Parametr
|
Hodnota parametru
|
Komentář
|
|
Podíl smluv bez ceny
ukázat detail
|
|
Skrývá ceny u 94 smluv.
|
Číselná hodnota parametru je 0,2.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv bez ceny přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,1950 odpovídá 19,50 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv uzavřených se soukromými společnostmi za kalendářní rok, které mají skrytou cenu. Cenu je možné skrýt pouze z důvodu bankovního a obchodního tajemstvía tato výjimka je velmi často zneužívána pro utajení hodnoty smlouvy. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá skrytou cenu, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv se skrytou cenou.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv bez ceny?
|
|
Podíl smluv s nedostatkem
ukázat detail
|
|
Zásadní nedostatky u 5 smluv z 482 smluv.
|
Číselná hodnota parametru je 0,01.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s nedostatkem přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0104 odpovídá 1,04 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, u kterých jsme při analýze našli zásadní nedostatky. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá zásadní nedostatky, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv se zásadními nedostatky.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s nedostatkem?
|
|
Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany
ukázat detail
|
|
Uzavřeli 73 smluv s firmami, jejichž majitelé či ony samy sponzorovali politické strany.
|
Číselná hodnota parametru je 0,15.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,1515 odpovídá 15,15 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které jsou uzavřeny s firmou, která má vazbu na politiku, neboli sponzorovala politickou stranu, nebo je přímo či nepřímo vlastněna sponzorem politické strany anebo ji přímo či nepřímo vlastní politik. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva s takovou firmou uzavřená není, hodnota 0.5 znamená, že polovina smluv je uzavřena s takovými firmami.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany?
|
|
Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek
ukázat detail
|
|
Velmi málo smluv má hodnotu blízkou limitům pro veřejné zakázky.
|
Číselná hodnota parametru je 0,02.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0207 odpovídá 2,07 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, jejichž hodnota je pouze o malou částku nižší než je zákonný limit, nad kterým by se zakázka musela soutěžit podle zákona o zadávání veřejných zakázek. Typicky se jedná o limit 6 miliónů korun pro stavební zakázky a 2 miliony pro ostatní.Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva není u limitu, hodnota 1.0 znamená všechny smlouvy u limitu.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek?
|
|
Podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami
ukázat detail
|
|
Nemá smlouvy s nově založenými firmami.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0000 odpovídá 0,00 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které jsou uzavřeny z nově založenou firmou. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva takto uzavřená není, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv uzavřenou s novými firmami.
|
|
Podíl smluv s výrazným začerněním
ukázat detail
|
|
Nemají významně začerněné smlouvy.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s výrazným začerněním přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0000 odpovídá 0,00 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které obsahují alespoň jednu stranu smlouvy začerněnou z více než 20%. Začerňování smluv je v pořádku pro odstranění osobních údajů. To tvoří obvykle malé procento začernění. V rámci skrytí podstatných náležitostí smlouvy (často s výmluvou na obchodní tajemství) dochází k začernění velkých částí smluv a to je již rizikové. Pokud počet takto hodně začerněných částí smluv tvoří významnou část všech smluv organizace, je to fakt, který se negativně projeví na hodnotě K-Indexu.Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá významně začerněné stránky, hodnota 0.2 znamená, že 20% smluv takto začerněné jsou.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s výrazným začerněním?
|
|
Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů
ukázat detail
|
|
Zakázky se nekoncentrují u žádných dodavatelů.
|
Číselná hodnota parametru je 0,05.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.Koncentraci dodavatelů počítáme pouze pro soukromé dodavatele, tzn. pouze pro smlouvy mezi organizací a soukromými dodavateli. Pro výpočet používáme upravený Herfindahl Hirschman Index a způsob výpočtu podrobně popisujeme v metodice. Hodnota 0 znamená ideální stav, ideální konkurenci mezi dodavateli, neboli že všichni dodavatelé mají pouze 1 smlouvu ve stejné výši.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená vysokou koncentraci dodavatelů až monopolní postavení jednoho z nich.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Jaké jsou obvyklé hodnoty tohoto parametru?
