Parametr
|
Hodnota parametru
|
Komentář
|
|
Podíl smluv bez ceny
ukázat detail
|
|
Skrývá ceny u 9 smluv.
|
Číselná hodnota parametru je 0,1.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv bez ceny přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0968 odpovídá 9,68 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv uzavřených se soukromými společnostmi za kalendářní rok, které mají skrytou cenu. Cenu je možné skrýt pouze z důvodu bankovního a obchodního tajemstvía tato výjimka je velmi často zneužívána pro utajení hodnoty smlouvy. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá skrytou cenu, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv se skrytou cenou.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv bez ceny?
|
|
Podíl smluv s nedostatkem
ukázat detail
|
|
Smlouvy bez zásadních nedostatků.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s nedostatkem přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0000 odpovídá 0,00 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, u kterých jsme při analýze našli zásadní nedostatky. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá zásadní nedostatky, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv se zásadními nedostatky.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s nedostatkem?
|
|
Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany
ukázat detail
|
|
Uzavřeli 15 smluv s firmami, jejichž majitelé či ony samy sponzorovali politické strany.
|
Číselná hodnota parametru je 0,16.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,1613 odpovídá 16,13 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které jsou uzavřeny s firmou, která má vazbu na politiku, neboli sponzorovala politickou stranu, nebo je přímo či nepřímo vlastněna sponzorem politické strany anebo ji přímo či nepřímo vlastní politik. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva s takovou firmou uzavřená není, hodnota 0.5 znamená, že polovina smluv je uzavřena s takovými firmami.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany?
|
|
Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek
ukázat detail
|
|
Velmi málo smluv má hodnotu blízkou limitům pro veřejné zakázky.
|
Číselná hodnota parametru je 0,01.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0108 odpovídá 1,08 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, jejichž hodnota je pouze o malou částku nižší než je zákonný limit, nad kterým by se zakázka musela soutěžit podle zákona o zadávání veřejných zakázek. Typicky se jedná o limit 6 miliónů korun pro stavební zakázky a 2 miliony pro ostatní.Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva není u limitu, hodnota 1.0 znamená všechny smlouvy u limitu.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek?
|
|
Podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami
ukázat detail
|
|
Nemá smlouvy s nově založenými firmami.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0000 odpovídá 0,00 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které jsou uzavřeny z nově založenou firmou. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva takto uzavřená není, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv uzavřenou s novými firmami.
|
|
Podíl smluv s výrazným začerněním
ukázat detail
|
|
Nemají významně začerněné smlouvy.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s výrazným začerněním přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0000 odpovídá 0,00 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které obsahují alespoň jednu stranu smlouvy začerněnou z více než 20%. Začerňování smluv je v pořádku pro odstranění osobních údajů. To tvoří obvykle malé procento začernění. V rámci skrytí podstatných náležitostí smlouvy (často s výmluvou na obchodní tajemství) dochází k začernění velkých částí smluv a to je již rizikové. Pokud počet takto hodně začerněných částí smluv tvoří významnou část všech smluv organizace, je to fakt, který se negativně projeví na hodnotě K-Indexu.Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá významně začerněné stránky, hodnota 0.2 znamená, že 20% smluv takto začerněné jsou.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s výrazným začerněním?
|
|
Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů
ukázat detail
|
|
Žádný dodavatel nedominuje nad ostatními.
|
Číselná hodnota parametru je 0,1.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.Koncentraci dodavatelů počítáme pouze pro soukromé dodavatele, tzn. pouze pro smlouvy mezi organizací a soukromými dodavateli. Pro výpočet používáme upravený Herfindahl Hirschman Index a způsob výpočtu podrobně popisujeme v metodice. Hodnota 0 znamená ideální stav, ideální konkurenci mezi dodavateli, neboli že všichni dodavatelé mají pouze 1 smlouvu ve stejné výši.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená vysokou koncentraci dodavatelů až monopolní postavení jednoho z nich.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Jaké jsou obvyklé hodnoty tohoto parametru?
