Parametr
|
Hodnota parametru
|
Komentář
|
|
Podíl smluv bez ceny
ukázat detail
|
|
Skrývá ceny u 4 smluv.
|
Číselná hodnota parametru je 0,05.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv bez ceny přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0506 odpovídá 5,06 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv uzavřených se soukromými společnostmi za kalendářní rok, které mají skrytou cenu. Cenu je možné skrýt pouze z důvodu bankovního a obchodního tajemstvía tato výjimka je velmi často zneužívána pro utajení hodnoty smlouvy. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá skrytou cenu, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv se skrytou cenou.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv bez ceny?
|
|
Podíl smluv s nedostatkem
ukázat detail
|
|
Smlouvy bez zásadních nedostatků.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s nedostatkem přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0000 odpovídá 0,00 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, u kterých jsme při analýze našli zásadní nedostatky. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá zásadní nedostatky, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv se zásadními nedostatky.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s nedostatkem?
|
|
Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany
ukázat detail
|
|
Uzavřeli 13 smluv s firmami, jejichž majitelé či ony samy sponzorovali politické strany.
|
Číselná hodnota parametru je 0,16.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,1646 odpovídá 16,46 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které jsou uzavřeny s firmou, která má vazbu na politiku, neboli sponzorovala politickou stranu, nebo je přímo či nepřímo vlastněna sponzorem politické strany anebo ji přímo či nepřímo vlastní politik. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva s takovou firmou uzavřená není, hodnota 0.5 znamená, že polovina smluv je uzavřena s takovými firmami.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany?
|
|
Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek
ukázat detail
|
|
Neobchází limity zákona o veřejných zakázkách.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0000 odpovídá 0,00 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, jejichž hodnota je pouze o malou částku nižší než je zákonný limit, nad kterým by se zakázka musela soutěžit podle zákona o zadávání veřejných zakázek. Typicky se jedná o limit 6 miliónů korun pro stavební zakázky a 2 miliony pro ostatní.Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva není u limitu, hodnota 1.0 znamená všechny smlouvy u limitu.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek?
|
|
Podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami
ukázat detail
|
|
Nemá smlouvy s nově založenými firmami.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0000 odpovídá 0,00 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které jsou uzavřeny z nově založenou firmou. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva takto uzavřená není, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv uzavřenou s novými firmami.
|
|
Podíl smluv s výrazným začerněním
ukázat detail
|
|
Nemají významně začerněné smlouvy.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s výrazným začerněním přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0000 odpovídá 0,00 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které obsahují alespoň jednu stranu smlouvy začerněnou z více než 20%. Začerňování smluv je v pořádku pro odstranění osobních údajů. To tvoří obvykle malé procento začernění. V rámci skrytí podstatných náležitostí smlouvy (často s výmluvou na obchodní tajemství) dochází k začernění velkých částí smluv a to je již rizikové. Pokud počet takto hodně začerněných částí smluv tvoří významnou část všech smluv organizace, je to fakt, který se negativně projeví na hodnotě K-Indexu.Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá významně začerněné stránky, hodnota 0.2 znamená, že 20% smluv takto začerněné jsou.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s výrazným začerněním?
|
|
Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů
ukázat detail
|
|
Zakázky se nekoncentrují u žádných dodavatelů.
|
Číselná hodnota parametru je 0,05.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.Koncentraci dodavatelů počítáme pouze pro soukromé dodavatele, tzn. pouze pro smlouvy mezi organizací a soukromými dodavateli. Pro výpočet používáme upravený Herfindahl Hirschman Index a způsob výpočtu podrobně popisujeme v metodice. Hodnota 0 znamená ideální stav, ideální konkurenci mezi dodavateli, neboli že všichni dodavatelé mají pouze 1 smlouvu ve stejné výši.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená vysokou koncentraci dodavatelů až monopolní postavení jednoho z nich.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Jaké jsou obvyklé hodnoty tohoto parametru?
