Parametr
|
Hodnota parametru
|
Komentář
|
|
Podíl smluv bez ceny
ukázat detail
|
|
U většiny smluv netají ceny.
|
Číselná hodnota parametru je 0,04.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv bez ceny přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0427 odpovídá 4,27 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv uzavřených se soukromými společnostmi za kalendářní rok, které mají skrytou cenu. Cenu je možné skrýt pouze z důvodu bankovního a obchodního tajemstvía tato výjimka je velmi často zneužívána pro utajení hodnoty smlouvy. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá skrytou cenu, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv se skrytou cenou.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv bez ceny?
|
|
Podíl smluv s nedostatkem
ukázat detail
|
|
Smlouvy bez zásadních nedostatků.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s nedostatkem přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0000 odpovídá 0,00 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, u kterých jsme při analýze našli zásadní nedostatky. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá zásadní nedostatky, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv se zásadními nedostatky.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s nedostatkem?
|
|
Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany
ukázat detail
|
|
Uzavřeli 5 smluv s firmami, jejichž majitelé či ony samy sponzorovali politické strany.
|
Číselná hodnota parametru je 0,04.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0427 odpovídá 4,27 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které jsou uzavřeny s firmou, která má vazbu na politiku, neboli sponzorovala politickou stranu, nebo je přímo či nepřímo vlastněna sponzorem politické strany anebo ji přímo či nepřímo vlastní politik. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva s takovou firmou uzavřená není, hodnota 0.5 znamená, že polovina smluv je uzavřena s takovými firmami.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany?
|
|
Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek
ukázat detail
|
|
Velmi málo smluv má hodnotu blízkou limitům pro veřejné zakázky.
|
Číselná hodnota parametru je 0,03.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0256 odpovídá 2,56 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, jejichž hodnota je pouze o malou částku nižší než je zákonný limit, nad kterým by se zakázka musela soutěžit podle zákona o zadávání veřejných zakázek. Typicky se jedná o limit 6 miliónů korun pro stavební zakázky a 2 miliony pro ostatní.Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva není u limitu, hodnota 1.0 znamená všechny smlouvy u limitu.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek?
|
|
Podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami
ukázat detail
|
|
Uzavřeli 2 smlouvy s nově založenými firmami.
|
Číselná hodnota parametru je 0,02.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0171 odpovídá 1,71 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které jsou uzavřeny z nově založenou firmou. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva takto uzavřená není, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv uzavřenou s novými firmami.
|
|
Podíl smluv s výrazným začerněním
ukázat detail
|
|
Nemají významně začerněné smlouvy.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s výrazným začerněním přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0000 odpovídá 0,00 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které obsahují alespoň jednu stranu smlouvy začerněnou z více než 20%. Začerňování smluv je v pořádku pro odstranění osobních údajů. To tvoří obvykle malé procento začernění. V rámci skrytí podstatných náležitostí smlouvy (často s výmluvou na obchodní tajemství) dochází k začernění velkých částí smluv a to je již rizikové. Pokud počet takto hodně začerněných částí smluv tvoří významnou část všech smluv organizace, je to fakt, který se negativně projeví na hodnotě K-Indexu.Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá významně začerněné stránky, hodnota 0.2 znamená, že 20% smluv takto začerněné jsou.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s výrazným začerněním?
|
|
Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů
ukázat detail
|
|
Žádný dodavatel nedominuje nad ostatními.
|
Číselná hodnota parametru je 0,1.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.Koncentraci dodavatelů počítáme pouze pro soukromé dodavatele, tzn. pouze pro smlouvy mezi organizací a soukromými dodavateli. Pro výpočet používáme upravený Herfindahl Hirschman Index a způsob výpočtu podrobně popisujeme v metodice. Hodnota 0 znamená ideální stav, ideální konkurenci mezi dodavateli, neboli že všichni dodavatelé mají pouze 1 smlouvu ve stejné výši.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená vysokou koncentraci dodavatelů až monopolní postavení jednoho z nich.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Jaké jsou obvyklé hodnoty tohoto parametru?
