Parametr
|
Hodnota parametru
|
Komentář
|
|
Podíl smluv bez ceny
ukázat detail
|
|
U většiny smluv netají ceny.
|
Číselná hodnota parametru je 0,03.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv bez ceny přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0296 odpovídá 2,96 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv uzavřených se soukromými společnostmi za kalendářní rok, které mají skrytou cenu. Cenu je možné skrýt pouze z důvodu bankovního a obchodního tajemstvía tato výjimka je velmi často zneužívána pro utajení hodnoty smlouvy. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá skrytou cenu, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv se skrytou cenou.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv bez ceny?
|
|
Podíl smluv s nedostatkem
ukázat detail
|
|
Zásadní nedostatky u 1 smlouvy.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s nedostatkem přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0033 odpovídá 0,33 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, u kterých jsme při analýze našli zásadní nedostatky. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá zásadní nedostatky, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv se zásadními nedostatky.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s nedostatkem?
|
|
Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany
ukázat detail
|
|
Uzavřeli 22 smluv s firmami, jejichž majitelé či ony samy sponzorovali politické strany.
|
Číselná hodnota parametru je 0,07.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0724 odpovídá 7,24 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které jsou uzavřeny s firmou, která má vazbu na politiku, neboli sponzorovala politickou stranu, nebo je přímo či nepřímo vlastněna sponzorem politické strany anebo ji přímo či nepřímo vlastní politik. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva s takovou firmou uzavřená není, hodnota 0.5 znamená, že polovina smluv je uzavřena s takovými firmami.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany?
|
|
Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek
ukázat detail
|
|
Velmi málo smluv má hodnotu blízkou limitům pro veřejné zakázky.
|
Číselná hodnota parametru je 0,01.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0066 odpovídá 0,66 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, jejichž hodnota je pouze o malou částku nižší než je zákonný limit, nad kterým by se zakázka musela soutěžit podle zákona o zadávání veřejných zakázek. Typicky se jedná o limit 6 miliónů korun pro stavební zakázky a 2 miliony pro ostatní.Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva není u limitu, hodnota 1.0 znamená všechny smlouvy u limitu.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek?
|
|
Podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami
ukázat detail
|
|
Nemá smlouvy s nově založenými firmami.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0000 odpovídá 0,00 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které jsou uzavřeny z nově založenou firmou. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva takto uzavřená není, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv uzavřenou s novými firmami.
|
|
Podíl smluv s výrazným začerněním
ukázat detail
|
|
Zveřejnili 11 významně začerněných smluv.
|
Číselná hodnota parametru je 0,04.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s výrazným začerněním přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0362 odpovídá 3,62 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které obsahují alespoň jednu stranu smlouvy začerněnou z více než 20%. Začerňování smluv je v pořádku pro odstranění osobních údajů. To tvoří obvykle malé procento začernění. V rámci skrytí podstatných náležitostí smlouvy (často s výmluvou na obchodní tajemství) dochází k začernění velkých částí smluv a to je již rizikové. Pokud počet takto hodně začerněných částí smluv tvoří významnou část všech smluv organizace, je to fakt, který se negativně projeví na hodnotě K-Indexu.Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá významně začerněné stránky, hodnota 0.2 znamená, že 20% smluv takto začerněné jsou.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s výrazným začerněním?
|
|
Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů
ukázat detail
|
|
Zakázky se nekoncentrují u žádných dodavatelů.
|
Číselná hodnota parametru je 0,03.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.Koncentraci dodavatelů počítáme pouze pro soukromé dodavatele, tzn. pouze pro smlouvy mezi organizací a soukromými dodavateli. Pro výpočet používáme upravený Herfindahl Hirschman Index a způsob výpočtu podrobně popisujeme v metodice. Hodnota 0 znamená ideální stav, ideální konkurenci mezi dodavateli, neboli že všichni dodavatelé mají pouze 1 smlouvu ve stejné výši.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená vysokou koncentraci dodavatelů až monopolní postavení jednoho z nich.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Jaké jsou obvyklé hodnoty tohoto parametru?