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
AV MEDIA SYSTEMS, a.s. |
4 |
603 693 Kč |
|
|
Rostislav Zilcher |
1 |
565 022 Kč |
|
|
Elkontasoft s.r.o. |
1 |
500 000 Kč |
|
|
Bidfood Czech Republic s.r.o. |
5 |
345 737 Kč |
|
|
KOVOX - CZ s. r. o. |
1 |
280 720 Kč |
|
|
Lázně Teplice v Čechách a.s. |
1 |
226 500 Kč |
|
|
POPROKAN PAPÍR s.r.o. |
1 |
200 000 Kč |
|
|
Ing. Jan Vlasák |
6 |
189 000 Kč |
|
|
Petr Bűttner |
6 |
171 195 Kč |
|
|
Pavel Vorlík |
2 |
138 295 Kč |
|
|
DEVELOP MOST s.r.o. |
1 |
99 000 Kč |
|
|
Jiří Hasman |
1 |
96 800 Kč |
|
|
Profi Pohoda s.r.o. |
1 |
90 000 Kč |
|
|
FIALA - SLUŽBY s.r.o. |
2 |
88 390 Kč |
|
|
Přemysl Škornička |
1 |
69 147 Kč |
|
|
FRUIT PLUS s.r.o. |
1 |
69 147 Kč |
|
|
REIMONT - ELEKTRO s.r.o. |
1 |
69 147 Kč |
|
|
Cukrárna a pekárna Mipo s.r.o. |
1 |
69 147 Kč |
|
|
TECHNICA HORECA Czechia s.r.o. |
1 |
67 319 Kč |
|
|
Jana Procházková |
1 |
64 038 Kč |
|
|
ERGO Versicherung Aktiengesellschaft, pobočka pro Českou republiku |
1 |
61 500 Kč |
|
|
ELFETEX, spol. s r.o. |
1 |
60 500 Kč |
|
|
BELA MOST s.r.o. |
1 |
59 290 Kč |
|
|
HEI CONSULT s.r.o. |
1 |
59 040 Kč |
|
|
OBEX Klíče s.r.o. |
1 |
58 080 Kč |
|
|
Prádelna Konopka s.r.o. |
1 |
58 080 Kč |
|
|
OBEX spojovák s.r.o. |
1 |
58 080 Kč |
|
|
Richter + Frenzel s.r.o. |
1 |
50 000 Kč |
|
|
INTERA Litvínov s.r.o. |
1 |
48 000 Kč |
|
|
KLIMI TOYS s.r.o. |
1 |
44 808 Kč |
|
|
Rostislav Bureš |
1 |
42 350 Kč |
|
|
Jan Michálek |
1 |
40 000 Kč |
|
|
Aleš Sazima |
3 |
36 750 Kč |
|
|
Spokonožka, s.r.o. |
1 |
29 996 Kč |
|
|
HP TRONIC Zlín, spol. s r.o. |
1 |
23 468 Kč |
|
|
Michal Číhal |
1 |
20 081 Kč |
|
|
VIS Plzeň, s.r.o. |
1 |
18 150 Kč |
|
|
Ing. Jiří Tyšer |
1 |
14 520 Kč |
|
|
Libor Böhm |
1 |
11 539 Kč |
|
|
SEVT, a. s. |
2 |
9 909 Kč |
|
|
SEP, společnost s ručením omezeným |
1 |
9 692 Kč |
|
|
Nakladatelství FORUM s.r.o. |
1 |
7 000 Kč |
|
|
Lubomír Pachman |
1 |
6 000 Kč |
|
|
Aliaves & Co., a.s. |
1 |
3 700 Kč |
|
|
ANAG, spol. s r. o. |
1 |
2 790 Kč |
|
|
Luboš Malina |
1 |
1 800 Kč |
|
|
GASTROMANIA CZ s.r.o. |
1 |
1 790 Kč |
|
|
ACE Design, s.r.o. |
1 |
1 100 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
1. mateřská škola, Most, příspěvková organizace v 2025 ve výši 69 147 Kč
|
|
|
Koncentrace dodavatelů u smluv se skrytou cenou
ukázat detail
|
|
Zakázky se skrytou cenou uzavřelo více dodavatelů, žádný nedominuje.
|
Číselná hodnota parametru je 0,13.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.V tomto parametru zkoumáme koncentraci dodavatelů u smluv, které mají utajenou cenu. Jinak řečeno - jestli k utajování ceny nedochází pouze u některý vybraných dodavatelů. Hodnota 0 znamená ideální stav.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená, že utajování ceny se týká jen vybraného okruhu dodavatelů.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Jaké jsou obvyklé hodnoty tohoto parametru?
