Parametr
|
Hodnota parametru
|
Komentář
|
|
Podíl smluv bez ceny
ukázat detail
|
|
U většiny smluv netají ceny.
|
Číselná hodnota parametru je 0,02.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv bez ceny přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0182 odpovídá 1,82 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv uzavřených se soukromými společnostmi za kalendářní rok, které mají skrytou cenu. Cenu je možné skrýt pouze z důvodu bankovního a obchodního tajemstvía tato výjimka je velmi často zneužívána pro utajení hodnoty smlouvy. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá skrytou cenu, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv se skrytou cenou.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv bez ceny?
|
|
Podíl smluv s nedostatkem
ukázat detail
|
|
Zásadní nedostatky u 2 smluv.
|
Číselná hodnota parametru je 0,01.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s nedostatkem přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0091 odpovídá 0,91 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, u kterých jsme při analýze našli zásadní nedostatky. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá zásadní nedostatky, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv se zásadními nedostatky.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s nedostatkem?
|
|
Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany
ukázat detail
|
|
Uzavřeli 6 smluv s firmami, jejichž majitelé či ony samy sponzorovali politické strany.
|
Číselná hodnota parametru je 0,03.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0273 odpovídá 2,73 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které jsou uzavřeny s firmou, která má vazbu na politiku, neboli sponzorovala politickou stranu, nebo je přímo či nepřímo vlastněna sponzorem politické strany anebo ji přímo či nepřímo vlastní politik. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva s takovou firmou uzavřená není, hodnota 0.5 znamená, že polovina smluv je uzavřena s takovými firmami.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany?
|
|
Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek
ukázat detail
|
|
Velmi málo smluv má hodnotu blízkou limitům pro veřejné zakázky.
|
Číselná hodnota parametru je 0,03.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0318 odpovídá 3,18 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, jejichž hodnota je pouze o malou částku nižší než je zákonný limit, nad kterým by se zakázka musela soutěžit podle zákona o zadávání veřejných zakázek. Typicky se jedná o limit 6 miliónů korun pro stavební zakázky a 2 miliony pro ostatní.Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva není u limitu, hodnota 1.0 znamená všechny smlouvy u limitu.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek?
|
|
Podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami
ukázat detail
|
|
Nemá smlouvy s nově založenými firmami.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0000 odpovídá 0,00 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které jsou uzavřeny z nově založenou firmou. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva takto uzavřená není, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv uzavřenou s novými firmami.
|
|
Podíl smluv s výrazným začerněním
ukázat detail
|
|
Nemají významně začerněné smlouvy.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s výrazným začerněním přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0000 odpovídá 0,00 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které obsahují alespoň jednu stranu smlouvy začerněnou z více než 20%. Začerňování smluv je v pořádku pro odstranění osobních údajů. To tvoří obvykle malé procento začernění. V rámci skrytí podstatných náležitostí smlouvy (často s výmluvou na obchodní tajemství) dochází k začernění velkých částí smluv a to je již rizikové. Pokud počet takto hodně začerněných částí smluv tvoří významnou část všech smluv organizace, je to fakt, který se negativně projeví na hodnotě K-Indexu.Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá významně začerněné stránky, hodnota 0.2 znamená, že 20% smluv takto začerněné jsou.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s výrazným začerněním?
|
|
Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů
ukázat detail
|
|
Žádný dodavatel nedominuje nad ostatními.
|
Číselná hodnota parametru je 0,1.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.Koncentraci dodavatelů počítáme pouze pro soukromé dodavatele, tzn. pouze pro smlouvy mezi organizací a soukromými dodavateli. Pro výpočet používáme upravený Herfindahl Hirschman Index a způsob výpočtu podrobně popisujeme v metodice. Hodnota 0 znamená ideální stav, ideální konkurenci mezi dodavateli, neboli že všichni dodavatelé mají pouze 1 smlouvu ve stejné výši.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená vysokou koncentraci dodavatelů až monopolní postavení jednoho z nich.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Jaké jsou obvyklé hodnoty tohoto parametru?
