Parametr
|
Hodnota parametru
|
Komentář
|
|
Podíl smluv bez ceny
ukázat detail
|
|
Skrývá ceny u 6 smluv.
|
Číselná hodnota parametru je 0,08.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv bez ceny přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0769 odpovídá 7,69 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv uzavřených se soukromými společnostmi za kalendářní rok, které mají skrytou cenu. Cenu je možné skrýt pouze z důvodu bankovního a obchodního tajemstvía tato výjimka je velmi často zneužívána pro utajení hodnoty smlouvy. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá skrytou cenu, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv se skrytou cenou.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv bez ceny?
|
|
Podíl smluv s nedostatkem
ukázat detail
|
|
Zásadní nedostatky u 1 smlouvy z 78 smluv.
|
Číselná hodnota parametru je 0,01.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s nedostatkem přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0128 odpovídá 1,28 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, u kterých jsme při analýze našli zásadní nedostatky. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá zásadní nedostatky, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv se zásadními nedostatky.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s nedostatkem?
|
|
Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany
ukázat detail
|
|
Uzavřeli 13 smluv s firmami, jejichž majitelé či ony samy sponzorovali politické strany.
|
Číselná hodnota parametru je 0,17.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,1667 odpovídá 16,67 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které jsou uzavřeny s firmou, která má vazbu na politiku, neboli sponzorovala politickou stranu, nebo je přímo či nepřímo vlastněna sponzorem politické strany anebo ji přímo či nepřímo vlastní politik. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva s takovou firmou uzavřená není, hodnota 0.5 znamená, že polovina smluv je uzavřena s takovými firmami.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany?
|
|
Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek
ukázat detail
|
|
Velmi málo smluv má hodnotu blízkou limitům pro veřejné zakázky.
|
Číselná hodnota parametru je 0,01.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0128 odpovídá 1,28 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, jejichž hodnota je pouze o malou částku nižší než je zákonný limit, nad kterým by se zakázka musela soutěžit podle zákona o zadávání veřejných zakázek. Typicky se jedná o limit 6 miliónů korun pro stavební zakázky a 2 miliony pro ostatní.Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva není u limitu, hodnota 1.0 znamená všechny smlouvy u limitu.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek?
|
|
Podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami
ukázat detail
|
|
Nemá smlouvy s nově založenými firmami.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0000 odpovídá 0,00 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které jsou uzavřeny z nově založenou firmou. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva takto uzavřená není, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv uzavřenou s novými firmami.
|
|
Podíl smluv s výrazným začerněním
ukázat detail
|
|
Nemají významně začerněné smlouvy.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s výrazným začerněním přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0000 odpovídá 0,00 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které obsahují alespoň jednu stranu smlouvy začerněnou z více než 20%. Začerňování smluv je v pořádku pro odstranění osobních údajů. To tvoří obvykle malé procento začernění. V rámci skrytí podstatných náležitostí smlouvy (často s výmluvou na obchodní tajemství) dochází k začernění velkých částí smluv a to je již rizikové. Pokud počet takto hodně začerněných částí smluv tvoří významnou část všech smluv organizace, je to fakt, který se negativně projeví na hodnotě K-Indexu.Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá významně začerněné stránky, hodnota 0.2 znamená, že 20% smluv takto začerněné jsou.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s výrazným začerněním?
|
|
Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů
ukázat detail
|
|
Velké zakázky se koncentrují u malého počtu dodavatelů.
|
Číselná hodnota parametru je 0,24.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.Koncentraci dodavatelů počítáme pouze pro soukromé dodavatele, tzn. pouze pro smlouvy mezi organizací a soukromými dodavateli. Pro výpočet používáme upravený Herfindahl Hirschman Index a způsob výpočtu podrobně popisujeme v metodice. Hodnota 0 znamená ideální stav, ideální konkurenci mezi dodavateli, neboli že všichni dodavatelé mají pouze 1 smlouvu ve stejné výši.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená vysokou koncentraci dodavatelů až monopolní postavení jednoho z nich.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Jaké jsou obvyklé hodnoty tohoto parametru?
