Parametr
|
Hodnota parametru
|
Komentář
|
|
Podíl smluv bez ceny
ukázat detail
|
|
U většiny smluv netají ceny.
|
Číselná hodnota parametru je 0,02.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv bez ceny přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0214 odpovídá 2,14 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv uzavřených se soukromými společnostmi za kalendářní rok, které mají skrytou cenu. Cenu je možné skrýt pouze z důvodu bankovního a obchodního tajemstvía tato výjimka je velmi často zneužívána pro utajení hodnoty smlouvy. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá skrytou cenu, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv se skrytou cenou.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv bez ceny?
|
|
Podíl smluv s nedostatkem
ukázat detail
|
|
Smlouvy bez zásadních nedostatků.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s nedostatkem přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0000 odpovídá 0,00 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, u kterých jsme při analýze našli zásadní nedostatky. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá zásadní nedostatky, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv se zásadními nedostatky.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s nedostatkem?
|
|
Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany
ukázat detail
|
|
Uzavřeli 16 smluv s firmami, jejichž majitelé či ony samy sponzorovali politické strany.
|
Číselná hodnota parametru je 0,09.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0856 odpovídá 8,56 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které jsou uzavřeny s firmou, která má vazbu na politiku, neboli sponzorovala politickou stranu, nebo je přímo či nepřímo vlastněna sponzorem politické strany anebo ji přímo či nepřímo vlastní politik. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva s takovou firmou uzavřená není, hodnota 0.5 znamená, že polovina smluv je uzavřena s takovými firmami.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany?
|
|
Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek
ukázat detail
|
|
Velmi málo smluv má hodnotu blízkou limitům pro veřejné zakázky.
|
Číselná hodnota parametru je 0,01.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0107 odpovídá 1,07 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, jejichž hodnota je pouze o malou částku nižší než je zákonný limit, nad kterým by se zakázka musela soutěžit podle zákona o zadávání veřejných zakázek. Typicky se jedná o limit 6 miliónů korun pro stavební zakázky a 2 miliony pro ostatní.Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva není u limitu, hodnota 1.0 znamená všechny smlouvy u limitu.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek?
|
|
Podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami
ukázat detail
|
|
Nemá smlouvy s nově založenými firmami.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0000 odpovídá 0,00 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které jsou uzavřeny z nově založenou firmou. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva takto uzavřená není, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv uzavřenou s novými firmami.
|
|
Podíl smluv s výrazným začerněním
ukázat detail
|
|
Zveřejnili 3 významně začerněné smlouvy.
|
Číselná hodnota parametru je 0,02.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s výrazným začerněním přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0160 odpovídá 1,60 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které obsahují alespoň jednu stranu smlouvy začerněnou z více než 20%. Začerňování smluv je v pořádku pro odstranění osobních údajů. To tvoří obvykle malé procento začernění. V rámci skrytí podstatných náležitostí smlouvy (často s výmluvou na obchodní tajemství) dochází k začernění velkých částí smluv a to je již rizikové. Pokud počet takto hodně začerněných částí smluv tvoří významnou část všech smluv organizace, je to fakt, který se negativně projeví na hodnotě K-Indexu.Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá významně začerněné stránky, hodnota 0.2 znamená, že 20% smluv takto začerněné jsou.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s výrazným začerněním?
|
|
Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů
ukázat detail
|
|
Žádný dodavatel nedominuje nad ostatními.
|
Číselná hodnota parametru je 0,1.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.Koncentraci dodavatelů počítáme pouze pro soukromé dodavatele, tzn. pouze pro smlouvy mezi organizací a soukromými dodavateli. Pro výpočet používáme upravený Herfindahl Hirschman Index a způsob výpočtu podrobně popisujeme v metodice. Hodnota 0 znamená ideální stav, ideální konkurenci mezi dodavateli, neboli že všichni dodavatelé mají pouze 1 smlouvu ve stejné výši.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená vysokou koncentraci dodavatelů až monopolní postavení jednoho z nich.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Jaké jsou obvyklé hodnoty tohoto parametru?
