Parametr
|
Hodnota parametru
|
Komentář
|
|
Podíl smluv bez ceny
ukázat detail
|
|
U většiny smluv netají ceny.
|
Číselná hodnota parametru je 0,02.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv bez ceny přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0213 odpovídá 2,13 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv uzavřených se soukromými společnostmi za kalendářní rok, které mají skrytou cenu. Cenu je možné skrýt pouze z důvodu bankovního a obchodního tajemstvía tato výjimka je velmi často zneužívána pro utajení hodnoty smlouvy. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá skrytou cenu, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv se skrytou cenou.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv bez ceny?
|
|
Podíl smluv s nedostatkem
ukázat detail
|
|
Smlouvy bez zásadních nedostatků.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s nedostatkem přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0000 odpovídá 0,00 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, u kterých jsme při analýze našli zásadní nedostatky. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá zásadní nedostatky, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv se zásadními nedostatky.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s nedostatkem?
|
|
Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany
ukázat detail
|
|
Uzavřeli 17 smluv s firmami, jejichž majitelé či ony samy sponzorovali politické strany.
|
Číselná hodnota parametru je 0,18.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,1809 odpovídá 18,09 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které jsou uzavřeny s firmou, která má vazbu na politiku, neboli sponzorovala politickou stranu, nebo je přímo či nepřímo vlastněna sponzorem politické strany anebo ji přímo či nepřímo vlastní politik. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva s takovou firmou uzavřená není, hodnota 0.5 znamená, že polovina smluv je uzavřena s takovými firmami.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany?
|
|
Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek
ukázat detail
|
|
6 smluv má hodnotu blízkou limitům veřejných zakázek, což může naznačovat snahu se vyhnout řádné veřejné soutěži.
|
Číselná hodnota parametru je 0,06.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0638 odpovídá 6,38 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, jejichž hodnota je pouze o malou částku nižší než je zákonný limit, nad kterým by se zakázka musela soutěžit podle zákona o zadávání veřejných zakázek. Typicky se jedná o limit 6 miliónů korun pro stavební zakázky a 2 miliony pro ostatní.Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva není u limitu, hodnota 1.0 znamená všechny smlouvy u limitu.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek?
|
|
Podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami
ukázat detail
|
|
Nemá smlouvy s nově založenými firmami.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0000 odpovídá 0,00 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které jsou uzavřeny z nově založenou firmou. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva takto uzavřená není, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv uzavřenou s novými firmami.
|
|
Podíl smluv s výrazným začerněním
ukázat detail
|
|
Nemají významně začerněné smlouvy.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s výrazným začerněním přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0000 odpovídá 0,00 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které obsahují alespoň jednu stranu smlouvy začerněnou z více než 20%. Začerňování smluv je v pořádku pro odstranění osobních údajů. To tvoří obvykle malé procento začernění. V rámci skrytí podstatných náležitostí smlouvy (často s výmluvou na obchodní tajemství) dochází k začernění velkých částí smluv a to je již rizikové. Pokud počet takto hodně začerněných částí smluv tvoří významnou část všech smluv organizace, je to fakt, který se negativně projeví na hodnotě K-Indexu.Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá významně začerněné stránky, hodnota 0.2 znamená, že 20% smluv takto začerněné jsou.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s výrazným začerněním?
|
|
Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů
ukázat detail
|
|
Zakázky se nekoncentrují u žádných dodavatelů.
|
Číselná hodnota parametru je 0,04.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.Koncentraci dodavatelů počítáme pouze pro soukromé dodavatele, tzn. pouze pro smlouvy mezi organizací a soukromými dodavateli. Pro výpočet používáme upravený Herfindahl Hirschman Index a způsob výpočtu podrobně popisujeme v metodice. Hodnota 0 znamená ideální stav, ideální konkurenci mezi dodavateli, neboli že všichni dodavatelé mají pouze 1 smlouvu ve stejné výši.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená vysokou koncentraci dodavatelů až monopolní postavení jednoho z nich.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Jaké jsou obvyklé hodnoty tohoto parametru?