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
OHLA ŽS, a.s. |
3 |
90 370 230 Kč |
|
|
Vestergaard Company A/S |
2 |
56 269 840 Kč |
|
|
Opravy a údržba komunikací Ostrava, s.r.o. |
8 |
30 872 332 Kč |
|
|
Komerční banka, a.s. |
1 |
27 830 000 Kč |
|
|
Servis Musil, s.r.o. |
6 |
11 392 794 Kč |
|
|
Colonnade Insurance S.A., organizační složka |
7 |
8 659 576 Kč |
|
|
Baltic Ground Services CZ s.r.o. |
8 |
7 873 943 Kč |
|
|
PRIORITY PASS LIMITED |
1 |
7 260 000 Kč |
|
|
Seyfor, a. s. |
8 |
6 224 027 Kč |
|
|
ENES Cargo Prague s.r.o. |
5 |
6 185 412 Kč |
|
|
ARCgroup s.r.o. |
5 |
6 185 412 Kč |
|
|
LAPOS sportovní a marketingová, s.r.o. |
5 |
6 185 412 Kč |
|
|
EGT Express CZ s.r.o. |
7 |
5 331 899 Kč |
|
|
RADIOHOUSE s.r.o. |
4 |
4 948 329 Kč |
|
|
DER Touristik CZ a.s. |
4 |
4 948 329 Kč |
|
|
Generali Česká pojišťovna a.s. |
4 |
4 948 329 Kč |
|
|
Zumro B.V (Resqtec) |
1 |
4 511 262 Kč |
|
|
GASTRO-FLIGHT s.r.o. |
19 |
3 860 488 Kč |
|
|
innogy Energie, s.r.o. |
3 |
3 711 247 Kč |
|
|
IN ENERGIE s.r.o. |
3 |
3 711 247 Kč |
|
|
SUAS Commodities s.r.o. |
3 |
3 711 247 Kč |
|
|
Ondřej Mičkal |
3 |
3 711 247 Kč |
|
|
XZB (Europe) s.r.o. |
3 |
3 711 247 Kč |
|
|
Blue Style a.s. |
3 |
3 711 247 Kč |
|
|
Tank ONO, s.r.o. |
3 |
3 711 247 Kč |
|
|
Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava a.s. |
3 |
3 711 247 Kč |
|
|
Čedok a.s. |
3 |
3 711 247 Kč |
|
|
DSV Road a.s. |
3 |
3 711 247 Kč |
|
|
International Aerospace Coatings Czech Republic a.s. |
3 |
3 711 247 Kč |
|
|
KF klima s.r.o. |
3 |
3 708 441 Kč |
|
|
RS STAVBY s.r.o. |
1 |
3 549 557 Kč |
|
|
ALSYKO security, s.r.o. |
2 |
3 403 325 Kč |
|
|
HSH Chemie, s.r.o. |
2 |
2 532 480 Kč |
|
|
AT CAR, s.r.o. |
2 |
2 474 165 Kč |
|
|
Sunshine corp. s.r.o. |
2 |
2 474 165 Kč |
|
|
RIGHT POWER, a.s., organizační složka |
2 |
2 474 165 Kč |
|
|
QA Aviation s.r.o. |
2 |
2 474 165 Kč |
|
|
Veolia Komodity ČR, s.r.o. |
2 |
2 474 165 Kč |
|
|
Alan Mokroš |
2 |
2 474 165 Kč |
|
|
Chubb European Group SE, organizační složka |
2 |
2 474 165 Kč |
|
|
NEW DESIGN Hanko & Burek s.r.o. |
2 |
2 474 165 Kč |
|
|
NyxAir OU |
2 |
2 474 165 Kč |
|
|
MANGONETO s.r.o. |
2 |
2 474 165 Kč |
|
|
Radynacestu, s.r.o. |
2 |
2 474 165 Kč |
|
|
Advancement Services s.r.o. |
2 |
2 474 165 Kč |
|
|
JET NEST s.r.o. |
2 |
2 474 165 Kč |
|
|
AviTechnics s.r.o. |
2 |
2 474 165 Kč |
|
|
CROSS Zlín, a.s. |
2 |
2 474 165 Kč |
|
|
Hertz Autopůjčovna s.r.o. |
2 |
2 474 165 Kč |
|
|
PORTOS, advokátní kancelář s.r.o. |
2 |
2 474 165 Kč |
|
|
SAB Finance a.s. |
2 |
2 474 165 Kč |
|
|
IF FACILITY a.s. |
2 |
2 474 165 Kč |
|
|
JOB AIR Technic a.s. |
2 |
2 474 165 Kč |
|
|
MAVI GÖK HAVACILIK |
2 |
2 474 165 Kč |
|
|
DFH s.r.o. |
2 |
2 474 165 Kč |
|
|
Netri s.r.o. |
2 |
2 474 165 Kč |
|
|
OAS estate, s.r.o. |
2 |
2 474 165 Kč |
|
|
Stanislav Kupka |
2 |
2 474 165 Kč |
|
|
RAVAK a.s. |
2 |
2 474 165 Kč |
|
|
INVEST ALVI CZ a.s. |
1 |
2 016 381 Kč |
|
|
STŘECHY MAJER s.r.o. |
1 |
1 948 487 Kč |
|
|
Autoškola SHREK s.r.o. |
3 |
1 485 495 Kč |
|
|
KROK CZ, s.r.o. |
2 |
1 479 082 Kč |
|
|
ALS AGRO a.s. |
1 |
1 449 580 Kč |
|
|
Flypoint s.r.o. |
2 |
1 377 585 Kč |
|
|
Jaroslav Lys |
2 |
1 340 295 Kč |
|
|
Jagello 2000, z.s. |
1 |
1 237 082 Kč |
|
|
MEDIA MARKETING SERVICES a.s. |
1 |
1 237 082 Kč |
|
|
FLY UNITED s.r.o. |
1 |
1 237 082 Kč |
|
|
Mgr. Tomáš Hrstka, advokát |
1 |
1 237 082 Kč |
|
|
Fotozababku.cz s.r.o. |
1 |
1 237 082 Kč |
|
|
MORAVAN Mléčná farma a.s. |
1 |
1 237 082 Kč |
|
|
ARMEX ENERGY a.s. |
1 |
1 237 082 Kč |
|
|
GTOUR group s.r.o. |
1 |
1 237 082 Kč |
|
|
SK-52638081 |
1 |
1 237 082 Kč |
|
|
Petra Přecechtělová |
1 |
1 237 082 Kč |
|
|
Polskie Linie Lotnicze "LOT" S.A. |
1 |
1 237 082 Kč |
|
|
