Parametr
|
Hodnota parametru
|
Komentář
|
|
Podíl smluv bez ceny
ukázat detail
|
|
Skrývá ceny u 4 smluv.
|
Číselná hodnota parametru je 0,05.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv bez ceny přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0506 odpovídá 5,06 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv uzavřených se soukromými společnostmi za kalendářní rok, které mají skrytou cenu. Cenu je možné skrýt pouze z důvodu bankovního a obchodního tajemstvía tato výjimka je velmi často zneužívána pro utajení hodnoty smlouvy. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá skrytou cenu, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv se skrytou cenou.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv bez ceny?
|
|
Podíl smluv s nedostatkem
ukázat detail
|
|
Smlouvy bez zásadních nedostatků.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s nedostatkem přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0000 odpovídá 0,00 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, u kterých jsme při analýze našli zásadní nedostatky. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá zásadní nedostatky, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv se zásadními nedostatky.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s nedostatkem?
|
|
Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany
ukázat detail
|
|
Uzavřeli 13 smluv s firmami, jejichž majitelé či ony samy sponzorovali politické strany.
|
Číselná hodnota parametru je 0,16.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,1646 odpovídá 16,46 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které jsou uzavřeny s firmou, která má vazbu na politiku, neboli sponzorovala politickou stranu, nebo je přímo či nepřímo vlastněna sponzorem politické strany anebo ji přímo či nepřímo vlastní politik. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva s takovou firmou uzavřená není, hodnota 0.5 znamená, že polovina smluv je uzavřena s takovými firmami.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany?
|
|
Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek
ukázat detail
|
|
Velmi málo smluv má hodnotu blízkou limitům pro veřejné zakázky.
|
Číselná hodnota parametru je 0,01.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0127 odpovídá 1,27 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, jejichž hodnota je pouze o malou částku nižší než je zákonný limit, nad kterým by se zakázka musela soutěžit podle zákona o zadávání veřejných zakázek. Typicky se jedná o limit 6 miliónů korun pro stavební zakázky a 2 miliony pro ostatní.Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva není u limitu, hodnota 1.0 znamená všechny smlouvy u limitu.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek?
|
|
Podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami
ukázat detail
|
|
Uzavřeli 1 smlouvu s nově založenými firmami.
|
Číselná hodnota parametru je 0,01.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0127 odpovídá 1,27 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které jsou uzavřeny z nově založenou firmou. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva takto uzavřená není, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv uzavřenou s novými firmami.
|
|
Podíl smluv s výrazným začerněním
ukázat detail
|
|
Nemají významně začerněné smlouvy.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s výrazným začerněním přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0000 odpovídá 0,00 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které obsahují alespoň jednu stranu smlouvy začerněnou z více než 20%. Začerňování smluv je v pořádku pro odstranění osobních údajů. To tvoří obvykle malé procento začernění. V rámci skrytí podstatných náležitostí smlouvy (často s výmluvou na obchodní tajemství) dochází k začernění velkých částí smluv a to je již rizikové. Pokud počet takto hodně začerněných částí smluv tvoří významnou část všech smluv organizace, je to fakt, který se negativně projeví na hodnotě K-Indexu.Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá významně začerněné stránky, hodnota 0.2 znamená, že 20% smluv takto začerněné jsou.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s výrazným začerněním?
|
|
Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů
ukázat detail
|
|
Velké zakázky se koncentrují u malého počtu dodavatelů.
|
Číselná hodnota parametru je 0,17.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.Koncentraci dodavatelů počítáme pouze pro soukromé dodavatele, tzn. pouze pro smlouvy mezi organizací a soukromými dodavateli. Pro výpočet používáme upravený Herfindahl Hirschman Index a způsob výpočtu podrobně popisujeme v metodice. Hodnota 0 znamená ideální stav, ideální konkurenci mezi dodavateli, neboli že všichni dodavatelé mají pouze 1 smlouvu ve stejné výši.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená vysokou koncentraci dodavatelů až monopolní postavení jednoho z nich.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Jaké jsou obvyklé hodnoty tohoto parametru?
