Parametr
|
Hodnota parametru
|
Komentář
|
|
Podíl smluv bez ceny
ukázat detail
|
|
U většiny smluv netají ceny.
|
Číselná hodnota parametru je 0,02.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv bez ceny přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0215 odpovídá 2,15 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv uzavřených se soukromými společnostmi za kalendářní rok, které mají skrytou cenu. Cenu je možné skrýt pouze z důvodu bankovního a obchodního tajemstvía tato výjimka je velmi často zneužívána pro utajení hodnoty smlouvy. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá skrytou cenu, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv se skrytou cenou.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv bez ceny?
|
|
Podíl smluv s nedostatkem
ukázat detail
|
|
Smlouvy bez zásadních nedostatků.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s nedostatkem přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0000 odpovídá 0,00 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, u kterých jsme při analýze našli zásadní nedostatky. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá zásadní nedostatky, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv se zásadními nedostatky.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s nedostatkem?
|
|
Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany
ukázat detail
|
|
Uzavřeli 10 smluv s firmami, jejichž majitelé či ony samy sponzorovali politické strany.
|
Číselná hodnota parametru je 0,11.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,1075 odpovídá 10,75 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které jsou uzavřeny s firmou, která má vazbu na politiku, neboli sponzorovala politickou stranu, nebo je přímo či nepřímo vlastněna sponzorem politické strany anebo ji přímo či nepřímo vlastní politik. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva s takovou firmou uzavřená není, hodnota 0.5 znamená, že polovina smluv je uzavřena s takovými firmami.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany?
|
|
Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek
ukázat detail
|
|
4 smlouvy mají hodnotu blízkou limitům veřejných zakázek, což může naznačovat snahu se vyhnout řádné veřejné soutěži.
|
Číselná hodnota parametru je 0,04.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0430 odpovídá 4,30 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, jejichž hodnota je pouze o malou částku nižší než je zákonný limit, nad kterým by se zakázka musela soutěžit podle zákona o zadávání veřejných zakázek. Typicky se jedná o limit 6 miliónů korun pro stavební zakázky a 2 miliony pro ostatní.Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva není u limitu, hodnota 1.0 znamená všechny smlouvy u limitu.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek?
|
|
Podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami
ukázat detail
|
|
Nemá smlouvy s nově založenými firmami.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0000 odpovídá 0,00 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které jsou uzavřeny z nově založenou firmou. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva takto uzavřená není, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv uzavřenou s novými firmami.
|
|
Podíl smluv s výrazným začerněním
ukázat detail
|
|
Zveřejnili 1 významně začerněnou smlouvu.
|
Číselná hodnota parametru je 0,01.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s výrazným začerněním přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0108 odpovídá 1,08 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které obsahují alespoň jednu stranu smlouvy začerněnou z více než 20%. Začerňování smluv je v pořádku pro odstranění osobních údajů. To tvoří obvykle malé procento začernění. V rámci skrytí podstatných náležitostí smlouvy (často s výmluvou na obchodní tajemství) dochází k začernění velkých částí smluv a to je již rizikové. Pokud počet takto hodně začerněných částí smluv tvoří významnou část všech smluv organizace, je to fakt, který se negativně projeví na hodnotě K-Indexu.Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá významně začerněné stránky, hodnota 0.2 znamená, že 20% smluv takto začerněné jsou.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s výrazným začerněním?
|
|
Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů
ukázat detail
|
|
Žádný dodavatel nedominuje nad ostatními.
|
Číselná hodnota parametru je 0,11.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.Koncentraci dodavatelů počítáme pouze pro soukromé dodavatele, tzn. pouze pro smlouvy mezi organizací a soukromými dodavateli. Pro výpočet používáme upravený Herfindahl Hirschman Index a způsob výpočtu podrobně popisujeme v metodice. Hodnota 0 znamená ideální stav, ideální konkurenci mezi dodavateli, neboli že všichni dodavatelé mají pouze 1 smlouvu ve stejné výši.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená vysokou koncentraci dodavatelů až monopolní postavení jednoho z nich.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Jaké jsou obvyklé hodnoty tohoto parametru?
