Parametr
|
Hodnota parametru
|
Komentář
|
|
Podíl smluv bez ceny
ukázat detail
|
|
Skrývá ceny u 10 smluv.
|
Číselná hodnota parametru je 0,16.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv bez ceny přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,1613 odpovídá 16,13 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv uzavřených se soukromými společnostmi za kalendářní rok, které mají skrytou cenu. Cenu je možné skrýt pouze z důvodu bankovního a obchodního tajemstvía tato výjimka je velmi často zneužívána pro utajení hodnoty smlouvy. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá skrytou cenu, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv se skrytou cenou.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv bez ceny?
|
|
Podíl smluv s nedostatkem
ukázat detail
|
|
Smlouvy bez zásadních nedostatků.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s nedostatkem přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0000 odpovídá 0,00 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, u kterých jsme při analýze našli zásadní nedostatky. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá zásadní nedostatky, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv se zásadními nedostatky.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s nedostatkem?
|
|
Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany
ukázat detail
|
|
Uzavřeli 9 smluv s firmami, jejichž majitelé či ony samy sponzorovali politické strany.
|
Číselná hodnota parametru je 0,15.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,1452 odpovídá 14,52 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které jsou uzavřeny s firmou, která má vazbu na politiku, neboli sponzorovala politickou stranu, nebo je přímo či nepřímo vlastněna sponzorem politické strany anebo ji přímo či nepřímo vlastní politik. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva s takovou firmou uzavřená není, hodnota 0.5 znamená, že polovina smluv je uzavřena s takovými firmami.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany?
|
|
Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek
ukázat detail
|
|
Neobchází limity zákona o veřejných zakázkách.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0000 odpovídá 0,00 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, jejichž hodnota je pouze o malou částku nižší než je zákonný limit, nad kterým by se zakázka musela soutěžit podle zákona o zadávání veřejných zakázek. Typicky se jedná o limit 6 miliónů korun pro stavební zakázky a 2 miliony pro ostatní.Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva není u limitu, hodnota 1.0 znamená všechny smlouvy u limitu.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek?
|
|
Podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami
ukázat detail
|
|
Nemá smlouvy s nově založenými firmami.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0000 odpovídá 0,00 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které jsou uzavřeny z nově založenou firmou. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva takto uzavřená není, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv uzavřenou s novými firmami.
|
|
Podíl smluv s výrazným začerněním
ukázat detail
|
|
Nemají významně začerněné smlouvy.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s výrazným začerněním přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0000 odpovídá 0,00 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které obsahují alespoň jednu stranu smlouvy začerněnou z více než 20%. Začerňování smluv je v pořádku pro odstranění osobních údajů. To tvoří obvykle malé procento začernění. V rámci skrytí podstatných náležitostí smlouvy (často s výmluvou na obchodní tajemství) dochází k začernění velkých částí smluv a to je již rizikové. Pokud počet takto hodně začerněných částí smluv tvoří významnou část všech smluv organizace, je to fakt, který se negativně projeví na hodnotě K-Indexu.Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá významně začerněné stránky, hodnota 0.2 znamená, že 20% smluv takto začerněné jsou.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s výrazným začerněním?
|
|
Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů
ukázat detail
|
|
Žádný dodavatel nedominuje nad ostatními.
|
Číselná hodnota parametru je 0,05.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.Koncentraci dodavatelů počítáme pouze pro soukromé dodavatele, tzn. pouze pro smlouvy mezi organizací a soukromými dodavateli. Pro výpočet používáme upravený Herfindahl Hirschman Index a způsob výpočtu podrobně popisujeme v metodice. Hodnota 0 znamená ideální stav, ideální konkurenci mezi dodavateli, neboli že všichni dodavatelé mají pouze 1 smlouvu ve stejné výši.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená vysokou koncentraci dodavatelů až monopolní postavení jednoho z nich.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Jaké jsou obvyklé hodnoty tohoto parametru?