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
AMBY s.r.o. |
14 |
3 438 116 Kč |
|
|
Plošiny Rybáček s.r.o. |
1 |
2 401 850 Kč |
|
|
ELTODO, a.s. |
3 |
1 006 097 Kč |
|
|
DB arboristika s.r.o. |
1 |
614 196 Kč |
|
|
PS-SVĚTELNÉ ZDROJE, s.r.o. |
19 |
568 806 Kč |
|
|
GORILA MACHINERY s.r.o. |
1 |
543 290 Kč |
|
|
H & M TRADING, spol. s r.o. |
2 |
427 878 Kč |
|
|
ZnaVas s. r. o. |
1 |
423 500 Kč |
|
|
AUTOCENTRUM ČERNÝ s.r.o. |
2 |
360 580 Kč |
|
|
TANATECH, s.r.o. |
3 |
246 141 Kč |
|
|
Brůha Michal |
2 |
232 000 Kč |
|
|
AS Parking s.r.o. |
8 |
216 400 Kč |
|
|
Petr Vild |
1 |
214 600 Kč |
|
|
Josef Cimrman |
7 |
193 248 Kč |
|
|
Martin Odvárka |
2 |
179 149 Kč |
|
|
VERSICO s.r.o. |
13 |
133 071 Kč |
|
|
Zbubna Lukáš |
1 |
129 000 Kč |
|
|
KAJUS KONT, s.r.o. |
1 |
128 260 Kč |
|
|
KOVOBAZAR s.r.o. |
2 |
119 305 Kč |
|
|
Tomáš Karl |
3 |
114 858 Kč |
|
|
MIKEŠ-CZ, s.r.o. |
3 |
114 478 Kč |
|
|
Petr Mithofer |
6 |
107 054 Kč |
|
|
Týmrová Martina |
1 |
105 000 Kč |
|
|
Wieczorek Robert |
1 |
101 615 Kč |
|
|
Gardenline s.r.o. |
1 |
100 718 Kč |
|
|
TBG Louny s.r.o. |
1 |
97 173 Kč |
|
|
Dopravní značení Litoměřice s.r.o. |
1 |
97 173 Kč |
|
|
Pavel Kozák |
1 |
94 017 Kč |
|
|
SERVICE-SOLUTION s.r.o. |
3 |
86 650 Kč |
|
|
HSQ - centrum s.r.o. |
3 |
74 593 Kč |
|
|
DPU REVIT s.r.o. |
1 |
72 600 Kč |
|
|
STACHEMA CZ s.r.o. |
1 |
69 954 Kč |
|
|
Tomáš Rotter |
1 |
64 433 Kč |
|
|
JKV Opava s. r. o. |
1 |
63 226 Kč |
|
|
Recyklační chráněná s.r.o. |
1 |
60 832 Kč |
|
|
SALDO - Zlatohlávek s.r.o. |
6 |
55 150 Kč |
|
|
Lukáš Bouček |
3 |
52 274 Kč |
|
|
25466586 |
4 |
45 003 Kč |
|
|
Ing. Miloslav Šípal |
4 |
41 825 Kč |
|
|
PAPERA s.r.o. |
3 |
39 414 Kč |
|
|
EKOSTAVBY Louny s.r.o. |
1 |
35 392 Kč |
|
|
CHEMCAR s.r.o. |
2 |
34 174 Kč |
|
|
ML TUNING, spol. s r.o. |
1 |
9 672 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Technická správa města Loun s.r.o. v 2025 ve výši 97 173 Kč
|
|
|
Koncentrace dodavatelů u smluv se skrytou cenou
ukázat detail
|
|
Zakázky se skrytou cenou se nekoncentrují u žádných dodavatelů.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.V tomto parametru zkoumáme koncentraci dodavatelů u smluv, které mají utajenou cenu. Jinak řečeno - jestli k utajování ceny nedochází pouze u některý vybraných dodavatelů. Hodnota 0 znamená ideální stav.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená, že utajování ceny se týká jen vybraného okruhu dodavatelů.
