Parametr
|
Hodnota parametru
|
Komentář
|
|
Podíl smluv bez ceny
ukázat detail
|
|
U smluv neskrývá ceny.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv bez ceny přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0000 odpovídá 0,00 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv uzavřených se soukromými společnostmi za kalendářní rok, které mají skrytou cenu. Cenu je možné skrýt pouze z důvodu bankovního a obchodního tajemstvía tato výjimka je velmi často zneužívána pro utajení hodnoty smlouvy. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá skrytou cenu, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv se skrytou cenou.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv bez ceny?
|
|
Podíl smluv s nedostatkem
ukázat detail
|
|
Zásadní nedostatky u 1 smlouvy z 80 smluv.
|
Číselná hodnota parametru je 0,01.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s nedostatkem přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0125 odpovídá 1,25 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, u kterých jsme při analýze našli zásadní nedostatky. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá zásadní nedostatky, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv se zásadními nedostatky.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s nedostatkem?
|
|
Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany
ukázat detail
|
|
Uzavřeli 9 smluv s firmami, jejichž majitelé či ony samy sponzorovali politické strany.
|
Číselná hodnota parametru je 0,11.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,1125 odpovídá 11,25 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které jsou uzavřeny s firmou, která má vazbu na politiku, neboli sponzorovala politickou stranu, nebo je přímo či nepřímo vlastněna sponzorem politické strany anebo ji přímo či nepřímo vlastní politik. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva s takovou firmou uzavřená není, hodnota 0.5 znamená, že polovina smluv je uzavřena s takovými firmami.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany?
|
|
Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek
ukázat detail
|
|
Neobchází limity zákona o veřejných zakázkách.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0000 odpovídá 0,00 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, jejichž hodnota je pouze o malou částku nižší než je zákonný limit, nad kterým by se zakázka musela soutěžit podle zákona o zadávání veřejných zakázek. Typicky se jedná o limit 6 miliónů korun pro stavební zakázky a 2 miliony pro ostatní.Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva není u limitu, hodnota 1.0 znamená všechny smlouvy u limitu.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek?
|
|
Podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami
ukázat detail
|
|
Nemá smlouvy s nově založenými firmami.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0000 odpovídá 0,00 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které jsou uzavřeny z nově založenou firmou. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva takto uzavřená není, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv uzavřenou s novými firmami.
|
|
Podíl smluv s výrazným začerněním
ukázat detail
|
|
Nemají významně začerněné smlouvy.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s výrazným začerněním přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0000 odpovídá 0,00 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které obsahují alespoň jednu stranu smlouvy začerněnou z více než 20%. Začerňování smluv je v pořádku pro odstranění osobních údajů. To tvoří obvykle malé procento začernění. V rámci skrytí podstatných náležitostí smlouvy (často s výmluvou na obchodní tajemství) dochází k začernění velkých částí smluv a to je již rizikové. Pokud počet takto hodně začerněných částí smluv tvoří významnou část všech smluv organizace, je to fakt, který se negativně projeví na hodnotě K-Indexu.Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá významně začerněné stránky, hodnota 0.2 znamená, že 20% smluv takto začerněné jsou.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s výrazným začerněním?
|
|
Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů
ukázat detail
|
|
Žádný dodavatel nedominuje nad ostatními.
|
Číselná hodnota parametru je 0,07.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.Koncentraci dodavatelů počítáme pouze pro soukromé dodavatele, tzn. pouze pro smlouvy mezi organizací a soukromými dodavateli. Pro výpočet používáme upravený Herfindahl Hirschman Index a způsob výpočtu podrobně popisujeme v metodice. Hodnota 0 znamená ideální stav, ideální konkurenci mezi dodavateli, neboli že všichni dodavatelé mají pouze 1 smlouvu ve stejné výši.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená vysokou koncentraci dodavatelů až monopolní postavení jednoho z nich.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Jaké jsou obvyklé hodnoty tohoto parametru?