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
AGEL Středomoravská nemocniční a.s. |
2 |
7 400 000 Kč |
|
|
MGVIVA a.s. |
4 |
7 269 564 Kč |
|
|
GASTROCENTRUM Moravia s.r.o. |
1 |
6 691 070 Kč |
|
|
Electric Medical Service, s.r.o. |
4 |
6 424 979 Kč |
|
|
PARAGAN TRUCKS s.r.o. |
2 |
5 401 440 Kč |
|
|
ENGEL s.r.o. |
1 |
3 518 983 Kč |
|
|
BTL zdravotnická technika, a.s. |
2 |
3 353 152 Kč |
|
|
go up s.r.o. |
2 |
3 158 584 Kč |
|
|
Perfect Distribution a.s. |
3 |
2 491 504 Kč |
|
|
RADIX CZ s.r.o. |
9 |
2 155 707 Kč |
|
|
MEDISTA spol.s r.o. |
2 |
2 032 800 Kč |
|
|
AURA Medical s.r.o. |
1 |
1 996 500 Kč |
|
|
Olympus Czech Group, s.r.o., člen koncernu |
1 |
1 963 548 Kč |
|
|
Komerční banka, a.s. |
2 |
1 690 043 Kč |
|
|
AS Parking s.r.o. |
1 |
1 676 891 Kč |
|
|
CMI s.r.o. |
1 |
1 560 787 Kč |
|
|
Daniš Davaztechnik s.r.o. |
1 |
1 473 780 Kč |
|
|
L I N E T spol. s r.o. |
2 |
1 452 271 Kč |
|
|
SNT Plus s.r.o. |
3 |
1 267 455 Kč |
|
|
B. Braun Medical s.r.o. |
3 |
1 113 390 Kč |
|
|
ProMinent Dosiertechnik CS, spol. s r.o. |
2 |
1 093 031 Kč |
|
|
Měření a Regulace s. r. o. |
1 |
1 040 600 Kč |
|
|
ELMAR group spol. s r.o. |
1 |
1 027 916 Kč |
|
|
Promedeus s.r.o. |
1 |
754 299 Kč |
|
|
MeWAdia s.r.o. |
2 |
747 780 Kč |
|
|
Fresenius Kabi s.r.o. |
2 |
719 121 Kč |
|
|
MARELE s.r.o. |
1 |
567 248 Kč |
|
|
Fénix Brno, spol. s r.o. |
1 |
521 774 Kč |
|
|
VBM - lékařská technika, spol. s r.o. |
1 |
424 368 Kč |
|
|
SARSTEDT spol. s r.o. |
1 |
415 348 Kč |
|
|
Getinge Czech Republic, s.r.o. |
2 |
390 072 Kč |
|
|
Fresenius Medical Care - ČR, s.r.o. |
1 |
384 780 Kč |
|
|
Hypokramed s.r.o. |
1 |
378 625 Kč |
|
|
medisap,s.r.o. |
1 |
338 800 Kč |
|
|
Surgicare s.r.o. |
1 |
302 430 Kč |
|
|
DARTIN spol.s r.o. |
1 |
294 064 Kč |
|
|
PROMA REHA, s.r.o. |
2 |
290 113 Kč |
|
|
EMBITRON s.r.o. |
2 |
287 496 Kč |
|
|
SK-45584168 |
1 |
255 815 Kč |
|
|
Arthrex s.r.o. |
2 |
242 000 Kč |
|
|
TRIGON PLUS s.r.o. |
1 |
240 669 Kč |
|
|
NORTH MED spol. s r.o. |
1 |
227 444 Kč |
|
|
CASTOR CZ, s.r.o. |
1 |
218 090 Kč |
|
|
ETL-Ekotherm a.s. |
1 |
215 138 Kč |
|
|
PROMOS spol. s r.o. projekce, montáže, servis |
1 |
158 215 Kč |
|
|
SORAL medical s.r.o. |
1 |
157 979 Kč |
|
|
A.M.I. - Analytical Medical Instruments, s.r.o. |
1 |
145 569 Kč |
|
|
MTK Medical s.r.o. |
1 |
128 260 Kč |
|
|
Arjo Czech Republic s.r.o. |
1 |
121 999 Kč |
|
|
Johnson & Johnson, s.r.o. |
1 |
117 164 Kč |
|
|
Unimed Praha, s.r.o. |
1 |
114 146 Kč |
|
|
AUDY s.r.o. |
1 |
97 405 Kč |
|
|
AKC konstrukce, s.r.o. |
1 |
85 426 Kč |
|
|
PricewaterhouseCoopers Legal s.r.o., advokátní kancelář |
1 |
78 650 Kč |
|
|
CHEIRÓN a.s. |
1 |
78 145 Kč |
|
|
HZZ, a.s. |
1 |
77 695 Kč |
|
|
LHL s.r.o. |
1 |
66 824 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Nemocnice Olomouckého kraje, a.s. v 2025 ve výši 845 021 Kč
|
|
|
Koncentrace dodavatelů u smluv se skrytou cenou
ukázat detail
|
|
Zakázky se skrytou cenou se nekoncentrují u žádných dodavatelů.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.V tomto parametru zkoumáme koncentraci dodavatelů u smluv, které mají utajenou cenu. Jinak řečeno - jestli k utajování ceny nedochází pouze u některý vybraných dodavatelů. Hodnota 0 znamená ideální stav.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená, že utajování ceny se týká jen vybraného okruhu dodavatelů.
