Parametr
|
Hodnota parametru
|
Komentář
|
|
Podíl smluv bez ceny
ukázat detail
|
|
Skrývá ceny u varujícího počtu 166 smluv z 370 smluv.
|
Číselná hodnota parametru je 0,45.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv bez ceny přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,4486 odpovídá 44,86 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv uzavřených se soukromými společnostmi za kalendářní rok, které mají skrytou cenu. Cenu je možné skrýt pouze z důvodu bankovního a obchodního tajemstvía tato výjimka je velmi často zneužívána pro utajení hodnoty smlouvy. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá skrytou cenu, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv se skrytou cenou.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv bez ceny?
|
|
Podíl smluv s nedostatkem
ukázat detail
|
|
Zásadní nedostatky u 1 smlouvy.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s nedostatkem přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0027 odpovídá 0,27 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, u kterých jsme při analýze našli zásadní nedostatky. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá zásadní nedostatky, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv se zásadními nedostatky.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s nedostatkem?
|
|
Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany
ukázat detail
|
|
Uzavřeli 47 smluv s firmami, jejichž majitelé či ony samy sponzorovali politické strany.
|
Číselná hodnota parametru je 0,13.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,1270 odpovídá 12,70 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které jsou uzavřeny s firmou, která má vazbu na politiku, neboli sponzorovala politickou stranu, nebo je přímo či nepřímo vlastněna sponzorem politické strany anebo ji přímo či nepřímo vlastní politik. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva s takovou firmou uzavřená není, hodnota 0.5 znamená, že polovina smluv je uzavřena s takovými firmami.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany?
|
|
Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek
ukázat detail
|
|
Velmi málo smluv má hodnotu blízkou limitům pro veřejné zakázky.
|
Číselná hodnota parametru je 0,04.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0351 odpovídá 3,51 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, jejichž hodnota je pouze o malou částku nižší než je zákonný limit, nad kterým by se zakázka musela soutěžit podle zákona o zadávání veřejných zakázek. Typicky se jedná o limit 6 miliónů korun pro stavební zakázky a 2 miliony pro ostatní.Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva není u limitu, hodnota 1.0 znamená všechny smlouvy u limitu.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek?
|
|
Podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami
ukázat detail
|
|
Nemá smlouvy s nově založenými firmami.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0000 odpovídá 0,00 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které jsou uzavřeny z nově založenou firmou. Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva takto uzavřená není, hodnota 0.5 znamená polovinu smluv uzavřenou s novými firmami.
|
|
Podíl smluv s výrazným začerněním
ukázat detail
|
|
Zveřejnili 2 významně začerněné smlouvy.
|
Číselná hodnota parametru je 0,01.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Parametr podíl smluv s výrazným začerněním přesně odpovídá procentuálnímu zastoupení v rámci všech smluv organizace za rok 2025.
Tzn. že hodnota parametru 0,0054 odpovídá 0,54 % podílu těchto smluv v rámci všech smluv.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Co tento parametr znamená?
Procentní podíl smluv, které obsahují alespoň jednu stranu smlouvy začerněnou z více než 20%. Začerňování smluv je v pořádku pro odstranění osobních údajů. To tvoří obvykle malé procento začernění. V rámci skrytí podstatných náležitostí smlouvy (často s výmluvou na obchodní tajemství) dochází k začernění velkých částí smluv a to je již rizikové. Pokud počet takto hodně začerněných částí smluv tvoří významnou část všech smluv organizace, je to fakt, který se negativně projeví na hodnotě K-Indexu.Hodnota 0 znamená, že žádná smlouva nemá významně začerněné stránky, hodnota 0.2 znamená, že 20% smluv takto začerněné jsou.
Jaké jsou obvyklé hodnoty parametru Podíl smluv s výrazným začerněním?
|
|
Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů
ukázat detail
|
|
Žádný dodavatel nedominuje nad ostatními.
|
Číselná hodnota parametru je 0,07.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.Koncentraci dodavatelů počítáme pouze pro soukromé dodavatele, tzn. pouze pro smlouvy mezi organizací a soukromými dodavateli. Pro výpočet používáme upravený Herfindahl Hirschman Index a způsob výpočtu podrobně popisujeme v metodice. Hodnota 0 znamená ideální stav, ideální konkurenci mezi dodavateli, neboli že všichni dodavatelé mají pouze 1 smlouvu ve stejné výši.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená vysokou koncentraci dodavatelů až monopolní postavení jednoho z nich.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Jaké jsou obvyklé hodnoty tohoto parametru?