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
Banka CREDITAS a.s. |
1 |
7 260 000 Kč |
|
|
Veva plus Facility spol. s r.o. |
1 |
1 319 641 Kč |
|
|
Radek Simota |
7 |
1 288 445 Kč |
|
|
DOMUS IT s.r.o. |
4 |
1 127 044 Kč |
|
|
Jan Vančura |
3 |
1 001 832 Kč |
|
|
Marek Zoch |
2 |
975 865 Kč |
|
|
ACHAJAVI s.r.o., v likvidaci |
4 |
912 539 Kč |
|
|
Edenred CZ s.r.o. |
12 |
807 121 Kč |
|
|
Marcel Holub |
3 |
680 698 Kč |
|
|
HARPEX s.r.o. |
6 |
532 528 Kč |
|
|
František Říha |
2 |
521 389 Kč |
|
|
JIKAST s.r.o. |
3 |
499 249 Kč |
|
|
Radek Hladík |
2 |
490 350 Kč |
|
|
INTESTA CZ s.r.o. |
2 |
465 729 Kč |
|
|
Pavel Doubek |
1 |
459 743 Kč |
|
|
Martin Troják |
3 |
426 262 Kč |
|
|
TAKR stavební s.r.o. |
1 |
417 450 Kč |
|
|
RH stavby s.r.o. |
2 |
378 609 Kč |
|
|
Antonín Mašek |
1 |
369 316 Kč |
|
|
Ing. Jaromír Havlíček - PROJKA s.r.o. |
2 |
366 630 Kč |
|
|
Buddhismus Diamantové cesty linie Karma Kagjü |
1 |
360 096 Kč |
|
|
Ing. Václav Šmejkal |
1 |
312 503 Kč |
|
|
ista Česká republika s.r.o. |
1 |
281 761 Kč |
|
|
OBS Korbel, s.r.o. |
1 |
281 761 Kč |
|
|
SU - servis s. r. o. |
1 |
281 761 Kč |
|
|
MK FINECO s.r.o. |
1 |
281 761 Kč |
|
|
Eliška Grausová |
1 |
262 086 Kč |
|
|
WH Develop s.r.o. |
1 |
259 785 Kč |
|
|
Jan Rot |
3 |
259 370 Kč |
|
|
Stavitelství Petrášek s.r.o. |
1 |
222 097 Kč |
|
|
Alena Kynkorová |
1 |
167 305 Kč |
|
|
Zdeněk Velický |
1 |
140 455 Kč |
|
|
MONTEA CZ s.r.o. |
1 |
119 851 Kč |
|
|
Jiří Šilinger |
1 |
101 325 Kč |
|
|
V-SPOL NÁBYTEK, s.r.o. |
1 |
93 669 Kč |
|
|
Reno Šumava a.s. |
1 |
90 750 Kč |
|
|
ŠVEC s.r.o. |
1 |
88 935 Kč |
|
|
Společenství vlastníků pro dům č. p. 70, 386 01 Osek |
1 |
87 120 Kč |
|
|
Ing. Petr Dimitrov |
1 |
87 120 Kč |
|
|
Ing. Ondřej Kudlák |
1 |
74 485 Kč |
|
|
Roman Malý |
1 |
69 018 Kč |
|
|
Filip Ševčík |
1 |
7 986 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Domovní a bytová správa města Písku v 2025 ve výši 281 761 Kč
|
|
|
Koncentrace dodavatelů u smluv se skrytou cenou
ukázat detail
|
|
Zakázky se skrytou cenou uzavřelo více dodavatelů, žádný nedominuje.
|
Číselná hodnota parametru je 0,11.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.V tomto parametru zkoumáme koncentraci dodavatelů u smluv, které mají utajenou cenu. Jinak řečeno - jestli k utajování ceny nedochází pouze u některý vybraných dodavatelů. Hodnota 0 znamená ideální stav.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená, že utajování ceny se týká jen vybraného okruhu dodavatelů.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Jaké jsou obvyklé hodnoty tohoto parametru?