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
EDIKT a.s. |
1 |
129 423 275 Kč |
|
|
MV BAU, s.r.o. |
7 |
16 918 823 Kč |
|
|
Bratři Gallové & spol. s.r.o. |
3 |
3 090 622 Kč |
|
|
T-Mobile Czech Republic a.s. |
1 |
2 405 783 Kč |
|
|
Veselý Petr |
1 |
2 405 783 Kč |
|
|
Mgr., Pešek Tomáš |
1 |
2 405 783 Kč |
|
|
Dr., Utitz Pavel |
1 |
2 405 783 Kč |
|
|
SAFETY PRO s.r.o. |
1 |
2 348 005 Kč |
|
|
OK supervision s.r.o. |
1 |
1 669 800 Kč |
|
|
Květnice Real s.r.o. |
1 |
1 212 000 Kč |
|
|
Starý Pavel |
1 |
1 093 830 Kč |
|
|
VSW PROFI s.r.o. |
1 |
613 736 Kč |
|
|
KOMTERM services, s.r.o. |
1 |
551 889 Kč |
|
|
FK Čechie Dubeč, z.s. |
2 |
435 000 Kč |
|
|
Jan Hrdlička |
3 |
380 418 Kč |
|
|
Jiří Bláha |
1 |
339 792 Kč |
|
|
PPL CZ s.r.o. |
1 |
326 700 Kč |
|
|
Zeman Oldřich |
2 |
290 500 Kč |
|
|
Miloslav Hůrka |
2 |
272 492 Kč |
|
|
DE NOVO architekti s.r.o. |
2 |
254 100 Kč |
|
|
HTS - HASIČSKÁ TECHNIKA spol. s r.o. |
2 |
249 260 Kč |
|
|
DEKR-STAV s.r.o. |
1 |
235 439 Kč |
|
|
Atelier 99 s.r.o. |
1 |
233 433 Kč |
|
|
Friess Jakub |
1 |
227 000 Kč |
|
|
GoodPRO, s.r.o. |
1 |
219 251 Kč |
|
|
WISS CZECH, s.r.o. |
1 |
211 774 Kč |
|
|
Robin Tampa |
2 |
210 919 Kč |
|
|
Biventer, s.r.o. |
1 |
210 000 Kč |
|
|
Jiří Vojtěchovský |
2 |
197 472 Kč |
|
|
Aleš Vítů |
2 |
170 560 Kč |
|
|
spolek PROHIBIFEST |
1 |
167 300 Kč |
|
|
Dräger Safety s.r.o. |
2 |
161 829 Kč |
|
|
COLMEX s.r.o. |
1 |
150 333 Kč |
|
|
Technik building s.r.o. |
1 |
142 175 Kč |
|
|
Traktorservis-ML, s.r.o. |
1 |
141 642 Kč |
|
|
Vojtěch Novotný |
1 |
121 000 Kč |
|
|
SLATR s.r.o. |
1 |
119 790 Kč |
|
|
Archeo Pro o.p.s. |
1 |
105 270 Kč |
|
|
Václav Větrovský |
1 |
98 391 Kč |
|
|
Macek Miroslav |
1 |
90 000 Kč |
|
|
SISTEL INTERNATIONAL s.r.o. |
1 |
84 669 Kč |
|
|
AGA PLYNSERVIS s.r.o. |
1 |
83 867 Kč |
|
|
Jaroslav Havlíček |
1 |
79 061 Kč |
|
|
Výtahy Praha ČR, s.r.o. |
1 |
74 082 Kč |
|
|
GARTENSTA PLUS s.r.o. |
1 |
73 810 Kč |
|
|
DTA Group s.r.o. |
1 |
73 154 Kč |
|
|
PROBO-NB s.r.o. |
1 |
72 306 Kč |
|
|
Mechanikgohome.cz s.r.o. |
1 |
71 939 Kč |
|
|
Společnost V.F.Červeného, z.s. |
1 |
70 000 Kč |
|
|
Pohřební služba Navrátil s.r.o. |
1 |
66 550 Kč |
|
|
Zemanová Miroslava |
1 |
60 000 Kč |
|
|
Zeman Dominik |
1 |
50 000 Kč |
|
|
Semerád Daniel |
1 |
50 000 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Městská část Praha-Dubeč v 2025 ve výši 2 405 783 Kč
|
|
|
Koncentrace dodavatelů u smluv se skrytou cenou
ukázat detail
|
|
Zakázky se skrytou cenou se nekoncentrují u žádných dodavatelů.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.V tomto parametru zkoumáme koncentraci dodavatelů u smluv, které mají utajenou cenu. Jinak řečeno - jestli k utajování ceny nedochází pouze u některý vybraných dodavatelů. Hodnota 0 znamená ideální stav.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená, že utajování ceny se týká jen vybraného okruhu dodavatelů.
|
|
Koncentrace dodavatelů u smluv blízké u limitu VZ
ukázat detail
|
|
Zakázky s podezřelou cenou se nekoncentrují u žádných dodavatelů.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.V tomto parametru zkoumáme koncentraci dodavatelů u smluv, které mají cenu u limitu veřejných zakázek. Jinak řečeno - jestli se obcházení zákona o zadávání veřejných zakázek netýka pouze některých vybraných dodavatelů. Hodnota 0 znamená ideální stav.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená, že ceny smluv u limitu VZ se týká jen vybraného okruhu dodavatelů.
|
|
Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů u hlavních oborů činnosti
ukázat detail
|
|
Dominance zakázek u dodavatelů se objevuje v 2 oborech.
|
Číselná hodnota parametru je 0,19.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.Celkovou koncentraci dodavatelů počítáme v jiném parametru. Zde analyzujeme, zda nedochází ke koncentraci dodavatelů pouze v některých oblastech. Např. pouze v oblasti IT, právní služeb apod. Způsob výpočtu podrobně popisujeme v metodice K-Indexu.Hodnota 0 znamená ideální stav, ideální konkurenci mezi dodavateli, neboli že všichni dodavatelé mají pouze 1 smlouvu ve stejné výši.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená vysokou koncentraci dodavatelů až monopolní postavení jednoho z nich v nejdůležitějších oborech.
