Parametr
|
Hodnota parametru
|
Komentář
|
|
Podíl smluv bez ceny
ukázat detail
|
|
U většiny smluv netají ceny.
|
Číselná hodnota parametru je 0,05.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv bez ceny přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0467 odpovídá 4,67 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv uzavřených se soukromými společnostmi za kalendářní rok, které mají skrytou cenu. Cenu je možné skrýt pouze z důvodu bankovního a obchodního tajemstvía tato výjimka je velmi často zneužívána pro utajení hodnoty smlouvy. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá skrytou cenu, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv se skrytou cenou.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv bez ceny?
|
|
Podíl smluv s nedostatkem
ukázat detail
|
|
Smlouvy bez zásadních nedostatků.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s nedostatkem přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0000 odpovídá 0,00 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, u kterých jsme při analýze našli zásadní nedostatky. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá zásadní nedostatky, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv se zásadními nedostatky.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s nedostatkem?
|
|
Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany
ukázat detail
|
|
Uzavřeli 20 smluv s firmami, jejichž majitelé či ony samy sponzorovali politické strany.
|
Číselná hodnota parametru je 0,19.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,1869 odpovídá 18,69 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které jsou uzavřeny s firmou, která má vazbu na politiku, neboli sponzorovala politickou stranu, nebo je přímo či nepřímo vlastněna sponzorem politické strany anebo ji přímo či nepřímo vlastní politik. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva s takovou firmou uzavřená není, hodnota 0.5 znamená, že polovina smluv je uzavřena s takovými firmami.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany?
|
|
Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek
ukázat detail
|
|
9 smluv má hodnotu blízkou limitům veřejných zakázek, což může naznačovat snahu se vyhnout řádné veřejné soutěži.
|
Číselná hodnota parametru je 0,08.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0841 odpovídá 8,41 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, jejichž hodnota je pouze o malou částku nižší než je zákonný limit, nad kterým by se zakázka musela soutěžit podle zákona o zadávání veřejných zakázek. Typicky se jedná o limit 6 miliónů korun pro stavební zakázky a 2 miliony pro ostatní.Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva není u limitu, hodnota 1.0 znamená všechny smlouvy u limitu.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek?
|
|
Podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami
ukázat detail
|
|
Nemá smlouvy s nově založenými firmami.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0000 odpovídá 0,00 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které jsou uzavřeny z nově založenou firmou. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva takto uzavřená není, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv uzavřenou s novými firmami.
|
|
Podíl smluv s výrazným začerněním
ukázat detail
|
|
Nemají významně začerněné smlouvy.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s výrazným začerněním přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0000 odpovídá 0,00 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které obsahují alespoň jednu stranu smlouvy začerněnou z více než 20%. Začerňování smluv je v pořádku pro odstranění osobních údajů. To tvoří obvykle malé procento začernění. V rámci skrytí podstatných náležitostí smlouvy (často s výmluvou na obchodní tajemství) dochází k začernění velkých částí smluv a to je již rizikové. Pokud počet takto hodně začerněných částí smluv tvoří významnou část všech smluv organizace, je to fakt, který se negativně projeví na hodnotě K-Indexu.Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá významně začerněné stránky, hodnota 0.2 znamená, že 20% smluv takto začerněné jsou.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s výrazným začerněním?
|
|
Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů
ukázat detail
|
|
Velké zakázky se koncentrují u malého počtu dodavatelů.
|
Číselná hodnota parametru je 0,19.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.Koncentraci dodavatelů počítáme pouze pro soukromé dodavatele, tzn. pouze pro smlouvy mezi organizací a soukromými dodavateli. Pro výpočet používáme upravený Herfindahl Hirschman Index a způsob výpočtu podrobně popisujeme v metodice. Hodnota 0 znamená ideální stav, ideální konkurenci mezi dodavateli, neboli že všichni dodavatelé mají pouze 1 smlouvu ve stejné výši.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená vysokou koncentraci dodavatelů až monopolní postavení jednoho z nich.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Jaké jsou obvyklé hodnoty tohoto parametru?