|
Dodavatel |
Počet smluv |
|
|
DOMUS IT s.r.o. |
4 |
|
|
Jan Vančura |
1 |
|
|
ista Česká republika s.r.o. |
1 |
|
|
JIKAST s.r.o. |
1 |
|
|
OBS Korbel, s.r.o. |
1 |
|
|
SU - servis s. r. o. |
1 |
|
|
MK FINECO s.r.o. |
1 |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Domovní a bytová správa města Písku v 2025 ve výši 281 761 Kč
|
|
|
Koncentrace dodavatelů u smluv blízké u limitu VZ
ukázat detail
|
|
Zakázky s podezřelou cenou se nekoncentrují u žádných dodavatelů.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.V tomto parametru zkoumáme koncentraci dodavatelů u smluv, které mají cenu u limitu veřejných zakázek. Jinak řečeno - jestli se obcházení zákona o zadávání veřejných zakázek netýka pouze některých vybraných dodavatelů. Hodnota 0 znamená ideální stav.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená, že ceny smluv u limitu VZ se týká jen vybraného okruhu dodavatelů.
|
|
Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů u hlavních oborů činnosti
ukázat detail
|
|
Dominance zakázek u dodavatelů je výrazná v 6 oborech.
|
Číselná hodnota parametru je 0,43.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.Celkovou koncentraci dodavatelů počítáme v jiném parametru. Zde analyzujeme, zda nedochází ke koncentraci dodavatelů pouze v některých oblastech. Např. pouze v oblasti IT, právní služeb apod. Způsob výpočtu podrobně popisujeme v metodice K-Indexu.Hodnota 0 znamená ideální stav, ideální konkurenci mezi dodavateli, neboli že všichni dodavatelé mají pouze 1 smlouvu ve stejné výši.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená vysokou koncentraci dodavatelů až monopolní postavení jednoho z nich v nejdůležitějších oborech.
Jaké jsou obvyklé hodnoty tohoto parametru?
Obor IT
Počet smluv organizace se skrytou cenou v tomto oboru: 4, tj. 100,00 %.
Míra koncentrace dodavatelů v tomto oboru:
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
DOMUS IT s.r.o. |
3 |
845 283 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Domovní a bytová správa města Písku v 2025 ve výši 281 761 Kč
|
Obor Doprava a poštovní služby
Počet smluv organizace se skrytou cenou v tomto oboru: 2, tj. 100,00 %.
Míra koncentrace dodavatelů v tomto oboru:
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
DOMUS IT s.r.o. |
1 |
281 761 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Domovní a bytová správa města Písku v 2025 ve výši 281 761 Kč
|
Obor Stavebnictví
Počet smluv organizace se skrytou cenou v tomto oboru: 2, tj. 2,50 %.
Míra koncentrace dodavatelů v tomto oboru:
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
Radek Simota |
4 |
1 254 165 Kč |
|
|
Jan Vančura |
3 |
1 001 832 Kč |
|
|
Marek Zoch |
2 |
975 865 Kč |
|
|
ACHAJAVI s.r.o., v likvidaci |
4 |
912 539 Kč |
|
|
Pavel Doubek |
1 |
459 743 Kč |
|
|
Marcel Holub |
2 |
446 333 Kč |
|
|
INTESTA CZ s.r.o. |
1 |
445 885 Kč |
|
|
HARPEX s.r.o. |
5 |
435 728 Kč |
|
|
Martin Troják |
3 |
426 262 Kč |
|
|
TAKR stavební s.r.o. |
1 |
417 450 Kč |
|
|
RH stavby s.r.o. |
2 |
378 609 Kč |
|
|
Ing. Jaromír Havlíček - PROJKA s.r.o. |
2 |
366 630 Kč |
|
|
Radek Hladík |
1 |
333 423 Kč |
|
|
Ing. Václav Šmejkal |
1 |
312 503 Kč |
|
|
WH Develop s.r.o. |
1 |
259 785 Kč |
|
|
Stavitelství Petrášek s.r.o. |
1 |
222 097 Kč |
|
|
JIKAST s.r.o. |
1 |
191 223 Kč |
|
|
Jan Rot |
2 |
168 042 Kč |
|
|
Alena Kynkorová |
1 |
167 305 Kč |
|
|
MONTEA CZ s.r.o. |
1 |
119 851 Kč |
|
|
ŠVEC s.r.o. |
1 |
88 935 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Domovní a bytová správa města Písku v 2025 ve výši 281 761 Kč
|
Obor Energie
Počet smluv organizace se skrytou cenou v tomto oboru: 2, tj. 50,00 %.