Hello language school s.r.o. |
1 |
1 237 082 Kč |
|
|
Zámecký Golf Club Kravaře, z.s. |
1 |
1 237 082 Kč |
|
|
BON TON, s.r.o. |
1 |
1 237 082 Kč |
|
|
Lukáš Světlík |
1 |
1 237 082 Kč |
|
|
T-Mobile Czech Republic a.s. |
1 |
1 237 082 Kč |
|
|
Hello Jets S.A. |
1 |
1 237 082 Kč |
|
|
SONET, společnost s.r.o. |
1 |
1 237 082 Kč |
|
|
RCS Kladno, s.r.o. |
1 |
1 237 082 Kč |
|
|
LR Airlines, s.r.o. |
1 |
1 237 082 Kč |
|
|
Eliška Hőferová |
1 |
1 237 082 Kč |
|
|
OKA FLIGHT SERVICES s.r.o. |
1 |
1 237 082 Kč |
|
|
Moravian Premium Care a.s. |
1 |
1 237 082 Kč |
|
|
Colour Production, spol. s r.o. |
1 |
1 237 082 Kč |
|
|
TEDOM energie s.r.o. |
1 |
1 237 082 Kč |
|
|
Coca-Cola HBC Česko a Slovensko, s.r.o. |
1 |
1 237 082 Kč |
|
|
VS OIL, spol. s r.o. |
1 |
1 237 082 Kč |
|
|
Uniwaste Eco s.r.o. |
1 |
1 237 082 Kč |
|
|
MIXA VENDING s.r.o. |
1 |
1 237 082 Kč |
|
|
Auto Tichý s.r.o. |
1 |
1 237 082 Kč |
|
|
HERBST AERO a.s. |
1 |
1 237 082 Kč |
|
|
New Wind Production s.r.o. |
1 |
1 237 082 Kč |
|
|
START REZIDENCE s.r.o. |
1 |
1 237 082 Kč |
|
|
Aurelia Travel Agency s.r.o. |
1 |
1 237 082 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Letiště Ostrava, a.s. v 2025 ve výši 1 237 082 Kč
|
|
|
Koncentrace dodavatelů u smluv se skrytou cenou
ukázat detail
|
|
Zakázky se skrytou cenou se nekoncentrují u žádných dodavatelů.
|
Číselná hodnota parametru je 0,01.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.V tomto parametru zkoumáme koncentraci dodavatelů u smluv, které mají utajenou cenu. Jinak řečeno - jestli k utajování ceny nedochází pouze u některý vybraných dodavatelů. Hodnota 0 znamená ideální stav.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená, že utajování ceny se týká jen vybraného okruhu dodavatelů.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Jaké jsou obvyklé hodnoty tohoto parametru?
|
Dodavatel |
Počet smluv |
|
|
Colonnade Insurance S.A., organizační složka |
7 |
|
|
Baltic Ground Services CZ s.r.o. |
6 |
|
|
ENES Cargo Prague s.r.o. |
5 |
|
|
ARCgroup s.r.o. |
5 |
|
|
LAPOS sportovní a marketingová, s.r.o. |
5 |
|
|
RADIOHOUSE s.r.o. |
4 |
|
|
DER Touristik CZ a.s. |
4 |
|
|
Generali Česká pojišťovna a.s. |
4 |
|
|
EGT Express CZ s.r.o. |
4 |
|
|
innogy Energie, s.r.o. |
3 |
|
|
IN ENERGIE s.r.o. |
3 |
|
|
SUAS Commodities s.r.o. |
3 |
|
|
Ondřej Mičkal |
3 |
|
|
XZB (Europe) s.r.o. |
3 |
|
|
Blue Style a.s. |
3 |
|
|
Tank ONO, s.r.o. |
3 |
|
|
Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava a.s. |
3 |
|
|
Čedok a.s. |
3 |
|
|
DSV Road a.s. |
3 |
|
|
International Aerospace Coatings Czech Republic a.s. |
3 |
|
|
AT CAR, s.r.o. |
2 |
|
|
Sunshine corp. s.r.o. |
2 |
|
|
RIGHT POWER, a.s., organizační složka |
2 |
|
|
QA Aviation s.r.o. |
2 |
|
|
Veolia Komodity ČR, s.r.o. |
2 |
|
|
Alan Mokroš |
2 |
|
|
Chubb European Group SE, organizační složka |
2 |
|
|
NEW DESIGN Hanko & Burek s.r.o. |
2 |
|
|
NyxAir OU |
2 |
|
|
MANGONETO s.r.o. |
2 |
|
|
Radynacestu, s.r.o. |
2 |
|
|
Advancement Services s.r.o. |
2 |
|
|
GASTRO-FLIGHT s.r.o. |
2 |
|
|
JET NEST s.r.o. |
2 |
|
|
AviTechnics s.r.o. |
2 |
|
|
CROSS Zlín, a.s. |
2 |
|
|
Hertz Autopůjčovna s.r.o. |
2 |
|
|
PORTOS, advokátní kancelář s.r.o. |
2 |
|
|
SAB Finance a.s. |
2 |
|
|
IF FACILITY a.s. |
2 |
|
|
JOB AIR Technic a.s. |
2 |
|
|
MAVI GÖK HAVACILIK |
2 |
|
|
DFH s.r.o. |
2 |
|
|
Netri s.r.o. |
2 |
|
|
OAS estate, s.r.o. |
2 |
|
|
Stanislav Kupka |
2 |
|
|
RAVAK a.s. |
2 |
|
|
Jagello 2000, z.s. |
1 |
|
|
MEDIA MARKETING SERVICES a.s. |
1 |
|
|
FLY UNITED s.r.o. |
1 |
|
|
Mgr. Tomáš Hrstka, advokát |
1 |
|
|
Fotozababku.cz s.r.o. |
1 |
|
|
MORAVAN Mléčná farma a.s. |
1 |
|
|
ARMEX ENERGY a.s. |
1 |
|
|
GTOUR group s.r.o. |
1 |
|
|
