Parametr
|
Hodnota parametru
|
Komentář
|
|
Podíl smluv bez ceny
ukázat detail
|
|
Skrývá ceny u 6 smluv.
|
Číselná hodnota parametru je 0,07.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv bez ceny přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0652 odpovídá 6,52 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv uzavřených se soukromými společnostmi za kalendářní rok, které mají skrytou cenu. Cenu je možné skrýt pouze z důvodu bankovního a obchodního tajemstvía tato výjimka je velmi často zneužívána pro utajení hodnoty smlouvy. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá skrytou cenu, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv se skrytou cenou.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv bez ceny?
|
|
Podíl smluv s nedostatkem
ukázat detail
|
|
Smlouvy bez zásadních nedostatků.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s nedostatkem přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0000 odpovídá 0,00 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, u kterých jsme při analýze našli zásadní nedostatky. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá zásadní nedostatky, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv se zásadními nedostatky.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s nedostatkem?
|
|
Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany
ukázat detail
|
|
Uzavřeli 14 smluv s firmami, jejichž majitelé či ony samy sponzorovali politické strany.
|
Číselná hodnota parametru je 0,15.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,1522 odpovídá 15,22 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které jsou uzavřeny s firmou, která má vazbu na politiku, neboli sponzorovala politickou stranu, nebo je přímo či nepřímo vlastněna sponzorem politické strany anebo ji přímo či nepřímo vlastní politik. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva s takovou firmou uzavřená není, hodnota 0.5 znamená, že polovina smluv je uzavřena s takovými firmami.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany?
|
|
Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek
ukázat detail
|
|
4 smlouvy mají hodnotu blízkou limitům veřejných zakázek, což může naznačovat snahu se vyhnout řádné veřejné soutěži.
|
Číselná hodnota parametru je 0,04.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0435 odpovídá 4,35 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, jejichž hodnota je pouze o malou částku nižší než je zákonný limit, nad kterým by se zakázka musela soutěžit podle zákona o zadávání veřejných zakázek. Typicky se jedná o limit 6 miliónů korun pro stavební zakázky a 2 miliony pro ostatní.Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva není u limitu, hodnota 1.0 znamená všechny smlouvy u limitu.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek?
|
|
Podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami
ukázat detail
|
|
Nemá smlouvy s nově založenými firmami.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0000 odpovídá 0,00 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které jsou uzavřeny z nově založenou firmou. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva takto uzavřená není, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv uzavřenou s novými firmami.
|
|
Podíl smluv s výrazným začerněním
ukázat detail
|
|
Zveřejnili 3 významně začerněné smlouvy.
|
Číselná hodnota parametru je 0,03.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s výrazným začerněním přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0326 odpovídá 3,26 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které obsahují alespoň jednu stranu smlouvy začerněnou z více než 20%. Začerňování smluv je v pořádku pro odstranění osobních údajů. To tvoří obvykle malé procento začernění. V rámci skrytí podstatných náležitostí smlouvy (často s výmluvou na obchodní tajemství) dochází k začernění velkých částí smluv a to je již rizikové. Pokud počet takto hodně začerněných částí smluv tvoří významnou část všech smluv organizace, je to fakt, který se negativně projeví na hodnotě K-Indexu.Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá významně začerněné stránky, hodnota 0.2 znamená, že 20% smluv takto začerněné jsou.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s výrazným začerněním?
|
|
Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů
ukázat detail
|
|
Žádný dodavatel nedominuje nad ostatními.
|
Číselná hodnota parametru je 0,06.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.Koncentraci dodavatelů počítáme pouze pro soukromé dodavatele, tzn. pouze pro smlouvy mezi organizací a soukromými dodavateli. Pro výpočet používáme upravený Herfindahl Hirschman Index a způsob výpočtu podrobně popisujeme v metodice. Hodnota 0 znamená ideální stav, ideální konkurenci mezi dodavateli, neboli že všichni dodavatelé mají pouze 1 smlouvu ve stejné výši.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená vysokou koncentraci dodavatelů až monopolní postavení jednoho z nich.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Jaké jsou obvyklé hodnoty tohoto parametru?