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
Ademco CZ s.r.o. |
15 |
7 122 473 Kč |
|
|
Aricoma Systems a.s. |
9 |
5 370 044 Kč |
|
|
STAVPRESS SMART s.r.o. |
7 |
3 392 352 Kč |
|
|
CESAR TRADE, s. r. o. |
17 |
3 249 554 Kč |
|
|
S A L T O spol. s r.o. |
1 |
2 496 490 Kč |
|
|
FreeDivision s.r.o. |
1 |
2 398 873 Kč |
|
|
TeamCity s.r.o. |
3 |
1 996 420 Kč |
|
|
KompIT, s.r.o. |
11 |
1 921 820 Kč |
|
|
Seznam.cz, a.s. |
1 |
1 815 000 Kč |
|
|
Jan Kryštof |
5 |
1 615 411 Kč |
|
|
Alternetivo s.r.o. |
1 |
1 527 304 Kč |
|
|
VISITECH a.s. |
1 |
1 524 600 Kč |
|
|
Městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz |
1 |
1 016 400 Kč |
|
|
ABBAS, a.s. |
3 |
959 907 Kč |
|
|
OKsystem a.s. |
1 |
936 661 Kč |
|
|
ABAS IPS Management s.r.o. |
1 |
936 540 Kč |
|
|
IN Smart Identity Czech s.r.o. |
2 |
929 861 Kč |
|
|
STRABAG a.s. |
1 |
916 508 Kč |
|
|
Quantcom, a.s. |
2 |
896 247 Kč |
|
|
Vodafone Czech Republic a.s. |
3 |
880 880 Kč |
|
|
Telekomunikační montáže s.r.o. |
3 |
801 266 Kč |
|
|
VUMS DataCom, spol. s r.o. |
2 |
760 667 Kč |
|
|
NBC Office a.s. |
1 |
747 780 Kč |
|
|
ALSO Czech Republic s.r.o. |
2 |
717 812 Kč |
|
|
IN ENERGIE s.r.o. |
2 |
717 812 Kč |
|
|
BRAIN computers s.r.o. |
1 |
675 422 Kč |
|
|
ALTEPRO solutions a.s. |
6 |
637 543 Kč |
|
|
Raycom s.r.o. |
2 |
631 560 Kč |
|
|
Integoo s.r.o. |
1 |
551 688 Kč |
|
|
SoftwareONE Czech Republic s.r.o. |
4 |
549 823 Kč |
|
|
UNICAplasma s.r.o. |
2 |
544 762 Kč |
|
|
ARGOS ELEKTRO, a. s. |
1 |
538 390 Kč |
|
|
Společenství vlastníků domu Plzeňská 1125/1, Ostrava |
1 |
529 980 Kč |
|
|
AF CENTRUM, s. r. o. |
1 |
500 940 Kč |
|
|
PROtabletennis s.r.o. |
1 |
493 680 Kč |
|
|
DATA STYLE GROUP s.r.o. |
1 |
486 420 Kč |
|
|
Proact Czech Republic, s.r.o. |
1 |
437 536 Kč |
|
|
Alexandr Grepl |
2 |
435 136 Kč |
|
|
AT Computers a.s. |
3 |
432 206 Kč |
|
|
IPO SECURITY s.r.o. |
1 |
413 820 Kč |
|
|
Libor Václavík - LIBROS |
1 |
402 930 Kč |
|
|
CETIN a.s. |
1 |
384 780 Kč |
|
|
Axilogi s.r.o. |
1 |
358 906 Kč |
|
|
Městský obvod Hošťálkovice |
1 |
358 906 Kč |
|
|
Veolia Komodity ČR, s.r.o. |
1 |
358 906 Kč |
|
|
Městský obvod Petřkovice |
1 |
358 906 Kč |
|
|
LENKA JAROLÍMOVÁ |
1 |
358 906 Kč |
|
|
Karel Boch IT s.r.o. |
1 |
358 906 Kč |
|
|
RFN s.r.o. |
1 |
358 906 Kč |
|
|
Software602 a.s. |
1 |
358 906 Kč |
|
|
TONERSYSTEM s.r.o. |
1 |
358 906 Kč |
|
|
DURA-LINE CT, s.r.o. |
1 |
314 358 Kč |
|
|
SHF, s.r.o. |
1 |
300 000 Kč |
|
|
VDT Technology a.s. |
1 |
278 300 Kč |
|
|
Ubytovna Ostrava s.r.o. |
1 |
268 620 Kč |
|
|
SikaLabs s.r.o. |
2 |
251 680 Kč |
|
|
ICT Brains s.r.o. |
2 |
244 178 Kč |
|
|
FEE Transport s.r.o. |
1 |
229 077 Kč |
|
|
JINPO PLUS a.s. |
1 |
217 800 Kč |
|
|
MARTEK ELEKTRONIK s. r. o. |
1 |
210 540 Kč |
|
|
LIVEBOX, a.s. |
1 |
184 404 Kč |
|
|
T RAIL a.s. |
1 |
179 988 Kč |
|
|
GEVIZO s.r.o. |
2 |