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
xxx |
83 |
439 491 026 Kč |
|
|
Komerční banka, a.s. |
19 |
155 469 826 Kč |
|
|
XXX |
28 |
148 262 033 Kč |
|
|
Československá obchodní banka, a. s. |
10 |
107 192 771 Kč |
|
|
Česká spořitelna, a.s. |
5 |
81 338 809 Kč |
|
|
UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s. |
3 |
70 748 664 Kč |
|
|
Smartwings, a.s. |
2 |
65 453 591 Kč |
|
|
TRANSCON ELECTRONIC SYSTEMS, spol. s r.o. |
11 |
58 245 799 Kč |
|
|
ŠKODA JS a.s. |
11 |
58 245 799 Kč |
|
|
PORTOS, advokátní kancelář s.r.o. |
5 |
52 485 073 Kč |
|
|
ООО "ПРАВОВОЙ ГАРАНТ"/Law Guarantor LLC |
9 |
47 655 653 Kč |
|
|
Dentons Europe CS LLP prostřednictvím Dentons Europe CS LLP, organizační složka |
4 |
47 190 000 Kč |
|
|
White & Case, s.r.o., advokátní kancelář |
4 |
47 190 000 Kč |
|
|
Bříza & Trubač, s.r.o., advokátní kancelář |
4 |
47 190 000 Kč |
|
|
Eversheds Sutherland, advokátní kancelář, s.r.o. |
4 |
47 190 000 Kč |
|
|
Clifford Chance Prague LLP prostřednictvím Clifford Chance Prague LLP, organizační složka |
2 |
36 300 000 Kč |
|
|
HKR advokátní kancelář, s.r.o. |
3 |
29 040 000 Kč |
|
|
REDA a.s. |
4 |
21 180 290 Kč |
|
|
SIGMA GROUP a.s. |
4 |
21 180 290 Kč |
|
|
Arthur J. Gallagher (UK) Limited |
4 |
21 180 290 Kč |
|
|
Simply Pro Security s.r.o. |
1 |
21 111 402 Kč |
|
|
KPMG Česká republika Audit, s.r.o. |
1 |
18 150 000 Kč |
|
|
RESOLV, advokátní kancelář, s.r.o. |
3 |
16 185 073 Kč |
|
|
Raiffeisenbank a.s. |
3 |
15 885 218 Kč |
|
|
Česká asociace pojišťoven |
3 |
15 885 218 Kč |
|
|
Law Guarantor LLC |
3 |
15 885 218 Kč |
|
|
Gomanold, a.s. |
3 |
15 885 218 Kč |
|
|
TP Insolvence, v.o.s. |
3 |
15 885 218 Kč |
|
|
HVH LEGAL advokátní kancelář s.r.o. |
2 |
10 890 000 Kč |
|
|
Sedláček, Vaca & spol., advokátní kancelář, s.r.o. |
2 |
10 890 000 Kč |
|
|
Fiala, Tejkal a partneři, advokátní kancelář, s.r.o. |
2 |
10 890 000 Kč |
|
|
SOMA spol. s r. o. |
2 |
9 968 743 Kč |
|
|
TRUHLÁŘSTVÍ PROFI v.o.s. |
2 |
8 138 504 Kč |
|
|
Kooperativa pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group |
4 |
7 023 382 Kč |
|
|
T-Mobile Czech Republic a.s. |
4 |
6 303 487 Kč |
|
|
level Apps s.r.o. |
3 |
5 949 441 Kč |
|
|
ČMIS s.r.o. |
2 |
5 655 169 Kč |
|
|
CRIF - Czech Credit Bureau, a.s. |
2 |
5 506 823 Kč |
|
|
CzechCrunch s.r.o. |
2 |
5 476 573 Kč |
|
|
Solkind s.r.o., advokátní kancelář |
2 |
5 445 000 Kč |
|
|
Urban & Hejduk s.r.o., advokátní kancelář |
2 |
5 445 000 Kč |
|
|
ALTRON, a.s. |
2 |
5 414 318 Kč |
|
|
ComplianceTeam s.r.o. |
1 |
5 295 073 Kč |
|
|
Panin Alexey Georgievich |
1 |
5 295 073 Kč |
|
|
LSEG Data & Analytics |
1 |