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
Integraf, s.r.o. |
3 |
14 252 209 Kč |
|
|
Fiala, Tejkal a partneři, advokátní kancelář, s.r.o. |
2 |
3 490 850 Kč |
|
|
BlackCard s.r.o. |
12 |
1 786 954 Kč |
|
|
XT-Card a.s. |
2 |
1 742 400 Kč |
|
|
CITYA mobility s.r.o. |
2 |
1 655 280 Kč |
|
|
Tomáš Hofmeister |
2 |
1 422 018 Kč |
|
|
Ing. David Křižanovský |
2 |
1 341 474 Kč |
|
|
BusLine LK s.r.o. |
2 |
1 182 948 Kč |
|
|
INTERKOMPLET, s.r.o. |
6 |
917 166 Kč |
|
|
OPTIMIA facility s.r.o. |
1 |
907 500 Kč |
|
|
OneBerg s.r.o. |
2 |
901 414 Kč |
|
|
TELMAX s.r.o. |
1 |
827 640 Kč |
|
|
Ph.Dr. Miroslav Schiffert, Ph.D. |
1 |
726 000 Kč |
|
|
Ing. Milan Labík |
2 |
663 622 Kč |
|
|
Ing. Jaroslav Vimr |
1 |
605 000 Kč |
|
|
PhDr. Romana Kuželová, Ph.D. |
1 |
603 790 Kč |
|
|
Jaroslava Sluková |
1 |
603 790 Kč |
|
|
U N I P R E S S spol. s r.o. |
1 |
591 474 Kč |
|
|
ČSAD Střední Čechy , a.s. |
1 |
591 474 Kč |
|
|
BusLine Express s.r.o. |
1 |
591 474 Kč |
|
|
BusLine MAD Česká Lípa s.r.o. |
1 |
591 474 Kč |
|
|
COMPAG CZ s.r.o. |
1 |
591 474 Kč |
|
|
Okresní autobusová doprava Kolín, s.r.o. |
1 |
591 474 Kč |
|
|
BusLine KHK s.r.o. |
1 |
591 474 Kč |
|
|
POASS Technologies s.r.o. |
1 |
591 474 Kč |
|
|
MOVISIO s.r.o. |
2 |
535 425 Kč |
|
|
Beneš & Michl s.r.o. |
4 |
507 498 Kč |
|
|
Ing. Eva Fialková |
1 |
408 980 Kč |
|
|
COTREX PC, s.r.o. |
1 |
363 000 Kč |
|
|
R.A.P. plast s.r.o. |
1 |
256 520 Kč |
|
|
Projektová kancelář VANER s.r.o. |
1 |
235 950 Kč |
|
|
Ing. et Bc. Lenka Štichauerová |
1 |
229 980 Kč |
|
|
Kooperativa pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group |
1 |
229 086 Kč |
|
|
MALEVIL, s.r.o. |
1 |
203 297 Kč |
|
|
IPEX a.s. |
1 |
159 962 Kč |
|
|
TRIMA NEWS s.r.o. |
1 |
145 200 Kč |
|
|
AT-audit s.r.o. |
1 |
90 750 Kč |
|
|
SpeechTech, s.r.o. |
1 |
72 479 Kč |
|
|
FRAPEX Liberec s.r.o. |
1 |
71 269 Kč |
|
|
Ing. Jana Košťálová |
1 |
62 920 Kč |
|
|
Ing. arch. Tomáš Cach |
1 |
60 500 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
KORID LK, spol. s r.o. v 2025 ve výši 591 474 Kč
|
|
|
Koncentrace dodavatelů u smluv se skrytou cenou
ukázat detail
|
|
Zakázky se skrytou cenou se nekoncentrují u žádných dodavatelů.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.V tomto parametru zkoumáme koncentraci dodavatelů u smluv, které mají utajenou cenu. Jinak řečeno - jestli k utajování ceny nedochází pouze u některý vybraných dodavatelů. Hodnota 0 znamená ideální stav.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená, že utajování ceny se týká jen vybraného okruhu dodavatelů.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Jaké jsou obvyklé hodnoty tohoto parametru?