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
3COMP s.r.o. |
3 |
149 468 900 Kč |
|
|
Investiční a Stavební s.r.o. |
5 |
17 370 406 Kč |
|
|
SEADON s.r.o. |
3 |
11 459 503 Kč |
|
|
Klinická psychologie Cacková, s.r.o. |
1 |
4 235 000 Kč |
|
|
DBP, s.r.o. |
1 |
4 114 000 Kč |
|
|
Jindřich Poledna |
7 |
4 095 751 Kč |
|
|
MONIT plus, s.r.o. |
1 |
3 630 000 Kč |
|
|
CNS GROUP s.r.o. |
1 |
3 630 000 Kč |
|
|
MEDIGRAFO s.r.o. |
1 |
3 267 000 Kč |
|
|
T-Mobile Czech Republic a.s. |
2 |
3 122 805 Kč |
|
|
E S L, a.s. |
5 |
2 960 185 Kč |
|
|
Suché stavby Doležal s.r.o. |
10 |
2 917 198 Kč |
|
|
EsteDent, s.r.o. |
1 |
2 783 000 Kč |
|
|
ENCOFA SERVIS, s.r.o. |
2 |
2 687 205 Kč |
|
|
Gastroenterologická ambulance s.r.o. |
1 |
2 420 000 Kč |
|
|
HELAN spol. s r.o. |
1 |
2 420 000 Kč |
|
|
DAVIOLET s.r.o. |
1 |
2 407 900 Kč |
|
|
ORL Brno s.r.o. |
1 |
1 815 000 Kč |
|
|
Tomáš Koudelka |
2 |
1 658 397 Kč |
|
|
Stanislav Dolíhal |
2 |
1 608 954 Kč |
|
|
Praktický a závodní lékař s.r.o. |
1 |
1 573 000 Kč |
|
|
Hi-Tech Services, spol. s r.o. |
3 |
1 529 440 Kč |
|
|
Derma Medical Clinic s.r.o. |
1 |
1 452 000 Kč |
|
|
Inambula s.r.o. |
1 |
1 270 500 Kč |
|
|
SPADIA LAB Brno, s.r.o. |
1 |
1 270 500 Kč |
|
|
Centrum myofunkční terapie s.r.o. |
1 |
1 270 500 Kč |
|
|
UROMEDA s.r.o. |
1 |
1 210 000 Kč |
|
|
Ambulance pro nemoci plicní a TBC, s.r.o. |
1 |
1 210 000 Kč |
|
|
Nevidomí maséři Brno s.r.o. |
1 |
1 210 000 Kč |
|
|
Mgr. Zuzana Ziková |
1 |
1 210 000 Kč |
|
|
Plicní ambulance MUDr. Ilona Binková s.r.o. |
1 |
1 210 000 Kč |
|
|
Plicní centrum Brno s.r.o. |
1 |
1 089 000 Kč |
|
|
Insta-on s.r.o. |
2 |
983 252 Kč |
|
|
Ortopedie Zahradníkova s.r.o. |
1 |
968 000 Kč |
|
|
SANOFYTO, s.r.o. |
1 |
968 000 Kč |
|
|
ČSOB Pojišťovna, a. s., člen holdingu ČSOB |
1 |
883 300 Kč |
|
|
Seyfor, a. s. |
1 |
847 000 Kč |
|
|
Dermadea s.r.o. |
1 |
726 000 Kč |
|
|
S - Invest CZ s.r.o. |
1 |
605 000 Kč |
|
|
HYŠPLER DEVELOPING s.r.o. |
1 |
520 300 Kč |
|
|
CETIN a.s. |
1 |
440 661 Kč |
|
|
DKarchitekti, s.r.o. |
1 |
363 000 Kč |
|
|
Ing. Pavel Kučínský |
1 |
338 800 Kč |
|
|
DEPLOX s.r.o. |
1 |
242 000 Kč |
|
|
Chironax, spol. s r.o. |
1 |
239 580 Kč |
|
|
INVESTINŽENÝRING a.s. |
2 |
223 850 Kč |
|
|
SITEL, spol. s r.o. |
2 |
217 800 Kč |
|
|
SPIN SERVIS s.r.o. |
1 |
181 500 Kč |
|
|
PEND a.s. |
1 |
179 685 Kč |
|
|
J.P.N. Cars s.r.o. |
1 |
157 300 Kč |
|
|
ŠEDOVÁ perfect service, o.p.s. |
1 |
157 300 Kč |
|
|
Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. |
1 |
156 453 Kč |
|
|
Studio 97 A s.r.o. |
1 |
141 449 Kč |
|
|
VÝTAHY BRNO s.r.o. |
1 |
139 150 Kč |
|
|
Ing. David Lapčík |
1 |
134 310 Kč |
|
|
Grant Direct, s.r.o. |
1 |
108 900 Kč |
|
|
Ing. HAWERLANDOVÁ DAGMAR |
1 |
106 480 Kč |
|
|
TK SECURIT, s.r.o. |
1 |
102 850 Kč |
|
|
BEE SITE:ES a.s. |
1 |
96 800 Kč |
|
|
Jaroslav Lukeš |
1 |
94 380 Kč |
|
|
KONE, a.s. |
1 |
93 570 Kč |
|
|
Medicton Group s.r.o. |
1 |
78 650 Kč |
|
|
Vodafone Czech Republic a.s. |
1 |
78 650 Kč |
|
|
OSS Brno, s.r.o. |
1 |
77 319 Kč |
|
|
Chlazení kvalitně s.r.o. |
1 |
70 906 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Sdružení zdravotnických zařízení II Brno,příspěvková organizace v 2025 ve výši 2 517 805 Kč
|
|
|
Koncentrace dodavatelů u smluv se skrytou cenou
ukázat detail
|
|
Zakázky se skrytou cenou se nekoncentrují u žádných dodavatelů.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.V tomto parametru zkoumáme koncentraci dodavatelů u smluv, které mají utajenou cenu. Jinak řečeno - jestli k utajování ceny nedochází pouze u některý vybraných dodavatelů. Hodnota 0 znamená ideální stav.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená, že utajování ceny se týká jen vybraného okruhu dodavatelů.