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
COMA Praha s.r.o. |
1 |
6 640 376 Kč |
|
|
ITS akciová společnost |
1 |
4 229 064 Kč |
|
|
SKS s.r.o. |
4 |
2 810 586 Kč |
|
|
AC EURO a.s. |
5 |
2 703 740 Kč |
|
|
Nakladatelství C. H. Beck, s. r. o. |
1 |
2 238 880 Kč |
|
|
Atelier 99 s.r.o. |
5 |
2 012 096 Kč |
|
|
GC System a.s. |
1 |
1 458 776 Kč |
|
|
PREMO s.r.o. |
4 |
1 187 270 Kč |
|
|
INTERPAP Office, s.r.o. |
5 |
934 074 Kč |
|
|
SKYLIFT s.r.o. |
1 |
862 488 Kč |
|
|
JIHLAVAN, a.s. |
2 |
862 237 Kč |
|
|
TRASKO, a.s. |
2 |
751 011 Kč |
|
|
Unicorn Business Systems a.s. |
1 |
601 370 Kč |
|
|
SMERO, spol. s r.o. |
5 |
549 001 Kč |
|
|
HyTT interiery-exteriery s.r.o. |
2 |
544 932 Kč |
|
|
Velkoobchod LUKA s.r.o. |
2 |
494 273 Kč |
|
|
Collapo s.r.o. |
1 |
431 119 Kč |
|
|
Quantcom, a.s. |
1 |
431 119 Kč |
|
|
Konica Minolta Business Solutions Czech, spol. s r.o. |
1 |
431 119 Kč |
|
|
PVM elektro s.r.o. |
1 |
418 442 Kč |
|
|
Schneider Electric CZ, s.r.o. |
1 |
405 172 Kč |
|
|
OTIS a.s. |
1 |
378 780 Kč |
|
|
craftsys s.r.o. |
2 |
321 444 Kč |
|
|
Zbyněk Velička |
1 |
297 504 Kč |
|
|
Aricoma Systems a.s. |
3 |
270 343 Kč |
|
|
ICT Pro s.r.o. |
2 |
261 360 Kč |
|
|
Petr Cibulka |
2 |
255 000 Kč |
|
|
KLIKA - BP services s.r.o. |
1 |
239 580 Kč |
|
|
Scenario s.r.o. |
1 |
200 000 Kč |
|
|
ETL-Ekotherm a.s. |
1 |
195 536 Kč |
|
|
VÝTAHY BRNO s.r.o. |
1 |
194 568 Kč |
|
|
Direct auto Brno, s.r.o. |
1 |
180 000 Kč |
|
|
Jan Vytopil |
2 |
168 621 Kč |
|
|
AMCOBEX Information Technologies s.r.o. |
1 |
149 072 Kč |
|
|
RUMBURAK s.r.o. |
1 |
140 000 Kč |
|
|
ASSA ABLOY Opening Solutions CZ s.r.o. |
1 |
129 313 Kč |
|
|
Solutia s.r.o. |
1 |
100 501 Kč |
|
|
ACTIVA spol. s r.o. |
1 |
98 797 Kč |
|
|
Trade FIDES, a.s. |
1 |
95 000 Kč |
|
|
Ing. Lukáš Roubal |
1 |
81 070 Kč |
|
|
ATECO CZ s.r.o. |
1 |
81 070 Kč |
|
|
NEWTON Technologies, a.s. |
1 |
79 900 Kč |
|
|
Smart Decision s.r.o. |
1 |
77 000 Kč |
|
|
NEWTON Media, a.s. |
1 |
68 026 Kč |
|
|
Alternetivo s.r.o. |
1 |
64 400 Kč |
|
|
PROTIS, spol. s r.o. |
1 |
63 876 Kč |
|
|
JaP - Jacina, s.r.o. |
1 |
63 255 Kč |
|
|
Rekreační středisko Prudká s.r.o. |
1 |
57 480 Kč |
|
|
MELOUNOVÁ, s.r.o. |
1 |
36 300 Kč |
|
|
DELIKOMAT s.r.o. |
1 |
6 795 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Krajský soud v Brně v 2025 ve výši 431 119 Kč
|
|
|
Koncentrace dodavatelů u smluv se skrytou cenou
ukázat detail
|
|
Zakázky se skrytou cenou uzavřelo více dodavatelů, žádný nedominuje.
