Parametr
|
Hodnota parametru
|
Komentář
|
|
Podíl smluv bez ceny
ukázat detail
|
|
U většiny smluv netají ceny.
|
Číselná hodnota parametru je 0,03.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv bez ceny přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0294 odpovídá 2,94 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv uzavřených se soukromými společnostmi za kalendářní rok, které mají skrytou cenu. Cenu je možné skrýt pouze z důvodu bankovního a obchodního tajemstvía tato výjimka je velmi často zneužívána pro utajení hodnoty smlouvy. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá skrytou cenu, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv se skrytou cenou.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv bez ceny?
|
|
Podíl smluv s nedostatkem
ukázat detail
|
|
Zásadní nedostatky u 3 smluv z 136 smluv.
|
Číselná hodnota parametru je 0,02.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s nedostatkem přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0221 odpovídá 2,21 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, u kterých jsme při analýze našli zásadní nedostatky. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá zásadní nedostatky, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv se zásadními nedostatky.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s nedostatkem?
|
|
Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany
ukázat detail
|
|
Uzavřeli 12 smluv s firmami, jejichž majitelé či ony samy sponzorovali politické strany.
|
Číselná hodnota parametru je 0,09.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0882 odpovídá 8,82 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které jsou uzavřeny s firmou, která má vazbu na politiku, neboli sponzorovala politickou stranu, nebo je přímo či nepřímo vlastněna sponzorem politické strany anebo ji přímo či nepřímo vlastní politik. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva s takovou firmou uzavřená není, hodnota 0.5 znamená, že polovina smluv je uzavřena s takovými firmami.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany?
|
|
Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek
ukázat detail
|
|
6 smluv má hodnotu blízkou limitům veřejných zakázek, což může naznačovat snahu se vyhnout řádné veřejné soutěži.
|
Číselná hodnota parametru je 0,04.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0441 odpovídá 4,41 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, jejichž hodnota je pouze o malou částku nižší než je zákonný limit, nad kterým by se zakázka musela soutěžit podle zákona o zadávání veřejných zakázek. Typicky se jedná o limit 6 miliónů korun pro stavební zakázky a 2 miliony pro ostatní.Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva není u limitu, hodnota 1.0 znamená všechny smlouvy u limitu.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek?
|
|
Podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami
ukázat detail
|
|
Nemá smlouvy s nově založenými firmami.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0000 odpovídá 0,00 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které jsou uzavřeny z nově založenou firmou. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva takto uzavřená není, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv uzavřenou s novými firmami.
|
|
Podíl smluv s výrazným začerněním
ukázat detail
|
|
Zveřejnili 3 významně začerněné smlouvy.
|
Číselná hodnota parametru je 0,02.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s výrazným začerněním přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0221 odpovídá 2,21 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které obsahují alespoň jednu stranu smlouvy začerněnou z více než 20%. Začerňování smluv je v pořádku pro odstranění osobních údajů. To tvoří obvykle malé procento začernění. V rámci skrytí podstatných náležitostí smlouvy (často s výmluvou na obchodní tajemství) dochází k začernění velkých částí smluv a to je již rizikové. Pokud počet takto hodně začerněných částí smluv tvoří významnou část všech smluv organizace, je to fakt, který se negativně projeví na hodnotě K-Indexu.Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá významně začerněné stránky, hodnota 0.2 znamená, že 20% smluv takto začerněné jsou.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s výrazným začerněním?
|
|
Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů
ukázat detail
|
|
Zakázky se nekoncentrují u žádných dodavatelů.
|
Číselná hodnota parametru je 0,03.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.Koncentraci dodavatelů počítáme pouze pro soukromé dodavatele, tzn. pouze pro smlouvy mezi organizací a soukromými dodavateli. Pro výpočet používáme upravený Herfindahl Hirschman Index a způsob výpočtu podrobně popisujeme v metodice. Hodnota 0 znamená ideální stav, ideální konkurenci mezi dodavateli, neboli že všichni dodavatelé mají pouze 1 smlouvu ve stejné výši.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená vysokou koncentraci dodavatelů až monopolní postavení jednoho z nich.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Jaké jsou obvyklé hodnoty tohoto parametru?