|
Dodavatel |
Počet smluv |
|
|
BusLine LK s.r.o. |
2 |
|
|
U N I P R E S S spol. s r.o. |
1 |
|
|
INTERKOMPLET, s.r.o. |
1 |
|
|
ČSAD Střední Čechy , a.s. |
1 |
|
|
BusLine Express s.r.o. |
1 |
|
|
BlackCard s.r.o. |
1 |
|
|
BusLine MAD Česká Lípa s.r.o. |
1 |
|
|
Tomáš Hofmeister |
1 |
|
|
COMPAG CZ s.r.o. |
1 |
|
|
Okresní autobusová doprava Kolín, s.r.o. |
1 |
|
|
BusLine KHK s.r.o. |
1 |
|
|
POASS Technologies s.r.o. |
1 |
|
|
Ing. David Křižanovský |
1 |
|
|
Ing. Milan Labík |
1 |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
KORID LK, spol. s r.o. v 2025 ve výši 591 474 Kč
|
|
|
Koncentrace dodavatelů u smluv blízké u limitu VZ
ukázat detail
|
|
Zakázky s podezřelou cenou se nekoncentrují u žádných dodavatelů.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.V tomto parametru zkoumáme koncentraci dodavatelů u smluv, které mají cenu u limitu veřejných zakázek. Jinak řečeno - jestli se obcházení zákona o zadávání veřejných zakázek netýka pouze některých vybraných dodavatelů. Hodnota 0 znamená ideální stav.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená, že ceny smluv u limitu VZ se týká jen vybraného okruhu dodavatelů.
|
|
Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů u hlavních oborů činnosti
ukázat detail
|
|
Dominance zakázek u dodavatelů je výrazná v 3 oborech.
|
Číselná hodnota parametru je 0,28.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.Celkovou koncentraci dodavatelů počítáme v jiném parametru. Zde analyzujeme, zda nedochází ke koncentraci dodavatelů pouze v některých oblastech. Např. pouze v oblasti IT, právní služeb apod. Způsob výpočtu podrobně popisujeme v metodice K-Indexu.Hodnota 0 znamená ideální stav, ideální konkurenci mezi dodavateli, neboli že všichni dodavatelé mají pouze 1 smlouvu ve stejné výši.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená vysokou koncentraci dodavatelů až monopolní postavení jednoho z nich v nejdůležitějších oborech.
Jaké jsou obvyklé hodnoty tohoto parametru?
Obor IT
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
XT-Card a.s. |
2 |
1 742 400 Kč |
|
|
CITYA mobility s.r.o. |
1 |
1 524 600 Kč |
|
|
OPTIMIA facility s.r.o. |
1 |
907 500 Kč |
|
|
Tomáš Hofmeister |
1 |
830 544 Kč |
|
|
TELMAX s.r.o. |
1 |
827 640 Kč |
|
|
PhDr. Romana Kuželová, Ph.D. |
1 |
603 790 Kč |
|
|
SpeechTech, s.r.o. |
1 |
72 479 Kč |
|
|
Ing. arch. Tomáš Cach |
1 |
60 500 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
KORID LK, spol. s r.o. v 2025 ve výši 591 474 Kč
|
Obor Doprava a poštovní služby
Počet smluv organizace se skrytou cenou v tomto oboru: 10, tj. 81,82 %.