Seyfor, a. s. |
1 |
|
|
OHLA ŽS, a.s. |
1 |
|
|
Jaroslav Lys |
1 |
|
|
SK-52638081 |
1 |
|
|
Petra Přecechtělová |
1 |
|
|
Polskie Linie Lotnicze "LOT" S.A. |
1 |
|
|
Hello language school s.r.o. |
1 |
|
|
Zámecký Golf Club Kravaře, z.s. |
1 |
|
|
BON TON, s.r.o. |
1 |
|
|
Lukáš Světlík |
1 |
|
|
T-Mobile Czech Republic a.s. |
1 |
|
|
Hello Jets S.A. |
1 |
|
|
SONET, společnost s.r.o. |
1 |
|
|
RCS Kladno, s.r.o. |
1 |
|
|
LR Airlines, s.r.o. |
1 |
|
|
KROK CZ, s.r.o. |
1 |
|
|
Eliška Hőferová |
1 |
|
|
OKA FLIGHT SERVICES s.r.o. |
1 |
|
|
Moravian Premium Care a.s. |
1 |
|
|
Colour Production, spol. s r.o. |
1 |
|
|
TEDOM energie s.r.o. |
1 |
|
|
Coca-Cola HBC Česko a Slovensko, s.r.o. |
1 |
|
|
VS OIL, spol. s r.o. |
1 |
|
|
Uniwaste Eco s.r.o. |
1 |
|
|
MIXA VENDING s.r.o. |
1 |
|
|
Auto Tichý s.r.o. |
1 |
|
|
HERBST AERO a.s. |
1 |
|
|
New Wind Production s.r.o. |
1 |
|
|
START REZIDENCE s.r.o. |
1 |
|
|
Flypoint s.r.o. |
1 |
|
|
Aurelia Travel Agency s.r.o. |
1 |
|
|
Patrioti MSK, z. s. |
1 |
|
|
DAGPOOL s.r.o. |
1 |
|
|
Love production s.r.o. |
1 |
|
|
Magazín PATRIOT s.r.o. |
1 |
|
|
DRAGONPASS GLOBAL LIMITED |
1 |
|
|
PROMET GROUP a.s. |
1 |
|
|
INTERNATIONAL PLAYER s.r.o. |
1 |
|
|
Autoškola SHREK s.r.o. |
1 |
|
|
SINEKO Engineering s.r.o. |
1 |
|
|
Kiwi.com s.r.o. |
1 |
|
|
Handling Company "Airservice" LLC |
1 |
|
|
Blue Horizon One s.r.o. |
1 |
|
|
Avis Autovermietung GmbH - organizační složka |
1 |
|
|
ROTH International GmbH |
1 |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Letiště Ostrava, a.s. v 2025 ve výši 1 237 082 Kč
|
|
|
Koncentrace dodavatelů u smluv blízké u limitu VZ
ukázat detail
|
|
Zakázky s podezřelou cenou se nekoncentrují u žádných dodavatelů.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.V tomto parametru zkoumáme koncentraci dodavatelů u smluv, které mají cenu u limitu veřejných zakázek. Jinak řečeno - jestli se obcházení zákona o zadávání veřejných zakázek netýka pouze některých vybraných dodavatelů. Hodnota 0 znamená ideální stav.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená, že ceny smluv u limitu VZ se týká jen vybraného okruhu dodavatelů.
|
|
Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů u hlavních oborů činnosti
ukázat detail
|
|
Zakázky z jednotlivých oborů uzavřelo více dodavatelů, žádný výrazně nedominuje.
|
Číselná hodnota parametru je 0,15.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.Celkovou koncentraci dodavatelů počítáme v jiném parametru. Zde analyzujeme, zda nedochází ke koncentraci dodavatelů pouze v některých oblastech. Např. pouze v oblasti IT, právní služeb apod. Způsob výpočtu podrobně popisujeme v metodice K-Indexu.Hodnota 0 znamená ideální stav, ideální konkurenci mezi dodavateli, neboli že všichni dodavatelé mají pouze 1 smlouvu ve stejné výši.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená vysokou koncentraci dodavatelů až monopolní postavení jednoho z nich v nejdůležitějších oborech.
Jaké jsou obvyklé hodnoty tohoto parametru?
Obor IT
Počet smluv organizace se skrytou cenou v tomto oboru: 5, tj. 50,00 %.
Míra koncentrace dodavatelů v tomto oboru:
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
PRIORITY PASS LIMITED |
1 |
7 260 000 Kč |
|
|
Zumro B.V (Resqtec) |
1 |
4 511 262 Kč |
|
|
Seyfor, a. s. |
1 |
4 342 690 Kč |
|
|
CROSS Zlín, a.s. |
2 |
2 474 165 Kč |
|
|
DRAGONPASS GLOBAL LIMITED |
1 |
1 237 082 Kč |
|
|
MILEONAIR SOFTWARE DESIGN L.L.C |
1 |
1 237 082 Kč |
|
|
TÜV Rheinland Polska Sp. z o.o. |
1 |
163 023 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Letiště Ostrava, a.s. v 2025 ve výši 1 237 082 Kč
|
Obor Doprava a poštovní služby
Počet smluv organizace se skrytou cenou v tomto oboru: 10, tj. 75,00 %.