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
Domkyzdreva s.r.o. |
1 |
6 413 000 Kč |
|
|
Daniel Hnik |
2 |
4 815 800 Kč |
|
|
Aleš Holeček |
1 |
3 630 000 Kč |
|
|
Petr Michalec |
1 |
2 662 000 Kč |
|
|
Václav Cabicar |
1 |
2 299 000 Kč |
|
|
Martin Pucák |
1 |
1 815 000 Kč |
|
|
Pavel Procházka |
2 |
1 573 000 Kč |
|
|
EDIDAV s.r.o. |
1 |
1 512 500 Kč |
|
|
David Kořínek |
1 |
1 452 000 Kč |
|
|
Petr Janata |
2 |
1 294 700 Kč |
|
|
Okrouhlický s. r. o. |
1 |
1 203 668 Kč |
|
|
Komplex CR s.r.o. |
2 |
1 095 050 Kč |
|
|
Pavel Kopiště |
1 |
1 028 500 Kč |
|
|
Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group |
2 |
994 954 Kč |
|
|
Roman Mojžíš |
1 |
968 000 Kč |
|
|
AB - Cont s.r.o. |
1 |
911 500 Kč |
|
|
RM royal s.r.o. |
3 |
861 520 Kč |
|
|
Tereza Hanáková |
2 |
847 000 Kč |
|
|
Miloslav Kaplan |
1 |
847 000 Kč |
|
|
Fischer TPD s.r.o. |
1 |
823 875 Kč |
|
|
Bc. Ondřej Nováček |
1 |
823 875 Kč |
|
|
Ondřej Moravec |
1 |
823 875 Kč |
|
|
PDSOFT s.r.o. |
1 |
823 875 Kč |
|
|
Stříbrňák s.r.o. |
1 |
823 875 Kč |
|
|
Mykhailo Rusyn |
1 |
726 000 Kč |
|
|
Luděk Lankaš |
1 |
665 500 Kč |
|
|
Lesy Soukal s.r.o. |
1 |
665 500 Kč |
|
|
Irena Vosyková |
1 |
665 500 Kč |
|
|
Lada Mlejnková |
1 |
665 500 Kč |
|
|
Jenö Zelenyák |
1 |
605 000 Kč |
|
|
Ing. Miloslav Louda |
1 |
605 000 Kč |
|
|
Jiří Bareš |
1 |
550 073 Kč |
|
|
SMOLA HK a.s. |
2 |
461 402 Kč |
|
|
Miroslav Polák |
1 |
423 500 Kč |
|
|
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s. |
1 |
399 744 Kč |
|
|
Pila Horní Jelení s.r.o. |
2 |
397 943 Kč |
|
|
Rek, spol. s r.o. |
1 |
368 324 Kč |
|
|
ELUS spol. s r.o. |
2 |
341 182 Kč |
|
|
Roman Mrkvička |
1 |
302 500 Kč |
|
|
Zdeněk Fejfar |
1 |
226 680 Kč |
|
|
Hybaj s.r.o. |
1 |
188 747 Kč |
|
|
AWOCADO s.r.o. |
1 |
166 575 Kč |
|
|
SILVER LAKE CLASSICS z.s. |
1 |
133 856 Kč |
|
|
Martin Veselý |
1 |
114 000 Kč |
|
|
VINTAGEPRAGUE s.r.o. |
1 |
98 658 Kč |
|
|
Ing. Antonín Fejfar |
1 |
88 330 Kč |
|
|
Blade Throwers z. s. |
1 |
81 622 Kč |
|
|
WOODILO moss s.r.o. |
1 |
79 750 Kč |
|
|
RADIOHOUSE s.r.o. |
1 |
68 021 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Městské lesy Hradec Králové a.s. v 2025 ve výši 823 875 Kč
|
|
|
Koncentrace dodavatelů u smluv se skrytou cenou
ukázat detail
|
|
Zakázky se skrytou cenou se nekoncentrují u žádných dodavatelů.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.V tomto parametru zkoumáme koncentraci dodavatelů u smluv, které mají utajenou cenu. Jinak řečeno - jestli k utajování ceny nedochází pouze u některý vybraných dodavatelů. Hodnota 0 znamená ideální stav.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená, že utajování ceny se týká jen vybraného okruhu dodavatelů.
|
|
Koncentrace dodavatelů u smluv blízké u limitu VZ
ukázat detail
|
|
Zakázky s podezřelou cenou se nekoncentrují u žádných dodavatelů.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.V tomto parametru zkoumáme koncentraci dodavatelů u smluv, které mají cenu u limitu veřejných zakázek. Jinak řečeno - jestli se obcházení zákona o zadávání veřejných zakázek netýka pouze některých vybraných dodavatelů. Hodnota 0 znamená ideální stav.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená, že ceny smluv u limitu VZ se týká jen vybraného okruhu dodavatelů.
|
|
Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů u hlavních oborů činnosti
ukázat detail
|
|
Zakázky z jednotlivých oborů uzavřelo více dodavatelů, žádný výrazně nedominuje.
|
Číselná hodnota parametru je 0,11.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.Celkovou koncentraci dodavatelů počítáme v jiném parametru. Zde analyzujeme, zda nedochází ke koncentraci dodavatelů pouze v některých oblastech. Např. pouze v oblasti IT, právní služeb apod. Způsob výpočtu podrobně popisujeme v metodice K-Indexu.Hodnota 0 znamená ideální stav, ideální konkurenci mezi dodavateli, neboli že všichni dodavatelé mají pouze 1 smlouvu ve stejné výši.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená vysokou koncentraci dodavatelů až monopolní postavení jednoho z nich v nejdůležitějších oborech.
Jaké jsou obvyklé hodnoty tohoto parametru?
Obor IT
Počet smluv organizace se skrytou cenou v tomto oboru: 2, tj. 100,00 %.