|
|
Koncentrace dodavatelů u smluv blízké u limitu VZ
ukázat detail
|
|
Zakázky s podezřelou cenou se nekoncentrují u žádných dodavatelů.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.V tomto parametru zkoumáme koncentraci dodavatelů u smluv, které mají cenu u limitu veřejných zakázek. Jinak řečeno - jestli se obcházení zákona o zadávání veřejných zakázek netýka pouze některých vybraných dodavatelů. Hodnota 0 znamená ideální stav.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená, že ceny smluv u limitu VZ se týká jen vybraného okruhu dodavatelů.
|
|
Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů u hlavních oborů činnosti
ukázat detail
|
|
Zakázky z jednotlivých oborů uzavřelo více dodavatelů, žádný výrazně nedominuje.
|
Číselná hodnota parametru je 0,09.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.Celkovou koncentraci dodavatelů počítáme v jiném parametru. Zde analyzujeme, zda nedochází ke koncentraci dodavatelů pouze v některých oblastech. Např. pouze v oblasti IT, právní služeb apod. Způsob výpočtu podrobně popisujeme v metodice K-Indexu.Hodnota 0 znamená ideální stav, ideální konkurenci mezi dodavateli, neboli že všichni dodavatelé mají pouze 1 smlouvu ve stejné výši.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená vysokou koncentraci dodavatelů až monopolní postavení jednoho z nich v nejdůležitějších oborech.
Jaké jsou obvyklé hodnoty tohoto parametru?
Obor Zdravotnictví
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
MGVIVA a.s. |
1 |
4 718 979 Kč |
|
|
Olympus Czech Group, s.r.o., člen koncernu |
1 |
1 963 548 Kč |
|
|
SNT Plus s.r.o. |
1 |
781 660 Kč |
|
|
DARTIN spol.s r.o. |
1 |
294 064 Kč |
|
|
PROMA REHA, s.r.o. |
1 |
150 417 Kč |
|
|
A.M.I. - Analytical Medical Instruments, s.r.o. |
1 |
145 569 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Nemocnice Olomouckého kraje, a.s. v 2025 ve výši 845 021 Kč
|
Obor Finance
Počet smluv organizace se skrytou cenou v tomto oboru: 3, tj. 50,00 %.
Míra koncentrace dodavatelů v tomto oboru:
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
AGEL Středomoravská nemocniční a.s. |
2 |
7 400 000 Kč |
|
|
Komerční banka, a.s. |
2 |
1 690 043 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Nemocnice Olomouckého kraje, a.s. v 2025 ve výši 845 021 Kč
|
Obor Jiné služby
Počet smluv organizace se skrytou cenou v tomto oboru: 2, tj. 1,35 %.
Míra koncentrace dodavatelů v tomto oboru:
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
GASTROCENTRUM Moravia s.r.o. |
1 |
6 691 070 Kč |
|
|
PARAGAN TRUCKS s.r.o. |
2 |
5 401 440 Kč |
|
|
BTL zdravotnická technika, a.s. |
2 |
3 353 152 Kč |
|
|
go up s.r.o. |
2 |
3 158 584 Kč |
|
|
MGVIVA a.s. |
3 |
2 550 584 Kč |
|
|
Perfect Distribution a.s. |
3 |
2 491 504 Kč |
|
|
RADIX CZ s.r.o. |
9 |
2 155 707 Kč |
|
|
MEDISTA spol.s r.o. |
2 |
2 032 800 Kč |
|
|
AURA Medical s.r.o. |
1 |
1 996 500 Kč |
|
|
AS Parking s.r.o. |
1 |
1 676 891 Kč |
|
|
CMI s.r.o. |
1 |
1 560 787 Kč |
|
|
Daniš Davaztechnik s.r.o. |
1 |
1 473 780 Kč |
|
|
L I N E T spol. s r.o. |
2 |
1 452 271 Kč |
|
|
B. Braun Medical s.r.o. |
3 |
1 113 390 Kč |
|
|
ProMinent Dosiertechnik CS, spol. s r.o. |