Míra koncentrace dodavatelů v tomto oboru:
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
Vestergaard Company A/S |
1 |
28 439 840 Kč |
|
|
EGT Express CZ s.r.o. |
1 |
1 237 082 Kč |
|
|
SK-52638081 |
1 |
1 237 082 Kč |
|
|
Hello Jets S.A. |
1 |
1 237 082 Kč |
|
|
HERBST AERO a.s. |
1 |
1 237 082 Kč |
|
|
NyxAir OU |
1 |
1 237 082 Kč |
|
|
Kiwi.com s.r.o. |
1 |
1 237 082 Kč |
|
|
MAVI GÖK HAVACILIK |
1 |
1 237 082 Kč |
|
|
SKYLINE EXPRESS AIRLINES, LLC |
1 |
1 237 082 Kč |
|
|
VAE Jet s.r.o. |
1 |
1 237 082 Kč |
|
|
AUTO POKORNÝ, s.r.o. |
1 |
589 000 Kč |
|
|
Milan Polášek |
1 |
115 000 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Letiště Ostrava, a.s. v 2025 ve výši 1 237 082 Kč
|
Obor Stavebnictví
Počet smluv organizace se skrytou cenou v tomto oboru: 2, tj. 6,25 %.
Míra koncentrace dodavatelů v tomto oboru:
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
OHLA ŽS, a.s. |
2 |
90 026 303 Kč |
|
|
Opravy a údržba komunikací Ostrava, s.r.o. |
3 |
20 854 831 Kč |
|
|
RS STAVBY s.r.o. |
1 |
3 549 557 Kč |
|
|
KF klima s.r.o. |
1 |
3 496 386 Kč |
|
|
INVEST ALVI CZ a.s. |
1 |
2 016 381 Kč |
|
|
STŘECHY MAJER s.r.o. |
1 |
1 948 487 Kč |
|
|
EUROVIA CZ a.s. |
1 |
1 186 459 Kč |
|
|
ENES Terminal s.r.o. |
1 |
686 451 Kč |
|
|
Ing. Dušan Glogar |
1 |
592 900 Kč |
|
|
ELLINAS Trade s.r.o. |
1 |
470 230 Kč |
|
|
ask architekti s.r.o. |
1 |
447 700 Kč |
|
|
SAROUTE s.r.o. |
1 |
104 544 Kč |
|
|
KANIA a.s. |
1 |
24 200 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Letiště Ostrava, a.s. v 2025 ve výši 1 237 082 Kč
|
Obor Energie
Počet smluv organizace se skrytou cenou v tomto oboru: 84, tj. 98,81 %.
Míra koncentrace dodavatelů v tomto oboru:
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
ARCgroup s.r.o. |
5 |
6 185 412 Kč |
|
|
ENES Cargo Prague s.r.o. |
4 |
4 948 329 Kč |
|
|
innogy Energie, s.r.o. |
3 |
3 711 247 Kč |
|
|
IN ENERGIE s.r.o. |
3 |
3 711 247 Kč |
|
|
SUAS Commodities s.r.o. |
3 |
3 711 247 Kč |
|
|
XZB (Europe) s.r.o. |
3 |
3 711 247 Kč |
|
|
LAPOS sportovní a marketingová, s.r.o. |
3 |
3 711 247 Kč |
|
|
Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava a.s. |
3 |
3 711 247 Kč |
|
|
DSV Road a.s. |
3 |
3 711 247 Kč |
|
|
QA Aviation s.r.o. |
2 |
2 474 165 Kč |
|
|
Veolia Komodity ČR, s.r.o. |
2 |
2 474 165 Kč |
|
|
Ondřej Mičkal |
2 |
2 474 165 Kč |
|
|
Alan Mokroš |
2 |
2 474 165 Kč |
|
|
NEW DESIGN Hanko & Burek s.r.o. |
2 |
2 474 165 Kč |
|
|
Baltic Ground Services CZ s.r.o. |
2 |
2 474 165 Kč |
|
|
MANGONETO s.r.o. |
2 |
2 474 165 Kč |
|
|
EGT Express CZ s.r.o. |
2 |
2 474 165 Kč |
|
|
Advancement Services s.r.o. |
2 |
2 474 165 Kč |
|
|
GASTRO-FLIGHT s.r.o. |
2 |
2 474 165 Kč |
|
|
JOB AIR Technic a.s. |
2 |
2 474 165 Kč |
|
|
DFH s.r.o. |
2 |
2 474 165 Kč |
|
|
Tank ONO, s.r.o. |
2 |
2 474 165 Kč |
|
|
International Aerospace Coatings Czech Republic a.s. |
2 |
2 474 165 Kč |
|
|
Stanislav Kupka |
2 |
2 474 165 Kč |
|
|
RAVAK a.s. |
2 |
2 474 165 Kč |
|
|
AT CAR, s.r.o. |
1 |
1 237 082 Kč |
|
|
ARMEX ENERGY a.s. |
1 |
1 237 082 Kč |
|
|
Seyfor, a. s. |
1 |
1 237 082 Kč |
|
|
Petra Přecechtělová |
1 |
1 237 082 Kč |
|
|
Sunshine corp. s.r.o. |
1 |
1 237 082 Kč |
|
|
T-Mobile Czech Republic a.s. |
1 |
1 237 082 Kč |
|
|
JET NEST s.r.o. |
1 |
1 237 082 Kč |
|
|
Hertz Autopůjčovna s.r.o. |
1 |
1 237 082 Kč |
|
|
OKA FLIGHT SERVICES s.r.o. |
1 |
1 237 082 Kč |
|
|
TEDOM energie s.r.o. |
1 |
1 237 082 Kč |
|
|
VS OIL, spol. s r.o. |
1 |
1 237 082 Kč |
|
|
MIXA VENDING s.r.o. |
1 |
1 237 082 Kč |
|
|
START REZIDENCE s.r.o. |
1 |
1 237 082 Kč |
|
|
SINEKO Engineering s.r.o. |
1 |
1 237 082 Kč |
|
|
OAS estate, s.r.o. |
1 |
1 237 082 Kč |
|
|
CADOX fishing s.r.o. |
1 |
1 237 082 Kč |
|
|
COOP Beskydy, spotřební družstvo |
1 |
1 237 082 Kč |
|
|
Dobrá Energie s.r.o. |
1 |
1 237 082 Kč |
|
|
CETIN a.s. |
1 |
1 237 082 Kč |
|
|
THT Ostrava CZ, a.s. |
1 |
1 237 082 Kč |
|
|
Pražská energetika, a.s. |
1 |
1 237 082 Kč |
|
|
ENES Terminal s.r.o. |
1 |
335 880 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Letiště Ostrava, a.s. v 2025 ve výši 1 237 082 Kč
|
Obor Právní a realitní služby
Počet smluv organizace se skrytou cenou v tomto oboru: 41, tj. 95,24 %.
