Parametr
|
Hodnota parametru
|
Komentář
|
|
Podíl smluv bez ceny
ukázat detail
|
|
U většiny smluv netají ceny.
|
Číselná hodnota parametru je 0,01.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv bez ceny přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0091 odpovídá 0,91 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv uzavřených se soukromými společnostmi za kalendářní rok, které mají skrytou cenu. Cenu je možné skrýt pouze z důvodu bankovního a obchodního tajemstvía tato výjimka je velmi často zneužívána pro utajení hodnoty smlouvy. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá skrytou cenu, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv se skrytou cenou.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv bez ceny?
|
|
Podíl smluv s nedostatkem
ukázat detail
|
|
Smlouvy bez zásadních nedostatků.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s nedostatkem přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0000 odpovídá 0,00 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, u kterých jsme při analýze našli zásadní nedostatky. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá zásadní nedostatky, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv se zásadními nedostatky.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s nedostatkem?
|
|
Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany
ukázat detail
|
|
Uzavřeli 6 smluv s firmami, jejichž majitelé či ony samy sponzorovali politické strany.
|
Číselná hodnota parametru je 0,05.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0545 odpovídá 5,45 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které jsou uzavřeny s firmou, která má vazbu na politiku, neboli sponzorovala politickou stranu, nebo je přímo či nepřímo vlastněna sponzorem politické strany anebo ji přímo či nepřímo vlastní politik. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva s takovou firmou uzavřená není, hodnota 0.5 znamená, že polovina smluv je uzavřena s takovými firmami.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany?
|
|
Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek
ukázat detail
|
|
Velmi málo smluv má hodnotu blízkou limitům pro veřejné zakázky.
|
Číselná hodnota parametru je 0,02.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0182 odpovídá 1,82 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, jejichž hodnota je pouze o malou částku nižší než je zákonný limit, nad kterým by se zakázka musela soutěžit podle zákona o zadávání veřejných zakázek. Typicky se jedná o limit 6 miliónů korun pro stavební zakázky a 2 miliony pro ostatní.Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva není u limitu, hodnota 1.0 znamená všechny smlouvy u limitu.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek?
|
|
Podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami
ukázat detail
|
|
Nemá smlouvy s nově založenými firmami.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0000 odpovídá 0,00 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které jsou uzavřeny z nově založenou firmou. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva takto uzavřená není, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv uzavřenou s novými firmami.
|
|
Podíl smluv s výrazným začerněním
ukázat detail
|
|
Nemají významně začerněné smlouvy.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s výrazným začerněním přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0000 odpovídá 0,00 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které obsahují alespoň jednu stranu smlouvy začerněnou z více než 20%. Začerňování smluv je v pořádku pro odstranění osobních údajů. To tvoří obvykle malé procento začernění. V rámci skrytí podstatných náležitostí smlouvy (často s výmluvou na obchodní tajemství) dochází k začernění velkých částí smluv a to je již rizikové. Pokud počet takto hodně začerněných částí smluv tvoří významnou část všech smluv organizace, je to fakt, který se negativně projeví na hodnotě K-Indexu.Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá významně začerněné stránky, hodnota 0.2 znamená, že 20% smluv takto začerněné jsou.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s výrazným začerněním?
|
|
Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů
ukázat detail
|
|
Žádný dodavatel nedominuje nad ostatními.
|
Číselná hodnota parametru je 0,14.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.Koncentraci dodavatelů počítáme pouze pro soukromé dodavatele, tzn. pouze pro smlouvy mezi organizací a soukromými dodavateli. Pro výpočet používáme upravený Herfindahl Hirschman Index a způsob výpočtu podrobně popisujeme v metodice. Hodnota 0 znamená ideální stav, ideální konkurenci mezi dodavateli, neboli že všichni dodavatelé mají pouze 1 smlouvu ve stejné výši.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená vysokou koncentraci dodavatelů až monopolní postavení jednoho z nich.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Jaké jsou obvyklé hodnoty tohoto parametru?