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
NEWIA s.r.o. |
4 |
4 730 036 Kč |
|
|
Švarcstav s.r.o. |
4 |
2 962 502 Kč |
|
|
Plynoma Soukup s.r.o. |
2 |
1 607 521 Kč |
|
|
Bones, s.r.o. |
1 |
1 060 014 Kč |
|
|
BOXED, s.r.o. |
1 |
1 034 671 Kč |
|
|
Data-Ing, s.r.o. |
2 |
832 700 Kč |
|
|
AUTOCENTRUM JAN ŠMUCLER s.r.o. |
1 |
757 990 Kč |
|
|
HT produkt s.r.o. |
1 |
717 868 Kč |
|
|
Autoškola Pod Vavřincem, spol. s r.o. |
2 |
694 983 Kč |
|
|
Agrowest a.s. |
2 |
612 380 Kč |
|
|
SPORTOVNÍ PODLAHY ZLÍN, s.r.o. |
1 |
520 469 Kč |
|
|
Primagra, a.s. |
3 |
505 510 Kč |
|
|
Druhá Valtířovská s.r.o. |
4 |
465 112 Kč |
|
|
Michal Foist |
3 |
434 629 Kč |
|
|
TELMAX s.r.o. |
1 |
407 000 Kč |
|
|
Jiří Koubovský |
1 |
400 000 Kč |
|
|
CENTRUM GASTRONOMIE Sušice s.r.o. |
3 |
381 963 Kč |
|
|
FADIS OSIVA s.r.o. |
2 |
302 000 Kč |
|
|
Ing. Petr Kesl |
2 |
292 000 Kč |
|
|
Tesařství Matějka s.r.o. |
1 |
290 000 Kč |
|
|
DOMONT s.r.o. |
1 |
285 000 Kč |
|
|
Sano - Moderní výživa zvířat spol. s r.o. |
3 |
258 064 Kč |
|
|
Ing. Luboš Bečička |
2 |
240 950 Kč |
|
|
David Kraml |
3 |
240 000 Kč |
|
|
KARPEM a.s. |
1 |
223 000 Kč |
|
|
PRO TRAVEL CK, s.r.o. |
1 |
184 600 Kč |
|
|
Ing. Aneta Struhalová |
1 |
180 000 Kč |
|
|
00189367 |
1 |
150 000 Kč |
|
|
Miroslav Halama |
2 |
140 000 Kč |
|
|
Marian Kudík |
1 |
140 000 Kč |
|
|
Matulková Jarmila (zaměstnanec) |
1 |
129 516 Kč |
|
|
Ing. Václav Holý |
2 |
127 000 Kč |
|
|
Koutová Michaela (zaměstnanec) |
1 |
123 348 Kč |
|
|
Cihlář František (zaměstnanec) |
1 |
123 192 Kč |
|
|
Šimůnková Vlasta (zaměstnanec) |
1 |
117 996 Kč |
|
|
TechnoBank, s.r.o. |
1 |
95 000 Kč |
|
|
AGRO-partner s.r.o. |
1 |
90 000 Kč |
|
|
Elektro Mleziva s.r.o. |
1 |
88 781 Kč |
|
|
Brabec Jaromír (zaměstnanec) |
1 |
86 736 Kč |
|
|
MILER - MALÍŘSTVÍ, spol. s r.o. |
1 |
85 000 Kč |
|
|
Jiří Horn |
1 |
80 000 Kč |
|
|
StrongGear s.r.o. |
1 |
80 000 Kč |
|
|
David Janča |
1 |
70 000 Kč |
|
|
Švárny Martin, Sobotište |
1 |
65 000 Kč |
|
|
Vebor - krmiva s.r.o. |
1 |
64 849 Kč |
|
|
NTG AGRI s.r.o. |
1 |
64 075 Kč |
|
|
Jakub Císler |
1 |
60 243 Kč |
|
|
Kofola a.s. |
1 |
60 000 Kč |
|
|
Jílek Roman |
1 |
52 000 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Horšovský Týn, Littrowa 122 v 2025 ve výši 294 983 Kč
|
|
|
Koncentrace dodavatelů u smluv se skrytou cenou
ukázat detail
|
|
Zakázky se skrytou cenou se nekoncentrují u žádných dodavatelů.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.V tomto parametru zkoumáme koncentraci dodavatelů u smluv, které mají utajenou cenu. Jinak řečeno - jestli k utajování ceny nedochází pouze u některý vybraných dodavatelů. Hodnota 0 znamená ideální stav.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená, že utajování ceny se týká jen vybraného okruhu dodavatelů.
|
|
Koncentrace dodavatelů u smluv blízké u limitu VZ
ukázat detail
|
|
Zakázky s podezřelou cenou se nekoncentrují u žádných dodavatelů.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.V tomto parametru zkoumáme koncentraci dodavatelů u smluv, které mají cenu u limitu veřejných zakázek. Jinak řečeno - jestli se obcházení zákona o zadávání veřejných zakázek netýka pouze některých vybraných dodavatelů. Hodnota 0 znamená ideální stav.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená, že ceny smluv u limitu VZ se týká jen vybraného okruhu dodavatelů.
|
|
Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů u hlavních oborů činnosti
ukázat detail
|
|
Zakázky z jednotlivých oborů uzavřelo více dodavatelů, žádný výrazně nedominuje.
|
Číselná hodnota parametru je 0,13.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.Celkovou koncentraci dodavatelů počítáme v jiném parametru. Zde analyzujeme, zda nedochází ke koncentraci dodavatelů pouze v některých oblastech. Např. pouze v oblasti IT, právní služeb apod. Způsob výpočtu podrobně popisujeme v metodice K-Indexu.Hodnota 0 znamená ideální stav, ideální konkurenci mezi dodavateli, neboli že všichni dodavatelé mají pouze 1 smlouvu ve stejné výši.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená vysokou koncentraci dodavatelů až monopolní postavení jednoho z nich v nejdůležitějších oborech.