Míra koncentrace dodavatelů v tomto oboru:
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
Integraf, s.r.o. |
2 |
13 702 836 Kč |
|
|
BusLine LK s.r.o. |
2 |
1 182 948 Kč |
|
|
U N I P R E S S spol. s r.o. |
1 |
591 474 Kč |
|
|
ČSAD Střední Čechy , a.s. |
1 |
591 474 Kč |
|
|
BusLine Express s.r.o. |
1 |
591 474 Kč |
|
|
BusLine MAD Česká Lípa s.r.o. |
1 |
591 474 Kč |
|
|
Okresní autobusová doprava Kolín, s.r.o. |
1 |
591 474 Kč |
|
|
BusLine KHK s.r.o. |
1 |
591 474 Kč |
|
|
POASS Technologies s.r.o. |
1 |
591 474 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
KORID LK, spol. s r.o. v 2025 ve výši 591 474 Kč
|
Obor Kancelář
Počet smluv organizace se skrytou cenou v tomto oboru: 2, tj. 33,33 %.
Míra koncentrace dodavatelů v tomto oboru:
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
Ing. David Křižanovský |
1 |
750 000 Kč |
|
|
INTERKOMPLET, s.r.o. |
2 |
607 137 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
KORID LK, spol. s r.o. v 2025 ve výši 591 474 Kč
|
Obor Věda, výzkum a vzdělávání
Počet smluv organizace se skrytou cenou v tomto oboru: 2, tj. 50,00 %.
Míra koncentrace dodavatelů v tomto oboru:
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
Ph.Dr. Miroslav Schiffert, Ph.D. |
1 |
726 000 Kč |
|
|
Ing. David Křižanovský |
1 |
591 474 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
KORID LK, spol. s r.o. v 2025 ve výši 591 474 Kč
|
Obor Reklamní a marketingové služby
Počet smluv organizace se skrytou cenou v tomto oboru: 2, tj. 25,00 %.
Míra koncentrace dodavatelů v tomto oboru:
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
OneBerg s.r.o. |
2 |
901 414 Kč |
|
|
Ing. Milan Labík |
1 |
591 474 Kč |
|
|
Beneš & Michl s.r.o. |
1 |
159 720 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
KORID LK, spol. s r.o. v 2025 ve výši 591 474 Kč
|
|
|
Bonus za transparentnost
ukázat detail
|
|
Nesplňuje podmínku pro udělení bonusu za transparentnost.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Bonus (proto má zápornou hodnotu) pro organizace, které jsou transparetní nad rámec zákona. Pokud vkládají do registru smluv smlouvy pod hodnotu 50.000 Kč (což nemusí), mohou dostat bonus. Pokud je podíl smluv pod 50.000 Kč o 25% vyšší než je obvyklé (průměr celého registru smluv), pak mají bonus 0.25 bodů. Pokud je podíl vyšší o více než 50%, pak je bonus 0.5 bodů. Pokud je podíl vyšší o více než 75%, pak je bonus 0.75 bodů.
|
|
Součet bodů = K–Index
ukázat detail
|
 |
Počet bodů 5,73
|
|
Počet bodů 5,73 znamená pro KORID LK, spol. s r.o. celkově
816. místo z 1298.
Výpočet celkového počtu bodů je jednoduchý. Sečtou se body u jednotlivých parametrů a
výsledek se poté (pro lepší čitelnost) vynásobí deseti.
| Parametr |
Počet bodů |
| Podíl smluv bez ceny |
+ 0,0215 |
| Podíl smluv s nedostatkem |
+ 0,0000 |
| Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů |
+ 0,1101 |
| Koncentrace dodavatelů u smluv se skrytou cenou |
+ 0,0044 |
| Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek |
+ 0,0430 |
| Koncentrace dodavatelů u smluv blízké u limitu VZ |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv s výrazným začerněním |
+ 0,0108 |
| Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany |
+ 0,1075 |
| Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů u hlavních oborů činnosti |
+ 0,2757 |
Mezisoučet
(pro lepší čitelnost)
|
0,573
|
|
x 10 (pro lepší čitelnost)
|
5,73
|
|
Výsledný K-Index
|
5,731 |
|