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
41158871 |
3 |
21 967 500 Kč |
|
|
Emil Frey ČR, s.r.o. |
1 |
13 113 974 Kč |
|
|
Caleum a.s. |
1 |
3 239 019 Kč |
|
|
business communication s.r.o. |
2 |
2 305 829 Kč |
|
|
O2 Czech Republic a.s. |
1 |
2 147 077 Kč |
|
|
APOLD SECURITY s.r.o. |
2 |
1 903 100 Kč |
|
|
OFFICE-CENTRUM s.r.o. |
1 |
1 379 170 Kč |
|
|
KS - program, spol. s r.o. |
1 |
1 321 320 Kč |
|
|
UNIQA pojišťovna, a.s. |
1 |
684 542 Kč |
|
|
GORDIC spol. s r.o. |
2 |
637 836 Kč |
|
|
aLINEAplus s.r.o. |
1 |
558 412 Kč |
|
|
PROFIL NÁBYTEK, a.s. |
1 |
506 065 Kč |
|
|
ICS Identifikační systémy, a.s. |
1 |
482 592 Kč |
|
|
KS Mobil, s.r.o. |
2 |
459 270 Kč |
|
|
LIMA úklid servis Olomouc s.r.o. |
1 |
410 916 Kč |
|
|
BLESK Servis s.r.o. |
2 |
393 572 Kč |
|
|
Viable One s.r.o. |
1 |
393 250 Kč |
|
|
Petr Fiala - velkoobchod s drogérií s.r.o. |
4 |
366 588 Kč |
|
|
KAREL HOLOUBEK - Trade Group a.s. |
1 |
364 771 Kč |
|
|
DNAI s.r.o. |
2 |
326 700 Kč |
|
|
Finance Guru s.r.o. |
1 |
322 870 Kč |
|
|
DINO CAR s.r.o. |
1 |
303 586 Kč |
|
|
BRYVECASTA s.r.o. |
2 |
295 553 Kč |
|
|
Ing. Jiří Theimer |
3 |
260 000 Kč |
|
|
PragoData Consulting, s.r.o. |
3 |
235 950 Kč |
|
|
David Cícha |
1 |
226 512 Kč |
|
|
AT Finstav s.r.o. |
1 |
225 089 Kč |
|
|
Ondřej Zloský |
3 |
217 800 Kč |
|
|
ELEKTRO HEVY CZ s.r.o. |
2 |
213 968 Kč |
|
|
TOMEN BAU s.r.o. |
1 |
187 080 Kč |
|
|
Crocode s.r.o. |
1 |
181 500 Kč |
|
|
Ing. Michaela Šperlová |
1 |
179 000 Kč |
|
|
CATANIA GROUP s.r.o. |
1 |
173 030 Kč |
|
|
FCC Liberec, s.r.o. |
1 |
163 020 Kč |
|
|
dům tisku s.r.o. |
1 |
152 385 Kč |
|
|
ATLAS consulting spol. s r.o. |
1 |
121 000 Kč |
|
|
Artur Andrzej Langer |
1 |
120 100 Kč |
|
|
IEA – International Association for the Evaluation of Educational Achievement |
1 |
118 000 Kč |
|
|
DataBrothers s.r.o. |
1 |
110 110 Kč |
|
|
Ing. Jiří Gajdoš |
1 |
109 769 Kč |
|
|
AUTO ŠÍDLO s.r.o. |
1 |
109 071 Kč |
|
|
Mgr. Markéta Lakosilová |
1 |
99 600 Kč |
|
|
KOMTERM services, s.r.o. |
1 |
90 256 Kč |
|
|
BE-BE |
1 |
83 000 Kč |
|
|
Roman Polák |
1 |
74 989 Kč |
|
|
CMS Consulting s.r.o. |
1 |
74 795 Kč |
|
|
ORBIX s.r.o. |
1 |
69 017 Kč |
|
|
R & M AUTO s.r.o. |
1 |
68 550 Kč |
|
|
MOBIL POHOTOVOST GSM s.r.o. |
1 |
68 060 Kč |
|
|
Bartoň a Partner s.r.o. |
1 |
66 282 Kč |
|
|
T.S.BOHEMIA a.s. |
1 |