5 295 073 Kč |
|
|
08789939 |
1 |
5 295 073 Kč |
|
|
Pragovka Events, s.r.o. |
1 |
5 295 073 Kč |
|
|
S&P Global Limited |
1 |
5 295 073 Kč |
|
|
OOO Pravovoj Centr Verdikt |
1 |
5 295 073 Kč |
|
|
Rompa CZ s. r. o. |
1 |
5 295 073 Kč |
|
|
ERSTE Group Bank AG |
1 |
5 295 073 Kč |
|
|
MR Production s.r.o. |
1 |
5 295 073 Kč |
|
|
Clifford Chance Prague LLP |
1 |
5 295 073 Kč |
|
|
Fitch Solutions Group Limited |
1 |
5 295 073 Kč |
|
|
INTERFAX EUROPE LTD. |
1 |
5 295 073 Kč |
|
|
MultiSport Benefit, s.r.o. |
1 |
5 295 073 Kč |
|
|
CZECH NEWS CENTER a.s. |
1 |
5 295 073 Kč |
|
|
ROWAN LEGAL, advokátní kancelář s.r.o. |
1 |
5 295 073 Kč |
|
|
Kinstellar, s.r.o., advokátní kancelář |
1 |
5 295 073 Kč |
|
|
Pernica IT Solutions, s.r.o. |
1 |
5 295 073 Kč |
|
|
Lion Catering s.r.o. |
1 |
5 295 073 Kč |
|
|
Vladimír Prusík |
1 |
5 295 073 Kč |
|
|
The Republic of Ghana |
1 |
5 295 073 Kč |
|
|
ISI Emerging Markets Polska sp. z o.o. |
1 |
5 295 073 Kč |
|
|
AV GASTRO, s.r.o. |
1 |
5 295 073 Kč |
|
|
АО «Юридическое сопровождение бизнеса» |
1 |
5 295 073 Kč |
|
|
Recycling - kovové odpady a.s. |
1 |
5 295 073 Kč |
|
|
EIU (The Economist Intelligence Unit) |
1 |
5 295 073 Kč |
|
|
XX |
1 |
5 295 073 Kč |
|
|
OREA HOTELS s.r.o. |
1 |
5 295 073 Kč |
|
|
Prague Louka s.r.o. |
1 |
5 295 073 Kč |
|
|
Raiffeisen Bank International AG |
1 |
5 295 073 Kč |
|
|
I.B.C. Praha spol. s r.o. |
1 |
5 295 073 Kč |
|
|
RPM Service CZ a.s. |
1 |
5 295 073 Kč |
|
|
Erste Group Bank AG |
1 |
5 295 073 Kč |
|
|
ARKERO Private Investments, a.s. |
1 |
5 295 073 Kč |
|
|
Solers legal s.r.o. |
1 |
3 630 000 Kč |
|
|
Sanbona.cz s.r.o. |
1 |
3 577 943 Kč |
|
|
RPM Facility s.r.o. |
1 |
2 420 000 Kč |
|
|
Deloitte Advisory s.r.o. |
1 |
2 395 800 Kč |
|
|
Škoda Auto a.s. |
1 |
2 250 326 Kč |
|
|
Mediaboard s.r.o. |
2 |
1 960 200 Kč |
|
|
HASMAN KLIMA s.r.o. |
3 |
1 872 233 Kč |
|
|
Aon Central and Eastern Europe a.s. |
1 |
1 830 368 Kč |
|
|
BONTÉ CLASS, s.r.o. |
2 |
1 058 266 Kč |
|
|
Lloyd’s Insurance Company S.A. |
1 |
972 000 Kč |
|
|
Smartdata, s.r.o. |
1 |
798 600 Kč |
|
|
VIAVIS a.s. |
2 |
778 138 Kč |
|
|
DATECO,s.r.o. |
2 |
650 647 Kč |
|
|
Aricoma Enterprise Cybersecurity a.s. |
3 |
644 083 Kč |
|
|
Služba, výrobní družstvo |
2 |
605 000 Kč |
|
|
Actinet Informační systémy s.r.o. |
1 |
443 296 Kč |
|
|
IN CATERING s.r.o. |
2 |
435 600 Kč |
|
|
NO + BL KANCELÁŘSKÝ NÁBYTEK, s.r.o. |
2 |
401 269 Kč |
|
|
HCS komunikační systémy s.r.o. |
1 |
396 699 Kč |
|
|
MHM computer a.s. |
2 |
388 279 Kč |
|
|
IT AWACS SOLUTION s.r.o. |
1 |
345 374 Kč |
|
|
Eventarium, s.r.o. |
1 |
342 138 Kč |
|
|
ORBIT s.r.o. |