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
FIKROSERVIS, s.r.o. |
3 |
10 950 462 Kč |
|
|
Peritas s.r.o. |
4 |
7 658 768 Kč |
|
|
UNILEASING a.s. |
5 |
7 582 015 Kč |
|
|
KKDH-servis s.r.o. |
22 |
6 302 926 Kč |
|
|
Karolína Weissová |
2 |
2 515 363 Kč |
|
|
Tereza Rödlová |
1 |
2 420 000 Kč |
|
|
Podlahářství Havlík s.r.o. |
1 |
2 420 000 Kč |
|
|
Red management s.r.o. |
11 |
1 585 214 Kč |
|
|
LH gastro, s.r.o. |
1 |
1 547 988 Kč |
|
|
SeploStav s.r.o. |
9 |
1 369 959 Kč |
|
|
Bau-Const - sociální podnik s.r.o. |
2 |
1 291 037 Kč |
|
|
Z plus Z servis s.r.o. |
3 |
1 118 336 Kč |
|
|
Dalibor Čihák |
1 |
700 000 Kč |
|
|
PROFITHERM CZ s.r.o. |
1 |
697 620 Kč |
|
|
Schindler CZ, a.s. |
4 |
631 783 Kč |
|
|
TOPSERVIS spol. s r.o. |
3 |
548 853 Kč |
|
|
ELMAP ELEKTROSERVIS s.r.o. |
8 |
486 186 Kč |
|
|
SELEK Lighting, s.r.o. |
5 |
365 034 Kč |
|
|
Jaroslav Čech |
8 |
354 984 Kč |
|
|
House & Lease s.r.o. |
1 |
290 400 Kč |
|
|
KF Trans s.r.o. |
1 |
279 673 Kč |
|
|
ADEVITA s.r.o. |
1 |
258 283 Kč |
|
|
BDO Audit s.r.o. |
1 |
239 580 Kč |
|
|
BlueBen servisní a.s. |
1 |
239 580 Kč |
|
|
TECTUM PRAHA s.r.o. |
2 |
208 013 Kč |
|
|
archibase s.r.o. |
1 |
179 080 Kč |
|
|
Ivo Kašpárek |
3 |
171 950 Kč |
|
|
OTISTAV s.r.o. |
4 |
168 471 Kč |
|
|
Energo-MYKOV, spol. s r.o. |
3 |
145 581 Kč |
|
|
Galaxie Development s.r.o. |
1 |
122 160 Kč |
|
|
Martin Rak |
2 |
116 330 Kč |
|
|
Silnice Málek s.r.o. |
1 |
98 780 Kč |
|
|
STUDIO INTERIER - JANÍČEK, s.r.o. |
1 |
98 643 Kč |
|
|
HYDROKAM s.r.o. |
1 |
93 029 Kč |
|
|
ELIZZA s.r.o. |
2 |
89 301 Kč |
|
|
Petr Baštecký |
2 |
88 294 Kč |
|
|
Václav Holub |
2 |
84 282 Kč |
|
|
REINVEST spol. s r.o. |
1 |
83 490 Kč |
|
|
RENOSPORT profi s.r.o. |
1 |
75 079 Kč |
|
|
TK Elevator Eastern Europe GmbH, odštěpný závod |
2 |
73 810 Kč |
|
|
GARTENSTA PLUS s.r.o. |
1 |
70 644 Kč |
|
|
Gastro Blaník CZ spol. s r.o. |
1 |
48 856 Kč |
|
|
Lukáš Janda |
1 |
48 642 Kč |
|
|
Bc. Martin Lexa |
1 |
47 025 Kč |
|
|
Zdeněk Beneš |
1 |
46 166 Kč |
|
|
GODSTAV a.s. |
1 |
45 830 Kč |
|
|
Miroslav Matěja |
1 |
44 111 Kč |
|
|
Dana Čechová |
1 |
43 560 Kč |
|
|
Petr Březský |
1 |
39 475 Kč |
|
|
Jiří Buchta |
1 |
38 753 Kč |
|
|
Pavel Šerák |
1 |
32 271 Kč |
|
|
LH podlahy s.r.o. |
1 |
31 950 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Jihoměstská majetková a.s. v 2025 ve výši 387 769 Kč
|
|
|
Koncentrace dodavatelů u smluv se skrytou cenou
ukázat detail
|
|
Zakázky se skrytou cenou se nekoncentrují u žádných dodavatelů.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.V tomto parametru zkoumáme koncentraci dodavatelů u smluv, které mají utajenou cenu. Jinak řečeno - jestli k utajování ceny nedochází pouze u některý vybraných dodavatelů. Hodnota 0 znamená ideální stav.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená, že utajování ceny se týká jen vybraného okruhu dodavatelů.