|
Číselná hodnota parametru je 0,11.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.V tomto parametru zkoumáme koncentraci dodavatelů u smluv, které mají utajenou cenu. Jinak řečeno - jestli k utajování ceny nedochází pouze u některý vybraných dodavatelů. Hodnota 0 znamená ideální stav.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená, že utajování ceny se týká jen vybraného okruhu dodavatelů.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Jaké jsou obvyklé hodnoty tohoto parametru?
|
Dodavatel |
Počet smluv |
|
|
Atelier 99 s.r.o. |
3 |
|
|
JIHLAVAN, a.s. |
2 |
|
|
Collapo s.r.o. |
1 |
|
|
Quantcom, a.s. |
1 |
|
|
Konica Minolta Business Solutions Czech, spol. s r.o. |
1 |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Krajský soud v Brně v 2025 ve výši 431 119 Kč
|
|
|
Koncentrace dodavatelů u smluv blízké u limitu VZ
ukázat detail
|
|
Zakázky s podezřelou cenou se nekoncentrují u žádných dodavatelů.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.V tomto parametru zkoumáme koncentraci dodavatelů u smluv, které mají cenu u limitu veřejných zakázek. Jinak řečeno - jestli se obcházení zákona o zadávání veřejných zakázek netýka pouze některých vybraných dodavatelů. Hodnota 0 znamená ideální stav.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená, že ceny smluv u limitu VZ se týká jen vybraného okruhu dodavatelů.
|
|
Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů u hlavních oborů činnosti
ukázat detail
|
|
Dominance zakázek u dodavatelů se objevuje v 3 oborech.
|
Číselná hodnota parametru je 0,17.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.Celkovou koncentraci dodavatelů počítáme v jiném parametru. Zde analyzujeme, zda nedochází ke koncentraci dodavatelů pouze v některých oblastech. Např. pouze v oblasti IT, právní služeb apod. Způsob výpočtu podrobně popisujeme v metodice K-Indexu.Hodnota 0 znamená ideální stav, ideální konkurenci mezi dodavateli, neboli že všichni dodavatelé mají pouze 1 smlouvu ve stejné výši.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená vysokou koncentraci dodavatelů až monopolní postavení jednoho z nich v nejdůležitějších oborech.
Jaké jsou obvyklé hodnoty tohoto parametru?
Obor Stavebnictví
Počet smluv organizace se skrytou cenou v tomto oboru: 1, tj. 14,29 %.
Míra koncentrace dodavatelů v tomto oboru:
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
SKS s.r.o. |
1 |
2 092 879 Kč |
|
|
Atelier 99 s.r.o. |
3 |
1 149 859 Kč |
|
|
TRASKO, a.s. |
2 |
751 011 Kč |
|
|
MELOUNOVÁ, s.r.o. |
1 |
36 300 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Krajský soud v Brně v 2025 ve výši 431 119 Kč
|
Obor IT
Počet smluv organizace se skrytou cenou v tomto oboru: 1, tj. 9,09 %.
Míra koncentrace dodavatelů v tomto oboru:
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
COMA Praha s.r.o. |
1 |
6 640 376 Kč |
|
|
ITS akciová společnost |
1 |
4 229 064 Kč |
|
|
Nakladatelství C. H. Beck, s. r. o. |
1 |
2 238 880 Kč |
|
|
GC System a.s. |
1 |
1 458 776 Kč |
|
|
Unicorn Business Systems a.s. |
1 |
601 370 Kč |
|
|
Collapo s.r.o. |
1 |
431 119 Kč |
|
|
craftsys s.r.o. |
2 |
321 444 Kč |
|
|
Scenario s.r.o. |
1 |
200 000 Kč |
|
|
SKS s.r.o. |
1 |
190 950 Kč |
|
|
Aricoma Systems a.s. |
1 |
82 500 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Krajský soud v Brně v 2025 ve výši 431 119 Kč
|
Obor Telco
Počet smluv organizace se skrytou cenou v tomto oboru: 1, tj. 100,00 %.