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
Konstruktis Novostav a.s. |
4 |
8 686 720 Kč |
|
|
STAVEBNÍ PRAHA s.r.o. |
15 |
7 543 092 Kč |
|
|
Kateřina Povondrová |
2 |
3 741 659 Kč |
|
|
Kenast s.r.o. |
11 |
2 812 642 Kč |
|
|
AVB Group s.r.o. |
8 |
2 609 449 Kč |
|
|
BLACKBACK s.r.o. |
2 |
2 609 380 Kč |
|
|
AV MEDIA SYSTEMS, a.s. |
2 |
2 527 910 Kč |
|
|
DAVUS, spol. s r.o. |
1 |
2 424 840 Kč |
|
|
BigBoysToys s.r.o. |
3 |
1 137 739 Kč |
|
|
RALISO s.r.o. |
6 |
1 046 827 Kč |
|
|
AUTOŠKOLA Petr Kříž Flegel s.r.o. |
1 |
742 900 Kč |
|
|
František Moravec |
3 |
445 750 Kč |
|
|
J.S.SERVIS - školní jídelny, s.r.o. |
4 |
306 000 Kč |
|
|
P2J Technology s.r.o. |
1 |
300 055 Kč |
|
|
UNIVER, spol. s r.o. |
1 |
284 108 Kč |
|
|
Jaroslav Žemlička |
3 |
260 150 Kč |
|
|
Luděk Bursa |
2 |
258 719 Kč |
|
|
Kotlár Hair Academy s.r.o. |
1 |
250 000 Kč |
|
|
Af Office, s.r.o. |
2 |
213 916 Kč |
|
|
Diametral a.s. |
2 |
195 086 Kč |
|
|
In. Point s.r.o. |
1 |
181 500 Kč |
|
|
F.K.Commercium, s. r. o. |
1 |
180 290 Kč |
|
|
act legal s.r.o., advokátní kancelář |
2 |
168 371 Kč |
|
|
Ladislav Šerák |
2 |
160 230 Kč |
|
|
GOLDWELL COSMETIC (CZ), s.r.o. |
1 |
160 092 Kč |
|
|
Petr Novák |
1 |
143 600 Kč |
|
|
Jan Kostříž |
2 |
142 363 Kč |
|
|
HASIČ-SERVIS POŽÁRNĚ BEZPEČNOSTNÍCH ZAŘÍZENÍ s.r.o. |
2 |
134 416 Kč |
|
|
Alexey Yablokov |
1 |
127 892 Kč |
|
|
Alza.cz a.s. |
1 |
127 770 Kč |
|
|
TZB Kladno s.r.o. |
1 |
121 581 Kč |
|
|
BYDLEX s.r.o. |
1 |
120 274 Kč |
|
|
Vojtěch Josef |
1 |
116 402 Kč |
|
|
Pragotour s.r.o. |
1 |
113 120 Kč |
|
|
SWAH s.r.o. |
1 |
111 868 Kč |
|
|
CONSORTA Praha s.r.o. |
1 |
111 302 Kč |
|
|
Jaroslav Bíba |
1 |
101 625 Kč |
|
|
B2B Partner s.r.o. |
1 |
101 356 Kč |
|
|
Podlahy Vyhnal s.r.o. |
1 |
99 406 Kč |
|
|
ELVYKA, s.r.o. |
1 |
89 903 Kč |
|
|
Václav Motyčka |
1 |
82 377 Kč |
|
|
Pavel Malý |
1 |
81 760 Kč |
|
|
GECKOVISION s.r.o. |
1 |
78 650 Kč |
|
|
oekoplan Czech Republic s.r.o. |
1 |
74 667 Kč |
|
|
BAKALÁŘI software s.r.o. |
1 |
63 767 Kč |
|
|
Roman Stein |
1 |
61 700 Kč |
|
|
PPZS s.r.o. |
1 |
60 500 Kč |
|
|
"Elio, z.s." |
1 |
60 500 Kč |
|
|
KOVOVÝROBA MICHLE, s.r.o. |
1 |
52 030 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Střední odborná škola – Centrum odborné přípravy a Gymnázium v 2025 ve výši 389 030 Kč
|
|
|
Koncentrace dodavatelů u smluv se skrytou cenou
ukázat detail
|
|
Zakázky se skrytou cenou se nekoncentrují u žádných dodavatelů.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.V tomto parametru zkoumáme koncentraci dodavatelů u smluv, které mají utajenou cenu. Jinak řečeno - jestli k utajování ceny nedochází pouze u některý vybraných dodavatelů. Hodnota 0 znamená ideální stav.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená, že utajování ceny se týká jen vybraného okruhu dodavatelů.
|
|
Koncentrace dodavatelů u smluv blízké u limitu VZ
ukázat detail
|
|
Zakázky s podezřelou cenou se nekoncentrují u žádných dodavatelů.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.V tomto parametru zkoumáme koncentraci dodavatelů u smluv, které mají cenu u limitu veřejných zakázek. Jinak řečeno - jestli se obcházení zákona o zadávání veřejných zakázek netýka pouze některých vybraných dodavatelů. Hodnota 0 znamená ideální stav.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená, že ceny smluv u limitu VZ se týká jen vybraného okruhu dodavatelů.
|
|
Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů u hlavních oborů činnosti
ukázat detail
|
|
Dominance zakázek u dodavatelů je výrazná v 5 oborech.
|
Číselná hodnota parametru je 0,27.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.Celkovou koncentraci dodavatelů počítáme v jiném parametru. Zde analyzujeme, zda nedochází ke koncentraci dodavatelů pouze v některých oblastech. Např. pouze v oblasti IT, právní služeb apod. Způsob výpočtu podrobně popisujeme v metodice K-Indexu.Hodnota 0 znamená ideální stav, ideální konkurenci mezi dodavateli, neboli že všichni dodavatelé mají pouze 1 smlouvu ve stejné výši.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená vysokou koncentraci dodavatelů až monopolní postavení jednoho z nich v nejdůležitějších oborech.