163 010 Kč |
|
|
ELCRAFT s.r.o. |
2 |
155 698 Kč |
|
|
Moore Audit CZ s.r.o. |
1 |
151 250 Kč |
|
|
Schönbrunn 1908 s.r.o. |
1 |
140 554 Kč |
|
|
AUTOCENTRÁLA s.r.o. |
1 |
127 068 Kč |
|
|
CHCI-DŮM s.r.o. |
1 |
127 050 Kč |
|
|
Marcel Palovčík |
1 |
118 338 Kč |
|
|
CAMEA, spol. s r.o. |
1 |
102 587 Kč |
|
|
Dagmar Bršlíková |
1 |
100 510 Kč |
|
|
ELSPOL Elektro s.r.o. |
1 |
86 769 Kč |
|
|
CLIMART s.r.o. |
1 |
85 171 Kč |
|
|
Scenario s.r.o. |
1 |
83 151 Kč |
|
|
ALVAO s.r.o. |
1 |
82 280 Kč |
|
|
DOKTOR ZOUBEK s.r.o. |
1 |
75 867 Kč |
|
|
ELMAS, s.r.o. |
1 |
71 436 Kč |
|
|
National Pen Promotional Products Limited |
1 |
71 169 Kč |
|
|
Plošiny Rybáček s.r.o. |
1 |
69 733 Kč |
|
|
SITEL, spol. s r.o. |
1 |
69 126 Kč |
|
|
Martin Trčka |
1 |
67 760 Kč |
|
|
MAF-OVA s.r.o. |
1 |
67 760 Kč |
|
|
ATS Techplus s.r.o. |
1 |
65 518 Kč |
|
|
Alza.cz a.s. |
1 |
63 850 Kč |
|
|
PROFiber Networking CZ s.r.o. |
1 |
63 294 Kč |
|
|
ISSA CZECH s.r.o. |
1 |
36 300 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
OVANET a.s. v 2025 ve výši 358 906 Kč
|
|
|
Koncentrace dodavatelů u smluv se skrytou cenou
ukázat detail
|
|
Zakázky se skrytou cenou se nekoncentrují u žádných dodavatelů.
|
Číselná hodnota parametru je 0,01.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.V tomto parametru zkoumáme koncentraci dodavatelů u smluv, které mají utajenou cenu. Jinak řečeno - jestli k utajování ceny nedochází pouze u některý vybraných dodavatelů. Hodnota 0 znamená ideální stav.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená, že utajování ceny se týká jen vybraného okruhu dodavatelů.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Jaké jsou obvyklé hodnoty tohoto parametru?
|
Dodavatel |
Počet smluv |
|
|
ALSO Czech Republic s.r.o. |
2 |
|
|
IN ENERGIE s.r.o. |
2 |
|
|
CESAR TRADE, s. r. o. |
2 |
|
|
Axilogi s.r.o. |
1 |
|
|
Městský obvod Hošťálkovice |
1 |
|
|
Veolia Komodity ČR, s.r.o. |
1 |
|
|
Městský obvod Petřkovice |
1 |
|
|
Alexandr Grepl |
1 |
|
|
LENKA JAROLÍMOVÁ |
1 |
|
|
TeamCity s.r.o. |
1 |
|
|
Karel Boch IT s.r.o. |
1 |
|
|
RFN s.r.o. |
1 |
|
|
UNICAplasma s.r.o. |
1 |
|
|
Software602 a.s. |
1 |
|
|
TONERSYSTEM s.r.o. |
1 |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
OVANET a.s. v 2025 ve výši 358 906 Kč
|
|
|
Koncentrace dodavatelů u smluv blízké u limitu VZ
ukázat detail
|
|
Zakázky s podezřelou cenou se nekoncentrují u žádných dodavatelů.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.V tomto parametru zkoumáme koncentraci dodavatelů u smluv, které mají cenu u limitu veřejných zakázek. Jinak řečeno - jestli se obcházení zákona o zadávání veřejných zakázek netýka pouze některých vybraných dodavatelů. Hodnota 0 znamená ideální stav.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená, že ceny smluv u limitu VZ se týká jen vybraného okruhu dodavatelů.