Míra koncentrace dodavatelů v tomto oboru:
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
Baltic Ground Services CZ s.r.o. |
4 |
4 948 329 Kč |
|
|
Blue Style a.s. |
3 |
3 711 247 Kč |
|
|
DER Touristik CZ a.s. |
2 |
2 474 165 Kč |
|
|
AviTechnics s.r.o. |
2 |
2 474 165 Kč |
|
|
PORTOS, advokátní kancelář s.r.o. |
2 |
2 474 165 Kč |
|
|
Čedok a.s. |
2 |
2 474 165 Kč |
|
|
Jagello 2000, z.s. |
1 |
1 237 082 Kč |
|
|
FLY UNITED s.r.o. |
1 |
1 237 082 Kč |
|
|
Fotozababku.cz s.r.o. |
1 |
1 237 082 Kč |
|
|
MORAVAN Mléčná farma a.s. |
1 |
1 237 082 Kč |
|
|
GTOUR group s.r.o. |
1 |
1 237 082 Kč |
|
|
NyxAir OU |
1 |
1 237 082 Kč |
|
|
Radynacestu, s.r.o. |
1 |
1 237 082 Kč |
|
|
Lukáš Světlík |
1 |
1 237 082 Kč |
|
|
AT CAR, s.r.o. |
1 |
1 237 082 Kč |
|
|
Tank ONO, s.r.o. |
1 |
1 237 082 Kč |
|
|
EGT Express CZ s.r.o. |
1 |
1 237 082 Kč |
|
|
Ondřej Mičkal |
1 |
1 237 082 Kč |
|
|
LR Airlines, s.r.o. |
1 |
1 237 082 Kč |
|
|
JET NEST s.r.o. |
1 |
1 237 082 Kč |
|
|
Eliška Hőferová |
1 |
1 237 082 Kč |
|
|
Flypoint s.r.o. |
1 |
1 237 082 Kč |
|
|
Aurelia Travel Agency s.r.o. |
1 |
1 237 082 Kč |
|
|
DAGPOOL s.r.o. |
1 |
1 237 082 Kč |
|
|
Magazín PATRIOT s.r.o. |
1 |
1 237 082 Kč |
|
|
INTERNATIONAL PLAYER s.r.o. |
1 |
1 237 082 Kč |
|
|
Handling Company "Airservice" LLC |
1 |
1 237 082 Kč |
|
|
Avis Autovermietung GmbH - organizační složka |
1 |
1 237 082 Kč |
|
|
ROTH International GmbH |
1 |
1 237 082 Kč |
|
|
Hertz Autopůjčovna s.r.o. |
1 |
1 237 082 Kč |
|
|
TVARBET MORAVIA, a.s. |
1 |
1 237 082 Kč |
|
|
ISWM Hotel CZ s.r.o. |
1 |
110 231 Kč |
|
|
Broker Consulting, a.s. |
1 |
79 061 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Letiště Ostrava, a.s. v 2025 ve výši 1 237 082 Kč
|
Obor Technické služby
Počet smluv organizace se skrytou cenou v tomto oboru: 4, tj. 100,00 %.
Míra koncentrace dodavatelů v tomto oboru:
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
Jaroslav Lys |
1 |
1 237 082 Kč |
|
|
Uniwaste Eco s.r.o. |
1 |
1 237 082 Kč |
|
|
TTG SE |
1 |
1 237 082 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Letiště Ostrava, a.s. v 2025 ve výši 1 237 082 Kč
|
Obor Reklamní a marketingové služby
Počet smluv organizace se skrytou cenou v tomto oboru: 14, tj. 76,47 %.
Míra koncentrace dodavatelů v tomto oboru:
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
RADIOHOUSE s.r.o. |
2 |
2 474 165 Kč |
|
|
MEDIA MARKETING SERVICES a.s. |
1 |
1 237 082 Kč |
|
|
Zámecký Golf Club Kravaře, z.s. |
1 |
1 237 082 Kč |
|
|
LAPOS sportovní a marketingová, s.r.o. |
1 |
1 237 082 Kč |
|
|
DER Touristik CZ a.s. |
1 |
1 237 082 Kč |
|
|
Colour Production, spol. s r.o. |
1 |
1 237 082 Kč |
|
|
Čedok a.s. |
1 |
1 237 082 Kč |
|
|
New Wind Production s.r.o. |
1 |
1 237 082 Kč |
|
|
Patrioti MSK, z. s. |
1 |
1 237 082 Kč |
|
|
Love production s.r.o. |
1 |
1 237 082 Kč |
|
|
Janáčkův máj, o.p.s. v likvidaci |
1 |
1 237 082 Kč |
|
|
ELMONTEX a.s. |
1 |
1 237 082 Kč |
|
|
MEDIA CLUB, s.r.o. |
1 |
176 113 Kč |
|
|
OFICINA ESPAÑOLA DE TURISMO EN VIENA |
2 |
148 590 Kč |
|
|
Černá louka s.r.o. |
1 |
62 645 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Letiště Ostrava, a.s. v 2025 ve výši 1 237 082 Kč
|
Obor Finance
Počet smluv organizace se skrytou cenou v tomto oboru: 9, tj. 4,47 %.