2 |
1 093 031 Kč |
|
|
Měření a Regulace s. r. o. |
1 |
1 040 600 Kč |
|
|
ELMAR group spol. s r.o. |
1 |
1 027 916 Kč |
|
|
Promedeus s.r.o. |
1 |
754 299 Kč |
|
|
MeWAdia s.r.o. |
2 |
747 780 Kč |
|
|
Fresenius Kabi s.r.o. |
2 |
719 121 Kč |
|
|
MARELE s.r.o. |
1 |
567 248 Kč |
|
|
Fénix Brno, spol. s r.o. |
1 |
521 774 Kč |
|
|
SNT Plus s.r.o. |
2 |
485 795 Kč |
|
|
VBM - lékařská technika, spol. s r.o. |
1 |
424 368 Kč |
|
|
SARSTEDT spol. s r.o. |
1 |
415 348 Kč |
|
|
Getinge Czech Republic, s.r.o. |
2 |
390 072 Kč |
|
|
Fresenius Medical Care - ČR, s.r.o. |
1 |
384 780 Kč |
|
|
Hypokramed s.r.o. |
1 |
378 625 Kč |
|
|
medisap,s.r.o. |
1 |
338 800 Kč |
|
|
Surgicare s.r.o. |
1 |
302 430 Kč |
|
|
EMBITRON s.r.o. |
2 |
287 496 Kč |
|
|
SK-45584168 |
1 |
255 815 Kč |
|
|
Arthrex s.r.o. |
2 |
242 000 Kč |
|
|
TRIGON PLUS s.r.o. |
1 |
240 669 Kč |
|
|
CASTOR CZ, s.r.o. |
1 |
218 090 Kč |
|
|
ETL-Ekotherm a.s. |
1 |
215 138 Kč |
|
|
PROMOS spol. s r.o. projekce, montáže, servis |
1 |
158 215 Kč |
|
|
SORAL medical s.r.o. |
1 |
157 979 Kč |
|
|
PROMA REHA, s.r.o. |
1 |
139 696 Kč |
|
|
MTK Medical s.r.o. |
1 |
128 260 Kč |
|
|
Arjo Czech Republic s.r.o. |
1 |
121 999 Kč |
|
|
Johnson & Johnson, s.r.o. |
1 |
117 164 Kč |
|
|
Unimed Praha, s.r.o. |
1 |
114 146 Kč |
|
|
AUDY s.r.o. |
1 |
97 405 Kč |
|
|
AKC konstrukce, s.r.o. |
1 |
85 426 Kč |
|
|
CHEIRÓN a.s. |
1 |
78 145 Kč |
|
|
HZZ, a.s. |
1 |
77 695 Kč |
|
|
LHL s.r.o. |
1 |
66 824 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Nemocnice Olomouckého kraje, a.s. v 2025 ve výši 845 021 Kč
|
|
|
Bonus za transparentnost
ukázat detail
|
|
Nesplňuje podmínku pro udělení bonusu za transparentnost.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Bonus (proto má zápornou hodnotu) pro organizace, které jsou transparetní nad rámec zákona. Pokud vkládají do registru smluv smlouvy pod hodnotu 50.000 Kč (což nemusí), mohou dostat bonus. Pokud je podíl smluv pod 50.000 Kč o 25% vyšší než je obvyklé (průměr celého registru smluv), pak mají bonus 0.25 bodů. Pokud je podíl vyšší o více než 50%, pak je bonus 0.5 bodů. Pokud je podíl vyšší o více než 75%, pak je bonus 0.75 bodů.
|
|
Součet bodů = K–Index
ukázat detail
|
 |
Počet bodů 4,01
|
|
Počet bodů 4,01 znamená pro Nemocnice Olomouckého kraje, a.s. celkově
350. místo z 1298.
Výpočet celkového počtu bodů je jednoduchý. Sečtou se body u jednotlivých parametrů a
výsledek se poté (pro lepší čitelnost) vynásobí deseti.
| Parametr |
Počet bodů |
| Podíl smluv bez ceny |
+ 0,0213 |
| Podíl smluv s nedostatkem |
+ 0,0000 |
| Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů |
+ 0,0401 |
| Koncentrace dodavatelů u smluv se skrytou cenou |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek |
+ 0,0638 |
| Koncentrace dodavatelů u smluv blízké u limitu VZ |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv s výrazným začerněním |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany |
+ 0,1809 |
| Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů u hlavních oborů činnosti |
+ 0,0947 |
Mezisoučet
(pro lepší čitelnost)
|
0,401
|
|
x 10 (pro lepší čitelnost)
|
4,01
|
|
Výsledný K-Index
|
4,007 |
|