|
|
Koncentrace dodavatelů u smluv blízké u limitu VZ
ukázat detail
|
|
Zakázky s podezřelou cenou se nekoncentrují u žádných dodavatelů.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.V tomto parametru zkoumáme koncentraci dodavatelů u smluv, které mají cenu u limitu veřejných zakázek. Jinak řečeno - jestli se obcházení zákona o zadávání veřejných zakázek netýka pouze některých vybraných dodavatelů. Hodnota 0 znamená ideální stav.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená, že ceny smluv u limitu VZ se týká jen vybraného okruhu dodavatelů.
|
|
Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů u hlavních oborů činnosti
ukázat detail
|
|
Dominance zakázek u dodavatelů se objevuje v 2 oborech.
|
Číselná hodnota parametru je 0,18.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.Celkovou koncentraci dodavatelů počítáme v jiném parametru. Zde analyzujeme, zda nedochází ke koncentraci dodavatelů pouze v některých oblastech. Např. pouze v oblasti IT, právní služeb apod. Způsob výpočtu podrobně popisujeme v metodice K-Indexu.Hodnota 0 znamená ideální stav, ideální konkurenci mezi dodavateli, neboli že všichni dodavatelé mají pouze 1 smlouvu ve stejné výši.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená vysokou koncentraci dodavatelů až monopolní postavení jednoho z nich v nejdůležitějších oborech.
Jaké jsou obvyklé hodnoty tohoto parametru?
Obor Stavebnictví
Počet smluv organizace se skrytou cenou v tomto oboru: 1, tj. 1,85 %.
Míra koncentrace dodavatelů v tomto oboru:
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
FIKROSERVIS, s.r.o. |
2 |
10 124 819 Kč |
|
|
SeploStav s.r.o. |
6 |
1 115 253 Kč |
|
|
Dalibor Čihák |
1 |
700 000 Kč |
|
|
Z plus Z servis s.r.o. |
2 |
452 697 Kč |
|
|
KKDH-servis s.r.o. |
9 |
417 892 Kč |
|
|
SELEK Lighting, s.r.o. |
5 |
365 034 Kč |
|
|
Red management s.r.o. |
2 |
239 898 Kč |
|
|
TECTUM PRAHA s.r.o. |
2 |
208 013 Kč |
|
|
ELMAP ELEKTROSERVIS s.r.o. |
4 |
195 620 Kč |
|
|
archibase s.r.o. |
1 |
179 080 Kč |
|
|
OTISTAV s.r.o. |
4 |
168 471 Kč |
|
|
Energo-MYKOV, spol. s r.o. |
3 |
145 581 Kč |
|
|
Martin Rak |
2 |
116 330 Kč |
|
|
Silnice Málek s.r.o. |
1 |
98 780 Kč |
|
|
STUDIO INTERIER - JANÍČEK, s.r.o. |
1 |
98 643 Kč |
|
|
ELIZZA s.r.o. |
2 |
89 301 Kč |
|
|
REINVEST spol. s r.o. |
1 |
83 490 Kč |
|
|
TOPSERVIS spol. s r.o. |
2 |
76 835 Kč |
|
|
Petr Baštecký |
1 |
49 223 Kč |
|
|
Ivo Kašpárek |
1 |
41 201 Kč |
|
|
Václav Holub |
1 |
39 930 Kč |
|
|
LH podlahy s.r.o. |
1 |
31 950 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Jihoměstská majetková a.s. v 2025 ve výši 387 769 Kč
|
Obor Finance
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