|
|
Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů u hlavních oborů činnosti
ukázat detail
|
|
Zakázky z jednotlivých oborů uzavřelo více dodavatelů, žádný výrazně nedominuje.
|
Číselná hodnota parametru je 0,11.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.Celkovou koncentraci dodavatelů počítáme v jiném parametru. Zde analyzujeme, zda nedochází ke koncentraci dodavatelů pouze v některých oblastech. Např. pouze v oblasti IT, právní služeb apod. Způsob výpočtu podrobně popisujeme v metodice K-Indexu.Hodnota 0 znamená ideální stav, ideální konkurenci mezi dodavateli, neboli že všichni dodavatelé mají pouze 1 smlouvu ve stejné výši.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená vysokou koncentraci dodavatelů až monopolní postavení jednoho z nich v nejdůležitějších oborech.
Jaké jsou obvyklé hodnoty tohoto parametru?
Obor Stavebnictví
Počet smluv organizace se skrytou cenou v tomto oboru: 1, tj. 12,50 %.
Míra koncentrace dodavatelů v tomto oboru:
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
STAVPRESS SMART s.r.o. |
4 |
2 447 378 Kč |
|
|
TeamCity s.r.o. |
2 |
1 927 197 Kč |
|
|
STRABAG a.s. |
1 |
916 508 Kč |
|
|
CHCI-DŮM s.r.o. |
1 |
127 050 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
OVANET a.s. v 2025 ve výši 358 906 Kč
|
Obor IT
Počet smluv organizace se skrytou cenou v tomto oboru: 3, tj. 13,64 %.
Míra koncentrace dodavatelů v tomto oboru:
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
Aricoma Systems a.s. |
3 |
4 207 028 Kč |
|
|
S A L T O spol. s r.o. |
1 |
2 496 490 Kč |
|
|
FreeDivision s.r.o. |
1 |
2 398 873 Kč |
|
|
Alternetivo s.r.o. |
1 |
1 527 304 Kč |
|
|
VISITECH a.s. |
1 |
1 524 600 Kč |
|
|
KompIT, s.r.o. |
2 |
800 904 Kč |
|
|
ALSO Czech Republic s.r.o. |
2 |
717 812 Kč |
|
|
VUMS DataCom, spol. s r.o. |
1 |
698 533 Kč |
|
|
BRAIN computers s.r.o. |
1 |
675 422 Kč |
|
|
SoftwareONE Czech Republic s.r.o. |
4 |
549 823 Kč |
|
|
Městský obvod Hošťálkovice |
1 |
358 906 Kč |
|
|
SikaLabs s.r.o. |
2 |
251 680 Kč |
|
|
LIVEBOX, a.s. |
1 |
184 404 Kč |
|
|
Alza.cz a.s. |
1 |
63 850 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
OVANET a.s. v 2025 ve výši 358 906 Kč
|
Obor Energie
Počet smluv organizace se skrytou cenou v tomto oboru: 3, tj. 100,00 %.
Míra koncentrace dodavatelů v tomto oboru:
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
IN ENERGIE s.r.o. |
2 |
717 812 Kč |
|
|
Veolia Komodity ČR, s.r.o. |
1 |
358 906 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
OVANET a.s. v 2025 ve výši 358 906 Kč
|
Obor Telco
Počet smluv organizace se skrytou cenou v tomto oboru: 5, tj. 17,86 %.