3 |
318 545 Kč |
|
|
Jan Hrdlička |
1 |
295 976 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Exportní garanční a pojišťovací společnost, a.s. v 2025 ve výši 5 295 073 Kč
|
|
|
Koncentrace dodavatelů u smluv se skrytou cenou
ukázat detail
|
|
Zakázky se skrytou cenou uzavřelo více dodavatelů, žádný nedominuje.
|
Číselná hodnota parametru je 0,12.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.V tomto parametru zkoumáme koncentraci dodavatelů u smluv, které mají utajenou cenu. Jinak řečeno - jestli k utajování ceny nedochází pouze u některý vybraných dodavatelů. Hodnota 0 znamená ideální stav.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená, že utajování ceny se týká jen vybraného okruhu dodavatelů.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Jaké jsou obvyklé hodnoty tohoto parametru?
|
Dodavatel |
Počet smluv |
|
|
xxx |
83 |
|
|
XXX |
28 |
|
|
Komerční banka, a.s. |
18 |
|
|
TRANSCON ELECTRONIC SYSTEMS, spol. s r.o. |
11 |
|
|
ŠKODA JS a.s. |
11 |
|
|
ООО "ПРАВОВОЙ ГАРАНТ"/Law Guarantor LLC |
9 |
|
|
Československá obchodní banka, a. s. |
8 |
|
|
REDA a.s. |
4 |
|
|
Česká spořitelna, a.s. |
4 |
|
|
SIGMA GROUP a.s. |
4 |
|
|
Arthur J. Gallagher (UK) Limited |
4 |
|
|
Raiffeisenbank a.s. |
3 |
|
|
Česká asociace pojišťoven |
3 |
|
|
Law Guarantor LLC |
3 |
|
|
Gomanold, a.s. |
3 |
|
|
TP Insolvence, v.o.s. |
3 |
|
|
UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s. |
2 |
|
|
SOMA spol. s r. o. |
1 |
|
|
ComplianceTeam s.r.o. |
1 |
|
|
Panin Alexey Georgievich |
1 |
|
|
LSEG Data & Analytics |
1 |
|
|
RESOLV, advokátní kancelář, s.r.o. |
1 |
|
|
08789939 |
1 |
|
|
Pragovka Events, s.r.o. |
1 |
|
|
S&P Global Limited |
1 |
|
|
Kooperativa pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group |
1 |
|
|
TRUHLÁŘSTVÍ PROFI v.o.s. |
1 |
|
|
OOO Pravovoj Centr Verdikt |
1 |
|
|
CRIF - Czech Credit Bureau, a.s. |
1 |
|
|
Rompa CZ s. r. o. |
1 |
|
|
Smartwings, a.s. |
1 |
|
|
T-Mobile Czech Republic a.s. |
1 |
|
|
ERSTE Group Bank AG |
1 |
|
|
MR Production s.r.o. |
1 |
|
|
Clifford Chance Prague LLP |
1 |
|
|
Fitch Solutions Group Limited |
1 |
|
|
INTERFAX EUROPE LTD. |
1 |
|
|
MultiSport Benefit, s.r.o. |
1 |
|
|
CZECH NEWS CENTER a.s. |
1 |
|
|
ROWAN LEGAL, advokátní kancelář s.r.o. |
1 |
|
|
Kinstellar, s.r.o., advokátní kancelář |
1 |
|
|
Pernica IT Solutions, s.r.o. |
1 |
|
|
Lion Catering s.r.o. |
1 |
|
|
level Apps s.r.o. |
1 |
|
|
ALTRON, a.s. |
1 |
|
|
Vladimír Prusík |
1 |
|
|
The Republic of Ghana |
1 |
|
|
ISI Emerging Markets Polska sp. z o.o. |
1 |
|
|
AV GASTRO, s.r.o. |
1 |
|
|
ČMIS s.r.o. |
1 |
|
|
АО «Юридическое сопровождение бизнеса» |