Jaké jsou obvyklé hodnoty tohoto parametru?
Obor IT
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
AVB Group s.r.o. |
4 |
679 215 Kč |
|
|
Af Office, s.r.o. |
1 |
116 934 Kč |
|
|
BAKALÁŘI software s.r.o. |
1 |
63 767 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Střední odborná škola – Centrum odborné přípravy a Gymnázium v 2025 ve výši 389 030 Kč
|
Obor Stavebnictví
Počet smluv organizace se skrytou cenou v tomto oboru: 2, tj. 8,33 %.
Míra koncentrace dodavatelů v tomto oboru:
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
STAVEBNÍ PRAHA s.r.o. |
2 |
5 002 326 Kč |
|
|
Konstruktis Novostav a.s. |
2 |
4 900 315 Kč |
|
|
BLACKBACK s.r.o. |
2 |
2 609 380 Kč |
|
|
Jaroslav Žemlička |
3 |
260 150 Kč |
|
|
F.K.Commercium, s. r. o. |
1 |
180 290 Kč |
|
|
BYDLEX s.r.o. |
1 |
120 274 Kč |
|
|
oekoplan Czech Republic s.r.o. |
1 |
74 667 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Střední odborná škola – Centrum odborné přípravy a Gymnázium v 2025 ve výši 389 030 Kč
|
Obor Bezpečnostní a ochranné vybavení a údržba
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
Kateřina Povondrová |
2 |
3 741 659 Kč |
|
|
HASIČ-SERVIS POŽÁRNĚ BEZPEČNOSTNÍCH ZAŘÍZENÍ s.r.o. |
2 |
134 416 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Střední odborná škola – Centrum odborné přípravy a Gymnázium v 2025 ve výši 389 030 Kč
|
Obor Energie
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
AV MEDIA SYSTEMS, a.s. |
1 |
2 399 430 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Střední odborná škola – Centrum odborné přípravy a Gymnázium v 2025 ve výši 389 030 Kč
|
Obor Právní a realitní služby
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
BigBoysToys s.r.o. |
2 |
741 246 Kč |
|
|
act legal s.r.o., advokátní kancelář |
2 |
168 371 Kč |
|
|
Alexey Yablokov |
1 |
127 892 Kč |
|
|
Jaroslav Bíba |
1 |
101 625 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Střední odborná škola – Centrum odborné přípravy a Gymnázium v 2025 ve výši 389 030 Kč
|
Obor Jiné služby
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
J.S.SERVIS - školní jídelny, s.r.o. |
4 |
306 000 Kč |
|
|
Kenast s.r.o. |
1 |
256 414 Kč |
|
|
STAVEBNÍ PRAHA s.r.o. |
1 |
219 885 Kč |
|
|
TZB Kladno s.r.o. |
1 |
121 581 Kč |
|
|
Luděk Bursa |
1 |
64 445 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Střední odborná škola – Centrum odborné přípravy a Gymnázium v 2025 ve výši 389 030 Kč
|
|
|
Bonus za transparentnost
ukázat detail
|
|
Nesplňuje podmínku pro udělení bonusu za transparentnost.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Bonus (proto má zápornou hodnotu) pro organizace, které jsou transparetní nad rámec zákona. Pokud vkládají do registru smluv smlouvy pod hodnotu 50.000 Kč (což nemusí), mohou dostat bonus. Pokud je podíl smluv pod 50.000 Kč o 25% vyšší než je obvyklé (průměr celého registru smluv), pak mají bonus 0.25 bodů. Pokud je podíl vyšší o více než 50%, pak je bonus 0.5 bodů. Pokud je podíl vyšší o více než 75%, pak je bonus 0.75 bodů.
|
|
Součet bodů = K–Index
ukázat detail
|
 |
Počet bodů 4,98
|
|
Počet bodů 4,98 znamená pro Střední odborná škola – Centrum odborné přípravy a Gymnázium celkově
617. místo z 1298.
Výpočet celkového počtu bodů je jednoduchý. Sečtou se body u jednotlivých parametrů a
výsledek se poté (pro lepší čitelnost) vynásobí deseti.
| Parametr |
Počet bodů |
| Podíl smluv bez ceny |
+ 0,0427 |
| Podíl smluv s nedostatkem |
+ 0,0000 |
| Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů |
+ 0,0970 |
| Koncentrace dodavatelů u smluv se skrytou cenou |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek |
+ 0,0256 |
| Koncentrace dodavatelů u smluv blízké u limitu VZ |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami |
+ 0,0171 |
| Podíl smluv s výrazným začerněním |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany |
+ 0,0427 |
| Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů u hlavních oborů činnosti |
+ 0,2729 |
Mezisoučet
(pro lepší čitelnost)
|
0,498
|
|
x 10 (pro lepší čitelnost)
|
4,98
|
|
Výsledný K-Index
|
4,981 |
|