64 998 Kč |
|
|
AUTOLAKOVNA VÍDEŇSKÁ s.r.o. |
1 |
64 204 Kč |
|
|
AVE CZ odpadové hospodářství s.r.o. |
1 |
62 605 Kč |
|
|
Auto Matulka s.r.o. |
1 |
61 797 Kč |
|
|
Milan Tót |
1 |
57 000 Kč |
|
|
OTIDEA CZ s.r.o. |
1 |
54 000 Kč |
|
|
FCC České Budějovice, s.r.o. |
1 |
35 235 Kč |
|
|
SPEA Olomouc, s. r. o. |
1 |
25 000 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Česká školní inspekce v 2025 ve výši 754 627 Kč
|
|
|
Koncentrace dodavatelů u smluv se skrytou cenou
ukázat detail
|
|
Zakázky se skrytou cenou se nekoncentrují u žádných dodavatelů.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.V tomto parametru zkoumáme koncentraci dodavatelů u smluv, které mají utajenou cenu. Jinak řečeno - jestli k utajování ceny nedochází pouze u některý vybraných dodavatelů. Hodnota 0 znamená ideální stav.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená, že utajování ceny se týká jen vybraného okruhu dodavatelů.
|
|
Koncentrace dodavatelů u smluv blízké u limitu VZ
ukázat detail
|
|
Zakázky s podezřelou cenou se nekoncentrují u žádných dodavatelů.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.V tomto parametru zkoumáme koncentraci dodavatelů u smluv, které mají cenu u limitu veřejných zakázek. Jinak řečeno - jestli se obcházení zákona o zadávání veřejných zakázek netýka pouze některých vybraných dodavatelů. Hodnota 0 znamená ideální stav.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená, že ceny smluv u limitu VZ se týká jen vybraného okruhu dodavatelů.
|
|
Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů u hlavních oborů činnosti
ukázat detail
|
|
Dominance zakázek u dodavatelů se objevuje v 2 oborech.
|
Číselná hodnota parametru je 0,23.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.Celkovou koncentraci dodavatelů počítáme v jiném parametru. Zde analyzujeme, zda nedochází ke koncentraci dodavatelů pouze v některých oblastech. Např. pouze v oblasti IT, právní služeb apod. Způsob výpočtu podrobně popisujeme v metodice K-Indexu.Hodnota 0 znamená ideální stav, ideální konkurenci mezi dodavateli, neboli že všichni dodavatelé mají pouze 1 smlouvu ve stejné výši.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená vysokou koncentraci dodavatelů až monopolní postavení jednoho z nich v nejdůležitějších oborech.
Jaké jsou obvyklé hodnoty tohoto parametru?