Míra koncentrace dodavatelů v tomto oboru:
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
ista Česká republika s.r.o. |
1 |
281 761 Kč |
|
|
JIKAST s.r.o. |
1 |
26 265 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Domovní a bytová správa města Písku v 2025 ve výši 281 761 Kč
|
Obor Finance
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
Banka CREDITAS a.s. |
1 |
7 260 000 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Domovní a bytová správa města Písku v 2025 ve výši 281 761 Kč
|
Obor Právní a realitní služby
Počet smluv organizace se skrytou cenou v tomto oboru: 2, tj. 20,00 %.
Míra koncentrace dodavatelů v tomto oboru:
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
Buddhismus Diamantové cesty linie Karma Kagjü |
1 |
360 096 Kč |
|
|
MK FINECO s.r.o. |
1 |
281 761 Kč |
|
|
Eliška Grausová |
1 |
262 086 Kč |
|
|
Zdeněk Velický |
1 |
140 455 Kč |
|
|
Ing. Petr Dimitrov |
1 |
87 120 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Domovní a bytová správa města Písku v 2025 ve výši 281 761 Kč
|
Obor Technické služby
Počet smluv organizace se skrytou cenou v tomto oboru: 3, tj. 66,67 %.
Míra koncentrace dodavatelů v tomto oboru:
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
Veva plus Facility spol. s r.o. |
1 |
1 319 641 Kč |
|
|
OBS Korbel, s.r.o. |
1 |
281 761 Kč |
|
|
SU - servis s. r. o. |
1 |
281 761 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Domovní a bytová správa města Písku v 2025 ve výši 281 761 Kč
|
Obor Jiné služby
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
Edenred CZ s.r.o. |
11 |
734 290 Kč |
|
|
František Říha |
1 |
119 633 Kč |
|
|
HARPEX s.r.o. |
1 |
96 800 Kč |
|
|
INTESTA CZ s.r.o. |
1 |
19 844 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Domovní a bytová správa města Písku v 2025 ve výši 281 761 Kč
|
|
|
Bonus za transparentnost
ukázat detail
|
|
Dobrovolně zveřejňuje smlouvy pod 50 000 Kč.
|
Číselná hodnota parametru je - 0,5.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Bonus (proto má zápornou hodnotu) pro organizace, které jsou transparetní nad rámec zákona. Pokud vkládají do registru smluv smlouvy pod hodnotu 50.000 Kč (což nemusí), mohou dostat bonus. Pokud je podíl smluv pod 50.000 Kč o 25% vyšší než je obvyklé (průměr celého registru smluv), pak mají bonus 0.25 bodů. Pokud je podíl vyšší o více než 50%, pak je bonus 0.5 bodů. Pokud je podíl vyšší o více než 75%, pak je bonus 0.75 bodů.
|
|
Součet bodů = K–Index
ukázat detail
|
 |
Počet bodů 8,57
|
|
Počet bodů 8,57 znamená pro Domovní a bytová správa města Písku celkově
1202. místo z 1298.
Výpočet celkového počtu bodů je jednoduchý. Sečtou se body u jednotlivých parametrů a
výsledek se poté (pro lepší čitelnost) vynásobí deseti.
| Parametr |
Počet bodů |
| Podíl smluv bez ceny |
+ 0,0968 |
| Podíl smluv s nedostatkem |
+ 0,0000 |
| Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů |
+ 0,0981 |
| Koncentrace dodavatelů u smluv se skrytou cenou |
+ 0,1095 |
| Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek |
+ 0,0108 |
| Koncentrace dodavatelů u smluv blízké u limitu VZ |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv s výrazným začerněním |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany |
+ 0,1613 |
| Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů u hlavních oborů činnosti |
+ 0,4309 |
Mezisoučet
(pro lepší čitelnost)
|
0,907
|
|
x 10 (pro lepší čitelnost)
|
9,07
|
| Odečtený bonus za transparentnost |
- 0,5 |
|
Výsledný K-Index
|
8,574 |
|