Parametr
|
Hodnota parametru
|
Komentář
|
|
Podíl smluv bez ceny
ukázat detail
|
|
Skrývá ceny u 17 smluv.
|
Číselná hodnota parametru je 0,15.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv bez ceny přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,1466 odpovídá 14,66 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv uzavřených se soukromými společnostmi za kalendářní rok, které mají skrytou cenu. Cenu je možné skrýt pouze z důvodu bankovního a obchodního tajemstvía tato výjimka je velmi často zneužívána pro utajení hodnoty smlouvy. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá skrytou cenu, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv se skrytou cenou.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv bez ceny?
|
|
Podíl smluv s nedostatkem
ukázat detail
|
|
Zásadní nedostatky u 6 smluv z 116 smluv.
|
Číselná hodnota parametru je 0,05.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s nedostatkem přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0517 odpovídá 5,17 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, u kterých jsme při analýze našli zásadní nedostatky. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá zásadní nedostatky, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv se zásadními nedostatky.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s nedostatkem?
|
|
Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany
ukázat detail
|
|
Uzavřeli 11 smluv s firmami, jejichž majitelé či ony samy sponzorovali politické strany.
|
Číselná hodnota parametru je 0,09.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0948 odpovídá 9,48 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které jsou uzavřeny s firmou, která má vazbu na politiku, neboli sponzorovala politickou stranu, nebo je přímo či nepřímo vlastněna sponzorem politické strany anebo ji přímo či nepřímo vlastní politik. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva s takovou firmou uzavřená není, hodnota 0.5 znamená, že polovina smluv je uzavřena s takovými firmami.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany?
|
|
Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek
ukázat detail
|
|
Neobchází limity zákona o veřejných zakázkách.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0000 odpovídá 0,00 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, jejichž hodnota je pouze o malou částku nižší než je zákonný limit, nad kterým by se zakázka musela soutěžit podle zákona o zadávání veřejných zakázek. Typicky se jedná o limit 6 miliónů korun pro stavební zakázky a 2 miliony pro ostatní.Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva není u limitu, hodnota 1.0 znamená všechny smlouvy u limitu.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek?
|
|
Podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami
ukázat detail
|
|
Nemá smlouvy s nově založenými firmami.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0000 odpovídá 0,00 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které jsou uzavřeny z nově založenou firmou. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva takto uzavřená není, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv uzavřenou s novými firmami.
|
|
Podíl smluv s výrazným začerněním
ukázat detail
|
|
Nemají významně začerněné smlouvy.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s výrazným začerněním přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0000 odpovídá 0,00 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které obsahují alespoň jednu stranu smlouvy začerněnou z více než 20%. Začerňování smluv je v pořádku pro odstranění osobních údajů. To tvoří obvykle malé procento začernění. V rámci skrytí podstatných náležitostí smlouvy (často s výmluvou na obchodní tajemství) dochází k začernění velkých částí smluv a to je již rizikové. Pokud počet takto hodně začerněných částí smluv tvoří významnou část všech smluv organizace, je to fakt, který se negativně projeví na hodnotě K-Indexu.Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá významně začerněné stránky, hodnota 0.2 znamená, že 20% smluv takto začerněné jsou.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s výrazným začerněním?
|
|
Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů
ukázat detail
|
|
Žádný dodavatel nedominuje nad ostatními.
|
Číselná hodnota parametru je 0,11.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.Koncentraci dodavatelů počítáme pouze pro soukromé dodavatele, tzn. pouze pro smlouvy mezi organizací a soukromými dodavateli. Pro výpočet používáme upravený Herfindahl Hirschman Index a způsob výpočtu podrobně popisujeme v metodice. Hodnota 0 znamená ideální stav, ideální konkurenci mezi dodavateli, neboli že všichni dodavatelé mají pouze 1 smlouvu ve stejné výši.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená vysokou koncentraci dodavatelů až monopolní postavení jednoho z nich.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Jaké jsou obvyklé hodnoty tohoto parametru?