1 |
|
|
Recycling - kovové odpady a.s. |
1 |
|
|
EIU (The Economist Intelligence Unit) |
1 |
|
|
CzechCrunch s.r.o. |
1 |
|
|
XX |
1 |
|
|
OREA HOTELS s.r.o. |
1 |
|
|
Prague Louka s.r.o. |
1 |
|
|
PORTOS, advokátní kancelář s.r.o. |
1 |
|
|
Raiffeisen Bank International AG |
1 |
|
|
I.B.C. Praha spol. s r.o. |
1 |
|
|
RPM Service CZ a.s. |
1 |
|
|
Erste Group Bank AG |
1 |
|
|
ARKERO Private Investments, a.s. |
1 |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Exportní garanční a pojišťovací společnost, a.s. v 2025 ve výši 5 295 073 Kč
|
|
|
Koncentrace dodavatelů u smluv blízké u limitu VZ
ukázat detail
|
|
Zakázky s podezřelou cenou se nekoncentrují u žádných dodavatelů.
|
Číselná hodnota parametru je 0,01.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.V tomto parametru zkoumáme koncentraci dodavatelů u smluv, které mají cenu u limitu veřejných zakázek. Jinak řečeno - jestli se obcházení zákona o zadávání veřejných zakázek netýka pouze některých vybraných dodavatelů. Hodnota 0 znamená ideální stav.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená, že ceny smluv u limitu VZ se týká jen vybraného okruhu dodavatelů.
Vyhledat odpovídající smlouvy
Jaké jsou obvyklé hodnoty tohoto parametru?
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
White & Case, s.r.o., advokátní kancelář |
1 |
7 260 000 Kč |
|
|
Dentons Europe CS LLP prostřednictvím Dentons Europe CS LLP, organizační složka |
1 |
7 260 000 Kč |
|
|
RESOLV, advokátní kancelář, s.r.o. |
1 |
7 260 000 Kč |
|
|
HVH LEGAL advokátní kancelář s.r.o. |
1 |
7 260 000 Kč |
|
|
HKR advokátní kancelář, s.r.o. |
1 |
7 260 000 Kč |
|
|
Sedláček, Vaca & spol., advokátní kancelář, s.r.o. |
1 |
7 260 000 Kč |
|
|
PORTOS, advokátní kancelář s.r.o. |
1 |
7 260 000 Kč |
|
|
Eversheds Sutherland, advokátní kancelář, s.r.o. |
1 |
7 260 000 Kč |
|
|
Bříza & Trubač, s.r.o., advokátní kancelář |
1 |
7 260 000 Kč |
|
|
Fiala, Tejkal a partneři, advokátní kancelář, s.r.o. |
1 |
7 260 000 Kč |
|
|
Solkind s.r.o., advokátní kancelář |
1 |
3 630 000 Kč |
|
|
Urban & Hejduk s.r.o., advokátní kancelář |
1 |
3 630 000 Kč |
|
|
Sanbona.cz s.r.o. |
1 |
3 577 943 Kč |
|
|
RPM Facility s.r.o. |
1 |
2 420 000 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Exportní garanční a pojišťovací společnost, a.s. v 2025 ve výši 5 295 073 Kč
|
|
|
Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů u hlavních oborů činnosti
ukázat detail
|
|
Dominance zakázek u dodavatelů se objevuje v 1 oboru.
|
Číselná hodnota parametru je 0,18.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Co tento parametr znamená?