Míra koncentrace dodavatelů v tomto oboru:
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
Seznam.cz, a.s. |
1 |
1 815 000 Kč |
|
|
ABAS IPS Management s.r.o. |
1 |
936 540 Kč |
|
|
IN Smart Identity Czech s.r.o. |
2 |
929 861 Kč |
|
|
Quantcom, a.s. |
2 |
896 247 Kč |
|
|
Vodafone Czech Republic a.s. |
3 |
880 880 Kč |
|
|
NBC Office a.s. |
1 |
747 780 Kč |
|
|
UNICAplasma s.r.o. |
2 |
544 762 Kč |
|
|
AF CENTRUM, s. r. o. |
1 |
500 940 Kč |
|
|
DATA STYLE GROUP s.r.o. |
1 |
486 420 Kč |
|
|
Alexandr Grepl |
2 |
435 136 Kč |
|
|
IPO SECURITY s.r.o. |
1 |
413 820 Kč |
|
|
Libor Václavík - LIBROS |
1 |
402 930 Kč |
|
|
Městský obvod Petřkovice |
1 |
358 906 Kč |
|
|
LENKA JAROLÍMOVÁ |
1 |
358 906 Kč |
|
|
RFN s.r.o. |
1 |
358 906 Kč |
|
|
Telekomunikační montáže s.r.o. |
1 |
344 344 Kč |
|
|
Ubytovna Ostrava s.r.o. |
1 |
268 620 Kč |
|
|
FEE Transport s.r.o. |
1 |
229 077 Kč |
|
|
MARTEK ELEKTRONIK s. r. o. |
1 |
210 540 Kč |
|
|
Schönbrunn 1908 s.r.o. |
1 |
140 554 Kč |
|
|
AT Computers a.s. |
1 |
120 563 Kč |
|
|
DOKTOR ZOUBEK s.r.o. |
1 |
75 867 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
OVANET a.s. v 2025 ve výši 358 906 Kč
|
Obor Kancelář
Počet smluv organizace se skrytou cenou v tomto oboru: 3, tj. 60,00 %.
Míra koncentrace dodavatelů v tomto oboru:
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
CESAR TRADE, s. r. o. |
4 |
975 118 Kč |
|
|
TONERSYSTEM s.r.o. |
1 |
358 906 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
OVANET a.s. v 2025 ve výši 358 906 Kč
|
|
|
Bonus za transparentnost
ukázat detail
|
|
Nesplňuje podmínku pro udělení bonusu za transparentnost.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Bonus (proto má zápornou hodnotu) pro organizace, které jsou transparetní nad rámec zákona. Pokud vkládají do registru smluv smlouvy pod hodnotu 50.000 Kč (což nemusí), mohou dostat bonus. Pokud je podíl smluv pod 50.000 Kč o 25% vyšší než je obvyklé (průměr celého registru smluv), pak mají bonus 0.25 bodů. Pokud je podíl vyšší o více než 50%, pak je bonus 0.5 bodů. Pokud je podíl vyšší o více než 75%, pak je bonus 0.75 bodů.
|
|
Součet bodů = K–Index
ukázat detail
|
 |
Počet bodů 2,97
|
|
Počet bodů 2,97 znamená pro OVANET a.s. celkově
133. místo z 1298.
Výpočet celkového počtu bodů je jednoduchý. Sečtou se body u jednotlivých parametrů a
výsledek se poté (pro lepší čitelnost) vynásobí deseti.
| Parametr |
Počet bodů |
| Podíl smluv bez ceny |
+ 0,0296 |
| Podíl smluv s nedostatkem |
+ 0,0033 |
| Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů |
+ 0,0323 |
| Koncentrace dodavatelů u smluv se skrytou cenou |
+ 0,0093 |
| Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek |
+ 0,0066 |
| Koncentrace dodavatelů u smluv blízké u limitu VZ |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv s výrazným začerněním |
+ 0,0362 |
| Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany |
+ 0,0724 |
| Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů u hlavních oborů činnosti |
+ 0,1078 |
Mezisoučet
(pro lepší čitelnost)
|
0,297
|
|
x 10 (pro lepší čitelnost)
|
2,97
|
|
Výsledný K-Index
|
2,973 |
|