybraných dodavatelů. Hodnota 0 znamená ideální stav.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená, že ceny smluv u limitu VZ se týká jen vybraného okruhu dodavatelů.
|
|
Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů u hlavních oborů činnosti
ukázat detail
|
|
Zakázky z jednotlivých oborů uzavřelo více dodavatelů, žádný výrazně nedominuje.
|
Číselná hodnota parametru je 0,13.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.Celkovou koncentraci dodavatelů počítáme v jiném parametru. Zde analyzujeme, zda nedochází ke koncentraci dodavatelů pouze v některých oblastech. Např. pouze v oblasti IT, právní služeb apod. Způsob výpočtu podrobně popisujeme v metodice K-Indexu.Hodnota 0 znamená ideální stav, ideální konkurenci mezi dodavateli, neboli že všichni dodavatelé mají pouze 1 smlouvu ve stejné výši.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená vysokou koncentraci dodavatelů až monopolní postavení jednoho z nich v nejdůležitějších oborech.
Jaké jsou obvyklé hodnoty tohoto parametru?
Obor IT
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
BEMOP s.r.o. |
2 |
325 993 Kč |
|
|
Caleum a.s. |
1 |
249 901 Kč |
|
|
Profit Invest, s.r.o. |
2 |
204 803 Kč |
|
|
COMPUTER HELP, spol. s r.o. |
1 |
66 000 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Památník Terezín v 2025 ve výši 310 506 Kč
|
Obor Stavebnictví
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
Stavby Žitenice s.r.o. |
1 |
2 037 334 Kč |
|
|
LT-BAU s.r.o. |
2 |
1 949 106 Kč |
|
|
S-BAU BOHEMIA spol. s r.o. |
1 |
1 882 190 Kč |
|
|
PROFISTAV Czech s.r.o. |
1 |
1 813 239 Kč |
|
|
Jakub Šelder |
1 |
77 440 Kč |
|
|
Gaube Petr |
1 |
2 723 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Památník Terezín v 2025 ve výši 310 506 Kč
|
Obor Kancelář
Počet smluv organizace se skrytou cenou v tomto oboru: 6, tj. 41,67 %.
Míra koncentrace dodavatelů v tomto oboru:
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
JOB ARENA, s.r.o. |
5 |
1 552 529 Kč |
|
|
PPZ - truhlářství, s.r.o. |
1 |
596 499 Kč |
|
|
Helena Osvaldová |
2 |
319 250 Kč |
|
|
Profit Invest, s.r.o. |
1 |
290 231 Kč |
|
|
Tisk Horák a.s. |
1 |
181 500 Kč |
|
|
Adjust art PRO, s.r.o. |
1 |
96 800 Kč |
|
|
GASTRO SIMI Servis s.r.o. |
1 |
84 700 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Památník Terezín v 2025 ve výši 310 506 Kč
|
Obor Jiné služby
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
BauGeo, s.r.o. |
1 |
812 846 Kč |
|
|
státní Muzeum Auschwitz-Birkenau ( Osvětim ) |
1 |
320 000 Kč |
|
|
BOKS s.r.o. |
1 |
221 261 Kč |
|
|
Ing. Tomáš Kostka |
1 |
150 000 Kč |
|
|
Radek Procházka |
1 |
82 419 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Památník Terezín v 2025 ve výši 310 506 Kč
|
|
|
Bonus za transparentnost
ukázat detail
|
|
Nesplňuje podmínku pro udělení bonusu za transparentnost.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Bonus (proto má zápornou hodnotu) pro organizace, které jsou transparetní nad rámec zákona. Pokud vkládají do registru smluv smlouvy pod hodnotu 50.000 Kč (což nemusí), mohou dostat bonus. Pokud je podíl smluv pod 50.000 Kč o 25% vyšší než je obvyklé (průměr celého registru smluv), pak mají bonus 0.25 bodů. Pokud je podíl vyšší o více než 50%, pak je bonus 0.5 bodů. Pokud je podíl vyšší o více než 75%, pak je bonus 0.75 bodů.
|
|
Součet bodů = K–Index
ukázat detail
|
 |
Počet bodů 4,99
|
|
Počet bodů 4,99 znamená pro Památník Terezín celkově
619. místo z 1298.
Výpočet celkového počtu bodů je jednoduchý. Sečtou se body u jednotlivých parametrů a
výsledek se poté (pro lepší čitelnost) vynásobí deseti.
| Parametr |
Počet bodů |
| Podíl smluv bez ceny |
+ 0,0377 |
| Podíl smluv s nedostatkem |
+ 0,0000 |
| Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů |
+ 0,0765 |
| Koncentrace dodavatelů u smluv se skrytou cenou |
+ 0,1414 |
| Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek |
+ 0,0094 |
| Koncentrace dodavatelů u smluv blízké u limitu VZ |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv s výrazným začerněním |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany |
+ 0,1038 |
| Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů u hlavních oborů činnosti |
+ 0,1300 |
Mezisoučet
(pro lepší čitelnost)
|
0,499
|
|
x 10 (pro lepší čitelnost)
|
4,99
|
|
Výsledný K-Index
|
4,988 |
|