Koncentrace dodavatelů ukazuje míru nerovnoměrného rozdělení peněz mezi dodavatele. Neboli - zda malé množství dodavatelů dostává většinu peněz.Celkovou koncentraci dodavatelů počítáme v jiném parametru. Zde analyzujeme, zda nedochází ke koncentraci dodavatelů pouze v některých oblastech. Např. pouze v oblasti IT, právní služeb apod. Způsob výpočtu podrobně popisujeme v metodice K-Indexu.Hodnota 0 znamená ideální stav, ideální konkurenci mezi dodavateli, neboli že všichni dodavatelé mají pouze 1 smlouvu ve stejné výši.Hodnota od 0.25 do 1.0 znamená vysokou koncentraci dodavatelů až monopolní postavení jednoho z nich v nejdůležitějších oborech.
Jaké jsou obvyklé hodnoty tohoto parametru?
Obor IT
Počet smluv organizace se skrytou cenou v tomto oboru: 7, tj. 26,09 %.
Míra koncentrace dodavatelů v tomto oboru:
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
ČMIS s.r.o. |
2 |
5 655 169 Kč |
|
|
ComplianceTeam s.r.o. |
1 |
5 295 073 Kč |
|
|
08789939 |
1 |
5 295 073 Kč |
|
|
XXX |
1 |
5 295 073 Kč |
|
|
Pernica IT Solutions, s.r.o. |
1 |
5 295 073 Kč |
|
|
EIU (The Economist Intelligence Unit) |
1 |
5 295 073 Kč |
|
|
Sanbona.cz s.r.o. |
1 |
3 577 943 Kč |
|
|
Mediaboard s.r.o. |
2 |
1 960 200 Kč |
|
|
Smartdata, s.r.o. |
1 |
798 600 Kč |
|
|
DATECO,s.r.o. |
2 |
650 647 Kč |
|
|
T-Mobile Czech Republic a.s. |
1 |
423 984 Kč |
|
|
VIAVIS a.s. |
1 |
323 028 Kč |
|
|
ESET software spol. s r.o. |
1 |
273 412 Kč |
|
|
Dun & Bradstreet Czech Republic, a.s. |
1 |
270 816 Kč |
|
|
MHM computer a.s. |
1 |
232 586 Kč |
|
|
Kvasar, spol. s r.o. |
1 |
182 158 Kč |
|
|
Coface Czech Services spol. s r.o. |
1 |
145 200 Kč |
|
|
Mironet.cz a.s. |
1 |
68 574 Kč |
|
|
ORBIT s.r.o. |
1 |
66 550 Kč |
|
|
Capitol Development s.r.o. |
1 |
60 500 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Exportní garanční a pojišťovací společnost, a.s. v 2025 ve výši 5 295 073 Kč
|
Obor Finance
Počet smluv organizace se skrytou cenou v tomto oboru: 180, tj. 90,40 %.
