Parametr
|
Hodnota parametru
|
Komentář
|
|
Podíl smluv bez ceny
ukázat detail
|
|
Skrývá ceny u 5 smluv.
|
Číselná hodnota parametru je 0,06.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv bez ceny přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0649 odpovídá 6,49 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv uzavřených se soukromými společnostmi za kalendářní rok, které mají skrytou cenu. Cenu je možné skrýt pouze z důvodu bankovního a obchodního tajemstvía tato výjimka je velmi často zneužívána pro utajení hodnoty smlouvy. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá skrytou cenu, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv se skrytou cenou.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv bez ceny?
|
|
Podíl smluv s nedostatkem
ukázat detail
|
|
Smlouvy bez zásadních nedostatků.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s nedostatkem přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0000 odpovídá 0,00 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, u kterých jsme při analýze našli zásadní nedostatky. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá zásadní nedostatky, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv se zásadními nedostatky.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s nedostatkem?
|
|
Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany
ukázat detail
|
|
Uzavřeli 11 smluv s firmami, jejichž majitelé či ony samy sponzorovali politické strany.
|
Číselná hodnota parametru je 0,14.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,1429 odpovídá 14,29 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které jsou uzavřeny s firmou, která má vazbu na politiku, neboli sponzorovala politickou stranu, nebo je přímo či nepřímo vlastněna sponzorem politické strany anebo ji přímo či nepřímo vlastní politik. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva s takovou firmou uzavřená není, hodnota 0.5 znamená, že polovina smluv je uzavřena s takovými firmami.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany?
|
|
Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek
ukázat detail
|
|
Velmi málo smluv má hodnotu blízkou limitům pro veřejné zakázky.
|
Číselná hodnota parametru je 0,03.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0260 odpovídá 2,60 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, jejichž hodnota je pouze o malou částku nižší než je zákonný limit, nad kterým by se zakázka musela soutěžit podle zákona o zadávání veřejných zakázek. Typicky se jedná o limit 6 miliónů korun pro stavební zakázky a 2 miliony pro ostatní.Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva není u limitu, hodnota 1.0 znamená všechny smlouvy u limitu.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek?
|
|
Podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami
ukázat detail
|
|
Nemá smlouvy s nově založenými firmami.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0000 odpovídá 0,00 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které jsou uzavřeny z nově založenou firmou. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva takto uzavřená není, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv uzavřenou s novými firmami.
|
|
Podíl smluv s výrazným začerněním
ukázat detail
|
|
Zveřejnili 5 významně začerněných smluv.
|
Číselná hodnota parametru je 0,06.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s výrazným začerněním přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0649 odpovídá 6,49 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které obsahují alespoň jednu stranu smlouvy začerněnou z více než 20%. Začerňování smluv je v pořádku pro odstranění osobních údajů. To tvoří obvykle malé procento začernění. V rámci skrytí podstatných náležitostí smlouvy (často s výmluvou na obchodní tajemství) dochází k začernění velkých částí smluv a to je již rizikové. Pokud počet takto hodně začerněných částí smluv tvoří významnou část všech smluv organizace, je to fakt, který se negativně projeví na hodnotě K-Indexu.Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá významně začerněné stránky, hodnota 0.2 znamená, že 20% smluv takto začerněné jsou.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s výrazným začerněním?
|
|
Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů
ukázat detail
|
|
Zakázky se nekoncentrují u žádných dodavatelů.
|
Číselná hodnota parametru je 0,05.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.Koncentraci dodavatelů počítáme pouze pro soukromé dodavatele, tzn. pouze pro smlouvy mezi organizací a soukromými dodavateli. Pro výpočet používáme upravený Herfindahl Hirschman Index a způsob výpočtu podrobně popisujeme v metodice. Hodnota 0 znamená ideální stav, ideální konkurenci mezi dodavateli, neboli že všichni dodavatelé mají pouze 1 smlouvu ve stejné výši.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená vysokou koncentraci dodavatelů až monopolní postavení jednoho z nich.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Jaké jsou obvyklé hodnoty tohoto parametru?