Míra koncentrace dodavatelů v tomto oboru:
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
Komerční banka, a.s. |
1 |
27 830 000 Kč |
|
|
Generali Česká pojišťovna a.s. |
3 |
3 711 247 Kč |
|
|
HSH Chemie, s.r.o. |
2 |
2 532 480 Kč |
|
|
Chubb European Group SE, organizační složka |
2 |
2 474 165 Kč |
|
|
Colonnade Insurance S.A., organizační složka |
2 |
2 474 165 Kč |
|
|
GASTRO-FLIGHT s.r.o. |
16 |
1 284 796 Kč |
|
|
Kooperativa pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group |
1 |
1 237 082 Kč |
|
|
SKY POINT Ostrava, s.r.o. |
3 |
1 119 722 Kč |
|
|
V+V SAVEKO s.r.o. |
4 |
927 536 Kč |
|
|
SK-35826487 |
2 |
919 600 Kč |
|
|
Marián Štůrala |
9 |
887 717 Kč |
|
|
Opravy a údržba komunikací Ostrava, s.r.o. |
3 |
843 164 Kč |
|
|
GSE Services a.s. |
5 |
836 259 Kč |
|
|
PL-14294955 |
2 |
761 864 Kč |
|
|
DEVA F-M. s.r.o. |
4 |
732 033 Kč |
|
|
CENTRAL CONNECT TAXI, s.r.o. |
7 |
624 020 Kč |
|
|
Arbe - Ostrava s.r.o. |
2 |
610 475 Kč |
|
|
DEKONTA, a.s. |
1 |
573 274 Kč |
|
|
Strojírny Sviadnov s.r.o. |
2 |
556 479 Kč |
|
|
CPI Hotels, a.s. |
4 |
530 026 Kč |
|
|
Alma Career Czechia s.r.o. |
3 |
508 079 Kč |
|
|
Servis Musil, s.r.o. |
2 |
505 250 Kč |
|
|
Seyfor, a. s. |
5 |
461 131 Kč |
|
|
Agentura Orange s.r.o. |
1 |
459 522 Kč |
|
|
Baltic Ground Services CZ s.r.o. |
2 |
451 449 Kč |
|
|
HSF spol. s r.o. |
4 |
440 452 Kč |
|
|
SITA B.V. - organizační složka pro Českou republiku |
2 |
437 836 Kč |
|
|
BORTEL servis s.r.o. |
2 |
429 862 Kč |
|
|
TATRA TRUCKS a.s. |
1 |
402 252 Kč |
|
|
EGT Express CZ s.r.o. |
3 |
383 570 Kč |
|
|
René Řehoř |
2 |
346 302 Kč |
|
|
OHLA ŽS, a.s. |
1 |
343 927 Kč |
|
|
TECOM paper s.r.o. |
1 |
332 797 Kč |
|
|
SKARAB, s.r.o. |
3 |
327 846 Kč |
|
|
ZÁVODNÝ ELEKTRO s.r.o. |
1 |
308 671 Kč |
|
|
Požární bezpečnost s.r.o. |
1 |
307 631 Kč |
|
|
DINA central s.r.o. |
1 |
300 867 Kč |
|
|
ELLINAS Trade s.r.o. |
1 |
298 523 Kč |
|
|
DEPO-BUS, s.r.o. |
3 |
283 595 Kč |
|
|
DAFNÉ profi, s.r.o. |
1 |
268 620 Kč |
|
|
Autoškola SHREK s.r.o. |
2 |
248 413 Kč |
|
|
Multised, spol. s r.o. |
1 |
242 920 Kč |
|
|
pelicantravel.com s.r.o. - organizační složka |
1 |
242 000 Kč |
|
|
Avatar group s.r.o. |
1 |
236 146 Kč |
|
|
KANIA a.s. |
1 |
229 900 Kč |
|
|
KF klima s.r.o. |
2 |
212 055 Kč |
|
|
Siemens, s.r.o. |
2 |
211 907 Kč |
|
|
SK-43954791 |
1 |
209 706 Kč |
|
|
Stanislav Janča |
2 |
199 548 Kč |
|
|
ERA a.s. |
2 |
194 220 Kč |
|
|
MALÍŘI NATĚRAČI CZ s.r.o. |
1 |
188 893 Kč |
|
|
MEDIA CLUB, s.r.o. |
1 |
188 131 Kč |
|
|
STUDENT AGENCY k.s. |
1 |
181 500 Kč |
|
|
WELLNESS HOTEL ABACIE NJ, s.r.o. |
1 |
178 383 Kč |
|
|
CROY s.r.o. |
2 |
175 132 Kč |
|
|
H 45 s.r.o. |
1 |
171 167 Kč |
|
|
TRANSCON ELECTRONIC SYSTEMS, spol. s r.o. |
1 |
169 872 Kč |
|
|
PLYNSTAV, s.r.o. |
1 |
166 181 Kč |
|
|
iMi Partner, a.s. |
1 |
161 015 Kč |
|
|
Alexandr Tsametis |
1 |
158 685 Kč |
|
|
Libor Morong |
1 |
155 400 Kč |
|
|
ŠEVČÍK AUTOBUSY s.r.o. |
1 |
153 821 Kč |
|
|
HSF Trade & Service s.r.o. |
1 |
152 080 Kč |
|
|
POS Digital s.r.o. |
1 |
150 666 Kč |
|
|
BG SYS HT s.r.o. |
1 |
145 836 Kč |
|
|
Flypoint s.r.o. |
1 |
140 503 Kč |
|
|
ROTHLEHNER pracovní plošiny s.r.o. |
1 |
127 268 Kč |
|
|
Erudio Patria s.r.o. |
1 |
119 790 Kč |
|
|
ISWM Hotel CZ s.r.o. |
1 |
117 566 Kč |
|
|
Kawulok Josef - notář |
1 |
115 507 Kč |
|
|
Karel Maj |
1 |