|
|
Koncentrace dodavatelů u smluv blízké u limitu VZ
ukázat detail
|
|
Zakázky s podezřelou cenou se nekoncentrují u žádných dodavatelů.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.V tomto parametru zkoumáme koncentraci dodavatelů u smluv, které mají cenu u limitu veřejných zakázek. Jinak řečeno - jestli se obcházení zákona o zadávání veřejných zakázek netýka pouze některých vybraných dodavatelů. Hodnota 0 znamená ideální stav.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená, že ceny smluv u limitu VZ se týká jen vybraného okruhu dodavatelů.
|
|
Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů u hlavních oborů činnosti
ukázat detail
|
|
Zakázky z jednotlivých oborů uzavřelo více dodavatelů, žádný výrazně nedominuje.
|
Číselná hodnota parametru je 0,11.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.Celkovou koncentraci dodavatelů počítáme v jiném parametru. Zde analyzujeme, zda nedochází ke koncentraci dodavatelů pouze v některých oblastech. Např. pouze v oblasti IT, právní služeb apod. Způsob výpočtu podrobně popisujeme v metodice K-Indexu.Hodnota 0 znamená ideální stav, ideální konkurenci mezi dodavateli, neboli že všichni dodavatelé mají pouze 1 smlouvu ve stejné výši.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená vysokou koncentraci dodavatelů až monopolní postavení jednoho z nich v nejdůležitějších oborech.
Jaké jsou obvyklé hodnoty tohoto parametru?
Obor Doprava a poštovní služby
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
Plošiny Rybáček s.r.o. |
1 |
2 401 850 Kč |
|
|
AMBY s.r.o. |
1 |
2 336 510 Kč |
|
|
ZnaVas s. r. o. |
1 |
423 500 Kč |
|
|
AUTOCENTRUM ČERNÝ s.r.o. |
2 |
360 580 Kč |
|
|
Brůha Michal |
2 |
232 000 Kč |
|
|
Zbubna Lukáš |
1 |
129 000 Kč |
|
|
Týmrová Martina |
1 |
105 000 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Technická správa města Loun s.r.o. v 2025 ve výši 97 173 Kč
|
Obor Kancelář
Počet smluv organizace se skrytou cenou v tomto oboru: 2, tj. 50,00 %.
Míra koncentrace dodavatelů v tomto oboru:
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
Martin Odvárka |
1 |
97 173 Kč |
|
|
PAPERA s.r.o. |
1 |
8 561 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Technická správa města Loun s.r.o. v 2025 ve výši 97 173 Kč
|
Obor Technické služby
Počet smluv organizace se skrytou cenou v tomto oboru: 3, tj. 1,72 %.
