Parametr
|
Hodnota parametru
|
Komentář
|
|
Podíl smluv bez ceny
ukázat detail
|
|
Skrývá ceny u 4 smluv.
|
Číselná hodnota parametru je 0,06.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv bez ceny přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0606 odpovídá 6,06 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv uzavřených se soukromými společnostmi za kalendářní rok, které mají skrytou cenu. Cenu je možné skrýt pouze z důvodu bankovního a obchodního tajemstvía tato výjimka je velmi často zneužívána pro utajení hodnoty smlouvy. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá skrytou cenu, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv se skrytou cenou.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv bez ceny?
|
|
Podíl smluv s nedostatkem
ukázat detail
|
|
Smlouvy bez zásadních nedostatků.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s nedostatkem přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0000 odpovídá 0,00 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, u kterých jsme při analýze našli zásadní nedostatky. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá zásadní nedostatky, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv se zásadními nedostatky.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s nedostatkem?
|
|
Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany
ukázat detail
|
|
Uzavřeli 6 smluv s firmami, jejichž majitelé či ony samy sponzorovali politické strany.
|
Číselná hodnota parametru je 0,09.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0909 odpovídá 9,09 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které jsou uzavřeny s firmou, která má vazbu na politiku, neboli sponzorovala politickou stranu, nebo je přímo či nepřímo vlastněna sponzorem politické strany anebo ji přímo či nepřímo vlastní politik. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva s takovou firmou uzavřená není, hodnota 0.5 znamená, že polovina smluv je uzavřena s takovými firmami.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany?
|
|
Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek
ukázat detail
|
|
Neobchází limity zákona o veřejných zakázkách.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0000 odpovídá 0,00 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, jejichž hodnota je pouze o malou částku nižší než je zákonný limit, nad kterým by se zakázka musela soutěžit podle zákona o zadávání veřejných zakázek. Typicky se jedná o limit 6 miliónů korun pro stavební zakázky a 2 miliony pro ostatní.Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva není u limitu, hodnota 1.0 znamená všechny smlouvy u limitu.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek?
|
|
Podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami
ukázat detail
|
|
Nemá smlouvy s nově založenými firmami.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0000 odpovídá 0,00 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které jsou uzavřeny z nově založenou firmou. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva takto uzavřená není, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv uzavřenou s novými firmami.
|
|
Podíl smluv s výrazným začerněním
ukázat detail
|
|
Zveřejnili 2 významně začerněné smlouvy.
|
Číselná hodnota parametru je 0,03.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s výrazným začerněním přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0303 odpovídá 3,03 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které obsahují alespoň jednu stranu smlouvy začerněnou z více než 20%. Začerňování smluv je v pořádku pro odstranění osobních údajů. To tvoří obvykle malé procento začernění. V rámci skrytí podstatných náležitostí smlouvy (často s výmluvou na obchodní tajemství) dochází k začernění velkých částí smluv a to je již rizikové. Pokud počet takto hodně začerněných částí smluv tvoří významnou část všech smluv organizace, je to fakt, který se negativně projeví na hodnotě K-Indexu.Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá významně začerněné stránky, hodnota 0.2 znamená, že 20% smluv takto začerněné jsou.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s výrazným začerněním?
|
|
Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů
ukázat detail
|
|
Velké zakázky se koncentrují u malého počtu dodavatelů.
|
Číselná hodnota parametru je 0,15.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.Koncentraci dodavatelů počítáme pouze pro soukromé dodavatele, tzn. pouze pro smlouvy mezi organizací a soukromými dodavateli. Pro výpočet používáme upravený Herfindahl Hirschman Index a způsob výpočtu podrobně popisujeme v metodice. Hodnota 0 znamená ideální stav, ideální konkurenci mezi dodavateli, neboli že všichni dodavatelé mají pouze 1 smlouvu ve stejné výši.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená vysokou koncentraci dodavatelů až monopolní postavení jednoho z nich.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Jaké jsou obvyklé hodnoty tohoto parametru?