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
Industriality, s.r.o. |
1 |
3 993 000 Kč |
|
|
SFS Haus, s.r.o. |
4 |
3 591 687 Kč |
|
|
Kärcher spol. s r. o. |
1 |
3 502 950 Kč |
|
|
FK Řeporyje, z.s. |
1 |
2 000 000 Kč |
|
|
GARTENSTA PLUS s.r.o. |
1 |
2 000 000 Kč |
|
|
MAZOK s.r.o. |
1 |
1 910 000 Kč |
|
|
Vladimír Horák |
2 |
1 388 765 Kč |
|
|
Vaňatová, nar. 1960 Marie |
1 |
1 153 747 Kč |
|
|
UBM Stodůlky s.r.o. |
2 |
1 076 600 Kč |
|
|
RD ŘEPORA V s.r.o. |
3 |
864 356 Kč |
|
|
Šťastný asfalt s.r.o. |
3 |
678 679 Kč |
|
|
FREKO a.s. |
2 |
495 684 Kč |
|
|
RPA Advisory, s.r.o. |
1 |
451 456 Kč |
|
|
EKOSPOL a.s. |
1 |
451 456 Kč |
|
|
Sailerová, nar. 1953 Dagmar |
1 |
451 456 Kč |
|
|
Tůma, 1952 Zdeněk |
1 |
451 456 Kč |
|
|
Sentu a.s. |
1 |
451 456 Kč |
|
|
RENTEL a.s. |
1 |
451 456 Kč |
|
|
Miloslav Voldřich |
2 |
444 978 Kč |
|
|
PRAGOSOUND s.r.o. |
1 |
362 589 Kč |
|
|
Lykopas s.r.o. |
1 |
361 100 Kč |
|
|
FOR ENERGY s.r.o. |
1 |
359 650 Kč |
|
|
AVANTI FLOORS s.r.o. |
3 |
346 167 Kč |
|
|
Vladimír Chramosta |
1 |
338 800 Kč |
|
|
INMAX Partners spol. s r.o. |
2 |
315 095 Kč |
|
|
Art Shock s.r.o. |
1 |
302 500 Kč |
|
|
Římskokatolická farnost Ořech |
1 |
300 000 Kč |
|
|
SH ČMS - Sbor dobrovolných hasičů Praha - Řeporyje |
1 |
295 000 Kč |
|
|
Alena Havlíčková |
5 |
272 250 Kč |
|
|
Zahradní Architektura Kurz s.r.o. |
2 |
265 217 Kč |
|
|
iStyle CZ, s.r.o. |
1 |
230 630 Kč |
|
|
CH vodní stavby a.s. |
1 |
197 436 Kč |
|
|
Miramid s.r.o. |
1 |
181 265 Kč |
|
|
STAVSPORT PRAHA s.r.o. |
1 |
157 240 Kč |
|
|
HAP SERVIS, s.r.o. |
1 |
155 830 Kč |
|
|
RECUAIR, s.r.o. |
1 |
146 548 Kč |
|
|
Petr Kotvald |
1 |
145 200 Kč |
|
|
Kompresservis s.r.o. |
1 |
141 674 Kč |
|
|
DOPRAVNÍ A INŽENÝRSKÉ PROJEKTY s.r.o., zkráceně: DIPRO, spol. s r.o. |
1 |
127 050 Kč |
|
|
Duffek s.r.o. |
1 |
125 779 Kč |
|
|
DoTeDI s. r. o. |
1 |
119 790 Kč |
|
|
Lamdaprint cz s.r.o. |
1 |
118 580 Kč |
|
|
KS - program, spol. s r.o. |
1 |
112 712 Kč |
|
|
ARCHUM architekti s.r.o. |
1 |
102 245 Kč |
|
|
Pavel Švestka, s.r.o. |
1 |
99 220 Kč |
|
|
Stavební společnost Šlehofer, s.r.o. |
1 |
98 983 Kč |
|
|
Ateliér Unipark s.r.o. |
1 |
96 800 Kč |
|
|
Dräger Safety s.r.o. |
1 |
92 928 Kč |
|
|
INTERMEZZI s.r.o. |
1 |
75 522 Kč |
|
|
DECOLED s.r.o. |
1 |
73 318 Kč |
|
|
PROSTOR a.s. |
1 |
66 550 Kč |
|
|
Tělocvičná jednota Sokol Řeporyje |
1 |
60 500 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Městská část Praha-Řeporyje v 2025 ve výši 451 456 Kč
|
|
|
Koncentrace dodavatelů u smluv se skrytou cenou
ukázat detail
|
|