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
Divadelní agentura ECHO spol. s r.o. |
13 |
2 460 352 Kč |
|
|
AUDIOPRO s.r.o. |
1 |
1 373 118 Kč |
|
|
PROLIGHT s.r.o. |
2 |
825 889 Kč |
|
|
Michal Masařík |
3 |
590 000 Kč |
|
|
Prof. RNDr. Michal Masařík, Ph.D., 1978 |
3 |
570 000 Kč |
|
|
Hemispheres Creative&Advertising Agency Ltd., organizační složka v České republice |
3 |
399 330 Kč |
|
|
ADDVERY s.r.o. |
2 |
390 000 Kč |
|
|
CCL - CONFERENCE CZECHOSLOVAKIA Ltd. spol. s r.o. |
2 |
380 000 Kč |
|
|
KOMTERM, a.s. |
2 |
352 000 Kč |
|
|
REALITNÍ FOND PRAHA a.s. |
2 |
347 300 Kč |
|
|
KLIMA - CLASSIC s.r.o. |
2 |
321 750 Kč |
|
|
ARTIN, spol. s r.o. |
1 |
242 000 Kč |
|
|
DEVINN s.r.o. |
1 |
200 000 Kč |
|
|
T-Mobile Czech Republic a.s. |
1 |
200 000 Kč |
|
|
NTT Czech Republic s.r.o. |
1 |
200 000 Kč |
|
|
LightDesign s.r.o. |
1 |
200 000 Kč |
|
|
GASCO s.r.o. |
1 |
200 000 Kč |
|
|
J&T Family Office, a.s. |
1 |
190 000 Kč |
|
|
VIG Production s.r.o. |
1 |
190 000 Kč |
|
|
Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group |
1 |
190 000 Kč |
|
|
Zdeněk Weisheitel |
1 |
190 000 Kč |
|
|
TZMO Czech Republic s.r.o. |
1 |
190 000 Kč |
|
|
BRAND CONCEPT s.r.o. |
1 |
190 000 Kč |
|
|
Československá obchodní banka, a. s. |
1 |
190 000 Kč |
|
|
Tělocvičná jednota Sokol Český Brod |
1 |
190 000 Kč |
|
|
GRID, a.s. |
1 |
190 000 Kč |
|
|
BeChannel s.r.o. |
1 |
190 000 Kč |
|
|
Raiffeisenbank a.s. |
1 |
190 000 Kč |
|
|
SNP INVEST, investiční fond, a.s. |
1 |
190 000 Kč |
|
|
RFP Consulting s.r.o. |
1 |
157 300 Kč |
|
|
Frydl servis s. r. o. |
2 |
148 416 Kč |
|
|
Vodohospodářský rozvoj a výstavba a.s. |
1 |
130 000 Kč |
|
|
con4PAS, a.s. |
1 |
130 000 Kč |
|
|
OFFICE HOUSE SE |
1 |
121 000 Kč |
|
|
Centrum Paraple, o.p.s. |
1 |
111 590 Kč |
|
|
Nadační fond pro otorhinolaryngologii a chirurgii hlavy a krku |
1 |
110 000 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Žižkovské divadlo Járy Cimrmana v 2025 ve výši 203 935 Kč
|
|
|
Koncentrace dodavatelů u smluv se skrytou cenou
ukázat detail
|
|
Většinu zakázek se skrytou cenou dostal 1 dodavatel.
|
Číselná hodnota parametru je 0,3.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.V tomto parametru zkoumáme koncentraci dodavatelů u smluv, které mají utajenou cenu. Jinak řečeno - jestli k utajování ceny nedochází pouze u některý vybraných dodavatelů. Hodnota 0 znamená ideální stav.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená, že utajování ceny se týká jen vybraného okruhu dodavatelů.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Jaké jsou obvyklé hodnoty tohoto parametru?
|
Dodavatel |
Počet smluv |
|
|
Divadelní agentura ECHO spol. s r.o. |
10 |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Žižkovské divadlo Járy Cimrmana v 2025 ve výši 203 935 Kč
|
|
|
Koncentrace dodavatelů u smluv blízké u limitu VZ
ukázat detail
|
|
Zakázky s podezřelou cenou se nekoncentrují u žádných dodavatelů.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.V tomto parametru zkoumáme koncentraci dodavatelů u smluv, které mají cenu u limitu veřejných zakázek. Jinak řečeno - jestli se obcházení zákona o zadávání veřejných zakázek netýka pouze některých vybraných dodavatelů. Hodnota 0 znamená ideální stav.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená, že ceny smluv u limitu VZ se týká jen vybraného okruhu dodavatelů.
|
|
Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů u hlavních oborů činnosti
ukázat detail
|
|
Dominance zakázek u dodavatelů se objevuje v 1 oboru.
|
Číselná hodnota parametru je 0,17.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.Celkovou koncentraci dodavatelů počítáme v jiném parametru. Zde analyzujeme, zda nedochází ke koncentraci dodavatelů pouze v některých oblastech. Např. pouze v oblasti IT, právní služeb apod. Způsob výpočtu podrobně popisujeme v metodice K-Indexu.Hodnota 0 znamená ideální stav, ideální konkurenci mezi dodavateli, neboli že všichni dodavatelé mají pouze 1 smlouvu ve stejné výši.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená vysokou koncentraci dodavatelů až monopolní postavení jednoho z nich v nejdůležitějších oborech.
Jaké jsou obvyklé hodnoty tohoto parametru?