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
BALLOON - light - PRAHA spol. s r.o. |
3 |
100 591 758 Kč |
|
|
REALM Stav s.r.o. |
1 |
57 187 214 Kč |
|
|
Mahrla spol. s r.o. |
2 |
29 247 069 Kč |
|
|
Boutiq Investment s.r.o. |
1 |
14 568 358 Kč |
|
|
Lario a.s. |
1 |
9 568 358 Kč |
|
|
KOBIT, spol. s r.o. |
1 |
9 377 500 Kč |
|
|
EXPONUS Construction, s.r.o. |
1 |
9 041 273 Kč |
|
|
Eversheds Sutherland, advokátní kancelář, s.r.o. |
1 |
2 420 000 Kč |
|
|
Bonita Group Service s.r.o. |
1 |
905 736 Kč |
|
|
L.P.O.INVESTMENT s.r.o. |
1 |
680 610 Kč |
|
|
Sportovní klub Dolní Měcholupy, z.s. |
2 |
680 000 Kč |
|
|
DOPRAVNÍ A INŽENÝRSKÉ PROJEKTY s.r.o., zkráceně: DIPRO, spol. s r.o. |
3 |
540 870 Kč |
|
|
LMC-SOCIETY s.r.o. |
1 |
508 200 Kč |
|
|
STIS stavební a inženýrská společnost, s.r.o. |
1 |
476 982 Kč |
|
|
Up Česká republika s.r.o. |
1 |
466 443 Kč |
|
|
Leonardo z. s. |
1 |
405 000 Kč |
|
|
SH ČMS - Sbor dobrovolných hasičů Praha - Dolní Měcholupy |
2 |
390 000 Kč |
|
|
M. F. |
1 |
357 066 Kč |
|
|
P. J. |
1 |
357 066 Kč |
|
|
Klub seniorů Dolní Měcholupy, z.s. |
1 |
315 000 Kč |
|
|
Nestlé Česko s.r.o. |
1 |
254 100 Kč |
|
|
Hřiště pod Květinou s.r.o. |
1 |
254 100 Kč |
|
|
ENERGYLOW Plus s.r.o. |
1 |
252 940 Kč |
|
|
NORDSTAHL SERVIS s.r.o. |
1 |
235 345 Kč |
|
|
Reklampress s.r.o. |
3 |
235 305 Kč |
|
|
MIROZA s.r.o. |
1 |
225 302 Kč |
|
|
BÁRTEK ROZHLASY, s.r.o. |
1 |
204 393 Kč |
|
|
MIKAPA plus,s.r.o. |
2 |
194 326 Kč |
|
|
Pavel Žítek |
1 |
193 380 Kč |
|
|
M connections s.r.o. |
1 |
190 270 Kč |
|
|
Stalker Technology, s.r.o. |
2 |
189 238 Kč |
|
|
ZD Dřísy a.s. |
1 |
180 593 Kč |
|
|
BIZON-STANY s.r.o. |
1 |
147 400 Kč |
|
|
T-Mobile Czech Republic a.s. |
1 |
129 422 Kč |
|
|
SCAN4BIM s.r.o. |
1 |
115 170 Kč |
|
|
PILECKÝ s.r.o. |
1 |
114 690 Kč |
|
|
KOLEJCONSULT & servis, spol. s r.o. |
1 |
110 490 Kč |
|
|
GLOB Production, s.r.o. |
1 |
104 655 Kč |
|
|
Lefay s.r.o. |
1 |
99 866 Kč |
|
|
ENERGYLOW s.r.o. |
1 |
98 391 Kč |
|
|
Jiří Toman |
1 |
90 750 Kč |
|
|
AMPeng s.r.o. |
1 |
90 750 Kč |
|
|
Doc. Ing. Pavel Šimek |
1 |
82 764 Kč |
|
|
Požární bezpečnost s.r.o. |
1 |
79 900 Kč |
|
|
Radek Dubský |
1 |
64 372 Kč |
|
|
Řezáč Ivan, Ing. |
1 |
60 500 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Městská část Praha-Dolní Měcholupy v 2025 ve výši 4 247 069 Kč
|
|
|
Koncentrace dodavatelů u smluv se skrytou cenou
ukázat detail
|
|
Zakázky se skrytou cenou se nekoncentrují u žádných dodavatelů.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.V tomto parametru zkoumáme koncentraci dodavatelů u smluv, které mají utajenou cenu. Jinak řečeno - jestli k utajování ceny nedochází pouze u některý vybraných dodavatelů. Hodnota 0 znamená ideální stav.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená, že utajování ceny se týká jen vybraného okruhu dodavatelů.
|
|
Koncentrace dodavatelů u smluv blízké u limitu VZ
ukázat detail
|
|
Zakázky s podezřelou cenou se nekoncentrují u žádných dodavatelů.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.V tomto parametru zkoumáme koncentraci dodavatelů u smluv, které mají cenu u limitu veřejných zakázek. Jinak řečeno - jestli se obcházení zákona o zadávání veřejných zakázek netýka pouze některých vybraných dodavatelů. Hodnota 0 znamená ideální stav.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená, že ceny smluv u limitu VZ se týká jen vybraného okruhu dodavatelů.
|
|
Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů u hlavních oborů činnosti
ukázat detail
|
|
Dominance zakázek u dodavatelů je výrazná v 3 oborech.
|
Číselná hodnota parametru je 0,27.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.Celkovou koncentraci dodavatelů počítáme v jiném parametru. Zde analyzujeme, zda nedochází ke koncentraci dodavatelů pouze v některých oblastech. Např. pouze v oblasti IT, právní služeb apod. Způsob výpočtu podrobně popisujeme v metodice K-Indexu.Hodnota 0 znamená ideální stav, ideální konkurenci mezi dodavateli, neboli že všichni dodavatelé mají pouze 1 smlouvu ve stejné výši.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená vysokou koncentraci dodavatelů až monopolní postavení jednoho z nich v nejdůležitějších oborech.