Jaké jsou obvyklé hodnoty tohoto parametru?
Obor Stavebnictví
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
MV BAU, s.r.o. |
7 |
16 918 823 Kč |
|
|
Bratři Gallové & spol. s.r.o. |
3 |
3 090 622 Kč |
|
|
SAFETY PRO s.r.o. |
1 |
2 348 005 Kč |
|
|
OK supervision s.r.o. |
1 |
1 669 800 Kč |
|
|
Květnice Real s.r.o. |
1 |
1 212 000 Kč |
|
|
Jiří Bláha |
1 |
339 792 Kč |
|
|
DE NOVO architekti s.r.o. |
2 |
254 100 Kč |
|
|
Atelier 99 s.r.o. |
1 |
233 433 Kč |
|
|
Friess Jakub |
1 |
227 000 Kč |
|
|
Technik building s.r.o. |
1 |
142 175 Kč |
|
|
Archeo Pro o.p.s. |
1 |
105 270 Kč |
|
|
Václav Větrovský |
1 |
98 391 Kč |
|
|
Jaroslav Havlíček |
1 |
79 061 Kč |
|
|
Zeman Dominik |
1 |
50 000 Kč |
|
|
Semerád Daniel |
1 |
50 000 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Městská část Praha-Dubeč v 2025 ve výši 2 405 783 Kč
|
Obor Právní a realitní služby
Počet smluv organizace se skrytou cenou v tomto oboru: 3, tj. 16,67 %.
Míra koncentrace dodavatelů v tomto oboru:
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
T-Mobile Czech Republic a.s. |
1 |
2 405 783 Kč |
|
|
Veselý Petr |
1 |
2 405 783 Kč |
|
|
Starý Pavel |
1 |
1 093 830 Kč |
|
|
PPL CZ s.r.o. |
1 |
326 700 Kč |
|
|
Zeman Oldřich |
2 |
290 500 Kč |
|
|
Jan Hrdlička |
2 |
259 418 Kč |
|
|
Biventer, s.r.o. |
1 |
210 000 Kč |
|
|
COLMEX s.r.o. |
1 |
150 333 Kč |
|
|
Vojtěch Novotný |
1 |
121 000 Kč |
|
|
Zemanová Miroslava |
1 |
60 000 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Městská část Praha-Dubeč v 2025 ve výši 2 405 783 Kč
|
Obor Dary a dotace
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
FK Čechie Dubeč, z.s. |
2 |
435 000 Kč |
|
|
spolek PROHIBIFEST |
1 |
167 300 Kč |
|
|
Společnost V.F.Červeného, z.s. |
1 |
70 000 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Městská část Praha-Dubeč v 2025 ve výši 2 405 783 Kč
|
|
|
Bonus za transparentnost
ukázat detail
|
|
Nesplňuje podmínku pro udělení bonusu za transparentnost.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Bonus (proto má zápornou hodnotu) pro organizace, které jsou transparetní nad rámec zákona. Pokud vkládají do registru smluv smlouvy pod hodnotu 50.000 Kč (což nemusí), mohou dostat bonus. Pokud je podíl smluv pod 50.000 Kč o 25% vyšší než je obvyklé (průměr celého registru smluv), pak mají bonus 0.25 bodů. Pokud je podíl vyšší o více než 50%, pak je bonus 0.5 bodů. Pokud je podíl vyšší o více než 75%, pak je bonus 0.75 bodů.
|
|
Součet bodů = K–Index
ukázat detail
|
 |
Počet bodů 6,90
|
|
Počet bodů 6,90 znamená pro Městská část Praha-Dubeč celkově
1046. místo z 1298.
Výpočet celkového počtu bodů je jednoduchý. Sečtou se body u jednotlivých parametrů a
výsledek se poté (pro lepší čitelnost) vynásobí deseti.
| Parametr |
Počet bodů |
| Podíl smluv bez ceny |
+ 0,0769 |
| Podíl smluv s nedostatkem |
+ 0,0128 |
| Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů |
+ 0,2357 |
| Koncentrace dodavatelů u smluv se skrytou cenou |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek |
+ 0,0128 |
| Koncentrace dodavatelů u smluv blízké u limitu VZ |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv s výrazným začerněním |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany |
+ 0,1667 |
| Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů u hlavních oborů činnosti |
+ 0,1850 |
Mezisoučet
(pro lepší čitelnost)
|
0,690
|
|
x 10 (pro lepší čitelnost)
|
6,90
|
|
Výsledný K-Index
|
6,900 |
|