Obor Doprava a poštovní služby
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
Finance Guru s.r.o. |
1 |
322 870 Kč |
|
|
Artur Andrzej Langer |
1 |
120 100 Kč |
|
|
AUTO ŠÍDLO s.r.o. |
1 |
109 071 Kč |
|
|
ORBIX s.r.o. |
1 |
69 017 Kč |
|
|
R & M AUTO s.r.o. |
1 |
68 550 Kč |
|
|
AUTOLAKOVNA VÍDEŇSKÁ s.r.o. |
1 |
64 204 Kč |
|
|
Auto Matulka s.r.o. |
1 |
61 797 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Česká školní inspekce v 2025 ve výši 754 627 Kč
|
Obor IT
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
Caleum a.s. |
1 |
3 239 019 Kč |
|
|
business communication s.r.o. |
1 |
2 243 340 Kč |
|
|
KS - program, spol. s r.o. |
1 |
1 321 320 Kč |
|
|
GORDIC spol. s r.o. |
2 |
637 836 Kč |
|
|
Viable One s.r.o. |
1 |
393 250 Kč |
|
|
DNAI s.r.o. |
2 |
326 700 Kč |
|
|
Ing. Jiří Theimer |
3 |
260 000 Kč |
|
|
PragoData Consulting, s.r.o. |
3 |
235 950 Kč |
|
|
Ondřej Zloský |
3 |
217 800 Kč |
|
|
CMS Consulting s.r.o. |
1 |
74 795 Kč |
|
|
BLESK Servis s.r.o. |
1 |
72 644 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Česká školní inspekce v 2025 ve výši 754 627 Kč
|
Obor Kancelář
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
PROFIL NÁBYTEK, a.s. |
1 |
506 065 Kč |
|
|
KS Mobil, s.r.o. |
2 |
459 270 Kč |
|
|
Petr Fiala - velkoobchod s drogérií s.r.o. |
4 |
366 588 Kč |
|
|
BLESK Servis s.r.o. |
1 |
320 928 Kč |
|
|
BRYVECASTA s.r.o. |
1 |
205 408 Kč |
|
|
dům tisku s.r.o. |
1 |
152 385 Kč |
|
|
MOBIL POHOTOVOST GSM s.r.o. |
1 |
68 060 Kč |
|
|
Bartoň a Partner s.r.o. |
1 |
66 282 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Česká školní inspekce v 2025 ve výši 754 627 Kč
|
Obor Finance
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
41158871 |
3 |
21 967 500 Kč |
|
|
UNIQA pojišťovna, a.s. |
1 |
684 542 Kč |
|
|
DINO CAR s.r.o. |
1 |
303 586 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Česká školní inspekce v 2025 ve výši 754 627 Kč
|
Obor Jiné služby
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
Emil Frey ČR, s.r.o. |
1 |
13 113 974 Kč |
|
|
ICS Identifikační systémy, a.s. |
1 |
482 592 Kč |
|
|
LIMA úklid servis Olomouc s.r.o. |
1 |
410 916 Kč |
|
|
Mgr. Markéta Lakosilová |
1 |
99 600 Kč |
|
|
business communication s.r.o. |
1 |
62 489 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Česká školní inspekce v 2025 ve výši 754 627 Kč
|
|
|
Bonus za transparentnost
ukázat detail
|
|
Nesplňuje podmínku pro udělení bonusu za transparentnost.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Bonus (proto má zápornou hodnotu) pro organizace, které jsou transparetní nad rámec zákona. Pokud vkládají do registru smluv smlouvy pod hodnotu 50.000 Kč (což nemusí), mohou dostat bonus. Pokud je podíl smluv pod 50.000 Kč o 25% vyšší než je obvyklé (průměr celého registru smluv), pak mají bonus 0.25 bodů. Pokud je podíl vyšší o více než 50%, pak je bonus 0.5 bodů. Pokud je podíl vyšší o více než 75%, pak je bonus 0.75 bodů.
|
|
Součet bodů = K–Index
ukázat detail
|
 |
Počet bodů 4,48
|
|
Počet bodů 4,48 znamená pro Česká školní inspekce celkově
478. místo z 1298.
Výpočet celkového počtu bodů je jednoduchý. Sečtou se body u jednotlivých parametrů a
výsledek se poté (pro lepší čitelnost) vynásobí deseti.
| Parametr |
Počet bodů |
| Podíl smluv bez ceny |
+ 0,0091 |
| Podíl smluv s nedostatkem |
+ 0,0000 |
| Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů |
+ 0,1379 |
| Koncentrace dodavatelů u smluv se skrytou cenou |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek |
+ 0,0182 |
| Koncentrace dodavatelů u smluv blízké u limitu VZ |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv s výrazným začerněním |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany |
+ 0,0545 |
| Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů u hlavních oborů činnosti |
+ 0,2282 |
Mezisoučet
(pro lepší čitelnost)
|
0,448
|
|
x 10 (pro lepší čitelnost)
|
4,48
|
|
Výsledný K-Index
|
4,479 |
|