Míra koncentrace dodavatelů v tomto oboru:
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
xxx |
74 |
391 835 373 Kč |
|
|
Komerční banka, a.s. |
17 |
144 879 681 Kč |
|
|
XXX |
25 |
132 376 815 Kč |
|
|
Československá obchodní banka, a. s. |
10 |
107 192 771 Kč |
|
|
Česká spořitelna, a.s. |
5 |
81 338 809 Kč |
|
|
UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s. |
3 |
70 748 664 Kč |
|
|
Smartwings, a.s. |
2 |
65 453 591 Kč |
|
|
ŠKODA JS a.s. |
11 |
58 245 799 Kč |
|
|
TRANSCON ELECTRONIC SYSTEMS, spol. s r.o. |
10 |
52 950 726 Kč |
|
|
SIGMA GROUP a.s. |
4 |
21 180 290 Kč |
|
|
KPMG Česká republika Audit, s.r.o. |
1 |
18 150 000 Kč |
|
|
Raiffeisenbank a.s. |
3 |
15 885 218 Kč |
|
|
Gomanold, a.s. |
3 |
15 885 218 Kč |
|
|
TP Insolvence, v.o.s. |
3 |
15 885 218 Kč |
|
|
REDA a.s. |
2 |
10 590 145 Kč |
|
|
Česká asociace pojišťoven |
2 |
10 590 145 Kč |
|
|
SOMA spol. s r. o. |
2 |
9 968 743 Kč |
|
|
Kooperativa pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group |
4 |
7 023 382 Kč |
|
|
Rompa CZ s. r. o. |
1 |
5 295 073 Kč |
|
|
ERSTE Group Bank AG |
1 |
5 295 073 Kč |
|
|
The Republic of Ghana |
1 |
5 295 073 Kč |
|
|
Recycling - kovové odpady a.s. |
1 |
5 295 073 Kč |
|
|
XX |
1 |
5 295 073 Kč |
|
|
Raiffeisen Bank International AG |
1 |
5 295 073 Kč |
|
|
I.B.C. Praha spol. s r.o. |
1 |
5 295 073 Kč |
|
|
Erste Group Bank AG |
1 |
5 295 073 Kč |
|
|
ARKERO Private Investments, a.s. |
1 |
5 295 073 Kč |
|
|
Aon Central and Eastern Europe a.s. |
1 |
1 830 368 Kč |
|
|
Aricoma Enterprise Cybersecurity a.s. |
3 |
644 083 Kč |
|
|
STARR EUROPE INSURANCE LIMITED prostřednictvím STARR EUROPE INSURANCE LIMITED, pobočka pro Českou republiku |
1 |
204 120 Kč |
|
|
VHV Allgemeine Versicherung AG |
1 |
145 800 Kč |
|
|
Travelers Insurance DAC |
1 |
145 800 Kč |
|
|
Forvis Mazars Consulting s.r.o. |
1 |
96 800 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Exportní garanční a pojišťovací společnost, a.s. v 2025 ve výši 5 295 073 Kč
|
Obor Právní a realitní služby
Počet smluv organizace se skrytou cenou v tomto oboru: 7, tj. 13,33 %.
Míra koncentrace dodavatelů v tomto oboru:
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
PORTOS, advokátní kancelář s.r.o. |
5 |
52 485 073 Kč |
|
|
Dentons Europe CS LLP prostřednictvím Dentons Europe CS LLP, organizační složka |
4 |
47 190 000 Kč |
|
|
White & Case, s.r.o., advokátní kancelář |
4 |
47 190 000 Kč |
|
|
Bříza & Trubač, s.r.o., advokátní kancelář |
4 |
47 190 000 Kč |
|
|
Eversheds Sutherland, advokátní kancelář, s.r.o. |
4 |
47 190 000 Kč |
|
|
Clifford Chance Prague LLP prostřednictvím Clifford Chance Prague LLP, organizační složka |
2 |
36 300 000 Kč |
|
|
HKR advokátní kancelář, s.r.o. |
3 |
29 040 000 Kč |
|
|
RESOLV, advokátní kancelář, s.r.o. |
3 |
16 185 073 Kč |
|
|
HVH LEGAL advokátní kancelář s.r.o. |
2 |
10 890 000 Kč |
|
|
Sedláček, Vaca & spol., advokátní kancelář, s.r.o. |
2 |
10 890 000 Kč |
|
|
Fiala, Tejkal a partneři, advokátní kancelář, s.r.o. |
2 |
10 890 000 Kč |
|
|
Solkind s.r.o., advokátní kancelář |
2 |
5 445 000 Kč |
|
|
Urban & Hejduk s.r.o., advokátní kancelář |
2 |
5 445 000 Kč |
|
|
Pragovka Events, s.r.o. |
1 |
5 295 073 Kč |
|
|
Clifford Chance Prague LLP |
1 |
5 295 073 Kč |
|
|
ROWAN LEGAL, advokátní kancelář s.r.o. |
1 |
5 295 073 Kč |
|
|
Kinstellar, s.r.o., advokátní kancelář |
1 |
5 295 073 Kč |
|
|
Solers legal s.r.o. |
1 |
3 630 000 Kč |
|
|
Deloitte Advisory s.r.o. |
1 |
2 395 800 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Exportní garanční a pojišťovací společnost, a.s. v 2025 ve výši 5 295 073 Kč
|
Obor Jiné služby
Počet smluv organizace se skrytou cenou v tomto oboru: 6, tj. 33,33 %.