|
Dodavatel |
Počet smluv |
|
|
Bidfood Czech Republic s.r.o. |
5 |
|
|
Pavel Vorlík |
2 |
|
|
Přemysl Škornička |
1 |
|
|
FRUIT PLUS s.r.o. |
1 |
|
|
REIMONT - ELEKTRO s.r.o. |
1 |
|
|
Cukrárna a pekárna Mipo s.r.o. |
1 |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
1. mateřská škola, Most, příspěvková organizace v 2025 ve výši 69 147 Kč
|
|
|
Koncentrace dodavatelů u smluv blízké u limitu VZ
ukázat detail
|
|
Zakázky s podezřelou cenou se nekoncentrují u žádných dodavatelů.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.V tomto parametru zkoumáme koncentraci dodavatelů u smluv, které mají cenu u limitu veřejných zakázek. Jinak řečeno - jestli se obcházení zákona o zadávání veřejných zakázek netýka pouze některých vybraných dodavatelů. Hodnota 0 znamená ideální stav.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená, že ceny smluv u limitu VZ se týká jen vybraného okruhu dodavatelů.
|
|
Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů u hlavních oborů činnosti
ukázat detail
|
|
Zakázky z jednotlivých oborů uzavřelo více dodavatelů, žádný výrazně nedominuje.
|
Číselná hodnota parametru je 0,11.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.Celkovou koncentraci dodavatelů počítáme v jiném parametru. Zde analyzujeme, zda nedochází ke koncentraci dodavatelů pouze v některých oblastech. Např. pouze v oblasti IT, právní služeb apod. Způsob výpočtu podrobně popisujeme v metodice K-Indexu.Hodnota 0 znamená ideální stav, ideální konkurenci mezi dodavateli, neboli že všichni dodavatelé mají pouze 1 smlouvu ve stejné výši.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená vysokou koncentraci dodavatelů až monopolní postavení jednoho z nich v nejdůležitějších oborech.
Jaké jsou obvyklé hodnoty tohoto parametru?
Obor Voda a potraviny
Počet smluv organizace se skrytou cenou v tomto oboru: 6, tj. 100,00 %.
Míra koncentrace dodavatelů v tomto oboru:
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
Bidfood Czech Republic s.r.o. |
5 |
345 737 Kč |
|
|
Cukrárna a pekárna Mipo s.r.o. |
1 |
69 147 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
1. mateřská škola, Most, příspěvková organizace v 2025 ve výši 69 147 Kč
|
Obor Věda, výzkum a vzdělávání
Počet smluv organizace se skrytou cenou v tomto oboru: 2, tj. 4,17 %.
Míra koncentrace dodavatelů v tomto oboru:
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
AV MEDIA SYSTEMS, a.s. |
3 |
582 518 Kč |
|
|
KOVOX - CZ s. r. o. |
1 |
280 720 Kč |
|
|
Lázně Teplice v Čechách a.s. |
1 |
226 500 Kč |
|
|
POPROKAN PAPÍR s.r.o. |
1 |
200 000 Kč |
|
|
Ing. Jan Vlasák |
6 |
189 000 Kč |
|
|
Petr Bűttner |
6 |
171 195 Kč |
|
|
Přemysl Škornička |
1 |
69 147 Kč |
|
|
Pavel Vorlík |
1 |
69 147 Kč |
|
|
TECHNICA HORECA Czechia s.r.o. |
1 |
67 319 Kč |
|
|
Jana Procházková |
1 |
64 038 Kč |
|
|
ELFETEX, spol. s r.o. |
1 |
60 500 Kč |
|
|
BELA MOST s.r.o. |
1 |
59 290 Kč |
|
|
HEI CONSULT s.r.o. |
1 |
59 040 Kč |
|
|
OBEX Klíče s.r.o. |
1 |
58 080 Kč |
|
|
Prádelna Konopka s.r.o. |
1 |
58 080 Kč |
|
|
OBEX spojovák s.r.o. |
1 |
58 080 Kč |
|
|
Richter + Frenzel s.r.o. |