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
Pozemní stavitelství Zlín a.s. |
3 |
64 141 897 Kč |
|
|
Melzerová Tereza - notářka |
1 |
21 150 000 Kč |
|
|
KOBIT, spol. s r.o. |
2 |
7 656 832 Kč |
|
|
EURO Sol s.r.o. |
1 |
4 719 000 Kč |
|
|
KNAIFL stavební stroje, s.r.o. |
1 |
3 267 000 Kč |
|
|
STROM PRAHA a.s. |
1 |
1 815 000 Kč |
|
|
SK-56869703 |
1 |
1 487 695 Kč |
|
|
Inreco Asfalt s.r.o. |
1 |
1 464 705 Kč |
|
|
SPEL - VY, s.r.o. |
1 |
1 210 000 Kč |
|
|
LP projekce s.r.o. |
1 |
1 179 750 Kč |
|
|
REGAZ, s.r.o. |
1 |
1 056 900 Kč |
|
|
Adamec Crane Systems, s.r.o. |
1 |
1 004 300 Kč |
|
|
G G ARCHICO a.s. |
1 |
964 370 Kč |
|
|
LUKROM, spol. s r.o. |
2 |
961 950 Kč |
|
|
Zbyněk Lazar s.r.o. |
1 |
913 550 Kč |
|
|
Allianz pojišťovna, a.s. |
1 |
755 192 Kč |
|
|
CROY s.r.o. |
1 |
641 300 Kč |
|
|
JAVORNÍK-CZ-PLUS s.r.o. |
1 |
602 507 Kč |
|
|
DANIEL VOLAŘÍK |
1 |
586 850 Kč |
|
|
SILAMO s.r.o. |
1 |
526 350 Kč |
|
|
Valerián corporation s.r.o. |
1 |
508 200 Kč |
|
|
H 3 servis, s.r.o. |
1 |
484 000 Kč |
|
|
MTM Tech, s.r.o. |
1 |
461 736 Kč |
|
|
ADIP, spol. s r. o. |
1 |
441 650 Kč |
|
|
ALITRON CZ, s.r.o. |
1 |
423 500 Kč |
|
|
EUROVIA Kamenolomy, a.s. |
1 |
423 500 Kč |
|
|
BCServis CZ s.r.o. |
2 |
363 000 Kč |
|
|
VODO - TOPO HORECKÝ s.r.o. |
1 |
334 044 Kč |
|
|
VÝDOZ s.r.o. |
1 |
327 910 Kč |
|
|
HORA ENERGY, s.r.o. |
1 |
303 729 Kč |
|
|
ROAD-MARK s.r.o. |
1 |
302 047 Kč |
|
|
MADOIL s.r.o. |
1 |
254 100 Kč |
|
|
Recyklace IMOS s.r.o. |
1 |
242 000 Kč |
|
|
NVB LINE s.r.o. |
1 |
242 000 Kč |
|
|
Brněnská obalovna, s.r.o. |
1 |
223 850 Kč |
|
|
ALITRON-OST s.r.o. |
1 |
197 230 Kč |
|
|
JURÁŇ PROJEKT s.r.o. |
1 |
194 810 Kč |
|
|
Cemex Czech Republic s.r.o. |
1 |
193 600 Kč |
|
|
ZAPA beton a.s. |
1 |
183 920 Kč |
|
|
Kooperativa pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group |
1 |
170 871 Kč |
|
|
ROAD-TRAFFIC s.r.o. |
1 |
147 620 Kč |
|
|
Stavebniny Lednický s.r.o. |
1 |
127 050 Kč |
|
|
Ing. Marie Hnaníčková |
1 |
119 730 Kč |
|
|
LISONĚK, s.r.o. |
1 |
112 599 Kč |
|
|
Habako group s.r.o. |
1 |
84 700 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Správa a údržba silnic Zlínska, s.r.o. v 2025 ve výši 2 459 451 Kč
|
|
|
Koncentrace dodavatelů u smluv se skrytou cenou
ukázat detail
|
|
Zakázky se skrytou cenou se nekoncentrují u žádných dodavatelů.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.V tomto parametru zkoumáme koncentraci dodavatelů u smluv, které mají utajenou cenu. Jinak řečeno - jestli k utajování ceny nedochází pouze u některý vybraných dodavatelů. Hodnota 0 znamená ideální stav.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená, že utajování ceny se týká jen vybraného okruhu dodavatelů.
|
|
Koncentrace dodavatelů u smluv blízké u limitu VZ
ukázat detail
|
|
Zakázky s podezřelou cenou se nekoncentrují u žádných dodavatelů.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.V tomto parametru zkoumáme koncentraci dodavatelů u smluv, které mají cenu u limitu veřejných zakázek. Jinak řečeno - jestli se obcházení zákona o zadávání veřejných zakázek netýka pouze některých vybraných dodavatelů. Hodnota 0 znamená ideální stav.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená, že ceny smluv u limitu VZ se týká jen vybraného okruhu dodavatelů.
|
|
Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů u hlavních oborů činnosti
ukázat detail
|
|
Dominance zakázek u dodavatelů se objevuje v 3 oborech.
|
Číselná hodnota parametru je 0,21.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.Celkovou koncentraci dodavatelů počítáme v jiném parametru. Zde analyzujeme, zda nedochází ke koncentraci dodavatelů pouze v některých oblastech. Např. pouze v oblasti IT, právní služeb apod. Způsob výpočtu podrobně popisujeme v metodice K-Indexu.Hodnota 0 znamená ideální stav, ideální konkurenci mezi dodavateli, neboli že všichni dodavatelé mají pouze 1 smlouvu ve stejné výši.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená vysokou koncentraci dodavatelů až monopolní postavení jednoho z nich v nejdůležitějších oborech.
Jaké jsou obvyklé hodnoty tohoto parametru?