Jaké jsou obvyklé hodnoty tohoto parametru?
Obor Stroje a zařízení
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
NEWIA s.r.o. |
1 |
1 798 133 Kč |
|
|
Data-Ing, s.r.o. |
1 |
723 800 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Horšovský Týn, Littrowa 122 v 2025 ve výši 294 983 Kč
|
Obor Stavebnictví
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
Švarcstav s.r.o. |
4 |
2 962 502 Kč |
|
|
Plynoma Soukup s.r.o. |
1 |
1 463 406 Kč |
|
|
Bones, s.r.o. |
1 |
1 060 014 Kč |
|
|
HT produkt s.r.o. |
1 |
717 868 Kč |
|
|
SPORTOVNÍ PODLAHY ZLÍN, s.r.o. |
1 |
520 469 Kč |
|
|
Tesařství Matějka s.r.o. |
1 |
290 000 Kč |
|
|
Ing. Václav Holý |
2 |
127 000 Kč |
|
|
Data-Ing, s.r.o. |
1 |
108 900 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Horšovský Týn, Littrowa 122 v 2025 ve výši 294 983 Kč
|
Obor Právní a realitní služby
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
KARPEM a.s. |
1 |
223 000 Kč |
|
|
Matulková Jarmila (zaměstnanec) |
1 |
129 516 Kč |
|
|
Koutová Michaela (zaměstnanec) |
1 |
123 348 Kč |
|
|
Cihlář František (zaměstnanec) |
1 |
123 192 Kč |
|
|
Šimůnková Vlasta (zaměstnanec) |
1 |
117 996 Kč |
|
|
Brabec Jaromír (zaměstnanec) |
1 |
86 736 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Horšovský Týn, Littrowa 122 v 2025 ve výši 294 983 Kč
|
Obor Věda, výzkum a vzdělávání
Počet smluv organizace se skrytou cenou v tomto oboru: 2, tj. 33,33 %.
Míra koncentrace dodavatelů v tomto oboru:
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
Autoškola Pod Vavřincem, spol. s r.o. |
2 |
694 983 Kč |
|
|
Jiří Koubovský |
1 |
400 000 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Horšovský Týn, Littrowa 122 v 2025 ve výši 294 983 Kč
|
Obor Jiné služby
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
NEWIA s.r.o. |
1 |
1 798 133 Kč |
|
|
Sano - Moderní výživa zvířat spol. s r.o. |
1 |
100 000 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Horšovský Týn, Littrowa 122 v 2025 ve výši 294 983 Kč
|
|
|
Bonus za transparentnost
ukázat detail
|
|
Nesplňuje podmínku pro udělení bonusu za transparentnost.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Bonus (proto má zápornou hodnotu) pro organizace, které jsou transparetní nad rámec zákona. Pokud vkládají do registru smluv smlouvy pod hodnotu 50.000 Kč (což nemusí), mohou dostat bonus. Pokud je podíl smluv pod 50.000 Kč o 25% vyšší než je obvyklé (průměr celého registru smluv), pak mají bonus 0.25 bodů. Pokud je podíl vyšší o více než 50%, pak je bonus 0.5 bodů. Pokud je podíl vyšší o více než 75%, pak je bonus 0.75 bodů.
|
|
Součet bodů = K–Index
ukázat detail
|
 |
Počet bodů 3,20
|
|
Počet bodů 3,20 znamená pro Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Horšovský Týn, Littrowa 122 celkově
169. místo z 1298.
Výpočet celkového počtu bodů je jednoduchý. Sečtou se body u jednotlivých parametrů a
výsledek se poté (pro lepší čitelnost) vynásobí deseti.
| Parametr |
Počet bodů |
| Podíl smluv bez ceny |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv s nedostatkem |
+ 0,0125 |
| Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů |
+ 0,0662 |
| Koncentrace dodavatelů u smluv se skrytou cenou |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek |
+ 0,0000 |
| Koncentrace dodavatelů u smluv blízké u limitu VZ |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv s výrazným začerněním |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany |
+ 0,1125 |
| Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů u hlavních oborů činnosti |
+ 0,1293 |
Mezisoučet
(pro lepší čitelnost)
|
0,320
|
|
x 10 (pro lepší čitelnost)
|
3,20
|
|
Výsledný K-Index
|
3,205 |
|