|
|
Koncentrace dodavatelů u smluv blízké u limitu VZ
ukázat detail
|
|
Zakázky s podezřelou cenou se nekoncentrují u žádných dodavatelů.
|
Číselná hodnota parametru je 0,05.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.V tomto parametru zkoumáme koncentraci dodavatelů u smluv, které mají cenu u limitu veřejných zakázek. Jinak řečeno - jestli se obcházení zákona o zadávání veřejných zakázek netýka pouze některých vybraných dodavatelů. Hodnota 0 znamená ideální stav.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená, že ceny smluv u limitu VZ se týká jen vybraného okruhu dodavatelů.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Jaké jsou obvyklé hodnoty tohoto parametru?
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
SEADON s.r.o. |
2 |
7 835 390 Kč |
|
|
Investiční a Stavební s.r.o. |
1 |
7 021 916 Kč |
|
|
MONIT plus, s.r.o. |
1 |
3 630 000 Kč |
|
|
CNS GROUP s.r.o. |
1 |
3 630 000 Kč |
|
|
MEDIGRAFO s.r.o. |
1 |
3 267 000 Kč |
|
|
Gastroenterologická ambulance s.r.o. |
1 |
2 420 000 Kč |
|
|
DAVIOLET s.r.o. |
1 |
2 407 900 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Sdružení zdravotnických zařízení II Brno,příspěvková organizace v 2025 ve výši 2 517 805 Kč
|
|
|
Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů u hlavních oborů činnosti
ukázat detail
|
|
Dominance zakázek u dodavatelů se objevuje v 1 oboru.
|
Číselná hodnota parametru je 0,2.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.Celkovou koncentraci dodavatelů počítáme v jiném parametru. Zde analyzujeme, zda nedochází ke koncentraci dodavatelů pouze v některých oblastech. Např. pouze v oblasti IT, právní služeb apod. Způsob výpočtu podrobně popisujeme v metodice K-Indexu.Hodnota 0 znamená ideální stav, ideální konkurenci mezi dodavateli, neboli že všichni dodavatelé mají pouze 1 smlouvu ve stejné výši.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená vysokou koncentraci dodavatelů až monopolní postavení jednoho z nich v nejdůležitějších oborech.
Jaké jsou obvyklé hodnoty tohoto parametru?
Obor Stavebnictví
Počet smluv organizace se skrytou cenou v tomto oboru: 3, tj. 5,88 %.