Míra koncentrace dodavatelů v tomto oboru:
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
Quantcom, a.s. |
1 |
431 119 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Krajský soud v Brně v 2025 ve výši 431 119 Kč
|
Obor Kancelář
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
PREMO s.r.o. |
4 |
1 187 270 Kč |
|
|
INTERPAP Office, s.r.o. |
4 |
854 576 Kč |
|
|
SMERO, spol. s r.o. |
5 |
549 001 Kč |
|
|
Zbyněk Velička |
1 |
297 504 Kč |
|
|
Velkoobchod LUKA s.r.o. |
1 |
278 739 Kč |
|
|
Jan Vytopil |
2 |
168 621 Kč |
|
|
AMCOBEX Information Technologies s.r.o. |
1 |
149 072 Kč |
|
|
ACTIVA spol. s r.o. |
1 |
98 797 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Krajský soud v Brně v 2025 ve výši 431 119 Kč
|
Obor Právní a realitní služby
Počet smluv organizace se skrytou cenou v tomto oboru: 3, tj. 75,00 %.
Míra koncentrace dodavatelů v tomto oboru:
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
JIHLAVAN, a.s. |
2 |
862 237 Kč |
|
|
Atelier 99 s.r.o. |
1 |
431 119 Kč |
|
|
DELIKOMAT s.r.o. |
1 |
6 795 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Krajský soud v Brně v 2025 ve výši 431 119 Kč
|
Obor Jiné služby
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
AC EURO a.s. |
1 |
2 298 906 Kč |
|
|
SKYLIFT s.r.o. |
1 |
862 488 Kč |
|
|
HyTT interiery-exteriery s.r.o. |
1 |
474 492 Kč |
|
|
PVM elektro s.r.o. |
1 |
418 442 Kč |
|
|
SKS s.r.o. |
1 |
406 327 Kč |
|
|
OTIS a.s. |
1 |
378 780 Kč |
|
|
ETL-Ekotherm a.s. |
1 |
195 536 Kč |
|
|
VÝTAHY BRNO s.r.o. |
1 |
194 568 Kč |
|
|
RUMBURAK s.r.o. |
1 |
140 000 Kč |
|
|
Rekreační středisko Prudká s.r.o. |
1 |
57 480 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Krajský soud v Brně v 2025 ve výši 431 119 Kč
|
|
|
Bonus za transparentnost
ukázat detail
|
|
Nesplňuje podmínku pro udělení bonusu za transparentnost.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Bonus (proto má zápornou hodnotu) pro organizace, které jsou transparetní nad rámec zákona. Pokud vkládají do registru smluv smlouvy pod hodnotu 50.000 Kč (což nemusí), mohou dostat bonus. Pokud je podíl smluv pod 50.000 Kč o 25% vyšší než je obvyklé (průměr celého registru smluv), pak mají bonus 0.25 bodů. Pokud je podíl vyšší o více než 50%, pak je bonus 0.5 bodů. Pokud je podíl vyšší o více než 75%, pak je bonus 0.75 bodů.
|
|
Součet bodů = K–Index
ukázat detail
|
 |
Počet bodů 6,42
|
|
Počet bodů 6,42 znamená pro Krajský soud v Brně celkově
963. místo z 1298.
Výpočet celkového počtu bodů je jednoduchý. Sečtou se body u jednotlivých parametrů a
výsledek se poté (pro lepší čitelnost) vynásobí deseti.
| Parametr |
Počet bodů |
| Podíl smluv bez ceny |
+ 0,0652 |
| Podíl smluv s nedostatkem |
+ 0,0000 |
| Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů |
+ 0,0644 |
| Koncentrace dodavatelů u smluv se skrytou cenou |
+ 0,1118 |
| Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek |
+ 0,0435 |
| Koncentrace dodavatelů u smluv blízké u limitu VZ |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv s výrazným začerněním |
+ 0,0326 |
| Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany |
+ 0,1522 |
| Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů u hlavních oborů činnosti |
+ 0,1723 |
Mezisoučet
(pro lepší čitelnost)
|
0,642
|
|
x 10 (pro lepší čitelnost)
|
6,42
|
|
Výsledný K-Index
|
6,420 |
|