1 |
50 000 Kč |
|
|
INTERA Litvínov s.r.o. |
1 |
48 000 Kč |
|
|
KLIMI TOYS s.r.o. |
1 |
44 808 Kč |
|
|
Rostislav Bureš |
1 |
42 350 Kč |
|
|
Jan Michálek |
1 |
40 000 Kč |
|
|
Aleš Sazima |
3 |
36 750 Kč |
|
|
FIALA - SLUŽBY s.r.o. |
1 |
36 360 Kč |
|
|
Spokonožka, s.r.o. |
1 |
29 996 Kč |
|
|
HP TRONIC Zlín, spol. s r.o. |
1 |
23 468 Kč |
|
|
Michal Číhal |
1 |
20 081 Kč |
|
|
Libor Böhm |
1 |
11 539 Kč |
|
|
Nakladatelství FORUM s.r.o. |
1 |
7 000 Kč |
|
|
Lubomír Pachman |
1 |
6 000 Kč |
|
|
Aliaves & Co., a.s. |
1 |
3 700 Kč |
|
|
ANAG, spol. s r. o. |
1 |
2 790 Kč |
|
|
Luboš Malina |
1 |
1 800 Kč |
|
|
GASTROMANIA CZ s.r.o. |
1 |
1 790 Kč |
|
|
ACE Design, s.r.o. |
1 |
1 100 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
1. mateřská škola, Most, příspěvková organizace v 2025 ve výši 69 147 Kč
|
Obor Jiné služby
Počet smluv organizace se skrytou cenou v tomto oboru: 3, tj. 50,00 %.
Míra koncentrace dodavatelů v tomto oboru:
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
Jiří Hasman |
1 |
96 800 Kč |
|
|
Profi Pohoda s.r.o. |
1 |
90 000 Kč |
|
|
FRUIT PLUS s.r.o. |
1 |
69 147 Kč |
|
|
Pavel Vorlík |
1 |
69 147 Kč |
|
|
REIMONT - ELEKTRO s.r.o. |
1 |
69 147 Kč |
|
|
SEP, společnost s ručením omezeným |
1 |
9 692 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
1. mateřská škola, Most, příspěvková organizace v 2025 ve výši 69 147 Kč
|
|
|
Bonus za transparentnost
ukázat detail
|
|
Dobrovolně zveřejňuje velké množství smluv pod 50 000 Kč.
|
Číselná hodnota parametru je - 0,75.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Bonus (proto má zápornou hodnotu) pro organizace, které jsou transparetní nad rámec zákona. Pokud vkládají do registru smluv smlouvy pod hodnotu 50.000 Kč (což nemusí), mohou dostat bonus. Pokud je podíl smluv pod 50.000 Kč o 25% vyšší než je obvyklé (průměr celého registru smluv), pak mají bonus 0.25 bodů. Pokud je podíl vyšší o více než 50%, pak je bonus 0.5 bodů. Pokud je podíl vyšší o více než 75%, pak je bonus 0.75 bodů.
|
|
Součet bodů = K–Index
ukázat detail
|
 |
Počet bodů 4,35
|
|
Počet bodů 4,35 znamená pro 1. mateřská škola, Most, příspěvková organizace celkově
440. místo z 1298.
Výpočet celkového počtu bodů je jednoduchý. Sečtou se body u jednotlivých parametrů a
výsledek se poté (pro lepší čitelnost) vynásobí deseti.
| Parametr |
Počet bodů |
| Podíl smluv bez ceny |
+ 0,0506 |
| Podíl smluv s nedostatkem |
+ 0,0000 |
| Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů |
+ 0,0459 |
| Koncentrace dodavatelů u smluv se skrytou cenou |
+ 0,1348 |
| Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek |
+ 0,0000 |
| Koncentrace dodavatelů u smluv blízké u limitu VZ |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv s výrazným začerněním |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany |
+ 0,1646 |
| Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů u hlavních oborů činnosti |
+ 0,1141 |
Mezisoučet
(pro lepší čitelnost)
|
0,510
|
|
x 10 (pro lepší čitelnost)
|
5,10
|
| Odečtený bonus za transparentnost |
- 0,75 |
|
Výsledný K-Index
|
4,350 |
|