Obor Doprava a poštovní služby
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
KOBIT, spol. s r.o. |
1 |
7 474 122 Kč |
|
|
CROY s.r.o. |
1 |
641 300 Kč |
|
|
H 3 servis, s.r.o. |
1 |
484 000 Kč |
|
|
MTM Tech, s.r.o. |
1 |
461 736 Kč |
|
|
LUKROM, spol. s r.o. |
1 |
114 950 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Správa a údržba silnic Zlínska, s.r.o. v 2025 ve výši 2 459 451 Kč
|
Obor Stavebnictví
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
Pozemní stavitelství Zlín a.s. |
1 |
42 300 000 Kč |
|
|
SK-56869703 |
1 |
1 487 695 Kč |
|
|
Inreco Asfalt s.r.o. |
1 |
1 464 705 Kč |
|
|
SPEL - VY, s.r.o. |
1 |
1 210 000 Kč |
|
|
LP projekce s.r.o. |
1 |
1 179 750 Kč |
|
|
G G ARCHICO a.s. |
1 |
964 370 Kč |
|
|
JAVORNÍK-CZ-PLUS s.r.o. |
1 |
602 507 Kč |
|
|
EUROVIA Kamenolomy, a.s. |
1 |
423 500 Kč |
|
|
VODO - TOPO HORECKÝ s.r.o. |
1 |
334 044 Kč |
|
|
VÝDOZ s.r.o. |
1 |
327 910 Kč |
|
|
HORA ENERGY, s.r.o. |
1 |
303 729 Kč |
|
|
NVB LINE s.r.o. |
1 |
242 000 Kč |
|
|
BCServis CZ s.r.o. |
1 |
242 000 Kč |
|
|
ALITRON-OST s.r.o. |
1 |
197 230 Kč |
|
|
ROAD-TRAFFIC s.r.o. |
1 |
147 620 Kč |
|
|
LISONĚK, s.r.o. |
1 |
112 599 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Správa a údržba silnic Zlínska, s.r.o. v 2025 ve výši 2 459 451 Kč
|
Obor Právní a realitní služby
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
Melzerová Tereza - notářka |
1 |
21 150 000 Kč |
|
|
Pozemní stavitelství Zlín a.s. |
1 |
21 150 000 Kč |
|
|
Valerián corporation s.r.o. |
1 |
508 200 Kč |
|
|
ALITRON CZ, s.r.o. |
1 |
423 500 Kč |
|
|
JURÁŇ PROJEKT s.r.o. |
1 |
194 810 Kč |
|
|
ZAPA beton a.s. |
1 |
183 920 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Správa a údržba silnic Zlínska, s.r.o. v 2025 ve výši 2 459 451 Kč
|
Obor Jiné služby
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
KNAIFL stavební stroje, s.r.o. |
1 |
3 267 000 Kč |
|
|
STROM PRAHA a.s. |
1 |
1 815 000 Kč |
|
|
Adamec Crane Systems, s.r.o. |
1 |
1 004 300 Kč |
|
|
Zbyněk Lazar s.r.o. |
1 |
913 550 Kč |
|
|
LUKROM, spol. s r.o. |
1 |
847 000 Kč |
|
|
ADIP, spol. s r. o. |
1 |
441 650 Kč |
|
|
Cemex Czech Republic s.r.o. |
1 |
193 600 Kč |
|
|
KOBIT, spol. s r.o. |
1 |
182 710 Kč |
|
|
BCServis CZ s.r.o. |
1 |
121 000 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Správa a údržba silnic Zlínska, s.r.o. v 2025 ve výši 2 459 451 Kč
|
|
|
Bonus za transparentnost
ukázat detail
|
|
Nesplňuje podmínku pro udělení bonusu za transparentnost.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Bonus (proto má zápornou hodnotu) pro organizace, které jsou transparetní nad rámec zákona. Pokud vkládají do registru smluv smlouvy pod hodnotu 50.000 Kč (což nemusí), mohou dostat bonus. Pokud je podíl smluv pod 50.000 Kč o 25% vyšší než je obvyklé (průměr celého registru smluv), pak mají bonus 0.25 bodů. Pokud je podíl vyšší o více než 50%, pak je bonus 0.5 bodů. Pokud je podíl vyšší o více než 75%, pak je bonus 0.75 bodů.
|
|
Součet bodů = K–Index
ukázat detail
|
 |
Počet bodů 6,16
|
|
Počet bodů 6,16 znamená pro Správa a údržba silnic Zlínska, s.r.o. celkově
910. místo z 1298.
Výpočet celkového počtu bodů je jednoduchý. Sečtou se body u jednotlivých parametrů a
výsledek se poté (pro lepší čitelnost) vynásobí deseti.
| Parametr |
Počet bodů |
| Podíl smluv bez ceny |
+ 0,0506 |
| Podíl smluv s nedostatkem |
+ 0,0000 |
| Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů |
+ 0,1700 |
| Koncentrace dodavatelů u smluv se skrytou cenou |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek |
+ 0,0127 |
| Koncentrace dodavatelů u smluv blízké u limitu VZ |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami |
+ 0,0127 |
| Podíl smluv s výrazným začerněním |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany |
+ 0,1646 |
| Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů u hlavních oborů činnosti |
+ 0,2059 |
Mezisoučet
(pro lepší čitelnost)
|
0,616
|
|
x 10 (pro lepší čitelnost)
|
6,16
|
|
Výsledný K-Index
|
6,164 |
|