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
Československá obchodní banka, a. s. |
2 |
10 941 498 Kč |
|
|
ZLINER s.r.o. |
4 |
3 718 935 Kč |
|
|
FinReal Liberec, a.s. |
1 |
1 477 558 Kč |
|
|
KM - PRONA Trading, s.r.o. |
4 |
1 475 680 Kč |
|
|
BEST TOUR LIBEREC s.r.o. |
1 |
1 295 245 Kč |
|
|
Advanpure CZ-SK s. r. o. |
12 |
1 125 559 Kč |
|
|
WETEST pneu, spol. s r.o. |
11 |
796 804 Kč |
|
|
MOTORSERVIS Švec, s.r.o. |
5 |
777 283 Kč |
|
|
Vendys Petrol s.r.o. |
2 |
737 840 Kč |
|
|
Bílí Tygři Liberec, s.r.o. |
1 |
735 680 Kč |
|
|
Aricoma Systems a.s. |
1 |
685 163 Kč |
|
|
Daimler Buses Česká republika s.r.o. |
1 |
613 625 Kč |
|
|
NAPA TRUCKS spol. s r. o. |
2 |
600 603 Kč |
|
|
VFSITE s.r.o. |
1 |
564 864 Kč |
|
|
Milan Šauer |
1 |
393 250 Kč |
|
|
EMISE LI s.r.o. |
1 |
368 920 Kč |
|
|
Praktický lékař Ruprechtice s.r.o. |
1 |
368 920 Kč |
|
|
FOLDA, s.r.o. |
1 |
368 920 Kč |
|
|
SILKOM, spol. s r.o. |
1 |
368 920 Kč |
|
|
TMR Ještěd a.s. |
1 |
368 920 Kč |
|
|
Bonett Energie a.s. |
1 |
368 920 Kč |
|
|
MEDILIFE s.r.o. |
1 |
368 920 Kč |
|
|
KLIMEX s.r.o. |
1 |
368 920 Kč |
|
|
Inter Line Liberec, s.r.o. |
1 |
368 920 Kč |
|
|
MENCL GROUP, s.r.o. |
1 |
363 000 Kč |
|
|
JK Ježek s.r.o. |
2 |
253 541 Kč |
|
|
PAKRA ZF - SERVIS s.r.o. |
1 |
197 487 Kč |
|
|
MP Autodíly s.r.o. |
3 |
197 472 Kč |
|
|
M A K R O - ND spol. s r. o. |
2 |
174 479 Kč |
|
|
TRUCK TRADE spol. s r. o. |
2 |
166 980 Kč |
|
|
Unitas Container Depot (Prague) s.r.o. |
1 |
164 560 Kč |
|
|
NEXIA AP a.s. |
1 |
149 435 Kč |
|
|
oaza - net spol. s r.o. |
1 |
133 855 Kč |
|
|
VODENKA s.r.o. |
1 |
103 697 Kč |
|
|
TERATTI PARTS s.r.o. |
1 |
98 940 Kč |
|
|
Mgr. Irena Špringlová |
1 |
96 800 Kč |
|
|
UNIQA pojišťovna, a.s. |
1 |
94 283 Kč |
|
|
Petr Kratochvíl |
1 |
93 412 Kč |
|
|
MOTORENA Hostivař, s.r.o. |
1 |
92 349 Kč |
|
|
Pneu Boháček MB s.r.o. |
1 |
76 791 Kč |
|
|
CDS s.r.o. Náchod |
1 |
72 358 Kč |
|
|
ADIP, spol. s r. o. |
1 |
70 157 Kč |
|
|
Severoprojekt-22 s.r.o. |
1 |
68 063 Kč |
|
|
Jaromír Romančík |
1 |
62 811 Kč |
|
|
SK-31409113 |
1 |
54 153 Kč |
|
|
Colonnade Insurance S.A., organizační složka |
1 |
30 250 Kč |
|
|
BLAŽEK a synové spedition, s.r.o. |
1 |
11 024 Kč |
|
|
KAROLÍNA travel s.r.o. |
1 |
10 285 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
ČSAD Liberec, a.s. v 2025 ve výši 368 920 Kč
|
|
|
Koncentrace dodavatelů u smluv se skrytou cenou
ukázat detail
|
|
Zakázky se skrytou cenou uzavřelo více dodavatelů, žádný nedominuje.