Míra koncentrace dodavatelů v tomto oboru:
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
AMBY s.r.o. |
13 |
1 101 606 Kč |
|
|
ELTODO, a.s. |
3 |
1 006 097 Kč |
|
|
DB arboristika s.r.o. |
1 |
614 196 Kč |
|
|
PS-SVĚTELNÉ ZDROJE, s.r.o. |
18 |
554 087 Kč |
|
|
H & M TRADING, spol. s r.o. |
2 |
427 878 Kč |
|
|
TANATECH, s.r.o. |
3 |
246 141 Kč |
|
|
AS Parking s.r.o. |
8 |
216 400 Kč |
|
|
Petr Vild |
1 |
214 600 Kč |
|
|
Josef Cimrman |
6 |
145 879 Kč |
|
|
KAJUS KONT, s.r.o. |
1 |
128 260 Kč |
|
|
KOVOBAZAR s.r.o. |
2 |
119 305 Kč |
|
|
VERSICO s.r.o. |
12 |
116 566 Kč |
|
|
Tomáš Karl |
3 |
114 858 Kč |
|
|
MIKEŠ-CZ, s.r.o. |
3 |
114 478 Kč |
|
|
Petr Mithofer |
6 |
107 054 Kč |
|
|
Gardenline s.r.o. |
1 |
100 718 Kč |
|
|
TBG Louny s.r.o. |
1 |
97 173 Kč |
|
|
Dopravní značení Litoměřice s.r.o. |
1 |
97 173 Kč |
|
|
Pavel Kozák |
1 |
94 017 Kč |
|
|
SERVICE-SOLUTION s.r.o. |
3 |
86 650 Kč |
|
|
Martin Odvárka |
1 |
81 975 Kč |
|
|
HSQ - centrum s.r.o. |
3 |
74 593 Kč |
|
|
STACHEMA CZ s.r.o. |
1 |
69 954 Kč |
|
|
Tomáš Rotter |
1 |
64 433 Kč |
|
|
JKV Opava s. r. o. |
1 |
63 226 Kč |
|
|
Recyklační chráněná s.r.o. |
1 |
60 832 Kč |
|
|
SALDO - Zlatohlávek s.r.o. |
6 |
55 150 Kč |
|
|
25466586 |
4 |
45 003 Kč |
|
|
EKOSTAVBY Louny s.r.o. |
1 |
35 392 Kč |
|
|
CHEMCAR s.r.o. |
2 |
34 174 Kč |
|
|
PAPERA s.r.o. |
2 |
30 853 Kč |
|
|
Ing. Miloslav Šípal |
2 |
21 826 Kč |
|
|
Lukáš Bouček |
1 |
20 577 Kč |
|
|
ML TUNING, spol. s r.o. |
1 |
9 672 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Technická správa města Loun s.r.o. v 2025 ve výši 97 173 Kč
|
|
|
Bonus za transparentnost
ukázat detail
|
|
Dobrovolně zveřejňuje velké množství smluv pod 50 000 Kč.
|
Číselná hodnota parametru je - 0,75.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Bonus (proto má zápornou hodnotu) pro organizace, které jsou transparetní nad rámec zákona. Pokud vkládají do registru smluv smlouvy pod hodnotu 50.000 Kč (což nemusí), mohou dostat bonus. Pokud je podíl smluv pod 50.000 Kč o 25% vyšší než je obvyklé (průměr celého registru smluv), pak mají bonus 0.25 bodů. Pokud je podíl vyšší o více než 50%, pak je bonus 0.5 bodů. Pokud je podíl vyšší o více než 75%, pak je bonus 0.75 bodů.
|
|
Součet bodů = K–Index
ukázat detail
|
 |
Počet bodů 2,75
|
|
Počet bodů 2,75 znamená pro Technická správa města Loun s.r.o. celkově
96. místo z 1298.
Výpočet celkového počtu bodů je jednoduchý. Sečtou se body u jednotlivých parametrů a
výsledek se poté (pro lepší čitelnost) vynásobí deseti.
| Parametr |
Počet bodů |
| Podíl smluv bez ceny |
+ 0,0214 |
| Podíl smluv s nedostatkem |
+ 0,0000 |
| Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů |
+ 0,1043 |
| Koncentrace dodavatelů u smluv se skrytou cenou |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek |
+ 0,0107 |
| Koncentrace dodavatelů u smluv blízké u limitu VZ |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv s výrazným začerněním |
+ 0,0160 |
| Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany |
+ 0,0856 |
| Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů u hlavních oborů činnosti |
+ 0,1120 |
Mezisoučet
(pro lepší čitelnost)
|
0,350
|
|
x 10 (pro lepší čitelnost)
|
3,50
|
| Odečtený bonus za transparentnost |
- 0,75 |
|
Výsledný K-Index
|
2,750 |
|