109 466 Kč |
|
|
Jaroslav Lys |
1 |
103 213 Kč |
|
|
INKAM cz s. r. o. |
1 |
100 733 Kč |
|
|
KADLEC, spol. s r.o. |
1 |
98 679 Kč |
|
|
DC Spezialfahrzeuge GmbH |
1 |
96 800 Kč |
|
|
René Balcar |
1 |
95 590 Kč |
|
|
FLOMAT s.r.o. |
1 |
94 692 Kč |
|
|
Sky Marketing s.r.o. |
1 |
89 786 Kč |
|
|
SALTAGRO a.s. |
1 |
87 725 Kč |
|
|
Ambitent s.r.o. |
1 |
84 809 Kč |
|
|
Lyopotraviny s.r.o. |
1 |
83 454 Kč |
|
|
FLECK-CS Elektroengineering, spol. s r.o. |
1 |
83 390 Kč |
|
|
VAE informační systémy, s.r.o. |
1 |
81 215 Kč |
|
|
GEODÉZIE - TOPOS a.s. |
1 |
78 650 Kč |
|
|
Fedatex plus s.r.o. |
1 |
78 287 Kč |
|
|
Milan Zubek |
1 |
77 017 Kč |
|
|
HANSA-FLEX spol. s r.o. |
1 |
75 302 Kč |
|
|
TECHNOBEDNA s.r.o. |
1 |
73 145 Kč |
|
|
Rostislav Krótki |
1 |
71 106 Kč |
|
|
AZ GEO, s.r.o. |
1 |
69 575 Kč |
|
|
SAS THE AIRPORT AGENCY-FRANCE |
1 |
67 571 Kč |
|
|
FORESTER SERVIS, s.r.o. |
1 |
67 397 Kč |
|
|
Autoservis Mihula, s.r.o. |
1 |
67 336 Kč |
|
|
ARES CZ s.r.o. |
1 |
66 574 Kč |
|
|
Roman Scherks |
1 |
65 493 Kč |
|
|
Echoton - CZ s.r.o. |
1 |
63 162 Kč |
|
|
NATU s.r.o. |
1 |
60 609 Kč |
|
|
MAFRA, a.s. |
1 |
60 500 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Letiště Ostrava, a.s. v 2025 ve výši 1 237 082 Kč
|
Obor Jiné služby
Počet smluv organizace se skrytou cenou v tomto oboru: 3, tj. 40,00 %.
Míra koncentrace dodavatelů v tomto oboru:
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
Servis Musil, s.r.o. |
1 |
2 219 382 Kč |
|
|
ALS AGRO a.s. |
1 |
1 449 580 Kč |
|
|
SONET, společnost s.r.o. |
1 |
1 237 082 Kč |
|
|
Radynacestu, s.r.o. |
1 |
1 237 082 Kč |
|
|
Dräger Safety s.r.o. |
1 |
1 025 361 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Letiště Ostrava, a.s. v 2025 ve výši 1 237 082 Kč
|
|
|
Bonus za transparentnost
ukázat detail
|
|
Nesplňuje podmínku pro udělení bonusu za transparentnost.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Bonus (proto má zápornou hodnotu) pro organizace, které jsou transparetní nad rámec zákona. Pokud vkládají do registru smluv smlouvy pod hodnotu 50.000 Kč (což nemusí), mohou dostat bonus. Pokud je podíl smluv pod 50.000 Kč o 25% vyšší než je obvyklé (průměr celého registru smluv), pak mají bonus 0.25 bodů. Pokud je podíl vyšší o více než 50%, pak je bonus 0.5 bodů. Pokud je podíl vyšší o více než 75%, pak je bonus 0.75 bodů.
|
|
Součet bodů = K–Index
ukázat detail
|
 |
Počet bodů 5,82
|
|
Počet bodů 5,82 znamená pro Letiště Ostrava, a.s. celkově
829. místo z 1298.
Výpočet celkového počtu bodů je jednoduchý. Sečtou se body u jednotlivých parametrů a
výsledek se poté (pro lepší čitelnost) vynásobí deseti.
| Parametr |
Počet bodů |
| Podíl smluv bez ceny |
+ 0,1950 |
| Podíl smluv s nedostatkem |
+ 0,0104 |
| Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů |
+ 0,0477 |
| Koncentrace dodavatelů u smluv se skrytou cenou |
+ 0,0075 |
| Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek |
+ 0,0207 |
| Koncentrace dodavatelů u smluv blízké u limitu VZ |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv s výrazným začerněním |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany |
+ 0,1515 |
| Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů u hlavních oborů činnosti |
+ 0,1487 |
Mezisoučet
(pro lepší čitelnost)
|
0,582
|
|
x 10 (pro lepší čitelnost)
|
5,82
|
|
Výsledný K-Index
|
5,815 |
|