Obor IT
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
AUDIOPRO s.r.o. |
1 |
1 373 118 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Žižkovské divadlo Járy Cimrmana v 2025 ve výši 203 935 Kč
|
Obor Sociální služby
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
Michal Masařík |
3 |
590 000 Kč |
|
|
Prof. RNDr. Michal Masařík, Ph.D., 1978 |
3 |
570 000 Kč |
|
|
ADDVERY s.r.o. |
2 |
390 000 Kč |
|
|
CCL - CONFERENCE CZECHOSLOVAKIA Ltd. spol. s r.o. |
2 |
380 000 Kč |
|
|
Divadelní agentura ECHO spol. s r.o. |
2 |
300 000 Kč |
|
|
DEVINN s.r.o. |
1 |
200 000 Kč |
|
|
NTT Czech Republic s.r.o. |
1 |
200 000 Kč |
|
|
LightDesign s.r.o. |
1 |
200 000 Kč |
|
|
GASCO s.r.o. |
1 |
200 000 Kč |
|
|
J&T Family Office, a.s. |
1 |
190 000 Kč |
|
|
VIG Production s.r.o. |
1 |
190 000 Kč |
|
|
Zdeněk Weisheitel |
1 |
190 000 Kč |
|
|
TZMO Czech Republic s.r.o. |
1 |
190 000 Kč |
|
|
BRAND CONCEPT s.r.o. |
1 |
190 000 Kč |
|
|
Československá obchodní banka, a. s. |
1 |
190 000 Kč |
|
|
Tělocvičná jednota Sokol Český Brod |
1 |
190 000 Kč |
|
|
GRID, a.s. |
1 |
190 000 Kč |
|
|
BeChannel s.r.o. |
1 |
190 000 Kč |
|
|
Hemispheres Creative&Advertising Agency Ltd., organizační složka v České republice |
1 |
190 000 Kč |
|
|
Raiffeisenbank a.s. |
1 |
190 000 Kč |
|
|
SNP INVEST, investiční fond, a.s. |
1 |
190 000 Kč |
|
|
REALITNÍ FOND PRAHA a.s. |
1 |
190 000 Kč |
|
|
Vodohospodářský rozvoj a výstavba a.s. |
1 |
130 000 Kč |
|
|
con4PAS, a.s. |
1 |
130 000 Kč |
|
|
Centrum Paraple, o.p.s. |
1 |
111 590 Kč |
|
|
KOMTERM, a.s. |
1 |
110 000 Kč |
|
|
Nadační fond pro otorhinolaryngologii a chirurgii hlavy a krku |
1 |
110 000 Kč |
|
|
KLIMA - CLASSIC s.r.o. |
1 |
110 000 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Žižkovské divadlo Járy Cimrmana v 2025 ve výši 203 935 Kč
|
Obor Reklamní a marketingové služby
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
ARTIN, spol. s r.o. |
1 |
242 000 Kč |
|
|
KOMTERM, a.s. |
1 |
242 000 Kč |
|
|
KLIMA - CLASSIC s.r.o. |
1 |
211 750 Kč |
|
|
Hemispheres Creative&Advertising Agency Ltd., organizační složka v České republice |
2 |
209 330 Kč |
|
|
RFP Consulting s.r.o. |
1 |
157 300 Kč |
|
|
REALITNÍ FOND PRAHA a.s. |
1 |
157 300 Kč |
|
|
Divadelní agentura ECHO spol. s r.o. |
1 |
121 000 Kč |
|
|
OFFICE HOUSE SE |
1 |
121 000 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Žižkovské divadlo Járy Cimrmana v 2025 ve výši 203 935 Kč
|
|
|
Bonus za transparentnost
ukázat detail
|
|
Nesplňuje podmínku pro udělení bonusu za transparentnost.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Bonus (proto má zápornou hodnotu) pro organizace, které jsou transparetní nad rámec zákona. Pokud vkládají do registru smluv smlouvy pod hodnotu 50.000 Kč (což nemusí), mohou dostat bonus. Pokud je podíl smluv pod 50.000 Kč o 25% vyšší než je obvyklé (průměr celého registru smluv), pak mají bonus 0.25 bodů. Pokud je podíl vyšší o více než 50%, pak je bonus 0.5 bodů. Pokud je podíl vyšší o více než 75%, pak je bonus 0.75 bodů.
|
|
Součet bodů = K–Index
ukázat detail
|
 |
Počet bodů 8,28
|
|
Počet bodů 8,28 znamená pro Žižkovské divadlo Járy Cimrmana celkově
1183. místo z 1298.
Výpočet celkového počtu bodů je jednoduchý. Sečtou se body u jednotlivých parametrů a
výsledek se poté (pro lepší čitelnost) vynásobí deseti.
| Parametr |
Počet bodů |
| Podíl smluv bez ceny |
+ 0,1613 |
| Podíl smluv s nedostatkem |
+ 0,0000 |
| Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů |
+ 0,0541 |
| Koncentrace dodavatelů u smluv se skrytou cenou |
+ 0,3000 |
| Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek |
+ 0,0000 |
| Koncentrace dodavatelů u smluv blízké u limitu VZ |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv s výrazným začerněním |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany |
+ 0,1452 |
| Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů u hlavních oborů činnosti |
+ 0,1675 |
Mezisoučet
(pro lepší čitelnost)
|
0,828
|
|
x 10 (pro lepší čitelnost)
|
8,28
|
|
Výsledný K-Index
|
8,281 |
|