Jaké jsou obvyklé hodnoty tohoto parametru?
Obor Stavebnictví
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
BALLOON - light - PRAHA spol. s r.o. |
2 |
100 064 682 Kč |
|
|
Lario a.s. |
1 |
9 568 358 Kč |
|
|
Bonita Group Service s.r.o. |
1 |
905 736 Kč |
|
|
L.P.O.INVESTMENT s.r.o. |
1 |
680 610 Kč |
|
|
LMC-SOCIETY s.r.o. |
1 |
508 200 Kč |
|
|
DOPRAVNÍ A INŽENÝRSKÉ PROJEKTY s.r.o., zkráceně: DIPRO, spol. s r.o. |
2 |
479 160 Kč |
|
|
M. F. |
1 |
357 066 Kč |
|
|
P. J. |
1 |
357 066 Kč |
|
|
PILECKÝ s.r.o. |
1 |
114 690 Kč |
|
|
KOLEJCONSULT & servis, spol. s r.o. |
1 |
110 490 Kč |
|
|
GLOB Production, s.r.o. |
1 |
104 655 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Městská část Praha-Dolní Měcholupy v 2025 ve výši 4 247 069 Kč
|
Obor Zemědělství
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
ZD Dřísy a.s. |
1 |
180 593 Kč |
|
|
Lefay s.r.o. |
1 |
99 866 Kč |
|
|
Doc. Ing. Pavel Šimek |
1 |
82 764 Kč |
|
|
Reklampress s.r.o. |
1 |
81 675 Kč |
|
|
MIKAPA plus,s.r.o. |
1 |
67 276 Kč |
|
|
Radek Dubský |
1 |
64 372 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Městská část Praha-Dolní Měcholupy v 2025 ve výši 4 247 069 Kč
|
Obor Právní a realitní služby
Počet smluv organizace se skrytou cenou v tomto oboru: 2, tj. 33,33 %.
Míra koncentrace dodavatelů v tomto oboru:
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
Mahrla spol. s r.o. |
2 |
29 247 069 Kč |
|
|
Eversheds Sutherland, advokátní kancelář, s.r.o. |
1 |
2 420 000 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Městská část Praha-Dolní Měcholupy v 2025 ve výši 4 247 069 Kč
|
Obor Jiné služby
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
Boutiq Investment s.r.o. |
1 |
14 568 358 Kč |
|
|
Hřiště pod Květinou s.r.o. |
1 |
254 100 Kč |
|
|
ENERGYLOW Plus s.r.o. |
1 |
252 940 Kč |
|
|
Řezáč Ivan, Ing. |
1 |
60 500 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Městská část Praha-Dolní Měcholupy v 2025 ve výši 4 247 069 Kč
|
Obor Dary a dotace
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
Sportovní klub Dolní Měcholupy, z.s. |
2 |
680 000 Kč |
|
|
Leonardo z. s. |
1 |
405 000 Kč |
|
|
Klub seniorů Dolní Měcholupy, z.s. |
1 |
315 000 Kč |
|
|
Nestlé Česko s.r.o. |
1 |
254 100 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Městská část Praha-Dolní Měcholupy v 2025 ve výši 4 247 069 Kč
|
|
|
Bonus za transparentnost
ukázat detail
|
|
Nesplňuje podmínku pro udělení bonusu za transparentnost.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Bonus (proto má zápornou hodnotu) pro organizace, které jsou transparetní nad rámec zákona. Pokud vkládají do registru smluv smlouvy pod hodnotu 50.000 Kč (což nemusí), mohou dostat bonus. Pokud je podíl smluv pod 50.000 Kč o 25% vyšší než je obvyklé (průměr celého registru smluv), pak mají bonus 0.25 bodů. Pokud je podíl vyšší o více než 50%, pak je bonus 0.5 bodů. Pokud je podíl vyšší o více než 75%, pak je bonus 0.75 bodů.
|
|
Součet bodů = K–Index
ukázat detail
|
 |
Počet bodů 6,06
|
|
Počet bodů 6,06 znamená pro Městská část Praha-Dolní Měcholupy celkově
889. místo z 1298.
Výpočet celkového počtu bodů je jednoduchý. Sečtou se body u jednotlivých parametrů a
výsledek se poté (pro lepší čitelnost) vynásobí deseti.
| Parametr |
Počet bodů |
| Podíl smluv bez ceny |
+ 0,0606 |
| Podíl smluv s nedostatkem |
+ 0,0000 |
| Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů |
+ 0,1529 |
| Koncentrace dodavatelů u smluv se skrytou cenou |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek |
+ 0,0000 |
| Koncentrace dodavatelů u smluv blízké u limitu VZ |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv s výrazným začerněním |
+ 0,0303 |
| Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany |
+ 0,0909 |
| Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů u hlavních oborů činnosti |
+ 0,2710 |
Mezisoučet
(pro lepší čitelnost)
|
0,606
|
|
x 10 (pro lepší čitelnost)
|
6,06
|
|
Výsledný K-Index
|
6,057 |
|