Zakázky se skrytou cenou se nekoncentrují u žádných dodavatelů.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.V tomto parametru zkoumáme koncentraci dodavatelů u smluv, které mají utajenou cenu. Jinak řečeno - jestli k utajování ceny nedochází pouze u některý vybraných dodavatelů. Hodnota 0 znamená ideální stav.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená, že utajování ceny se týká jen vybraného okruhu dodavatelů.
|
|
Koncentrace dodavatelů u smluv blízké u limitu VZ
ukázat detail
|
|
Zakázky s podezřelou cenou se nekoncentrují u žádných dodavatelů.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.V tomto parametru zkoumáme koncentraci dodavatelů u smluv, které mají cenu u limitu veřejných zakázek. Jinak řečeno - jestli se obcházení zákona o zadávání veřejných zakázek netýka pouze některých vybraných dodavatelů. Hodnota 0 znamená ideální stav.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená, že ceny smluv u limitu VZ se týká jen vybraného okruhu dodavatelů.
|
|
Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů u hlavních oborů činnosti
ukázat detail
|
|
Zakázky z jednotlivých oborů uzavřelo více dodavatelů, žádný výrazně nedominuje.
|
Číselná hodnota parametru je 0,15.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.Celkovou koncentraci dodavatelů počítáme v jiném parametru. Zde analyzujeme, zda nedochází ke koncentraci dodavatelů pouze v některých oblastech. Např. pouze v oblasti IT, právní služeb apod. Způsob výpočtu podrobně popisujeme v metodice K-Indexu.Hodnota 0 znamená ideální stav, ideální konkurenci mezi dodavateli, neboli že všichni dodavatelé mají pouze 1 smlouvu ve stejné výši.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená vysokou koncentraci dodavatelů až monopolní postavení jednoho z nich v nejdůležitějších oborech.
Jaké jsou obvyklé hodnoty tohoto parametru?
Obor Stavebnictví
Počet smluv organizace se skrytou cenou v tomto oboru: 2, tj. 6,67 %.
Míra koncentrace dodavatelů v tomto oboru:
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
Industriality, s.r.o. |
1 |
3 993 000 Kč |
|
|
SFS Haus, s.r.o. |
2 |
2 850 033 Kč |
|
|
GARTENSTA PLUS s.r.o. |
1 |
2 000 000 Kč |
|
|
MAZOK s.r.o. |
1 |
1 910 000 Kč |
|
|
Vladimír Horák |
1 |
1 163 403 Kč |
|
|
UBM Stodůlky s.r.o. |
1 |
556 600 Kč |
|
|
EKOSPOL a.s. |
1 |
451 456 Kč |
|
|
Lykopas s.r.o. |
1 |
361 100 Kč |
|
|
DOPRAVNÍ A INŽENÝRSKÉ PROJEKTY s.r.o., zkráceně: DIPRO, spol. s r.o. |
1 |
127 050 Kč |
|
|
DoTeDI s. r. o. |
1 |
119 790 Kč |
|
|
Pavel Švestka, s.r.o. |
1 |
99 220 Kč |
|
|
Šťastný asfalt s.r.o. |
1 |
97 587 Kč |
|
|
Ateliér Unipark s.r.o. |
1 |
96 800 Kč |
|
|
AVANTI FLOORS s.r.o. |
1 |
78 482 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Městská část Praha-Řeporyje v 2025 ve výši 451 456 Kč
|
Obor Právní a realitní služby
Počet smluv organizace se skrytou cenou v tomto oboru: 5, tj. 57,14 %.