|
Číselná hodnota parametru je 0,06.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.V tomto parametru zkoumáme koncentraci dodavatelů u smluv, které mají utajenou cenu. Jinak řečeno - jestli k utajování ceny nedochází pouze u některý vybraných dodavatelů. Hodnota 0 znamená ideální stav.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená, že utajování ceny se týká jen vybraného okruhu dodavatelů.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Jaké jsou obvyklé hodnoty tohoto parametru?
|
Dodavatel |
Počet smluv |
|
|
KM - PRONA Trading, s.r.o. |
4 |
|
|
Vendys Petrol s.r.o. |
2 |
|
|
EMISE LI s.r.o. |
1 |
|
|
Praktický lékař Ruprechtice s.r.o. |
1 |
|
|
FOLDA, s.r.o. |
1 |
|
|
SILKOM, spol. s r.o. |
1 |
|
|
TMR Ještěd a.s. |
1 |
|
|
Bonett Energie a.s. |
1 |
|
|
MEDILIFE s.r.o. |
1 |
|
|
KLIMEX s.r.o. |
1 |
|
|
Inter Line Liberec, s.r.o. |
1 |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
ČSAD Liberec, a.s. v 2025 ve výši 368 920 Kč
|
|
|
Koncentrace dodavatelů u smluv blízké u limitu VZ
ukázat detail
|
|
Zakázky s podezřelou cenou se nekoncentrují u žádných dodavatelů.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.V tomto parametru zkoumáme koncentraci dodavatelů u smluv, které mají cenu u limitu veřejných zakázek. Jinak řečeno - jestli se obcházení zákona o zadávání veřejných zakázek netýka pouze některých vybraných dodavatelů. Hodnota 0 znamená ideální stav.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená, že ceny smluv u limitu VZ se týká jen vybraného okruhu dodavatelů.
|
|
Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů u hlavních oborů činnosti
ukázat detail
|
|
Dominance zakázek u dodavatelů je výrazná v 5 oborech.
|
Číselná hodnota parametru je 0,26.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.Celkovou koncentraci dodavatelů počítáme v jiném parametru. Zde analyzujeme, zda nedochází ke koncentraci dodavatelů pouze v některých oblastech. Např. pouze v oblasti IT, právní služeb apod. Způsob výpočtu podrobně popisujeme v metodice K-Indexu.Hodnota 0 znamená ideální stav, ideální konkurenci mezi dodavateli, neboli že všichni dodavatelé mají pouze 1 smlouvu ve stejné výši.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená vysokou koncentraci dodavatelů až monopolní postavení jednoho z nich v nejdůležitějších oborech.
Jaké jsou obvyklé hodnoty tohoto parametru?
Obor Doprava a poštovní služby
Počet smluv organizace se skrytou cenou v tomto oboru: 6, tj. 31,25 %.
Míra koncentrace dodavatelů v tomto oboru:
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
ZLINER s.r.o. |
4 |
3 718 935 Kč |
|
|
BEST TOUR LIBEREC s.r.o. |
1 |
1 295 245 Kč |
|
|
Daimler Buses Česká republika s.r.o. |
1 |
613 625 Kč |
|
|
Milan Šauer |
1 |
393 250 Kč |
|
|
EMISE LI s.r.o. |
1 |
368 920 Kč |
|
|
FOLDA, s.r.o. |
1 |
368 920 Kč |
|
|
TMR Ještěd a.s. |
1 |
368 920 Kč |
|
|
KLIMEX s.r.o. |
1 |
368 920 Kč |
|
|
Inter Line Liberec, s.r.o. |
1 |
368 920 Kč |
|
|
MENCL GROUP, s.r.o. |
1 |
363 000 Kč |
|
|
NAPA TRUCKS spol. s r. o. |
1 |
232 753 Kč |
|
|
Mgr. Irena Špringlová |
1 |
96 800 Kč |
|
|
SK-31409113 |
1 |
54 153 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
ČSAD Liberec, a.s. v 2025 ve výši 368 920 Kč
|
Obor Energie
Počet smluv organizace se skrytou cenou v tomto oboru: 8, tj. 100,00 %.