Míra koncentrace dodavatelů v tomto oboru:
Vyhledat odpovídající smlouvy
|
Dodavatel |
Počet smluv |
Kalkulovaná částka* v Kč |
|
|
MultiSport Benefit, s.r.o. |
1 |
5 295 073 Kč |
|
|
Lion Catering s.r.o. |
1 |
5 295 073 Kč |
|
|
AV GASTRO, s.r.o. |
1 |
5 295 073 Kč |
|
|
OREA HOTELS s.r.o. |
1 |
5 295 073 Kč |
|
|
Prague Louka s.r.o. |
1 |
5 295 073 Kč |
|
|
RPM Facility s.r.o. |
1 |
2 420 000 Kč |
|
|
BONTÉ CLASS, s.r.o. |
2 |
1 058 266 Kč |
|
|
HASMAN KLIMA s.r.o. |
1 |
571 120 Kč |
|
|
Eventarium, s.r.o. |
1 |
342 138 Kč |
|
|
IN CATERING s.r.o. |
1 |
217 800 Kč |
|
|
Kateřinská Hotel, s.r.o. |
1 |
140 000 Kč |
|
|
CPI Hotels, a.s. |
1 |
101 043 Kč |
|
|
Mezi řádky catering s.r.o. |
1 |
92 385 Kč |
|
|
KONE, a.s. |
1 |
69 212 Kč |
|
*) Kalkulováná částka je suma smluv s hodnotou a smluv bez uvedené ceny, kde jsme použili průměrnou hodnotu smluv
Exportní garanční a pojišťovací společnost, a.s. v 2025 ve výši 5 295 073 Kč
|
|
|
Bonus za transparentnost
ukázat detail
|
|
Nesplňuje podmínku pro udělení bonusu za transparentnost.
|
Číselná hodnota parametru je 0.
Hodnotu tohoto parametru hodnotíme
.
Bonus (proto má zápornou hodnotu) pro organizace, které jsou transparetní nad rámec zákona. Pokud vkládají do registru smluv smlouvy pod hodnotu 50.000 Kč (což nemusí), mohou dostat bonus. Pokud je podíl smluv pod 50.000 Kč o 25% vyšší než je obvyklé (průměr celého registru smluv), pak mají bonus 0.25 bodů. Pokud je podíl vyšší o více než 50%, pak je bonus 0.5 bodů. Pokud je podíl vyšší o více než 75%, pak je bonus 0.75 bodů.
|
|
Součet bodů = K–Index
ukázat detail
|
 |
Počet bodů 9,93
|
|
Počet bodů 9,93 znamená pro Exportní garanční a pojišťovací společnost, a.s. celkově
1244. místo z 1298.
Výpočet celkového počtu bodů je jednoduchý. Sečtou se body u jednotlivých parametrů a
výsledek se poté (pro lepší čitelnost) vynásobí deseti.
| Parametr |
Počet bodů |
| Podíl smluv bez ceny |
+ 0,4486 |
| Podíl smluv s nedostatkem |
+ 0,0027 |
| Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů |
+ 0,0673 |
| Koncentrace dodavatelů u smluv se skrytou cenou |
+ 0,1166 |
| Podíl smluv s cenou u limitu veřejných zakázek |
+ 0,0351 |
| Koncentrace dodavatelů u smluv blízké u limitu VZ |
+ 0,0062 |
| Podíl smluv uzavřených s nově založenými firmami |
+ 0,0000 |
| Podíl smluv s výrazným začerněním |
+ 0,0054 |
| Podíl smluv uzavřených s firmami, jejichž statutární zástupci či firmy samy sponzorovali politické strany |
+ 0,1270 |
| Koncentrace zakázek do rukou malého počtu dodavatelů u hlavních oborů činnosti |
+ 0,1839 |
Mezisoučet
(pro lepší čitelnost)
|
0,993
|
|
x 10 (pro lepší čitelnost)
|
9,93
|
|
Výsledný K-Index
|
9,930 |
|