UNILEASING a.s. |
4 |
6 718 583 Kč |
|
|
Karolína Weissová |
1 |
2 420 000 Kč |
|
|
KKDH-servis s.r.o. |
1 |
2 420 000 Kč |
|
|
Podlahářství Havlík s.r.o. |
1 |
2 420 000 Kč |
|
|
HYDROKAM s.r.o. |
1 |
93 029 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Jihoměstská majetková a.s. v 2025 ve výši 387 769 Kč
|
Obor Jiné služby
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
Peritas s.r.o. |
1 |
2 862 328 Kč |
|
|
Schindler CZ, a.s. |
4 |
631 783 Kč |
|
|
TOPSERVIS spol. s r.o. |
1 |
472 018 Kč |
|
|
Jaroslav Čech |
8 |
354 984 Kč |
|
|
ELMAP ELEKTROSERVIS s.r.o. |
3 |
258 955 Kč |
|
|
GARTENSTA PLUS s.r.o. |
1 |
70 644 Kč |
|
|
Red management s.r.o. |
1 |
49 390 Kč |
|
|
Gastro Blaník CZ spol. s r.o. |
1 |
48 856 Kč |
|
|
Lukáš Janda |
1 |
48 642 Kč |
|
|
SeploStav s.r.o. |
1 |
48 147 Kč |
|
|
Ivo Kašpárek |
1 |
47 989 Kč |
|
|
Václav Holub |
1 |
44 352 Kč |
|
|
Miroslav Matěja |
1 |
44 111 Kč |
|
|
Pavel Šerák |
1 |
32 271 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Jihoměstská majetková a.s. v 2025 ve výši 387 769 Kč
|
|
|
Bonus za transparentnost
ukázat detail
|
|
Nesplňuje podmínku pro udělení bonusu za transparentnost.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Bonus (proto má zápornou hodnotu) pro organizace, které jsou transparetní nad rámec zákona. Pokud vkládají do registru smluv smlouvy pod hodnotu 50.000 Kč (což nemusí), mohou dostat bonus. Pokud je podíl smluv pod 50.000 Kč o 25% vyšší než je obvyklé (průměr celého registru smluv), pak mají bonus 0.25 bodů. Pokud je podíl vyšší o více než 50%, pak je bonus 0.5 bodů. Pokud je podíl vyšší o více než 75%, pak je bonus 0.75 bodů.
|
|
Součet bodů = K–Index
ukázat detail
|
 |
Počet bodů 3,61
|
|
Počet bodů 3,61 znamená pro Jihoměstská majetková a.s. celkově
263. místo z 1298.
Výpočet celkového počtu bodů je jednoduchý. Sečtou se body u jednotlivých parametrů a
výsledek se poté (pro lepší čitelnost) vynásobí deseti.
| Parametr |
Počet bodů |
| Podíl smluv bez ceny |
+ 0,0182 |
| Podíl smluv s nedostatkem |
+ 0,0091 |
| Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů |
+ 0,0968 |
| Koncentrace dodavatelů u smluv se skrytou cenou |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek |
+ 0,0318 |
| Koncentrace dodavatelů u smluv blízké u limitu VZ |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv s výrazným začerněním |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany |
+ 0,0273 |
| Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů u hlavních oborů činnosti |
+ 0,1782 |
Mezisoučet
(pro lepší čitelnost)
|
0,361
|
|
x 10 (pro lepší čitelnost)
|
3,61
|
|
Výsledný K-Index
|
3,614 |
|