Míra koncentrace dodavatelů v tomto oboru:
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
KM - PRONA Trading, s.r.o. |
4 |
1 475 680 Kč |
|
|
Vendys Petrol s.r.o. |
2 |
737 840 Kč |
|
|
SILKOM, spol. s r.o. |
1 |
368 920 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
ČSAD Liberec, a.s. v 2025 ve výši 368 920 Kč
|
Obor Sociální služby
Počet smluv organizace se skrytou cenou v tomto oboru: 3, tj. 100,00 %.
Míra koncentrace dodavatelů v tomto oboru:
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
Praktický lékař Ruprechtice s.r.o. |
1 |
368 920 Kč |
|
|
MEDILIFE s.r.o. |
1 |
368 920 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
ČSAD Liberec, a.s. v 2025 ve výši 368 920 Kč
|
Obor Finance
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
Československá obchodní banka, a. s. |
2 |
10 941 498 Kč |
|
|
NEXIA AP a.s. |
1 |
149 435 Kč |
|
|
UNIQA pojišťovna, a.s. |
1 |
94 283 Kč |
|
|
Colonnade Insurance S.A., organizační složka |
1 |
30 250 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
ČSAD Liberec, a.s. v 2025 ve výši 368 920 Kč
|
Obor Právní a realitní služby
Počet smluv organizace se skrytou cenou v tomto oboru: 2, tj. 25,00 %.
Míra koncentrace dodavatelů v tomto oboru:
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
FinReal Liberec, a.s. |
1 |
1 477 558 Kč |
|
|
Bonett Energie a.s. |
1 |
368 920 Kč |
|
|
BLAŽEK a synové spedition, s.r.o. |
1 |
11 024 Kč |
|
|
KAROLÍNA travel s.r.o. |
1 |
10 285 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
ČSAD Liberec, a.s. v 2025 ve výši 368 920 Kč
|
|
|
Bonus za transparentnost
ukázat detail
|
|
Dobrovolně zveřejňuje smlouvy pod 50 000 Kč.
|
Číselná hodnota parametru je - 0,25.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Bonus (proto má zápornou hodnotu) pro organizace, které jsou transparetní nad rámec zákona. Pokud vkládají do registru smluv smlouvy pod hodnotu 50.000 Kč (což nemusí), mohou dostat bonus. Pokud je podíl smluv pod 50.000 Kč o 25% vyšší než je obvyklé (průměr celého registru smluv), pak mají bonus 0.25 bodů. Pokud je podíl vyšší o více než 50%, pak je bonus 0.5 bodů. Pokud je podíl vyšší o více než 75%, pak je bonus 0.75 bodů.
|
|
Součet bodů = K–Index
ukázat detail
|
 |
Počet bodů 7,09
|
|
Počet bodů 7,09 znamená pro ČSAD Liberec, a.s. celkově
1075. místo z 1298.
Výpočet celkového počtu bodů je jednoduchý. Sečtou se body u jednotlivých parametrů a
výsledek se poté (pro lepší čitelnost) vynásobí deseti.
| Parametr |
Počet bodů |
| Podíl smluv bez ceny |
+ 0,1466 |
| Podíl smluv s nedostatkem |
+ 0,0517 |
| Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů |
+ 0,1144 |
| Koncentrace dodavatelů u smluv se skrytou cenou |
+ 0,0622 |
| Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek |
+ 0,0000 |
| Koncentrace dodavatelů u smluv blízké u limitu VZ |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv s výrazným začerněním |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany |
+ 0,0948 |
| Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů u hlavních oborů činnosti |
+ 0,2645 |
Mezisoučet
(pro lepší čitelnost)
|
0,734
|
|
x 10 (pro lepší čitelnost)
|
7,34
|
| Odečtený bonus za transparentnost |
- 0,25 |
|
Výsledný K-Index
|
7,092 |
|