Míra koncentrace dodavatelů v tomto oboru:
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
Kärcher spol. s r. o. |
1 |
3 502 950 Kč |
|
|
Vaňatová, nar. 1960 Marie |
1 |
1 153 747 Kč |
|
|
RD ŘEPORA V s.r.o. |
2 |
572 456 Kč |
|
|
Sailerová, nar. 1953 Dagmar |
1 |
451 456 Kč |
|
|
Tůma, 1952 Zdeněk |
1 |
451 456 Kč |
|
|
Sentu a.s. |
1 |
451 456 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Městská část Praha-Řeporyje v 2025 ve výši 451 456 Kč
|
Obor Dary a dotace
Počet smluv organizace se skrytou cenou v tomto oboru: 2, tj. 16,67 %.
Míra koncentrace dodavatelů v tomto oboru:
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
FK Řeporyje, z.s. |
1 |
2 000 000 Kč |
|
|
RPA Advisory, s.r.o. |
1 |
451 456 Kč |
|
|
Římskokatolická farnost Ořech |
1 |
300 000 Kč |
|
|
SH ČMS - Sbor dobrovolných hasičů Praha - Řeporyje |
1 |
295 000 Kč |
|
|
RD ŘEPORA V s.r.o. |
1 |
291 900 Kč |
|
|
Tělocvičná jednota Sokol Řeporyje |
1 |
60 500 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Městská část Praha-Řeporyje v 2025 ve výši 451 456 Kč
|
|
|
Bonus za transparentnost
ukázat detail
|
|
Nesplňuje podmínku pro udělení bonusu za transparentnost.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Bonus (proto má zápornou hodnotu) pro organizace, které jsou transparetní nad rámec zákona. Pokud vkládají do registru smluv smlouvy pod hodnotu 50.000 Kč (což nemusí), mohou dostat bonus. Pokud je podíl smluv pod 50.000 Kč o 25% vyšší než je obvyklé (průměr celého registru smluv), pak mají bonus 0.25 bodů. Pokud je podíl vyšší o více než 50%, pak je bonus 0.5 bodů. Pokud je podíl vyšší o více než 75%, pak je bonus 0.75 bodů.
|
|
Součet bodů = K–Index
ukázat detail
|
 |
Počet bodů 4,94
|
|
Počet bodů 4,94 znamená pro Městská část Praha-Řeporyje celkově
606. místo z 1298.
Výpočet celkového počtu bodů je jednoduchý. Sečtou se body u jednotlivých parametrů a
výsledek se poté (pro lepší čitelnost) vynásobí deseti.
| Parametr |
Počet bodů |
| Podíl smluv bez ceny |
+ 0,0649 |
| Podíl smluv s nedostatkem |
+ 0,0000 |
| Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů |
+ 0,0458 |
| Koncentrace dodavatelů u smluv se skrytou cenou |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek |
+ 0,0260 |
| Koncentrace dodavatelů u smluv blízké u limitu VZ |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv s výrazným začerněním |
+ 0,0649 |
| Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany |
+ 0,1429 |
| Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů u hlavních oborů činnosti |
+ 0,1493 |
Mezisoučet
(pro lepší čitelnost)
|
0,494
|
|
x 10 (pro lepší čitelnost)
|
4,94
|
|
Výsledný K-Index
|
4,938 |
|