Míra koncentrace dodavatelů v tomto oboru:
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
PDSOFT s.r.o. |
1 |
823 875 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Městské lesy Hradec Králové a.s. v 2025 ve výši 823 875 Kč
|
Obor Stavebnictví
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
Domkyzdreva s.r.o. |
1 |
6 413 000 Kč |
|
|
Komplex CR s.r.o. |
2 |
1 095 050 Kč |
|
|
AB - Cont s.r.o. |
1 |
911 500 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Městské lesy Hradec Králové a.s. v 2025 ve výši 823 875 Kč
|
Obor Zemědělství
Počet smluv organizace se skrytou cenou v tomto oboru: 2, tj. 3,57 %.
Míra koncentrace dodavatelů v tomto oboru:
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
Daniel Hnik |
2 |
4 815 800 Kč |
|
|
Aleš Holeček |
1 |
3 630 000 Kč |
|
|
Petr Michalec |
1 |
2 662 000 Kč |
|
|
Václav Cabicar |
1 |
2 299 000 Kč |
|
|
Martin Pucák |
1 |
1 815 000 Kč |
|
|
Pavel Procházka |
2 |
1 573 000 Kč |
|
|
EDIDAV s.r.o. |
1 |
1 512 500 Kč |
|
|
David Kořínek |
1 |
1 452 000 Kč |
|
|
Petr Janata |
2 |
1 294 700 Kč |
|
|
Pavel Kopiště |
1 |
1 028 500 Kč |
|
|
Roman Mojžíš |
1 |
968 000 Kč |
|
|
Tereza Hanáková |
2 |
847 000 Kč |
|
|
Miloslav Kaplan |
1 |
847 000 Kč |
|
|
Fischer TPD s.r.o. |
1 |
823 875 Kč |
|
|
Mykhailo Rusyn |
1 |
726 000 Kč |
|
|
Luděk Lankaš |
1 |
665 500 Kč |
|
|
Lesy Soukal s.r.o. |
1 |
665 500 Kč |
|
|
Irena Vosyková |
1 |
665 500 Kč |
|
|
Lada Mlejnková |
1 |
665 500 Kč |
|
|
Jenö Zelenyák |
1 |
605 000 Kč |
|
|
Ing. Miloslav Louda |
1 |
605 000 Kč |
|
|
Jiří Bareš |
1 |
550 073 Kč |
|
|
Miroslav Polák |
1 |
423 500 Kč |
|
|
Roman Mrkvička |
1 |
302 500 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Městské lesy Hradec Králové a.s. v 2025 ve výši 823 875 Kč
|
Obor Finance
Počet smluv organizace se skrytou cenou v tomto oboru: 2, tj. 50,00 %.
Míra koncentrace dodavatelů v tomto oboru:
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group |
2 |
994 954 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Městské lesy Hradec Králové a.s. v 2025 ve výši 823 875 Kč
|
Obor Jiné služby
Počet smluv organizace se skrytou cenou v tomto oboru: 2, tj. 50,00 %.
Míra koncentrace dodavatelů v tomto oboru:
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
Ondřej Moravec |
1 |
823 875 Kč |
|
|
Rek, spol. s r.o. |
1 |
368 324 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Městské lesy Hradec Králové a.s. v 2025 ve výši 823 875 Kč
|
|
|
Bonus za transparentnost
ukázat detail
|
|
Dobrovolně zveřejňuje velké množství smluv pod 50 000 Kč.
|
Číselná hodnota parametru je - 0,75.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Bonus (proto má zápornou hodnotu) pro organizace, které jsou transparetní nad rámec zákona. Pokud vkládají do registru smluv smlouvy pod hodnotu 50.000 Kč (což nemusí), mohou dostat bonus. Pokud je podíl smluv pod 50.000 Kč o 25% vyšší než je obvyklé (průměr celého registru smluv), pak mají bonus 0.25 bodů. Pokud je podíl vyšší o více než 50%, pak je bonus 0.5 bodů. Pokud je podíl vyšší o více než 75%, pak je bonus 0.75 bodů.
|
|
Součet bodů = K–Index
ukázat detail
|
 |
Počet bodů 2,74
|
|
Počet bodů 2,74 znamená pro Městské lesy Hradec Králové a.s. celkově
94. místo z 1298.
Výpočet celkového počtu bodů je jednoduchý. Sečtou se body u jednotlivých parametrů a
výsledek se poté (pro lepší čitelnost) vynásobí deseti.
| Parametr |
Počet bodů |
| Podíl smluv bez ceny |
+ 0,0294 |
| Podíl smluv s nedostatkem |
+ 0,0221 |
| Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů |
+ 0,0318 |
| Koncentrace dodavatelů u smluv se skrytou cenou |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek |
+ 0,0441 |
| Koncentrace dodavatelů u smluv blízké u limitu VZ |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv s výrazným začerněním |
+ 0,0221 |
| Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany |
+ 0,0882 |
| Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů u hlavních oborů činnosti |
+ 0,1118 |
Mezisoučet
(pro lepší čitelnost)
|
0,349
|
|
x 10 (pro lepší čitelnost)
|
3,49
|
| Odečtený bonus za transparentnost |
- 0,75 |
|
Výsledný K-Index
|
2,744 |
|