Míra koncentrace dodavatelů v tomto oboru:
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
3COMP s.r.o. |
2 |
96 794 755 Kč |
|
|
Investiční a Stavební s.r.o. |
1 |
9 653 051 Kč |
|
|
SEADON s.r.o. |
2 |
7 835 390 Kč |
|
|
Jindřich Poledna |
4 |
2 883 503 Kč |
|
|
ENCOFA SERVIS, s.r.o. |
2 |
2 687 205 Kč |
|
|
E S L, a.s. |
1 |
2 602 424 Kč |
|
|
T-Mobile Czech Republic a.s. |
1 |
2 517 805 Kč |
|
|
Tomáš Koudelka |
2 |
1 658 397 Kč |
|
|
Stanislav Dolíhal |
2 |
1 608 954 Kč |
|
|
Insta-on s.r.o. |
2 |
983 252 Kč |
|
|
HYŠPLER DEVELOPING s.r.o. |
1 |
520 300 Kč |
|
|
CETIN a.s. |
1 |
440 661 Kč |
|
|
DKarchitekti, s.r.o. |
1 |
363 000 Kč |
|
|
Ing. Pavel Kučínský |
1 |
338 800 Kč |
|
|
INVESTINŽENÝRING a.s. |
2 |
223 850 Kč |
|
|
SITEL, spol. s r.o. |
2 |
217 800 Kč |
|
|
Studio 97 A s.r.o. |
1 |
141 449 Kč |
|
|
Ing. David Lapčík |
1 |
134 310 Kč |
|
|
Suché stavby Doležal s.r.o. |
1 |
116 896 Kč |
|
|
Ing. HAWERLANDOVÁ DAGMAR |
1 |
106 480 Kč |
|
|
Jaroslav Lukeš |
1 |
94 380 Kč |
|
|
Vodafone Czech Republic a.s. |
1 |
78 650 Kč |
|
|
Chlazení kvalitně s.r.o. |
1 |
70 906 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Sdružení zdravotnických zařízení II Brno,příspěvková organizace v 2025 ve výši 2 517 805 Kč
|
Obor Právní a realitní služby
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
Klinická psychologie Cacková, s.r.o. |
1 |
4 235 000 Kč |
|
|
MEDIGRAFO s.r.o. |
1 |
3 267 000 Kč |
|
|
EsteDent, s.r.o. |
1 |
2 783 000 Kč |
|
|
Gastroenterologická ambulance s.r.o. |
1 |
2 420 000 Kč |
|
|
ORL Brno s.r.o. |
1 |
1 815 000 Kč |
|
|
Praktický a závodní lékař s.r.o. |
1 |
1 573 000 Kč |
|
|
Derma Medical Clinic s.r.o. |
1 |
1 452 000 Kč |
|
|
Inambula s.r.o. |
1 |
1 270 500 Kč |
|
|
Centrum myofunkční terapie s.r.o. |
1 |
1 270 500 Kč |
|
|
UROMEDA s.r.o. |
1 |
1 210 000 Kč |
|
|
Ambulance pro nemoci plicní a TBC, s.r.o. |
1 |
1 210 000 Kč |
|
|
Nevidomí maséři Brno s.r.o. |
1 |
1 210 000 Kč |
|
|
Mgr. Zuzana Ziková |
1 |
1 210 000 Kč |
|
|
Plicní ambulance MUDr. Ilona Binková s.r.o. |
1 |
1 210 000 Kč |
|
|
Plicní centrum Brno s.r.o. |
1 |
1 089 000 Kč |
|
|
Ortopedie Zahradníkova s.r.o. |
1 |
968 000 Kč |
|
|
SANOFYTO, s.r.o. |
1 |
968 000 Kč |
|
|
Dermadea s.r.o. |
1 |
726 000 Kč |
|
|
S - Invest CZ s.r.o. |
1 |
605 000 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Sdružení zdravotnických zařízení II Brno,příspěvková organizace v 2025 ve výši 2 517 805 Kč
|
|
|
Bonus za transparentnost
ukázat detail
|
|
Nesplňuje podmínku pro udělení bonusu za transparentnost.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Bonus (proto má zápornou hodnotu) pro organizace, které jsou transparetní nad rámec zákona. Pokud vkládají do registru smluv smlouvy pod hodnotu 50.000 Kč (což nemusí), mohou dostat bonus. Pokud je podíl smluv pod 50.000 Kč o 25% vyšší než je obvyklé (průměr celého registru smluv), pak mají bonus 0.25 bodů. Pokud je podíl vyšší o více než 50%, pak je bonus 0.5 bodů. Pokud je podíl vyšší o více než 75%, pak je bonus 0.75 bodů.
|
|
Součet bodů = K–Index
ukázat detail
|
 |
Počet bodů 7,52
|
|
Počet bodů 7,52 znamená pro Sdružení zdravotnických zařízení II Brno,příspěvková organizace celkově
1117. místo z 1298.
Výpočet celkového počtu bodů je jednoduchý. Sečtou se body u jednotlivých parametrů a
výsledek se poté (pro lepší čitelnost) vynásobí deseti.
| Parametr |
Počet bodů |
| Podíl smluv bez ceny |
+ 0,0467 |
| Podíl smluv s nedostatkem |
+ 0,0000 |
| Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů |
+ 0,1858 |
| Koncentrace dodavatelů u smluv se skrytou cenou |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek |
+ 0,0841 |
| Koncentrace dodavatelů u smluv blízké u limitu VZ |
+ 0,0496 |
| Podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv s výrazným začerněním |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany |
+ 0,1869 |
| Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů u hlavních oborů činnosti |
+ 0,1991 |
Mezisoučet
(pro lepší čitelnost)
|
0,752
|
|
x 10 (pro lepší čitelnost)
|
7,52
|
|
Výsledný K-Index
|
7,522 |
|